Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od rudo »

Radka, vela ludi neznasa v skutocnosti ovocie, su problemy s fruktozou. Si vitarianske oddelenia klany a spoplky co sa snazia zit len na ovoci a trdia ze im to robi dobre, na druhej strane su ludia co im ovocie vyslovene skodia najlepsie im je ak su uplne bez neho

obe skupiny ale prospievaju ak si davaju co najviac zeleneho - zelene listy rastlin, nielen klasicke hlavkove salaty vselico vsetko zelene

mne prospieva varena zelenina vo vode, korenova listova a ku tomu rozne morske riasy a morske ratsliny a rozne druhy susenych hribov a do suroveho salatu surove cerstve hriby

z jednotlivych potravin odporucam pohanku a chia seeds, rybi olej
5 2 8
Raduš
Příspěvky: 2
Registrován: čtv zář 29, 2011 20:32
Bydliště: Praha

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od Raduš »

Děkujuuu,
vezmu si tvojí radu k srdci a budu se dneska celý den snažit jíst pravidelně a zdravě.
Večer sem určitě napíšu, jak mi to šlo
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od buc11 »

Raduš píše:Děkujuuu,
vezmu si tvojí radu k srdci a budu se dneska celý den snažit jíst pravidelně a zdravě.
Večer sem určitě napíšu, jak mi to šlo
já jsem na tom s přejídáním stejně, proto sem přešel sem, kde mi to banánmi na rozdíl od vepřových hlav, tak nevadí
změna diety ovšem s vuolovým aparátem jak říká šami, nepohne
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od rudo »

Raduš píše: Večer sem určitě napíšu, jak mi to šlo
ktorý večer :?: (:-)
5 2 8
Uživatelský avatar
pavelp
Příspěvky: 3
Registrován: úte říj 11, 2011 0:01
Bydliště: Brno

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od pavelp »

Zdravím všechny, jsem tu čerstvý, stejně tak jako moje vitariánství. Jsem na úplném začátku, ačkoli mám za sebou již bezmála 15 let vegetariánského života. Za těch 15 let jsem se naučil vařit mnoho mňam mňam jídel, a tak mou velkou překážkou při posunu k vitariánství byla určitá melancholie spojená s těmi všemi jídly, které jsem vařil s láskou a nadšením. Ale zlomil jsem to a už tady na webu pročítám oddělení mixérů a odšťavňovačů a receptů :-) Už se těším jak proniknu do kouzla vitariánské kuchyně. Během 15ti vegetariánských let jsem poznal spoustu skvělých přátel vegetariánů, ale o vitariánech ve svém okolí nevím vůbec nic. Dočetl jsem se, že snad byl na konci léta nějaký sraz zde v Brně. Tož ozvěte se a zjevte se, rád se seznámím a nechám se poučovat a inspirovat! Nepůjdete někdo v listopadu na to setkání s Henri Monfortem? Mám 2 lístky!

Má laická otázka č.1: Co soudíte o tom, že období burčáků je ideální pro přechod na vitariánství? Tady je burčáku plné Brno a přemýšlím, zda existuje pro vitariány nějaký důvod, proč burčák odmítnout (kromě alkoholu). Chlapi v sauně (většinou důchodci) neustále básní o tom, jak se burčákem pročišťují :-) A když si dám půl litříku na Zelňáku na sluníčku, tak se také hned cítím jako ztělesněné zdraví a štěstí (:-)

Zdraví vás
Pavel
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od Sweetie »

proti burcaku nic nemam, asi lepsi nez kafe nebo pivo. (kez by tady taky byl, v anglii), a skrz co jsi se o vita strave dozvedel?
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od Pavluska »

Ahoj. Kontaktuj buce. :D

Já si nedávno burčák dala, hlt, dobrý, stačilo. Ale taky myslím, že lepší než kafe nebo pivo.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od rudo »

pavelp píše: Chlapi v sauně (většinou důchodci) neustále básní o tom, jak se burčákem pročišťují :-)
vidíš tie následky, už zabudli že existuje sex a ženy

čo ked to burčákové prečisťovanie je len taká obyčajná fruktózova sračka :mrgreen:

vrhnúť sa od varechy do mixérov je dosť častý zjav, ale mňa osobne na vite zaujíma práve to ze odpadá služba v kuchyni, proste hryzem uhorku.
5 2 8
Uživatelský avatar
pavelp
Příspěvky: 3
Registrován: úte říj 11, 2011 0:01
Bydliště: Brno

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od pavelp »

