Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od Jindra »

buc11 píše:
Lea píše:A ještě jednou já, omlouvám se předem za tak triviální otázku (nebo vita vtip dne, ale fakt bych to ráda věděla). Je 100% raw natrvalo pro každého? Bo jsou i tací, kterým objektivně semo tamo té rybky nebo sýrečku třeba?
ne, je to len pre vyvolencou
Ne to vůbec není triviální otázka, naopak.
Tejto Bucovej odpovědi se trochu lekám, ikdyž je pravdivá, to ano; lekám se protože mne nutí přemejšlet nakolik jsem vyvolený já. Není to na raw sranda, to asi díky těm 40 letům vařenin, ale když se držím raw a navíc ještě jen na hlad (takže jím fakt jen maličko, ono to stačí), tak potom je to na raw pohoda, to už jsem zjistil. Jakmile se ale člověk nají víc, tedy ne na hlad ale jen na chuť, je to pak těžký páč chutě si řikaj o další a další.
Dokud jíš jen na hlad, je to pohoda! Nepodléhej chutím!
Uživatelský avatar
Lea
Příspěvky: 17
Registrován: úte črc 06, 2010 11:33

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od Lea »

Ahoj Jindro, ale vyvolenci se ke své raw-vyvolenosti taky nějak musí propracovat, což? :) Mám představu, že ta vyvolenost nepadá jako pečení holubi z nebes do úst, (:-) jakože se to pozná časem. Kdyžtak mě prosím oprav.
love&peace
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od Pavluska »

Jindra píše:
buc11 píše:
Lea píše:A ještě jednou já, omlouvám se předem za tak triviální otázku (nebo vita vtip dne, ale fakt bych to ráda věděla). Je 100% raw natrvalo pro každého? Bo jsou i tací, kterým objektivně semo tamo té rybky nebo sýrečku třeba?
ne, je to len pre vyvolencou
Ne to vůbec není triviální otázka, naopak.
Tejto Bucovej odpovědi se trochu lekám, ikdyž je pravdivá, to ano; lekám se protože mne nutí přemejšlet nakolik jsem vyvolený já.
njn, neni to vzdy sranda. :)

No a casem se to asi fakt pozná. :lol:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od Jindra »

Lea píše:Ahoj Jindro, ale vyvolenci se ke své raw-vyvolenosti taky nějak musí propracovat, což? Mám představu, že ta vyvolenost nepadá jako pečení holubi z nebes do úst, jakože se to pozná časem. Kdyžtak mě prosím oprav.
Se současnou úrovní znalostí po roce studií o raw nemám vůbec co dodat, mluvíš mi z duše, naprosto souhlasím. Spontánní to teda u mne osobně rozhodně není, to bych dodnes jedl vepřo-knedlo-zelo, svíčkovou a tvarohový buchty. Když ale vím, jakej je rozdíl mezi mrtvým jídlem a živinama, rád pro svý zdraví něco udělám. Kór když už po pár měsících vidím ten rozdíl.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od buc11 »

Lea píše:Ahoj Jindro, ale vyvolenci se ke své raw-vyvolenosti taky nějak musí propracovat, což? :) Mám představu, že ta vyvolenost nepadá jako pečení holubi z nebes do úst, (:-) jakože se to pozná časem. Kdyžtak mě prosím oprav.
svým způsobem asi tak, mnoho lidí to ani nenapadne začít i dyž by se jim třeba dařilo, ale vyvolenec ví že to je to jedině správné a že to jest jen otázkou času, kdy optimalizace dosáhne jeho představ
Uživatelský avatar
Lea
Příspěvky: 17
Registrován: úte črc 06, 2010 11:33

