Ostrava

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Ostrava

Příspěvek od s.arik »

Ahoj raw-jedlíci, kolik vás v Ostravě je? Kde a co nakupujete, jaké obchody a tržnice se syrovinami byste mohli doporučit dál? Děláte srazy?

Třeba bychom mohli občas podniknout malé společné výlety, půlden, den. Landek, Turkov, Poodří (tam roste žrádla :lol: ), Trojická halda, Rezavka, Štěrkovna u Hlučína... Spojeno se sběrem šípků, medvědího česneku, lípových lístků, pampelišky, řebříčku, jinanu, čehokoliv!

:?:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: Ostrava

Příspěvek od Hugo z Hor »

Tak já přes týden nakupuju bohužel v Tescu když jdu z práce, o vídendu, pokud nejsem na chalupě, tak zajdu na tržnici do Zábřehu.
Jinak obchody se zdravou výživou v Ostravě jsou bída, zkoušel jsem loni nějaké v centru, ale nic moc (obsluha celkem neochotná). V Hrabůvce nějaké obchůdky se zdravou výživou jsou taky, ale nic RAW neprodávají, teď je ve Špalíčku otevřený nějaký nový obchůdek, údajně je tam mladá a příjemná obsluha, tak až bude cesta kolem nebo čas, zkusím zajít, okouknout a případně zlomit k objednání něčeho RAW.
Rybíz, japka, hrušky a jiné drobné ovoce si převážně zásobuju z vlastní zahrádky nedaleko Olomóca, kamžto také chodím do lesů sbírat šípky a jiné dobrůtky.
Oříšky jsem donedávna objednával v Biosféře, ovšem až dojdou (což bude brzy), hodlám využít eshop od Terezky, kde mám taky vyhlídnutou RAW čokoládu :oops: (:-) >:-)

Tady v Ostravě nějak nikam do přírody nechodím (tedy krom Bělského lesa, ten mám celkem blízko), jelikož přes týden opravdu není čas díky práci a o víkendech většinou z Ostravy vypadnu si odpočinout a zrelaxovat na chalupu.
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Ostrava

Příspěvek od s.arik »

Taky nakupuju bohužel v Tescu....asi 90% všeho. Zbytek ovozelu v menších obchodech. Bydlíme v paneláku (v Hrabůvce), bez zahrady, chaty, bez známých a příbuzných s pozemky, takže jsme skoro pořád ve městě a žijeme z toho, co nabídnou obchody. Výletujem případně do Beskydského podhůří. S penězi to není velká sláva, ale až si odrodím X dětí a začnu pracovat, moc ráda bych z města vypadla.

Zdravé výživy - tam kupuju veškerá semínka, světlou pohanku, řasy (nejsou raw, už objednávám od Lifefoodu přes Dobrý krámek), sušenou nať celeru a petržele... konkrétně v miniprodejničce na ulici Přemyslovců, pár metrů od Mariánského náměstí.

Díky za tip Špalíček, to mám blízko, zatím jsem tam nechodila vůbec.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Ostrava

Příspěvek od s.arik »

ad shop od Terezky....který to je?
Jsem nováček, zatím jsem pochytila, že výrobce Lifefood produkuje vše raw, koupit se to dá přes Biosféru nebo Dobrý krámek...?
Balík si vyzvednu zítra na poště 8) , jsem zvědavá na kakaový sen, olivy z Peru, syrové řasy a konopné semínko a ...a ... :lol:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Ostrava

Příspěvek od dgm »

Sari, Tereza je prave majitelka toho Lifefoodu a ten e-shop chystala... takze uz mozna funguje, to je tedy i pro me novinka :) Mrkni tady od poslednich prispevku:
viewtopic.php?f=6&t=788&p=56663&hilit=versaceho#p56663
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: Ostrava

Příspěvek od Hugo z Hor »

Jak psáno jinde, tak je shop zatím pouze informativní díky akutním tepelným technickým nedostatkům (:-) (:-) (:-)
Pokud si vybereš nějaké zboží, stačí písnout na mail uvedený tamtéž.

