MEZIKULTURNÍ SOUVISLOSTI

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

MEZIKULTURNÍ SOUVISLOSTI

Příspěvek od Standa K. »

co by taky mohlo stát v cestě širšímu rozšíření syrovojedení - např. náboženství :

- představa, že Vatikán vyhodí z modliteb "...chléb náš vezdejší dej nám dnes..."a zamění za "... ovoce naše vezdejší...", z Bible proměňování vody ve víno, na rybáře bude pohlížet jako na vrahy atd. je z dnešního hlediska úsměvná

- a což teprve militantnější náboženství... lehce jsem se zajímal o ramadán ... protože z toho mála co vím, tak usuzuju, že Mohamed byl velmi vzdělaný a chytrý muž a představa, že by si představoval ramadán jak probíhá dnes ... to noční obžerství ... představuju si to tak, že když se ho někdo ptal "a to jako od rána až do večera nemáme nic jíst ??" odpověděl "ano, přesně tak od rána až do večera", protože ho nenapadlo, že tím de facto nevylučuje konzumaci v noci... no a chytrý človíček si v "paragrafech" vždycky najde cestičku, že... jak si to ulehčit

- těžko říct, co by na masové rozšíření raw řekli vyznavači košér stravy atd. atd.

- suma sumárum - jakmile myšlenka raw nabyde určitých rozměrů lze očekávat celkem ideologické "hallo" z různých stran... prostě nebude to žádná prča :D
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: MEZIKULTURNÍ SOUVISLOSTI

Příspěvek od Hugo z Hor »

hmm, chléb náš vezdejší ... a co třeba svatojánský chléb? :?: :lol:
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
dvdmchl

Re: MEZIKULTURNÍ SOUVISLOSTI

Příspěvek od dvdmchl »

no jo ono se da argumentovat tim, ze skoro vsechna nabozenstvi vznikla az po tom co lide zblbli a zacali varit. Mozna tam je nejaka souvislost. :)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: MEZIKULTURNÍ SOUVISLOSTI

Příspěvek od Fiona »

Mam lepsi napad. Zalozme sektu 8) Celosvetove se nikdy nerozsiri ani vegetarianstvi, natoz vita. Z cehoz mi vyplyva, ze proste budme vyvoleni a je to :D
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: MEZIKULTURNÍ SOUVISLOSTI

Příspěvek od Standa K. »

Fiona píše:Mam lepsi napad. Zalozme sektu 8) Celosvetove se nikdy nerozsiri ani vegetarianstvi, natoz vita. Z cehoz mi vyplyva, ze proste budme vyvoleni a je to :D
i ty oportunisto ... :D to se rozšíří ještě za našich životů, tomu ver
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: MEZIKULTURNÍ SOUVISLOSTI

Příspěvek od Fiona »

Ses dneska nakej nesmrtelnej 8)

A propo, k tem kulturnim souvislostem. Ja bych to s tim nabozenstvim nevidela az tak cerne. Nedavno jsem cetla jakousi staroindianskou verzi o stvoreni sveta. Pointa byla v tom, ze stvoritel se svym protejskem tvori svet a stale nejsou spokojeni. Vsecko je sice hezke a funguje, ale neni nikoho kdo by pochopil co vsecko udelali, podekoval ze byl stvoren a uctival je. Tak chvili zkouseji udelat cloveka, pricemz zkouseji ruzne materialy. Ale nejak se jim to nedari. Clovek je sice chytry atd, ale pak jim ho smyje dest nebo odfoukne vitr atd. Tak daji hlavy dohromady a hledaji nejlepsi rostlinu na svete. Rozhodnou se pro kukurici, a clovek udelany z kukurice je konecne jak ma byt. Okamzite vse pochopi a dekuje obema za stvoreni. Jenze stvoritele stale nejsou spokojeni. "Clovek ted vi vsechno, vystaci si sam a je s nim rec, jenze opet neni nikoho kdo by nas uctival". Tak seslou na cloveka mlhu a zatemni mu mysl. Cloveku bylo najednou vsechno zahadne, a zacal uctivat bohy jak se slusi a patri. :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: MEZIKULTURNÍ SOUVISLOSTI

Příspěvek od babicka »

