durián v makru

Místo pro tipy na nákupy a pro soukromou inzerci.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

durián v makru

Příspěvek od buc11 »

dnes v noci dovezli údajně 1 exemplář za 840 Ká, není to už moč?
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

mě by jenom zajímalo, jak k tobě prosákne taková informace o tom, že v noci do makra dovezli jeden exemplář durianu

škoda jen že kromě jv asie jsou všude duriany už přemražený, není to ono
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Tereza píše:mě by jenom zajímalo, jak k tobě prosákne taková informace o tom, že v noci do makra dovezli jeden exemplář durianu

škoda jen že kromě jv asie jsou všude duriany už přemražený, není to ono
jsem tam volal, a má být čerstvej a velkej jak menší kopačák, dnes se jdu na něj kouknout, jestli ještě nebude prodanej
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

čerstvej opravdu určitě asi nebude, prostě to sem bez mražení z toho thajska nejde dostat, ale i tak je to fakt pochoutka krásně smrdutá, i když smrdí míň.

v thajsku normálně v lepších hotelech jsou cedulky že se na pokojích nesmí kouřit a jíst durian. tak jsem bydlela v jednom horšim a tahala sem si ho k sobě z tržiště potají
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

[quote="Tereza"]čerstvej opravdu určitě asi nebude, prostě to sem bez mražení z toho thajska ne..

tak jsem ho chvíli obdivival, a byl v takovej polystyrenovej krabici, silně nachlazenej, ale hodně tvrdej a pichlavej, velkej jak balon na volyš, nepravidelnej.
Nevzal jsem ho kvůli obavě, že nejni zralej, jak se to pozná, že je??
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

asi se to moc nepozná, snad jen že je měkkej, ale chci vidět jak ho někdo zmáčkne prsítkama, asi tak dobře jako se to pozná u ananasu...
jednou sem v austrálii koupila nezralej (v tom thajsku se to asi stat nemuže) a mělo to strukturu jak vařený kuřecí maso a chuť jak podrážka...správně zralej ma bejt jako kašička nebo pudink a smrdět jak kanalizace, ale to až po rozkrojení
osobně myslim, že pokud bych zrovna nevěděla co dělat s 8 stovkama, tak bych to asi nekupovala, myslim, že se to sem nemuže dostat tak aby to bylo dobrý
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Tereza píše:asi se to moc nepozná, snad jen že je měkkej, ale chci vidět jak ho někdo zmáčkne prsítkama, asi tak dobře jako se to pozná u ananasu...
jednou sem v austrálii koupila nezralej (v tom thajsku se to asi stat nemuže) a mělo to strukturu jak vařený kuřecí maso a chuť jak podrážka...správně zralej ma bejt jako kašička nebo pudink a smrdět jak kanalizace, ale to až po rozkrojení
osobně myslim, že pokud bych zrovna nevěděla co dělat s 8 stovkama, tak bych to asi nekupovala, myslim, že se to sem nemuže dostat tak aby to bylo dobrý
květa mně poslala fotky durijánů, byly do hněda a zespod puklý, ale možná dojde, ne?
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

pokud byl uz jednou premrazenej tak nevim, me takhle v australii shnil
Uživatelský avatar
mlejda
Příspěvky: 108
Registrován: ned úno 29, 2004 9:09
Bydliště: vsude doma, doma nejlip
Kontaktovat uživatele:

durian

Příspěvek od mlejda »

Cau Teri!

Tak cerstvy jak v Geylangu mozna nebudou:), ale troufnu si Te poopravit s tim, ze to nejde cerstvy dostat do Evropy. To cim jsme se dlouhodobe ladovali v Londyne rozhodne cerstvy bylo. Kamaradka Verka si ten v brnenskym makru nechala ukazat a rikala, ze vonel krasne. Jen se ji do toho nechtelo davat 850..

Btw, jak pokracuje rekonvalescence? Ja jsem promarodil celej leden a ani do tech Jeseniku jsme se zatim nedostali, jinac bys samozrejme dostala echo..

Mej se nej!

h.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

Durian - vonel krasne...krasny prirovnani

Nevim, nekdo mi kdysi tvrdil, ze z thailandu se to jinak nez mrazeny nevyvazi. Ale zazila jsem i smrduty duriany mimo thailand, tudiz si neco uchovaj i po premrazeni, bych hadala. Jen je tam vetsi riziko...