Jinak, taky bydlím v Hrabůvce v paneláku a s penězi jsem na tom obdobně, ovšem okolnosti mě už donutily a dokopal jsem se k hledání nového místa. >:-)
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Ostrava

Příspěvek od veri »

Dlouho (na raw) jsem nakupovala v Tescu, ale musím říct, že jakkoli Kaufland nemám ráda, výběr i kvalitu zeleniny mají oproti tescu výrazně lepší.
Jinak bio ovozel je ve zdravé výživě na Nádražní, je to výživa-sámoška, ale asi ji znáte...tak tam kupuju to, co zrovna mají (někdy cukety, řepu, mrkev, kedlubny atp.,), myslím, že se tam dá domluvit i na koupi jablek, neb majitel to pěstuje všechno sám (mě se to moc netýká, máme jablka ze zahrady). (plus majitel chová i tuším pár koz, mají tam i jeho výrobky, tak možná s lepší známostí by se dal zařídit i občasný odběr kozího mlíka :lol: ) No, mají tam docela výběr a prodavačky kupodivu celkem solidní. (a ještě p.s. koupila jsem tam i biosemínka na rostlinky typu hrášek, špenát, ředkvičky atp.)
A na med chodím do Včelařského domu u zastávky Hulváky.
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Ostrava

Příspěvek od s.arik »

Jé, taky beru med z Hulvák :wink: . Nádražní ulice zní dobře, kde přesně ta prodejna je? Stačí zastávka tramvaje....nádražní je pekelně dlouhá.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Ostrava

Příspěvek od veri »

Vystoupíš na stodolní a jdeš směrem k hlavnímu nádraží, je to pár kroků a tuším, že to jde vidět už od tramvaje :D

(tady mají stránky: http://www.zdravystyl.cz/)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Ostrava

Příspěvek od s.arik »

Díky, to najdu :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Ostrava

Příspěvek od veri »

Tady jsem našla adresu na nějakou bioprodejnu, ale další info tam není, tak jen, jestli někdo z ostraváků neví, o co jde :)
http://medunka.pvsp.cz/zobraz.php?typse ... n=clanek#O

Je to někde za nemocnicí a tam já se moc často nedostanu :)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
dvdmchl

Re: Ostrava

Příspěvek od dvdmchl »

Vystoupíš na stodolní a jdeš směrem k hlavnímu nádraží
Ja uz bych teda nikam pryc ze stodolni neodchazel. :)
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Ostrava

Příspěvek od s.arik »

veri píše:Tady jsem našla adresu na nějakou bioprodejnu, ale další info tam není, tak jen, jestli někdo z ostraváků neví, o co jde :)
http://medunka.pvsp.cz/zobraz.php?typse ... n=clanek#O
Neznám, ale prodejna v Mariánských Horách na Přemyslovců se také jmenuje Zdravíčko! Mají sice rozlohu asi tak 20m2, ale vždycky si tam hezky vyberu. Nejsou teda nějak specializovaní na raw, ale slušný výběr semínek, ořechů, cizrny, pohanky, velmi levné sušené natě celeru a pertžele a další věci...
dvdmchl píše:
Vystoupíš na stodolní a jdeš směrem k hlavnímu nádraží
Ja uz bych teda nikam pryc ze stodolni neodchazel. :)
Znáš tam nějaký juice bar? :lol: Já moc nechlastám, poslední dva roky kvůli dceři vůbec. Když jsou lidi o ničem, ani chlast nepomůže, když jsou lidi fajn, stačí mi společný výlet, čajovna, kavárna, cokoliv :wink: . Momentálně užívám kapky Joalis a nezdá se to, ale 4x po 10 kapkách alkoholu za den, docela to žíly prohřeje :shock: a to mě dříve nic nedělala ani kombinace 5 fernetů, 5 becherovek, dvě griotky :roll:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
VeGaN_BA
Příspěvky: 196
Registrován: stř kvě 05, 2004 16:25
Bydliště: Bratislava

Re: Ostrava

Příspěvek od VeGaN_BA »

