Veganka - nová čajovna

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Veganka - nová čajovna

Příspěvek od Advid »

Byl jsem pověřen Wlastou o napsání reklamy. :-)

V Ulici Hálkova č.p. 8 u I.P.Pavlova má otevřenou čajovničku Veganka s výběrěm veganských jídel i s něčím vita. Mohli bychom tam udělat sraz ještě třeba v lednu. S vlastním spacíkem se tam dá i přespat. Byl jsem tam včera a dal jsem si štrůdl. :D
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

:)
Renča
Příspěvky: 136
Registrován: stř čer 13, 2007 19:39
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Veganka - nová čajovna

Příspěvek od Renča »

[quote="Advid"]Mohli bychom tam udělat sraz ještě třeba v lednu. /quote]
Dobrý nápad. Skvělé je, že se dá sejít někde v teple. A je to docela po ruce u metra.
Uživatelský avatar
mlok
Příspěvky: 261
Registrován: pát úno 27, 2004 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlok »

taky bych se pripojila :)
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Když to bude v rozumný termín, tak se těšim :wink:
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Veganka - nová čajovna

Příspěvek od Advid »

Renča píše:
Advid píše:Mohli bychom tam udělat sraz ještě třeba v lednu. /quote]
Dobrý nápad. Skvělé je, že se dá sejít někde v teple. A je to docela po ruce u metra.
No právě. A mimopražští tam mohou přespat. Třeba já a hofikos. :D :P :D
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

:lol: :oops: To zní dobře, ale to by asi neprošlo :wink:
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

tak hoďte nějakej termín...
pokud by to šlo tak víkendovej, to bych mohl přivést i jednu milou a setkáníchtivou kamarádku "c)
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Renča
Příspěvky: 136
Registrován: stř čer 13, 2007 19:39
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Renča »

hofikos píše::lol: :oops: To zní dobře, ale to by asi neprošlo :wink:
Vždyť se to nikdo nedozví. :)
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

dlouho jsem nikde nebyl s Vámi a rád bych, ale sám nadhodit termín ani nemohu, protože furt se mi to mění, takže to tu budu sledovat jako vždy a když se zadaří, tak dorazím :P
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Tak to bude zase na mně. :-)

Co 26.1.?

hofikos: Renča má pravdu. :D
Renča: Je vidět zkušenost. :P
tvx: Přiveď, přiveď. :)
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Renča
Příspěvky: 136
Registrován: stř čer 13, 2007 19:39
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Sraz

Příspěvek od Renča »

Termín vyhovuje. Už mám zarezervováno v diáři.
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Mi došla jedna věc - pochybuji, že by do čajovny mohli pejsci a Kubík má jisté tuningové plány, které se neshodují s venčením čubíska, takže já budu moci přijet až na nějaký sraz, který se bude konat někde v parku nebo tak něco... :roll:
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

do čajovny ve věži pejsci mohli, i když, nevim jestli to nebylo jenom že jsem znal čajovníka, myslim ale že ne... že pokud byli hodní mohli i jiní...
me termin predbezne vyhovuje, aneb nevim zatim o nicem co by to blokovalo...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Renča
Příspěvky: 136
Registrován: stř čer 13, 2007 19:39
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Sraz

Příspěvek od Renča »

hofikos píše:Mi došla jedna věc - pochybuji, že by do čajovny mohli pejsci a Kubík má jisté tuningové plány, které se neshodují s venčením čubíska, takže já budu moci přijet až na nějaký sraz, který se bude konat někde v parku nebo tak něco... :roll:
Nemáš to jednoduché. :)
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

tvx píše:pokud byli hodní mohli i jiní...
Což o to, hodná ona je, tak nevím...

Zase bych možná riskla odjezd z hlavního nádraží a zkusila bych najít spoj, s kterým bych mohla zůstat déle, přespat asi ne... (s obranářem ve vlaku se bát nebudu :) )
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Bezva. Čas si domluvte spolu. Já dorazím až nějak odpoledne. Dám Wlastě vědět, že se něco chystá.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Advid píše:Dám Wlastě vědět, že se něco chystá.
A mohl by jsi se jí zeptat na toho hafa? Jinak nemůžu :cry:
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Tak jsem se ptal a kdyby to záleželo jen na ní, tak jo. Ale nebudeme tam sami a taky je tam v pronájmu na zkoušku, tak to je blbý. Ale říkala, že se zeptá majitelky a dá kdyžtak vědět. Ale vypadá to bledě. :-/
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Příspěvek od araila »

