obezita a surova strava

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
marion.orson
Příspěvky: 49
Registrován: čtv srp 28, 2008 22:06

obezita a surova strava

Příspěvek od marion.orson »

ahojte, chcela by som sa spytat ci je medzi vami niekto kto sa dal na surovu stravu preto aby sa zbavil nadvahy? ako chudnutie prebiehalo a ake malo dopady na vas fyzicky a dusevny stav? ake ste z toho mali pocit?
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: obezita a surova strava

Příspěvek od Fiona »

Ahoj Marion :) Muzes se pripravit na to ze syrova strava ti udela v tele revoluci. Zdaleka se to ale nebude tykat jen tukovych vrstev, bude to celkova rekonstrukce. Nejde o redukcni dietu. Az telo pochopi ze zacalo dostavat min jedu a vic zivin, zacne se samo opravovat, ale co bude opravovat driv a co pozdeji, to uz si rozhodne samo. Neni vyloucene ze vaha poleti uz od zacatku dolu az 2 kg za tyden, ale take neni vyloucene ze se pul roku vaha ani nepohne.

Hodne zalezi na tom, co se jako prvni musi v tvem tele cistit a uzdravovat, a co muze pockat na potom. Telo ma tendenci odkladat tezko odstranitelne toxiny do tukovych polstaru, aby nemuselo neustale resit jejich prebytek v jatrech apod. Takze pri pripadnem hubnuti se muze (a nemusi) dostavit par neprijemnych priznaku, jak bude telo postupne uvolnovat ty toxiny.

Dalsi vec, pokud mas vyraznejsi nadvahu, jak pises, je dost pravdepodobne ze tvoje stitna zlaza neni uplne fit. Obnova spravnych funkci stitne zlazy trva nejaky cas, a dokonce se ti v jejim prubehu muze vyhodit i nejaky ekzem, pricemz vaha muze i nekolik mesicu zustat tam kde je, protoze se spatne fungujici stitnou telo neumi tak dobre stepit tuky. To ti nepisu proto abych te strasila, ale proto aby te podobne veci, pokud nastanou, prilis nezklamaly. Pro tebe a tvoje zdravi muzou byt momentalne prednejsi uplne jine veci nez vaha.

A kdo rika ze baculky nemuzou byt krasne :) Pokud to nevzdas a vytrvas, muzes se tesit ze budes cim dal tim krasnejsi, i kdyby to slo zpocatku s vahou pomalej nez bys chtela. Ze zacatku sice muzes zazit sem tam i mensi ekzem, ale ten zmizi, a plet bude pak mnohem hezci, hebci, pruznejsi, cerstvejsi. Budes lip vonet i po namahavem sportovnim vykonu, vlasy i nehty budou do roka vypadat mnohem lip. Budou pevnejsi, lesklejsi, prestanou se trepit. Budes mit vic energie, vetsi chut se hybat, celkove se rozzaris. Tak ti preju hodne zdaru :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
marion.orson
Příspěvky: 49
Registrován: čtv srp 28, 2008 22:06

Re: obezita a surova strava

Příspěvek od marion.orson »

Vdaka ti za podporu a info...veci o ktorych tu pises sa mi stale zdaju iba nedosiahnutelnym snom...odmalicka trpim nadvahou a vsetkymi jej telesnymi a dusevnymi nasledkami
nemam odvahu dufat v nejaky uzasny prevrat, takze zatial to necham volne plynut a tesit sa zacnem az neskor...ale kazdopadne veeeelka vdaka >:-)
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Re: obezita a surova strava

Příspěvek od hugis »

Najlepší príklad čo poznám je asi Angela Stokes. Pozri si jej fotky pre motiváciu: http://www.rawreform.com/content/view/16/42/ Ja sám som prišiel asi o 20 kíl za pol roka a presne ako píše Fiona, bolo to ako na hojdačke. Raz to išlo rýchlo, raz pomaly až vôbec.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: obezita a surova strava

Příspěvek od awa »