Zdravim Ostravu a okolie.. mna s tymto krajom spaju 2 roky mojho zivota, nakolko som tu pracoval a to v OKD Dul CSA Karvina..aj ked to boli velmi tazke casy, asi by ich nevymenil za nic na svete :)
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Ostrava

Příspěvek od s.arik »

Haha, zdraví tě studující geolog :lol: S dcerkou jsme už byly i 500m pod zemí na exkurzi do dolu Jeremenko (poslední fachčící důl v Ostravě, ale jen čerpá vodu, uhlí už těží pouze karvinská část revíru).
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
VeGaN_BA
Příspěvky: 196
Registrován: stř kvě 05, 2004 16:25
Bydliště: Bratislava

Re: Ostrava

Příspěvek od VeGaN_BA »

s.arik píše:Haha, zdraví tě studující geolog :lol: ...
Zdravim aj ja Teba a ako, pacilo sa? Isiel by som si aj ja zaspominat na stare casy :) mozno niekedy sa podari...
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Ostrava

Příspěvek od s.arik »

Líbilo se mi, líbilo, geologie mě zajímá. Proto ji dálkově studuju...
Po geologické stránce je tenhle kraj perla, ale stejně se těším, až jednou z města vypadneme do nějaké té zahrádky :wink: na samotě :) hlavně pryč z města, i když je už Ostrava relativně čistá a já se tu narodila, tak ta doprava mě ničí. Smrad, hluk :( vadí mi to....což je zvláštní, srovnání nemám, vyrostla jsem tady a ani jsem nikdy nebyla třeba na dovolené někde na čistém vzduchu...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
VeGaN_BA
Příspěvky: 196
Registrován: stř kvě 05, 2004 16:25
Bydliště: Bratislava

Re: Ostrava

Příspěvek od VeGaN_BA »

V casoch ked som tam pracoval, neviem ci by som povedal ze Ostrava a Karvina boli ciste, mozno dnes je to ine, vtedy to bola mesacna krajina :)
Nechodis niekde k moru? Tento rok som bol 2x v Chorvatsku, pred prazdninami a po nich, bolo super. Na buduci rok ideme znovu. Mozes sa pridat :)
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Ostrava

Příspěvek od s.arik »

U moře jsem nebyla v životě... Nebyly prachy. Vyrůstala jsem jenom s mámou, takže jsem ani nejezdila na školy v přírodě, delší a dražší výlety a tak. Moře byl totální luxus. A momentálně jsme s manželem a roční dcerkou v podnájmu, takže spíše šetříme na vlastní zahradu nebo možná i nějakou zříceninu (rozuměj obytný dům ne dražší než 200 000 (:-) .
Na kolik taková dovolená pro rodinu vyjde? 10t, 20t?
Možná bych i někam jela, stát to tak do 12t....anebo raději nový NB, nebo to dát na stavebko??? Prostě otáčíme každou korunu no. Ještě bych ráda dostudovala geologii, u toho stihla druhé a možná i třetí dítě, a pak už snad začnu pracovat a nějak se z toho minimalismu vyhrabem. Ne že by mi vadil, jsem zvyklá na malý příjem a výdaje. Ale děti budou potřebovat více a více, a já bych možná též na stará kolena raději vlastní střechu než podnájmy...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
VeGaN_BA
Příspěvky: 196
Registrován: stř kvě 05, 2004 16:25
Bydliště: Bratislava

Re: Ostrava

Příspěvek od VeGaN_BA »

s.arik píše:U moře jsem nebyla v životě...
ANo to poznam, niekedy som ani ja nemal co do ust. Ked som robil v Karvine, tak si pamätam, ze bolo obdobie ked som mal 10Kc na den ale z toho som musel zaplatit 6kc na jizdenku na dul a spet, cize aby som sa najedol, musel som niekedy jazdit na uz oznaceny listok a dufat ze nepride revizor :)
Dnes more nie je luxus je to minimalne o tretinu lacnejsie ako v Tatrach :)
Preto chodim pred a po prazdninach, ked nie je vela aut, ludi a o 30% lacnejsie, to potom mozem isk 2x k moru :) Nasa dovolenka vyjde tak na 10t, ale dost stravy beriem zo sebou, nemusim kupovat tam, hlavne chodit na nakupy. Jazdim autom kludne, spotrebu mam pod 5litrov. A ako strava, kupujes si bio potraviny?
Co sa tyka byvania, je to dost zle, teda pre tych, ktory su na tom nie financne naj. Ty ktory maju peniaze, tym to je jedno, skupuju byty a prenajimaju ich za drahe peniaze.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Ostrava