... v Bibli je psano, ze jako prvni strava byla cloveku urcena zelovoc, ne varene ...
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: MEZIKULTURNÍ SOUVISLOSTI

Příspěvek od Standa K. »

babicka píše:... v Bibli je psano, ze jako prvni strava byla cloveku urcena zelovoc, ne varene ...
si taky říkám... Adam a Eva a rajská zahrada... někdy vita říkám "rajská strava"... tak kde se tam potom zamíchal ten chleba apod., že ? hostie taky asi nejní raw :( :D
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: MEZIKULTURNÍ SOUVISLOSTI

Příspěvek od babicka »

Standa K. píše:
babicka píše:... v Bibli je psano, ze jako prvni strava byla cloveku urcena zelovoc, ne varene ...
si taky říkám... Adam a Eva a rajská zahrada... někdy vita říkám "rajská strava"... tak kde se tam potom zamíchal ten chleba apod., že ? hostie taky asi nejní raw :( :D
... vzdyt taky hostie neni citovana v Bibli! ... :mrgreen:
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: MEZIKULTURNÍ SOUVISLOSTI

Příspěvek od epony »

v biblii je pisane o manne ako padala z neba ked boli na pušti :)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: MEZIKULTURNÍ SOUVISLOSTI

Příspěvek od babicka »

epony píše:v biblii je pisane o manne ako padala z neba ked boli na pušti :)
No a co je manna? Prece nepadaly z nebe varacke oplatky? :mrgreen: Nehlede k tomu, ze to uz bylo po "vyhnani z raje". To uz clovek mel ohen a byl varak ... :mrgreen:
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: MEZIKULTURNÍ SOUVISLOSTI

Příspěvek od Fiona »

:)
Taky se tam pise, ze potom co jedli "zakazane ovoce" byli vyhnani z raje, se slovy "V potu tvare budes dobyvat ze zeme svuj chleb" :wink:
Btw, podle Bible uz prvni generace potomku Adama a Evy (Abel) se dali na pastevectvi...
PMN je to stejne vsecko alegorie pravdy, ne pravda do slova a do pismene. Prece jen v dobach kdy vznikaly tyhle zaznamy byl Izrael pastevecky narod schopny uctivat zlate tele, kde se privilegiu gramotnosti tesilo jen par vyvolenych. Takze i prorok s nejvetsimi vhledy k nim musel mluvit jako k pastevcum, tak aby pochopili pointu...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: MEZIKULTURNÍ SOUVISLOSTI

Příspěvek od epony »

babicka píše:
epony píše:v biblii je pisane o manne ako padala z neba ked boli na pušti :)
No a co je manna? Prece nepadaly z nebe varacke oplatky? :mrgreen: Nehlede k tomu, ze to uz bylo po "vyhnani z raje". To uz clovek mel ohen a byl varak ... :mrgreen:
to som našla :): "Hla, ucinim to, aby vam prsal chlieb z neba, a lud vyjde a vse nazbera tolko, kolko mu kedy bude treba na den." Ked nastalo rano, Mojzis pozera okolo seba po pusti a nemoze uverit svojim vlastnym ociam. Piesocna a kamenna pust, kde vecne prazi ostre slnko, bola ZASNEZENA! Ked sa tomu snehu lepsie prizrel, bolo to cosi drobne, zrazene a lupinate, cosi drobne ako inovat na zemi. Ked to videli Izraeliti, povedali jeden druhemu: "Man hu?" (po hebrejsky "Co je to?") Lebo tiez nieco take v zivote nevideli a nechapali, co to moze byt. Mojzis im dopovedal: "To je ten chlieb, ktory vam dal Boh na pokrm Zbierajte z toho kazdy tolko, kolko zjete, mieru omer na hlavu, podla poctu vasich dusim kazdy z vas pre toho, kto je v jeho stane, vezmete.". Bolo to ako koriandove semienka, biele ako sneh, a chutli to ako kolac s medom. Izraeliti tomu dali meno manna. A Izraeliti veru hladom netrpeli. Na ich puti do zalubenej zeme im manna padala kazde rano, takze vzdy, ked prave neboli v nejakej oaze, mali co jest."
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: MEZIKULTURNÍ SOUVISLOSTI