Tedy, pardon, ale nepřijde vám trochu divné, brát s sebou psy do čajoven?!? Já bych se takové, co to dovoluje, zdaleka vyhnula...
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hugo »

araila píše:Tedy, pardon, ale nepřijde vám trochu divné, brát s sebou psy do čajoven?!? Já bych se takové, co to dovoluje, zdaleka vyhnula...
A to proč?
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

No pokud to vyjde, pokusila bych se konečně někde poprvé zjevit :wink: Ovšem podniky bez psů navštěvuju skutečně nerada :wink: :)
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

araila píše:Tedy, pardon, ale nepřijde vám trochu divné, brát s sebou psy do čajoven?!? Já bych se takové, co to dovoluje, zdaleka vyhnula...
Taky by mě zajímalo proč? Psa jsem si vzala s vědomím, že se o něj postarám téměř sama. Už jsem zařídila dovolenou se psem a pokud někam jedu, tak kam to jde, tam jí beru s sebou. Má ráda lidi i zvířata a je úplně v pohodě. Nevzala bych jí na koncert ani do zakouřený hospody, ale né proto, že by vadila lidem, ale proto, že by to prostředí vadilo jí - hluk, kouř. Nemůžu po nikom chtít, aby seděl celý den doma jen proto, že já jsem si vzala psa a teď mi to nezapadá do plánu. Prostě musím plán přizpůsobit.


Pokud to nevyjde, bude to škoda, ale budou další příležitosti sejít se. A zase bych nerada odradila zákazníky, když se to zavádí. Zeptala jsem se spíš proto, že jsou podniky, kam skutečně člověk se psem může a líná huba holý neštěstí, co kdybych sem napsala, že nemůžu a přitom by byla běžná praxe, že tam občas někdo se psem zajde...chápete mě, že jo? :)
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

No upřímně řečeno drtivá většina psů větších plemen, co jsem kdy poznal, smrdí. Samo že ne všichni a nemůžou za to, ale do čajovny bych se smrdícím psem nešel. Doufám, že hofikovic fenka voní. :-)
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Voní psem :) stejně jako hofikos posledních pár měsíců :) :lol:

Myslím, že i malý psi jsou cítit, ale v menší koncentraci. Terka je střeďák.

Tak do čajovny to asi fakt není dobrý nápad, co? Holt mě trochu usměrňujte, já se totiž se psem deru všude :) A doufám, že bude někdy sraz, kam se prodereme úspěšně :) ;)
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

jak krasne vonelo stenatko kdyz bylo maly a vydrzelo mu to tak tak do roka.... "c)
ted jen kdyz se Brian vydrbe nebo v lete vysluni... neb je cune...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

Jéje, hofi, nenech se "usměrnit", probůh! :) A psi skutečně voní - teda alespoň ti, které mám v okolí (bulíci, jak jinak :wink: ) - krásně voní psem! Nejvíc jim voní uši :lol:

No nic, skutečně si nedovedu představit, proč zrovna v čajovně by měl pes vadit.. Copak je to meditační cela? Lidé se tam scházejí, aby si popovídali v klidu a u čaje, bez kouře a tak, psa by naopak měli uvítat :lol: :lol: Já si nejlépe zarelaxuju hladíc psa..

Každému co jeho jest, asi, ale těším se, až ji někdy potkám :wink:
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

tvx: no Terce ještě rok není, tak uvidíme...je fakt, že Kubovo rodiče mají ridgebacka a ten opravdu celoročně hodně zavání, to se s Terkou nedá srovnat

Doubravko také se těšíme, až tě poznáme. Ale čím víc nad tím přemýšlím, tím je mi jasnější, že v čajovně to nebude. I kdyby to Wlastě paní majitelka dovolila. Vzpomínám totiž, že jsem v nějakých veganských diskuzích četla názory, že chovat psy pro svoje potěšení, je vlastně jejich zneužívání a bylo to tam odsouzený a jestli vegani mají být zákazníky, asi bych tam psíka brát neměla.
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Příspěvek od araila »

