BIO ovoce

Místo pro tipy na nákupy a pro soukromou inzerci.

Moderátor: hugo

what
Příspěvky: 14
Registrován: sob čer 11, 2005 15:47

BIO ovoce

Příspěvek od what »

Nevite nekdo kde koupit raw ovoce?..
what
Příspěvky: 14
Registrován: sob čer 11, 2005 15:47

Příspěvek od what »

teda chtel sem rict bio..
Eva

Příspěvek od Eva »

Docela záleží na tom, odkud seš, nebo přesněji, kde ho chceš kupovat :-) Já jsem z Brna - bio ovoce i zeleninu kupuju ve zdravé výživě na Lidické nebo ve zdravé výživě na Orlí. Ale to určitě nejsou jediná brněnská prodejní místa.
kordullka
Příspěvky: 1
Registrován: ned říj 09, 2005 0:05

Příspěvek od kordullka »

já jsem z Olomouce.. nemá někdo radu i pro mne?
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

BIO ovoce ve Zdravých výživách je drahý.
Zkoušel jsem v okolí Prahy biofarmy (zatím 2) ale nepochodil jsem, ovoce nevedou, tak nevím...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

[quote="Standa K."]BIO ovoce ve Zdravých výživách je drahý.

jojo
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

dneska v Plusu bio banány 34,90 a např. na http://vltava2000.cz/biozelenina/defaul ... rtmentID=1 za 89,-...Tak nevím,ale mi ta vlna bio věcí přijde jako voda na mlýn pro spousty podvodů.
Ivo
Příspěvky: 20
Registrován: pon črc 23, 2007 12:12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivo »

No nevím. Tady v Bille mají stojánek BIO, kde za drahou cenu nabízejí mrkev, banány, papriku atd. Dvakrát jsem koupil mrkev, ale až doma jsem zjistil že je lehce nahnilá a při zkoumání dalších věcí už přímo na místě zjistil, že to též není nic moc. Tak raději zatím zůstávám u standardních regálů
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Najlepšia voľba je nakupovať priamo od biopestovateľa. Na tom ste v Čechách lepšie ako tu na Slovensku.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

pro pražské a okolí můžu bioovozel na objednávku nějakým způsobem zprostředkovávat - máme ho plněj chladák...

například ted máme bio letní jablka za super cenu, mám jich tak 200kg tak se nehlaste všichni..
Uživatelský avatar
Neo
Příspěvky: 233
Registrován: stř zář 29, 2004 15:31
Bydliště: Kodan, Dansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neo »

V Plusu maji levne BIO ovoce a zeleninu. Koupili jsme kvalitni banany za 34,90/kg. Maji i rajcata.

Byli jsme take v Country life, kde maji take BIO ovoce, ale treba banany o polovinu drazsi.
Novinkou tam je jejich zmrzlina, kterou ted delaji ze zmrazenych bananu, takze az na kornout je RAW...
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Neo píše:V Plusu maji levne BIO ovoce a zeleninu. Koupili jsme kvalitni banany za 34,90/kg. Maji i rajcata.

Byli jsme take v Country life, kde maji take BIO ovoce, ale treba banany o polovinu drazsi.
Novinkou tam je jejich zmrzlina, kterou ted delaji ze zmrazenych bananu, takze az na kornout je RAW...
To by mohli dělat i duriánovou zmrzlinu, ne?
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

Neo píše:V Plusu maji levne BIO ovoce a zeleninu. Koupili jsme kvalitni banany za 34,90/kg. Maji i rajcata.

...
no právě k tomu jsem docela skeptik...a zrovna cca 14 dnů psala MF Dnes,jaký jsou v Plusu problémy,čachry se zbožím atd...Jak poznat jestli jsou kvalitní ? Na chuti jsem to nepoznal. :?
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

