Lifefood

Místo pro tipy na nákupy a pro soukromou inzerci.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

dneska jsem měla v obědové pauze premiéru s lněnkama se skořicí. A to jsem váhala, protože před dávnou dobou se mi doma zkazily lněné placičky a od té doby mám ze lnu takový pocit, že neee. Ale lněnky byly boží. Na posezení... :roll:
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

takže v pondělí 3 Sluněnky, ve středu 3 Sluněnky....můj limit je maximálně 2 za den, takže už v pondělí mi bylo těžko, ale to mi nezabránilo, abych to ve středu nezopakovala.....když ony jsou tak dobréééé :)


včera jsem náhodou zase neskonale velebila Lifefood...byla jsem v CoutryLifu. Ráda tam chodím, ale stejně mi tam něco vždy chybělo, nějaká sytá vita část .... a teď prostě zajdu do CL obchodu, potom jdu do jídelny, naberu si čerstvou zeleninu a u stolu na ten talíř z jedné strany vyklopím jednu S a z druhé druhou...no moc jsem si pochutnana (nebýt toho, že jsem potom ještě zašla znova do obchodu a koupila třetí, naštěstí s kari, ta je lehčí, protože je tam i mrkev). Fak byla to dobrota. Šla jsem do města a nemusela se vracet před další akcí domů, abych se chutně a dobře najedla.

Vivat Lifefood :D
Renča
Příspěvky: 136
Registrován: stř čer 13, 2007 19:39
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Renča »

Sluníčko píše:takže v pondělí 3 Sluněnky, ve středu 3 Sluněnky....můj limit je maximálně 2 za den, takže už v pondělí mi bylo těžko, ale to mi nezabránilo, abych to ve středu nezopakovala.....když ony jsou tak dobréééé :)
Vivat Lifefood :D
To máš akorát splněný limit - 6 Sluněnek za 3 dny, to jsou 2 na den. :)
Ale vůbec se Ti nedivím. Odolat fakt nejde.
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Aneb takhle se to dělá, aby vitariánky nevypadaly jako anorektičky :) Já se taky musím hlídat, naštěstí nemám kde sluněnky koupit, ale ona je riziková i ta slunečnice, která láká, aby z ní člověk něco jako sluněnku vyrobil, že? :) ;)
xhitv
Příspěvky: 543
Registrován: ned bře 12, 2006 12:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od xhitv »

hofikos píše: ... ale ona je riziková i ta slunečnice, která láká, aby z ní člověk něco jako sluněnku vyrobil, že? :) ;)
Přesně tak :lol: Několikrát jsem se nechala zlákat, ale výsledek byl nepoživatelný - a přitom stejné přísady. :roll:
"...Proto pravím vám, buďte zajedno s Matkou zemí. Ona je ve vás a vy jste v ní. Z ní jste byli zrozeni, v ní žijete a k ní se zase navrátíte..." (Evangelium esejských)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Renča píše:To máš akorát splněný limit - 6 Sluněnek za 3 dny, to jsou 2 na den. :)
Ale vůbec se Ti nedivím. Odolat fakt nejde.
:lol: to je fakt


ono to vyznělo, že sním každý den dvě to ne, většinou 1x za týden, akorát tento týden se to nějak zvrtlo, jak četností, tak množstvím, mám to dostat....to mám vždy velký apetit...no a ty peníze to je druhá stránka...
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

hofikos píše:Aneb takhle se to dělá, aby vitariánky nevypadaly jako anorektičky :)
přesně!!! také jsem na to myslela. Baska být chvíli ve výrobně u Terezky nebo prostě v Praze, tak by koukala, jak by šla váha nahoru.
Naposledy upravil(a) Sluníčko dne čtv říj 04, 2007 12:28, celkem upraveno 1 x.
Renča
Příspěvky: 136
Registrován: stř čer 13, 2007 19:39
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Renča »

hofikos píše:ale ona je riziková i ta slunečnice
Slunečnici si dávám do salátů a chutná mně i samotná jako oříšky.
Taky se musím krotit.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

já samotnou moc nemusím, ale jako Sluněnku mňam i ty "Brouky"
a salát "ála humr", tam je myslím také slunečnice mňam
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

teď u mě vede dulseová

škoda, že už nemají koprovou
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