Advid píše:No upřímně řečeno drtivá většina psů větších plemen, co jsem kdy poznal, smrdí. Samo že ne všichni a nemůžou za to, ale do čajovny bych se smrdícím psem nešel. Doufám, že hofikovic fenka voní. :-)
Nevím, co tu řešíte? Jasně, že každé zvíře je nějak cítit a navíc (i vychované) je přece jen nevyzpytatelné. A taková čajovna by měla být oázou klidu, ne? A ne aby se tu lidé ještě stresovali, co jim tohle cizí zvíře třeba může provést. A to ani nemluvím o hygieně, kterou zvířata, jako jsou psi, také zrovna neoplývají...
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

araila píše:Nevím, co tu řešíte?...
Souhlasím i nesouhlasím. Záleží na úhlu pohledu. Pokud mi bude připadat relaxace a konzumace jídla v přítomnosti psa nepříjemná a nehygienická, tak tam, kde pes byl, už asi příště nepřijdu, protože vím, že se situace může opakovat. Asi to tak má hodně lidí, takže se může zdát, že tu zbytečně řešíme úplně jasnou věc. Ale já patřím k těm, kteří to vidí trochu jinak a mnozí lidé mi přijdou "nehygieničtější" než ten pes a raději budu jíst se psem z jednoho talíře, než s nimi sedět u stolu. Co potom říct takovému člověku, promiňte pane, psi a vy sem nesmíte :lol: A jelikož jsem nad tím dopředu tak moc nepřemýšlela, ani mě nenapadlo, že by otázka možnosti vstupu psa byla nějaká divná.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

araila píše:Nevím, co tu řešíte? Jasně, že každé zvíře je nějak cítit a navíc (i vychované) je přece jen nevyzpytatelné. A taková čajovna by měla být oázou klidu, ne? A ne aby se tu lidé ještě stresovali, co jim tohle cizí zvíře třeba může provést. A to ani nemluvím o hygieně, kterou zvířata, jako jsou psi, také zrovna neoplývají...
nevyzpytatelné i občas nehygienické (a daleko hlučnější) jsou i děcka, a přesto jim nikdo vstup do čajoven nezakazuje. :) Já nevim, mě psi chovaní v bytě nesmrděj.

Já zase ležím znova s chřipkou (na internet se vyhrabu jen kvůli škole a přitom mrknu někdy sem), a pak budu dohánět zkoušky, ale třeba by mi to taky klaplo.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

araila píše:A to ani nemluvím o hygieně, kterou zvířata, jako jsou psi, také zrovna neoplývají...
Ještě jsem koukala, že často smí pes i do restaurace. Zákon to nezakazuje, jen nesmí do kuchyně. Ale to, jestli si majitel rest. pustí psa do prostoru pro hosty, je jen na něm. Prý v některých restauracích pes dostane misku s vodou dřív, než přinesou cokoliv páníkům.

Já jen doufám, že budete pěkně fotit, abych viděla, jak nám Renča krásní a všichni jsou hubení, jen mě se ty kila z vlašáků nechtějí pustit. Stejně čajovna je skvělá věc, krásné podnikání...
Uživatelský avatar
Vodnar9
Příspěvky: 74
Registrován: úte led 23, 2007 9:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od Vodnar9 »

hofikos píše:
araila píše:A to ani nemluvím o hygieně, kterou zvířata, jako jsou psi, také zrovna neoplývají...
Ještě jsem koukala, že často smí pes i do restaurace. Zákon to nezakazuje, jen nesmí do kuchyně. Ale to, jestli si majitel rest. pustí psa do prostoru pro hosty, je jen na něm. Prý v některých restauracích pes dostane misku s vodou dřív, než přinesou cokoliv páníkům.

Já jen doufám, že budete pěkně fotit, abych viděla, jak nám Renča krásní a všichni jsou hubení, jen mě se ty kila z vlašáků nechtějí pustit. Stejně čajovna je skvělá věc, krásné podnikání...
Tak nech Terku tady: http://www.skolapropsy.cz/hotel.htm
nebo tady http://www.sosteticky.cz/ :)
pro Tebe se taky něco určitě najde :lol: :wink: a je to vyřešené
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

Vodnar9 píše:Tak nech Terku tady: http://www.skolapropsy.cz/hotel.htm
nebo tady http://www.sosteticky.cz/ :)
:shock: Hele, měl tys někdy psa? :wink: :lol:
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Kájo nezlob :evil:
Uživatelský avatar
Vodnar9
Příspěvky: 74
Registrován: úte led 23, 2007 9:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od Vodnar9 »

doubravka píše:
Vodnar9 píše:Tak nech Terku tady: http://www.skolapropsy.cz/hotel.htm
nebo tady http://www.sosteticky.cz/ :)
:shock: Hele, měl tys někdy psa? :wink: :lol:
Vždycky jsme měli doma minimálně jednoho psa. Jenže jsem z vesnice, pejsci vždycky žili na poměrně velkém dvoře.
Uživatelský avatar
Vodnar9
Příspěvky: 74
Registrován: úte led 23, 2007 9:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od Vodnar9 »

hofikos píše:Kájo nezlob :evil:
:twisted:
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