Sweetie píše:proti burcaku nic nemam, asi lepsi nez kafe nebo pivo. (kez by tady taky byl, v anglii), a skrz co jsi se o vita strave dozvedel?
Ahoj Sweetie, o vita stravu jsem se dříve nikdy moc nezajímal, prostě jsem si spokojeně žil ve svém vegetariánství. Ale v průběhu let jsem stále častěji cítil a uvědomoval si, že hromada produktů, byť bezmasých, mi skoro nepřipomíná potravu a v lepším případě mne po pozření jen unavuje. Asi nejvíce jsem to začal cítit nejprve u rohlíků a u pečiva obecně. Když jsem měl hlad a potřeboval odběhnout z práce pro něco do sámošky, neměl jsem moc na výběr, a tak šup sem pár rohlíků a něco k tomu. Jenže ty rohlíky čověče mi chutnaly většinou jak piliny a po spolykání jsem měl takový divný pocit, jako kdybych sežral pantofel. No a s chlebem to bylo jakbysmet, jen některý chléb mi skutečně chutnal, jinak to byla taková divná vata s igeliťákem. No a proto jsem si začal péct svůj vlastní chléb, to se celkem dalo. Jenže nešlo jen o pečivo. Stále častěji jsem začal cítit, že se i dobrým vařeným jídlem spíš nějak ucpávám, než aby mi dodalo energii a pocit blaženosti. A teď to prostě nějak přišlo, stačila informace o Henri Monfortovi a breathariánství, zhltal jsem v souvislostí s ním spoustu informací a téměř okamžitě jsem se rozhodnul že do toho vážně praštím (myslím přechod k syrové stravě, nikoli k breathariánství) :-) Inspirovalo mě i dřívější setkání s jednou báječnou slečnou vitariánkou, která se mi zmínila o tomto webu, zatímco mne neúprosně informovala, že žeru zprzněnou stravu :D (nebo zmršenou? .. teď si nevybavuji přesný termín, ale tak nějak to bylo, že Radko? :-) )

Tak odpověděl jsem ti, Sweetie, na tvou otázku dost srozumitelně? 8)
Uživatelský avatar
pavelp
Příspěvky: 3
Registrován: úte říj 11, 2011 0:01
Bydliště: Brno

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od pavelp »

rudo píše:
pavelp píše: Chlapi v sauně (většinou důchodci) neustále básní o tom, jak se burčákem pročišťují :-)
vidíš tie následky, už zabudli že existuje sex a ženy

čo ked to burčákové prečisťovanie je len taká obyčajná fruktózova sračka :mrgreen:

vrhnúť sa od varechy do mixérov je dosť častý zjav, ale mňa osobne na vite zaujíma práve to ze odpadá služba v kuchyni, proste hryzem uhorku.
Ahoj,
no přiznám se, že kdyby se v sauně probíral sex a ženský (nebo ještě navrch auta a fotbal), tak bych tam asi nechodil. Mám štěstí na příjemnou partu starších lidí, kteří dovedou i mlčet, když není zrovna co říct. Nikdo z nich nemá zkušenosti ani s vegetariánstvím natož s vita, vyrůstali v docela jiné době než máme dnes, ten nejstarší občas vypráví o druhé světové válce. Se svým věkem si nesou někteří z nich i určité zdravotní problémy, burčák si ale většina velmi pochvaluje a používají ho každý rok pravidelně jako svou vlastní pročišťovací kůru :-) Zde na Moravě je to možná přirozenější než kdekoli jinde.
No já mám odedneška mixér, inspiroval mne mimojiné i tento web, který se snažím nějak postupně projít, a je to bomba! Myslím že si s ním užiju ještě hodně zábavy. Dnes jsem jako svou mixérovou premiéru zkusil rozmixovat datle, pár fíků, hroznové víno a kousek jablka + pár oříšků, které jsem ráno nasbíral. Teda to byla pecka! Takovej drink jsem ještě v životě nepil. Skoro jsem myslel že mě to odstřelí někam na Mars :-) Těším se co všechno nové s mixérem objevím. Mám už druhý den namočenou cizrnu, takže přicházejí už i nějaké nápady :-)
Co se týče samotné okurky, tak musím uznat, že ta se hryže fakt dobře, to by bylo asi škoda mixovat :-)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od Sweetie »

pavelp píše:
Sweetie píše:proti burcaku nic nemam, asi lepsi nez kafe nebo pivo. (kez by tady taky byl, v anglii), a skrz co jsi se o vita strave dozvedel?
Ahoj Sweetie, o vita stravu jsem se dříve nikdy moc nezajímal, prostě jsem si spokojeně žil ve svém vegetariánství. Ale v průběhu let jsem stále častěji cítil a uvědomoval si, že hromada produktů, byť bezmasých, mi skoro nepřipomíná potravu a v lepším případě mne po pozření jen unavuje. Asi nejvíce jsem to začal cítit nejprve u rohlíků a u pečiva obecně. Když jsem měl hlad a potřeboval odběhnout z práce pro něco do sámošky, neměl jsem moc na výběr, a tak šup sem pár rohlíků a něco k tomu. Jenže ty rohlíky čověče mi chutnaly většinou jak piliny a po spolykání jsem měl takový divný pocit, jako kdybych sežral pantofel. No a s chlebem to bylo jakbysmet, jen některý chléb mi skutečně chutnal, jinak to byla taková divná vata s igeliťákem. No a proto jsem si začal péct svůj vlastní chléb, to se celkem dalo. Jenže nešlo jen o pečivo. Stále častěji jsem začal cítit, že se i dobrým vařeným jídlem spíš nějak ucpávám, než aby mi dodalo energii a pocit blaženosti. A teď to prostě nějak přišlo, stačila informace o Henri Monfortovi a breathariánství, zhltal jsem v souvislostí s ním spoustu informací a téměř okamžitě jsem se rozhodnul že do toho vážně praštím (myslím přechod k syrové stravě, nikoli k breathariánství) :-) Inspirovalo mě i dřívější setkání s jednou báječnou slečnou vitariánkou, která se mi zmínila o tomto webu, zatímco mne neúprosně informovala, že žeru zprzněnou stravu :D (nebo zmršenou? .. teď si nevybavuji přesný termín, ale tak nějak to bylo, že Radko? :-) )

