K zamysleni

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: K zamysleni

Příspěvek od Renáta »

epony píše:svojim sposobom je to pravda. Ale vitarianstvo je životný štýl a ten zahrna nielen stravu.
To je pravda -ale je tu dosť toho, čo vnímam ako "PROTI VITA". To si myslím, že môže zmiasť tých, ktorí o vitariánstve veľa nevedia a takto môžu o ňom získať skreslený obraz. Preto myslím, že toto fórum už nemá vhodný názov.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: K zamysleni

Příspěvek od Samira »

epony píše:svojim sposobom je to pravda. Ale vitarianstvo je životný štýl a ten zahrna nielen stravu.
A co vsetko vlastne zahrna vitarianstvo ako zivotny styl?
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: K zamysleni

Příspěvek od Renáta »

Samira píše:
epony píše:svojim sposobom je to pravda. Ale vitarianstvo je životný štýl a ten zahrna nielen stravu.
A co vsetko vlastne zahrna vitarianstvo ako zivotny styl?
Teším sa na odpovede. Aj ja mám svoju. A pred rokmi mi korešpondovala s tým, čo som tu našla. Dnes už nie.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: K zamysleni

Příspěvek od dgm »

Renáta píše:
epony píše:svojim sposobom je to pravda. Ale vitarianstvo je životný štýl a ten zahrna nielen stravu.
To je pravda -ale je tu dosť toho, čo vnímam ako "PROTI VITA". To si myslím, že môže zmiasť tých, ktorí o vitariánstve veľa nevedia a takto môžu o ňom získať skreslený obraz. Preto myslím, že toto fórum už nemá vhodný názov.
Mozna by bylo reseni, ale to by musel posoudi Hugo, jestli by se vlakna, ktera vylozene nepatri k vita ale presto se zde o nich hodne debatuje, nejak zvlast neoddelily? Treba je nechat jako odborne, ale odborne oddelene extra s poznamkou, ze s vita nesouvisi... Ale zase na druhe strane bych si netroufala tvrdit o zadne diskuzi zde, jestli to s vita souvisi nebo ne, vsechno je relativni...
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: K zamysleni

Příspěvek od Renáta »

Myslím, že pre Huga je to "ťažký oriešok" - toto by najlepšie vedel "rozseknúť" človek, ktorý je už dlho vitarián, to Hugo asi nie je. O webe pust, by asi tiež nevedel povedať ten, kto nepôstuje, čo tam patrí a čo nie (teda to, čo tam nepatrí, upratať do príslušnej "police"). Dúfam, že si rozumieme, čo mám na mysli. Nechcem urážať Hugove schopnosti ako admina.
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: K zamysleni

Příspěvek od Eva.cz »

dgm píše: Mozna by bylo reseni, ale to by musel posoudi Hugo, jestli by se vlakna, ktera vylozene nepatri k vita ale presto se zde o nich hodne debatuje, nejak zvlast neoddelily?
A je to skutečně o vláknech? Není to spíš o jejich atmosféře, duchu, který v nich panuje?
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: K zamysleni

Příspěvek od Panda »

Samira píše:A co vsetko vlastne zahrna vitarianstvo ako zivotny styl?
Řekl bych že přirozený život co nejblíže přírodě. Z čehož pak vznikají otázky do jaké míry, protože se nemůžeme všichni odstěhovat do Afriky s palmovýma rouškama na sobě. Ale určitě by tam neměly patřit chemtrails, MMS a politika.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: K zamysleni

Příspěvek od Samira »

Eva.cz píše:
dgm píše: Mozna by bylo reseni, ale to by musel posoudi Hugo, jestli by se vlakna, ktera vylozene nepatri k vita ale presto se zde o nich hodne debatuje, nejak zvlast neoddelily?
A je to skutečně o vláknech? Není to spíš o jejich atmosféře, duchu, který v nich panuje?
A nie je to o tom, ze zakladatelia vitariani si uz davno vyriesili a vyrozpravali vsetko, co chceli, a povacsine su uz daleko prec z tohto fora?
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: K zamysleni

Příspěvek od Renáta »

Samira píše: A nie je to o tom, ze zakladatelia vitariani si uz davno vyriesili a vyrozpravali vsetko, co chceli, a povacsine su uz daleko prec z tohto fora?
To je veľká škoda. Hoci pár ich tu máme s veľmi cennými skúsenosťami. Som zvedavá na ich pohľad na vec.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: K zamysleni

