Chodíte na farmářské trhy?

Místo pro tipy na nákupy a pro soukromou inzerci.

Moderátor: hugo

Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Chodíte na farmářské trhy?

Příspěvek od Janek »

„Myslet si ale, že české je automaticky dobré, je hloupost. Projekty typu Klasa nebo Česká kvalita si mezi sebe rozdalo pár kamarádů. Je to podvod. Vůbec nemá cenu uvažovat o tom, jestli to něco přináší. Akorát že kilo česneku stojí 250 korun. Když jdu kolem farmářského trhu se vším tím domácím a od babičky, vyskočil bych z kůže.“

http://www.novinky.cz/zena/styl/322869- ... nstvi.html

No lepe bych to nenaformuloval
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Chodíte na farmářské trhy?

Příspěvek od cepheus »

Vyjimecne souhlas Janku, zivym dokladem je zcernaly, pripaleny chleba "od Ceskych pekaru", co by je patrilo nahazet do Vltavy jednoho vedle druhyho.
Ta pripalena srajda vydrzi mekka nejdyl 2 dny, lidi jsou uplne blbi a maji vyplachnuty lebecni kosti reklamama:).

Komunisticky gumovy rohliky (mam jeste jakysi zbytky pameti a srovnani) za 1,50 taky "od Ceskych pekaru" lip nekomentovat, zacnu byt alergicky na Cechy s takovou :D.
Jsme se po prevrate kratce natesili z cerstvyho, vonavyho, krupavyho peciva z pekarnicek, ale dneska uz smytec, ber, nebo chcipni je heslo doby:).

Hehe, jeste pamatuju v 68' tzv. Dubcekovy rohliky - vonavy, krupavy, cca 1,5 x vetsi za (+-) stejny prachy, Dubcek se v hrobe musi obracet hnusem:).
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Chodíte na farmářské trhy?

Příspěvek od Janek »

Ty pojidas pekarske vyrobky? ???

Tady te asi nepotesim, protoze chleba bez ecek se rychle kazi... Pecivo z velke pekarny ti vydrzi v chladu vlhku aktualne snad 10 dnu ho mam (nabrali jsme tam asi 50 kilo po 3,50 vseho mozneho pro zver, po 10 dnech do toho kousnu a - skoro jako z kramu a je mekke pozivatelne i snad chutne a bez plisne, cim to asi bude? No davaji do toho antioxidanty a kdovi co dalsiho...

Resume: prirodni chleba moc dlouho nevydrzi, urcite mene skladovani, jak prumyslovy chleb...

Na tech trzich me spise iritovaly uzeniny, seznam plniv delsi jak v tescu...

A ten cesnek za 250? Kde mam jistotu, ze to nekoupil v marketu? Ach jo... Na aukru se da koupit palicak za 100,- a taky nevim, kdo a kde to vypestoval... Ach jo...

Jinak v tom clanku 100% souhlasim se zacatkem, jak lidi na vanoce sili, ja je plne ignoruju a ani rybu si nedam a basta :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
LenkaH
Příspěvky: 343
Registrován: úte črc 09, 2013 13:28
Bydliště: Averill Park, NY

Re: Chodíte na farmářské trhy?

Příspěvek od LenkaH »

Jsem v CR po par letech a tahle neduvera ve skutecny puvod a kvalitu jidla me dost vadi. To nemluvim o te strasne nabidce ve zdrave vyzive a tech strasnych cenach. Muj obdiv kazdemu kdo to v CR nevzdal a snazi se jist zdrave. Jak je to tam u nas jednoduche, zeleninu, vajicka, mleko, smetanu, vse primo z farem, kde jim v podstate koukam pod ruce, cokoliv sezenu a na podvody tam moc nejsou...a penize taky moc neresim, jidlo obecne je levnejsi.
Pecivo nejim, ale pro deti ho pecu i tam, obcas koupim od farmarky. Zit tady, asi vyuziju zahradu na pestovani zeleniny do posledniho ctverecniho metru ....
A kdyz vidim, co ji rodice, aby usetrily..:(
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Chodíte na farmářské trhy?

