Proč?

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

Xylit

Proč?

Příspěvek od Xylit »

Zdravím všechny živě se stravující lidičky a protože mi to nedá, ráda bych se zeptala na pár věcí. V první řadě chci předeslat, že nemám v úmyslu se nikoho dotknout či někoho urazit, ale na druhou stranu jsem upřímná a popisuji věci tak, jak je cítím. A taky jsem zvědavá.

Raw je v poslední době narůstající "boom" a registrují jej už i docela běžné potr. řetězce, zanedlouho to bude móda, pár let to bude "v kurzu" a pak se na to zase zapomene....potkávám poslední dobou docela hodně lidí, kteří o tom mluví a taky na youtube se to množí videy o zázračných živých potravinách i když je tu máme dávno už z ráje :D Ale mě to prostě nedá - občas mi totiž mluvené slovo z úst vitariánů ostře kontrastuje s realitou. (Měla jsem pár raw kolegyň). Proto bych se ráda zeptala vás, kterým je tato filosofie blízká, jak na to nahlížíte vy.

Takže, 1) PROČ mi tolik vitariánů připomíná sektu? Znaky sekty: jediná absolutní pravda, jediná skutečně "správná" a "dobrá" cesta, všichni okolo jsou "nevědomí a jednou na to přijdou", připitomělý nepřirozeně nadšený široký úsměv a skelné oči koukající "do blba" když sdělují své osvícení, stýkání se téměř výhradně s jedinci "vlastního druhu", odsuzování normální stravy nebo jiných směrů...atd., atd. Proč mohu srovnávat se sektou a dělat to objektivně? Protože jsem už z jedné před lety zdrhla :D (Narodila jsem se v ní a mám na to od té doby dost citlivé "anténky").

2) PROČ mi tolik vitariánů ale vůbec nepřipadá "v pohodě" a jako "zdraví lidé", ačkoliv se tak sami neustále prezentují? To prostě kontrastuje s realitou, když někdo vykládá jak se "cítí skvěle" "má hodně síly" "je zdravý jako řepa" a přitom je bledý jako stěna, a vychrtlý jako z koncentráku (pardon za ten příměr), ale schválně píšu vychrtlý, protože prostě není zdravě štíhlý a v jeho přítomnosti mám vtíravý dojem, že kdyby zafoukal vítr, odletěl by ten člověk jako peříčko?

Proti raw samému vůbec nic nemám, ale jsem zastáncem "všeho s mírou". Ráda si studuji raw recepty a v rámci detoxikace je zkouším, stravuji se živě z více než poloviny vždycky celé léto apod., ale vitariánství jako směr mi prostě připadá víc než mimo. Jak na ty dvě otázky nahlížíte vy, jako lidé "od zdroje"? :br
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Proč?

Příspěvek od Janek »

Proc? Proto ze lidsky mozek ma kapacitu na male skupinky a sekty jsou patrne idealnim uskupenim...

1) to asi pomaha, kulturista se take styka prevazne s kulturisty a nudista s nudisty a fetak s fetaky :-) ze neco odsuzuji? Ti vycitaji ze se nezdrave stravujes?

2) a proc to tedy resis a o raw se zajimas? Zkus paleo dietu a je to :-) ja nemohu posoudit, protoze nikoho vita pure raw neznam... Ale je to jako s vegetarianama, nekomu to sedne, nekomu ne, nekdo nepochopi a skonci v nemocnici...

Ja na to nahlizim tak, ze syrova strava muze oproti konvencni strave v urcitych pripadech (tj. nepreziram se prumyslove zeleniny a ovoce, muze byt toxic) mene zatezovat organizmus (dle teorie varena stravanad 42oC = mrtve jidlo, smazena jeste mrtvejsi ...) a tim spotrebovat na traveni a cisteni organizmu mene energie. Thats all, zadnou vyssi dulezitost tomu smeru neprikladam.

Pokud nekdo tomu propadne a stava se zavislym, tak je to jako se vsim...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Proč?

Příspěvek od rudo »

1) tak ja sa snazim stykat prave s jedincami opacneho druhu - pohlavia, ale to je mozno preto ze nie som naozaj surovy

sektarstvo je zda najpriridzenejsia ludska vlastnost, a kazdy jedinec je clenom nejakej tej sekty, aj viacerych paralelne a pritom mu to ako sektrastvio nepripada


2) tiez mam radsej jedincov pekne obrastenych na spravnych miestach, kostry si pamatam este zo skolskeho bilogickeho kabinetu, stacilo

zaver: bacha na to: VSECHNO S MIROU, mohla by si dostat jednu vychovnu :mrgreen:
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Proč?

Příspěvek od cepheus »

Pravda, nejvic clenu cita napriklad sportovni sekta :).
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Proč?

