Destilka

Místo pro tipy na nákupy a pro soukromou inzerci.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Destilka

Příspěvek od člověk »

Rozdíly mezi destilkou v lékárně a technickou ? Za kolik v průměru jste pořídili destilku v lékarně ? Já 1,5 l za 18,- v plastu a ve skle s francouzským nápisem za 38,-. Máte zkušenosti s destilačním přístrojem ?
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hugo »

Já si destilku čepuju v labině. :D 0 Kč/l
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Ja mam ten destilator, co je nabizen na strankach pustu. Spokojenost velika. Mam hned dva. Jeden v USA a jeden v Cesku 8)
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

ja mam lekarnicky, uz ho ale nepouzivam, pripominam ze je na predaj 8) .
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Příspěvek od PetrK »

Taky mám ten od Pavla. Funguje bezva, ale bez aktivního uhlí to nejde. Radši vodu nejdřív převařuju, protože uhlí je na záchyt chlóru nic moc.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

mám destilátor od liveonu, a je v poho, akorát tady poslouchám stížnosti za zvýšené účty za elektřinu (ještě se sušičkou..) www.liveon.cz

jen ten strašnej smrad a bordel co tam zůstává, to je neuvěřitelný, že jsem to vubec někdy pila...
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Příspěvek od PetrK »

Tereza píše:jen ten strašnej smrad a bordel co tam zůstává, to je neuvěřitelný, že jsem to vubec někdy pila...
Tak je to asi u všech stejný, mě ten smrádek a humus uvnitř taky vyděsil. Je to horší než zatuchlina z vodovodu na toaletách základní školy.
Koukám, že je to úplně stejnej destilátor.
Uživatelský avatar
Mitria
Příspěvky: 73
Registrován: sob říj 14, 2006 19:59
Bydliště: NY a Praha

Příspěvek od Mitria »

Nemáte prosím někdo tip, kde by se dala v Praze sehnat levně destilka? Prosím prosím..
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

V lékárně v Praze vedle Anděla mi sdělili, že dle nějaké vyhlášky smí prodávat jen balenou (á 31 Kč za litr), do přinesených nádob se již prý nesmí. Nicméně v Brně v lékárně v Kauflandu mi ji vesele čepovali do plastikových lahví á 10 Kč/litr
Uživatelský avatar
Mitria
Příspěvky: 73
Registrován: sob říj 14, 2006 19:59
Bydliště: NY a Praha

Příspěvek od Mitria »

Standa K. píše:V lékárně v Praze vedle Anděla mi sdělili, že dle nějaké vyhlášky smí prodávat jen balenou (á 31 Kč za litr), do přinesených nádob se již prý nesmí. Nicméně v Brně v lékárně v Kauflandu mi ji vesele čepovali do plastikových lahví á 10 Kč/litr
to jsi mě potěšil :) taky bych si vesele zajela do Brna :lol:
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: Destilka

Příspěvek od ajla »

Používate tu destilku dlouhodobě, nebo výhradně? Když jsen jí kupovala v lékárnách pro půst, upozorňovali mne, že se nesmí pít.
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: Destilka

Příspěvek od Hugo z Hor »

Já jinou než destilku nepiju. I čajík z ní chutná líp, než z kohoutkové vody. >:-)
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
VeGaN_BA
Příspěvky: 196
Registrován: stř kvě 05, 2004 16:25
Bydliště: Bratislava

Re: Destilka

Příspěvek od VeGaN_BA »

ajla píše:Používate tu destilku dlouhodobě, nebo výhradně? Když jsen jí kupovala v lékárnách pro půst, upozorňovali mne, že se nesmí pít.
Ja pouzivam este pred destilaciou filter Brita, inak to by som mal v destilacnej nadobe neskutocny humus po destilacii. Pijem uz 5-6 rokov inu ani nedam do ust. Dcerka a manzelka piju tiez len destilku...
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Destilka

Příspěvek od veri »

Tak kde se vzaly řeči, že destilovaná voda se pít nedá, neb by člověka zahubila? Kdo s tím teda přišel? :lol:
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
dvdmchl

Re: Destilka

Příspěvek od dvdmchl »

Doopravdy cista voda voda by opravdu mohla zahubit. Jenze takovou vyrobit je skoro nemozne.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Destilka

Příspěvek od awa »

Sem jsem se dostala asi omylem....Asi jsem fakt návštěvník jiné planety... nikdy jsem tuto vodu nepila a asi to nebudu řešit. Doma mám na ty naše železité prameny filtr s několika druhy filtrace a v přirodě hlavně na Šumavě chlemtám ledovou vodičku jak teče mezi skalisky a stromy. Durchfall apod. jsem nikdy neměla....Zas tolik nepiju, abych to musela řešit. Při půstu jsem pila tu z filtru a dobrý....
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Destilka

Příspěvek od Panda »

V lékárnách se destilka vyrábí destilací (jako přísada do léků), zatímco technická se dělá reverzní osmózou. Pitná je tedy jen ta lékárenská - ale to jen z hlediska bakterií. Ve skutečnosti je zdravotně závadná jakákoliv destilovaná nebo demineralizovaná voda (včetně dešťové nebo ze sněhu), protože (údajně):