Příspěvek od s.arik »

No, na biopotraviny fakt nemám peníze, přesněji na bio ovozel (toho sním 2-3 kila denně). To kupuju obyčejné v Tescu...po bio regálu jenom koukám a čas od času ulovím zlevněné biobanány za 22 :lol: , ale výjimečně.
Na druhou stranu, semínka kupuju ve zdravé výživě a tam jsou bio jen o pár kaček dražší než nebio, tož beru bio :) .
Auto vůbec nemáme, na dovolenou bychom museli jet hromadnou dopravou pod záštitou realitky asi....

No, vylízají mi kyčle a okolí začíná mít kecy o anorexii, takže prohledám zda už tu není diskuze "vychrtlin" (:-) a jestli ne, založím.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Amy
Příspěvky: 71
Registrován: sob lis 10, 2007 17:07
Bydliště: Píšť 221

Re: Ostrava

Příspěvek od Amy »

Sari,Kaufland je ne tom s množstvím,cenami a výběrem ovozelu asi lepší :) než Tesco :? -to hodně upadlo(v OV).Manžel nakupuje v Kaufu u Sconta.Bio mívají v Bile-drahé.Při RAW se dá i přibrat podle literatury.Ořechy,semena,avokádo...myslím. :wink:
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Ostrava

Příspěvek od s.arik »

Amy píše:Sari,Kaufland je ne tom s množstvím,cenami a výběrem ovozelu asi lepší :) než Tesco :? -to hodně upadlo(v OV).Manžel nakupuje v Kaufu u Sconta.Bio mívají v Bile-drahé.Při RAW se dá i přibrat podle literatury.Ořechy,semena,avokádo...myslím. :wink:
Ahoj, díky, asi ten Kaufland vyzkouším, ale je to nemilé. Tesco máme kousek od paneláku, Kaufland daleko, hodina pěšky nebo 15min MHD. Auto nemáme, na všechny nákupy tahám dcerku v šátku nebo Ergu, kočár nevedem.

Přibírání, no jo. Když mě nejvíce chutná ovoce. Semínka do sebe natlačím max lžíci denně, po třech dnech už mi lezou ušima a dávám si zase pár dní jen na ovoci :lol: . A avokádo je nehorázně drahé. Nicméně budu to mít na paměti a zkusím zařadit více těch olejnatých věcí.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Ostrava

Příspěvek od veri »

s.arik píše: Semínka do sebe natlačím max lžíci denně...
Vážně? já jsem schopná sníst 100g např mandlí nebo kešu na posezení...
s.arik píše:A avokádo je nehorázně drahé.
U nás stojí 7,90kč/ks v kauflandu, což mi nepřijde zas tak moc, když si ho dáš párkrát za týden...Je ale taky pravda, že nejsem výdělečně činná, tak mám možná jinou představu o penězích :lol:
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
VeGaN_BA
Příspěvky: 196
Registrován: stř kvě 05, 2004 16:25
Bydliště: Bratislava

Re: Ostrava

Příspěvek od VeGaN_BA »

s.arik píše:No, na biopotraviny fakt nemám peníze, přesněji na bio ovozel (toho sním 2-3 kila denně)...
Treba jest orechy alebo kesu, para, lieskovce..rastlinne tuky treba takisto ako vitamin C, aby nebol s teba kostlivec alebo chory clovek :)
U nas kupujem iba v Tescu biobanany, niekedy su lacnejsie ako obycajne, zeleninu dopestujem, popripade na trhu a odstatne Bio nakupujem v Cechach vo velkosklade za super ceny, co vychadza na slovensku aj o polovicu lacnejsie, niekedy zajdem do RAkuska, tam maju celkom dobry vyber tiez. Snazim sa ako sa len da :)
Mas nejaku adresu? Posli do posty.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Ostrava