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od Lea »

buc11 píše: svým způsobem asi tak, mnoho lidí to ani nenapadne začít i dyž by se jim třeba dařilo, ale vyvolenec ví že to je to jedině správné a že to jest jen otázkou času, kdy optimalizace dosáhne jeho představ
Krásně řečeno, vyznívá to optimisticky :) Člověk celý život vlastně optimalizuje a upgraduje, tajemstvím teď a teď a teď a teď... zůstává, kdy se konečný upgrade vyvolenosti bude konat. A na tom celém je nejmíň podstatné to "kdy", si myslím.
love&peace
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od buc11 »

Lea píše:
buc11 píše: svým způsobem asi tak, mnoho lidí to ani nenapadne začít i dyž by se jim třeba dařilo, ale vyvolenec ví že to je to jedině správné a že to jest jen otázkou času, kdy optimalizace dosáhne jeho představ
Krásně řečeno, vyznívá to optimisticky :) Člověk celý život vlastně optimalizuje a upgraduje, tajemstvím teď a teď a teď a teď... zůstává, kdy se konečný upgrade vyvolenosti bude konat. A na tom celém je nejmíň podstatné to "kdy", si myslím.
přesně tak
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od cepheus »

"Vse na svete se nedeje ani pozde, ani brzy, vse se deje vcas". (Konfucius i Salomoun)
Návštěvník

Chudosť

Příspěvek od Návštěvník »

ahojte, som na tejto stránke prvýkrát a mám len jednu otázku. chcela by som prejsť na surovú stravu, ale už som aj tak dosť chudá... máte niekto skusenosti?
1/2Vitar
Příspěvky: 53
Registrován: pát čer 19, 2009 11:14

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od 1/2Vitar »

Ahoj já jsem taky chudej cca 65/kg na 190 cm. Dycky když přecházím na 100pro vita tak hubnu. Věřím že se tělo čistí a zbavuje hmoty. Nahrazování tou kvalitnější z vita je holt pomalejší. Časem mě dykdy něco vyleká a tak se začnu cpát nevita abych přibral :D Důležitější je jak se člověk cítí psychicky a fyzicky.
Uživatelský avatar
sweetlushka
Příspěvky: 1
Registrován: pon črc 26, 2010 15:48

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od sweetlushka »

Ahoj, tohle fórum znám už pár let, mám ho přečtené zepředu i zezadu :) ale až dnes jsem se rozhodla přidat. Tak, a je vás o jednoho víc >:-)
"Right now I would take homeopaths and I'd put them in a big sack with psychics, astrologers and priests. And I'd close the top of the sack with string, and I'd hit them all with sticks. And I really wouldn't be bothered who got the worst of it."
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od Panda »

Hubnout a přibírat se dá jen svalová hmota a tuky. Vita strava má dostatek živin a energie jako jakákoliv jiná strava, proto změna svalové hmoty není otázkou stravy ale pohybu. Tudíž se hubnutí a přibírání týká jen tuků. Nežije-li člověk za polárním kruhem, kde jsou tuky nutné k tepelné izolaci organismu, slouží tukové buňky hlavně k ukládání toxického odpadu. Míra tučnosti proto odpovídá míře zanesení organismu toxiny a hubnutí při přechodu na vita stravu znamená pročišťování organismu. Je chyba snažit se "přibat" návratem k původní stravě, znamená to opětovné zanesení organismu a vybudování toxických skládek. Není třeba přibírat tuky, je to jen pověra, snaha podobat se nezdravě tučnému průměru společnosti. Přibrat na vita znamená posílit si svaly pohybem.

Mimochodem - opačným problémem většiny lidí je potřeba shodit tuky, ale nechápou že se mají zaměřit na detoxikaci a ne na snižování přímu tuků, protože jinak dosáhnou jen vyhladovění tukových buněk které organismus potřebuje jako skládku toxinů.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od Renáta »