Příspěvek od cepheus »

Panda píše:
Samira píše:Ale určitě by tam neměly patřit chemtrails, MMS a politika.
Thumbs Up ! :D
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: K zamysleni

Příspěvek od dgm »

Panda píše:
Samira píše:A co vsetko vlastne zahrna vitarianstvo ako zivotny styl?
Řekl bych že přirozený život co nejblíže přírodě. Z čehož pak vznikají otázky do jaké míry, protože se nemůžeme všichni odstěhovat do Afriky s palmovýma rouškama na sobě. Ale určitě by tam neměly patřit chemtrails, MMS a politika.
Tak za vlakno MMS jsem konkretna ja velice vdecna, kooor kdyz to bylo doporuceno Pavlem, tak to beru jako posvecene...
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: K zamysleni

Příspěvek od Samira »

cepheus píše:
Panda píše:Ale určitě by tam neměly patřit chemtrails, MMS a politika.
Thumbs Up ! :D
Tak.
Kludne si viem predstavit, ze ked niekto o hocijaku nevita temu prejavi zaujem, moze kludne upozornit ostatnych na tieto moznosti, linky, skusenosti. Na I-nete je dostatok specializovanych stranok pre kazdu jednotlivu oblast a kto bude chciet, moze sa na tie servery mrknut. Ale ak tu bude vsetko, bude tu len riadny gulas odradzajuci hladajucich.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: K zamysleni

Příspěvek od Fiona »

Je fakt ze vlakna jako chemtrails, politika nebo MMS patri spis do kecaren. Tak jako treba rakovina a spol. Na druhou stranu, diky prave za ty kecarny a denicky, kde se da kecat i o blbostech, a nemusi se jimi zaplacavat temata ktera se snazi dobrat informaci. Prece bavit se furt jen o jidle je nuda. Priznam se ze do sekci Potraviny nebo Kde co sehnat zavitam opravdu hodne vyjimecne, jen kdyz se mi fakt nechce jit uklizet :roll: :)

A ze se tu cas od casu zjevi nejake to zlobidlo? Moudre prislovi pravi, ze moudry se od hlupaka nauci vic nez hlupak od moudreho :wink: Nebo Raduza - "nez vystoupim ze vsech svych tel, pochopim ze nepritel, at uz chtel a nebo nechtel, nejlepsi byl ucitel..." :) Nic neni tak jak se zda.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: K zamysleni

Příspěvek od Renáta »

Samira píše: Ale ak tu bude vsetko, bude tu len riadny gulas odradzajuci hladajucich.
Riadny guláš - hm, nový názov?
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: K zamysleni

Příspěvek od Renáta »

Fionka, jasné, denníčky, kecárny - tam nech sa melie, kto čo nasype...
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: K zamysleni

Příspěvek od cepheus »

dgm píše:Tak za vlakno MMS jsem konkretna ja velice vdecna, kooor kdyz to bylo doporuceno Pavlem, tak to beru jako posvecene...
Hezkyyy .. :D ale teď vážně, nevím, ironie, nebo pro Tebe holý fakt ? Nevidím Tě, píšeš pro mě vcelku v hádankách.
Ze zdejšího čtení vím o jednom člověku, kterému to doporučil, více se o to nezajímám.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: K zamysleni

Příspěvek od dgm »

Jo, jo, budto extra vlastni odborne nebo do kecaren, to by slo ....
Patrani po vice iformacich o MMS me privedlo i na stranku Upramene... divili byste se, kolik lidi, diky nasazeni MMS kvuli fakt tristnimu zdravotnimu stavu verejne prichazi na to, ze vitarianstvi je jedina mozna cesta pro ne. Takze tito lide budou navzdy spojovoat MMS s vitarianstvim a jedine tak s vita zacli . Rikam, ze vsechno je relativni...
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: K zamysleni

Příspěvek od Panda »

dgm píše:Tak za vlakno MMS jsem konkretna ja velice vdecna, kooor kdyz to bylo doporuceno Pavlem, tak to beru jako posvecene...
Funkčnost MMS nikdo neodpírá - jenže je to podobné jako s léky klasické medicíny - jsou často velmi účinné, na mnohé potíže účinnější než alternativy, ale nikdo nezná vedlejší účinky a dopady na organismus (nebo zná ale tají). Rozhodně se nedá označit za přirozenou přírodní léčbu a mělo by se použít jen když přirozené způsoby nezabírají. Správně by mělo být fórum rozděleno na vita a nevita sekci - jenže udržovat v tom stále pořádek by bylo dost pracné.

