RAW OLIVY

Místo pro tipy na nákupy a pro soukromou inzerci.

Moderátor: hugo

Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

RAW OLIVY

Příspěvek od Standa K. »

podle čeho (na obale, v názvu) poznám, že příslušné olivy jsou raw ?
jsou některé z nabídky biosféry raw ?
díky za radu ...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: RAW OLIVY

Příspěvek od buc11 »

Standa K. píše:podle čeho (na obale, v názvu) poznám, že příslušné olivy jsou raw ?
jsou některé z nabídky biosféry raw ?
díky za radu ...
nevim, ale koupil jsem včera asi 40 avokád za 6,9, (kaufkand+lídl), už to v spainu začalo a zkusil i swíty a ještě cca 10 kilo banánů, pomerančů, 3 kg mandarinek, 2 kokosáky, 1 para, 20 kakiů a bryndzu.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Re: RAW OLIVY

Příspěvek od Tereza »

Standa K. píše:podle čeho (na obale, v názvu) poznám, že příslušné olivy jsou raw ?
jsou některé z nabídky biosféry raw ?
díky za radu ...
jo pouze ty u kterejch maj v nabidce napsano na strankach ze jsou nepasterizovane
jinak jsou vsechny vareny

a pak ty co privezu z peru jsou vsechny raw - a jsou uchvatny

kdybys u tech z biosfery nevedel si rady, napis mejla na shop@biosfera.cz, ale jsou vsechny dost nasoleny, v evrope se to proste neumi vyrobit raw bez soli, tady v peru to zvladaj..
Eva

Příspěvek od Eva »

Tereza: Jak byla myšlena ta otázka, co máš nechat do ČR přivézt z Peru? Jako na co máš zaměřit pozornost pro budoucí odkup nebo co přijede teď s Tebou či chvíli po Tobě?
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

u vetsiny veci to prijede jakmile se dohodnou podminky prepravy a udela se objednavka, cili nekolik tejdnu, se mnou prijedou jen vzorky

U tech sundried oliv je to komplikovanejsi, protoze ty jsou natolik specialni ze se jich vyrobi jen tolik kolik je objednavka, cili budou az v srpnu (ten zpropadenej Avokado Wolfe mi vykoupil 8 tun), ale maj i jiny raw olivy nesoleny, jen ze jsou fermentovany, ty jsou available, takze ty by mely bejt v dohlednu (cerny, cerveny a bylinkovany)
Eva

Příspěvek od Eva »

Tereza: To mě docela zajímá - pokud budeš mít konkrétní nabídku i s alespoň přibližnými cenami, tak se hlásím, že si ráda něco objednám. Ale jen, pokud Ti to nepřidá práci, tj. pokud se to jen přidruží k tomu, co chceš objednat Ty. Ještě dobrá zpráva - na půlku listopadu je tu docela mimořádně teplo :) Ale i tak si krásně si užij zbytek pobytu včetně tepla 8)
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

planuju objednat tak tunu, takze snad neco zbyde i na ostatni predpokladam :-)

ty vzorky bych myslim mohla odprezentovat na vanocnicm srazu
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Super!
Eva

Příspěvek od Eva »

Tereza: Jak je to s olivami, které jsem ochutnala na brněnském srazu? Už jsou dovezené do ČR?
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

už jsme dodělali etiketu, už jsou zaplacené a od utery by s v peru měly balit (uplne se tam vidim, na te haciendě v tom sluncem zalitým olivovým háji, moc pěkný to tam maj, fíkovníky okolo, houpací sítě ve stínu.....) no a pak vyrazej lodičkou směrem k nám. moje optimistická vize je konec února


btw. eva: nechceš přijet na sraz? možná pojede někajká grupa z brna..
rendy
Příspěvky: 12
Registrován: pát pro 21, 2007 20:03

Příspěvek od rendy »

Hlásím se mezi velké milovníky raw oliv, obzvlášť těch lifefoodských, jsou výtečné. Většinou je nakupuji ve velkém, ale naposled jsem zakoupila červené, které byly naprosto nejedlé a musela jsem je všechny vyhodit. :(
Jelikož dozrál čas k pravidelným velkým objednávkám z biosféry, tak nevím, jestli mám riskovat a koupit jich více, nebo pro jistotu jenom jeden balíček na test, kdyby byly zase nepoživatelné. :(
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

ahoj,

jelikož jsme žádnou podobnou stížnost ještě nedostali, pomohlo by nám kdybys napsala v jakém smyslu a proč byly nepoživatelné, a z jaké byly šarže (datum na nich)
jinak nemůžeme bohužel dohledat ani zjistit o co šlo, případně zajistit aby se to neopakovalo..
takže prosím, co znamená nejedlé?
díky
rendy
Příspěvky: 12
Registrován: pát pro 21, 2007 20:03

Příspěvek od rendy »

Oj, Terezko, tak o datumu nic konkrétního nevím, protože jsem je vyhodila, i když mě to mrzelo a dál už neřešila. Chyba. :(

Nejedlé byly v tom smyslu, že byly naprosto příšerně hořké s podivnou narezlou chutí a ani struktura nebyla taková, jako u ostatních. Uvnitř byly takové blátivé, jakoby "předžvýkané". Nenapsala jsem to asi zrovna moc dobře, ono se to těžko popisuje.

Měla jsem je místo vyhození zanést k odbornému posouzení kompetentním jazýčkům. Mrzelo by mě, když bych si jich objednala z biosféry třeba deset balíčků a zase byly takové. Jelikož ale nikdo neposkytl podobné hlášení, tak věřím, že jsem zrovna měla smůlu a ostatní budou košer. Jsou prostě mňam. :)
rendy
Příspěvky: 12
Registrován: pát pro 21, 2007 20:03

Příspěvek od rendy »

PS: Tím "uvnitř" jsem myslela uvnitř po rozkousnutí, i když jsem si uvědomila, že ony i napohled v tom balíčku působily podezřele, byly takové nepřirozeně zcvrklé, našedlé a vypadaly jakoby zašle.
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Příspěvek od hugis »

Podľa mňa boli dobré. Tie červené sú úplné iné ako ostatné. Nie sú také mastné, majú na seba akoby našedlú patinu. Sú také suchšie. Mne chutia naviac, ostatné sú pre mňa moc mastné a ani mi tak moc nechutia. Keď som ich mal prvý krát, tak som tiež myslel, že nie sú dobré, ale poctivo som ich zjedol a zachutili mi.
rendy
Příspěvky: 12
Registrován: pát pro 21, 2007 20:03

Příspěvek od rendy »

Hugis: nebyly dobré... červené jsou moje nejoblíbenější, už jsem jich snědla tolik, že poznám, když je s mými "miláčky" něco jinak :lol:
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Příspěvek od hugis »

rendy: OK, keď ich poznáš tak potom jasné.
Mac
Příspěvky: 49
Registrován: čtv pro 13, 2007 11:41
Bydliště: Slaný

Re: RAW OLIVY

Příspěvek od Mac »

Jak se ty červené olivy z peru uchovávají a jak dlouho vydrží ? Můžou být volně na vzduchu, nebo zavřít do mističky ?
Odpovědět