Ak chcete začať s vita a prechádzate na vita stravu z veggie papania, no nezvládate jesť len vita, tak odporúčam pobyt v centrálnom Srbsku (my sme sa pohybovali v okolí Mataruška banja blízko Kraljeva) :wink: Tam je totiž vegetariánska kuchyňa neznámy pojem, tak vám naozaj zostáva len ovozel. Výber ovocia a zeleniny pestrý a ceny také, že doma mi to teraz pripadá strašne drahé. Úžasné melóny cca za 20 - 30 centov za kilo tam majú na každom kroku. V reštikách je k papaniu len výborný šopský šalát - inak samá nepožívateľná pleskavica, čevapčiči a iné blivajzy - mimochodom tiež lacné.
Lidka
Příspěvky: 231
Registrován: pát dub 23, 2010 11:34

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od Lidka »

Panda píše:protože jinak dosáhnou jen vyhladovění tukových buněk které organismus potřebuje jako skládku toxinů.
Pando uz tolik jsem slysela o tom samym, ale ty to podas tak, ze
se cloveku rozsviti
:idea: :!: :idea: (uz zase :roll: :lol: ),
z toho opet plyne, ze telo je kamarad a ma nastavenych spoustu zachrannych mechanismu, ktere se (pitome nevedome) snazime potlacit a zakroutit jim krkem. Verim, ze nakonec i kandida je takovy strazny program.

Pando ty dokazes informace shromazdit desifrovat analyzovat, ale hlavne uzasne podat, od Tebe bych se nechala ucit i informatiku :) :D :P
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od Panda »

Lidka píše:...od Tebe bych se nechala ucit i informatiku :) :D :P
:mrgreen: m:-)
Uživatelský avatar
klukač
Příspěvky: 1
Registrován: úte srp 03, 2010 18:00

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od klukač »

caute
takze od pondelka som aj ja presiel na vita stravu (doteraz som jedol vsetko co my prislo podruku), z nicoho nic zo dna na den, doma su vsetci v miernom soku ale myslim ze oni to zvladnu a ja tiez.
petula12
Příspěvky: 7
Registrován: úte srp 31, 2010 11:49

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od petula12 »

Vy vážně nejíte nic tepelně upraveného ani v zimě v mínus dvaceti?
To je masakr. (:-)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od buc11 »

petula12 píše:Vy vážně nejíte nic tepelně upraveného ani v zimě v mínus dvaceti?
To je masakr. (:-)
v minus 20ti sem nikdy nic nejed, du si to sněst většinou dovnitř
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od RadkaS »

buc11 píše:
petula12 píše:Vy vážně nejíte nic tepelně upraveného ani v zimě v mínus dvaceti?
To je masakr. (:-)
v minus 20ti sem nikdy nic nejed, du si to sněst většinou dovnitř
Neco takoveho me napadlo, kdyz jsem tu divnou otazku cetla. Neco jineho by bylo, kdybychom byli trvale vystaveni mrazu. To se ale asi vetsine z nas nestava. Spis si myslim, ze diky dnesni dobe, kolikrat lidi ani v zime nestaci postrehnout, jaka je zima. Bud jsou ve vyhratych budovach nebo ve vyhratem aute. O minus 20 snad nemuze byt rec.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od Panda »

V zimě teplé párky a v létě studená zmrzlina - není to projev špatné termoregulace?
Uživatelský avatar
minsc
Příspěvky: 316
Registrován: ned črc 03, 2005 20:43
Bydliště: Absurdistán

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od minsc »

RadkaS píše:
buc11 píše:
petula12 píše:Vy vážně nejíte nic tepelně upraveného ani v zimě v mínus dvaceti?
To je masakr. (:-)
v minus 20ti sem nikdy nic nejed, du si to sněst většinou dovnitř
Neco takoveho me napadlo, kdyz jsem tu divnou otazku cetla. Neco jineho by bylo, kdybychom byli trvale vystaveni mrazu. To se ale asi vetsine z nas nestava. Spis si myslim, ze diky dnesni dobe, kolikrat lidi ani v zime nestaci postrehnout, jaka je zima. Bud jsou ve vyhratych budovach nebo ve vyhratem aute. O minus 20 snad nemuze byt rec.
Před pár lety byla drsná zima, těch mínus dvacet až třicet bylo, pokud si vzpomínám. Část dne jsem prostál venku v uniformě (na zahřátí nic moc). Byl jsem tenkrát na ovoci, a díky šichtám jsem většinou jedl 1x-2x denně. Mráz jsem snášel stejně jako ostatní...
Umění života spočívá v tom dokázat se rozhodnout na co se vysrat.
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od Kometa »