- chybí minerální látky získávané z tvrdé vody, protože z běžné stravy množství minerálních látek nestačí (řekl bych že tohle možná neplatí pro vita, protože ze ZO snad musí být dost minerálů)

- při vaření v takové měkké vodě dochází ke ztrátám prvků z potravy (to se vita asi těžko týká)

- demineralizovaná voda se rychle kontaminuje (odčerpává z nádoby - proto nesmí být v plastu)

- nižší osmotický tlak vody způsobí v těle nadměrné odčerpávání solí a naředění obsahu buněk (až rozházení celé rovnováhy organismu), tohle je asi tak nejkritičtější bod.

Zdroje:
http://blog.wuwej.net/2006/10/22/minera ... -voda.html
http://www.narod-sobe.cz/clovek/kultura ... e_vody.htm
http://www.volny.cz/csave/Dokumenty/stanovisko1.pdf

Takže se zdá, že trvalé pití destilky může být škodlivé. Ale kdoví jak to platí u vitariánské stravy nebo když si člověk navykne. Destilku jsem proto používal jenom během hladovky. Koupil jsem ji v lékárně 1 litr za něco přes 30 Kč (+ jejich lahev), paní na mě vyvalila oči, viditelně to prodávala poprvé - a ještě mě upozorňovala, že to se nesmí pít. Ale teď už spíš i při hladovce piju vodu z kohoutku a nepřipadá mi že by to nějak vadilo.
Naposledy upravil(a) Panda dne stř led 28, 2009 23:59, celkem upraveno 2 x.
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: Destilka

Příspěvek od jans »

čau, no mnozí vita nepijí vůbec a žádné látky z vody jim nechybí, osobně dost pochybuji, že se pije voda kvůli nějakým látkám
ad vaření to se vita fakt netýká
ad plasty - destilku jedině ve skle
ad poslední bod - o to odsolení asi právě jde, pokud vím, tak mnozí lidé ji pijí už hodně let a jsou zatím ok
dalibor
Příspěvky: 13
Registrován: sob zář 20, 2008 16:31

Re: Destilka

Příspěvek od dalibor »

Máte prosím nějaký tip, kde mi ji v Praze prodají, a nebude stát majlant? Díky
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Destilka

Příspěvek od Panda »

dalibor píše:Máte prosím nějaký tip, kde mi ji v Praze prodají, a nebude stát majlant? Díky
Měli by to prodávat v každé lékárně, 30 až 40 kč za litr (do jejich sklěněných lahví).

Anebo - pokud nechceš kupovat drahý destilátor, tak si destilátor vyrobit. ;-)

- Vzít hrnec s vodou, mosaznou trubičku (možná by mohla fungovat i plastová tenkostěnná), trubička prochází pokličkou hrnce, pak jde do kbelíku se studenou vodou kde je stočená do spirály shora dolů, dole vychází u dna ze stěny kbelíku. V hrnci se vaří voda, pára jde trubičkou a ve kbelíku kondenzuje a dole vytéká. Namísto hrnce je možné použít rychlovarnou konvici - jen se vypínač upraví tak, že se přemostí diodou. Konvice se na začátku vypínačem zapne, voda začne vřít, po dosažení varu se vypínač vypne, ale díky přemostění diodou konvice pokračuje na poloviční výkon a tím udržuje vodu ve varu. A ještě jedna možnost - v otevřeném hrnci vře voda, nad hrncem je natažený velký kus igelitu. Pára na igelitu kondenzuje a po kapkách stéka do rohu igelitu, kde se zachytává do nádoby...... To všechno jsou teorie - pokud se to někomu podaří vyrobit tak ať napíše. :lol:
Jirka N
Příspěvky: 114
Registrován: ned dub 15, 2007 19:22

Re: Destilka

Příspěvek od Jirka N »

pro ty co maji zahrádku, by (si myslim) šel upravit (využít) skleník

výhoda: energetická úspora, bezpracnost
nevýhoda: nespolehlivost(závislost na slunku), výkon???, higiena???
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Destilka

Příspěvek od Panda »

Ještě jsem uvažoval, jestli by se nedala připravovat jako-destilka pomocí reverzní osmózy, čili jakoby filtrováním (pod tlakem) přes polopropustnou membránu. Nešlo by to nějak po domácku, realizovat jednodušeji než destilace? Prý se něco podobného používá v akvaristice. Mohlo by stačit dosáhnout čistoty (z hlediska demineralizace) něco mezi destilkou a kohoutkovou vodou, i to by mohl být asi přínos.
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Destilka

Příspěvek od hugo »

To se běžně používá, ale na to potřebuješ náplň do kolon, která taky není moc levná.
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Destilka

Příspěvek od Jindra »