No doubravko čteš to? Vodnar asi nedostane zákusek... :)
Uživatelský avatar
Vodnar9
Příspěvky: 74
Registrován: úte led 23, 2007 9:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od Vodnar9 »

hofikos píše:No doubravko čteš to? Vodnar asi nedostane zákusek... :)
To je hrozný, pořád myslíte jen na jídlo ...
:mrgreen:
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

:lol: :lol: :lol:
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

hofikos píše: Záleží na úhlu pohledu. Pokud mi bude připadat relaxace a konzumace jídla v přítomnosti psa nepříjemná a nehygienická, tak tam, kde pes byl, už asi příště nepřijdu, protože vím, že se situace může opakovat.
Hezké, ale z pohledu majitele podniku poněkud neekonomické. Majitel psa by toho pak musel sníst za dva (i za toho, co tam kvůli němu nebude chodit). :-)
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

To "ale" mi tam nesedí Davídku, protože to co píšeš je v souladu s tím, co jsem psala já. Je to prostě na každém majiteli, jak si to ve svém podniku nastaví a pokud bych to rozdělila striktně na dvě skupiny zákazníků "pro" a "proti", tak je jen na něm, které skupině dá přednost a vždy to bude trochu na úkor té druhé. Jen nevím, která skupina je početnější...
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Ve Stromovce ve Šlechtovce dokud tam to občerstvení bylo, bylo skvělý jak se tam vždycky batolila halda psů a dětí v jednom chumlu a honilo se to tam dokola "c)

araila:
tvůj příspěvek jako by napovídal, že ty se psů po nějaké špatné zkušenosti bojíš a bojíš se i o čistotu, což není nijak zavrženíhodné a je to čistě tvoje záležitost ale neznamená to hned, že by se jich museli bát i ostatní.
A tak zatímco tvoje představa psa v čajovně je stresující a pes smrdí, jiným může být v čajovně právě milým společníkem a to nejen jeho majitelům. Pokud někam našeho psa navezmu na návštěvu, tak jsou i lidé které to mrzí že tam není.
Co se týká vyzpytatelnosti tak to lidé jsou také nevyzpytatelní a nevychovaní "c)

Přeju ti aby ses jich jednou nemusela bát protože ti to možná ulehčí život "c)
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

ostatne me prijde vetsi zlo kdyz je nekde nahuleno nez psi kteri me neobtezuji "c)
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Absolutny suhlas. Ten nechutny dym je v 99,9% restauraciach. A aj ked je to oddelene na fajciarov a nefajciarov, nezastavi sa tam predsa.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

V poslednom case chodim v praci na obed do Bagetky na sopsky salat, ta je nefajciarska. A po ceste si kupim 1/2 litra mrkvovej stavy na olovrant. (Ranajky zvycajne nepraktizujem).
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Příspěvek od araila »

tvx píše:Ve Stromovce ve Šlechtovce dokud tam to občerstvení bylo, bylo skvělý jak se tam vždycky batolila halda psů a dětí v jednom chumlu a honilo se to tam dokola "c)

araila:
tvůj příspěvek jako by napovídal, že ty se psů po nějaké špatné zkušenosti bojíš a bojíš se i o čistotu, což není nijak zavrženíhodné a je to čistě tvoje záležitost ale neznamená to hned, že by se jich museli bát i ostatní.
A tak zatímco tvoje představa psa v čajovně je stresující a pes smrdí, jiným může být v čajovně právě milým společníkem a to nejen jeho majitelům. Pokud někam našeho psa navezmu na návštěvu, tak jsou i lidé které to mrzí že tam není.
Co se týká vyzpytatelnosti tak to lidé jsou také nevyzpytatelní a nevychovaní "c)

Přeju ti aby ses jich jednou nemusela bát protože ti to možná ulehčí život "c)
Proč na mne útočíš jen proto, že mám v případě čajoven, jídla či pití ráda čisté prostředí a preferuji jej před jiným? - A vysvětluješ to jakousi mojí údajnou neláskou ke psům apod..