Mně stačilo o víkendu hodinu strávit v dešti a pěkně prochladnout na vyjížďce s koněm - a po zbytek dne jsem se snažila zahřát. Pila jsem horké čaje, chilli, zázvor... ale hutné teplé jídlo prostě zahřeje jinak. Nevím, jak to budu řešit. Fakt mě ovozel v zimě nějak neuspokojuje. Ale jsem pořád nemocná a potřebuju se dát do rychtiku, tak holt musím vytrvat a hodně teple se oblékat.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od Sweetie »

naopak! otuzovat otuzovat. fakt. uz jsem si odvykla nosit ponozky, a je mi teplejc. pohyb, celou dobu.kdyz se najim ovoce a nejdu neco fyzickyho delat, je mi zima. ale jakmile to telo spotrebuje, je mi krasne. chapu, mrazy jsou jina, tam je potreba i to obleceni. ale nejlip mi je teplo v cesku kdyz moje telo prijima optimalni (na me mikrofud) mnozstvi stravy.
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od Kometa »

Když se hýbu, taky se zahřeju, ale já mam takový pitomý metabolismus, že když se nehýbu, vyrábím málo tepla, a když se hýbu, tak zas až moc (v porovnání s ostatními lidmi). Takže třeba musím mít na spaní hodně teplou deku a naopak při sportu musím být v tričku, když ostatní mají mikiny.
traktormistr

Re:

Příspěvek od traktormistr »

Seraf píše:Ahojky, vítám Tě, toto forum je snad nepřeberná studnice zkušeností, projdi si ho a bude to pro tebe velkou inspirací. Strachy které máš tu měl každý z nás (aspon myslím že každý)

B12 viewtopic.php?t=246&highlight=b12
taky se musim přidat s velkým díkem. opravdu mi to pomohlo.
Sasha
Příspěvky: 38
Registrován: pon zář 13, 2010 15:08

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od Sasha »

Ahoj, před víc jak rokem jsem se syrovým začal experimentovat (hlavně díky mé tehdejší přítelkyni), ale po určité době, začátkem zimy jsme to nějak vzdali pro nedostatek tepla a pod. Potom přišlo takové divočejší období a nebyl uplně prostor pro začínání znovu. No teď se zase všechno otočilo naruby a zase mě život táhne tímhle směrem. Rád bych našel tu vitalitu a pořád dobrou náladu o které tu všichni mluvíte, tak mi držte palce :-)
Před tím jsem asi od 15/16 let byl vegetarián, pořád jsem chtěl přejít na veganskou stravu, ale nějak mi prostě chutnaly sýry a jogurty :-) Momentálně tedy bydlím v Praze a táhne mi asi na 30. Zatím mám za sebou opět nějakou dobu na syrovém a 2 dny bez vody a jídla, no dneska jsem to zahájil podruhé a o vánocích se asi vrhnu na nějaký ten týdenní půstík, jak to půjde :-)
Každopádně děkuju za to množství rad co se tu dají najít, skvělé stránky :-)
Ještě bych měl takovou otázku: co znamená pmn? Všude to vidím napsané, ale nemůžu přijít na to co to znamená :-(
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od Samira »

pmn - podle meho nazoru? IMO asi ;)
Sasha
Příspěvky: 38
Registrován: pon zář 13, 2010 15:08

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od Sasha »

:-D
Uživatelský avatar
Arion
Příspěvky: 87
Registrován: pon lis 08, 2010 18:52

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od Arion »

Ahoj lidi!