Příspěvek od s.arik »

Upřesním, semínek (len, sezam, slunečnice) sním s chutí jen malinko, ořechů bych samozřejmě mohla jíst na kila. Nechci být zase trapná s těmi penězi :lol: ale jsem doma s děckem, chlap není zrovna manager a podnájem je vysoký = ořechy jsou prostě luxus, to se kupuje pytlíček 200g jen tak co několik týdnů :) . Letošní podzim je fajn, že jsme objevili venku pár lísek a něco si posbírali, ale jinak nikoho se zahradou nemáme. Za jídlo utrácím asi 2,5t měsíčně, strop je 3t :shock: . Chlap je vařák, takže brambory, maso, to jede...ale upřímně, moje ovoce není o moc levnější.

Děkuju za tip na Kaufland, neb avokádo v Tescu stojí 15Kč...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
VeGaN_BA
Příspěvky: 196
Registrován: stř kvě 05, 2004 16:25
Bydliště: Bratislava

Re: Ostrava

Příspěvek od VeGaN_BA »

s.arik píše:Upřesním, semínek (len, sezam, slunečnice) sním s chutí jen malinko, ořechů bych samozřejmě mohla jíst na kila....
Lan a sezam, ani mne tak nechuti jest, preto si robim kazde rano coctail, kde dam taketo semienka. Chapa domaceho treba preskolit na surovu stravu, bude mu lepsie a ve dvou to aj tahne lepe :) Moja mangelka to pochopila a je jej dobre...
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Ostrava

Příspěvek od s.arik »

Přeškolení, to se snadno řekne a hůř dělá. Chlap nejí v podstatě žádné ovoce, jdeme třeba na hory, já s Mirkou (roční dítě) hodinu ojídáme ostružiny a on si nedá ani jednu :shock: . Ještě je schopen pozřít okurkový salát a jednou měsíčně papriku na chlebu, ale ta "ve skleničce (zavařená) je lepší" :evil: , ze zeleniny je podle něj nejlepší smažený květák, lečo, zapečené brambory...
Živí se vlastně jen pečivem, mléčnými výrobky, uzeninami a teplým jídlem :? . Na věc zdraví má vlastní názor - podle mě samozřejmě zcela zcestný.

Ale samozřejmě nevylučuju, že začne trochu více přemýšlet, když já ve vita vytrvám. O syrové stravě jsem se dozvěděla už před několika lety, ale totálně to shazoval a odmítal :roll: tak jako dnes. Jeho věc, jeho zdraví.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Ostrava

Příspěvek od buc11 »

vyměnit
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Ostrava

Příspěvek od Renáta »

(:-)
Uživatelský avatar
Amy
Příspěvky: 71
Registrován: sob lis 10, 2007 17:07
Bydliště: Píšť 221

Re: Ostrava

Příspěvek od Amy »

buc11 píše:vyměnit
Buci,to jako manzela? :D .Jo,není to špatný nápad,ale co děti? :shock: Budou zdravé fyzicky ale nemocné psychicky. :( Ten můj obviňuje vitariány z fanatizmu :? Ach,jo.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Ostrava

Příspěvek od buc11 »

Amy píše:
buc11 píše:vyměnit
Buci,to jako manzela? :D .Jo,není to špatný nápad,ale co děti? :shock: Budou zdravé fyzicky ale nemocné psychicky. :( Ten můj obviňuje vitariány z fanatizmu :? Ach,jo.

to byl jen ftípek, děti jsou hlavní i když konzumují humus a muž nosí aspoň prašule (někdy) a
aby voni nevyměnili nás
Uživatelský avatar
Amy
Příspěvky: 71
Registrován: sob lis 10, 2007 17:07
Bydliště: Píšť 221