Posvěcení Pavlem není moc dobré kritérium pro vitariánské fórum, když posvěcuje i řízky.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: K zamysleni

Příspěvek od Renáta »

Jaj, to mi znie, ako spájať chemoterapiu s vitaiánstvom... Ale holt, ešte som asi nedosiahla potrebný level.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: K zamysleni

Příspěvek od Samira »

dgm píše:divili byste se, kolik lidi, diky nasazeni MMS kvuli fakt tristnimu zdravotnimu stavu verejne prichazi na to, ze vitarianstvi je jedina mozna cesta pro ne. Takze tito lide budou navzdy spojovoat MMS s vitarianstvim a jedine tak s vita zacli
Nedivim sa. Presne na toto som myslela. Tam bude zmienka o vita, a najdu u nas specializovany server. U nas bude zmienka o nich a my v pripade potreby mozeme pozriet tam. Nemoze byt vsade vsetko. Dnes moja chora kolegyna (klby) nasla na servri s jej diagnozou info o vita, ako ohromne to pomaha. Nemoze byt predsa na kazdom servri kompletne zahrnuta problematika vsetkeho.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: K zamysleni

Příspěvek od cepheus »

Renáta píše:Jaj, to mi znie, ako spájať chemoterapiu s vitaiánstvom... Ale holt, ešte som asi nedosiahla potrebný level.
Mě taky, obzvlášť, když vygooglím, že náš společný známý MMS agitátor v diskuzích po celém webu na otázku proč to nevyzkouší na sobě odpovídá, že "on už se vyléčil ze všeho".
To ve mě budí takovou důvěru asi jako mudr, co by vlastní rodině chemo nepodal.
EDIT: Pavla nemyslím ..
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: K zamysleni

Příspěvek od Renáta »

Myslím, že Samirka to dobre podala - tak by sa mi to pozdávalo. Asi by to tu chcelo "postrážiť" tú odbornú časť fóra.
Rozhodne mi nejde o to, aby sme sa tu rozhádali pri takejto otázke - pre mňa sa vita spája s láskou, nie s opovrhovaním a nenávisťou či pohŕdaním.
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: K zamysleni

Příspěvek od olfess »

Vitaživot člověka třetího tisíciletí
- je život co nejblíže jeho podstatě, přirozenosti a rovnováze všech jeho složek. (fyzická, mentální, duševní a duchovní)

Hugo
- dle mého názoru je Hugo správce, jak má být, je nestranný a podařilo se mu ukočírovat velmi náročný, fungující web. Byl bych velmi opatrný na to, aby jsme nesklouzli k tomu, když někomu nejde na ruku, jak si představoval, tak ho vyměníme. Ale chápu, že to je myšleno jistě v dobrém a nikoliv zlém, jemže cesty do pekel jsou dlážděny dobrými úmysly. Tohoto správce vyhrál tento web v loterii...
Model půst.cz nesnese srovnání, jelikož je to soukromá aktivita jednoho člověka, nikoliv web veřejný. Pokud někdo touží po moderovaných a nesvobodných diskuzích (Pavlovo svaté právo), tak se stačí podívat, jak se na jeho webu často diskutuje. Předpokládám, že u Pavla to byl účel.
... nestíhám, za chvilku dám pokračování.. :P
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: K zamysleni

Příspěvek od olfess »

Ještě mám dotaz na uživatele Renata, Samira, Panda, Cepheus:

Můžete mi prosím odpovědět, jak dlouho a na kolik procent jste vitariáni?
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: K zamysleni

Příspěvek od olfess »

A jedeme dál:
MMS
- můžu se zeptat, co bude dělat vitarián, když bude nakažen boreliózou? Známe nějakou kombinaci jídel, či půstování, která to za něj vyřeší? Jaký je důvod toho, že by tu nemělo mít místo? Proč tady nemůže být "všechno", proč cenzurovat témata.

