Sůl

Místo pro tipy na nákupy a pro soukromou inzerci.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Sůl

Příspěvek od Sluníčko »

vím, že je lépe nesolit a naprosto to schvaluji, ale píši to pro ty z nás, kteří solíme a pro ty co začínají, aby i tuto složku mohli mít v lepší kvalitě, než se běžně nabízí.

Z mé zkušenosti s různými druhy solí:
Doporučuji nerafinovanou sůl z Atlan. oceánu, kterou prodávají v Coutrylifu. Je taková trochu do šeda vlhčí, ale v těle jak já to pociťuji pracuje jinak než běžná sůl. Běžné soli a to ať je to ta s názvem mořská nebo bylinková nebo jiná je cítit to, že prošla různými procesy a to v ní zanechalo stopy, po normální soli jsem vždy cítila, že se natáhlo do těla ještě více vody na neutralizaci různých asi chemikálií na bělení a já nevím čeho ještě, než co by odpovídalo množství soli, co jsem snědla.
Toto u výše uvedené soli nevnímám, vnímám ji hodně dobře. Už na pohled je vidět, že je taková "syrová".
Asi bych to trochu přirovnala k cukr vers. med.
Prodávají ji po 0,5 kg nebo 1 kg v takovém průhledném pytlíku.

Je také dobrá při šance, tak nějak se mi lépe pije. Ikdyž to je asi hrozné pro mě tedy vždy. Ale jednou jsem šanku zkoušela na chatě, kde mi došla má sůl, tak jsem zkusila obyčejnou a to už bych víckrát neudělala brr.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

já ji používám velmi hojně, jmenuje se keltská sůl, jen ji nemam z countrylifu ale z francie.
Osobně nezastávám názor, že se nemá solit vůbec, jsem toho názoru, že mořská nerafinovaná sůl je pro organismus víc než potřeba + když je sluncem vysušená. Obsahuje krome chloridu sodného taky hořčík a další hodnotné minerály z moře. A myslim že tělo soli potřebuje. I když určitě ne v podobě kuchynské iodidované soli.
Keltskou sůl si dávám i do ovocných mixiku a limonad (vlastnich) - ja vim zni to hrozne ale neni tam cejtit
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Tak to bude ona. Je fakt dobrá. Nesrovnatelná s jakoukoliv jinou co jsem kdy zkusila jak v chuti, tak v průběhu následném v těle.
Já jsem jeden čas nesolila a bylo to dost fajn, ale jak jsem zase začla, tak pokračuji....ale tato sůl solení postavila do jiné roviny.
Uživatelský avatar
Halali
Příspěvky: 10
Registrován: ned led 15, 2006 20:55
Bydliště: Radostice u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Sůl

Příspěvek od Halali »

Jo vždyť už Werich říkal že bez soli to prostě nejde.
:idea: Osobně jsem to zkoušel vůbec nesolit asi rok a do teď se z toho tak nějak dávám dohromady-pro rovnováhu vody v těle je nezbytná pro každého. Nesolit je hloupost hlavně pro ty kdo teprve začínají, neboť v naší vlasti v půdě soli moc nezbylo.
Pokud to někdo dokáže třeba 50let nesolit tak klobouk dolů, ale deficit se může projevit až za dlouho a osobně to podruhé zkoušet nebudu:)

Jo cukr to je svinstvo ale soli (nezpracované) je na světě moooóc v přírodě a tak je na ní tělo zvyklé a potřebuje ji.

Atlantská je fakt dobrá:) a taky si ji dávám trošku do všeho...
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Sůl

Příspěvek od RadkaS »

to Halali
Tak to bych netvrdila tak jiste, ze soli je potreba
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Příspěvek od kveta »

:P ja souhlasim s pravdou radkyS, sul nepouzivam a jsem v pohode, verim ze morska sul je dobra v podobe koupele...takze spis do vany nez do jidla. a kdyz je moznost skocit do more nebo oceanu.

sul tak jako curk je navykova droga, cim vic ji pouzivame, tim vic ji potrebujeme...

sul neni nad zlato, ale nase zdavi je.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

sůl nebrat
magprag
Příspěvky: 28
Registrován: čtv lis 25, 2004 20:29

Příspěvek od magprag »

A co chlorid draselny, pouzivate ho nekdo misto soli???
Janina
Příspěvky: 289
Registrován: ned úno 19, 2006 17:39

Příspěvek od Janina »

Velmi zrídka - pouzívám Himalaya Crystal Salt / obsahuje vsechny elementy: tu piju na ocistu jako slanou vodu.