Jsem tu též nový >:-) Na syrové strávě jsem již skoro měsíc po roku vegetariánství. Nejtěžší pro mně bylo se poprát s psychikou - musel jsem to přelomit a další nepřijemnost - detoxikace. Zatím se nesnažím detoxikaci brzdit, ale je to fakt sila. Budu moc rad potkat zde nové kamarády. V mém blízkem okoli není ani vegetarián, na to aby vitarián, aspoň o takových nevím. Takže piště, těším se m:-) Jo a jsem z Prahy :wink:
Obrázek
Sasha
Příspěvky: 38
Registrován: pon zář 13, 2010 15:08

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od Sasha »

tož se můžeme někdy sejít... já jak jsem s tim experimentoval poprvý, tak ten prvotní detox byl taky docela silnej a to jsem měl ty naivní představy, že jako 10 let vegetarián nebudu zas tolik zanesenej... hahaha, no už jsem se z toho vyléčil, obzvláště po pár klystýrech a lačnění :-D
Keydance
Příspěvky: 1
Registrován: stř lis 10, 2010 16:06

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od Keydance »

Zdravím všechny,

ráda bych se začla jinak stravovat a pročistit své tělo. Snad vytrvám, i když začátky jsou vždy těžké. Jsem úplný nováček, takže musím vše nastudovat :wink:
Uživatelský avatar
Arion
Příspěvky: 87
Registrován: pon lis 08, 2010 18:52

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od Arion »

To je supr, to doufám, že se dostánu na jeden z vaších vitariánských srazů. Slyšel jsem, že detoxikaci je lepší prodloužit na několik let a je třeba se naučit ten proces regulovat. Zatím zkouším to pustit na maximum za pomoci půstů. Teď zrovna proživám svůj první delší půst - 7 až 14 dnů, uvidíme jak to zvládnu :)
Obrázek
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od buc11 »

připomíná mi to mé nadšení v začátcích, v podstatě mě to ovšem neopustilo dodnes, akorát je to běžná věc a měl bych se tím víc těšit,
zdůraznil bych že nejcenější jsou vlastní zkušenosti a osobní ověřování tkzv knižních pravd a dalších teoretických předpokladů jest pro vytrvání nezbytné.
je třeba se ovšem připravit, že dle mého názoru, nevěřeje rychlým řešením, se jedná o dlouhodobou cestu, potkávaje zde různé peripetie
zatím mě nic nepřesvědčilo, že napařená mrkev je lepší než syrová
na druhou stranu, současné provádění na jabkách je dle mé minulochuťové paměti dost tristní
Uživatelský avatar
Arion
Příspěvky: 87
Registrován: pon lis 08, 2010 18:52

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od Arion »

Ano, celý život jsme do sebe házeli odpad od malička, nemůžeme proto chtít, aby to hned šlo rychle pryč. Už ten proces mám více méně pod kontrolou. Všiml jsem si, že ořechy ten proces trošičku zmirňuji.
Obrázek
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od Pavluska »

buc11 píše:připomíná mi to mé nadšení v začátcích, v podstatě mě to ovšem neopustilo dodnes, akorát je to běžná věc a měl bych se tím víc těšit,
zdůraznil bych že nejcenější jsou vlastní zkušenosti a osobní ověřování tkzv knižních pravd a dalších teoretických předpokladů jest pro vytrvání nezbytné.
je třeba se ovšem připravit, že dle mého názoru, nevěřeje rychlým řešením, se jedná o dlouhodobou cestu, potkávaje zde různé peripetie
zatím mě nic nepřesvědčilo, že napařená mrkev je lepší než syrová
na druhou stranu, současné provádění na jabkách je dle mé minulochuťové paměti dost tristní
:)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
kartika
Příspěvky: 33
Registrován: úte kvě 18, 2010 18:15
Bydliště: Praha

