Soukromá inzerce

Místo pro tipy na nákupy a pro soukromou inzerci.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Soukromá inzerce

Příspěvek od tvx »

Tady je místo pro vaši soukromou inzerci
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Odprodám nebo klidně nejdřív zapůjčím na pokusy lis na ovoce Porkert., neb mi leží doma nevyužitý.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

byt v sydney - podnajem

Příspěvek od kveta »

bezva napad tvx :P

tak uz hned inzeruju:

PRONAJMU zarizeny BYT

1+1 v sydney, NSW vychodni ctvrte Malabar, 10min chuze na plaz, dalsi plaze 1/2hod chuze... nedaleko centra, autobusova zastavka par minut,
vana telefon radio lednicka...velice levne, na dlouhe ci kratke obdobi..

pro blizsi info: please email me... :P
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Zamestnam ridice/cku

Příspěvek od kveta »

Zamestnam ridice/cku s autem i bez,

na 3 tydenni pracovni dovolenou: prozkoumat pobrezi jizni evropy, 100pro musi bejt spanelsko a portugalsko, spat pod sirakem, jist hlavne ze stromu, keru atd...kdykoliv se to hodi v obdobi cervenec - zari 2006

ODMENA za praci ridice... hezka dovolena,veskerej benzin platim ja, + 3 000 kourn. :P nemam jeste narok na mezinarodni ridicak.

zajemci: email mi... :D
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Zamestnam ridice/cku

Příspěvek od buc11 »

kveta píše:Zamestnam ridice/cku s autem i bez,

na 3 tydenni pracovni dovolenou: prozkoumat pobrezi jizni evropy, 100pro musi bejt spanelsko a portugalsko, spat pod sirakem, jist hlavne ze stromu, keru atd...kdykoliv se to hodi v obdobi cervenec - zari 2006

ODMENA za praci ridice... hezka dovolena,veskerej benzin platim ja, + 3 000 kourn. :P nemam jeste narok na mezinarodni ridicak.

zajemci: email mi... :D
předběžně bych měl zájem, (ale musím se zeptat manželky), a jak by sis to představovala technicky?
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Příspěvek od kveta »

no to by bylo bezva kdyby ti to manzelka dovolila, proc ne, snad nezarli, a kdyz jo, tak by ji mohlo uklidnit, ze ja nemam o zabrany muze fyzickej zajem, ja se jinak rada podelim, ale ne o telo. ale treba tu placam nesmysly, a vubec o nic moc nejde...

jeste mi prosim Te vysvetli, co myslis pod tim technicky...na domluvy mame do vaseho leta dost casu...prvni dulezitej bod je teda abys vedel na tutofku, jestli jo nebo ne....

tesim se na odpoved.
kveta
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

kveta píše:no to by bylo bezva kdyby ti to manzelka dovolila, proc ne, snad nezarli, a kdyz jo, tak by ji mohlo uklidnit, ze ja nemam o zabrany muze fyzickej zajem, ja se jinak rada podelim, ale ne o telo. ale treba tu placam nesmysly, a vubec o nic moc nejde...

jeste mi prosim Te vysvetli, co myslis pod tim technicky...na domluvy mame do vaseho leta dost casu...prvni dulezitej bod je teda abys vedel na tutofku, jestli jo nebo ne....

tesim se na odpoved.
kveta
ještě jsem teda nebyl doma, ale zajímalo mě jenom kde by byl sraz a jestli moje nebo tvoje vozidlo. Mě totiž dost pomáhá to tady přečkat(jako v práci), když se jeví v blízké budoucnosti něco takového pozitivního
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Příspěvek od kveta »

no jestli auto mas, tak bysme pouzili tvoje, coz by vse zjednodusilo jinak ja bych musela naky v cr koupit.

ja bych prijela za tebou do tvyho bydliste a od tud by jsme vyrazili...