Tak odpověděl jsem ti, Sweetie, na tvou otázku dost srozumitelně? 8)
:D jj, naprosto, taky jsem si vvybavila trosku svoje transformovani. ale zase takova poctiva Sumava (chleba), to bych si dala rict. zjistuju i pro svy okoli, co by je primelo konecne prozrit. a tohle mi pomohlo. na oplatku preju hladkou transformaci a neotravny okoli.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od buc11 »

tak na zelňáku se s burčákem moc nepotkáš,
není-li jistota, že jde o pure hroznoščávu, lépe nakoupit hrozno, pomlet a nechat lehounce nakvásnout, tedy natlakovat, kdy se to prosytí kysličníkem, tak to mám nejraděj, ovšem ščáva je též dobrá, ne-li pro tělo hodnotnější, ale to si nejsem jistý
burčas pročistí srajdou skutečně ty, co maj ve střevě hodně pozůstatků, hlavně z tepelně znehodnocených potravin, kteréžto kvasné bakterie s radostí konzumují a se množí,(bez burčáku se to děje pomaleji, ale vyhrávají bakterie hnicí),
v čistém traktu mi působí balsámově blahodárně, tedy hovořím o mém těle
už začínám věřit, jelikož na to přichází tolik lidí, že to je s tím pečivem (a varenů zeleninů) pravda
Uživatelský avatar
Primula
Příspěvky: 2
Registrován: pát bře 23, 2012 20:04
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od Primula »

Zdravím všechny vitariány i nováčky, já vás tady pročítám jak je možné, a mám velkou chut si vita stravu zkusit. Počítám tak s 85-90% za začátku, trošku jsem si to zkoušela, a tedy já mám asi obrovský žaludek nebo jsem neměla dostatek zeleniny a ovoce po ruce, večer jsem vždy ještě musela zakousnout i suchar nebo rýži. Tak jsem si říkala že si žaludek nejprve zmenším půstem, snad se mi podaří 3 dny a pak najedu na vita stravu. Mini odchylky si ještě tedy nechám těch 10-15% mi snad bude stačit.
Momentálně mám jen tyčový mixér a odštavňovač, musím našetřit na mixér stojanový.
Jen mi řekněte, když jdete na návštěvu tak s díky vše odmítáte ? A to i kafe ? Nějak mi ještě není jasné jak tohle bude probíhat.
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od smajliss »

Já teda neodmítám, pokud je to jednou za čas. Kdybych ale měl chodit každý týden k někomu na oběd, tak už se ohradím, že to neustále jíst nehodlám :- ) .. A nejlepší je to u lidí, kteří mě v tomhle respektují a už předem, když přijdu, tak mi nabídnou třeba jablko. :delicacy:
Jirik
Příspěvky: 1
Registrován: ned dub 22, 2012 12:35

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od Jirik »

Ahojte, rad bych ziskal informace o konanych setkanich a seminarich. Jsem ze severni moravy ale cestovat i dal by nemel byt problem. Jsou nejake pravidelne akce a kde bych se o nich nebo pouze nahodilych mohl dozvedet?
Diky
Jirik
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od rudo »

Jirik píše:Ahojte, rad bych ziskal informace o konanych setkanich a seminarich. Jsem ze severni moravy ale cestovat i dal by nemel byt problem. Jsou nejake pravidelne akce a kde bych se o nich nebo pouze nahodilych mohl dozvedet?
Diky
Jirik
na stretka su tu specificke vlakna.
5 2 8
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od Jindra »

Jirik píše:Ahojte, rad bych ziskal informace o konanych setkanich a seminarich. Jsem ze severni moravy ale cestovat i dal by nemel byt problem. Jsou nejake pravidelne akce a kde bych se o nich nebo pouze nahodilych mohl dozvedet? Diky Jirik
na srazy je aktuálnější Facebook, tam je něco snad každý týden,
jinak si kontaktuj ostravský rawbar, tam taky bývají sleziny, velká bude třeba 16/6
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
janinka
Příspěvky: 1
Registrován: sob zář 29, 2012 22:28

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od janinka »

Ahoj, jsem tu nová a stejně tak i ve vitariánství. potřebui poradit, čím mám nahradit živočišnou bílkovinu ve stravě. Jde po mě rodina a tak potřebuji něčim argumentovat. Děkuji za pomoc :-) :wink:
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od rudo »

janinka píše:Ahoj, jsem tu nová a stejně tak i ve vitariánství. potřebui poradit, čím mám nahradit živočišnou bílkovinu ve stravě. Jde po mě rodina a tak potřebuji něčim argumentovat. Děkuji za pomoc :-) :wink:
good luck

pre rodinu snad ziadne argumenty neexistuju.

kazdy ma pravo robit so svojim telom co chce

mozes skusit taktiku protiutokov, ze odkial oni dostanu vsetky mineraly a surove tuky, odkial budu mat alkalizujucu stravu a ze ako sa chcu zacharnit pred prekyslenim vlastneho tela atd, pokial budu chcit mat pokoj od tvojich utokov tak nebudu radsej sami utocit na teba

ponukni im primerie zmluvu o neutoceni
5 2 8
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od buc11 »

janinka píše:Ahoj, jsem tu nová a stejně tak i ve vitariánství. potřebui poradit, čím mám nahradit živočišnou bílkovinu ve stravě. Jde po mě rodina a tak potřebuji něčim argumentovat. Děkuji za pomoc :-) :wink:
nejlíp, když si to tu trochu pročteš z historie, třeba o b12
jinak co vitarián (ti tu ale nejsou) to názor
z mého pohledu je výborné zelené býlí z louky (kopřivy, pampeliše a spol), hlávkáč a nejlepší je celery (nať), pak se daj močit oříšky a semínka, a před nima si zatím můžeš dat klidně sejra (než se zaběhneš, jestli vůbec)
a osobně považuji škroboviny za horší než maso
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od Jindra »