VLÁKNA A TÉMATA:
- nevím, jak to mají ostatní, ale já vždy čtu pár vláken, maximálně mě do jinýho naláká "kredit" (nevim, jak to říct lépe) člověka, který se u nich často objevuje. Příklad. PIM 2010 ani jsem si toho nevšimnul, ale o víkendu vidím, že je u toho často Fiona, šel jsem se mrknout a nelitoval jsem. Chci se zeptat, co brání lidem, kteří by uvítali častější příspěvky u vitastravy psát víc do vitavláken? Nic. Já se přiznám, že nemám moc potřebu psát o ovoci a zelenině, nevim moc co, asi už všechno bylo řečeno, ale jsem rád, že tu jsou, protože když potřebuju něco o klíčení a pod., tak to najdu. Ale zakazovat témata a posílat lidi jinam, by byl pomalý konec tohoto webu.

K atmosféře, myslim, že je to přirozenost, že se to mění. Já jsem taky měl ne moc příjemný zážitek, když jsem si sem chodil kdysi číst, byl tu tvx, Terka, Sluníčko, Advid, Vegan, Johny (toho jsem jednou potkal na ulici a díky němu a i těmto lidem, jsem se na to dal, protože zahraniční weby jsem moc neznal), bavili se o jejich sportovních výkonech (tvx šel snad bos na Sněžku nebo co, neuvěřitelný :lol: ) a normálně o jídle. Pak jsem sem nechodil, řešil jsem jiný věci a najednou jsem sem přišel, ty lidi byli pryč a koukám a atmosféra byla ta tam a bylo to tu divný, jak na "terapii". Ale i ta "terapie" je vývoj, prostě to takhle přirozeně vykrystalizovalo, i když mi zatim přišlo, že je to web spíš sympatizantů vita než 100% vitošů, ale to nevadí, to je taky vývoj.
Tento web těží z návštěvnosti, myslim, že už z toho mají výhodu všichni, např. už má i kupní sílu - různé slevy a pod.

Jídlo je prostředek ne cíl, a tak to stejně skončí tím způsobem, že prostě lidi se zlepšeným zdravotním stavem a správnou výživou se začnou otevírat jiným věcem, ne vita. Proto nevidím důvod, proč by tu nemohla být i nevita témata, stejně budou nejnavštěvovanější, ať je dáte kamkoliv. :wink: Psal jsem, že čtu málo vláken, a tak se přiznám, že nechápu, proč lidi, který se o ně nezajímají, chtějí (pod rouškou jakýhokoliv důvodu) zamezit těm, kteří se o to zajímají, aby si o tom povídali. Stačí přece ty místnosti nenavštěvovat. Nově příchozí je přece svéprávný a schopný se v problematice zorientovat nebo se zeptat. A dostáváme se k tomu, k čemu to podle mého názoru směřuje, :arrow:

:arrow: Renato, myslim, že dozrál čas na to, zvážit vznik vlastního vita webu, nelíbí se ti tu spousta věcí, ale co máš určitě - máš na svůj postoj právo! Jenom není možné to tlačit na úkor ostatních, vybírat vita cenzora a pod. Web, to jsou dnes stokorunové položky, ohlídáš si tam atmosféru, témata a návštěvníky, můžeš ho plně uzpůsobit vlastním představám. Tím neřikám, že by si měla z vitariána odejít, nevidím důvod proč, prostě mít to a to. Když budeš mít náladu, budeš u sebe, když se ti bude chtít, budeš tady. :D
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: K zamysleni

Příspěvek od Panda »

olfess píše:- dle mého názoru je Hugo správce, jak má být,...
S Hugem i pust.cz 100% souhlasím. Obdivuji Huga jak to zvládá - tolik let, soukromý život a přesto to všechno stále zvládá naplno a bez chyb, nechápu. Lepší admin nemůže být. Jen mě mrzí že se nějak zapomnělo na finanční příspěvky na server.
olfess píše:Ještě mám dotaz na uživatele Renata, Samira, Panda, Cepheus:
Můžete mi prosím odpovědět, jak dlouho a na kolik procent jste vitariáni?
Já jsem rok a půl, většinou to bylo asi 80% (ulétávání) a teprve až poslední 2 měsíce jsem na 100% bez úletů.