No mě moje sluněnky chutnají :) Akorát to nerada dělám, protože vidím, kolik je tam tuku a v malém množství to nedokážu udržet.
Renča
Příspěvky: 136
Registrován: stř čer 13, 2007 19:39
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Renča »

Sluníčko píše:a salát "ála humr", tam je myslím také slunečnice mňam
Salát jsem ještě neměla.Zatím jsem na něj nenarazila, nebo jsem si ho nevšimla. Brouky si zakazuji. Naposledy jsem je měla v úterý, včera kvůli půstu ne. Tak jsem zvědavá, zda to vydržím dnes. :)
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Kolega má dnes narozeniny a v sobotu bude oslava - na poště už na mě čeká balíček, kde jsou mimo jiné i brouci, který dostane k dárečku - a budu jen ráda, pokud si to vychutná, až bude sám a nedá mi ochutnat, neboť bych mohla podlehnout závislosti :) A že je hrozba veliká, neboť od začátku září jsem ujetá na chilli
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

No, dievčatá, radšej tieto vaše chvály na Terezkine dobrôtky už ani čítať nebudem, lebo slintám :oops: Mám druhý deň pôstu a toto je úplné sebatrýznenie :roll:
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

To s tebou soucítím, já mám sice vedle sebe jablka a hrušky, ale takový malý ošklivý, vůbec na to nemám chuť a sbíhají se mi sliny na něco pořádně kalorického. Asi se zase proliji olejem se salátem - né obráceně, salát s olejem, ale přiznávám, že ho tam liji čím dál tím víc :)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Renča píše: Salát jsem ještě neměla.Zatím jsem na něj nenarazila, . :)
tak ten měli v té druhé zdravé výživě na Andělu a i ve Školské, je výborný!!! Je to jen taková menší mistička, obsahuje to i mrkev, fakt moc dobré.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

hofikos píše:No mě moje sluněnky chutnají :) Akorát to nerada dělám, protože vidím, kolik je tam tuku a v malém množství to nedokážu udržet.

Mě to také vadí, že sním tolik tuku, tak se snažím fakt jen tak 2 za týden, ale teď mi to hodně ujelo.
Necítím se potom druhý den moc dobře a ani ten den co to sním večer. Ten tuk dělá své. Není to však chyba výrobce :wink: :) ale má. :)
Ideální by bylo sníst jednu. No ale ono to přijde, určitě přijde chvíle, kdy se přejím a potom se vyrovnám do střídmosti. Mívám to u oblíbených jídel často. Nejdřív je jím stále, potom se přejím a potom následuje střed.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Renáta píše:No, dievčatá, radšej tieto vaše chvály na Terezkine dobrôtky už ani čítať nebudem, lebo slintám :oops: Mám druhý deň pôstu a toto je úplné sebatrýznenie :roll:
a jeje, to sem raději ani nechoď do tohoto vlákna....držím palce!!!
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

hofikos píše:Asi se zase proliji olejem se salátem - né obráceně, salát s olejem, ale přiznávám, že ho tam liji čím dál tím víc :)
Jo jo, zima se nám blíží. :-)
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

To by se dalo použít jako dobrá výmluva, ale zatím není potřeba - naštěstí. Pořád teď někde lítám se psem. Sním sice hodně tuku, ale nejím tak často, tak se váha drží :)
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Musím se pochlubit. :-)

Včera jsem vyráběl dulseovou a moc mi nejela. Ale nějak se rozležela či co a dnes je moc moc dobrá. Jen ta konzistence je hrubší.

Jím ji s římským salátem. :-)
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Advid píše:Musím se pochlubit. :-)
No vidíš, ty jsi šikulka.

Jinak kolega brouky nedostane, honila mě mlsná. Už pro něj mám něco, z čeho bude mít větší radost.

Brouci jsou absolutně vynikající, jako by byli vyrobení přesně dle mých chuťových potřeb. Chválím i obal, krásně lze roztřídit na papír a plast.