janinka píše:Ahoj, jsem tu nová a stejně tak i ve vitariánství. potřebui poradit, čím mám nahradit živočišnou bílkovinu ve stravě. Jde po mně rodina a tak potřebuji něčim argumentovat. Děkuji za pomoc
neargumentuj nebo začnou nekonečné hádky (to bylo u nás)
slušně požádej, jestli by Ti do toho přestali kecat a ať Tě nechají si vitariánství vyzkoušet
konkrétně k Tvé otázce - odpověď je snadná, bílkoviny v těle nevznikají jezením bílkoviny. Živočišnou bílkovinu nenahrazuj - vynechej; naopak buď ráda, že se jí zbavíš.
Je k tomu moc pěkná knížka, dám Ti odkaz na přepis, který mi trval pár večerů, Fit pro život, přečti celou, k bílkovinám konkrétně kap. 9, určitě doporučuju, je to šokující čtení
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od jitulinda »

Jindra píše:
janinka píše:Ahoj, jsem tu nová a stejně tak i ve vitariánství. potřebui poradit, čím mám nahradit živočišnou bílkovinu ve stravě. Jde po mně rodina a tak potřebuji něčim argumentovat. Děkuji za pomoc
neargumentuj nebo začnou nekonečné hádky (to bylo u nás)
slušně požádej, jestli by Ti do toho přestali kecat a ať Tě nechají si vitariánství vyzkoušet
konkrétně k Tvé otázce - odpověď je snadná, bílkoviny v těle nevznikají jezením bílkoviny. Živočišnou bílkovinu nenahrazuj - vynechej; naopak buď ráda, že se jí zbavíš.
Je k tomu moc pěkná knížka, dám Ti odkaz na přepis, který mi trval pár večerů, Fit pro život, přečti celou, k bílkovinám konkrétně kap. 9, určitě doporučuju, je to šokující čtení
souhlasím !! :-)
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
maky
Příspěvky: 110
Registrován: úte pro 11, 2012 17:21
Bydliště: Praha - východ

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od maky »

Zdravím milé vitariány, jsem tu taky nováček a už od října/listopadu se prokousávám stránkami a nasávám informace :) a taky zkouším a musím říct, že se cítím líp, i když ze dne na den na 100pro vita pokus nevyšel, tak divně zle mi snad nebylo :lol: Každopádně díky za tyto stránky, půjčila jsem si teď odšťavňovač, plánuju koupit mixér a těším se do Jelicy, už jsem doma nadhodila, že bych tam moc,moc chtěla někdy na večeři (a pro inspiraci) :D Jinak přítel kroutí hlavou, ale myslím, že drží palce...
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od bukaj »

Je skvělé, že cítíš zlepšení. Držím palce aby se dařilo dál. A nějakými procenty si hlavu nelámej, sleduj své tělo a to ti už nějak napoví jak dál a i když to nebude 100% vita, bude to na 100% ta správná cesta. Jen je občas trochu těžké to, co nám tělo říká, nějak interpretovat :)
Uživatelský avatar
maky
Příspěvky: 110
Registrován: úte pro 11, 2012 17:21
Bydliště: Praha - východ

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od maky »

bukaj píše:Je skvělé, že cítíš zlepšení. Držím palce aby se dařilo dál. A nějakými procenty si hlavu nelámej, sleduj své tělo a to ti už nějak napoví jak dál a i když to nebude 100% vita, bude to na 100% ta správná cesta. Jen je občas trochu těžké to, co nám tělo říká, nějak interpretovat :)
díky, pravdu díš! :)
Uživatelský avatar
katze3
Příspěvky: 3
Registrován: čtv úno 21, 2013 21:34

Re:

Příspěvek od katze3 »

Renáta píše:
Jira píše:Ahojky všichni, děkuji za odpovědi. Musím do toho šlápnout. Nevím, jestli jste to zažili taky, ale já se dostala do bodu, kdy jsem taková celá nespokojená. Hlavně teď s narozením dcery (14 měsíců) si uvědomuju, jak žiju v šíleným životním stylu.
Ach, jo. Tieto stavy dobre poznám. Vita pri nich rozhodne pomáha. Veď uvidíš. Mne to funguje tak, že keď skĺznem ku varenine, tak mám takmer ihneď tráviace problémy - v bruchu mi bublá ako v dedinskom rozhlase, a tak si vravím, ach, ty koza, však si vedela, že to tak bude. Pri ovozel nemám problém, pokoj a raj v mojich útrobách :lol: Takže pre mňa asi niet cesty späť, lebo sa mi zdá, že na sajrajty som už omnoho citlivejšia a črevá mi to jednoducho neberú. Najlepšie je pri pôste, to je fakt. Ale taký dlhší pôst mi zasa väčšinou neberie hlava :roll: :oops: :wink:


ahoj renata ..vidim ze si slovenka a neviem ci tu este chodis ale rada by som s niekym pokecala,vitariankou ..lebo sa citim ako sam vojak v poli a este aj to okolie stale a vo vztah to tiez nie je lahke lebo sa o mna vacsina ludi boji a potom uz aj ja o seba..a tak by som chcela viac podpory..len nemozem nikomu napisat..len toto tu-citovat.nerozumiem tu este tak poriadne vsetkemu..nevies kedy budem moct posielat spravy ludom?ci to sa neda?-s pozdravom jana
preco nemozem nikomu napisat spravu len si to tu pozerat?potrebujem sa aj pytat..ved nie kazdy ma cas pol dna kym tu z toho vyjde a uz aj tak je nas malo..chat tu nie je ..skoda.a fotku tu vlozit tiez akosi nejde.bodli by pri kazdej funkcii nejake navody..uz pred rokmi ma toto na tejto stranke odradilo.inak by sa clovek aj rad pridal..z mojej strany asi tolko..
Návštěvník

