Himachal Pradesh

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Uz jsem o tom psal v otazkach a odpovedich,ale jeste jednou.Hledam lidi kteri by meli zajem v Indii budovat eko farmu,v horach Himacal prahese.
kamaradka tam dostala ohromne pozemky a chtela by udelat nekolik vesnic.
je to pro lidi kteri by tam chteli zit,a mit pozemek zdarma,nebo by prijeli na jare,dostali pudu a ubytko,a pestovali si,a po sklizni by jeli domu.
jednalo by se hlavne o pestovani horske zeleniny,ktera ma nejvyssi kvalitu.
je o dost mensi,roste pomalu,ale ma ohromnou energii.Hlavne korenova zelenina.
Jinak je tam hodne zajimavych zdroju v okoli,at uz velmi levne ovoce,nebo cim je Himacal vyhlasena,roste tam vsude konopi jako plevel,a tak by porad byly k dispozici cerstve rostlinky na stavy atd.
je tam moc krasne,tak myslim ze to za to stoji.

Hlavne by byli potrebni lide kteri maji nejakou zkusenost treba s pemakulturou,nebo stavenim slamenych domu,atd.
Zkratka vsim co souvisi s ekologickym zivotem.

jedna se o jedno nejkrasnejsich mist v Indii,podhuri Himalaji,jen nedaleko od nadhernych treku.
Tak pokud to tu nekoho z vas nebavi,tak popremyslejte...
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Vypada to tam asi takhle nejak...

http://www.cestovatel.cz/blog/do-indie- ... r/galerie/


Jinak koho by zajimaly fotky z me cesty po Indii a Nepalu,Iranu,Pakistanu atd.tak mrknete tady.

http://www.cestovatel.cz/blog/do-indie-a-dal/
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

moc krásná nabídka, fakt :D
pro mě však nezrealizovatelná

zalahodí to asi hodně lidem, uvidíš, jestli někdo může jet
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

No mě to strááášně vrtá hlavou, ale neumím si představit realizaci...no nejde to...ale chtěla bych...uáá...

A jak si to představujete s obživou než něco vyroste? Peníze z ČR nebo něco tam...?
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Jidlo je tam velmi levne,navic v HP vsude rostou jablka.Ale samozrejme to chce penize z cech,tam se neda pocitat s vydelkem.
Jeste kdo ji mlecne vyrobky by to mel zadarmo,kravu tam staci chytit nekde na ulici a vzit si ji domu.teda jen sehnat toho bejka.To se mi tam libilo,jak kazdej muze mit kravu.Vzdyt take ti nejchudsi maj kolem chatrce 5 krav nebo vodnich buvolu.
Ale da se v pohode vystacit treba s 10 000 na pul roku,to by nemel byt problem,asi jeste min,ale zalezi na tom kolik clovek ji.
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

Tam asi internet nebude, co? ;-)
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
Jana a Šiška
Příspěvky: 43
Registrován: pon říj 15, 2007 14:43
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jana a Šiška »

A ta cesta za 3000,- + víza , to mi teda taky vrtá hlavou...kudy čím jak...? Jinak 10000,- za půlrok je dosti únosné, jablka miluju, sejra mi prozatím nevadí, ale ještě neumím urobiť - to by se zjistilo, jogurt jsem si dělávala na Kanárech, pobyt s potkánky v jedné jeskyni zvádám i po více měsíců...a jestli tam budou Češi, tak se i domluvím :lol: ...a ten slámo domek snad dám taky dohromady... řadím se mezi ty lidi, kteří jsou zvědavi na více info a praktickou stránku věci.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Interent tam urcite nebude,ale busem se tam da doject.Alespon to bude dobra sance k osvobozeni od zavislosti na netu.

Cesta stoji 3000 i s jidlem,spi se vetsinou v busu.
1500 kc Praha Istanbul,a pak je to uz velmi levne,project treba Iran,2500 km stoji 500 kc.V Iranu stoji 1 litr nafty asi 70 hal.
Pakistan prejedes za 200 kc.
Tak vetsinou je to busem,pakistan vlakem.Trva to 7 dni.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

myslim ze to mohlo byt ucelene v jednej teme, tak je to teraz debata tu v denniku aj v Otazkach uplne inde.
inak ako som uz teda neviem ci tu alebo tam :) pisal, ak by bola mozna aj ucast sezonna, to je velmi lakave..
kamoska je teda indka a zije momentalne na tom pozemku? a uz sa tam nieco hybe? a ake su teda predstavy jej? a ake tvoje?