Přítel se znechutil nad názvem a po vysvětlení komentoval, že je to blbý. Mě to blbý nepřijde, ale nevím, jestli to není jen tím, že jsem zasvěcená :)
Eva

Příspěvek od Eva »

Terka: Lnenky by PMN bylo lepsi balit do sacku misto do krabicek - je to praktictejsi, navic by se tak pekne odlisily od krekru, na rozdil od nichz si muzou sacek odvolit, protoze se nelamou. Treba brouci tak vypadaji skvele :roll:
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

zauvažuju nad tím. každopádně rozložitelný sáčky přijatelný jako obal neexistujou
wlastislawa
Příspěvky: 258
Registrován: úte říj 31, 2006 13:20
Bydliště: praha

Příspěvek od wlastislawa »

no ono to s tou rozložitelností krabiček z kukuřičného škrobu asi nebude zas tak horký jak tvrdí výrobce, prohrábla jsem v neděli kompost a i ty co jsem tam dávala hned zkraje co je LF začal používat pořád vypadají jako nový :(
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

prima :-(

ale kroutěj se obstojně
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Terez, pouzivas stale iba tieto obaly? Lebo predtym som na lnenkach videla tu samolepku, ze je to rozlozitelny obal, ale teraz tam uz nebola.
A uz som sa pytala viackrat, neviem, ci si uz niekde odpovedala: Slunenky a tie mliecka sa daju zohnat aj na Slovensku, alebo nie?
Inac aj ja sa pridavam k nazoru, ze nazov Brouky radsej nie.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

sluněnky už bere slnečnica po pár kouscích a náš výhradní distribútor, ale nevím presne kam je dodává (hádam že iba bratislava), zajímal se o ně aj aupark, tito je berou v pondělí odpoledne v brně, slnečnica jezdí ve středu ráno
už to není na etiketě, protože s eobčas vyjímečně stane že nám dodavatel dodá pet páč třeba je výpadek ve výroběPLA, a nechci aby to bylo na etiketě když by to třeba tak zrovna nebylo
ale je to poznat podle toho jestli je na krabičce vyraženo PLA nebo PET

mimochodem brouci byly v countrylife nejprodávanější položkou v rámci akce září měsíc biopotravin a dneska jsem dohodla že je budou mít v melantrišce i na váhu...
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Dik!
Renča
Příspěvky: 136
Registrován: stř čer 13, 2007 19:39
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Brouci

Příspěvek od Renča »

Tereza píše: mimochodem brouci byly v countrylife nejprodávanější položkou v rámci akce září měsíc biopotravin a dneska jsem dohodla že je budou mít v melantrišce i na váhu...
Malinko jsem jim zvýšila odběr. Na pět nákupů jsem koupila 24 sáčků.
Nemají být tak dobré :) . Za ty vážené díky.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

jsem tu nakoukla zase.
Názvu Brouci se moc lidí nebojí. Nabírali si po hrstech...
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Koupil jsem si včera u Vlastičky na Floře Tamaki, Nemaki suši, nebo tak nějak a bylo to móc dobré. Málem jsem snědl i kus sáčku. :D
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

to jako aby sis spravil náladu po té misi s bojlerem .-) ?
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

To mi ani nepřipomínej. :D

Ne, to jsem si koupil normálně. :)
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

V Liberci ve Zdravíčku mají lněnky, čokoládu, olivy, brouky a možná ještě něco od Terezky. Konečně. :-)) Zatím prý na zkoušku, tak to musím teď hodně kupovat v různých převlecích, aby to pak měli pořád. 8)
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Eva

Příspěvek od Eva »

Advid: To uz Terka vyrabi tu cokoladu, ktera byla na ochutnavce na letosnim Biostylu? Nebo co myslis cokoladou?
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Myslel jsem boby.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

včera jsem byla u zastávky Albertov v takovém malém bio obchůdu zkoušet, zda mají Sluněnku, už neměli a paní říkala, že dostávají v úterý a včera už nebyla....říkala - nebojte bude...a - to se čím dál tím lépe prodáva :)
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

ja zase zacal trenovat ty na Palmovce... Liveon povetsinou maj ale Livefood jim chybi tak uz si napsali aspon olivy "c)
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

