Oleje v kauflandu

Místo pro tipy na nákupy a pro soukromou inzerci.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Oleje v kauflandu

Příspěvek od Advid »

Mají tam:oleje přímo nazvané "VITA" a jsou za studena lisované.

Bylinkový
Slunečnicový
Hroznový (46 Kč)
Sezamový (70 Kč)
Světlicový
podzemnicový (40 Kč)
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Janina
Příspěvky: 289
Registrován: ned úno 19, 2006 17:39

Příspěvek od Janina »

Za studena lisovaný, to zní dobre i ty ceny. Bio? Já hroznový olej kupuji za 18eu. Vita znacka, kdo je výrobce? I to bio bych ozelela za tu cenu... a za studena.
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Jestli jsou bio, to nevím. Výrobce je myslím Brenner nebo tak nějak.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Oleje Brandle

Příspěvek od tvx »

Tak v Kauflandu žena koupila olej z bodláků, což je světlicový a chutná jako oříšky a je vážně výbornej.
potom řepkovej, ten chuťově nic moc ale jde to...
oba šetrně lisovány za studena
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

Janina píše:Za studena lisovaný, to zní dobre i ty ceny. Bio? Já hroznový olej kupuji za 18eu. Vita znacka, kdo je výrobce? I to bio bych ozelela za tu cenu... a za studena.
až teď jsem objevila tyto oleje. já jsem při pobytu v poděbradech navštívila bylinkáře pavla váňu a od něho koupila hroznový olej lis. za studena, ale o bio tu zmínka není. je ho půl litru za 180kč. mám ho pro markétku, je prý skvělý na srdce a co se týká cév vůbec. vyrábí se v brně.
mirka
extraband
Příspěvky: 5
Registrován: čtv říj 26, 2006 11:44
Bydliště: Chomutov

Příspěvek od extraband »

Díky za tip :idea: . I když jsem o nich od tebe věděl, bylo docela těžký je tam najít. A kdybych nevěděl, určitě bych je tam nenašel.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Vita oleje z kauflandu výborný. Nejradši mám Řepkovej a z Bodláku. Bodlák chutná jak oříšky, mňam.
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Seraf píše:Vita oleje z kauflandu výborný. Nejradši mám Řepkovej a z Bodláku. Bodlák chutná jak oříšky, mňam.
Jojo, bodlákovej je moc dobrej. A bodlákovej šampón od Urtekramu zase nic moc. :)
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Příspěvek od kveta »

oleje a sampony nebrat...

ovoce to je ono!

ten kdo vyskousi na vlasni kuzi nebude litovat.

s porozumenim,
kveta
Eva

Příspěvek od Eva »

kveta: Umýváš si někdy vlasy? Co používáš na praní prádla - pouze čistou vodu? Případně ještě co používáš na umývání nádobí?
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Mno shánim taky nějakou alternativu k šamponům protože z těch co máme doma se mi dělá ted blbě a svědí mě hrozně moc kůže.

Pani mi oporučila vajíčko s olivovým olejem tak jsem to zkusil. Dával sem bacha abych to náhodou nespolknul a výsledek docela dobrej, je to takové přírodní i když to vajíčko je takové na mezi no.......
wlastislawa
Příspěvky: 258
Registrován: úte říj 31, 2006 13:20
Bydliště: praha

Příspěvek od wlastislawa »

Seraf píše:Mno shánim taky nějakou alternativu k šamponům protože z těch co máme doma se mi dělá ted blbě a svědí mě hrozně moc kůže.

Pani mi oporučila vajíčko s olivovým olejem tak jsem to zkusil. Dával sem bacha abych to náhodou nespolknul a výsledek docela dobrej, je to takové přírodní i když to vajíčko je takové na mezi no.......
Já používám citronovou šťávu nebo jablečný ocet s medem - asi lžičku od každého naředím vodou - vyleju na hlavu vydrbu a nechám cca 5min působit - opláchnu - a je to.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

wlastislawa píše:
Seraf píše:Mno shánim taky nějakou alternativu k šamponům protože z těch co máme doma se mi dělá ted blbě a svědí mě hrozně moc kůže.

Pani mi oporučila vajíčko s olivovým olejem tak jsem to zkusil. Dával sem bacha abych to náhodou nespolknul a výsledek docela dobrej, je to takové přírodní i když to vajíčko je takové na mezi no.......
Já používám citronovou šťávu nebo jablečný ocet s medem - asi lžičku od každého naředím vodou - vyleju na hlavu vydrbu a nechám cca 5min působit - opláchnu - a je to.
A nezacuchavaji se Ti pak? Nebo pouzivas nejaky kondicioner?
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