ted budu volat mame, kdyz tam bude budu zpet za hodku, kdyz ne tak za chvilicku. zatim cau...neboj se ptat...kdo se pta ten se dozvi..K
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Příspěvek od kveta »

no, tak uz jsi asi doma, tot ok, ja jsem stejnak klabosila pres hodku s mamkou...ona je taky dobrej magor, bude ji v lete 70 a cela unesena mi vypravi jak sli/klouzali se s kamoskou 3km po ledovy ceste na nejakej kopec...cil, ozdobenej stromecek a 3 kralove...no byli tam i jini a zpivali i koledy...to ja se radci klouzu na pisecnejch dunach..

no byla by to stopro positivni akce, ja uz mam s kocovnym zivotem dost zkusenosti, a spoustu ovocnych stromu uz taky poznam na dalku. a pod sirakem spim nejradsi.

prosim te hlavne si co nejdriv zjisti jestli jo nebo ne...jinak nema cenu nic moc planovat ze jo.. :P good luck :P K
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

kveta píše:no, tak uz jsi asi doma, tot ok, ja jsem stejnak klabosila pres hodku s mamkou...ona je taky dobrej magor, bude ji v lete 70 a cela unesena mi vypravi jak sli/klouzali se s kamoskou 3km po ledovy ceste na nejakej kopec...cil, ozdobenej stromecek a 3 kralove...no byli tam i jini a zpivali i koledy...to ja se radci klouzu na pisecnejch dunach..

no byla by to stopro positivni akce, ja uz mam s kocovnym zivotem dost zkusenosti, a spoustu ovocnych stromu uz taky poznam na dalku. a pod sirakem spim nejradsi.

prosim te hlavne si co nejdriv zjisti jestli jo nebo ne...jinak nema cenu nic moc planovat ze jo.. :P good luck :P K
ještě dřepím tady a budu tady až zítra ráno, doma k tomu pokud nemusím tak nepáchnu, PC je můj enemy
to já vím, že to je to nejlepší co může být, akorát většinou jezdím bez auta, abych se nemusel o nic starat a raděj chodím než jezdím
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Příspěvek od kveta »

ja taky radsi chodim, chuze a plavani je muj ideal spusob cestovani, ale za 3 nedele bych to pobrezi spanelska a portugalska moc neprozkoumala...

jinak si predstavuju ze by se kazdej den trochu jelo a mista ktery nas zaujmou prozkoumat: chodit...plavat...chci hlavne cestovat podle pobrezi...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

[quote="kveta"]
po komplikovaném vyjednávání se přihlašuji do výběrového řízení na zmíněnou posici
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Příspěvek od kveta »

buc11 píše:
kveta píše: po komplikovaném vyjednávání se přihlašuji do výběrového řízení na zmíněnou posici
Gratuluju, to je bezva, mam radost...jsi prijaty.

Naplanovala jsem cestu: no nakonec to vyslo tak ze ty asi prijedes vyzvednout do maly vesnicky u marjanskych lazni, za benzin ti samo zaplatim, a tam si odpocines /kdyz bude nutne muzes jednu noc prespat/a az budes ready, vyjedeme:

mnichov, milano, genova, nice, marseille, barcelona, a na jih kolem celeho pobrezi spanelka a portugalska...jeste jsem nedelala casovej plan, ale kdyz bude cas, na par dni do afriky...

zpet: toulouse, nimes, nice milano mnichov...

co nejvic se vyhybat mestum, a dalnicim...jestli te bavi mapy, tak muzes udelat presnou trasu, kdyz ne zadam to tatovi, toho to bavi, ale ty mas prednost, ty pojedes...

jinak cestu z cr do genovy chci urazit co nejrychleji, pak uz jen tak lazo plazo... :P
Uživatelský avatar
smaldas
Příspěvky: 168
Registrován: stř črc 21, 2004 8:45
Bydliště: Scotlandija

Příspěvek od smaldas »

lidi, tak to vam budu setsakra zavidet :wink:
radne si to uzijte..sak jak jinak taky :wink:
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