Musím uznat že Tvůj dlouhý elaborát zní rozumně. :-)
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: K zamysleni

Příspěvek od hugo »

Tak teď se k tomu zkusím vyjádřit já :-)

Nerad bych určoval co patří do kecáren a co do odborné diskuze, protože by tím vznikaly zbytečné spory (dokážu si představit třeba co by se stalo po přesunu MMS do kecáren). Další sekci vytořit můžu, ale tím se dostaneme ke stejnému problému, co bude patřit do vita a co do ostatního, spousta témat se tady prolíná, některé patří do obou chlívků. Pokud někdo ale přijde s rozumným návrhem, tak smaozřejmě můžeme nějakou reorganizaci provést.

Jinak moc děkuju za chválu, ale správa tohoto webu zas tak náročná není a já jsem naskočil do rozjetého vlaku, takže pochavlu zaslouží spíš zakladatelé.

Co se týče příspěvků, tak se na ně nazapomnělo, ale zatím nebyly třeba (hlavně díky Tesinovi, který zafinancoval platbu za server). Počítám, že během tohoto roku nějaou sbírku uspořádám (protože se asi budeme přesunuovat na výkonnější stroj a ten bude třeba zaplatit), ale zatím nevím ani o jakou částku půjde (počítám 1 - 2 000 Kč) ani kdy to bude.
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: K zamysleni

Příspěvek od Renáta »

Ďakujem ti, Hugo, za tvoj pohľad na vec. (Pokiaľ ide o tvoju správu webu, nemám najmenšie výhrady - to som už uviedla.)
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: K zamysleni

Příspěvek od cepheus »

olfess píše:Ještě mám dotaz na uživatele Renata, Samira, Panda, Cepheus:
Můžete mi prosím odpovědět, jak dlouho a na kolik procent jste vitariáni?
Měl jsem pocit, že jsi mi řekl nedávno sbohem, ale co už, řekl jsi prosím nemám námitek, odpovím.
Může nám ale uživatel olfess prosím napřed sdělit k čemu to poslouží ?
Uživatel cepheus už je poněkud ostražitý. :)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: K zamysleni

Příspěvek od Jindra »

Panda píše:S Hugem i pust.cz 100% souhlasím. Obdivuji Huga jak to zvládá. Jen mě mrzí že se nějak zapomnělo na finanční příspěvky na server.
Stopro souhlas. Hugo, díky moc za bezva správcování. Jinak ale i mne to mrzí - již jsem tu rok a půl a ještě jsem nepřispěl na provoz.
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: K zamysleni

Příspěvek od epony »

Ja suhlasim s Pandou, vitariansky sposob života je žiť v súlade a konektivite s prírodou, nedá sa to zhrnut všeobecne, lebo každú sme iný a každý máme iné očakavania od pobytu na tejto planete..

Renata, ajked si myslim, že tento web by mal byť obsiahlejší, nielen o strave, na druhej strane suhlasim s tebou. Ked som tu prisla pred 3 rokmi, forum.vitarian.cz mal uplne inu atmosferu, viac sa mi páčila..
Podla mna tema ako MMS tu nepatri,s vita to nema nic spolocne
politika, nabozenstvo su chulostive zalezitosti, co vytvaraju casto spory a negativne odozvy..

toto nie je web všehochuť,

ešte by ma zaujimalo, čo vlastne znamena pod napisom Vitarian- "mame to na haku?" >:-)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: K zamysleni

Příspěvek od Sweetie »

Jindra píše:
Panda píše:S Hugem i pust.cz 100% souhlasím. Obdivuji Huga jak to zvládá. Jen mě mrzí že se nějak zapomnělo na finanční příspěvky na server.
Stopro souhlas. Hugo, díky moc za bezva správcování. Jinak ale i mne to mrzí - již jsem tu rok a půl a ještě jsem nepřispěl na provoz.
souhlas. mne se vitarian libi tak jak je. vyviji se hezky prirozene. a mrzi me taky, ze jsem jeste neprispela, vitarianovi jsem vdecna.
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: K zamysleni

Příspěvek od hugo »

2Jindra: Zatím nebylo třeba přispívat, já jsem rád, že fórum jede v podstatě beznákladově, ale jak říkám, časem asi bude nějaká zlatka potřeba.