Ty obrázky korpulentní dívčiny a potom ty změna jsou opravdu moc povzbuzující. Já sice byla spíš žížala, ale i tak mně vytrvalost lidí s nadváhou povzbudí. Co se týká štítné žlázy, tak není obezita vždy její podmínkou. Já mám diagnostikovanou atrofii ŠŽ- tedy hypothyreózu, kdy TSH byl 142, TT3 20,53 a TT4 0,66 při vstupu. Hodnoty tedy úděsné. Přesto tedy, že ŠŽ nemaká ( údajně ), tak mám pořád +-50 kg. Tedy ani nehubnu ani netlousnu. Spíš mně ( než se stabilizovaly hodnoty hormonů ) trápila taková vodní oteklost. Na pohled to nebylo příliš viditelné, ale na omak ano a člověk se subjektivně cítil takový rozteklý. Jsem přesvědčena, že je také důležité zjistit, zda i jiné žlázy taky nepracují jak mají. U mně ještě lavíruje slinivka, možná proto se mi váha nemění. :D
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: obezita a surova strava

Příspěvek od epony »

hugis píše:Najlepší príklad čo poznám je asi Angela Stokes. Pozri si jej fotky pre motiváciu: http://www.rawreform.com/content/view/16/42/ Ja sám som prišiel asi o 20 kíl za pol roka a presne ako píše Fiona, bolo to ako na hojdačke. Raz to išlo rýchlo, raz pomaly až vôbec.
super! užasna premena! :mrgreen:
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: obezita a surova strava

Příspěvek od Hugo z Hor »

Tak pro srovnání ještě moje fotka z roku 2005 >:-)

Moji nynější najdeš v mém deníčku a pro rychlejší srovnání i tady
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: obezita a surova strava

Příspěvek od Sluníčko »

týýýjo to je jak jiný člověk
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: obezita a surova strava

Příspěvek od jans »

wow, jen více takových příkladů :)
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: obezita a surova strava

Příspěvek od bstrd »

huste a motivujuce
I gotta ruin my life on my own
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: obezita a surova strava

Příspěvek od epony »

plný počet! ***** :D
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
marion.orson
Příspěvky: 49
Registrován: čtv srp 28, 2008 22:06

Re: obezita a surova strava

Příspěvek od marion.orson »

toto snad ani nie je pravda:) wow...toto si ani neviem predstavit...wow. WOW :D
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: obezita a surova strava

Příspěvek od Renáta »

Hugo, zmena obrovská! Klobúk dole. Zmenil si sa aj po psychickej stránke, alebo si stále ten Hugo, ako aj predtým. Si nový človek aj zvnútra?
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: obezita a surova strava

Příspěvek od Hugo z Hor »

Hodně lidí říká, že jsem se změnil, že s mým minulým stravováním odešla i moje dušička. I já na sobě občas pozoruju, že v některých podobných případech (třeba i v práci) jednám jinak, než jsem jednal dřív, z flegmatika se stal spíše melancholik ( ale jenom někdy :lol:)
Naposledy upravil(a) Hugo z Hor dne stř zář 10, 2008 17:21, celkem upraveno 1 x.
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: obezita a surova strava

Příspěvek od Renáta »

Vďaka za odpoveď. Ono to s človekom určite "pohne", keď sa zbaví toľkej príťaže. Super!
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: obezita a surova strava

Příspěvek od Hugo z Hor »

Jojo, taky se mění zájmy, dřív jsem trávil u počítače krom práce i doma spoustu času, dnes se musím doslova přemlouvat, ať aspoň máti vytisknu rozpis úklidů na poschodí (zatím jsem nedošel tak daleko, že bych si dokázal odepřít čtení aspoň těch pro mně zásadních příspěvků na fóru Vitariána 8) ), mnohonásobně více času raději trávím venku nebo radši jedu na chalupu, třeba doma potřebuju už 2 roky vymalovat a nejsem toho schopen :lol:
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: obezita a surova strava

Příspěvek od Renáta »

Pochopiteľne. Ľahšie sa ti hýbe. Na chalupe, tam je vždy fajn. Líčenie počká :D
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: obezita a surova strava

Příspěvek od Hugo z Hor »

Jojo, na chalupě je prima, lesy, louky, potůčky, ostružiny, hřiby, prostě příroda, můj milovanej kocourek Ferda, zahrádka, sousedovic občas agresivní kozy a přátelská fena Betynka. Akorát při cestě do lesa po pročítání příspěvků od Buce jsem znatelně obezřetnější ... :roll:
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: obezita a surova strava

Příspěvek od epony »