Re: Ostrava

Příspěvek od Amy »

buc11 píše:
Amy píše:
buc11 píše:vyměnit
Buci,to jako manzela? :D .Jo,není to špatný nápad,ale co děti? :shock: Budou zdravé fyzicky ale nemocné psychicky. :( Ten můj obviňuje vitariány z fanatizmu :? Ach,jo.
to byl jen ftípek, děti jsou hlavní i když konzumují humus a muž nosí aspoň prašule (někdy) a
aby voni nevyměnili nás
Tak to beru,prašule jsou potřeba-naštěsti je muž jakési má :) ,já se svým mini invalidním důchodem :? si moc vybírat nemůžu.Jen občas dušička touží po porozumění a ne po házení klacků pod nohy či pokoušení-muž umí dobře vařit.Jé, jak mi jiné ženy závidí :shock: , neví, jak jsou mimo.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Ostrava

Příspěvek od Fiona »

Ten můj obviňuje vitariány z fanatizmu :? Ach,jo.
Ten ma ale stesti :) To ja za cely zivot a asi rok na vita jsem zatim videla nazivo jen jedineho vitariana, a to jeste takoveho co ma rad indicke marmelady a zapiji je kafem :mrgreen: Kam na ne ten sikula chodi, na ty vitafanatiky, ze jich zna az tolik...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Amy
Příspěvky: 71
Registrován: sob lis 10, 2007 17:07
Bydliště: Píšť 221

Re: Ostrava

Příspěvek od Amy »

Fiona píše:
Ten můj obviňuje vitariány z fanatizmu :? Ach,jo.
Ten ma ale stesti :) To ja za cely zivot a asi rok na vita jsem zatim videla nazivo jen jedineho vitariana, a to jeste takoveho co ma rad indicke marmelady a zapiji je kafem :mrgreen: Kam na ne ten sikula chodi, na ty vitafanatiky, ze jich zna az tolik...
Dík za tuto připomínku, je velmi správná. Sem zvědaf,co na ní řekne.On to ale jistě nějak zhodí ze stolu.Si myslím, je v tom strach a nepokora před něčím, co je jiné.A nepokora vzdát se svých milovaných uzených kolen,vínka a jiných chuťových lákadel. :twisted:
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Ostrava

Příspěvek od s.arik »

buc11 píše:vyměnit
Geniální myšlenka, ovšemže mě už napadla za těch sedm let několikrát. Ale žít s někým od 16 dodnes, to se nedá tak snadno změnit, ani kdybych chtěla. A já si nejsem jistá, že chci. A co je tady malá Mirka a plánujeme další děti, pohřbila jsem pochybnosti a raději investuji síly do vlastního nitra/světa/života/stravy, než shánět lepšího muže. Ostatně, karma by mi přičarovala nejspíše nějakého podobného :? :lol: asi.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Ostrava

Příspěvek od Fiona »

Tak potom drezura 8) :mrgreen: :D
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Ostrava

Příspěvek od s.arik »

Fiona píše:Tak potom drezura 8) :mrgreen: :D
Začít má každý u sebe :) tak začínám.
Chlap ať si jí jak chce, není malý kluk.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Amy
Příspěvky: 71
Registrován: sob lis 10, 2007 17:07
Bydliště: Píšť 221

Re: Ostrava

Příspěvek od Amy »

s.arik píše:
Fiona píše:Tak potom drezura 8) :mrgreen: :D
Začít má každý u sebe :) tak začínám.
Chlap ať si jí jak chce, není malý kluk.
Držím palce!!! :D Moc.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Ostrava

Příspěvek od awa »