dnes v Bille BIO banány za 32,90 ( vedle neBio za 35,-...tak jsem zase na rozpacích...). Jsou z Eqadoru a distribuuje to firma - http://www.port-international.com/de/an ... index.html . Na pytlíku je psáno -
- vypěstováno bez použití ochranných chemických látek
- vypěstováno za použití lehce rozpustných minerálních hnojiv
- vypěstováno bez použití geneticky manipulovatelných organismů
- plantáže pravidelně kontrolovány nezávislou kontrolní organizací
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Ja neviem, ešte nikdy som bio banány nepapala. Sú naozaj aj chuťovo tak rozdielne? Ktosi mi vravel, že jedol čerstvé banány dozreté čojaviemkde a odtrhnuté v mieste dozretia. A potom, keď sa vrátil domov, že si kúpil dovezené banány - vraj ich dosť dlhú dobu nedokázal jesť. Taký to bol rozdiel - a to sa nevie, či tie, čo koštoval kdesi v diaľke, vôbec boli bio. A tak neviem? Potrebujem vôbec banány? Pardón :oops: to ten pôst :roll:
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

já jsem cítila že jsou jiné, hodně jiné, ale nemůžu říci jestli pro mne chuťově lepší nebo horší, prostě jiné :)
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

rozhodla jsem se definitivně dát vale dováženému ovoci s pesticidama, chemickým a podobným kouskům ovoce z marketu i od vitenamce, protože fakt už cejtim dost mocně že v tom prostě není žádná munice

a protože sem usoudila že si můžu dovolit jíst bio ovoc když toho budu jíst mín, tak si budu pro interní potřeby své i svých kolegů objednávat z různých farem a od dodavatelů bio
pokud byste tedy měl někdo ( z pražských) zájem se k tomu připojit dejte vědět a případně vymyslete jak nějaký objednávko-odběrní systém nastavit

aktuálně máme asi 400kg biojablek, pravidelně bereme desítky kil mrkve, citronu, cibule a česneku a bylinek, jinak ale není problém objednat cokoli co je zrovna v nabídce
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

do toho by som isiel keby som bol v dosahu, tiez viem ze bio odkladam iba kvoli $$$. ist na to organizovane je urcite vyhodnejsie jako pre spotrebitela tak aj na druhej strane u producentov, co su vacsinou mensie farmy alebo jednotlivci, ak sa bude odberat viac, postupne mozu znizovat ceny, zatial je bio posudzovane verejnomienkou ako luxus, nemyslim ale ze rozdiel oproti beznemu zelovocu je iba o nakladoch ktore nie je mozne znizit /co je napr. prirodzene vyssia cena za kg pri nizsich vynosoch nestriekaneho zelovocu na 1ha/. naklady /zahrnute priemerne v cene napriklad jedneho bio-jabka/ na propagaciu, dopravu, administrativu atp. by mohli farmy ucinne znizovat ak by mohli produkovat vacsie mnozstva, a co je v tomto pripade minimalne rovnako podstatne je pmn tiez zbavovat bio produkty jaksi nalepky luxusnej komodity, co cenu v beznych shopoch zvysuje v niektorych pripadoch urcite este viac ako realne naklady.
tip pre brnenskych, zorganizujte sa tiez, ak zapojite buca odbermi sa prazakom urcite vyrovnate..
Uživatelský avatar
mlok
Příspěvky: 261
Registrován: pát úno 27, 2004 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlok »

ja se rozhodne hlasim - jak casto budes odebirat? a muzes nekde zverejnit ci poslat mi ceny?
nemam problem stavit se pro to kamkoliv po praze
zajima me teda spise zelenina,ale to mam ted asi smulu (rajcata, papriky) - dal citrony, mrkev, cesnek, cibule..
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

já se také hlásím, teď už co nemám zeleninu od dědečka ze zahrádky nad tím hodně také příemýšlím, ono už tak nějak od ledna když jsem měla 3 d. půst, to jsem potom hodně cítila ten ohromný rozdíl a hodně nad tím přemýšela a byla smutná z toho jaký je to teď umělý obchod s oz, jak je to úplně jidne a vše je jak na výrobním páse, hlavně aby to dobře vypadalo, ale ten obsah, to je čím dál tím horší...
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Příspěvek od Pepík Ševců »

Moc rád bych se připojil, sám jsem už prakticky všechno svoje letošní bio spapkal :) .

Osobně by se mi zdál nejlepší způsob jakéhosi uzavřeného e-shopu. Registrovaný lidi by si podle cen a dostupnýho množství objednali, pak by se to v určenej den dovezlo a rozebralo.

Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

Pepík Ševců píše:Osobně by se mi zdál nejlepší způsob jakéhosi uzavřeného e-shopu. Registrovaný lidi by si podle cen a dostupnýho množství objednali, pak by se to v určenej den dovezlo a rozebralo.
Do toho bych taky šla moc ráda!
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Renča
Příspěvky: 136
Registrován: stř čer 13, 2007 19:39
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Renča »

Také mám velký zájem. Vyzvedla bych si v Praze kdekoliv.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

no jen jako to nějak vymyslet a uvést do chodu. problémek je že u mě ve firmě ted totiž není žádná zbytková kapacita, která by měla možnost se tomu pár hodin týdně navíc věnovat.
by to chtělo to vymyslet nějak šikovně aby to nezatěžovalo... nebo tak nák.. no třeba mě něco časem osvítí
zahradnice
Příspěvky: 15
Registrován: úte led 25, 2005 13:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od zahradnice »

I kdyz tady moc casto nepisu, ale peclive ctu, tak bych mela taky o odber o bio ovo i zel zajem... a pripadne jeden den v tydnu nebo par hodin bych mohla vypomoct...
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Příspěvek od Pepík Ševců »

Tereza píše:no jen jako to nějak vymyslet a uvést do chodu. problémek je že u mě ve firmě ted totiž není žádná zbytková kapacita, která by měla možnost se tomu pár hodin týdně navíc věnovat.
by to chtělo to vymyslet nějak šikovně aby to nezatěžovalo... nebo tak nák.. no třeba mě něco časem osvítí
Vůbec by mi nepřišlo divný, kdybys to pojala tak lehce komerčně, prodávala to jako maloobchod (třeba jen vybraným zákazníkům) a trochu na tom vydělala, aby se zaplatil brigádník nebo něco takovýho.

Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

no tak já vlastně jako nevim...
pokud to bude s nakou marzi, tak si vlastne pro to muzete s klidem dojit do biotopu, který je od nas dva bloky a kde maj totez co bych mohla si nekde objednat ja, pripadne cokoli na objednavku sezenou, cili to vlastne vyjde nastejno..
takze vlastne nevim. asi nic teda. nebo tak..

stejne sem zjistila ze se mi ani nechce jist dovazeny bio. jakoze sou v nabidce bio pomerance, bio manga a bio ananasy, pripadne bio grepy a bio melouny a bio hrozno ale nic z toho me nikterak nelaka.
takze dlabu jabka, hokaido a cukety a nak mi to asi postacuje..(pominu-li neustálé testování prototypů nových produktů, wlasta se nak nezastaví....)

každopádně když někdo vymyslíte neco kloudnýho..aktuálně dostávám pravidelně každý týden ceník od 3 dodavatelů bio. dalo by se zařídit aby vše přišlo v jeden určitý den v týdnu...ale dávat dohromady vždycky každý týden, nabídku, objednávky, rozdělení a výběr peněz prostě holt něco zabere...a furt jako v tom vidim že ten biotop je na tohle vlastně v pohodě zavedenej...takže tak no :-(
Eva

Příspěvek od Eva »

800914 píše: ... tip pre brnenskych, zorganizujte sa tiez, ak zapojite buca odbermi sa prazakom urcite vyrovnate ...
My mame bioovoce i biozeleninu od pana Weidenthalera ze zahradnictvi 'Biozelenina Velehrad'. Zeleninu pestuji, ovoce dovazi, do Brna vozi zbozi jednou tydne. Predem si objedname na Internetu, ve smluvenou dobu si potom objednavku vyzvedneme a zaplatime. Vyhoda oproti obchodum je nizsi cena, nevyhoda je, ze musime objednavku uzavrit 4 dny predem, dostavit se pro ni ve stanovenou dobu na stanovene misto + nemuzeme se rozhodovat az podle toho, jak zbozi vypada.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

no my ji právě od waidoše vozíme do prahy, ale v určitejch ohledech je dražší než jiní, a taky nemá všechno, prostě není žádnej dodavatel kterej by byl ideální, je to o tom sledovat neustále nabídku všech
krom toho ted už přestává mít vlastní věci a víceméně už je ted skoro všechno dovoz, i ta jeho pověstná mrkef a ted aktuálně vyjde ze všech mrkví nejdráž..
Uživatelský avatar
Ivana
Příspěvky: 139
Registrován: pát bře 31, 2006 20:20
Bydliště: Rousínov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivana »

Taky obcas objednávám od Weidenthalera, a ted i z biosfery uz to jde, ale porad mi to nejak nevyhovuje a proste na ten system si nemuzu zvyknout. Nestiham objednavat a pak i clovek pro to musi dojet proste v pondeli nebo v utery a to je pro me docela organizacne nejak porad tezky s dvema deckama. Jeste nejsem z Brna, tak proste fakt nevim co delat. Je to fakt tezky clovek by si porad musel takhle obstaravat vse co potrebuje a zabralo by to strasne casu. Ach jo uz bych chtela mit dobu kdy bude bioobchudek v kazdem mensim mestecku nebo vetsi vesnici se zeleninou i ovocem a vsim.
Ale porad to nejak takhle koulím. Taky prave moc neverim tomu dovozu, ale co se da delat, proste radsi si koupim asi dovoz bio( i kdyz to prave neni 100% jisty) nez domaci vyhnojeny i kdyz ted v zime je vlastne dovoz taky skoro uz vsechno, krom asi tech jablek a brambor a ost.

Jo jinak Terez, Dýně Hokkaido jíš za syrovo? Je to pozivatelné? Asi jo ze? Ja jsem taky kolikrat ochutnala,ale nejak jsem nevedela jestli je to v pohode, nekde jsem kdysi cetla ze za syrova hokkaido ne.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Hokkaido je surove v pohode.
Uživatelský avatar
Ivana
Příspěvky: 139
Registrován: pát bře 31, 2006 20:20
Bydliště: Rousínov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivana »

aha :P tak zase mame co dalsiho jist :P Diky
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

dovoz Brno

Příspěvek od tristazmista »

Ahoj, mel by nekdo zajem jednou tydne nakupovat BIO ovoce a zeleninu z velkoobchodu countrylife?? minimalni odber je 5000(tak aby sme byli aspon 3), mam moznost to koupit na zivnostnak. Orientacni ceny tam jsou Avokado 7 kc, banany kilo 53, jablka topaz 35/kg kiwi 68/kg mandarinky 69/kg mango 28/ks, rajcata 55/kg atd.. kompletni cenik mam. Myslim ze ty ceny jsou vic nez zajimave :P
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Příspěvek od jans »

avokado 7kc za kus? to mi prijde nejak hodne levný
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Příspěvek od tristazmista »

jans píše:avokado 7kc za kus? to mi prijde nejak hodne levný
nekdo z brna komu to taky prijde levny by se opravdu nenasel?? :roll:

sou celkem dobry
:P
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Příspěvek od macik »

tristazmista píše:
jans píše:avokado 7kc za kus? to mi prijde nejak hodne levný
nekdo z brna komu to taky prijde levny by se opravdu nenasel?? :roll:

sou celkem dobry
:P
z brna? no já bych to určitě brala, ale zvládnu týdně tak 1500,- přece jenom jsme jen dva a manžel nevita...mě by se to dost líbilo...máš další zájemce?
Uživatelský avatar
Ivana
Příspěvky: 139
Registrován: pát bře 31, 2006 20:20
Bydliště: Rousínov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivana »

Me to prijde teda taky levne az moc na to ze je to bio avokado.. Asi to bude za 100 g ne? Jinak jakto ze z Brna? Countrylife je prece v Praze. Ja bych se hned pripojila, take jsem od Brna. :)
anini

Re: BIO ovoce

Příspěvek od anini »

Zdravím, chtěla bych se zeptat, kde kupujete ovoce, případně zeleninu za přijatelnou cenu. Raději bio, ale může být i ověřené farmářské 8) Třeba banány jsem neviděla ani nepamatuju, jinak sem tam něco mají (Billa, Lidl, Freshbedýnky, Biosféra, Rozmarýna), ale aby člověk chodil pro každý druh jinam. Zn.: Praha :wink:
Uživatelský avatar
kubis
Příspěvky: 4
Registrován: sob čer 21, 2014 9:26