Příspěvek od Janek »

Anebo duchodcovska klika... Vsimni si jak vzdycky nejaka loby rve, kdyz se zacne sahat na jejich prachy. A ta duchodcovska je pravda sice nejneschopnejsi, o to ale nejvetsi a bude hur.

Sekta je take: Náboženská skupina, která se oddělila od mateřské skupiny ve snaze zreformovat původní učení nebo praxi. V tomto smyslu bylo například celé křesťanství od počátku židovskou sektou.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Proč?

Příspěvek od cepheus »

Janku, dalsi vec co (u Tebe) nechapu ze zrovna duchodci Ti hned po "cikorkach" a invalidech (nemocnych, postizenych) lezi tolik v zaludku, Tebe rodice strcili do decaku, ze je tak nenavidis ?
Nebo jses od narozeni sirotek nebo tak neco ? :)
-----------------------------------------------------------------
"Jedni rodice se dokazi postarat o 5 deti, ale 5 deti se nedokaze postarat o jedny rodice".
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Proč?

Příspěvek od Janek »

mi nevadi, ani cikorky... Mylne hodnotis a soudis...
Ale delaji ostudu tem normalnim a ze se 5 deti nedokaze postarato jedny rodice - dobre jim tak, jsou takovi, jak je ti rodice vychovali... Anebo ne?

Jinak receno, souhlasim s tim, ze skoro kazda skupina muze byt urcitym zpusobem povazovana za "sektu".
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Proč?

Příspěvek od cepheus »

Soudim jen z toho co tu napises, je to u Tebe dost cetny vyskyt, a pokud nekdo neco casto opakuje pak jej to nejakym zpusobem irituje, ci trapi a podobne:).
Vsak vis jak jsi sam hodnotil, ze kdyz si obcas postezuju na zlodejnu a loupezniky, ze jakozto celek bych to menil za pobyt nekde na Kube anebo na policku s motykou nekde v busi. Taky chyba lavky, mylne soudils :wink: .

Jo a souhlas, deticky-zmetky si rodice vychovavaji sami, to je zel taky pravda, odtud prameni to prislovi:).
Se sektama taky, nez si to tu napsal, sli mi hlavou vcelari, rybari, zahradkari, houbari, atd.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Proč?

Příspěvek od Janek »

Nesud...

Zahradkari,,, to jsou spise obcanska sdruzeni a ma to pod palcem MVCR a seznam je sice verejny, ale key persony ma myslim jen to MVCR ;-)

Takze se skoro shodnem, ne? Akorat ze ty mas pocit ze mas malo a ja naopak liberalne, ze ma kazdy co mu patri ;-) ty muzes verit, ze bozi mlyny a voda na svini, ja zas, ze to je treba trochu jinak ;-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Proč?

Příspěvek od cepheus »

Nebud labut :wink:
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Proč?

Příspěvek od Janek »

Xylit, mrkni nejen na toto video, ale i cely kanal, vypada sice obcas jak utecenec z Terezina, no obcas prcistit telo nezaskodi... Ostatne, zachod i nadobi obcas taky gruntujes, ne?

http://youtu.be/eN8wZyxF7gU
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Xylit
Příspěvky: 3
Registrován: stř črc 16, 2014 21:39

Re: Proč?

Příspěvek od Xylit »

Janek píše:Proc? Proto ze lidsky mozek ma kapacitu na male skupinky a sekty jsou patrne idealnim uskupenim...

1) to asi pomaha, kulturista se take styka prevazne s kulturisty a nudista s nudisty a fetak s fetaky :-) ze neco odsuzuji? Ti vycitaji ze se nezdrave stravujes?
Ahoj, to s temi skupinkami je zajímavá teorie :D Ale asi na tom něco je....
Ono slovo "vyčítají" je dost chabé, utkvělo mi v mysli hlavně to, že když jsem jedla pravidelně ovoce a zeleninu tak si se mnou hoky nadšeně vyprávěly o vitamínech, které právě jíme a braly mě jako nejlepší kámošku, ale stačilo, abych si jednou dala v jejich přítomnosti kousek pečeného kuřátka s rýžovými nudlemi na které dostanu výjimečně obrovskou chuť a to bys měl vidět ty pohledy...hned se začalo vykládat o škodlivosti vařené stravy a o všem "špatném" co mi tohle udělá....že se u toho cítím skvěle a jím něco co mám ráda a co mi neubližuje je nezajímalo....nepřežírám se tím, ale někdy prostě dostanu chuť- no a? Tahle argumentace ale nestačila, hned o mě mluvily jako o vrahovi zvířat i když mám zvířata moc ráda a reálná pravda že jsem zvíře nikdy nezabila mě v jejich očích taky neočistila, měla jsem pocit že mě zabijou :lol: Tohle mi prostě už přijde ujetý, když má někdo ovlivněny emoce k druhému člověku na základě toho, co jí... :delicacy:
Janek píše: 2) a proc to tedy resis a o raw se zajimas? Zkus paleo dietu a je to :-) ja nemohu posoudit, protoze nikoho vita pure raw neznam... Ale je to jako s vegetarianama, nekomu to sedne, nekomu ne, nekdo nepochopi a skonci v nemocnici...