Příspěvek od cepheus »

Janek píše:Ty pojidas pekarske vyrobky? ???
A proc bych nepojidal ? Chodim na Vitose protoze je mi tento smer sympaticky a jaksi na "prirodu" verim, ne tak na slaninu z ni vytrzenou, omegy, ketony a podobny nesmyslny odezdikezdi diety:).
No a chleba je taky Bozi dar, nebo ne ? :D

Heled, nevim co tam tlaci dneska, ale kdyz jsem byl fakan, u chleba krupala kurka, o rohlikach nemluve a nevyhodilo se plesnivyho ani tuk, jak to ?
Inu jednoduse - co zbylo, hodilo se slepicim:). Cize da se zit bez E-cek - ostatne ani ta plisen je nezere a ja bych mel ? Proc ?
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Chodíte na farmářské trhy?

Příspěvek od Janek »

Bozi dar anebo levna napln bachoru? Chleb a hry k udrzeni plebsu na uzde... My Cesi - nejsme na tohle extra ujety (chleb se soli)? Chtel bych to uz nejist, ale ono to nejde, protoze to vzdycky nekdo prinese a vule slaba...:-)

Muze mi nekdo vysvetlit, proc tedy mame svetova prvenstvi v rakovine tlusteho streva a ne treba Polaci s tou jejich posypovou soli atp?
A onehdy na Zoom nebo kde, ze pry mame prvenstvi v rakovine mocovych cest...

Diskuse ale byla o tom, zda chodite na farmarske trhy, nebo kde tedy vidite pod ruce farmarovi, vyjma pripadu, kdy ho mate ve vesnici a nejlepe primo vedle vas pres plot, si to moc neumim predstavit :-)

LenkaH: vadi Ti jako ze my(ja) neverime farmarskym trhum nebo prodejcum na nich nebo ti "farmari"? Cetlas ten clanek? Ja jsem vanoce ignoroval, v krame cely prosinec nebyl a nebudu a plati presne tam uvedene, lide jsou totalni ovce, omylem zapnu TV a tam se neresi nez: mate nakoupino, co na ty zacpy rikate, stihnee nakoupit, ... OMG OMG OMG content pro total debily, anebo jsem uz divnej ze mi to prijde cely ten vymyvaci infotainment (pojem od Fr.Koukolika) uz totalne prepalenej.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
LenkaH
Příspěvky: 343
Registrován: úte črc 09, 2013 13:28
Bydliště: Averill Park, NY

Re: Chodíte na farmářské trhy?

Příspěvek od LenkaH »

Janku, mam pouze na mysli, ze tu nemuzu nicemu verit. Nic vic. Jestli maji nejake vyrobky cosi jako znacku kvality,fajn, ale tady to neznamena, ze jsou opravdu kvalitni, a hur, jdu li na trh, nevim jestli ta osoba,co mi prodava bio zeleninu, oprvadu prodava bio zeleninu nebo to ve skutecnosti koupil nekde v supermarketu za levny peniz, atd...
Jo a vanoce, ja je sice rada, ale hysterie jde kolem mne. Zadne vyzdoby ci velke nakupy, kazdy rok akorat vyrobim adventni venec a tim to hasne. Co vali do lidi v TV je mi vetsinou ukradene, protoze my TV nemame (letos je to jine, jsme na vanoce tu v CR a deti jsou u prarodicu jak hypnotizovane :( ).Mne osobne spis vadi ten preziraci maraton, ktery praktikuji vsichni pribuzni a projev castecne stridmosti berou jako atak na sve kulinarske umeni...
Co presne myslis timhle: "Diskuse ale byla o tom, zda chodite na farmarske trhy, nebo kde tedy vidite pod ruce farmarovi, vyjma pripadu, kdy ho mate ve vesnici a nejlepe primo vedle vas pres plot, si to moc neumim predstavit"...co presne, ze si neumis predstavit?
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Chodíte na farmářské trhy?