Panda píše:pokud nechceš kupovat drahý destilátor, tak si destilátor vyrobit
Destilku jsem koupil v lékárně jednou (72 Kč/litr, aspoň že to bylo v tmavoskleněné láhvi... za tu cenu, he he), opakovat už to nebudu a prozatím filtruju Dionou, filtruje skvěle.
Pando parádní návod! Nebudu to v dohledné době vyrábět, nemám potřebu, ale zcela jistě by tohle fungovalo dobře, až na tepelné ztráty - chtělo by to vyrobit co nejkompaktněji a namísto přemostění diodou bych dal triakovou regulaci (prodává se za stovku) s přesnějším nastavením běhu na částečný výkon, aby to nevřelo zbytečně ostře a šetřila se energie, ať jsme eko. No ale až to budu s detilkou myslet opravdu vážně, koupím si destilátor, ono těch 7 tKč zas není majlant a vím, že mám fakt destilku (protože vodu vyrobenou reverzní osmózou tak nějak za destilku nepovažuju, ale to je jen můj subjektivní pohled. Kdyby mi stačila osmóza, mám destilky co si jen přeji gratis z práce, stejně jako tady Hugo).
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Destilka

Příspěvek od Panda »

Hugo: Aha, kolony, už jsem trochu mrknul na technické informace, takže by to realizovat asi šlo, ale také nic moc.
Jindra píše:...Destilku jsem koupil v lékárně jednou (72 Kč/litr,...No ale až to budu s detilkou myslet opravdu vážně,...
72 kč/litr? Nějaké super drahé. Já myslel že mají všude jednotné ceny asi těch 30-40, z mých zkušeností a podle toho co psali ostatní.

Také mě destilka už moc netrápí - ze začátku jsem ji při půstech používal (na doporučení ostatních), ale teď už používám běžnou vodu z kohoutku a nepřipadá mi v tom rozdíl - i když na to mám s půsty ještě malou zkušenost.
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: Destilka

Příspěvek od Hugo z Hor »

No a já jsem zase úplný opak - vodu z kohoutku používám jen na umývání bot, praní a jako náplň do destilátoru (:-)
Třeba čajík připravený z destilované vody dostane úplně jinou chuť a je takový čajíkovější >:-)
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: Destilka

Příspěvek od araila »

Je tu někdo, kdo destilku ještě dnes kupuje v lékárně někde v Praze? Nebo je lepší si pořídit ten drahý domácí destilační přístroj? :D
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Destilka

Příspěvek od Marci »

Ja kupuju destilku v nemocnicni lekarne v nemocnici na Homolce do vlastni sklenene nadoby za 13,-- / litr. Nejdrive taky civeli,ale za ty 3 roky meho pustovani si uz zvykli :)) a naopak vyzvidaji o lecebnych ucincich pustu . :lol:
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
dalibor
Příspěvky: 13
Registrován: sob zář 20, 2008 16:31

Re: Destilka

Příspěvek od dalibor »

Maria píše: za 13,-- / litr.
Tak to je skvělé. Já jsem oběhl pár lékáren v centru, kde jsem nepořídil. A když, tak pů litru okolo 20-30 Kč. Už se těším, jak si tam zaběhnu načepovat.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Destilka

Příspěvek od k.winky »

Tak jsem si přečetla včera Šokující pravdu o vodě od Bragga, už asi tři týdny se prolívám destilkou ... Dřív jsem neměla na normální vodu ani pomyšlení a teď vypiju přes 2l denně ... Večer než jdu spát a ráno hned co vstanu ... Moc mi chutná a dělá mi dobře opravdu to má něco do sebe ... Taky jsem se včera rozloučila se solí ... Je to hnus a taky to dráždí chutě, snad si zvyknu :?
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Destilka

Příspěvek od awa »

k.winky píše:Tak jsem si přečetla včera Šokující pravdu o vodě od Bragga, už asi tři týdny se prolívám destilkou ... Dřív jsem neměla na normální vodu ani pomyšlení a teď vypiju přes 2l denně ... Večer než jdu spát a ráno hned co vstanu ... Moc mi chutná a dělá mi dobře opravdu to má něco do sebe ... Taky jsem se včera rozloučila se solí ... Je to hnus a taky to dráždí chutě, snad si zvyknu :?
Tu knihu mám už asi tři roky. Díky tomu mi můj miláček pořídil filtr (tři druhy filtrací-uhlík, lampa a něco-nepamatuju si to, nějak to nepovažuju za podstatné to nosit v hlavě). Vodu z kohoutku, balenou(i Evian a spoll) i naše místní prameny nemůžu pozřít. To je fakt nepitelné, chuťově neuspokojivé. Na jednáních s tím mám občas potíže, symbolicky usrknu a tím mé pití končí.
Se solí jsem taky zatočila, kvůli ní odmítám i šanku. Ten přesolený blivajz ani omylem, radši se ovládnu a nebudu se krmit pašlíkama nebo budu hladovět. Chutě hodně dráždí i česnek a cibule. Vím, takové guacamole bez česneku....
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Destilka