2epony: Ten slogan tu je asi od začátku, co tím bylo myšleno moc nevím.
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: K zamysleni

Příspěvek od Renáta »

epony píše:Renata, ajked si myslim, že tento web by mal byť obsiahlejší, nielen o strave, na druhej strane suhlasim s tebou. Ked som tu prisla pred 3 rokmi, forum.vitarian.cz mal uplne inu atmosferu, viac sa mi páčila..
Podla mna tema ako MMS tu nepatri,s vita to nema nic spolocne
politika, nabozenstvo su chulostive zalezitosti, co vytvaraju casto spory a negativne odozvy..

toto nie je web všehochuť,
Veď ja nemyslím, že by to malo byť len o strave, ale nech je to o tom, čo s touto stravou harmonizuje - tak som to myslela. A atmosféra - hej, to cítia tí, čo sú tu roky, určite.
Ten podtitul sa tu už kdesi preberal - to by vedeli povedať zakladatelia, asi len taká nadsádzka, fór.
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: K zamysleni

Příspěvek od epony »

Renáta píše:Ten podtitul sa tu už kdesi preberal - to by vedeli povedať zakladatelia, asi len taká nadsádzka, fór.
aháá, tak to už sedí :wink:
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: K zamysleni

Příspěvek od dgm »

No, Reny, taky jsem tu uz nejaky ten patek a soucasny vitarian mi naprosto vyhovuje... a ted napisu neco, co souvisi s tebou - vzpominam si na dobu, kdy mi onemocnel syn a nejdriv jsem nevedela co delat, pomoc jsem necekala, protoze neexistovala (ted uz existuje - paradoxne MMS), jenom se vypovidat a tak jsem to sem napsala... trvalo nekolik dni, nez mi na moje trable nekdo odpovedel... proto bych soucasou atmosferu zde za nic nevymenila, jen at se to tu prispevkama jen hemzi, znamena to, ze to zde zije, na kazdou otazku (i nevita) zde clovek najde temer vzdy odpoved. A co je hlavni, VCAS.
Doufam, ze vis, co jsem vzpominala, ten clovek, ktery me prvni dodal odvahu a podporil, jses ty.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: K zamysleni

Příspěvek od Samira »

olfess píše:Ještě mám dotaz na uživatele Renata, Samira, Panda, Cepheus:
Můžete mi prosím odpovědět, jak dlouho a na kolik procent jste vitariáni?
Za seba - nie som vita. % odhadnut neviem, ale stupa.
A mozes teraz Ty mne prosim odpovedat, na co Ti je tato informacia?
epony píše:ešte by ma zaujimalo, čo vlastne znamena pod napisom Vitarian- "mame to na haku?" >:-)
Toto som sa pytala pred casom ja, ale nikto mi uspokojivo neodpovedal ;)
olfess píše:Proč tady nemůže být "všechno", proč cenzurovat témata.
Ja som sa teraz trosku stratila... nikto o cenzure nehovoril, nie? Len o tom, ze jeden web nemoze obsiahnut vsetky temy a ze by sme mozno nemali amatersky "zastresovat" vsetky problematiky sveta... Kludne nech tu su vlakna, aj o MMS a tak, ale je to zbytocne, ked je tato tema podstatne viac rozvedena na spec. weboch. Podobne, ako tu nebude podrobne vlakno o chirurgii, ci astronomii, ci vodactve. Ak vsak nieco zaujimave z tychto oblasti niekto najde, rad sa s nami podeli o ziskanu informaciu a link, kde si najdeme viac, nie?

Hugo - velmi si vazim Tvoju pracu a viem, ze to celkom bezproblemove nie je. Ak bude treba nejako pomoct, daj vediet.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: K zamysleni

Příspěvek od Panda »

epony píše:...ešte by ma zaujimalo, čo vlastne znamena pod napisom Vitarian- "mame to na haku?" >:-)
viewtopic.php?f=3&t=84&p=9483&e=9483
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: K zamysleni

Příspěvek od olfess »

K procentům, díky za odpovědi (sebe jsem už psal, že tak 90%), proč jsem se ptal. Já jsem to tušil, že to tak je. Bavíme se o motivaci nováčku, aby tady měli přístup k informacím a pod. I kdyby tu bylo cokoliv, tak nám chybí to základní a nejdůležitější - osobní příklad, několik let 100% vita. Tohle se prostě nedá obejít. Jsme sympatizanti, jsme stále ještě hledající v této oblasti, samozřejmě můžeme vyjadřovat zkušenosti, někdo má učitý dny odpůstovaný, leckdo se zbavil zdravotních neduhů, ale nemůžeme použít svůj zářivý osobní příklad, za mě udávám, že se domnívám o časovém horizontu 7 - 10 let, 7 let proto, že se až na mozek a srdeční sval obnoví celé tělo a těch 10 by bylo ideálních, protože tělo už nemá žádné zásoby z dřívějška a měli by být vidět výsledky a srovnání jak s vlastními začátky, tak se stejně starými vrstevníky.