Re:Opět začínám :-)

Příspěvek od Návštěvník »

K tomu okolí do mě rejpalo, co všechno mi bude chybět, jak přijdu o slinivku břišní, co všechno dostanu... Taky jsem čítala o vitamínech, který mi můžou chybět a s každým projevem detoxikace jsem si ušila diagnózu, že právě to či ono mi chybí... (bylo toho nepříjemnýho víc...)

[/color] m:-) Já takýýý

Koketuji s myšlenkou na VITA asi 20 let, :cry: Manžel i syn jsou 0 krevní skupiny, mají rádi maso. Syn ale má lupénku, VITA má rád, když se ho drží, fleky mizí před očima. Já jsem za ten čas přešla aspoň na vegatariánství, pak veganství. Můj problém ale je ovocný jogurt a černé kafe :roll:
Dnes jsem si na oslavu 1.3. ne-uvařila zelený koktejl ze špenátových listů, řapíkatého celeru, růžičkové kapusty a jablka, dobrééé :P , po přidání chia semínek vznikne zelený "jogurt" >:-)

Taky mi, prosím držte palce
Návštěvník

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od Návštěvník »

Často se u něčeho říká, že to je "dědičná nemoc" po rodičích, ale ve skutečnosti si spíš děti přenášejí zvyky z domova než genetický kód. Svatá pravda

Náš syn ve 13 letech přišel k lupence, dělala jsem mu máčenou pohanku s rozinky nebo jablkem do misky na svačinu do školy. Časem mu kamarádi kradli tu misku z tašky, že chtějí taky to "zrní". Vzala jsem si příklad z Fit pro život, 1. nebo 2 či 3. díl, kde maminka popisuje podobnou situaci. Náš syn věděl, že mu ta strava pomáhá, osud nám je nápomocný, je vidět, jak fleky mizí. m:-)

Teď mi manžel napovídá, že nějaký jeho kolega má otce s lupenkou, ten jednou ročně vynechá maso tak na 3 měsíce fleky mu taky mizí :mrgreen:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Re:Opět začínám :-)

Příspěvek od buc11 »

Návštěvník píše:K tomu okolí do mě rejpalo, co všechno mi bude chybět, jak přijdu o slinivku břišní, co všechno dostanu... Taky jsem čítala o vitamínech, který mi můžou chybět a s každým projevem detoxikace jsem si ušila diagnózu, že právě to či ono mi chybí... (bylo toho nepříjemnýho víc...)

[/color] m:-) Já takýýý

Koketuji s myšlenkou na VITA asi 20 let, :cry: Manžel i syn jsou 0 krevní skupiny, mají rádi maso. Syn ale má lupénku, VITA má rád, když se ho drží, fleky mizí před očima. Já jsem za ten čas přešla aspoň na vegatariánství, pak veganství. Můj problém ale je ovocný jogurt a černé kafe :roll:
Dnes jsem si na oslavu 1.3. ne-uvařila zelený koktejl ze špenátových listů, řapíkatého celeru, růžičkové kapusty a jablka, dobrééé :P , po přidání chia semínek vznikne zelený "jogurt" >:-)

Taky mi, prosím držte palce
zeleným se určitě nic nezkazí
konkordia
Příspěvky: 2
Registrován: ned bře 10, 2013 15:33

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od konkordia »

Ahoj lidičky, už delší dobu koketuji s myšlenkou vita a dnes jsem se rozhodla na jisto. Ráda bych se k vám připojila. Během posledního půlroku jsme po vysazení HA strašlivě přibrala, pleť šílená a celkově se cítím ,,zanešená" ráda bych se právě tímto životním stylem očistila :D
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od jitulinda »

co takhle si založit denníček :-D hodně štěstí!!!!!!!!
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Blandik
Příspěvky: 3
Registrován: sob dub 12, 2014 21:43

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od Blandik »

Zdravím, chci se přidat. Tři dny to tady pročítám, slintám nad recepty a deset dní jsem na raw stravě, krom chutí, které se ozvou, když někde něco voní, to jde hladce, až mě to udivuje, že nemám potřebu jíst co hodinu. Můj postřeh je, že dokud jsem jedla jen ovozel, tak mi bylo nejlépe, ačkoliv ten pocit rovnováhy byl velmi jemný a křehký. Pak jsem zjistila, že můžu ovoce mixovat třeba s kešu a olejem a že mě to více zasytí, ovšem mám pocit, že už se po tom necítím až tak dobře..? Nejvíce mě zajímá, jaký účinek to bude mít na zdraví. Snažím se nemyslet na budoucnost (protože myšlenka typu - to si už jako nedám chleba, polívku? mě ve stavu hladu přivádí ne nechtěných pocitů) a prostě být tady a te´d a užívat si ten krásný lehký pocit..Jediné, co mi dělá potíž je, že když se zapomenu napít, tak i přes to, že ovozel je samá voda, tak pak "nemám co čůrat" a jakoby mě chytá močák, musím se pak hooodně napít, aby to přešlo..si říkám, jestli to je projev detoxu?
Poupátko
Příspěvky: 2
Registrován: pát dub 11, 2014 13:17