A nevar a nebudes nemocnej... Vis jako to je....

Pa. T.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

[quote="Tereza"]Durian - vonel krasne...krasny prirovnani

aha
Uživatelský avatar
mlejda
Příspěvky: 108
Registrován: ned úno 29, 2004 9:09
Bydliště: vsude doma, doma nejlip
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlejda »

Mne durian voni, prirovnal bych to ke stani uprostred rozkvetle louky! :) no kidding.

...
Hmm, v zásadě mas recht, ale nutno dodat, ze nemoci maji i hlubsi priciny nez proste jen konzumaci varene stravy.
barbarabrennan.com
:)

Tereza píše:Durian - vonel krasne...krasny prirovnani

Nevim, nekdo mi kdysi tvrdil, ze z thailandu se to jinak nez mrazeny nevyvazi. Ale zazila jsem i smrduty duriany mimo thailand, tudiz si neco uchovaj i po premrazeni, bych hadala. Jen je tam vetsi riziko...

A nevar a nebudes nemocnej... Vis jako to je....

Pa. T.
Duriany co jsme jedli v Londyne byli z Thajska (druh monthong) a urcite predmrazeny nebyli.
Mne durian voni, prirovnal bych to ke stani uprostred rozkvetle louky! :) no kidding..

...
Hmm, v zásadě mas recht, ale nutno dodat, ze nemoci maji i hlubsi priciny nez proste jen konzumaci varene stravy.

barbarabrennan.com


Mej se #1!
Uživatelský avatar
mlejda
Příspěvky: 108
Registrován: ned úno 29, 2004 9:09
Bydliště: vsude doma, doma nejlip
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlejda »

oops, omluvte hrubky..
:oops:
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

To je jasny ze tech pricin je vic po ruznu, to jsem myslela tim Vis jako to je ....

Me to taky voni ale i smrdi zaroven. Ale to ze je primo ve vetsine hotelu cedulka ze na pokojich se nesmi kourit a jist durian, mi prijde docela vostry. Fakt ho miluju. Ale kdyz jsem se v bangkoku po ulicich vyptavala kde ho sehnat, tak se na me i mistni koukali jak na uplnyho magora...
Kdyz jsem ho pak nekde papkala tak si ode me lidi odsedavali
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

Hele Mlejda, kde ses tu vyloup najednou :D Jak se vede ?
A na co nového jsi přišel ? Rád bych pokecal.. Měj se !
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

von se proste jen tak cas vod casu vyskytne
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

ale nutno dodat, ze nemoci maji i hlubsi priciny nez proste jen konzumaci varene stravy.


aha
Uživatelský avatar
Neo
Příspěvky: 233
Registrován: stř zář 29, 2004 15:31
Bydliště: Kodan, Dansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neo »

buc11 píše:
aha

Buc... genialni :)


Pokud ten durian neni zmrzly, tak je urcite cerstvy :)

Zmrzly durian by po rozmrznuti dlouho nevydrzel a uz vubec by nebyl tvrdy na omak.

Pokud cerstvy je tvrdy, ale jinak voni, tak je docela dobra sance, ze doma dozraje. Tady v Dansku maji cerstve vzdy behem sezony v lete.

Zeptal bych se v tom Makru, zda dovezou nejake na jare, v lete, protoze treba v kvetnu a cervnu je sezona v Thajsku v plnem proudu a tim padem jsou NEJLEVNEJSI v tu dobu. I tak mi ale ta cena 840 Korun pripada trochu moc, to by musel vazit tak 3,5 kilo, aby to bylo na urovni cen v Dansku (a zde jsou ceny hodne vysoke).

Durian je v Thajsku v sezone od dubna do rijna a pak takova mala sezona od listopadu do brezna.

Kdyz se divas na kvalitu, tak by mel mit pekny kulaty tvar, stonek nevyvraceny. Kdyz je zraly, tak pekne voni, ostny jdou zmacknout k sobe, zelena barva prechazi do hnede, okolo stonku je to takove zdurele a na poklepani drevenou tyci vydava dunivy zvuk.
Ja kdyz otviram cerstvy, tak udelam 2 male rezy v jedne casti (je jich tam celkove 5) a tu cast potom odklopim a zkontroluji jak vypada duzina pod slupkou, pokud je mekka, tak ho rozporcuji, pokud tvrda, tak opet zavru a necham jeste den, dva stat.