Příspěvek od babicka »

epony píše:
babicka píše:
epony píše:v biblii je pisane o manne ako padala z neba ked boli na pušti :)
No a co je manna? Prece nepadaly z nebe varacke oplatky? :mrgreen: Nehlede k tomu, ze to uz bylo po "vyhnani z raje". To uz clovek mel ohen a byl varak ... :mrgreen:
... Mojzis im dopovedal: "To je ten chlieb, ktory vam dal Boh na pokrm ..."
A v tom je ten problem - ve slove "chleb" ... jeho vyznam se v prubehu tisicileti zmenil. Znamenalo to puvodne "jidlo", mozna dokonce "pochoutka" nebo "slavnostni jidlo" ... kdo vi.
Vlatni zazitek: ... jdu domu a potkam znameho domorodeho muze ana kraci k domovu a nese malou igelitovou tasticku. Pozdravime se a chvili nezavazne hovorime. Odkud jdete, ptam se ho. Z trziste, odpovida, koupil jsem maso. Otevre igelitku a tam je ovci predlokti - kost ca20 cm dlouha, slachy a ca 5 vahovych % svaliku...
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: MEZIKULTURNÍ SOUVISLOSTI

Příspěvek od epony »

Ja sa tomu nebranim, slovo chlieb po čase mohol nabrať iný význam :)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: MEZIKULTURNÍ SOUVISLOSTI

Příspěvek od babicka »

epony píše:Ja sa tomu nebranim, slovo chlieb po čase mohol nabrať iný význam :)
A ja neutocim, Epony! :mrgreen: Proste mne zajimaji zajimave veci. (:-)
Kdesi v Novem Zakone je pry popsano "oziveni mrtveho", kde JK pry pote rika: "... jdete a dejte mu/ji pojist masa ...". Coz je - pochopitelne - blbost. Pokud nekoho ozivim (dnes napr. po narkoze), dam mu najist neceho setrneho ... placku, mleko ... ale v zadem pripade maso ... slovo proste zmenilo svuj smysl ... (I kdyz jsem uz ze sedmidenni hladovky vysla na grilovanem kureti, anzto si to moje telo pralo. (:-))
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: MEZIKULTURNÍ SOUVISLOSTI

Příspěvek od epony »

ved nič v zlom, babička :) ja si taktiez myslim, že niektore pasaže su v biblii nadnesene, alebo s niektorymi nesuhlasim.
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: MEZIKULTURNÍ SOUVISLOSTI

Příspěvek od babicka »

epony píše:ved nič v zlom, babička :) ja si taktiez myslim, že niektore pasaže su v biblii nadnesene, alebo s niektorymi nesuhlasim.
No, vsak jsme taky zacali tim, ze "na pousti padal z nebe chleb" ... pokud padal a myslim, ze nikoli, kdyz se podobal zrnickum koriandru, tak to byly placky ... (a co halusky, blesklo mi hlavou)...
----------------
Pod carou:
Mila Epony, ja nejse z cukru ani urazliva ... neni potreba se mi blizit s obavami a omluvami ... muzete mne zase brat normalne? Moje predstava o V (zakazane slovo >:-)) prece ze mne nedela hruzneho netvora?
---------------- m:-)
Horsi je, ze jsem z toho psani o chlebe dostala hlad. Je 16.00 a zatim jsem jen pila stavy a usilovne pracovala. Pujdu-li ted na nakup - koupim si rohlik a to nechci ... :shock:
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: MEZIKULTURNÍ SOUVISLOSTI

Příspěvek od epony »

babicka píše:
epony píše:ved nič v zlom, babička :) ja si taktiez myslim, že niektore pasaže su v biblii nadnesene, alebo s niektorymi nesuhlasim.
No, vsak jsme taky zacali tim, ze "na pousti padal z nebe chleb" ... pokud padal a myslim, ze nikoli, kdyz se podobal zrnickum koriandru, tak to byly placky ... (a co halusky, blesklo mi hlavou)...
----------------
Pod carou:
Mila Epony, ja nejse z cukru ani urazliva ... neni potreba se mi blizit s obavami a omluvami ... muzete mne zase brat normalne? Moje predstava o V (zakazane slovo >:-)) prece ze mne nedela hruzneho netvora?
---------------- m:-)
Horsi je, ze jsem z toho psani o chlebe dostala hlad. Je 16.00 a zatim jsem jen pila stavy a usilovne pracovala. Pujdu-li ted na nakup - koupim si rohlik a to nechci ... :shock:
Ved ja si nemyslim, že ste urazliva. ja mam len tendenciu všetko vysvetlovať, davať na pravu mieru :wink:
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: MEZIKULTURNÍ SOUVISLOSTI