:)

já takhle když jdu městem a vidím bio krámek, tak tam zapluji a když nevidím Sluněnky atd., tak se ptám...... :) nemám možnost jak Terezce pomoci při výrobě a prodeji, tak se snažím alepoň takto :)
čím je nás více, tím lépe :D
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Já už nebyla v žádném BIO krámku minim. 1/4 roku. Když už se dostanu do centra Ústí, tak si koupím nějaké BIO na chuť (rozinky, fíky) v DM, tady mimo centrum kupuji jen v Albertu munga a jinak semena, oleje a všechno ostatní si nechávám posílat a jelikož se Sluněnky neposílají, tak jsem je ještě ani neochutnala... A když se budu jednou za 1/4 roku ptát v BIO krámku po Sluněnkách, tak asi úspěch mít nebudu, ale zkusím to, až zase někdy pojedu... :)
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

tvx píše:ja zase zacal trenovat ty na Palmovce... Liveon povetsinou maj ale Livefood jim chybi tak uz si napsali aspon olivy "c)
ona je paní v medunce taková zvláštní...prostě se nak kousla a nechce..
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Konečne som mala možnosť ochutnať Sluněnky, ale, žiaľ, prvý a poslednýkrát. Zdá sa mi, že cena, za ktorú ju predávajú v BioBio v Auparku je nekresťansky premrštená - takmer 90 Sk. 1 balenie je pre moju famíliu ako medveďovi malina a aby som naraz kúpila balenia 4 za túto cenu... :( Takže bye-bye, Sluněnka, aj keď si naozaj chutná.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

to je slušnej nátěr..

na to že na výrobě sluněnek my sami docela silně nevyděláváme(slušně řečeno), tak tam narazili solidní cenu..

právě jistý okolnosti budou asi mít za důsledek, že bude býroba sluněnek poněkud omezena s určitou pravděpodobností a její prodej zúžen na několik vybraných míst v praze a její cena pujde hore (tam kde je ted levná), asi na cenu jak je na floře, neb její výroba za současných podmínek je nadále dlouhodobě neudržitelná....takže nepředpokládám že by bola ve vzdálenější budoucnosti k dostání v bratislavě...

náhodou nevíš esi ji maj v slnečnici taky stejně drahou? putuje tam přes jiný kanály tak by mě to docela zajímalo

a vubec to asi neni uplně gut aby food putoval takovou dalku ke svýmu konzumentovi, zvlášt ten čerstvej, takže co no, ono se to nezblazni
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

V Slnecnici nestoji az tolko. Minule som si kupila 2 druhy na ochutnanie. Uz si presne cenu nepamatam, ale mam pocit, ze jedna stala cca. 55 a druha cca. 65,- Sk.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

:shock: :roll:
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

No, v Slnečnici som dávno nebola. Ale to Biobio už hodlám ignorovať. Chápem, že majú vysoké nájomné, ale čo je veľa, to je moč :wink:
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

moč rozhodně nebrat :-)

jde o to že slnečnice bere od nás zboží napřímo, kdežto všici ostatní to mají přes distribútora, který by měl ale svojí marži mít pokrytou ze slevy kterou má ode mně, takže právě by to jeho odběratelé měli správně mít stejně draho jako to má slnečnica..každopádně je divný že by si na to v tom auparku narazili o nějakých 25sk víc, to je fakt moč... :shock:
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Terezka, mám ten blok pred sebou - Nátierka slnečnicová BIO curry 140 g 89.90 Sk.
a napríklad nátierka hokkaido 134 g stojí 69.90 (čo je teda tiež dosť - kúpené kvôli špionáži zloženia :wink: ).

Večná škoda, že je tá cena taká premrštená. Keby mi nechutila, tak by mi to nebola ľúto. Ale je fakt dobrá.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

V BioBio su takmer vsetky ceny premrstene, nielen Lifefood. Konopne pivo, ktore je na Biosfere za 44,- Kc tu stoji okolo 100,- Sk. Nepamatam si presne tu sumu, len viem, ze Frenkyho vzdy dokonale odradi.

Tiez je poriadny rozdiel medzi stavami Voelkel predavanymi v Bille a tu.

Taka cena, ako v ostatnych predajniach, je tu na tofu syr z Country Life, ale inac su tu palky.

Ale vzhladom na to, ze v tychto obchodoch nakupujem len zriedkavo, prehlad nemam.
Odpovědět