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od Poupátko »

Já týden na vitariánské stravě a musím říct, že mě trápí hlad. Nebyla jsme ani vegetariánka, jen jsme jedla maso tak jednou za týden. Když jsem si dala o víkendu na oběd pstruha s pečivem, nemusela jsme ani večeřet. Co s tím? Ten hlad bolest hlavy z toho mě celkem odrazuje.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od rudo »

Blandik píše:Zdravím, chci se přidat. Tři dny to tady pročítám, slintám nad recepty a deset dní jsem na raw stravě, krom chutí, které se ozvou, když někde něco voní, to jde hladce, až mě to udivuje, že nemám potřebu jíst co hodinu. Můj postřeh je, že dokud jsem jedla jen ovozel, tak mi bylo nejlépe, ačkoliv ten pocit rovnováhy byl velmi jemný a křehký. Pak jsem zjistila, že můžu ovoce mixovat třeba s kešu a olejem a že mě to více zasytí, ovšem mám pocit, že už se po tom necítím až tak dobře..? Nejvíce mě zajímá, jaký účinek to bude mít na zdraví. Snažím se nemyslet na budoucnost (protože myšlenka typu - to si už jako nedám chleba, polívku? mě ve stavu hladu přivádí ne nechtěných pocitů) a prostě být tady a te´d a užívat si ten krásný lehký pocit..Jediné, co mi dělá potíž je, že když se zapomenu napít, tak i přes to, že ovozel je samá voda, tak pak "nemám co čůrat" a jakoby mě chytá močák, musím se pak hooodně napít, aby to přešlo..si říkám, jestli to je projev detoxu?
ak jes ovocie, najme susene ale aj surove, tak to mnzostvo cukru si vyzaduje velmi vela vody, na ovoci asi treba pit ovela viac

som sa zasmial nad tym nemyslenim na buducnost : to si uz jako nikdy? keby takto chlap rozmyslal, tak pri pred oltarom stali len samotne nevesty a nemali by komu ano povedat
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od rudo »

Poupátko píše:Já týden na vitariánské stravě a musím říct, že mě trápí hlad. Nebyla jsme ani vegetariánka, jen jsme jedla maso tak jednou za týden. Když jsem si dala o víkendu na oběd pstruha s pečivem, nemusela jsme ani večeřet. Co s tím? Ten hlad bolest hlavy z toho mě celkem odrazuje.
vacsina ludi len velmi tazko travi a vydoluje zo surovej stravy vsetky ziviny a aj kalorie, ale to sa akzoe na vitariane nesmie hovorit

tak len potichu, psss, nikomu nepovedz
5 2 8
Poupátko
Příspěvky: 2
Registrován: pát dub 11, 2014 13:17

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od Poupátko »

A co s tím?
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od cepheus »

Nasadit v masivni mire slaninu:).
("mastnota pul zdravi, slanina cely" - tolik rudo).
------------------------------------------------------------
Neee, vazne, tu je to uz jen takova parodie na raw stravu osefovana nevitarianem rudou:).
Ale zkus stary trik "hlad je prevlecena zizen", bezne snim 2-3 pomerance a mam dost, odstavenych jich vypiju rano na ex asi 7-10 a je na dlouho po hladu, hmm ? :wink: ..
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od Jindra »

Poupátko píše:A co s tím?
Taky jsem zpočátku míval hlad. Přijde mi to logické - tělo bylo navyklé na "vydatnou" koncentrovanou stravu. Taky je to třeba problém kvality trávení (čili např. proslinění, HCL v žaludku, nepropustnost stěn střev vlivem jejich zanešení letitými nánosy...). I vitariánské menu ale přece nabízí možnosti kalorické více či méně... ovoce dá energie více než zelenina, takže například víc ovoce (a řádně pokousat) anebo k zelenině něco tučného (oříšky, semínka, olej). Zpočátku jsem jedl hóóódněkrát denně, dneska už konečně jen jednou dvakrát, jde o zvyk.

Není špatný nápad třeba používat výkonný mixér, který To pokouše za Tebe :-)

P.S. doporučuji Ti založení Tvého deníčku a tam to diskutovat, přijde mi to vhodnější,
Jindra
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Blandik
Příspěvky: 3
Registrován: sob dub 12, 2014 21:43

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od Blandik »

rudo píše:
Blandik píše:Zdravím, chci se přidat. Tři dny to tady pročítám, slintám nad recepty a deset dní jsem na raw stravě, krom chutí, které se ozvou, když někde něco voní, to jde hladce, až mě to udivuje, že nemám potřebu jíst co hodinu. Můj postřeh je, že dokud jsem jedla jen ovozel, tak mi bylo nejlépe, ačkoliv ten pocit rovnováhy byl velmi jemný a křehký. Pak jsem zjistila, že můžu ovoce mixovat třeba s kešu a olejem a že mě to více zasytí, ovšem mám pocit, že už se po tom necítím až tak dobře..? Nejvíce mě zajímá, jaký účinek to bude mít na zdraví. Snažím se nemyslet na budoucnost (protože myšlenka typu - to si už jako nedám chleba, polívku? mě ve stavu hladu přivádí ne nechtěných pocitů) a prostě být tady a te´d a užívat si ten krásný lehký pocit..Jediné, co mi dělá potíž je, že když se zapomenu napít, tak i přes to, že ovozel je samá voda, tak pak "nemám co čůrat" a jakoby mě chytá močák, musím se pak hooodně napít, aby to přešlo..si říkám, jestli to je projev detoxu?
ak jes ovocie, najme susene ale aj surove, tak to mnzostvo cukru si vyzaduje velmi vela vody, na ovoci asi treba pit ovela viac