s.arik píše: Geniální myšlenka, ovšemže mě už napadla za těch sedm let několikrát. Ale žít s někým od 16 dodnes, to se nedá tak snadno změnit, ani kdybych chtěla. A já si nejsem jistá, že chci. A co je tady malá Mirka a plánujeme další děti, pohřbila jsem pochybnosti a raději investuji síly do vlastního nitra/světa/života/stravy, než shánět lepšího muže. Ostatně, karma by mi přičarovala nejspíše nějakého podobného :? :lol: asi.
Já žiju se svým partnerem od 10 let, tedy nejdřív jako děti, co se kamarádily, skákaly spolu do písku, chodily spolu do stejné školy, kradly nezralá jabka, pár let přestávka a pak se znova potkaly a rozhodly se být spolu, protože můžou jeden druhému pomoci k růstu...Jsou oblasti, kde harmonizujeme, ale jsou i jiné, kde se úplně rozcházíme. Pokud už jste spolu srostlí jako soukolí, tak to beru jako velké pozitivum, protože se dá partner ovlivnit i tvojí harmonií, souladem a spokojeností, která je konzistentní, ať to on sám chce nebo ne, prostě se to na něj přenese. Ano, jsou chvíle, kdy si rejpne, ale to bych velkoryse bez komentáře přešla. Navíc pro tebe hraje ještě jedna věc a to je jeho stravování. Je to jen otázka času, kdy mu zhuntované tělo vykáže službu a on začne o zdraví, o které přišel, uvažovat a uvidí tebe. Ty máš tedy v tuto chvíli nějaký čas na přemýšlení o tom, jak to podat a přiblížit mu vita tak, aby to v danou chvíli, která přijde, akceptoval. Koneckonců za ty léta ho dobře znáš. Kázání, pocit prohry a nadřazený způsob komunikace - to muži nesnáší a je dobré si to uvědomit, protože jinak tvoji pomoc nepřijmou.
Můj miláček po letech udělal změny postupně, teď se nejméně 60-70% syrové dožaduje sám a jak skučí, když je na návštěvě někde třeba týden a jí samý knedložurnál a bolí ho břicho a je nafouklej...jak se těší domů na salátky, ovoce, aby se vyčistil a srovnal ....Tím ovšem nechci říct, že si nedá kofolu a kdejaký fujtajbl, ale já to vždy držím jazyk za zuby a nekomentuju to. Však následky na sebe nedají dlouho čekat...a Espumisan to jistí. (:-) Pamatuj, že ale nejdůležitější je, aby tys byla dobrým a vyrovnaným příkladem a to je samo o sobě opravdu makačka. Když ty nevytrváš, tak kdo jiný u Vás?
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Ostrava

Příspěvek od s.arik »

Díky všem za milá slova.
Jako soukolí si s chlapem moc nepřipadám, spíše si kopu sama za sebe. Příkladem mu být skoro ani nechci, mám dost svých problémů, než abych se ještě snažila měnit ostatní :). Stačilo by mi, kdyby mi do toho nekecal a nechal mě jíst, co chci já, já mu taky jablíčka nenutím.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Ostrava

Příspěvek od awa »

s.arik píše:Díky všem za milá slova.
Jako soukolí si s chlapem moc nepřipadám, spíše si kopu sama za sebe. Příkladem mu být skoro ani nechci, mám dost svých problémů, než abych se ještě snažila měnit ostatní :). Stačilo by mi, kdyby mi do toho nekecal a nechal mě jíst, co chci já, já mu taky jablíčka nenutím.
Takovýho, co do ničeho nakafrá a neřeší to zeshora dolů a zprava zleva, tak toho bych taky ráda viděla...Mě se zdá, že naši milí muži spoustu věcí moc baští...Ale stejně to nic nemění na věci, že jsou někdy roztomilí a jsem ráda za jejich náhled na věc, byť mám z jejich rozboru hlavu jako květák...
Jo, když už to nějak nejsem schopna pojmout, tak jednoduše vypnu a přestanu je vnímat...to jsem se naučila právě od mužů - dělat hluchou a nereagovat.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Ostrava

Příspěvek od Renáta »

Dievčence, to je síce fajn - ty si jedz ako chceš, ja si budem jesť ako chcem... len nám z toho nejako vypadli tie deti. Tam popieranie zdravej výživy zo strany partnera vie človeku otvoriť žabykláč vo vrecku :evil:
Okrem toho, nie je bohviečo, deťom vysvetľovať, prečo tato môže papať to, čo dieťatku vysvetľujeme, že je absolútne nezdravé. To môj mimoriadne senzitívny mladší syn by sa ma veru hneď opýtal, či mi na tatovi nezáleží, keď mi je jedno, čo papá...
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Ostrava

Příspěvek od s.arik »

Ano, děti, to mi povídej....
Malá si od táty vezme chleba, vařenou zeleninu, naštěstí je ochoten jí zatím :evil: nedávat uzeniny a maso.
nevím jak to dlouhodobě řešit, ani co ve školce a tak.