Příspěvek od babicka »

epony píše: ... a ja mam len tendenciu všetko vysvetlovať, davať na pravu mieru :wink:
No tak to bychom si mely rozumet ... ja mam mozek jak slovnik - nekdo neco rekne a mne hned naskoci inforeakce a vetsinou se neudrzim ji zverejnit :mrgreen: Ja ale mluvim o tom vasem omlouvani se, i kdyz jsem si vedoma, ze je to jiste i vliv slovenskych zdvorilostnich zvyklosti :mrgreen:
(Zatim zadny chleba ... umotala jsem si GreenMix ... repa, celer, kiwi, salat, banan, kousek jablka - co dum dal ... hlad mam jak herec ... pred 200 lety :mrgreen: )
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: MEZIKULTURNÍ SOUVISLOSTI

Příspěvek od Renáta »

babicka píše: Pujdu-li ted na nakup - koupim si rohlik a to nechci ... :shock:
:wink: :D
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: MEZIKULTURNÍ SOUVISLOSTI

Příspěvek od Fiona »

Toz to ja bych ted snad i grilovane kure :roll:
Ne, to fakt neudelam. Jen bych jedla jak zjednana...
Pristi pust asi udelam jak muslimove ramadan - pres den pust s vaznou tvari a v noci ztranice :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: MEZIKULTURNÍ SOUVISLOSTI

Příspěvek od Renáta »

(:-) Ramadán by som mohla mať celoživotne :wink: Ohromné hrdinstvo ten ramadán :roll:
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: MEZIKULTURNÍ SOUVISLOSTI

Příspěvek od babicka »

Fiona píše:Toz to ja bych ted snad i grilovane kure ...
Ne, to fakt neudelam. Jen bych jedla jak zjednana...
Fiono, ja nakonec na ten nakup nesla a rohlik nekoupila :mrgreen: ... pisi ale proto, ze si nevzpominam, ze bych mela o svych hladovkach hlad. Mozna, kdyz jsem se je ucila, tak pred ca 15ti lety, ale ted uz ne. Proc mate hlad? :shock: Pro mne by to byl priznak toho, ze telo uz nechce hladovet a chce hladovku ukoncit.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: MEZIKULTURNÍ SOUVISLOSTI

Příspěvek od Fiona »

Mila babicko, ja bych tomu nerikala hlad :wink: Hlad je kdyz telo opravdu dava najevo ze potrebuje jist, a to nemam. Naopak, jako by telu bylo lip bez jidla. Ovsem ze me sem tam honi chute, to ano a ne malo :roll: Ovsem zas je fakt, ze kde neni pokuseni neni ani vitezstvi, tak at mam aspon byt za co na sebe hrda 8)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: MEZIKULTURNÍ SOUVISLOSTI

Příspěvek od babicka »

Fiona píše: ... ja bych tomu nerikala hlad ... Hlad je kdyz telo opravdu dava najevo ze potrebuje jist ... Naopak, jako by telu bylo lip bez jidla. Ovsem ze me sem tam honi chute, to ano a ne malo ...
Mila Fiono, mam dva stavy: v prvnim mi telo rika: musis (napr.) jogurt - a to chapu jako vysvetlitelne chute. Ve druhem mi nerika CO mam jist a je to ZVIRECI hlad... a ted, babo, rad! :mrgreen:
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: MEZIKULTURNÍ SOUVISLOSTI

Příspěvek od epony »

Oscar Wilde povedal: "Jediny spôsob, ako sa zbaviť pokušenia je oddať sa mu." Samozrejme, keby som sa mala toho držať, mohla by som vypadať ako troska a mať 100 kíl ..takže to netreba prehanať a treba si niekedy povedať nie. tomu sa hovorí -sebadisciplína- :)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: MEZIKULTURNÍ SOUVISLOSTI