som sa zasmial nad tym nemyslenim na buducnost : to si uz jako nikdy? keby takto chlap rozmyslal, tak pri pred oltarom stali len samotne nevesty a nemali by komu ano povedat
Rudo, ovoce jím jen syrové, sušené ne. A taky mi začala schnout kůže na rukou..Ad nemyslení na budoucnost, no kdyby všichni byli přítomní, tak by oltář vůbec nemusel být :br lidi by si nemuseli dělat pojistku na dubu, až ztratí růžové brýle a už budou doma provozovat jen mocenské hry..Každopádně díky za pány Ruize a Tolleho :o)
Hele, slyšela jsem, že se nemají kombinovat oříšky a ovoce? Je to tak?
Blandik
Příspěvky: 3
Registrován: sob dub 12, 2014 21:43

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od Blandik »

Poupátko píše:Já týden na vitariánské stravě a musím říct, že mě trápí hlad. Nebyla jsme ani vegetariánka, jen jsme jedla maso tak jednou za týden. Když jsem si dala o víkendu na oběd pstruha s pečivem, nemusela jsme ani večeřet. Co s tím? Ten hlad bolest hlavy z toho mě celkem odrazuje.
Začaly jsme asi tak podobně, jsem cca dva týdny na vita stravě, zpočátku jen ovoce a zelenina a ovoce, později přidala kešu )více ořechů moc nemůžu, páč stále kojím a dítko máme alergické na mléčné bílkoviny a tudíž je šance i na ořechy), tuk a hned ten první den, co jsem si to mixla do ovce, pak i do dipu k zelenině, mi bylo hůře, hlad jsem neměla, to ano, ale vnitřní pocity nic moc..A jak se daří tobě?
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od rudo »

Blandik píše:, ovoce jím jen syrové, sušené ne. A taky mi začala schnout kůže na rukou.
otazka hydracie je podla mna chapana nespravne, ale najpr k surovemu ovociu

o tom sa pise na 30bananochdenne

tam prikazuju aj na surovom ovoci vypit hektolitre vody

podla mna hydracia je shcopnost tela udrzat v sebe vodu

vodu v bunkach a v medzibunkovych priestoroch, co je neco ine ako schopnut udrzat plny mechur a necvrknut pri dobrom ftipe

voda samotna sa v bunakch neudrzi, bunky potrebuju specialny roztok s koncentraciou solii, mineralov teda nielen NaCl a dalej ako emulzia s tukmi

takze ak chybaju spravne druhy tukov a chyba hoc len 1 mineral, telo sa nemoze vodou akoby rozriedovat a v bunach vodu neudrzi, teda koza sa scvrkne - vysycha

co je mozne na ovocnej strave, chybaju kvalitne a roznorode tuky a chybaju mineraly vsetkeho druhu nielen NaCl.
Naposledy upravil(a) rudo dne stř dub 16, 2014 22:05, celkem upraveno 1 x.
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od cepheus »

Podla mna, podla mna .. bla bla bla ..
Tuk + nacl, zkracene slanina a smytec :lol:)) .. vzdyt to pisu o 5 prispevku vys co z Tebe vypadne za super navod na raw:).
Melody

Přechod na raw a únava

Příspěvek od Melody »

Moc prosim o radu. Teprve začínám a vůbec u mě neprobiha nával energie a nějaký super svezi pocity. Ted jsem 4.den 100%, predtim jsem tak 2 tydny mela jedno veg. vařeny jidlo denně a začala delat zeleny smoothie. Jinak jsem vegetarian uz 10 let. A ted jsem dost unavena, takova jakoby lina, boli me kolena a strasne hlava a to i v noci. Připisuju to detoxikaci, i když je mi divný, ze to začalo tak hned. Je to normální nebo je to signal něčeho jiného? A jak dlouho muze trvat ta bolest hlavy? Nevim, jestli ještě jeden den s takovou bolesti zvládnu. Uplně mi to vystřeluje zepředu dozadu. Měl jste nekdo něco podobného nebo víte co s tim? Díky
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Přechod na raw a únava

Příspěvek od rudo »

Melody píše:Moc prosim o radu. Teprve začínám a vůbec u mě neprobiha nával energie a nějaký super svezi pocity. Ted jsem 4.den 100%, predtim jsem tak 2 tydny mela jedno veg. vařeny jidlo denně a začala delat zeleny smoothie. Jinak jsem vegetarian uz 10 let. A ted jsem dost unavena, takova jakoby lina, boli me kolena a strasne hlava a to i v noci. Připisuju to detoxikaci, i když je mi divný, ze to začalo tak hned. Je to normální nebo je to signal něčeho jiného? A jak dlouho muze trvat ta bolest hlavy? Nevim, jestli ještě jeden den s takovou bolesti zvládnu. Uplně mi to vystřeluje zepředu dozadu. Měl jste nekdo něco podobného nebo víte co s tim? Díky
aku mas stravu ?

ovocie ? orechy? zelenina ? tuky?

mas dost mineralov?