Příspěvek od Jindra »

araila píše:Je tu někdo, kdo destilku ještě dnes kupuje v lékárně někde v Praze? Nebo je lepší si pořídit ten drahý domácí destilační přístroj? :D
Tohle všechno už mám za sebou. V lékárně máme destilku neskutečně drahou a už už jsem uvažoval koupit ten destilační přístroj, když jsem se pak dozvěděl o RO (osmóza) a to je moje konečné rozhodnutí. Teď už jen hledám chvíli, abych koupil ještě jednu vodovodní baterii na kuchyňskou linku. Pořízení cca 3000, roční náklady cca 300 Kč, tak to teda fakt beru. A samozřejmě ve výsledku to nejdůležitější - destilovaná voda. Toto je moje cesta.
http://www.zdravi-az.cz/Reverzni_osmoza_00.php
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Destilka

Příspěvek od k.winky »

To je zajímavé, já to zase na sobě s tím česnekem a cibulí nepociťuju, jím obojí poslední dobou docela často a chutě mi to nedráždí ... S tou solí jsem ale došla k zajímavému poznatku - Co jsme se do polévek a salátů dávali s miláčkem sůl (já jí tam dávala), tak jsme se každé ráno prali hned po probuzení a wc a dneska (včera salát bez soli) se nám ani jednomu ráno nechtělo ... Asi na tom něco bude...
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: Destilka

Příspěvek od tristazmista »

Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Destilka

Příspěvek od Jindra »

tristazmista píše:ja zakoupil totok
Nó šak, to je vono. Do toho jdu taky (ale tenhle tejden už to nestihnu)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Terka
Příspěvky: 82
Registrován: pon čer 29, 2009 0:46

Re: Destilka

Příspěvek od Terka »

Ahoj, přes negativní postoj mých rodičů a některých mých přátel k pití destilované vody, ji piji už několik let, ale nejvíc se tekutiny snažím získávat především z ovoce a zeleniny a to jak z celých plodů tak i ve formě čertvých šťáv. Přesvědčily mě k tomu především knihy Fit pro život od Diamondových a knihy Dr. N. W. Walkera viz. tyto kapitoly o vodě: http://www.sk2.goo.cz/zdravi_na_dlani/k ... 1-voda.htm

http://sk2.goo.cz/zdravi_na_dlani/knihy ... pecivo.htm
( tento článek se rovněž týká vody, i když to tak nevypadá..)

http://sk2.goo.cz/zdravi_na_dlani/knihy ... _stavy.htm

http://sk2.goo.cz/zdravi_na_dlani/knihy ... edviny.htm

http://sk2.goo.cz/zdravi_na_dlani/knihy ... a_voda.htm

...Ale protože teď rodičům zařizuji filtr Dionela od http://www.aqua-aurea.cz,
tak jsme se s prodejcem dostali i k tématu destilované vody. To, co mi k ní napsal zde uvádím. Jinak prodejce znám už několit let a navíc je to věřící člověk, takže si nemyslím, že by to psal jen za účelem, aby mě přesvědčil o koupi..
Cituji: "...článek obsahuje i pasáž o reverzní osmóze a o demineralizované vodě... jde o dlouhotrvající vědecký spor, jsou za ním z části lobby výrobců vodních filtrů (zejména z USA) a patrně i upřímní lidé, kteří věří, že pití zcela demineralizované vody je OK... je třeba říct, že většina seriózní vědecké obce nezastává tento názor, tj, že ideální voda je zbavená minerálů, naopak, i v normě pro pitnou vodu je obsažené doporučení minimální hladiny minerálů, zejména vápníku a hořčíku... naopak při dlouhodobém pití destilované vody hrozí určité riziko deficitu hořčíku v úhrnu potravy, hořčík je nenahraditelný pro kardiovaskulární systém... vstřebává se ideálně při současné přítomnosti vápníku, Vápník potřebujeme ke stavbě kostí.... ve vodě minerální látky dostáváme v nejlépe vstřebatelné iontové podobě, jde o celý komplex stopových prvků iontů - rovnováha, citlivá a křehká.
Laicky viděno, málokde na zemi lidé pijí dešťovou vodu, mnohem hodnotnější je voda pramenitá, tj voda, která není "ostrá" neboli takzvaně hladová. Voda ve stavu čisté H2O má tendenci vstřebávat rychle a silně ze svého okolí (tedy i třeba z vařené potravy v H2O) to, co je zrovna první po ruce... pokud dešťová voda spadne na zem, projde vápencovými vrstvami, písky, dalšími vrstvami podloží a obohatí se o komplex minerálních látek a stopových prvků... jestliže podloží obsahuje i vrstvy s obsahem látek nevhodných k pití, je dobré tyto látky pak z vody odstranit, nebo snížit jejich obsah na fyziologickou úroveň... (i např. selen nebo měď jsou stopovými prvky nenahraditelnými pro organismus, ale pokud je jich stonásobek žádoucího množství, přestanou být prospěšné a začínají škodit, proto jejich obsah střeží norma pro pitnou vodu a učíme se je z vody dostávat. Nemusíme kvůli tomu ale pokosit i to, co ve vodě je dobré pro život.)
I v oblastech, kde se k pití po staletí používala dešťová voda se voda jímala v tzv. cisternách, tj půdních, skalních prohlubních, jímkách, kde měla možnost obohatit se o komplex minerálních látek ze skály, která ji obkolopovala... dokonce i sama dešťová voda je již před dopadem na zem obohacená o řadu minerálů, které jsou rozptýleny ve vzduchu... (dnes je tam také spousta škodlivin, takže dešťová voda absorbuje i je).
V Oblastech polárních je zase dešťová voda a voda ze sněhu vyvážena konzumací na minerální látky bohaté stravy v podobě obrovského množství konzumovaného rybího masa...
Shrnuto- reverzní osmóza je geniální laboratorní metoda pro výrobu destilované vody. Nepovažiji ji ale za přirozenou a ideální k plošnému používání k pití, doporučuji ji osobně tam, kde je voda opradvu ve velmi špatném složení a její úprava pomocí méně razantních možností není možná, nebo je příliš nákladná. V nabídce máme zařízení na principu reverzní osmózy také, je ale podstatně dražší (třicet tisíc) než k vodě šetrnější filtry na bázi aktivního uhlí a doporučujeme je tedy vyjímečně až na základě rozboru vody a závěru, že jiná řešení opravdu nejsou možná."