Příspěvek od Fiona »

Myslim ze uz jsem se naucila poznat tu jemnou hranici mezi hladem a chuti. A treba priznat ze telicko mi to celkem ulehcuje, uz jen tim svym vyberem chuti :roll: Cokolada, kure, pizza, bageta, strudl, zmrzlina, pivko, cigo... :lol: Ne ze bych po tomhle vsem prahla v kuse, ani nahodou. Spis tak sem tam mi neco zavoni, a uz je chut, a pokud nedejboze poslechnu, hned je chut na dalsi v rade a pak dalsi i bez vune :roll: :?

Ale to byly spis zacatecnicke ulety, diky Bohu je to uz za mnou. Ani ty vune uz me normalne moc nelakaji, mam vyzkouseno ze mi to pak v realu stejne zdaleka tak nechutna jako v te predstave. Ve skutecnosti mi opravdu nic nechutna tak jako cerstve ovoce a zelenina, i jsem po tom nejspokojenejsi a mam energii. Ovsem vysvetlete to tem demonkum :roll: Proste kdyz muj nos neco zavetri a tenky hlasek uvnitr zacne knucet, ze pry mam strasny hlad na koblihy, a vubec ze jsem o tolik prijemnych veci ochuzena, pomyslim na to - cemu a komu v mem tele asi tak tyhle veci tak zoufale chybeji? Telu asi ne, to si umi jinak rict. Takze se odmitnu dele zabyvat zadostmi svych parazitu a prepnu na jiny program. "Hlad" prejde do par minut 8)

Jeste jsem nevidela cloveka, ktery by byl ve vyssim strednim veku (50-70) zdravy a fit a pritom nemel dobrou sebedisciplinu. I mezi 20-30letymi je jich jako safranu, ale okolo te padesatky clovek opravdu zacina zrcadlit sve nitro, dusi pocinaje a vnitrnostmi konce. Vetsinou je to obraz zkazy. Neni nad stridmost, ve vsem. Kdo nekroti sve chute, at se nedivi ze ovladaji ony jeho.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: MEZIKULTURNÍ SOUVISLOSTI

Příspěvek od babicka »

Kez by vsechno bylo tak jednoduche.
serafX
Příspěvky: 19
Registrován: pát úno 03, 2006 16:53
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: MEZIKULTURNÍ SOUVISLOSTI

Příspěvek od serafX »

Kuan Jin by se tenhle nápad na masové rozšíření raw stravy mohl zamlouvat. Je patronem vegetariánství a veganství, tak může rozšířit své kompetence.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: MEZIKULTURNÍ SOUVISLOSTI

Příspěvek od Standa K. »

tak mně tak napadlo...

dnešní vitaguru maj tak trochu "štěstí", že svůj způsob života neumí předat mase, velkému počtu lidí (např. jak jsem včíra čet kolik denně sní Boutenková avokád - to je pro běžnýho smrtelníka neufinancovatelný)...

proč štěstí ?? protože až přijde někdo kdo toto dokáže tak nastanou tyto souvislosti... začne krachovat masný, mlékařský, obilný průmysl, výrobci kuchyní a elektrohejblátek do kuchyně... následnou změnou myšlení lidí z konzumomyšlení - výrobci různých nesmyslů do domácnosti či zábavu... de fakto to zasáhne skoro všechny odvětví světové ekonomiky... a nezdá se mi, že by to zvýšené pěstování ovozelu + doprava s tím spojená beze zbytku nahradí...

neboli... budou v ohrožení miliardy dolarů menších ale hlavně větších akcionářů různých těchto firem... a mohlo by se zdát, že se tomuto všemu dá zabránit když tady ten člověk jaksi nebude, že...
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: MEZIKULTURNÍ SOUVISLOSTI