Hugo z Hor píše:Jojo, na chalupě je prima, lesy, louky, potůčky, ostružiny, hřiby, prostě příroda, můj milovanej kocourek Ferda, zahrádka, sousedovic občas agresivní kozy a přátelská fena Betynka. Akorát při cestě do lesa po pročítání příspěvků od Buce jsem znatelně obezřetnější ... :roll:
čo sa stalo Bucovi na ceste do lesa? :? :)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: obezita a surova strava

Příspěvek od Hugo z Hor »

Mno, na cestě nevím, já to myslel spíš s ohledem na jeho borelku, předpokládám že psal, že ten dárek od klíštěte dostal někde v lese.
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Re: obezita a surova strava

Příspěvek od Tereza »

taky mám pár takových fotek :-))

ale angela vede ..

hugo respect !
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: obezita a surova strava

Příspěvek od awa »

Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: obezita a surova strava

Příspěvek od awa »

Další zajímavé...pro kohokoliv.....http://www.welikeitraw.com/rawfood/before_after/

To není jen pro ty co zhubli, zejména to poslední foto té vyhublé dívčiny...
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: obezita a surova strava

Příspěvek od culka »

Awi, to je presne ona.

Hugacik, ty si uplne iny chlap. Sympatak v oboch prevedeniach.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
alilia
Příspěvky: 55
Registrován: sob črc 26, 2008 15:49
Bydliště: aktuálne Praha

Re: obezita a surova strava

Příspěvek od alilia »

awa píše:Další zajímavé...pro kohokoliv.....http://www.welikeitraw.com/rawfood/before_after/
Wow, niečo podobné som pred časom vygooglila tiež - a už vtedy som si vravela, že ak nejde o upravené fotky, tak vitariánstvo snáď žiadne ďalšie argumenty pre ani nepotrebuje 8)

Btw. čím to je, že niektorí ľudia jedia, čo im príde pod ruku a napriek tomu vyzerajú zvonku úplne zdravo - dokonale čistá a hladká pleť, oči, lesklé vlasy...Iní naopak pri podobnej strave začnú byť zahlienení, póry sa začnú upchávať a celkovo už na prvý pohľad vyzerajú tak nejako v neporiadku...?
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: obezita a surova strava

Příspěvek od awa »

To je jen zdání. Dostali do vínku silnou imunitu. Ale stejně jednou přijdou do věku, nejčastěji tak od 30, kdy to dostanou i s úrokama....třeba budou i relativně dobře vypadat, ale budou opravdu zdraví? Znám spousta lidí, co vypadají dobře, ale o zdraví nemůže být řeč. V tomhle to je spravedlivé pro všechny, co kdo zaseje, to sklidí...dřív nebo později...
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: obezita a surova strava

Příspěvek od Sweetie »

to uz tady na foru poznamenala radkas, mohlo by to byt dano z jak zdraveho rodu pochazis. co nam predci zaseli (nebo jak zdrave plonohodnotne zili) to my ted sklizime. a napravujeme.
Uživatelský avatar
alilia
Příspěvky: 55
Registrován: sob črc 26, 2008 15:49
Bydliště: aktuálne Praha

Re: obezita a surova strava

Příspěvek od alilia »

Mhm, zaujímavé postrehy. Je pravda, že ja som skôr ten druhý typ, teda už po krátkej dobe konzumácie napr. mliečnych výrobkov (vlastne stačí i jedno "mliečne" jedlo) cítim ako sa telo začína zahlieňovať...A keď vidím priateľa, ako si každé ráno dáva vločky s jogurtom ( :( ) a napriek tomu, že mu to v žalúdku musí robiť úplné divy, vyzerá dokonale zdravo, tak si vravím, ako je to možné...
VeGaN_BA
Příspěvky: 196
Registrován: stř kvě 05, 2004 16:25
Bydliště: Bratislava

Re: obezita a surova strava

Příspěvek od VeGaN_BA »

alilia píše:A keď vidím priateľa, ako si každé ráno dáva vločky s jogurtom ( :( ) a napriek tomu, že mu to v žalúdku musí robiť úplné divy, vyzerá dokonale zdravo, tak si vravím, ako je to možné...
Tvoj priatel ma cely zivot pred sebou, cize otazka znie, dokedy bude schopny sa takto stravovat? Uz len zlozenie potravy obilnina + mliecny vyrobok je dost spatny. Problemy sa mozu vyskytnut hocikedy, ak bude pokracovat v tejto konzumacii.
Odpovědět