citronovou šťávu naředěnou s vodou jsem dřív používala po mytí aby se mi leskly vlasy,ale rozhodně mi to nedokázalo nahradit kondicionér.Mám jemné vlasy,ještě ke všemu zažily všelijaké barvy,takže potřebují víc výživy.U nebarvených vlasů ale třeba citrón stačí,kdoví...
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Pavluška píše:citronovou šťávu naředěnou s vodou jsem dřív používala po mytí aby se mi leskly vlasy,ale rozhodně mi to nedokázalo nahradit kondicionér.Mám jemné vlasy,ještě ke všemu zažily všelijaké barvy,takže potřebují víc výživy.U nebarvených vlasů ale třeba citrón stačí,kdoví...
Pavlusko, nestaci. Mam dlouhe, rovne vlasy, nebarvene, nicim nenicene a na doporuceni mamky jsem si taky zkusila umyt vlasy octem. Ona s tim nema problem, protoze ma vlasy kratke. Ja mela ale po octovem umyti vlasy hrozne zacuchane, nesly rozcesat a i kdyz, tak byly za chvilku zas zacuchane. Kazde cesani takovych vlasu znamena jejich niceni, protoze se spatne rozcesavaji a tim trhaji. Citronem si muzu vlasy splachnout, ale az po pouziti condicioneru. Jeste jsem nenasla zpusob, jak bych condicioner obesla. Samozrejme pouzivam jen vyrobky rostlinneho slozeni, ale i tak. Na umyti vlasu pouzivam rostlinne mydlo na vlasy. Temer nic neobsahuje.
xhitv
Příspěvky: 543
Registrován: ned bře 12, 2006 12:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od xhitv »

Já mám taky dlouhé vlasy a kondicionér jsem nikdy nepoužívala. Donedávna jsem měla vlasy až po stehna. Rozčesávání jsem řešila tak, že jsem si vlasy rozčesala vždy před mytím a pak když byly zase suché. Myla jsem si je obyčejně večer, tak, aby už byly víceméně proschlé než půjdu spát a rozčesávala je ráno. Fén jsem taky nepoužívala, aby se zbytečně nevysušovaly. Je ale pravda, že jsem si je občas přeležela.
"...Proto pravím vám, buďte zajedno s Matkou zemí. Ona je ve vás a vy jste v ní. Z ní jste byli zrozeni, v ní žijete a k ní se zase navrátíte..." (Evangelium esejských)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

ocet a podobné ne mě také neplatí, mám také dlouhé vlasy, nebarvené a také se zacuchávají, myji si je každé rádno než jdu do práce
používám většinou šampony od Urtekramu a kondicionéry rozhodně, jinak bych na to neměla trpělivost, čas a těm vlasům by se to také moc nelíbilo
Určitě Serafe jde najít přírodní šampony - Urtekram, Weleda...pokud nepoužiješ uvedené recepty, s krátkými vlasy je to jiné
wlastislawa
Příspěvky: 258
Registrován: úte říj 31, 2006 13:20
Bydliště: praha

Příspěvek od wlastislawa »

RadkaS píše:
wlastislawa píše:
Seraf píše:Mno shánim taky nějakou alternativu k šamponům protože z těch co máme doma se mi dělá ted blbě a svědí mě hrozně moc kůže.

Pani mi oporučila vajíčko s olivovým olejem tak jsem to zkusil. Dával sem bacha abych to náhodou nespolknul a výsledek docela dobrej, je to takové přírodní i když to vajíčko je takové na mezi no.......
Já používám citronovou šťávu nebo jablečný ocet s medem - asi lžičku od každého naředím vodou - vyleju na hlavu vydrbu a nechám cca 5min působit - opláchnu - a je to.
A nezacuchavaji se Ti pak? Nebo pouzivas nejaky kondicioner?
Vlasy mám dlouhé, barvené přírodní hennou, kondicionér nepoužívám, po umytí mokré nečešu, počkám s tím vždycky až uschnou pak jdou rozčesat bez problémů.
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: Oleje v kauflandu

Příspěvek od araila »

No, já jsem objevila vloni v DM bio-šampony Alverde, bez chemických přísad a hlavně BEZ SILIKONU - a po jejich používání už kondicionér nepotřebuji.

Mám jemné, pod lopatky dlouhé a odbarvované vlasy.

Když jsem používala přírodní kosmetiku od Logony, tak jsem po umytí jejich šampony také potřebovala jejich kondicionér (dobrý obchodní tah, že??)

Jinak ta cena Alverde je oproti Logoně asi tak 1/5...
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Oleje v kauflandu

Příspěvek od Sweetie »

v dm? zkusim se po nem podivat
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Oleje v kauflandu

Příspěvek od Sitar »

Tyhle sampony pouzivame. DM je hodne sympatickej podnik, i kdyz je nemeckej.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Oleje v kauflandu

Příspěvek od Sitar »

Jeste olej z ostropestrce (z Maranathy) je pry vynikajici na zaneradena jatra.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: Oleje v kauflandu

Příspěvek od araila »

Hmmm, to je zajímavé. Díky za info. Ale já spíš budu muset nejprve začít očistou střeva (sehnat nějakou vhodnou klystýrovou soupravu) a potom především pročistit ledviny. :D
Jane
Příspěvky: 109
Registrován: pát úno 26, 2010 15:32

Re: Oleje v kauflandu

Příspěvek od Jane »

Nevíte, kde sehnat řepkový olej?

díky předem J.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Oleje v kauflandu

Příspěvek od Sitar »

Jane píše:Nevíte, kde sehnat řepkový olej?

díky předem J.
V DM-ku, půl litru v BIO kvalitě za pade.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Jane
Příspěvky: 109
Registrován: pát úno 26, 2010 15:32

Re: Oleje v kauflandu

Příspěvek od Jane »

Tím myslíš DM drogerii? A je lisovaný za syrova?