A TOHLE SE OD NÁS ČEKÁ, vzhledem k né moc pozitivní kampani v médiích ohledně půstu a vita, už nikoho teď nepřesvědčíme, ten kdo přijde, našel by si info i bez nás, ale za 10 let by mělo stačit se na nás jenom podívat. To je to, co můžeme udělat pro vitariánství, aby se nás okolí ptalo "člověče, jak ty to děláš", tohle prostě ničím nenahradíme.

O víkendu jsem zjistil, že letitá vitariánka Sluníčko běží další maratón a že je ročník 1974. Tedy 36 letá dáma, která vypadá o deset let mladší(minimálně), je zdravá a takto fyzicky zdatná a ve všech směrech aktivní. A TO JE ONO. To tu hledají nováčci o vita, není divu, že tu už letitý vitoši nejsou, ty to mají vyřešený a objevují určitě nový oblasti, to by je nebavilo pořád dokola to samý, my tu taky jednou nebudem. Zanechali prostě důležitou stopu a jedou dál, teď jsem si vzpomněl, že Johny se pak vrátil po několika letech k vařenýmu, nevim jak je na tom dnes, třeba už je zase na vita, ale prostě zjistil, že mu to tak nesedne. To jsou možná taky důležitý informace pro nás.
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: K zamysleni

Příspěvek od epony »

olfess: nepoznam žiadnu zahranicnu stranku (a to som registrovana na finskych, českych, americkych) viatarianskych strankach, kde by boli 100% niekolkoroční vitariani. Všade su hlavne sympatizanti, pretože tento fenomen je len v rozkvete..
Je nás tu zopar aspon ročných 100% raw foodists, myslim, že aj taksto skusenosť nie je na zahodenie.. :wink:
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: K zamysleni

Příspěvek od olfess »

Ja som sa teraz trosku stratila... nikto o cenzure nehovoril, nie? Len o tom, ze jeden web nemoze obsiahnut vsetky temy a ze by sme mozno nemali amatersky "zastresovat" vsetky problematiky sveta... Kludne nech tu su vlakna, aj o MMS a tak, ale je to zbytocne, ked je tato tema podstatne viac rozvedena na spec. weboch. Podobne, ako tu nebude podrobne vlakno o chirurgii, ci astronomii, ci vodactve. Ak vsak nieco zaujimave z tychto oblasti niekto najde, rad sa s nami podeli o ziskanu informaciu a link, kde si najdeme viac, nie?
No, pokud by nebylo dovoleno i (amatérsky) dávat svobodně všechna témata, tak to bohužel cenzura je.
Je samozřejmě otázkou, kam témata umístit, ale domnívám se že sekce potraviny, nákupy, odborné znalosti, tlachandy a pod. poskytuje dostatek prostoru aniž by to uškodilo vitainformacím, že je to rozdělený dobře.
Co se týká toho MMS a podobných témat, tak je to právě zajímavý z pohledu vitariána, jak to vidí. Takže nevim, proč by se měly témata rušit, když neni nic snažšího než téma MMS nenavštívit, pokud mu nejsem nakloněn, ale je nesmysl bránit ostatním vitariánům a sympatizantům, aby se o něm bavili a mluvili o svých zkušenostech s ním. Nebo vůbec mluvili i v tlachárnách o politice, koho to nezajímá, nemusí to číst, je tam často vidět, jak se ti lidé i jiak profilují a jak dochází i k takovým změnám na zdravý stravě a změněném životním stylu.

Nejsme jenom konzumenti syrový stravy, jsme komplexní bytosti.
Naposledy upravil(a) olfess dne pon kvě 10, 2010 22:44, celkem upraveno 1 x.
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: K zamysleni

Příspěvek od olfess »

epony píše:olfess: nepoznam žiadnu zahranicnu stranku (a to som registrovana na finskych, českych, americkych) viatarianskych strankach, kde by boli 100% niekolkoroční vitariani. Všade su hlavne sympatizanti, pretože tento fenomen je len v rozkvete..
Je nás tu zopar aspon ročných 100% raw foodists, myslim, že aj taksto skusenosť nie je na zahodenie.. :wink:
no to já teda znám a ty snad taky ne?, faktem je, že ti lidé hlavně učí raw ostatní, píšou knihy a pod. logicky, protože je jich málo.