Pak Hymalaya sul ve formè ruzových kamenu vkládám do sklenice s vodou / tak ji mám uz rok a tu pouzívám jen po lzickách jako lécivou slanou vodu. (protoze ji mám na harmonických frekvencích diody s b.s.)

Do jídla
sezamovou sul GOMASIO
sójové omácky jsou mnohem jemnèjsí: BIO TAMARI (pro obcasné pouzití)
a pro denní pouzití se hodí BIO SHOJU

bio Morská sul mi pripadá prílis slaná a nepouzívám ji
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Příspěvek od Pepík Ševců »

Já vůbec nesolím, co se narodily děti a to je pár let. Nemám problém. Ženě to vadilo a teď solí, ale opravdu minimálně. Je to zvyk.

Janina
Příspěvky: 289
Registrován: ned úno 19, 2006 17:39

Příspěvek od Janina »

I kdyz ho jís málo tak prece maso bývá ale slané, nebo?
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Za par dnu uz to bude mesic, co jsme s manzelem prestali solit a porad se citime moc dobre. Nevim, proc to tak je, kdyz jsem pred rokem zkousela po pustu nesolit, tak to proste neslo a treti den navratovky uz jsem byla uplne hotova, ze si nemuzu posolit zeleninu. Ono asi hodne zalezi na spravnem okamziku, kdy zacit. Proste jsme do toho skocili v dobe, kdy na to mame a najednou nam to pripada tak prirozene a hlavne! vsechno nam chutna. Vlastne jsme ani neplanovali, ze prestaneme solit, dosli jsem k tomu, ze bychom chteli jist jen ovoce a pak, kdyz jsme meli potrebu si dat nejakou zeleninu, tak jsme automaticky vedeli, ze solit nechceme. Pred 2 dny jsem si dala kousicek porku a zeleniny a druhy den rano jsem sla behat. Po behu jsem mela zase pekne slane rty. Myslim, ze v zelenine je vic soli, nez si umime predstavit. Kdyz jsem jen na ovoci, zadnou sul na rtech nemam.
Jsem zvedava, jak to bude pokracovat.

Myslim, ze kdyz to nejde, tak to nejde. Lamat to nasilim, to asi nebude to spravne. Dulezite je, ze vime, jake moznosti existuji. Ono to jednou prijde, ze to pujde. Drzim palce.
Naposledy upravil(a) RadkaS dne pát bře 31, 2006 22:50, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Příspěvek od Pepík Ševců »

Janina píše:I kdyz ho jís málo tak prece maso bývá ale slané, nebo?
Kdybych ho solil, bylo by. :)
Janina
Příspěvky: 289
Registrován: ned úno 19, 2006 17:39

Příspěvek od Janina »

Po soli se stárne.
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Příspěvek od Pepík Ševců »

Janina píše:Po soli se stárne.
Já myslel, že za to může čas?

Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Pepiku, cas mozna ovlivnit nemuzes, rychlost chuze ano
Janina
Příspěvky: 289
Registrován: ned úno 19, 2006 17:39

Příspěvek od Janina »

U psychologického èasu, mùžeme to nazývat "chronologickým èasem"- se taky stárne. Jakmile vyøešíme daný problém, okamžitì se soustøeïme na pøítomný okamžik. U plného prozívání pøítomného okamžiku cas neexistuje, tak jak ho známe. Tam se nestárne. :wink:
Naposledy upravil(a) Janina dne pát bře 31, 2006 23:03, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

ten co se skrývá v nás... :D
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Příspěvek od Pepík Ševců »

Tereza píše:ten co se skrývá v nás... :D
tak nějak :D

to RadkaS: jasně, jen jsem se nejapně pokoušel o žertík. Navíc nevím, jestli stárnutí, ale určitě hypertenzi.

to Janina:
To je na mne ubohého studovaného filosofa trochu moc vysoká škola. Nebo jsem na to už moc super stár?

Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Janina píše:Po soli se stárne.
na tom něco bude :!: :!:
Nevědomost je tak lehká!
Janina
Příspěvky: 289
Registrován: ned úno 19, 2006 17:39

Příspěvek od Janina »

To je na mne ubohého studovaného filosofa trochu moc vysoká škola. Nebo jsem na to už moc super stár?
:wink:
Já z toho vèdu zas tak nedelám.