To mi pripomina, jak kamarad nedavno vypravej jak mu chciplo auto kdyz jezdil jak divej po Korzice a motor uplne na kasu, neb prdnul rozvodovej remen... nastesti bylo auto nejak havarijne pojisteny tak pak diky stavce prevozniku ci koho to, letel domu prvni tridou zadarmo a auto mu za tri tydny dovezli zpet...
Dejte vedet cim tu expedici pojedete, "c)
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Příspěvek od kveta »

no, vidis, tvx, jakej ma ten tvuj kamos zajmavej pribeh...

ja bych to sice resila tak, ze bych si dala 3 denni pust kdyby tam co jsem se zasekla nebylo nic k jidlu, spala bych pod sirakem a po oprave auta pokracovala v ceste...

jasny je ce se na cestach muze stat cokoliv, na takovy zalezitosti jsem privena...ale jses moc hodnej ze jsi mi pripomel abych nezapomela zaplatit nejaky to pojisteni...jinak s vydajema na nejaky ty poruchy samo pocitam...

pjedeme autickem malinkym, detajly vi ridic buc 11, ale nemam v planu trhat zavodni rekordy, spis naopak..pres nejvetsi vedra my u vody auticko ve stinu...atd...
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Příspěvek od kveta »

smaldas píše:lidi, tak to vam budu setsakra zavidet :wink:
radne si to uzijte..sak jak jinak taky :wink:
no, mela by bejt pohoda, dovolenou si ja osobne zaslouzim, loni mi nevysla, zasekla jsem se tady v sydney...tak uz se taky tesim.

o tom jak bylo pak poslu report, budou i obrazky :P
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

kveta píše:
buc11 píše:
kveta píše: po komplikovaném vyjednávání se přihlašuji do výběrového řízení na zmíněnou posici
Gratuluju, to je bezva, mam radost...jsi prijaty.

Naplanovala jsem cestu: no nakonec to vyslo tak ze ty asi prijedes vyzvednout do maly vesnicky u marjanskych lazni, za benzin ti samo zaplatim, a tam si odpocines /kdyz bude nutne muzes jednu noc prespat/a az budes ready, vyjedeme:

mnichov, milano, genova, nice, marseille, barcelona, a na jih kolem celeho pobrezi spanelka a portugalska...jeste jsem nedelala casovej plan, ale kdyz bude cas, na par dni do afriky...

zpet: toulouse, nimes, nice milano mnichov...

co nejvic se vyhybat mestum, a dalnicim...jestli te bavi mapy, tak muzes udelat presnou trasu, kdyz ne zadam to tatovi, toho to bavi, ale ty mas prednost, ty pojedes...

jinak cestu z cr do genovy chci urazit co nejrychleji, pak uz jen tak lazo plazo... :P
NO KDYBYCH SI DELAL PLAN, SKORO BYCH TO NEVYMYSLEL LIP, už si to hážu do TOURu a zašlu i itinerář, tata až kdyby to nevyšlo.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Příspěvek od kveta »

no, to mam vazne radost, DIK :P
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Probelem byl v tom, ze auto opravit v rozumne dobe neslo, bylo to o vymene temer komplet celyho motoru v cene kolem 50tis. korun, coz me samotnyho poucilo, ze neni na skodu se obcas pojistit, to je jedine proc se mi to asociaovalo + to jak se k tomu pekne postavila pojistovna ze meli jeste cestu zpatky zadarmo :c]
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Příspěvek od kveta »

jasna zprava, lepsi se pojistit, clovek pak muze v pohode relaxovat, ze jo... :P navic ja nerada zbytecne vyhazuju penize...
dik za zajimavej pribeh, pravdivy jsou nejlepsi...
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Omlouvam se, ze vam tady do toho vstupuji. Chci se jen zeptat, jestli by bylo teoreticky mozne, ze bych se k vam na tu jizdu pripojila. Jen se teoreticky ptam, prakticky jeste nevim, jestli budu mit cas.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

o tom pojištění taky neco vim, zvlast co se tyce urazů v zahraničí...
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