Nejrozumnější je asi se smířit s tím, že dítě bude na raw jen tak z 50-80%. Časem si samo rozhodne, co chce více.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Ostrava

Příspěvek od veri »

s.arik píše:Nejrozumnější je asi se smířit s tím, že dítě bude na raw jen tak z 50-80%.
Upřímně u nás není ani to, bráška má tři roky a podle zkušenosti s ním můžu říct, že čím více neraw jí (rozuměj i sladkosti, nejen vařená jídla), tím méně chce ovoce a zeleninu už vůbec ne. Jediné, co do něj dostanu, jsou šťávy...
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Ostrava

Příspěvek od s.arik »

Já to vidím tak, že malá uvidí, co jím já, budu jí chystat vždy jenom jídla raw, a co dostane od táty a venku, to už moc neovlivním....sama si vybere, není přece nesvéprávná, ani když ještě nemá občanku :?
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Ostrava

Příspěvek od veri »

No jo no, každopádně vám dvěma budu držet palečky, ať se vám to daří líp než u nás :) Já tím jen chtěla říct, že čím víc se chutě kazí sladkým a vařeným, tím míň je chuť na syrové a zdravé. U nás je to tak, že brácha si raději počká chvilku o hladu, než aby si ode mě vzal banán apod. a pak dostane od tatínka škrobovinky, cukrovinky a jiné jedy. A to mě štve nejvíc, když už si teda neváží svého zdraví, tak klidně, ale když už mu nezáleží ani na vlastním synovi... :roll:
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Ostrava

Příspěvek od RadkaS »

veri píše:Já tím jen chtěla říct, že čím víc se chutě kazí sladkým a vařeným, tím míň je chuť na syrové a zdravé.
Presne tak, bohuzel to takto funguje
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: Ostrava

Příspěvek od Hugo z Hor »

s.arik píše:...po bio regálu jenom koukám a čas od času ulovím zlevněné biobanány za 22 :lol: , ale výjimečně...
Hmm, konkurence (:-)
Doporučuju tam občas juknout po bio pomerančích, ty bývají ucházející, i když jsou ve slevě. Já tam ještě nakoupil BIO olivový a slunečnicový olej ve slevě, taky ucházející kvalita. Naopak normální ovoce tam nestojí opravdu za nic, poslední dobou šli s kvalitou ovozelu hluboce dolů (aspoň v Tescu v Hrabové). Tesco v Mariánkách je na tom o něco líp, můžu soudit třeba podle kokosových ořechů, ty tam bývají OK, naproti tomu u nás jsou téměř všechny, co tam mají, špatné. Já už do Tesca chodím jenom když opravdu doma nic není, nebo jenom třeba pro Ferdu na chalupu kupuju slevněné kuřecí krky :lol:

Když mám čas a náladu, tak se projdu do shopping parku do Hypernovy, tam je taky ucházející ovoce, aktuálně jsem tam koupil zbytky broskví v ještě jakž takž ucházející kvalitě, kilo lískových oříšků a cestou domů to většinou střihnu do Kauflandu, ale v Zábřehu chodim nerad, jelikožvěk tam je plno důchodců, kteřížto postaví své nákupní vozíky všudemožně, způsobem blokujícím průchod pohyblivějším občanům a po mém odsunutí těchto vozíků čile na mně remcajíce. >:-) Čili když do Kauflandu, tak radši do Karoliny.
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
VeGaN_BA
Příspěvky: 196
Registrován: stř kvě 05, 2004 16:25
Bydliště: Bratislava

Re: Ostrava

Příspěvek od VeGaN_BA »

s.arik píše:Začít má každý u sebe :) tak začínám.
Chlap ať si jí jak chce, není malý kluk.
S chlapom je to tazke..ale snad to nezajde az tak daleko, ze si uvedomi zmenu stravy az ked bude musiet pri nejakej chorobe. Ale aj to je otazne, ci ho az nejaka choroba donuti nad tym sa zamysliet...
Odpovědět