"....jíst ovoce je určitě ideální forma získávání tekutin, nejlepší budou zeleninové šťávy získané nedrcením ale lisováním, aby zůstly neporušené buněčné struktury... ale to je fakt už hodně široké téma... trochu mě tam zarazila ta věta, že se snažíte získávat ji (skoro to vypadá že myslíte destilovanou vodu) z ovocných a zeleninových šťáv, ale spíše je to jen nepřesně sformulované, protože ve šťávách není s naprostou jistotou destilka, ale spíše se dají označit za potravinu, je tam celý komplex tělu prospěšných látek, zatímco v destilce je jen vodík a kyslík... ale to je asi jen tou formulací a myslíte prostě vodu, tekutiny...:)
Na články se mrknu (ale ne hnedka, nechám si to v klidu na večer) , ale vězte, že tenhle spor asi nevyřešíme... pokud dojdete k tomu, že budete raději pít destilku, doporučuju zvýšit podíl zeleniny v potravě (což předpokládám, děláte) a vařit v páře, místo v destilce, protože ta sebere z potravy část minerálů...pokud pití osmózované vody zapadne do kontextu zdravého životního stylu, kde je velký podíl minerálů v potravě, koneckonců proti tomu nic nemám, špatné je to tam, kde lidi jedí svíčkovou a knedlík a začnou pít destilku aniž by věděli, že jim časem může něco scházet a aniž by to potřebovali... Nemám proti tomu nic ani tam, kde je velmi tvrdá studniční voda v blížící se minerální vodě, ale pravda je, že třeba ve vodě dodávané v Praze je ve velké většině tvrdost a složení minerálů téměř ideální a není důvod platit velké peníze kvůli vymakané reklamě bohatých výrobců osmóz proroslé i do "vědeckých" kruhů, knih a publikací. Lidé jsou totiž často zmáknutí mocnou reklamou na hranici podvodu a dlouho spořené peníze utratí za osmózu v obavě o své zdraví, (a příslibem téměřzázračných uzdravení, celá kampaň nese rysy téměř náboženství) která je ale uměle vyvolaná podomními prodejci a mohutnou osvětovou kampaní. Na vlastní uši jsem slyšel, jak prodejce osmózy přesvětčuje lidi v domácnosti, že pomocí elektrodlýzy zviditelnil špínu ve vodě, dokonce tu špínu ve skleničce "analyzoval" pohledem a nakonec hodil vápník a hořčík do jednoho pytle s ropnými látkami a těžkými kovy, což je prostě lež. Elektrolýzu pak zopakoval v destilce, která je zcela pochopitelně nevodivá, neobsahuje yonty, takže se nedělo nic a zůstala "čistá"... kdyby do ní dal špetku soli, nebo dolomitu, vařila by stejně, jako předtím ta z kohoutku a dokonce by se i zakalila, protože zákal způsobuje rozpouštění jejich vlastní elektrody, pomocí které "test" ve skleničce provádí.... vše to hraničí, nebo i překračuje hranice klamání spotřebitele a téměř se to dá považovat za podvod vesele aplikovaný ve stovkách rodin. Bylo o tom i celé jedno Občanské judo, kde to všechno vyšlo najevo, ale finance, které jsou za tím jsou zřejmě tak silné, že to jede vesele dál...
Takže konec konců, destilka, proč ne, pokud je to s rozumem a ne ve velké míře a ne výlučně, ale osobně říkám rozhodné NE způsobu reklamy a prodeje, který se při prodeji osmóz praktikuje.
No a nakonec, pokud byste si chtěla koupit osmózu od nás, i to je možné, se vším rizikem, které z toho vyplývá a pokusíme se Vás jako zákazníka informovat objektivně."
Uživatelský avatar
Nyquis
Příspěvky: 42
Registrován: pát říj 23, 2009 1:52

Re: Destilka

Příspěvek od Nyquis »