Rok je málo bohužel, to je tak pro nás, který zajímá, jak si se zbavila posledních závislostí na vařeným, ale vypovídající hodnotu pro vařáka, který bude mít obavu, že ti "něco" chybí, to zatim nemá.. :roll: V koncentráku lidi vydrželi i několik let v "horších podmínkách" očima vařáka řečeno..
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: K zamysleni

Příspěvek od Katarína »

Panda píše:protože se nemůžeme všichni odstěhovat do Afriky s palmovýma rouškama na sobě.
Proč ne? :D
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: K zamysleni

Příspěvek od epony »

ak potrebujes odbornejsiu radu, na to je tu prislusna literatura
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: K zamysleni

Příspěvek od olfess »

epony píše:ak potrebujes odbornejsiu radu, na to je tu prislusna literatura
litaratura ano, ale ne moc lidí z masa a kostí, co já vim, co si tam autor namaloval, třeba jí doma věpřový hlavy :wink:
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: K zamysleni

Příspěvek od Katarína »

Na tie je tu najvacsi odbornik Buc. :idea:
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: K zamysleni

Příspěvek od epony »

ty si zvlastny clovek.
neveris vitarianovi, ktory je vita 12 rokov, a napisal knihy, coachuje (napr.) a pod,
ale ludom na fore by si veril? :)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: K zamysleni

Příspěvek od s.arik »

Současný vitarián mi vyhovuje a vzdychání po starých dobrých časech mi přijde fakt úsměvné, to znám i z jiných servrů...život je změna.
Nerušila bych nic a asi ani nepřesouvala, ačkoliv přesunům se vyloženě nebráním.

Akce, srazy a kecárny bych asi (být to "moje" :lol: ) přejmenovala na Freestyle a klidně tam šoupla i chemtrails nebo jiná spornější vlákna.
Která všechna ale...? Patří třeba "posilování" k vita-tématům? PMN v užším slova smyslu ne. Sice tady píšete, že jako komplexní zdraví, no ale vitariánství = rawfoodism, je to o žrádle. Takže správný purista by měl protestovat i proti sportovním vláknům :P Nebo hlasovat za přejmenování fóra, třeba na AZ zdraví :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
(joke)

Teď zase chvíli vážně: nerušila bych ani nezakazovala nic*. Všechno klape, máme tu témata o jídle, nemocech, sportu, půstech, vodě, čemkoliv. Soudný návštěvník si vybere.

* Hlavně by mě fakt zajímalo, kdo by o tom měl jako rozhodovat, haha. Demokracie v tomto nemůže téměř fungovat, tak leda ta diktatura dlouholetého vitariána, který by nás stejně s takovou volovinou poslal do háje.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: K zamysleni

Příspěvek od s.arik »

epony píše:ty si zvlastny clovek.
neveris vitarianovi, ktory je vita 12 rokov, a napisal knihy, coachuje (napr.) a pod,
ale ludom na fore by si veril? :)
Já taky více věřím 30 nickům Upramene, co zkusili s různými výsledky MMS, než nějakému Humblovi, který má plnou hubu statisíců zachráněných životů v Africe :P
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: K zamysleni

Příspěvek od epony »

s.arik píše:
epony píše:ty si zvlastny clovek.
neveris vitarianovi, ktory je vita 12 rokov, a napisal knihy, coachuje (napr.) a pod,
ale ludom na fore by si veril? :)
Já taky více věřím 30 nickům Upramene, co zkusili s různými výsledky MMS, než nějakému Humblovi, který má plnou hubu statisíců zachráněných životů v Africe :P
neviem kto je Humble a či zachranuje životy v Afrike,
ale hovorila som o vitarianoch ako D.Wolfe, M. Monarch, A. Stokes, Walker, Boutenko atd, ktorí asi ťažko doma pojedajú bravčové hlavy.
Budme uprimní, ludia sa vo virtuálnom svete neraz skryvaju za rôzne masky..tym nechcem povedať že nikomu neverim, ale poznať niekoho live, čítať jeho vypracované študie je rozdielne ako čítať príspevky na forach, kde ludia s vedomim, že je to virtualny svet a nie realny majú široku škalu možností, ako sa prezentovať :)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Odpovědět