Příspěvek od Janek »

1) ptat se
2) ptat se
3) ptat se

Aby p(r)odavaci dokazali presvedcive lhat, tak to uz je zase jina liga... Tak hloupy, kdo se nezepta...


Jo a na tom diteti vidite, ze muzete deticky vychovavat jak chcete, pak se dostanou jinam do vlivu a zvlci behem chvile :-) k kulinarsrptvi okoli funguje smad jen nejaka historka o tom, ze mam strevni chripku apod.:-)


Posl. odstavec: no ze ja pod ruce farmare nemohu videt a to ani farmare z vesnice a nevim, jak v spojenem kralovstvi nebo za velkou louzi, zda lide nepodvadeji za ucelem zisku? Znas muj oblibeny serial Podfukari?:-)

Takze nakonec clovek nevi, jestli neni lepsi ta trocha mlika z kramu, kde aspon obcas delaji rozbory, nez od babky od kravky, ktera ji hodi kdejaky shnily jabko a jiny odpadek z domacnosti... Opakuji, ze me interni resume je, ze je to prast jak uhod.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
timsel
Příspěvky: 44
Registrován: stř lis 20, 2013 12:25

Re: Chodíte na farmářské trhy?

Příspěvek od timsel »

No já třeba farmářské trhy letos vymetala o 106. Na různých místech Prahy jsem našla prodejce s opravdu výbornou zeleninou, třeba jeden farmář měl na podzim tak mňamňózní papriky, že jsem skoro měsíc nejedla skoro nic jiného. Když to srovnám s tím, co se dá momentálně pořídit v marketu, tak je mi skoro do pláče. Jinak tím, že dost jím sýry, dovolím si tvrdit, že i u nich poznám rozdíl v kvalitě. Samozřejmě jsem narazila i na výrobky tvářící se děsně farmářsky nebo bio, přitom jde o podle mě o běžnou komerční (nízkonákladovou) produkci. Člověk to holt musí zkoušet a v případě kvality nelitovat peněz.
Uživatelský avatar
LenkaH
Příspěvky: 343
Registrován: úte črc 09, 2013 13:28
Bydliště: Averill Park, NY

Re: Chodíte na farmářské trhy?

Příspěvek od LenkaH »

Kvalitu jde poznat, ale az ochutnam. Ve Statech tohle neresim vubec. Jezdim rovnou na farmy anebo kupuju ve "stancich" u silnice. Tam nikdo neobsluhuje, je tam pod striskou vystavena zelenina z jejich "produkce", vy si vyberete sami a zplatite do bedynky na miste. Nikdo nesidi a penize neukradne. Kdyz k tomu prictu to, ze jidlo obecne je levne, proste neverim tomu, ze tam na tehle urovni nekdo sidi sve zakazniky. S bio zeleninou jsme zacali na farme v programu CSA, kde jim opravdu koukate pod ruce, protoze jsem tam chodila vypomahat primo na zahradu, pripravovala bedynky se zeleninou pro distribuci...atd

Janku, jak pises, lidi dokazi presvedcive lhat, takze ptat se ti moc nepomuze....
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Chodíte na farmářské trhy?

Příspěvek od Janek »

Ne kazdy umi lhat, aby to zkuseny neodhalil, 80% lidi ve lhani dela chyby :-)

A tvrzeni ze v usa nikdo nekrade, hm. Me to prijde jako ze maji prebytky a reknou si: tak bud neco utrime anebo nic... Takhle se to dela snad i u nas, anebo jenom v Male farme? Tam jsem to zahledl, no nevim na dedine o 4 barakach v Kuklove nebo kde, zda jim to neco utrzilo...?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Odpovědět