Vsimli ste si ze na lahvi destilky Dr. Kulicha je napis "nepochazi z prezvykavcu"? :)
1/2Vitar
Příspěvky: 53
Registrován: pát čer 19, 2009 11:14

Re: Destilka

Příspěvek od 1/2Vitar »

Všiml ale co to znamená?
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Destilka

Příspěvek od Sitar »

1/2Vitar píše:Všiml ale co to znamená?
Ze nebyla destilovana prirodni cestou.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: Destilka

Příspěvek od olfess »

Terka píše:Ahoj, přes negativní postoj mých rodičů a některých mých přátel k pití destilované vody, ji piji už několik let, ale nejvíc se tekutiny snažím získávat především z ovoce a zeleniny a to jak z celých plodů tak i ve formě čertvých šťáv. Přesvědčily mě k tomu především knihy Fit pro život od Diamondových a knihy Dr. N. W. Walkera viz. tyto kapitoly o vodě: http://www.sk2.goo.cz/zdravi_na_dlani/k ... 1-voda.htm


pasáž o reverzní osmóze a o demineralizované vodě... jde o dlouhotrvající vědecký spor, jsou za ním z části lobby výrobců vodních filtrů (zejména z USA) a patrně i upřímní lidé, kteří věří, že pití zcela demineralizované vody je OK... je třeba říct, že většina seriózní vědecké obce nezastává tento názor, tj, že ideální voda je zbavená minerálů, naopak, i v normě pro pitnou vodu je obsažené doporučení minimální hladiny minerálů, zejména vápníku a hořčíku... naopak při dlouhodobém pití destilované vody hrozí určité riziko deficitu hořčíku v úhrnu potravy, hořčík je nenahraditelný pro kardiovaskulární systém... vstřebává se ideálně při současné přítomnosti vápníku, Vápník potřebujeme ke stavbě kostí.... ve vodě minerální látky dostáváme v nejlépe vstřebatelné iontové podobě, jde o celý komplex stopových prvků iontů - rovnováha, citlivá a křehká.
Laicky viděno, málokde na zemi lidé pijí dešťovou vodu, mnohem hodnotnější je voda pramenitá, tj voda, která není "ostrá" neboli takzvaně hladová. Voda ve stavu čisté H2O má tendenci vstřebávat rychle a silně ze svého okolí (tedy i třeba z vařené potravy v H2O) to, co je zrovna první po ruce... pokud dešťová voda spadne na zem, projde vápencovými vrstvami, písky, dalšími vrstvami podloží a obohatí se o komplex minerálních látek a stopových prvků... jestliže podloží obsahuje i vrstvy s obsahem látek nevhodných k pití, je dobré tyto látky pak z vody odstranit, nebo snížit jejich obsah na fyziologickou úroveň... (i např. selen nebo měď jsou stopovými prvky nenahraditelnými pro organismus, ale pokud je jich stonásobek žádoucího množství, přestanou být prospěšné a začínají škodit, proto jejich obsah střeží norma pro pitnou vodu a učíme se je z vody dostávat. Nemusíme kvůli tomu ale pokosit i to, co ve vodě je dobré pro život.)
I v oblastech, kde se k pití po staletí používala dešťová voda se voda jímala v tzv. cisternách, tj půdních, skalních prohlubních, jímkách, kde měla možnost obohatit se o komplex minerálních látek ze skály, která ji obkolopovala... dokonce i sama dešťová voda je již před dopadem na zem obohacená o řadu minerálů, které jsou rozptýleny ve vzduchu... (dnes je tam také spousta škodlivin, takže dešťová voda absorbuje i je).
V Oblastech polárních je zase dešťová voda a voda ze sněhu vyvážena konzumací na minerální látky bohaté stravy v podobě obrovského množství konzumovaného rybího masa...
Shrnuto- reverzní osmóza je geniální laboratorní metoda pro výrobu destilované vody. Nepovažiji ji ale za přirozenou a ideální k plošnému používání k pití, doporučuji ji osobně tam, kde je voda opradvu ve velmi špatném složení a její úprava pomocí méně razantních možností není možná, nebo je příliš nákladná. V nabídce máme zařízení na principu reverzní osmózy také, je ale podstatně dražší (třicet tisíc) než k vodě šetrnější filtry na bázi aktivního uhlí a doporučujeme je tedy vyjímečně až na základě rozboru vody a závěru, že jiná řešení opravdu nejsou možná."