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od kartika »

tak já se snažím o vita cca rok, ale nějak nezvládám ty detoxy - vždycky do týdne začnu mít permanentně ucpaný nos, další fáze je, začnu mít strašně suchou kůži, moc to svědí a praská. Vzhledem k tomu, že mám atop. ekzem, tak ta suchost to ještě zhoršuje. Další zajímavá věc je, že pokud se na nějakou dobu do toho pustím a jsem sto pro vita, nesmím ujet. Jakmile ujedu, tak zvracím, celkově mám hodně přecitlivělý žaludek i na vita. Je opruz zvracet kde co.... Pak už se přidají známí, jak si jakože ničím zdraví atd....
Ale tak nějak cítím, že je to ta správná cesta...
Máte někdo zkušenosti s podobnými fyzickými zážitky při přechodu? A přejde to? :roll:
Uživatelský avatar
trecho
Příspěvky: 3
Registrován: stř led 05, 2011 0:27

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od trecho »

Ahoj, tak ja se snažim o vita či něco podobného taky dnes už přesně rok a výsledky jsou všelijeké. Ze začátku jsem vydržel na vita (jablka, banány, mrkev, kedlubny, celer, okurky, rajčata, saláty, ořechy, ...) 1,5 měsíce, ale totálně se mi zkazil žaludek a začal se nadýmat. Pak jsem začal dělat kompromisy, ale celé jaro sem si protrpěl(praskání kůže na rukách, únava, slabost, nadýmání, zimomřivost). Během toho prvního měsíce apůl jsem zhubl z 62 na 53kg (měřím 180cm a mám 25). Vaha se mi začala upravovat až v letě, kdy jsem začal příležitostně jíst i ryby a kuřecí a víc se hýbat na čerstvém vzduchu. Na vitariánskou stravu sice nedám dopustit, ale potvrdilo se mi taky, že není jen důležité, co se jí, ale taky jak se to jí a co při tom člověk dělá. Žádné odšťavňovače ani mlýnky nepoužívám, není mi to nějak sympatické. V současné době jím hodně jablka, banány, rajčata, papriky. Vubec nemusím ořechy, semena, maso a nějak mám averzi i vůdči salátům, které jsem měl rád před přechodem a v prvních měsících na vita, radši to kombinuju s kefírem, chlebem a mrkvovou šťávou. Celkem mi to teď vyhovuje, i když na zimu jsem zase zimomřivý a mám suchou kůži na rukou. Takže ještě dám občas avokádo, pár dýňových semínek a dnes jsem zkoušel i mozzarelu. Kam to povede sám nevím. Ale je to asi vývoj, něčím jsem si prošel něčím si projdu a snad i k něčemu dojdu. Jinak s vita jsem začínal ze zdravotních důvodů, protože jsem se necítil dobře, ale to by bylo na jiný příspěvek.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od buc11 »

trecho píše:Ahoj, ...na jiný příspěvek.
mohu jen zopáknout, že snaha o raw kvůli zbavení chorobných příznakou, múže být dismeš
raw prostě na normálních tělech funguje dobře, nezbytné jest vyhledat příčinu a pak i správné raw, hlavně na zralém a spíš cizokrajném ovoci přímo v místě, zajisto návrat k zdravým a vitálním pramenům dokoná.
Osobně, nejsem-li většinu doby venku a běhám pod 30 km týdně, můžu jest coscu a necítím se ok.
rozhodně jsi ale správně nasměrován
Uživatelský avatar
trecho
Příspěvky: 3
Registrován: stř led 05, 2011 0:27

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od trecho »