Re: BIO ovoce

Příspěvek od kubis »

My kupujem Bio banany, pomerance a citrony v Globusu, docela za rozumnou cenu.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: BIO ovoce

Příspěvek od Janek »

Co je to rozumna cena a jak se pozna bio banan? Ma jinou vuni?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: BIO ovoce

Příspěvek od cepheus »

Kdo jsou my ?
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

BIO ovoce

Příspěvek od Janek »

Dal jsem slupku z bananu zviratum a ty ji zblajzli, tak bud to byl bio banan anebo nepoznaji chemii v jidle :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: BIO ovoce

Příspěvek od cepheus »

Bych nerek ze zvirata jsou az tak blby, na druhe strane pes mi vytrhne burta z ruky i s papirem a je mu to fuk, tak nevim :D ..
Mozna (spis urcite) maji odolnejsi pajsl nez my, psi zaludecni stavy pry jsou proti nasim primo lucavka kralovska, patogeny nemaji sanci:).

Sezral bys po sobe h...o a nic Ti nebylo ? Psi fenky "uklizi" takto po stenatech uplne bezne, nektery psi to okoukaji a delaji i v dospelosti.
A jsou fit (a nic s tim nenadelas):).
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: BIO ovoce

Příspěvek od ajla »

Bio banán nerozeznáš podle chuti stejně, jak ostatní bio ovoce a zeleninu. Kromě ceny se to nedá poznat. Akorát u sušených fíků a datlí je výhodné kupovat bio, např. od alnatury, neboť nesíří a nenamáčejí v glukóze.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: BIO ovoce

Příspěvek od Janek »

Jen ty ceny jsou 4x vyssi a trvanlivost mozna nizsi... :-( driv ci pozdeji to nekdo zacne fejkovat.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Nofu

Re: BIO ovoce

Příspěvek od Nofu »

Biobanany ktere kupuju ja jsou chutove znatelne lepsi, vlastne natolik, ze mam ted problem jist ty bezne distupne. Baby banany jsou potom jeste u tridu vys.

Co se psu a chuti tyka, psi maji radi cokoladu, vcetne cerne, coz muze byt posledni pamlsek ktery kdy sni. Nektere jedovate houby udajne chutnaji velice dobre....

Muj prvni post, jaj.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

BIO ovoce

Příspěvek od Janek »

Vazne psa zabije cokolada? Nebo je to urban legend? Sice se to pise v kazde prirucce, ale to by musel 30kg pes snist 3kila ciste cokolady, ne? Tri kila masa sni v pohode... Nejak neverim, ze po 100g tabulce cokolady ...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: BIO ovoce

Příspěvek od ajla »

Ano baby banány jsou nejlepší, ale drahé, proto mezi běžnými banány vybírám co nejmenší, ty přerostlé nikdy nekoupím, ani levné, pak když doma dojdou, docela jsou dobré.
Jsem viděla, jak malé dítě drželo v ruce čokoládu /100 g/, přišel k němu vlčák, sebral mu čokoládu z ruky, sežral celou i s obalem /nevím, jaký to byl obal/ a nic mu po tom nebylo, normálně žil a fungoval.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

BIO ovoce

Příspěvek od Janek »

Vsak jsem mel asi pravdu, musel by ji snist kila:

Cutace:
Pro 10 kilogramů těžkého psa má 700 gramů mléčné čokolády fatální důsledky.
...
Vysoký obsah tuku v čokoládě může kromě toho vyvolat zánět slinivky břišní.
Konec ciace
http://gnosis9.net/view.php?cisloclanku=2005080023

No a 90% granuli obsahuje ve slozeni na prvnim miste OBILI (co je na prvnim miste = nejvetsi podil ve slozeni) a ze psi konci z toho po par letech konci na veterine nikoho beztak nevzrusuje... Pes prece neni obilozrout ale masozravec, viz streva, zuby...
---
V cm jsou dobre NEJMENSI banaky oproti normalne velkym?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Odpovědět