WWW.BIOSFERA.CZ

Místo pro tipy na nákupy a pro soukromou inzerci.

Moderátor: hugo

b.o.r.g.
Příspěvky: 3
Registrován: ned úno 26, 2006 20:52

WWW.BIOSFERA.CZ

Příspěvek od b.o.r.g. »

znáte tenhle obchůdek? maji tam toho opravdu dost.
mé oblibené jsou konopná semínka, raw kokoolej a ted tam navíc mají GOJI berries, 100g za 59 korun. To je oproti americkým eshopum polovicní cena!
taky zvazuju koupi destilatoru a naklicovacich misek. máte někdo nějaké osvědčené? nerad bych koupil nejaky šmejd.[/b]
b.o.r.g.
Příspěvky: 3
Registrován: ned úno 26, 2006 20:52

Příspěvek od b.o.r.g. »

Jej, zas tak důležité to není. Kdyžtak to páni webmasteři přeměnte na normální důležitost.. :D

..
Zapoměl jsem na ekodrogerii Sonett, přijde mi že jdou ještě o dost dal než Ecover, ktery použivám teď.

AHOJ! :)
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

b.o.r.g.u, skus mrknut na spodny okraj stranky a pozri na supportera..
navyse na biosferu je stabilne umiestneny aj najvacsi baner na uvodnej strane vitariana. :lol:
tu dolezitost fora by som teda urcite znizil.
maj sa.
/nelobujes nahodou?/ :lol:
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

musim ale tiez suhlasit ze vyber a ceny maju fajn.
zatial som od nich objednal iba jednu zasielku, okrem ineho aj par vianocnych darcekov. komunikacia bola fakt user friendly, navyse som vyfasoval aj ten kokoolej zdarma.. /neviem ci ta akcia este plati/.
z toho co som objednal pre seba, by som spomenul napriklad susene banany, uplne ine ako standardne zlte platky - cele kusy dobre dozretych mini-bananas, cena bola tiez ok. maju aj celkom dobry vyber konopnych produktov, co je podla mna dalsie plus.
/uf, dufam ze som to stihol a nie som este za ten predchadzajuci prispevok zabanovany../ :lol:
b.o.r.g.
Příspěvky: 3
Registrován: ned úno 26, 2006 20:52

Příspěvek od b.o.r.g. »

Haha, diky za upozorneni.
Tak to jen ukazuje, ze ne kazdy kdo sem obcas chodi omrknout dizkusi pozorne vnima co za banery blika na hlavni strance.

Nelobuju, jen jsem se chtel podelit o info.. :)

Btw, ted uz tyden testuju ten jejich recept na konopne mleko a mixuju to s GOJI a prijde mi to dost pecka.

mej se fajn!


we are borg, resistance is futile!
:lol:
Uživatelský avatar
mlejda
Příspěvky: 108
Registrován: ned úno 29, 2004 9:09
Bydliště: vsude doma, doma nejlip
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlejda »

jojo, godžiny jsou mazec...!!!

check it out:

prima kirlian fotka tady:

http://www.rawfood.com/cgi-bin/order/in ... _Fruit&tc=


česky tu:
http://www.biosfera.cz/product_info.php ... ts_id/1662

ciao!
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

nevíte, proč je v biosféře tahini za 48, na Orlí za trošičku míň, a já ho beru za 38 v Hustopečích. Od výrobce lze kolem 32 na žl.
Zajímá mne to, jelikož jsem nějak zvýšil spotřebu.
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

To na Biosféře by mělo být nepražené, čili raw.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Advid píše:To na Biosféře by mělo být nepražené, čili raw.
že by?,
ale třeba ta řecká chalva se mi taky zdá akási dražšia

ale podle chuti bych ho pražený netypoval, bez kýblu medu bych ho vůbec nemoh
FyBy
Příspěvky: 13
Registrován: čtv bře 23, 2006 16:15

Příspěvek od FyBy »