Vlastně mě mrzí, že jsem sem napsal takový příspěvek. No to poslední co bych chtěl je dělat vitariánství chodící špatnou reklamu, ale kvůli tomu přece nemůžu zůstat věčně na vařeném :? a je to prostě moje zkušenost... a mám zjištěno, že jenom chtít a věřit nestačí, chce to občas ještě něco víc.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od buc11 »

trecho píše:Vlastně mě mrzí, že jsem sem napsal takový příspěvek. No to poslední co bych chtěl je dělat vitariánství chodící špatnou reklamu, ale kvůli tomu přece nemůžu zůstat věčně na vařeném :? a je to prostě moje zkušenost... a mám zjištěno, že jenom chtít a věřit nestačí, chce to občas ještě něco víc.
v hlavě byl zámysl, aby to vyznělo povzbudivě
mělo z něj vyplynout,
1. že potíže připisované nevařené potravě mohou být zapřičiněny nestandartní funkcí těla dotaženou z minulosti
2. zelenina ani ovoce nemúže nafukovat, jest ovšem třeba dostatečně vyzrálou potravu minimálně několiksetkrát pokousat do absolutní tekutiny
(pro začátek je dobré si udělat test plivancem přes čajové sítko, zda-li 99,8 % projde), kapalina pak totiž prochází traktem plynule bez zastávek
3. důležitější než jídlo jest dýchání, provádí se mnohem častěji,
z počátku vše nutné provádět za plného vědomí, později již jen uvědoměle
4. špatná reklama vitariánství až zas tak nevadí, myriády zvířat jsou dostačující
5. dalším nezbytným aspektem vyhnutí se nesprávným závěrům jest cca 6 hodin ultraaerobních výdejů týdně, nepobývat nehybně v uzavřené prostoře, nebydlet ve městě atd
6. Jelikož jsme na tom většina jako ty (polovina témat je o řešení chorob) a došli-li bychom k stejnému závěru, nic by tu nezbylo
Uživatelský avatar
trecho
Příspěvky: 3
Registrován: stř led 05, 2011 0:27

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od trecho »

Díky za cenné rady! :wink:
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od Pavluska »

buc11 píše: 4. špatná reklama vitariánství až zas tak nevadí, myriády zvířat jsou dostačující
:mrgreen:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Lenka720
Příspěvky: 6
Registrován: pon led 10, 2011 22:43

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od Lenka720 »

Po delším pročítání této diskuze bych Vás chtěla všechny pozdravit. Jsem první dny na raw - začínáme s přítelem a psem :D , který nás na raw přivedl.Máme oporu v přátelích, kteří byly 3 měsíce na raw, pak sklouzli a oni se dnes vracejí a my začínáme. Děkuji za Vaši diskuzi je moc přínosná 8)
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od epony »

prajem vam vela sil a malo pokušeni :mrgreen:
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Lenka720
Příspěvky: 6
Registrován: pon led 10, 2011 22:43

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od Lenka720 »

Děkujeme :D
Uživatelský avatar
Arion
Příspěvky: 87
Registrován: pon lis 08, 2010 18:52

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od Arion »

Lenka720, přeji ti hodně sil a zdraví, které tě už pak nikdy neopustí. Já jsem na raw čtvrtý měsíc a změny k lepšímu začaly se objevovat až teď, ale toto změnové období v těle potrvá ještě asi rok, je zapotřebí mít hodně trpělivosti.

Mám doma kočku, rad bych jí také převedl na raw, ale zatím si nedovedu představit čím bych ji krmil. Momentálně jede na komerčních konzervách - kachna, kuře, králík. Někdo doporučil kupovat kuřecí křidýlka, ale nevím jestli to zvládnu překonat to a začít domů nosit z obchodu maso :)

kartika, zkus tak vydržet aspoň 21 den, nebo začni vodním půstem. To co popisuješ není nic jiného, než čištění pořádně zaneseného organizmu.

