Syrové šťávy

Místo pro tipy na nákupy a pro soukromou inzerci.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Syrové šťávy

Příspěvek od Sitar »

V Hypernove prodavaji cerstvou stavu z mandarinek, pomerancu i grepu u nich delanou. Tusim, ze 2 deci stoji necelou dvacku. Rovnez sem tam narazil na nepasterovanou stavu v plastovych kelimcich z jablek, mrkve a taky kokosovou, ale to asi znate. Je toho 350 ml a stoji to neco kolem 22 korun.
Uživatelský avatar
championbio
Příspěvky: 10
Registrován: úte úno 16, 2010 22:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Syrové šťávy

Příspěvek od championbio »

Žádné kupované šťávy nedoporučuji...!!! jen čerstvé. Je škoda peněz dávat je za konzervované a znehodnocené šťávy, je to jen bezcenná sladká voda se škodlivinami!
http://www.odstavnovace.info/news/knihy ... w-walkera/
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Syrové šťávy

Příspěvek od Janek »

Kdyz pise cerstvou, tak asi mysli cerstve nalisovanou z ovoce a pred tebou, a ne zakonzervovanou.

Muzete mi ale poradit, proc nemam snist celou mrkev a mam jen vypit stavu? Zuby jeste mam :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Syrové šťávy

Příspěvek od Lenuška »

Janek píše:Muzete mi ale poradit, proc nemam snist celou mrkev a mam jen vypit stavu? Zuby jeste mam :-)
Mrkev můžeš jíst klidně celou, ale třeba listy z červené řepy, kedlubny, květáku a pod tedy nesežvejkám. Hodím je do Angela právě s tou mrkví, a vypiju. Dokážu tak vypít zelené listy ze 3-4 rostlin naráz. To je pak hukot, jako kdybych si šlehla (:-) . Ráno vypiju, a jedu na to klidně až do večera. Jako zrovna dnes... >:-)
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Syrové šťávy

Příspěvek od Janek »

Myslis zelene listy z kvetaku? Ty hodim ovcim vcetne duziny, proc bych mel list listy? O neco prichazim? Kvetak (to bile) klidne snim syrove, tedy prevazne a to uz od mala. Obalovane mozecky mi z toho nechutnaly, bleee :-)

I pokud by listy obsahovaly neco extra, o cem nevim, u tech z prumyslove vyroby je mozne, ze tam bude vice postriku nez je zdravo, ne?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Syrové šťávy

Příspěvek od Jindra »

.
@Janek právěže v listech je uchována energie Slunce, cenný chlorofyl. Ovšem souhlas s Tebou - takto beru jen ze své zahrádky a věrohodné bio. Pokud neznám původ, beru to jako "zapesticidované"
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Syrové šťávy

Příspěvek od Lenuška »

Janek píše:Myslis zelene listy z kvetaku? Ty hodim ovcim vcetne duziny, proc bych mel list listy? O neco prichazim? Kvetak (to bile) klidne snim syrove, tedy prevazne a to uz od mala. Obalovane mozecky mi z toho nechutnaly, bleee :-)

I pokud by listy obsahovaly neco extra, o cem nevim, u tech z prumyslove vyroby je mozne, ze tam bude vice postriku nez je zdravo, ne?
z kupované zeleniny v obchoďáku bych listy nejedla. ale v těch šetrně pěstovaných je víc živin, než v bulvách. Nevím, jestli to platí pro všechny rostliny, ale u většiny ano. Několikanásobně vyšší množství minerálů a vitamínů. Lidi dávají králíkům to, co je nejcennější - listy z červené řepy, kedlubny, brokolice, květáku atd... já to odšťavím a vypiju. Třeba na Ukrajině se ty listy taky nevyhazujou, ale znehodnotí je tím, že z nich udělají něco na způsob zelí nebo špenátu...lepší jsou syrové.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Syrové šťávy

Příspěvek od Janek »

Nekdy pred 22 lety jsem cerl jiste knizky a tam se psalo, ze treba v te duzine zeleniny je nejvice skodlivin, neco jako v jatrech u zivocicho, a ze by se jist nemely...

A pak se v tom nekdo vyznejte...

Co se tyce domaci zeleniny, kolik si toho za rok vypestujete? A od pole nebo od silnice vam tam zavane neradstvo tak jak tak anebo soused pouziva postriky...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Syrové šťávy

Příspěvek od cepheus »

Nedelam si absolutne ambice vedet na 100% co nam skodi a co ne, bych se z toho musel docista zblaznit, jatra kdyz se dobre udelaji jsou chutove naprosto skvely:).
A rika se co Ti chutna to Ti prospiva - telo potrebuje. To uz je uplnej gulas co ? :D
Kasli na to, nepremejslej, stejne nic nevymyslis, jez stridme + semo-tamo pustuj (=pln v klidu septik, bez stresu + jednou za cas jej poradne vydrhni pustem a mas to v kapse :).