(myslim ze by bolo mozne nenarusit suvislosti, ak by sa cele vlakno o tejto ponuke premiestnilo z tohto dennika do kecaren pod nove forum, napriklad Ekofarma, Himachal pradesh)
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Me je jedno kde to bude,ja nechtel aby se to nejak moc resilo v tech otaźkach,je tam napsano ze pokracovani je zde.

kamaradka se tam stehuje v kvetnu a bude resit co dal,co se da vsechno udelat.Ma nejake kamarady,zname lidi z okolnich vesnic kteri muzou s ledascim pomoci.
Ja tam jedu na podzim.zatim to vidime spis jako ty letni pobyty,proste za maj lidi prostor bydlet zadarmo,vypestovat si svou zeleninu,nasusit nejake mistni plody.atd.
kamaradka je ucitelka jogy,tak by se tam cvicilo,meditovalo,a delalo to co kazdeho bavi.Urcite by to nebylo jen o pestovani.
Mela by tam i zamestance,kteri pomuzou na poli,s kravama.
Ja se na to moc tesim,protoze tam nevidim zadne prekazky.Indie je v tom uplne jina.Krasne pocasi tam je kazdy rok,pak tedy prijde monzun.
Jen to chce dobrou partu lidi.V tom vidi kamaradka hlavni problem.
Jo a spolecne by se budovalo nejake poradne eko bydleni.a tam by mohl bydlet kdo chce jako dlouho chce.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

to znie zaujimavo. rezonuje mi hlavne ta sezonnost, chcel by som totiz dalej zarabat, ked si ale pozries co som pisal asi pred rokom v mojom denniku, seriozne uvazujem o postupnom prechode na system `pol roka zarabat - pol roka nezarabat`.
bolo by sice nutne zmenit sucasny job, to by ale nebola az tak problemova vec myslim.

(len zas opakujem, ze ak hladas viac ludi co by sa k tomu projektu pripojili, mala by to byt samostatna tema lahko pristupna, nie zasite vlakno v denniku, vela ludi co stranky surfuje trebars denniky ani necita..)
hugo alebo tvixo urcite radi pomozu prehodit to na viditelnejsie miesto..
debata o tej ponuke zacala pekne akurat od zaciatku strany 2 tvojho denniku.

(napadaju ma napriklad pestovatelia johny a radka, mozno by sa im to tiez moglo zamlouvat, alebo alchemist ako detasovanu vysokohorsku ekozahradku, buc s manzou by to mali odtial za par grosov do durianlandu, a dalsi dalsi, tu ma k prirodnym veciam blizko asi kazdy, mozno by tu ponuku ale tu v denniku nenasli a v Otazkach prehliadli)
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Suhlas s Cisielkom.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Tak to muzem prehodit.
Ja urcite chci delat timto systemem,6mesicu prace v Uk,pak Indie,Afrika.
Jeste co me laka,chci zkusit najit jak je to v Jizni Indii,jsou mista kde nikdo neresi kdo si vezme jakou pudu,pripadne se da velmi levne koupit,a zkusit udelat velkou farmu tam,i se zamestancema,platy jsou tam dost vyhodne,a treba prodavat eko zeleninu a ovoce turistum.
Tam se da pestovat porad,protoze treba v Tamil Nadu nejsou monzuny.a mozna ani ty monzuny by nebyly na skodu,o tom ale nic moc nevim.Nejvic by se mi libila Kerala,protoze ta drsna zima v Himacal nic moc.
to se uvidi.letos jedu na pruzmum v Indii a Africe,a pak budu resit co dal.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Objevil jsem knihu o domech v zemi,coz by byla uplne fantasticka moznost jak tam postavit domy skoro zadarmo,a jen z prirodnich materialu.
V Indii je uzasny je neni treba stavebni povoleni,zadna kolaudace,nic takoveho,a delniky na vykopani domu najmete za velmi nizke penize.
Pak je hracka takovy dum postavit za mesic,a za par korun.
ze me to nenapadlo driv,zadny slameny domy.tyhle domy jsou take tepelne izolovany,a daji se kombinovat se slamou.
Je to takovy maly kopecek s okny a dvermi,zarostly travou,nebo treba s predni stenou pokrytou kamenim a drevem,aby to hezky vypadalo.
tak verim ze pristi rok uz tam bude stat par domku.
tak pokud nekdo chcete mit letni sidlo v Himalajich,tak se ozvete.Myslim ze je to uzasny,protoze Himacal Pradesh ma nejdrazsi pudu v Indii.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

ja som sa uz ozval. :) tak uz sa len pak ozvi ty, ked bude mozne na par dni predbezne obzriet teren a pokecat o predstavach.
Uživatelský avatar
Jana a Šiška
Příspěvky: 43
Registrován: pon říj 15, 2007 14:43
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jana a Šiška »

jj :P
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

Jista píše:Objevil jsem knihu o domech v zemi
Prosím prosím, co to je za titul?
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Příspěvek od jans »