Zeptám-li se cloveka vèku kolem napr. 50ti: "Na kolik se cítís? Pro malé dèti jsi starý/á."

"Cítím se porád mladý/á. Jen mám snad více zkuseností. Ale starý/á se necítím."

V Indii se stává, ze se guru dozije hodne vysokého veku. Sto let hadr. I tam to bývá vsak velká vyjímka.
Naposledy upravil(a) Janina dne pát bře 31, 2006 23:16, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Příspěvek od Pepík Ševců »

Honza píše:
Janina píše:Po soli se stárne.
na tom něco bude :!: :!:
To na tomhle taky:
http://im.super.cz/fun/23/34-aprendedisco.wmv

Předem se omlouvám, že to sem nepatří, ale málem mne to porazilo a do té diskuze se mi to moc hodí. Posuďte sami. :) Já to budu vydejchávat asi dost dlouho.

Naposledy upravil(a) Pepík Ševců dne pát bře 31, 2006 23:21, celkem upraveno 1 x.
Janina
Příspěvky: 289
Registrován: ned úno 19, 2006 17:39

Příspěvek od Janina »

:lol: :lol: :lol: Tak to nemá chybu! Bodujes Pepíku na plný cáre! Je to presne k tématu. :lol:
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

Pepík Ševců píše:
Honza píše:
Janina píše:Po soli se stárne.
na tom něco bude :!: :!:
To na tomhle taky:
http://im.super.cz/fun/23/34-aprendedisco.wmv

Předem se omlouvám, že to sem nepatří, ale málem mne to porazilo a do té diskuze se mi to moc hodí. Posuďte sami. :) Já to budu vydejchávat asi dost dlouho.

no tak to je kosher!
Janina
Příspěvky: 289
Registrován: ned úno 19, 2006 17:39

Příspěvek od Janina »

To se stává po soli nebo bez její konzumace?
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Příspěvek od kveta »

sul nebrat :P
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Měl jsem za to, že sůl nebrat. Nepočítaje řasy a tak. Ale o víkendu jsem po běhu zjistil, že mám na triku na zádech solný důl, tak by mě zajímalo, jestli to fakt stačí doplňovat řasami, rajčaty, popř řapíkatým celerem. Žádní křeče apod nemám, jen by mě to zajímalo.

Jíte halit? To není hlavolam, ale jiný název pro himalájskou sůl. Mají ji v jedné naší zdravé výživě a vypadá sympaticky.

Tere: Asi zkusím ten Tvůj elektrolytický nápoj s řasou místo soli, protože po běhání sežeru na co přijdu a jedne člověk na fóru o běhání psal, že když si po doběhu dá ionťák, tak že pak hlad nemá.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

brzo tu budu mít dulse flakes a dulse powder (vločky a prášek)

dulse je tmavě fialová řasa, jedna z nutrničně nejhodnotnějších, bohatá na iod a spol.

pokud se ti teda nechce používat ani tu mořsou keltsou sůl

cca 3-4 týdny na prodej

kdybys ji chtěl ochutnat, stav se v sobotu
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Já řasu mám. Wakame.

Ale díky.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Advid píše: Jíte halit? To není hlavolam, ale jiný název pro himalájskou sůl. Mají ji v jedné naší zdravé výživě a vypadá sympaticky.

.
to je taková ta oranžová? Jak jsou z toho ty solné krystaly na svíčku nebo lampičku? Jestli ano, tak tu jsem ochutnala a byla moc dobrá.
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Taková růžová, ale možná může být i oranžová. Píšou tam, že se má ponořit do vody a pak udělá slaný roztok. Když se nasytí, slanější už nebude. A takhle se dá použít opakovaně.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

jasně, ale wakame pokud vím je spíš salát do salátu. ta dulse je dělaná už sypací, na použití místo soli, přičemž si to ypu taky do salátů
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Tak to bych zkusil. Fialovýho ještě nic nejím, to budou doma koukat. :P
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

ok. sobota. pokud bys to chtel ochutnat v rámci toho drinku, tak si vem ingredience, páč u mě se ted žádný čerstvý jídlo nenajde, y myš hladoví..