Posilám lásku a světlo
Arion.
Obrázek
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od Samira »

Arion píše:Mám doma kočku, rad bych jí také převedl na raw, ale zatím si nedovedu představit čím bych ji krmil. Momentálně jede na komerčních konzervách - kachna, kuře, králík. Někdo doporučil kupovat kuřecí křidýlka, ale nevím jestli to zvládnu překonat to a začít domů nosit z obchodu maso :)
Moja oblubena blogerka (venuje sa linuxu a pod., macky len okrajovo...), mozno ma viac clanockov, no tieto ma zaujali a je tam aj o krmeni ;)
http://weblog.anicka.net/jak-ne-krmit-opravdovou-kocku
http://weblog.anicka.net/kocici-emoce-a-domaci-pohoda
http://weblog.anicka.net/jak-krmit-kock ... at-vazneji
http://weblog.anicka.net/o-zradle-kocic ... aze-lidske
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od Panda »

Arion píše:Mám doma kočku, rad bych jí také převedl na raw, ale zatím si nedovedu představit čím bych ji krmil. Momentálně jede na komerčních konzervách - kachna, kuře, králík. Někdo doporučil kupovat kuřecí křidýlka, ale nevím jestli to zvládnu překonat to a začít domů nosit z obchodu maso :)
Určitě hlavně syrové maso (např. hovězí nakrájené na jemno), je to masožravec, více než pes. Ale k tomu i nepatrný přídavek vařené zeleniny a obilovin (zřejmě i nějaké mleté kosti), protože to asi tak nejlépe odpovídá obsahu lovených hlodavců. Což by mohlo nahradit i suché granulované krmivo, jako doplněk stravy, ale syrové maso by měla být hlavní složka. A tráva k okusování na trávení. .... Největší radost by měla z občasné vypuštěné živé myšky. :-D A pak je doma i veselo když ji nestačí chytit a myška se někde schová. Případně když si ji zkonzumuje na koberci. ;-)
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od Sitar »

Panda píše:
Arion píše:Mám doma kočku, rad bych jí také převedl na raw, ale zatím si nedovedu představit čím bych ji krmil. Momentálně jede na komerčních konzervách - kachna, kuře, králík. Někdo doporučil kupovat kuřecí křidýlka, ale nevím jestli to zvládnu překonat to a začít domů nosit z obchodu maso :)
Určitě hlavně syrové maso (např. hovězí nakrájené na jemno), je to masožravec, více než pes. Ale k tomu i nepatrný přídavek vařené zeleniny a obilovin (zřejmě i nějaké mleté kosti), protože to asi tak nejlépe odpovídá obsahu lovených hlodavců. Což by mohlo nahradit i suché granulované krmivo, jako doplněk stravy, ale syrové maso by měla být hlavní složka. A tráva k okusování na trávení. .... Největší radost by měla z občasné vypuštěné živé myšky. :-D A pak je doma i veselo když ji nestačí chytit a myška se někde schová. Případně když si ji zkonzumuje na koberci. ;-)
Jasný, kočky běžně loví krávy.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od RadkaS »

Arion píše: Mám doma kočku, rad bych jí také převedl na raw, ale zatím si nedovedu představit čím bych ji krmil. Momentálně jede na komerčních konzervách - kachna, kuře, králík. Někdo doporučil kupovat kuřecí křidýlka, ale nevím jestli to zvládnu překonat to a začít domů nosit z obchodu maso :)
Já mám dvě kočičky a fenku. Také jsem nechtěla zvířátka právě kvůli tomu, že pak se nabízí, že musím přijít do kontaktu s masem. Ale s tím se každý musí asi tak nějak srovnat sám. Pokud jsem si ta zvířátka pořídila, respektuji, že oni syrové maso jí a také jim ho dopřeju. Takže všechny moje holky jsou vitarianky. Kočky jí syrové maso plus strouhaná syrová zelenina, sem tam žloutek plus myši, kolik jen chtěj. Na ovoce se netváří, takže nenutím.
Fenka jí podobně, akorát že ta myšky ne, ale zase si dá hodně ovoce a zeleniny.
U mě to bylo snadné v tom, že já je na syrové učím od mala, takže až na úplný začátek, kdy byli u jiného majitele, neznají nic jiného.
Ohledně masa jsem si pro ně pořídila mrazák.
Odpovědět