Příspěvek od Sweetie »

zaver me mate, jaky clovek? vitaguru? jj, je utopie ze by se z toho stal masovej trend, vsechno je silne provazany. za vsim politika. ale zeme by si ulehcila kdyby byly zruseny vsechny tovarny vyrabejici vyrobky tykajici se vareny a zpracovany potravy a misto nich byly zalozeny ovocny sady.
navic lidi jsou nepoucitelny, i na raw diet se chovaj jak varaci, pouzivaj odstavnovace, mixery, susicky, az beda. a zas by se to tocilo, penize by tekly tovarny novy se stavely.
a ze to neumime sirit masove? treba budes prvni vitaguru, po tv show.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: MEZIKULTURNÍ SOUVISLOSTI

Příspěvek od Fiona »

Dnes jsem se v praci oficialne prihlasila k islamu, a budu muslim az do silvestra. Duvod - nechut psat vanocni pohlednice a podobne sprostosti :) U mistni muslimske obce zastoupene jednou osobou jsem nalezla oporu - drzela jsem s ni totiz pred par mesici ramadan, toz to mam kosher 8)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
dvdmchl

Re: MEZIKULTURNÍ SOUVISLOSTI

Příspěvek od dvdmchl »

jo ale vis ze k islamu se lze prihlasit pronesenim jedne vety a pak uz se ho nejde vzdat?
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: MEZIKULTURNÍ SOUVISLOSTI

Příspěvek od Fiona »

Detailisto :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: MEZIKULTURNÍ SOUVISLOSTI

Příspěvek od awa »

Fiona píše:Dnes jsem se v praci oficialne prihlasila k islamu, a budu muslim az do silvestra. Duvod - nechut psat vanocni pohlednice a podobne sprostosti :) U mistni muslimske obce zastoupene jednou osobou jsem nalezla oporu - drzela jsem s ni totiz pred par mesici ramadan, toz to mam kosher 8)
Myslím, že se člověk ani za nic nemusí "schovat". Já také nepíšu z principu, nepřidávám se, ani se nenechávám strhnout vánočním šílenstvím ( a spol. ) a na rovinu jsem v práci všem oznámila, že tomu neholduju. Nejsem pokrytec a nemám se za co stydět...Dávno je mi jedno, co dělají davy. Na druhou stranu zase respektuji rozhodnutí druhých slavit vánoce, je to jejich volba.... ale musí počítat s tím, že se nepřidám.
Jestli se někdo diví, že je mi jedno, jestli mě kvůli tomu budou náhodou pomlouvat a tak, tak s tím vážně nemám problém. Skuteční přátelé a dobří kolegové to budou respektovat, a ti ostatní mi za rozčilování nestojí a neřeším jejich nepochopení.
Naposledy upravil(a) awa dne pát pro 12, 2008 19:23, celkem upraveno 1 x.
dvdmchl

Re: MEZIKULTURNÍ SOUVISLOSTI

Příspěvek od dvdmchl »

tak ja se teda priznam ze sem se pridal...a budu si pristi tejden s kolegama rozdavat darecky a smat se na ne, pak se ozereme...ale fakt ze me zlomila az sekretarka, ktera specialne kvuli mne hledala restauraci s tim spravnym menu...
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: MEZIKULTURNÍ SOUVISLOSTI

Příspěvek od Fiona »

Heh, toz aby nedoslo k nedorozumemi, ozrat se budu taky :)
Jenom odmitam splnit ukol napsat vanocni pohlednice obchodnim kontaktum jmenem oddeleni se svym podpisem, jen proto ze nase puvodni mise je v (_Y_) a nemame ty posledni dny co delat.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: MEZIKULTURNÍ SOUVISLOSTI

Příspěvek od awa »

dvdmchl píše:tak ja se teda priznam ze sem se pridal...a budu si pristi tejden s kolegama rozdavat darecky a smat se na ne, pak se ozereme...ale fakt ze me zlomila az sekretarka, ktera specialne kvuli mne hledala restauraci s tim spravnym menu...
No, vidíš a já minulý rok jako dárek k vánocům od šéfa dostala ( teda všichni ve firmě ) šišku poličanu a uheráku. No, co na to říct....pes si pošmáknul. Ty to máš celkem dobrý, někdy by se mi hodilo bejt chlap.U nás když je večírek, tak se koukám co nejdřív zdejchnout. Dělníci z linky a šéf ( padesátiletý němec s pupíkem ) si nalejvají řepy a pak začnou být hodně sliznatí. Jsem ve firmě jedna z nejmladších....Zrovinka dneska jsem se ohýbala k tiskárně a šéf si prohlížel můj zadek v džínách....( má office vedle mýho ) a jak byl pak blaženej z toho pokoukání. Co na to říct v takovém momentě? Ubožáček jeden...nic si na něm nevemu. Jo, a to byl zatím střízliv.
dvdmchl