Na Biosfere sice je raw, ale to same maji v Rozmaryne pod 40 a u nas na Luzinach za 42 - od Kucirku - lisovane za studena. A v Carrefouru na andelu maji baleni(nejake z Libanonu) 454g za 59 Kc a nevypada na prazene.
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

To co je v Rozmarýně jako "tahini bílé" za 46,40 Kč si u nás v Liberci občas kupuju. Ale nedokážu říct, jestli je raw nebo ne. Pokud jde o to libanonské (454g), tak to je hodně řídké a na dně zase tak husté, že o to ohneš lžičku. A zamíchat to pořádně nejde.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

FyBy píše:Na Biosfere sice je raw, ale to same maji v Rozmaryne pod 40 a u nas na Luzinach za 42 - od Kucirku - lisovane za studena. A v Carrefouru na andelu maji baleni(nejake z Libanonu) 454g za 59 Kc a nevypada na prazene.
jo já mám od Kučírků za 38, a přímo od Kučírků za 32.
Ale pokus jsem po cca 15 kg (s manželkou) přerušil, jednak došlo a jednak jsem se vrátil k močené mixáži maku a sezamu s medíkem, což je možná i lepší. Ad tahini jsem negativa nepociťoval, blbej stomachbrain furt endorfinoval a chtěl eště eště.
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Tohle:

http://www.biosfera.cz/product_info.php ... ts_id/1729

jsem dnes objevil. A zajímalo by mě, jestli je to raw. Co myslíte?
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

http://www.lifefood.eu/katalog/hemp-protein-bio.html
neda sa na to iste pouzit aj raw protein powder? ono je to myslim rovnaky material, ciastocne odtucneny prasok zo semien bez tuhej vlakniny. lisit sa to moze akurat mnozstvom toho tuku. teda aspon pmn.
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

800914 píše:http://www.lifefood.eu/katalog/hemp-protein-bio.html
neda sa na to iste pouzit aj raw protein powder?
No právě proto se ptám. Ne raw protein powder místo tohohle, ale naopak. Je to cca 6x levnější. Otázka je, jestli je to vita nebo ne.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

http://www.nowakorn.at/Homepage/home.htm
skus sa opytat priamo vyrobcu alebo na biosfere, mam od nowakornu cele semena, kupovane na biosfere, s mukou nemam skusenosti. teoreticky by to malo byt ro, ale ked si chces byt isty tak im napis. cca v tej istej cene mas aj cele semena, ty to ale asi chces ako kulinarsku pomocku co? ja davam akurat naklicene s medom, super vec. na komplikovanejsie recepty mam momentalne casovy deficit. klicenie je pri konope asi najlahsie co som skusil, necham to namocene 7-12h podla nalady, potom to nechavam v tej istej doze len tak bez vody a ked to na vrchu obschne tak to premyjem. po dvoch troch premytiach ready, s trochou medu bozi.
Naposledy upravil(a) 800914 dne pát srp 18, 2006 10:28, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

800914 píše:http://www.nowakorn.at/Homepage/home.htm
skus sa opytat priamo vyrobcu alebo na biosfere, mam od nowakornu cele semena, kupovane na biosfere, s mukou nemam skusenosti. teoreticky by to malo byt ro, ale ked si chces byt isty tak im napis.
Už jsem jim napsal. :)
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Tak mi napsal Michal z Biosféry, že je to RAW (pouze namleté BIO konopí). To je bezva.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

po diskuzi s klukama a po researchi tady je výstup:

konopná mouka z biosfery je mleté neloupané konopné semeno, raw, čili obsah živin jako konopné semeno: 33:44:12 (P:T:S)

hemp protein (lifefood), raw, je částečně vylisované a odtučněné neloupané konopné semeno následně rozmělněné (vyjádření výrobce: is milled, not ground, přeložte si sami); výsledek 46:8:30, čili více proteinu, méně tuku. rovněž tím že to není mleto ale rozmělnováno, tak prý je dosaženo nižšího podílu vlákniny než pouhým mletím (odkaz na výrobek kanadského konkurenta)

jinak všechny příchutě jsou raw
Odpovědět