Ja na to nahlizim tak, ze syrova strava muze oproti konvencni strave v urcitych pripadech (tj. nepreziram se prumyslove zeleniny a ovoce, muze byt toxic) mene zatezovat organizmus (dle teorie varena stravanad 42oC = mrtve jidlo, smazena jeste mrtvejsi ...) a tim spotrebovat na traveni a cisteni organizmu mene energie. Thats all, zadnou vyssi dulezitost tomu smeru neprikladam.

Pokud nekdo tomu propadne a stava se zavislym, tak je to jako se vsim...
Protože se mi raw recepty líbí, ráda je zkouším a mám hlavně ovoce moc ráda, takže mě tohle prostě zaujalo, ale bohužel, zkušenosti s těmi "ujetějšími" a "závisláky" mi to trochu pokazily, tak mě jenom zajímá, jestli jsou všichni vitariáni takoví. A hlavně teda ta hubenost...já nejsem taky nijak při těle, při výšce 170 cm mám 56 kilo, ale proti nim jsem oplácaná. :)

Taky si myslím, že syrová strava je hodnotná a má hodně vitamínů, v létě úplně ideální od rána do večera, na druhou stranu se mi zdá, že jíst čistě syrově je nesmysl, který může zadělat na spoustu problémů, hlavně v zimě....to mám po takovém delším raw období vlčí hlad, který zmizí až s konzumací buď kuřecích jater nebo s hrncem pohankové kaše, zelenina a ovoce mě prostě nikdy 100% nezasytí, ani s převahou tuků, to je mi akorát pak těžko, ale hlad je...myslím teda upřímně, že nikoho nezasytí na stopro....

Líbí se mi Tvůj zdravý pohled, asi jsem měla smůlu na ulítloše, ještě jsem si vzpomněla na jednoho pána, co mě dostal, když jsem byla na bio dni v Toulcově dvoře, prodávala jsem tam bio produkty a přihasil si to tam jeden pán s manželkou, kteří mají v Praze veget. restauraci a dívali se na naše halvy, jestli si je koupí. Dlouho byli milí a povídali si se mnou o zdraví a pak najednou pán zrudnul jako krocan a zeptal se mě, jestli je v té naší halvě opravdu med. Protože začal být vnitřně agresivní, chtěla jsem to rozptýlit a s úsměvem jsem mu řekla, že to je přece pozitivní (není tam žádný bílý jed). Nato pán zrudnul ještě víc, nahnul se ke mně a nenávistně na mě zasyčel :"No to bude pozitivní, až vás vykradou a všechno vám vezmou!" V tu chvíli jsem se domnívala, že se dotyčný asi zbláznil a ucouvla jsem před ním o pár kroků a přemýšlela, jestli není maniak. Jeho manželka byla naštěstí víc při smyslech a když viděla, že jsem se opravdu lekla, vzala pána za ruku a odváděla si ho s uklidňováním pryč, za což jsem jí byla v tu chvíli nesmírně vděčná. Až po několika dalších vteřinách mi došlo, jak to ten nebohý muž myslel, že abychom mohli mít v halvě med, někdo musel ty ubohé včeličky přepadnout a vykrást jim úl.... :D No, to už mi přijde taky jako extrém, med si brali lidi od včel odjakživa....a je zdravý a super chuť :P
Xylit
Příspěvky: 3
Registrován: stř črc 16, 2014 21:39

Re: Proč?

Příspěvek od Xylit »

rudo píše: 2) tiez mam radsej jedincov pekne obrastenych na spravnych miestach, kostry si pamatam este zo skolskeho bilogickeho kabinetu, stacilo

zaver: bacha na to: VSECHNO S MIROU, mohla by si dostat jednu vychovnu :mrgreen:
:D
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Proč?

Příspěvek od Janek »

1. Tak to nahledni z jejich strany, narusujes jim jejich asi pracne budovany styl :-)

Oni si nejspis vizualizuji vitaminy, potlacuji chute na kure a ty pred nima udelas tohle? Chces s nema kamaradit nebo je zlobit? Kdo je tak silny, ze by to presel bez rypnuti? Aneb ty budes drzet 21 denni pust a nekdo vedle tebe se bude oblizovat po kureti, jak ti bude? :-)))

To zabiti zvirete (za ucelem potravy) bych ja doporucil ale kazdemu, kdo je chce konzumovat, at si tim projde :-) Sla bys do toho?