J.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Oleje v kauflandu

Příspěvek od Sitar »

Jane píše:Tím myslíš DM drogerii? A je lisovaný za syrova?

J.
Ano. Ano, píšou tam, lisovaný za studena, tuším.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
venclík
Příspěvky: 163
Registrován: pát bře 21, 2008 1:13

Re: Oleje v kauflandu

Příspěvek od venclík »

Nam se velmi osvedcil za studena lisovany olej z bodlaku, prodavany v Kauflandu, jak zde jiz bylo uvedeno. Chutove opravdu vyborny, ve srovnani se vsim co jsem do ted zkouseli- ve srovnani s olejem ze sezamu, ktery se take "da", nebo olivovy olej je ve srovnani s timto s prominutim hnus.
Davali jsem si to do zeleninovych salatu. Velmi nedavno nam doslo baleni, tak jsme se divali v Kauflandu v oddeleni kde to prodavaji a nic- najednou ho nemaji. Akorat nevim, jestli jinde je, nebo uz konci. Ty oleje jsou znacky Brandl, a jak jsme se divali, zdaleka ne vsechny jsou za studena lisovane- krome tohoto snad jen sezamovy olej. Maji tam take nejaky z medvedim cesnekem, ale ten je tusim repkovy a neni uvedeno ze by byl lis. za studena.
Uživatelský avatar
Josef Benes
Příspěvky: 62
Registrován: úte říj 25, 2005 4:44

Re: Oleje v kauflandu

Příspěvek od Josef Benes »

Venclíku,
Kaufland má ty oleje již léta, nemyslím si, že by končili. Potvrzuji, že nabídka tam je řekněme 5-8 druhů a také je jisté, že pouze u sezamového, bodlákového, slunečnicového a řepkového je na etiketě napsáno, LISOVANÝ ZA STUDENA. Nedělejme si prosím iluze, že když to výrobce neuvedl na vedle stojícím podobném oleji, tak to možná zapoměl nebo to nepovažoval za nutné. Řepkový olej nedoporučuji - ledviny.
RAW
Uživatelský avatar
jan buka
Příspěvky: 343
Registrován: čtv pro 30, 2004 23:21
Bydliště: Teplice, Mrštíkova 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Oleje v kauflandu

Příspěvek od jan buka »

Josef Benes píše:Venclíku,
Kaufland má ty oleje již léta, nemyslím si, že by končili. Potvrzuji, že nabídka tam je řekněme 5-8 druhů a také je jisté, že pouze u sezamového, bodlákového, slunečnicového a řepkového je na etiketě napsáno, LISOVANÝ ZA STUDENA. .
No, přiznávám, že i já jsem kupoval leta bodlákový olej v Kaufu a již několik měsíců jedu jen na ten hroznový. Bodlákový prostě není k mání ... Bodlákový má totiž zdaleka nejvíce látek, prospěšných našemu zdraví, zřejmě se to už rozkřiklo ...
Olivový olej za studena lisovaný je jen slabým odvarem bodlákového. Navíc souhlas i s tou chutí. Bodlákový je prostě absolutní a nedostižná jednička ve všem ..

Pohodový vitaden všem přeje

Honza Buka
Přítomný okamžik je vše, co máme ...
Uživatelský avatar
Josef Benes
Příspěvky: 62
Registrován: úte říj 25, 2005 4:44

Re: Oleje v kauflandu

Příspěvek od Josef Benes »

tady je odkaz na vysoce kvalitní bodlákový olej,
chuťově se zdá být kvalitnější, čistší, čerstvější, ale jeho cena je 305 Kč, nebo druhá nabídka 99 Kč.

http://www.justnahrin.cz/produkty/beztu ... cky/k4984/
http://www.bionebe.cz/bodlakovy-olej-bi ... ),427.html
RAW
Cavallino
Příspěvky: 3
Registrován: stř črc 18, 2012 12:17

Re: Oleje v kauflandu

Příspěvek od Cavallino »

Pro zájemce o oleje mohu nabídnout ostropestřecový olej a lněný olej (balení po 1 l) za 200 Kč, případně rýžový olej (balení po 1 l) za 250 Kč. Pište (cavallino@ambition.cz) nebo volejte (608 176 462). :wink:
Odpovědět