Nevím, ale ještě před pár lety byla naprosto nemyslitelná přítomnost psa třeba v kavárně, čajovně či restauraci (nemám na mysli nějakou uplivanou hospodu V.cenové skupiny)! A já si vážně nemyslím, že by současný úpadek kultury stolování v některých podnicích, spojený s pejskaři vynucovanou přítomností svých psů v pohostinských i jiných zařízeních, celkovou kulturní úroveň národa nějak zvyšoval...

A není to vůbec o "lásce" či "nelásce" ke psům, to je nesmysl. I když je to to jistě to nejjednodušší vysvětlení, které milovníka psů napadne, že?!?

Jinak Tě mohu ujistit, že mne by třeba prostě ani ve snu nenapadlo svou kočku nebo papouška do podobného podniku vzít. A to ani v přepravce či kleci...

Tak proč Tě podobný názor tak prudí a udivuje?
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

A taková čajovna by měla být oázou klidu, ne? A ne aby se tu lidé ještě stresovali, co jim tohle cizí zvíře třeba může provést. A to ani nemluvím o hygieně, kterou zvířata, jako jsou psi, také zrovna neoplývají...

Mě ani neprudí, ani neudivuje, jen z něj vnímám prostě skrytou negativní energii a v pozadí strach - to vyvolá tvoje představa tak jsem ti to napsal.
Zkus si tu větu přeložit tak, jako bys ji opravdu říkala za sebe... na mě to působí jako: bojím se psů a stresuje mě že nevím co mi kdy můžou provést, navíc mi vadí jejich špína nebo že můžou přenášet nemoci...

Nehledej v tom nic víc... možná se pletu, tak si toho třeba vůbec nevšímej. A nic to globálně neříká o psech v čajovnách, to je asi soukromá věc majitelů "c)
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Příspěvek od araila »

tvx píše:A taková čajovna by měla být oázou klidu, ne? A ne aby se tu lidé ještě stresovali, co jim tohle cizí zvíře třeba může provést. A to ani nemluvím o hygieně, kterou zvířata, jako jsou psi, také zrovna neoplývají...

Mě ani neprudí, ani neudivuje, jen z něj vnímám prostě skrytou negativní energii a v pozadí strach - to vyvolá tvoje představa tak jsem ti to napsal.
Zkus si tu větu přeložit tak, jako bys ji opravdu říkala za sebe... na mě to působí jako: bojím se psů a stresuje mě že nevím co mi kdy můžou provést, navíc mi vadí jejich špína nebo že můžou přenášet nemoci...

Nehledej v tom nic víc... možná se pletu, tak si toho třeba vůbec nevšímej. A nic to globálně neříká o psech v čajovnách, to je asi soukromá věc majitelů "c)
Mám pouze ráda při jídle či pití klidné prostředí a čistotu. Myslím, že i jakýkoli nezaujatý lékař Ti tuto tezi ze zdravotního hlediska potvrdí. A měla jsem pocit, že se tu na fóru všichni snažíme stravovat a žít zdravě, nebo ne?!?

A mezi podmínky zdravého stravování a klidného posezení s přáteli jistě není možno zařadit přítomnost JAKÉHOKOLI zvířete.

Jiná věc je třeba návštěva Tvých pejskařských přátel v jejich bytě, kdy podobnou anabázi se psy asi nutně musíš předpokládat a nevyhneš se jí. Ale to je již věc tvého výběru.

Protože připusť, že ne všichni návštěvníci čajoven jsou jen nekritičtí obdivovatelé a zbožňovatelé psů (protože majitele jiných zvířat podobné nesmysly s návštěvou takových podniků špolu s jejich miláčkem nenapadají) - a mohou se třeba důvodně obávat psího pokousání nebo parazitů (kolik jen takových případů bylo poslední dobou zmiňováno médii); nebo prostě jen nechtějí čichat psí smrad...

Myslím, že důvody jsou jasné a s láskou ke zvířatům či fóbií z nich to nemá nic společného. Zvíře je zvíře (byť třeba dobře vycvičené) - a jakožto takové zcela nevyzpytatelné.

Chce to jen trochu ohleduplnosti vůči druhým lidem. (Já také své oblíbené zvíře nikomu nevnucuji, natož abych s ním stolovala!)

Nic víc v tom není, věř mi. :)
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Já se některých psů upřímně bojim.
Nejvíc těch co štěkaj za plotem.
Co se týká ostatního tak mě vždy zajímají konkrétní situace, konkrétní lidé a vlastní pocity pokud potřebuju nebo nevím tak se zeptám.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Odpovědět