nepresla sa na dosledne odsolenie?

mas dost vody?, nemas prilsi veela vody?

nie si precukrovana a odmineralovana?

osobne povazujem slovo "detox" za vyhovorku, ked sa ludom zhorsi zdravie

vylepsovanie by malo prichadzat bez toho aby sa zhorsovalo.
5 2 8
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: Přechod na raw a únava

Příspěvek od xHardCorex »

Melody píše:Moc prosim o radu. Teprve začínám a vůbec u mě neprobiha nával energie a nějaký super svezi pocity. Ted jsem 4.den 100%, predtim jsem tak 2 tydny mela jedno veg. vařeny jidlo denně a začala delat zeleny smoothie. Jinak jsem vegetarian uz 10 let. A ted jsem dost unavena, takova jakoby lina, boli me kolena a strasne hlava a to i v noci. Připisuju to detoxikaci, i když je mi divný, ze to začalo tak hned. Je to normální nebo je to signal něčeho jiného? A jak dlouho muze trvat ta bolest hlavy? Nevim, jestli ještě jeden den s takovou bolesti zvládnu. Uplně mi to vystřeluje zepředu dozadu. Měl jste nekdo něco podobného nebo víte co s tim? Díky
Indikatorom spravnej stravy je pocit vitality, sily a energie.

Ak nieco absentuje tak to niecim kazis...
Mozno mas malo kalorii, mozno nemas dostatok tukov, mozno dostok bielkovin. mozno mas privela cukru a ten ti rozhadzuje inzulin...

Zvadzat zle zostavenu stravu na detoxikaciu to je take vitarianske...
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od Janek »

A mozno kupu jinych problemu... Ze je pocit sily a energie indikatorem SPRAVNE stravy bych se take hadal... Strava je jedno z MNOHA vstupnich parametru

Melody dej vedet, co to bylo, ono podle me nevhodne michat ovo a zel take dokaze lecos pokazit a nakonec, ne kazdemu raw sedne...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od xHardCorex »

Janek píše:A mozno kupu jinych problemu... Ze je pocit sily a energie indikatorem SPRAVNE stravy bych se take hadal... Strava je jedno z MNOHA vstupnich parametru

Melody dej vedet, co to bylo, ono podle me nevhodne michat ovo a zel take dokaze lecos pokazit a nakonec, ne kazdemu raw sedne...
Samozrejme su tu vstupne veliciny ako stres, nedostatok pobytu na cerstvom vzduchu, nedostatok pohybu.

Plati jednoducha rovnica: ak zjem jablko a citim sa po nom super. Je to spravna potravina pre mna budem ju jest pravidelne.
Ak zjem jablko a nemam dostatok sil, energie atd tak to predsa nebudem robit.

Definicia sialenstva je nasledovna: Robit tu istu vec a cakat ine vysledky.

Mal som to rovnako. Bol som sfanatizovany par nadsenymi raw foodakmi. Najprv mi raw vyhovovalo (pod raw rozumej vela ovocia, pomerne malo zeleniny). Po case (cca 6 mesiacov) mi bolo uplne zle, nedokazal som logicky mysliet, bol som slaby, nedokazal som sa na nic sustredit. Zaradil som viac tukov a bolo mi lepsie. Netvrdim ze to bol ideal ale bolo to lepsie. Ovocie som takmer uplne vylucil.
Pridal som ryby. Citil som sa skvelo, vela sily, vela energie, zaradil som viac zivocisnych tukov... Velky prival energie, zhadzovanie telesneho tuku, narast sily.

Tak co si mam zvolit? Jest jablka a banany alebo ostat tam kde som?

Ludom treba nie len logicke ale aj kriticke myslenie.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Návštěvník

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od Návštěvník »

Měla bych prosím také dotaz. KOLIK toho mám sníst? Již po několikáté se snažím začít, ráda bych jedla ovoce, zeleninu a pila štávy. Ale nikdy nevím kolik toho mám sníst. Např. dnes jsem snedla od rána krabičku borůvek a asi 3-4banány a pořád mám hlad. Když koukám na obrázky jídel, tak jsou to takové malé porce.. Když sním něco, po chvilce mám zase hlad.. Prosím, poradťe, co je optimum. Děkuji :-)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od Jindra »

.
vítej
budeš mít vhodné a i ucelené, když se tu upíšeš a vytvoříš si deníček :-)

k věci... když nevím, nakolik jsi fyzicky/duševně aktivní, nepovím, kolik máš jíst
to Tebou hledané optimum Ti poví jedině Tvoje tělo. naslouchej.
no a kolik jíst - obecně? podle hladu. hladem nemíním chutě, hladem míním ten skutečný hlad, který už stoupá vzhůru z břicha do krku
když ale vidím, co píšeš o dnešním jídle - jíš samé sladkosti. po sladkém je zas během dvou hodin hlad, takže si servíruj také třeba zeleninu anebo i něco unevař
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
marit35
Příspěvky: 1
Registrován: stř bře 18, 2015 14:33

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od marit35 »

Ahoj, mám za sebou 3 denní půst a dva dny jím jen syrovou stravu. 80% jablka (1kg) a zbytek oříšky, klíčky. Piju tak 3l vody denně. Za 5 dní jsem shodil 4kg (jsem štíhlé postavy). Cítím se stále unavenější a točí se mi hlava. Celkově jsem bez energie. Může mi někdo poradit, jak začínal a čím to je? Existuje literatura nebo ověřený postup? Děkuju
Odpovědět