Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Berča

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od Berča »

Ahoj :) Jsem diabetička 1. typu a k tomu mám současně celiakii. Jen bych ráda uvedla na pravou míru, pár drobností- co jsem si v této diskuzi přečetla o diabetu 1. typu. Diabetes 1. typu je autoimunitní choroba, kdy dochází k ničení ostrůvků produkujících inzulín ve slinivce imunitním systémem organismu. Důležíté je včas zahájit léčbu inzulínem, vždy se zahajuje při zjištění DM1, neboť pak je šance na prodloužení remise. Bez inzulínu u diabetiků 1. typu dochází ke ketoacidoze, pak následuje koma a smrt. Diabetik 1. typu bez léčby inzulínem umírá a tento typ diabetu se nedá vyléčit žádnou zdravou stravou i kdyby byla sebezdravější a 100% živá. Sama mám BMI necelých 18 a stravuji se opravdu zdravě, bez inzulínu to však nejde! Nevěřícím Tomášům doporučuji knížku Abeceda diabetu - pojednává o diabetu 1. typu. Prosím, pokud sami nemáte diabetes 1. typu, nešiřte nikde nesmysly typu, že se tento typ diabetu (DM1) dá vyléčit zdravou stravou- na Váš příspevěk může shodou okolností narazit maminka malého dibetika čerstvě po stanovení dg. DM1 či nějaký čerstvý diabetik 1. typu a v nevědomosti to vyzkouší - tento pokus je může stát život!!!, neboť když si diabetik 1. typu přestane aplikovat inzulín, i kdyby jedl samé čerstvé ovoce a zeleninu, následuje hyperglykémie, pak ketoacidoza, následně koma a smrt. Až se sami dokážete vyléčit z diabetu 1. typu pak to šiřte, ale toto se zatím nikomu nepovedlo!!!

Něco jiného je diabetes 2. typu, který se týká inzulinorezistence a dává se do souvislosti se špatným životním stylem - ten se zdravou stravou vyléčit opravdu dá :)
Ozeki
Příspěvky: 179
Registrován: čtv kvě 21, 2015 15:01

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od Ozeki »

A proc mas podvahu? S takovou podvahou i zdravy, je jednou nohou v hrobe a ty k tom mas jeste dalsi komplikace, takove farma firmy potrebuji.

Nejsem diabetik, druhy typ lze zmenou stravy "vylecit" i za 4 dny, tady snad ani o leceni nejde hovorit... Takze kdyz tesne po stanoveni diagnozy nasleduje po vysazeni koma a smrt (jak tvrdis), tak tesne pred stanovenim diagnozy takove riziko nebylo? Aneb bezmezne "veris" medikaci, i kdyz o tom chemicky, psychologicky a jinak mnoho nevis?

A jak to mas jinak, stres, stesti, finance, volny cas, jak tva matka v tehotenstvi... To je mozna to, co stoji v pozadi vetsiny civ. "nemoci"...

Update: http://www.naturalnews.com/028341_diabe ... foods.html zde by melo byti o vyleceni i diabetes 1 type
Dominika

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od Dominika »

Pěkný den, tak mě raw strava natolik nakonec uchvátila, že sama zvažuji
přejít na syrovou stravu :) akorát přesně nevím, co kdy jíst.. Mám to dost
hektické, takže smoothie po ranu a složitější jídla jedině přes víkend..
Takže jaký je ideální rychlý oběd? A ještě bych se chtěla zeptat na to, jak
je to s přijimem kalorii na teto stravě? Protože obsahuje hodně tuků
(oříšku) a cukru z ovoce.. Lze teda touto stravou přibrat? Nebo naopak
nehrozí málo příjmů živin? Snad mé otázky nebudou nějak otravovat. Děkuji
moc, S pozdravem, Dominika
simaa1
Příspěvky: 1
Registrován: čtv led 17, 2019 21:55

Re: Začátečníci - zkušenosti a rady jak jsem začínali

Příspěvek od simaa1 »

Zdravím všechny 😁 jsem ráda že jsem našla stránky/fórum kde najdu pochopení 😊 přečetla jsem hodně z vašich komentářů a vidím že nikdo to neměl lehké na začátku :) jen jedna věc mě trápí...jak to udělat abych neměla chuť jíst neživé jídlo když musím vařit pro manžela ! Myslím že jsem člověk se silnou vůli ale tohle mě někdy dostane na kolena :(
Odpovědět