"....jíst ovoce je určitě ideální forma získávání tekutin, nejlepší budou zeleninové šťávy získané nedrcením ale lisováním, aby zůstly neporušené buněčné struktury... ale to je fakt už hodně široké téma... trochu mě tam zarazila ta věta, že se snažíte získávat ji (skoro to vypadá že myslíte destilovanou vodu) z ovocných a zeleninových šťáv, ale spíše je to jen nepřesně sformulované, protože ve šťávách není s naprostou jistotou destilka, ale spíše se dají označit za potravinu, je tam celý komplex tělu prospěšných látek, zatímco v destilce je jen vodík a kyslík... ale to je asi jen tou formulací a myslíte prostě vodu, tekutiny...:)
Na články se mrknu (ale ne hnedka, nechám si to v klidu na večer) , ale vězte, že tenhle spor asi nevyřešíme... pokud dojdete k tomu, že budete raději pít destilku, doporučuju zvýšit podíl zeleniny v potravě (což předpokládám, děláte) a vařit v páře, místo v destilce, protože ta sebere z potravy část minerálů...pokud pití osmózované vody zapadne do kontextu zdravého životního stylu, kde je velký podíl minerálů v potravě, koneckonců proti tomu nic nemám, špatné je to tam, kde lidi jedí svíčkovou a knedlík a začnou pít destilku aniž by věděli, že jim časem může něco scházet a aniž by to potřebovali... Nemám proti tomu nic ani tam, kde je velmi tvrdá studniční voda v blížící se minerální vodě, ale pravda je, že třeba ve vodě dodávané v Praze je ve velké většině tvrdost a složení minerálů téměř ideální a není důvod platit velké peníze kvůli vymakané reklamě bohatých výrobců osmóz proroslé i do "vědeckých" kruhů, knih a publikací. Lidé jsou totiž často zmáknutí mocnou reklamou na hranici podvodu a dlouho spořené peníze utratí za osmózu v obavě o své zdraví, (a příslibem téměřzázračných uzdravení, celá kampaň nese rysy téměř náboženství) která je ale uměle vyvolaná podomními prodejci a mohutnou osvětovou kampaní. Na vlastní uši jsem slyšel, jak prodejce osmózy přesvětčuje lidi v domácnosti, že pomocí elektrodlýzy zviditelnil špínu ve vodě, dokonce tu špínu ve skleničce "analyzoval" pohledem a nakonec hodil vápník a hořčík do jednoho pytle s ropnými látkami a těžkými kovy, což je prostě lež. Elektrolýzu pak zopakoval v destilce, která je zcela pochopitelně nevodivá, neobsahuje yonty, takže se nedělo nic a zůstala "čistá"... kdyby do ní dal špetku soli, nebo dolomitu, vařila by stejně, jako předtím ta z kohoutku a dokonce by se i zakalila, protože zákal způsobuje rozpouštění jejich vlastní elektrody, pomocí které "test" ve skleničce provádí.... vše to hraničí, nebo i překračuje hranice klamání spotřebitele a téměř se to dá považovat za podvod vesele aplikovaný ve stovkách rodin. Bylo o tom i celé jedno Občanské judo, kde to všechno vyšlo najevo, ale finance, které jsou za tím jsou zřejmě tak silné, že to jede vesele dál...
Takže konec konců, destilka, proč ne, pokud je to s rozumem a ne ve velké míře a ne výlučně, ale osobně říkám rozhodné NE způsobu reklamy a prodeje, který se při prodeji osmóz praktikuje.
No a nakonec, pokud byste si chtěla koupit osmózu od nás, i to je možné, se vším rizikem, které z toho vyplývá a pokusíme se Vás jako zákazníka informovat objektivně."
Destilovaná voda se nemá připravovat reverzní osmózou, takže je to celé mimo mísu a zbytečná debata. Destilku piju pátým rokem. Poslední půlrok vydestiluju a nechám zmrazit. Piju rozmraženou a je vynikající. Myslim, že se po ní i viditelně mládne. Vědátory a rádobydobřeradiliy bych nechal stranou, výsledky na sobě nemají.
Curcuma
Příspěvky: 161
Registrován: pon dub 23, 2007 16:08

Re: Destilka

Příspěvek od Curcuma »

V jaké nádobě tu destilku mrazíš?
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: Destilka

Příspěvek od olfess »

Curcuma píše:V jaké nádobě tu destilku mrazíš?
V plastu, v ničem jiným to bohužel nejde, leju tak do 1/2 max. 2/3 lahve, protože se samozřejmě po zmražení hodně rozpíná, po roztátí přelejvám do hnědých lahví od vína (kam jinak leju destilku rovnou, když dodestiluju a nechci mrazit) ozátkuju nebo překryju gumičkou a potr. fólií. Ta chuť je úplně jiná, je to nebe a dudy.
Curcuma
Příspěvky: 161
Registrován: pon dub 23, 2007 16:08

Re: Destilka

Příspěvek od Curcuma »

Nj, ale tím se ta voda v plastu znehodnotí :( .
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: Destilka

Příspěvek od olfess »

Curcuma píše:Nj, ale tím se ta voda v plastu znehodnotí :( .
Do skla by to bylo lepší, to uznávám, ale ty už tu vodu destiluješ do plastové nádoby, pokud vím, tak jiné přístroje se ani neprodávají ( po destilaci ji přelévám do lahví, ale stejně minimálně pět hodin tam v tom plastu je )... a sajrajt se z plastu uvolňuje hlavně při vyšších teplotách, tedy mráz by tomu už po sléze škodit tolik neměl.