Dobry, cerstvy durian je opravdu zazitek, podle me mnohem lepsi nez mrazeny. Na druhou stranu spatny nezraly durian a mate hned zkazeny den (a prazdnou penezenku ;)
Uživatelský avatar
Neo
Příspěvky: 233
Registrován: stř zář 29, 2004 15:31
Bydliště: Kodan, Dansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neo »

... a mimochodem jsou v kvetnu a cervnu ruzne ovocne festivaly v Thajsku, kde je durian ad libitum za 1-2 dolary. Ostatni ovoce jeste levnejsi.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

makrový durian nebyl kulatý, rozvrásněný, jakoby 3 srostlý,
ale byl veliký možná až k těm 2-3 kg
asi ale počkám na ty festivaly
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Příspěvek od kveta »

me osobne NIKDY durian nesmrdel od pocatku mi vonel jako rozkvetla sladka tropicka louka...kdyz si ho koupim i kdyz ho tak miluju hned ho neotevru celej den ho jen cucham...na noc si ho dam do loznice...no uz me pozadal i o ruku...ale znate samicky ja ho sezrala...ha ha ha

jinak abych necekala az bude ready/zralej, kupuju ho uz dole /oproti stopce/naprasklej...krasne lehounce ho rozlousknu jako lusku, a ten co jsem fotila; byla to fuska se na nej nevrhnout... a je to pohadka...ruzny segmenty maji ruzny chute, jednou jsem mela kousky co chutnaly jako nejlepsi kysela smetana na svete a pak zase jak ten nejlepsi smetanovej syr na svete...to by bylo neco pro jonyho az by slez s tresne...ze jo...i kdyz jako polivka mi durian jeste nechutnal...ale zase je nemam kazdej den...no samo taky chutna moc ruzne sladce s ruznejma znamejma i zahadnejma chutema...

dobrou chut :P

ja taky radsi ale ty festivaly a taky v australii durianky rostou...jen co budu mit ridicak za nima vystartuju...jo taky je o nich hodne websites a me se libi jak kvetou...velky stromy jako duby a ovoce samo pada...bacha na hlavu...potrava jak pro me stvorena...

jo jeste jsem od mnoha lidi slysela ze durian smrdi tem co maj toxickou krev...ano pravda nekterym lidem pachne a nekterym sladce voni to samo uz ukazuje silnej character krale ovoce durianu
Naposledy upravil(a) kveta dne pát úno 24, 2006 15:00, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

že by mi kamarádka poslala durian z hong-konguje asi little unreal co?
to by cestou shnil a nebo by stálvíc jak místní...?
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

stal by asi určitě mín, ale možná by shnil, musela by ho poslat DHL asi - tj neprodyšně ho izolovat, jinak to nevezmou
Uživatelský avatar
mlejda
Příspěvky: 108
Registrován: ned úno 29, 2004 9:09
Bydliště: vsude doma, doma nejlip
Kontaktovat uživatele:

sem se vyskyt'

Příspěvek od mlejda »

Johny píše:Hele Mlejda, kde ses tu vyloup najednou :D Jak se vede ?
A na co nového jsi přišel ? Rád bych pokecal.. Měj se !

Ahoj Johny, taky bych te rad videl. Nebudes mit nekdy cestu pres/do Brna?
Uživatelský avatar
mlejda
Příspěvky: 108
Registrován: ned úno 29, 2004 9:09
Bydliště: vsude doma, doma nejlip
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlejda »

Tereza píše:
Me to taky voni ale i smrdi zaroven. Ale to ze je primo ve vetsine hotelu cedulka ze na pokojich se nesmi kourit a jist durian, mi prijde docela vostry. Fakt ho miluju. Ale kdyz jsem se v bangkoku po ulicich vyptavala kde ho sehnat, tak se na me i mistni koukali jak na uplnyho magora...
Kdyz jsem ho pak nekde papkala tak si ode me lidi odsedavali
Ke mne si naopak mistni prisedavali, resp. prisedavaly hehe. :lol: Ale to bylo v pat pongu a tam by si prisedly i kdybych se stoural v nose.