Jista píše:Objevil jsem knihu o domech v zemi..
Jsem si to predstavil, ale neni mi jasne jak by se takovy dum choval v tom obdobi monzumu, asi by z toho byl bazen, ne? :D Nebo je to nějak vychytaný, že se tam dají odtoky a voda se odvádí pryč? Jinak na obhlednuti terenu bych se taky prihlasil.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Aj ja.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Cislo,to bys tam jel jen na par dni?do Indie?

Kniha se jmenuje Domy v zemi,je to na netu.

Ten dest se musi vyresit v prvni rade odvodnym zlabem okolo domu,ja bych to zatim nazyval spise zemljamka,nez se to nejak vypracuje :D a potom jeste dokonalou izolaci.
ja to mam v hlave uz dlouho,kdyz jsem premyslel nad stavbou poustevny.
nejdulezitejsi je drevena konstrunce na ktere to vse stoji,zvenku dokonale obalena silnym plastem,tot jedine ne eko.
a potom zevnitr drevo z kulatinky z lesa,z venku se na to nahazi hlina.muze se to jeste zaizolovat bud slamou nebo necim jinym.
vepredu bude koukat jen cast s okem a dvermi,coz by se mi vic libilo v kameni.
jen se musim optat stavitelu zda se to nejak nemuze zaparovat,to je jedine v cem nemam jasno.
Ale musi to jit ,vietnamci staveli za valky cele vesnice pod zemi tak ze vubec neslo poznat ze tam neco je.
vyhodou teto stavby je to,ze pokud se udela verze se slamovym oblozenim,dvojita okna,silne dvere,tak se snad ani v zime nemusi topit,nebo staci jen plynem pritopit,ci pouzit vyhrev kangriou,cot je uzasna vecicka z kasmiru,kvetinac obaleny proutim ve kterem je zhave uhli,ktere bud hreje v malem pokoji,nebo to das pod deku co mas kolem sebe,a je krasne teplo.tak v priade vicero domku staci kdyz jeden topi treba uhlim.
no uz se na to moc tesim.zkusil bych postavit prvni uz na podzim,tak pokud by nekdo rad jel se mnou,to by bylo skvele.jedu po zemi,tak drehe to nebude,navic s indickymi cenami za ovoce neni co resit.
Uplne nejlepsi je to v Pakistanu,tak je ovoce uplne za babku.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

`problem` je v tom, ze ak by som sa tam isiel pozriet, a chcel po navrate do anglicka dalej este nejaky cas robit co robim, bola by prva navsteva jedine ako normalna pracovna dovolenka. to by som si vedel poriesit trebars na 20 dni, co sice nie je vela, nie je to pmn ale na prvu zoznamovaciu vyjizdku ani malo.
ujasnilo by sa mi mozno ako to citi moja psychosoma, bola by prilezitost pokecat live o praktickych suvislostiach, co by mohlo byt pmn idealne, ak ako pises cas nesuri, ze sa to moze vyvijat volnym tempom, viacmenej podla moznosti a preferencii zucastnenych, aj z kratsich navstev by mohli myslim postupne vznikat zaklady pre tie dlhsie, bud sezonne, alebo celorocne.
ak to ale bola skor otazka toho ze cesta do krajiny ako tato by mala byt dlhodoba, aby bolo mozne nasat atmosferu atp. myslim ze mozno nieco z toho satelity dekoduju aj za tri tyzdne, a mozno by ma to zorientovalo ostat nabuduce dlhsie. pises ze je to otvorene, a to ma prave tiez laka, pozriet a zistit ci sa z toho nieco vykluje, alebo nie.
Naposledy upravil(a) 800914 dne stř bře 12, 2008 16:44, celkem upraveno 2 x.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