Další varianty jsou kupovat balenou, to odmítám, navíc se ozařuje, aby se nekazila nebo z kohoutku a pak filtr, ale ta je v těch zanesených trubkách, chlórovaná, fluorovaná ..atd. Pak vlastní pramen, studna a sbírat dešťovou, bohužel v současné situaci na Zemi už jsou další varianty přašť jak uhoď. Tím postupem, co jsem uvedl jsem zatím dosáhl nejlepších výsledků...
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Destilka

Příspěvek od RadkaS »

olfess píše:
Curcuma píše:Nj, ale tím se ta voda v plastu znehodnotí :( .
Do skla by to bylo lepší, to uznávám, ale ty už tu vodu destiluješ do plastové nádoby, pokud vím, tak jiné přístroje se ani neprodávají ( po destilaci ji přelévám do lahví, ale stejně minimálně pět hodin tam v tom plastu je )... a sajrajt se z plastu uvolňuje hlavně při vyšších teplotách, tedy mráz by tomu už po sléze škodit tolik neměl.

Další varianty jsou kupovat balenou, to odmítám, navíc se ozařuje, aby se nekazila nebo z kohoutku a pak filtr, ale ta je v těch zanesených trubkách, chlórovaná, fluorovaná ..atd. Pak vlastní pramen, studna a sbírat dešťovou, bohužel v současné situaci na Zemi už jsou další varianty přašť jak uhoď. Tím postupem, co jsem uvedl jsem zatím dosáhl nejlepších výsledků...
Ja mam ten destilator, co reklamuje Pavel a destilku odchytavam do skla, do 5-ti litrove sklenice na okurky. Ale jinak ta mrazena muze byt super, asi taky nekdy zkusim, zajimala by me chut.
Uživatelský avatar
Nyquis
Příspěvky: 42
Registrován: pát říj 23, 2009 1:52

Re: Destilka

Příspěvek od Nyquis »

Kterej destilator povazujete za nejlepsi a proc?
Nechavam si ji cepovat v lekarne. Chci si ho poridit a nemam o nich prehled.
To se ozaruje i behem destilace v lekarnach?
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: Destilka

Příspěvek od olfess »

[
Ja mam ten destilator, co reklamuje Pavel a destilku odchytavam do skla, do 5-ti litrove sklenice na okurky. Ale jinak ta mrazena muze byt super, asi taky nekdy zkusim, zajimala by me chut.[/quote]


Ty jseš hlavička Radko, :D

mám přesně ten samý co ty, vzpomínám si, jak jsem o tom taky ze začátku uvažoval (o něčem skleněném), ale nic tak velkého jsem doma nenašel, tak jsem se na to potom vykašlal a musím uznat, že za ta léta, kdy ten kanystr používám obden už z něj není cítit vůbec nic. Jo, ale teď mě napadlo, na tom to taky zkrachvalo, jak to děláš s tím uhlíkovým filtrem? Kam ho dáš?
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: Destilka

Příspěvek od olfess »

Nyquis píše:Kterej destilator povazujete za nejlepsi a proc?
Nechavam si ji cepovat v lekarne. Chci si ho poridit a nemam o nich prehled.
To se ozaruje i behem destilace v lekarnach?
Ne,

v lékárnách ne. Takový ty dobrý vody, jak musí pár měsíců vydržet v regálech supermarketů....tam je problém .
Destilátor mám druhý, první moc dlouho nevydržel a tento mám už čtvrtý rok a jsem spokojen. Je to Liveon H2O např. zde:
http://www.nizkeceny.cz/katalog-zbozi/e ... n-h2o.html
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Destilka

Příspěvek od RadkaS »

olfess píše: Ty jseš hlavička Radko, :D

mám přesně ten samý co ty, vzpomínám si, jak jsem o tom taky ze začátku uvažoval (o něčem skleněném), ale nic tak velkého jsem doma nenašel, tak jsem se na to potom vykašlal a musím uznat, že za ta léta, kdy ten kanystr používám obden už z něj není cítit vůbec nic. Jo, ale teď mě napadlo, na tom to taky zkrachvalo, jak to děláš s tím uhlíkovým filtrem? Kam ho dáš?
Co se tyka te sklenice na okurky, je malicko vyssi nez by bylo treba, ale staci destilator vypodlozit kuchynskym prkynkem.

Ten filtr spis nepouzivam nez pouzivam, sem tam ho vhodim do te bile nadobky, jak to skrz to kape. Destilator pouzivam bez pustu spis sporadicky. Ty tedy pijes jen destilku? Jak dlouho?

Je to uz dlouho co jsem cetla, ze diky zmrznuti se dejou s tou vodou celkem psi kusy. Uz si to moc nepamatuju, ale pamatuju, ze zmrzla a opetovne rozmrazovana voda mela samy pozitiva.
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: Destilka

Příspěvek od jans »

olfess píše:jak to děláš s tím uhlíkovým filtrem? Kam ho dáš?
dělám to stejně jak RadkaS, uhlíkový filtr prostě opřu o hranu té sklenice, jen se musí destilátor něčím podložit, aby byl ve správné výšce, jinak si ještě můžeš pomoct nějakým nerez trychtýřem, jestli seženeš :-)

mrazit mě to teda nenapadlo, o rozmrzlé psal třeba Cingroš a pochvaloval si to
Odpovědět