Re: MEZIKULTURNÍ SOUVISLOSTI

Příspěvek od dvdmchl »

zensky nevdecny, co ja bych za to dal kdybych mel sefovou co mi kouka na zadek...
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: MEZIKULTURNÍ SOUVISLOSTI

Příspěvek od Fiona »

Skoda ze na moji sefku muj zadek neplati :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: MEZIKULTURNÍ SOUVISLOSTI

Příspěvek od awa »

dvdmchl píše:zensky nevdecny, co ja bych za to dal kdybych mel sefovou co mi kouka na zadek...
:D
Ale to koukání musí mít dekorum....On vypadal pak jak po orgasmu, takovýhle výraz u něj neobvyklý. No, byl to takovej ten divnej výraz....jak říká Květa Fialová.
Zapomněla jsem napsat, že ve svém kanclu má na PC napojený kamerový systém na celou halu a dokáže celý dny trávit voyerstvím...asi mám za šéfa úchyláčka. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: MEZIKULTURNÍ SOUVISLOSTI

Příspěvek od Sweetie »

awi, vdyt to je zivot :D me by to primo asi nepotesilo, jen bych si rekla, ze to potesilo jeho. na me se chlapi v praci taky divali a varili kafe a vozili me z prace a do prace nez jsem si poridila auto. a to kafe nez jsem ho prestala pit. jinak ta siska uheraku je vtipna.
dvd, to si te tam sakra vazi.
fioni, sefka byla u me dycky potiz.asi si resily svy problemy. s tim islamem, byla jsi predtim pokrtena? a vis ze oni maj alkohol zakazanej? :)
dvdmchl

Re: MEZIKULTURNÍ SOUVISLOSTI

Příspěvek od dvdmchl »

no jo ono je nas ve firme 15 tak si se vazime vsichni dohromady :)

Fiona tu osudnou vetu vetu o vire v jednoho boha a ze Muhamed je jeho poslednim prorokem nepronesla. Ona jen nechtela vypisovat pohlednice pro obchodni partnery a nevedela jak jinak pred duverivymi svedy svou lenost zaonacit. A protoze je obvykle velmi zjinovana tak ji napadaj jenom extremnosti.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: MEZIKULTURNÍ SOUVISLOSTI

Příspěvek od buc11 »

takovýto věci mě trápí a fandím a obdivuji
http://aktualne.centrum.cz/zahranici/ev ... ?id=625379

a to její osvícení u mě nastalo třeba i po přečtení byble
dvdmchl

Re: MEZIKULTURNÍ SOUVISLOSTI

Příspěvek od dvdmchl »

peknej clanek...organizovane nabozenstvi je zlo....
myra

Re: MEZIKULTURNÍ SOUVISLOSTI

Příspěvek od myra »

babicka píše:
epony píše:ved nič v zlom, babička :) ja si taktiez myslim, že niektore pasaže su v biblii nadnesene, alebo s niektorymi nesuhlasim.
No, vsak jsme taky zacali tim, ze "na pousti padal z nebe chleb" ... pokud padal a myslim, ze nikoli, kdyz se podobal zrnickum koriandru, tak to byly placky ... (a co halusky, blesklo mi hlavou)...
----------------
Pod carou:
Mila Epony, ja nejse z cukru ani urazliva ... neni potreba se mi blizit s obavami a omluvami ... muzete mne zase brat normalne? Moje predstava o V (zakazane slovo >:-)) prece ze mne nedela hruzneho netvora?
---------------- m:-)
Horsi je, ze jsem z toho psani o chlebe dostala hlad. Je 16.00 a zatim jsem jen pila stavy a usilovne pracovala. Pujdu-li ted na nakup - koupim si rohlik a to nechci ... :shock:
biblicky chlieb na pusti bol v skutocnosti druh lisajnika, tak nas ucili na nabozenstve. cize raw :-)
Odpovědět