Nez si to prectu, tak sem dam jeden odkaz: http://www.centrum-revital.cz/inpage/muj-profil/ to by mohlo hledajicim ci nemocnym trochu nakopnout.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Xylit
Příspěvky: 3
Registrován: stř črc 16, 2014 21:39

Re: Proč?

Příspěvek od Xylit »

Janek píše:1. Tak to nahledni z jejich strany, narusujes jim jejich asi pracne budovany styl :-)

Oni si nejspis vizualizuji vitaminy, potlacuji chute na kure a ty pred nima udelas tohle? Chces s nema kamaradit nebo je zlobit? Kdo je tak silny, ze by to presel bez rypnuti? Aneb ty budes drzet 21 denni pust a nekdo vedle tebe se bude oblizovat po kureti, jak ti bude? :-)))

To zabiti zvirete (za ucelem potravy) bych ja doporucil ale kazdemu, kdo je chce konzumovat, at si tim projde :-) Sla bys do toho?
To jo, ale řekla bych, že jsem jim spíš narušovala jejich pracně budované představy o tom, že ten kdo jí maso je vždycky nemocný a opačně a že i sympatizant s raw může jíst maso (v jejich mysli to bylo nastavený tak, že to není možný)....co se týče těch chutí, tak mi teda tvrdily, že na maso chuť nemají, že tohle období mají dávno za sebou, takže jsem ten oběd v jejich přítomnosti nebrala jako pokušení, které by je mohlo lákat, (konecnkonců byly jsme v práci, ne na pikniku a tam každý obědvá to své a ony se mi taky nepřizpůsobovaly v mém stylu, proč bych to měla dělat já vůči nim) ale kdoví, třeba je to vnitřně láká a slovně se tomu brání, to je možné.... :) pak už jsem to opravdu radši nedělala a obědvala raději v soukromí mimo kolektiv, nechci vyvolávat tlaky.... :wink:

Ale s tím zabitím - je mi jasný, že zabití zvířete není fajn, sama bych ho nejspíš nezabila, jedině snad kdybych umírala hlady. Když jsme před lety chovali králíka jako miláčka, přestala jsem jíst králíky, protože členy rodiny prostě nejím...Kdybych se musela rozhodovat mezi tím, jestli si dám maso a tím, zda pro mě někdo zabije živé mladé a zdravé zvíře, nechala bych ho spíš žít. Na druhou stranu, kdyby nějaké zvíře umíralo, bylo raněné apod., klidně bych ho snědla. To co je v obchodech už je stejně zabitý a už to nezměním (beru to tak, že už se to stalo a už to nezvrátím) tudíž si to klidně dám. Když můžu něčemu předejít, předejdu tomu, ale když už se něco stalo, můžu toho využít. Asi tak to beru :wink:
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Proč?

Příspěvek od Janek »

Tomu predejdes: snizis poptavku svym odmitnutim masa a oni zabiji mene zviratek :-)

----

Zdravy muze byt i masozravec, jen musi vydat vice energie (jednak na traveni a pak na vycisteni organismu, u prumysloveho masa je to i spousta chemie a ATB ze statych kusu hoveziny...). a ta energie mu muze (nerikam, ze musi, zalezi jak se citi) nekde chybet.

Ohledem obchodu to je mozna mylka, kdyz nebude poptavka po kradenych telefonech, drasticky klesnou kradeze anebo ne? ;-)

zabit zvire vlastni rukou kvuli jidlu NENI spatne :-) ono to v bezne divoke prirode bez pusky treba jen nozem je pomerne slozite. Zabijet zdomacnele zvire, ktere ti veri a ztratilo plachost, to uz je podlejsi, ale kvuli jidlu, stale nemam moralni problem. Hledal jsem v koranu, Bibli a i ezoterici koumaji podobne: www.youtu.be/m3fXT50ktFk spise jsem naznacoval, at vis, co delas.

u me je to tak, p tak nejak se mi stalo, ze na to maso nemame doma chut (je to samy glutaman a dusitanova sul, vizualizuj si jeden velky hnus;-),

avsak mam psy a tak obcas zabit musim, at chci nebo ne. Krmit granule je vetsi zlo, se podivejte na to slozeni vsechny znacky (co mi prosly rukama) mimo jednoho kanadskeho vyrobce a dvou jeho brandu, meli na prvnim miste OBILI :-( to pro masozrave zvire je opravdu darecek...

Jeste k tomu predchozimu:

2. Nekoho ovozel zasytit muze na 100%, kdyz nekoho nasyti i prana a trocha kafe po 12 let - neni pro me problem byt jen na zelenine tyden, jen na ovoci tyden... Mam na to snadnou metodu a je myslim popsana ve vyse uvedenem videu.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Odpovědět