tak me napada, jestli's v bk stihla pingpong show? poucna zalezitost 8)

mej se nej!
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

tak už ho tam nemaj
Janina
Příspěvky: 289
Registrován: ned úno 19, 2006 17:39

Příspěvek od Janina »

Me to taky voni ale i smrdi zaroven. Ale to ze je primo ve vetsine hotelu cedulka ze na pokojich se nesmi kourit a jist durian, mi prijde docela vostry. Fakt ho miluju. Ale kdyz jsem se v bangkoku po ulicich vyptavala kde ho sehnat, tak se na me i mistni koukali jak na uplnyho magora...
Kdyz jsem ho pak nekde papkala tak si ode me lidi odsedavali
Co je to durian? K cemu je dobrý? Má i latinský název? Jaký? Jaké má ucinky? V cem je to jiné kourit ho nebo jíst. Dík 8)
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

Janina píše: Co je to durian? K cemu je dobrý? Má i latinský název? Jaký? Jaké má ucinky? V cem je to jiné kourit ho nebo jíst. Dík 8)
predevšim je to dobrý na chuť

jinak prej When durian goes down, sarong goes up - nezvladla jsem ověřit a potvrdit

nazýván král ovoce

to Mlejda: V Bk jsem se zvládla pingpong show úspěšně vyhnout, spokojila sem se s tim že mi to bylo popsáno, dospěla jsem k přesvědčení, že to nenatrénuju..

A nebudeš mít někdy ty cestu do Práglu? nebo se zas budem muset potkat někdy na druhym konci světa...
Já ale asi v dohledný době nikam daleko nepojedu, páč jsem ňáká zabyznysovaná, to spíš dřív pojedu za váma na obchodní jednání... :)
Uživatelský avatar
mlejda
Příspěvky: 108
Registrován: ned úno 29, 2004 9:09
Bydliště: vsude doma, doma nejlip
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlejda »

Tereza píše:
to Mlejda: V Bk jsem se zvládla pingpong show úspěšně vyhnout, spokojila sem se s tim že mi to bylo popsáno, dospěla jsem k přesvědčení, že to nenatrénuju..

A nebudeš mít někdy ty cestu do Práglu? nebo se zas budem muset potkat někdy na druhym konci světa...
Já ale asi v dohledný době nikam daleko nepojedu, páč jsem ňáká zabyznysovaná, to spíš dřív pojedu za váma na obchodní jednání... :)
jo jo, chapu, navic to ani neni moc prakticky. to treba open coca cola show je praktictejsi zalezitost, hehe.

no super, tak to urcite prijet, rad te zas (podruhe :) ) uvidim! jsem na tom podobne, taky porad zaprazenej. uzivam si to, je to pro me zmena.
vyjezd daleko ted taky neplanuju, az tak za pul roku chci dat misi UK.

zbytek biosfery tez moc zdravi, mej se nej!



.....
to janina:
neslysel jsem, ze by se durian kouril, ikdyz ten stav kdyz se toho prejis muze byt podobnej. :)
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

janina: myslim žes myslela durman, ten se kouří
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

mlejda: open coke jsem taky ještě neviděla -to jako plechovky nebo lahve? :)
Uživatelský avatar
mlejda
Příspěvky: 108
Registrován: ned úno 29, 2004 9:09
Bydliště: vsude doma, doma nejlip
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlejda »

Tereza píše:mlejda: open coke jsem taky ještě neviděla -to jako plechovky nebo lahve? :)
lahve. ale holky jsou sikovny.. verim, ze by zmakli i ty plechovky :)
Janina
Příspěvky: 289
Registrován: ned úno 19, 2006 17:39