To je jasny,zadne omezeni tam neni.Ono by se to dalo udelat tak ze cesta po zemi zabere tyden,a pak mas dva tydny na Indii,coz je v pohode,pokud zpatky poletis,do Londyna to stoji asi 600 dolaru.
ale to je jen teorie.ale vypada to ze to dopadne dobre.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

letel by som asi skor obojsmerne, to by som mal este par dni navyse, btw. letenky sa daju dopredu hladat urcite aj lacnejsie ako pises..
(podla poctu indov v UK, musi lietat hodne hodne liniek)
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

na akom terene je ten kamoskin pozemok?
su to skor lesy alebo travnata rovina? alebo mix?
inak dnes som o tej ponuke v kratkosti povedal spolubyvajucemu/kamosovi/kolegovi v jednej osobe, a mozno by na kratsie okuky tiez prisliel. ten region je fakt lakavy..
pohodovy rozumny chlap, v strave sice antivita, ale schopny tolerovat :) no, za rok a pol co spolu shareujeme jednu kuchynu uz videl ledacos :)) vcera sa napriklad ani necudoval ze do juicera tlacim listy cervenej repy bez korena, naposledy bol interesovany farbou odstavenej petrzel vnate, utrusil ale len ze by po vypiti musel zrejme hned vamana dhauti, myslim ale ze predpokladal ze na to nezdohnem, ani sa ma totiz nesnazil odhovarat. a vlastne uz v minulosti tiez registroval ze som ju daval aj do mixera..
trochu sme este pokecali o alkalizacii (bol prave po opicii) a aj to chapal, ale nechcel ani poldeci.
tak mu treba.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

800914 píše:inak dnes som o tej ponuke v kratkosti povedal spolubyvajucemu/kamosovi/kolegovi v jednej osobe
Tiez som o tom vcera povedala spolubyvajucemu/kamosovi/byvalemu kolegovi v jednej osobe :wink: a zaujalo ho to. Inac moj zaujem ber zatial na nezavaznej urovni.
Uživatelský avatar
Jana a Šiška
Příspěvky: 43
Registrován: pon říj 15, 2007 14:43
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jana a Šiška »

Všechno dostupné info mne zajímá, jen ještě musím v Čechách poladit a zakonzervovat to rozpracované bydlení - což jsou legrácky s úřadama a půjčkama a tak. Takže datum možného přesunu nejsem schopna určit. Ale letos bych ráda určitě vyrazila alespoň na obhlídku terénu. Když skončí zaměstnání, tak klidně několikaměsíční - dokud tam nebude moc zima :). Taky jsem spíš teplomilná bytost :wink: .
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

Nádhera.
Pro mě ale v nejbližší budoucnosti nereálné. Nejblíže za rok, za dva. :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
neon
Příspěvky: 165
Registrován: stř srp 09, 2006 20:54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od neon »

Připojuju se s vyjádřením, že to je opravdu velice lákavá a romantická nabídka.

A když někdo najdete ty "Domy v zemi" na internetu, tak se podělte o odkaz, děkuju :-)
glomm
Příspěvky: 1
Registrován: pát srp 24, 2012 20:24

Re:

Příspěvek od glomm »

Jista píše:Uz jsem o tom psal v otazkach a odpovedich,ale jeste jednou.Hledam lidi kteri by meli zajem v Indii budovat eko farmu,v horach Himacal prahese.
kamaradka tam dostala ohromne pozemky a chtela by udelat nekolik vesnic.
je to pro lidi kteri by tam chteli zit,a mit pozemek zdarma,nebo by prijeli na jare,dostali pudu a ubytko,a pestovali si,a po sklizni by jeli domu.
jednalo by se hlavne o pestovani horske zeleniny,ktera ma nejvyssi kvalitu.
je o dost mensi,roste pomalu,ale ma ohromnou energii.Hlavne korenova zelenina.
Jinak je tam hodne zajimavych zdroju v okoli,at uz velmi levne ovoce,nebo cim je Himacal vyhlasena,roste tam vsude konopi jako plevel,a tak by porad byly k dispozici cerstve rostlinky na stavy atd.
je tam moc krasne,tak myslim ze to za to stoji.

Hlavne by byli potrebni lide kteri maji nejakou zkusenost treba s pemakulturou,nebo stavenim slamenych domu,atd.
Zkratka vsim co souvisi s ekologickym zivotem.

jedna se o jedno nejkrasnejsich mist v Indii,podhuri Himalaji,jen nedaleko od nadhernych treku.
Tak pokud to tu nekoho z vas nebavi,tak popremyslejte...
Dobrý den, mohl(a) by jste mne kontaktovat na email : glomm(zavinac)centrum.cz
prosim?
Do indie se chci dostat a shanim zde pozemky, prave pro to farmareni apodobne. Prosim ozvete se...
Odpovědět