(mixer mam :-))
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

No to já Tě raději nebudu dráždit. :D Vezmu si pouzdro od kinofilmu a pak to zkusím doma.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

já sůl nejim leta, asi mám zásoby z mládí, proto možná nepiju tu vodu. Problém sodíku nechám bodymu a johnymu.
To disko je skvělé, ze začátku jsem to začal nacvičovat, než mi došlo, škoda, že jsem to neměl k dispozici v mládí,
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Taky nepiju a mám zásoby z mládí. :P
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

a spíte vy dva někdy?? :o
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Honza: Já jsem včera byl neplánovaně fruitarián s jedním římským salátem, takže tělo nemělo v noci moc práce s obvyklými oříšky a tak jsem vstal brzo. :-)
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

Tereza píše:brzo tu budu mít dulse flakes a dulse powder (vločky a prášek)

dulse je tmavě fialová řasa, jedna z nutrničně nejhodnotnějších, bohatá na iod a spol.

pokud se ti teda nechce používat ani tu mořsou keltsou sůl

cca 3-4 týdny na prodej

kdybys ji chtěl ochutnat, stav se v sobotu
co to je terko za řasu? dá se koupit i u nás? já používám wakame, kombu a nori. jsou pro mne takové pohodlné. i děti je mají rády. mirka
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

dá se u nás koupit vcelku (např biosfera). lifefood.cz ji právě objednal ve vločkách, čili bude v horizontu několika týdnů, ve vločkách je sypací a použitelná bud místo soli nebo zkrátka příchut do čehokoli. je to jedna z na minerály nejzajímavějších řas, hlavně jod, od toho tmavěfial barva. a je to taky dobrý, je 100%raw.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

to Dave: jak je libo, mě je to šumák, nijak mě to nedráždí... vzhledem k tomu, že moje momentální vysněná představa, mysl a touha se upíná ke sklenici vody, bo už pátý den nepiju, tak je mi náký jídlo uplně ukradený
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Tereza píše:to Dave: jak je libo, mě je to šumák, nijak mě to nedráždí... vzhledem k tomu, že moje momentální vysněná představa, mysl a touha se upíná ke sklenici vody, bo už pátý den nepiju, tak je mi náký jídlo uplně ukradený
zase si tě zařazuji mezi své ikouny hodné tichého obdivu
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

no zas tak slavný to neni. šestý den večer, zřejmě díky tomu odpolednímu 4km běhu po praze, jsem to sedíce s kamarády v baru nevydržela a napila se vody, tak sem ji pak za ten večer vyžunkla asi 2 litry. čili osobák 6 dní bez vody jsem letos nepřekonala....a to jsem doufala v desítku, holt ty sociální situace....ale půstik pokračuje fpohodě
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Tereza píše:no zas tak slavný to neni. šestý den večer, zřejmě díky tomu odpolednímu 4km běhu po praze, jsem to sedíce s kamarády v baru nevydržela a napila se vody, tak sem ji pak za ten večer vyžunkla asi 2 litry. čili osobák 6 dní bez vody jsem letos nepřekonala....a to jsem doufala v desítku, holt ty sociální situace....ale půstik pokračuje fpohodě
nechám tě tam -5 dní je už hodně(a navíc půstik-to chceš fakt takovej extrémní), to mívám taky krizi, když ji překonám tak už mně je fšechno jedno
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

6 až do večíra...

no ono těch krizí bejvá víc, očekávám jich během příštích 5 týdnů ještě veľa.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

a extremni pustik jsem usoudila že je na místě, neb jsem dospěla do extrémního stavu, jak jsem se tady pokoušela před pár týdny naznačit...

a jinak už mam asi vypadnout do jinýho tématu nebo bude peťa prskat...
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Včera mi přišla z biosféry na začátku zmiňovaná z moře vysušená sůl. Ač jsem půl roku nesolila, trochu jsem se nad tím (stejně jako nad dalšími věcmi) po srazu zamyslela a myslím, že tahle sůl nemusí být úplně na škodu.

Já vycházim hlavně z Walkera, který o soli píše myslim samá negativa, ale zároveň taky doporučuje přidávat do šťáv i pokrmů nějakou mořskou bio vodu či co to bylo. Tahle sůl by mohla fungovat podobně. Vyzkoušim, co to se mnou udělá. :)

Každopádně to byla včera mňamka :) (jo taky mě insirovala naše Micka, když se snažila olízat mi podpaží - ten deo krystal má taky nějakou souvislost se solí, ne?) :wink:
Eva

Příspěvek od Eva »

hofikos: Prosím, dej sem odkaz na biosféru na tu sůl. Dík. Je to ta keltská sůl, o které dřív psala Terka?
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

http://www.biosfera.cz/product_info.php ... 65aa690bb7

Tuhle jsem koupila, ještě je tam ta samá v kilovym balení :)
Odpovědět