Příspěvek od Janina »

hotelu cedulka ze na pokojich se nesmi kourit a jist durian

já ani nevím, co je durman a ted malinko vím co je durian, ale uz chápu, ze se nesmí jíst v hotelu mèsta B. - durian, a k tomu se nesmí ani cokoliv kourit. :wink:
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

vypadá to že se mi daří sehnat kontakt na člověka, nákej dojčland, co vozí čerstvý duriany do evropy, tak dam vědět kdyžtak
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

jen tak orientačně měl by někdo o ten durian zájem? já jen abych měla představu o jakých množstvích přibližně mám s pánem jednat. Nechci to pro business, protože pouštět se do obchodu s čerstvým ovocem je vskutku jak s větrnými mlýny, jdu do toho hlavně na dlabanec pro sebe a pro zdejší zájemce
cena bude tušim cca 25ojro za jeden asi tak...
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

ojro je 30? takže něco přes litr?
no, jakovitouč co nejedl durian bych si připadal méněcennej "c)
takže jeden bych za ten necelej litr určitě dal, ale musí bejt fakt dobrej... no a pak uvidim... jestli vznikne náklonnost či až závislost...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

měla -li by hrozit závislost tak bych spíš doporučovala tu letenku do bangkoku za 12000
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

jupí, tak jsem poprvé ochutnal durian,
právě jsem se vtrátil z MAKRA, kde jsem byl odhodlán uviděje ho zakoupit ho i za tu cenu, ovšem viděvše ho, byv krásně zral a praskliv, s cenou dvojnásobnou (1520) jsem škvírou našťáral a ochutnal. Ano skutečně stojí za to položit život, ale ty peníze musím zase strávit nějakou dobu, doufám, že se to nebude furt násobit. Chuť jemná, trochu vzdáleně připomínající avokádo v pokročilém stadiu říznutý mladýma loupacíma vlašákama a sezonu používanýma ponožkama ve vysokejch botách nad 40°C nějakým masojedem.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

:P :P :P :P
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

ať dělám co dělám, tuto chuť si vybarvit nedokážu :lol:
mirka
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

no ono to totiž opravdu nejde. prostě se vemi popisy co jsem znala to bylo stejně nepopsatelný když jsem ho poprvé ochutnala.

teda čim vic se tu o tom píše, tim vic se mi před očima objevuje ta letenka do BGK za 12...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Tereza píše:no ono to totiž opravdu nejde. prostě se vemi popisy co jsem znala to bylo stejně nepopsatelný když jsem ho poprvé ochutnala.

teda čim vic se tu o tom píše, tim vic se mi před očima objevuje ta letenka do BGK za 12...
to se fakt vyplatí, dyť to není ani cena za 10 ks
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

no právě... a když si představim že s ubytováním a spol by to mohl bejt vejlet tak za dvacku třeba na 14 dní, tak to je 20ks....
ale vezmu-li v uvahu že spořádam třeba dva za den, a nejsou tam uplně zadarmo, tak už se mi to nějak přestává vyplácet.
ovšem kdyby ted byl listopad, hrály by roli jiný faktory. v listopadu tam ale zase neni sezona
tak já nevim....
frčim večer do egypta, doufam že už tam maj vic ovoce než před dvěma měsícema...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

tak ho zas někdo koupil

pozitivní posun, vrátil jsem se z trhu a nekoupil jsem žádný avokáda a manga (sice protože neměli a eště tak 20 mám doma), ale nemám ani chuť, plně jsem uspokojen ripe cherry a meadow berry
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

V Teplicích prodávají Vietnamci na tržnici Durian za 950,- Kč/kilo!
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Ondraw
Příspěvky: 262
Registrován: čtv úno 26, 2004 9:31
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondraw »

95,- za kilo?
be free, be just, be innocent :p
Uživatelský avatar
Ondraw
Příspěvky: 262
Registrován: čtv úno 26, 2004 9:31
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondraw »

Nebo 9,50 za kilo? ;)
be free, be just, be innocent :p
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

950,- za kilo :(
Kdy začíná v Asii durianová sezóna?
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Neo
Příspěvky: 233
Registrován: stř zář 29, 2004 15:31
Bydliště: Kodan, Dansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neo »

Je v plnem proudu :)

Od dubna do rijna.

950,- za kilo? To je teda asi nejdrazsi durian co jsem slysel...
Eva

Příspěvek od Eva »

Jen pro predstavu: mrazeny durian na Novem Zelandu prodavaji za 60 az 90 Kc za kilo, cerstvy se tu neprodava - aspon jsem na nej zatim nenarazila.
Odpovědět