zkusenosti s eshopem rawsuperfood

Místo pro tipy na nákupy a pro soukromou inzerci.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
mlok
Příspěvky: 261
Registrován: pát úno 27, 2004 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

zkusenosti s eshopem rawsuperfood

Příspěvek od mlok »

Ahoj vsichni, nemate nekdo zkusenosti s timhle eshopem?
http://www.rawsuperfood.cz
Libi se mi tam mj. neprazene kakaove maslo a par dalsich veci, ale nevim, jestli jim muzu verit ohledne kvality atd.
Diky za nazory a reference
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: zkusenosti s eshopem rawsuperfood

Příspěvek od Jindra »

.
Ditu znám osobně, "zapálená" vitariánka, poctivé děvče,
nevidím důvod k obavám
nakupuji od ní
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
mlok
Příspěvky: 261
Registrován: pát úno 27, 2004 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: zkusenosti s eshopem rawsuperfood

Příspěvek od mlok »

Diky Jindro,
presne neco takoveho jsem chtela slyset :)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: zkusenosti s eshopem rawsuperfood

Příspěvek od Jindra »

.
... nakonec, podle profilu jsi z Prahy, někdy si udělej výlet, máš to "pár kilometrů," seznamte se, pokecejte,
Dita je ochotné milé usměvavé děvče
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: zkusenosti s eshopem rawsuperfood

Příspěvek od Janek »

"Koupila jsem si ho původně kvůli dezertům, protože s ním jsou čoko dezerty o třídu lepší, ale zkusila jsem ho použít po sprchování a bomba! Pleť se pěkně "napije" a je hebká, jakoby lesklá ale ne mastná. Nakonec jsem ho vypatlala spíš na sebe než na dezerty...:)"

Dobry, na to ze skoro vse raw (vcet. Tohoto madla) stoji okolo 1000,- Kc / kg :-(
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: zkusenosti s eshopem rawsuperfood

Příspěvek od ajla »

Jednou jsem si ho koupila. U nás se dá sehnat 100 g asi do 90 Kč. Dělala jsem raw čokoládu, trochu na zkoušku, jak dělá lifefood. Povedla se, ale zbytek kakaového másla jsem nakonec jedla jako super nejlepší bílou čokoládu. (Chci si zase na něj šetřit.)Vůbec tam nemusí být sladidlo ani fermentované kakao. Nevím proč např. orionka neprodává bílou čokoládu čistě z raw kakaového másla bez přísad. To máslo vydrží hodně dlouho. Mohla by být mnohem levnější.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: zkusenosti s eshopem rawsuperfood

Příspěvek od Janek »

Protoze raw zna asi tak 0,01% spotrebitelu? To je spis gaazova vyroba a ne fabricka linka. Ale jiste, kdyz se to dela ve velkym, cena klesa drasticky.

Nicmene uvedom si, ze co platis v krame, tak vyrobci treba toho orionu jde cca 1/3 pokud vubec a dale z te 1/3 co jde vyrobci, vyrobni naklad byva tak 10-30% z toho, zbytek jsou jeho fixni naklady a zisk.

Neumim posoudit trvanlivost a narocnost technologie raw food, nicmene ceny raw jsou sileny, a docela by me zajimalo, kdo se stravuje raw only, kolik tedy ma naklady na clovekomesic, ve srovnani s tim, kdyby se nestravoval raw :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
lenkai79
Příspěvky: 3
Registrován: stř črc 16, 2014 9:16

Re: zkusenosti s eshopem rawsuperfood

Příspěvek od lenkai79 »

Vždy je ruční výroba dražší, ale má to své výhody na kvalitě. :delicacy:
Všem krásný den! Když hledám levné prací prášky zvolím velkoobchod drogerie.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

zkusenosti s eshopem rawsuperfood

Příspěvek od Janek »

A jakou vidis predmetnou souvislost mezi rucni vyrobou a kvalitou prosim? Kdyz to udelaji rukama, tak to bude kvalitnejsi jak kdyz to nasazi robot?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: zkusenosti s eshopem rawsuperfood

Příspěvek od Jindra »

Janek píše:A jakou vidis predmetnou souvislost mezi rucni vyrobou a kvalitou prosim? Kdyz to udelaji rukama, tak to bude kvalitnejsi jak kdyz to nasazi robot?
týýýjo. nic ve zlým, ale Ty jsi jen sympatizant vitariánů, nikoli raw foodist
copak prosím tě víš nevíš o energiích??
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: zkusenosti s eshopem rawsuperfood

Příspěvek od Janek »

Neco vim, ale zajima me konkretni priklad... Prijde mi, ze prave raw do 42oC se da roboticky delat presneji, nez rucne.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: zkusenosti s eshopem rawsuperfood

Příspěvek od ajla »

Vzhledem k tomu, že podle sebe vím, jak těžké je "ukáznit" mysl a uhlídat emoce, tak taky dávám přednost automatizované výrobě.
Viděla jsem video, jak šaman měl mladého žáka a ten připravoval čaj. Přitom pořád myslel na tenisky, po kterých toužil a tyto pak viděli taky ti co pili ten čaj. Je to úsměvný příběh, ale na co vše lidí myslí, to vidíme taky tady. Prý se tyto energie šíří v prostoru a přitahují podobné. Tak může světu pomáhat nebo škodit každý, aniž by něco fyzicky dělal. Když něco tvoříme, předáváme tomu svoje energie. /ty skutečné, ne povrchní přetvářka/
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

zkusenosti s eshopem rawsuperfood

Příspěvek od Janek »

Az tak daleko jsem ani nedomyslel, me slo ciste prvoplanove o to, ze:

- rucni praci vetsinou nedelaji nejak extra vzdelani, cistotni, duchovni, spolehlivi lide (ale vetsinou brigadnici, ukrajinci, cikani ci tak podobne - protoze ti prvne jmenovani to je prece pod jejichnuroven, ze...) - rudo by napsal, jak se cigoska nemyta koupala v mlekarne atp...;-)
- Presnost te rucni prace, i kdyby ji delal spolehlivy, zkuseny, vyzraly a hodny a ... Dokonaly, nebude nikdy konstantne stala kvalit, protpze lidsky faktor

Jenze, a to je druha strana mince, moderni technologie umoznuji kouzlit a sidit... Aby se jim zaplatily (stoji treba stovky milionu), jedou 24x7x365 a proto cteme: muze obsahovat zbytky orechu, soji, mleka, skorapek :-) proste na tom semelounuplne vsechno bez cisteni ...:-(

Co zbyva? Udelat si vsechno sam. Je to vychodisko? Neni...

Co na to Jindra?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Odpovědět