Kazdopadne k veci - se stavama (samoze syrovyma) mam az na vyjimky (kdyz se to prepiskne treba s kyselinou z jablek v navratovce) jen samy pozitivni zkusenosti:).
Nikdy bych nesezral tolik mrkve a spol. proste mi to nechutna cpat si bachor dokud nepukam, stavou zabiju nekolik much naraz - zasyti, doda silu, zazene zizen, vycisti, podle druhu.
A hlavne, nezkoumam to, piju co mi chutna nejvic, (ne co bych mel pac je to podle nekoho "zdravy", anebo neni):)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Syrové šťávy

Příspěvek od buc11 »

Raw jujces je nejvYssi liga. Kazdy na to nema. Jsou li cez hrube sitko je tam vlakniny habakuk. Jsme li v blizkosti tohoto levelu nemusi nas zajimat ingenyrske pristupy ohledne deficitnostii.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Syrové šťávy

Příspěvek od Jindra »

buc11 píše:Raw jujces je nejvYssi liga
no... jo a ne,
odščavovač nikde na stromě neroste
nejvyšší liga je jak RadkaS - žádná technika v kuchyni, jíst jak narostlo
ovšem připustím-li podporu techniky, pak ano, to je pak nejvyšší ligárna, jj
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Syrové šťávy

Příspěvek od Lenuška »

no musí na těch šťávách něco být, jedu na ně už docela dlouho >:-)
sice mně občas popadne strach, jestli mi něco nechybí, lehce zešílím, a najím se víc než jindy. Pak jsem celý zbytek dne ospalá, organizmus už není zvyklý trávit víc vlákniny. šťáva jde snad opravdu rovnou do krve :lol:
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Syrové šťávy

Příspěvek od cepheus »

buc11 píše:Raw jujces je nejvYssi liga. Kazdy na to nema. Jsou li cez hrube sitko je tam vlakniny habakuk. Jsme li v blizkosti tohoto levelu nemusi nas zajimat ingenyrske pristupy ohledne deficitnostii.
To vis ze jo, mozna ne habakuk, ale primo hafo :mrgreen: :D .
Lidi maji pod kuzi nazor, ze vlaknina ma v pomeru k odstavenym casticim tekutiny rozmery slona, tudiz kdyz vyhodis (skrmis zvirectvu) tu susinu, je to pro ne ztracena vlaknina a smytec :D ..
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Syrové šťávy

Příspěvek od Janek »

Jsem stale zmaten, vlaknina se travi? Myslel jsem, ze se vylouci... Takze stava je proto, abycom si my lidi nemuseli nacpat bachor? A jak to ten bez elektroniky v kuchyni dela? To ma rucni lis?

A nazor, ze co mi chitna, to mi proia? No nevim, pro koho presne tohle plati? Pro vetsinovou populaci asi ne.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Syrové šťávy

Příspěvek od buc11 »

krom mě hraje prvni ligu např. kaloň ten fruit taky jen cucá a plive
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Syrové šťávy

Příspěvek od cepheus »

Janek píše:Jsem stale zmaten, vlaknina se travi? Myslel jsem, ze se vylouci... Takze stava je proto, abycom si my lidi nemuseli nacpat bachor? A jak to ten bez elektroniky v kuchyni dela? To ma rucni lis?

A nazor, ze co mi chitna, to mi proia? No nevim, pro koho presne tohle plati? Pro vetsinovou populaci asi ne.
No, tos myslel spatne, samoze se zcasti natravi a zcasti projde strevama, ktery cestou cisti, se stava, ze jeden myslel a pak (ho dlouho pucovali) .. ehmm, znas ne ? :D
Nech to konovi, ten ma vetsi hlavu :mrgreen: .. tocili lidi klikou v kuchynich Zanku, Ti nic nerika ?
https://www.google.cz/search?q=ml%C3%BD ... 66&bih=652
Mlejnek + sitko - Tuti Fruti, nic ? (ne ta stupidni soutez Tutti Frutti s lechtivyma divcinama kdysi davno tusim na RTL nebo na SAT1) :D

Obrázek
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Syrové šťávy

Příspěvek od Janek »

Takze ma mlynek, jo? :-) ten jsme meli tak kdysi davno. Tuto fruti bylo na RTL.

Ok takze natravit a vycistit streva = spatmy postup??
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Syrové šťávy

Příspěvek od cepheus »

Co ja vim ? To neresim, jsem po tom ok a to staci :D.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Syrové šťávy

Příspěvek od Janek »

Ja jsem ok po litru rumu a Lsd :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Syrové šťávy

Příspěvek od cepheus »

No taaak ! .. bud rad :D))).
Odpovědět