Rýžové otruby (Tokotrienoly)

Místo pro tipy na nákupy a pro soukromou inzerci.

Moderátor: hugo

Sršán
Příspěvky: 5
Registrován: ned zář 08, 2013 15:02

Rýžové otruby (Tokotrienoly)

Příspěvek od Sršán »

Zdravím, nevíte, kde sehnat rozpustné rýžové otruby? Při zadání do vyhledávače jsem našel rýžové otruby určené pro koně. Myslíte, že by šly použít ke konzumaci tyhle? :)
Sršán
Příspěvky: 5
Registrován: ned zář 08, 2013 15:02

Re: Rýžové otruby (Tokotrienoly)

Příspěvek od Sršán »

Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Rýžové otruby (Tokotrienoly)

Příspěvek od Dano »

Prepac, su na nieco dobre?
A toto som asi nikdy nevedel - akym technologickym postupom sa vyrabaju, ze sa stanu rozpustnymi?

Videl som na severe Thajska ako jednoducho mlatili zrna ryze. Tie otruby co zostali ked to preosievali sli bokom, ako odpad pre zvierata. Naopak, tu cistu ryzu ako pozname z obchodov, tu pouzivali, dennodenne ju tam cely rok varia.
Sršán
Příspěvky: 5
Registrován: ned zář 08, 2013 15:02

Re: Rýžové otruby (Tokotrienoly)

Příspěvek od Sršán »

Jsou zdrojem kompletní řady vitamínů B, netoxického vitamínu E, všech nezbytných aminokyselin (úplné bílkoviny), minerálů, esenciálních mastných kyselin (omega-3,6,9) a přes 70-ti antioxidačních složek. Je to výborný proteinový prášek.
Myslím, že by tyhle otruby neměly chybět v jídelníčku...jen mi zaráží, že je nemůžu sehnat v ČR.
Fate
Příspěvky: 11
Registrován: ned srp 04, 2013 13:39

Re: Rýžové otruby (Tokotrienoly)

Příspěvek od Fate »

Ahoj, taky je sháním. Četla jsem o nich v knize od Rothkranze. Kdybyste je někdo objednával ze zahraničí, přidala bych se :)
oxalom

Re: Rýžové otruby (Tokotrienoly)

Příspěvek od oxalom »

ja sa chystám objednať z http://www.iherb.com/Now-Foods-Real-Foo ... 67-g/11047 majú lacné poštovné, ale neviem či je to RAW.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Rýžové otruby (Tokotrienoly)

Příspěvek od Dano »

Sršán píše:Jsou zdrojem kompletní řady vitamínů B, netoxického vitamínu E, všech nezbytných aminokyselin (úplné bílkoviny), minerálů, esenciálních mastných kyselin (omega-3,6,9) a přes 70-ti antioxidačních složek. Je to výborný proteinový prášek.
Myslím, že by tyhle otruby neměly chybět v jídelníčku...jen mi zaráží, že je nemůžu sehnat v ČR.
To fakt? Uprimne, vyzera to ako z reklamneho letaku na dalsiu superpotravinu. Podla mna sikovni ludia: vyuzit odpad po lupani ryze, zistit pripadne az nafuknut ako vela a coho vsetkeho zdraveho obsahuje, urobit tomu marketing a predavat to.
Urcite je vela celych plodin ktore obsahuju podobne siroke spektrum tu spominanych latok. Staci len zahryznut. A su predpokladam ovela chutnejsie a stravitelnejsie ako akekolvek otruby.
oxalom píše:ale neviem či je to RAW
Hm, to je otazka. Neviem. Ak su neupravovane, tak predpokladam, ze citlivej sliznici creva daju zabrat, to kartacovanie ostrymi kuskami im nemusi prospievat.
Jedine ze by ich vyrobca nejako upravoval do stravitelnejsej podoby. Lebo teda nepozeral som ako vyzeraju, ale ak su hoci aj pomlete, tak to velmi nepomoze. Otruba chrani zarodok a cele zrno pred svetom, skodcami, v suchu aj cele roky podobne ako skrupina chraniaca orech. Bude teda velmi odolna.
Taka vlaknina v zelovoci je naopak k sliznici criev uplne "ohladuplna".
Sršán
Příspěvky: 5
Registrován: ned zář 08, 2013 15:02

Re: Rýžové otruby (Tokotrienoly)

Příspěvek od Sršán »

Jak vidíš, nikdo to nezná...takže o nějakým marketingovým tahu bych nevedl řeč. V Čechách nesehnatelný. Ano otruby jsou takzv. odpad, ale nedivim se, že jsou tak výživný. Spousta vitariánského jídla by normálního člověka nenapadlo jíst a bralo ho za odpad. Já otrubám věřím!
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Rýžové otruby (Tokotrienoly)

Příspěvek od Sweetie »

Sršán píše:Jak vidíš, nikdo to nezná...takže o nějakým marketingovým tahu bych nevedl řeč. V Čechách nesehnatelný. Ano otruby jsou takzv. odpad, ale nedivim se, že jsou tak výživný. Spousta vitariánského jídla by normálního člověka nenapadlo jíst a bralo ho za odpad. Já otrubám věřím!
v cechach ne? ale ve svete beznej artikl viz google. (rice bran), to nejde poslat?
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Rýžové otruby (Tokotrienoly)

Příspěvek od Jindra »

.
týýý jo, to je náhoda, před pár dny jsem pokusně v našem obchodě koupil rýžové otruby s klíčky - to neznám, tak že jako zkusím něco nového. je to moc dobroučké, nasládlé, jím to i přímo ze sáčku, ale chtěl jsem tu mrknout, zda nenajdu nějaký receptík - nenašel, takže si něco vymyslím, na sladko bude způsobů hodně.

no ale tady vidím takovou diskusi... takže v Čechách seženete taky, dodává "náš" Natural Jihlava (firma nedaleko ode mne), za čtvrtkilo jsem ve zdravěnce platil 22 Kč, zkusím sem pak vložit foto výrobku. Stejně jako Sršán, i já otrubám věřím, už u nich zůstanu a fakt je to dobrotka. Předpokládám, že je to bezlepkové, že jo, kde by se tam lepek vzal.

Jo a pokud byste někdo měli bejt nešťastní, že právě u vás tenhle výrobek neprodávaj, dejte adresu a koupím, pošlu poštou...

Foto zde přikládám:
Přílohy
rotr.JPG
Rýžové otruby
(90.63 KiB) Staženo 1 x
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Sršán
Příspěvky: 5
Registrován: ned zář 08, 2013 15:02

Re: Rýžové otruby (Tokotrienoly)

Příspěvek od Sršán »

V pátek jsem je zrovna sehnal u nás v Plzni v krámku se zdravou výživou. Přesně tenhle balíček :) a jsou moc dobré :P
Návštěvník

Re: Rýžové otruby (Tokotrienoly)

Příspěvek od Návštěvník »

v akom obchode a na akej ulici v plzni
dakujem
Uživatelský avatar
Háně
Příspěvky: 146
Registrován: čtv pro 18, 2014 14:55

Re: Rýžové otruby (Tokotrienoly)

Příspěvek od Háně »

Taky jsem si je koupila, četla jsem o nich v knížce a říkám si, jak to může být zdravé, vždyť to chutná úplně jako rozdrcené sušenky :delicacy: :lol:
Odpovědět