RadkaS píše:Omlouvam se, ze vam tady do toho vstupuji. Chci se jen zeptat, jestli by bylo teoreticky mozne, ze bych se k vam na tu jizdu pripojila. Jen se teoreticky ptam, prakticky jeste nevim, jestli budu mit cas.
Rovnou z toho udelame vitasraz u more, ne? Taky uz me jizni kraje dlouho lakaj... "c)
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
peterxxl
Příspěvky: 33
Registrován: úte lis 29, 2005 19:32
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peterxxl »

jj taky me to prislo na mysl, zda by se to nedalo udelat nejak abych se mohl zucastnit... to budu uz mit po maturite takze by to bylo super :D takovej najezd ceskych vitarianu na sklady cerstveho ovoce v subtropech :D
Naposledy upravil(a) peterxxl dne úte led 10, 2006 23:37, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
peterxxl
Příspěvky: 33
Registrován: úte lis 29, 2005 19:32
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peterxxl »

puvodne sem teda chtel jet stopem do ciny, ale to by se asi protahlo a jeste nevim jestli se dostanu nebo nedostanu na vejsku (pocitam z ne)... takze to nni jiste, ale tohle jak navrhuje kveta by bylo realizovatelne i kdyz budu mit stesti a vezmou me...

ale jinak kdyby se mnou chtel jet nekdo stopem do ciny tak bych byl taky rad :D nemam to jeste promyslene ale mysim to vazne
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Příspěvek od kveta »

Tereza píše:o tom pojištění taky neco vim, zvlast co se tyce urazů v zahraničí...
Terezko, podel se s nami o tvoji zkusenost...radi se poucime..ja neco nekde cetla tady na foru, ze te australie moc mile neprijala...

ver mi ze mi je to moc lito, a skoda ze jsem v ty dobe jeste o tobe nevedela, mohla jsi u me pobyt.. :P
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Příspěvek od kveta »

to radkas, peterxxl & tvx:

no lidicky vazne mam radost ze vas taky laka cesta do teplych kraju za ovocem... :P

nakonec treba budeme muset nekde schrastit autobus ze jo :P

je tady i moznost ze by mohly jet auticka 2, je to zatim v jednani, uz jsem se ptala, druhy ridicky co se nabidla na praci, cekam na odpoved...

kdyby jste byli 3lidi, mohli by jste si to dy doby nasetrit a zamestnat ji...

ona by taky kdyby jela chtela jet v zari, takze nadeje tu je...

jinak to zatim vypada tak, ze auticko s kterym pojedeme buc11 a ja, je malinky a i kdyz ja osobne si vemu jen malicko s sebou, nechci aby jsme cestovali jako sardinky, ja jsem zvykla na prostor, a navic po ceste zpet bych rada do cech privezla nejaky ty dary maticky zeme, a buc11 treba taky bude chtit rodine privizt nejakej ten spanelskej pomeranc...ze jo..

i presto jsem ja osobne otevnena moznosti, ze kdyby nakonec se jeden hubenej vitarianek nikam nevesel, ze by jsme si ho s sebou vzali, ale zatim jeste nevim co by na to buc11...

nastesti mame na planovani do zari casu dost...tak hlavne relax...

love all,
kveta
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

To peterxxl: stopem do činy nic moc, auta podle me po ceste moc brat nebudou, ale mam v plánu cestu ze sankt peterburgu do singapuru, pres mongolsko, cinu, vietnam, laos atd. vlakem a busem. Jenze letos to ještě nevidím, spíš tak v horizontu 2-3 let, je to cesta tak na 8-10 měsíců a to se teď zrovna neutrhnu, když jsem se před chvílí vrátila..

To Kveta: Děkuju za nabídku, jenže jsem byla v době mých ourazů na westcoastu, tak by to k tobě bylo docela daleko. Nevlídná ke mě nebyla ani tolik austrálie jako česká pojištovna, ale i tak díky bohu za to že jsem nějakou pojistku měla
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Z mého pohledu na věc jsem nabídku přijal velmi rád ovšem jako práci, a tak se podřídím přání zaměstnavatele, avšak zároveň musím konstatovat, že kdybych si plánoval vlastní cestu, zvolil bych jinou filosofii, spíš míň poznávání nových míst, míň km vozidlem, řači poznávám sám sebe při dlouhých pochodech (cca 30denně, výstupy na kopce...)atd.
TAkže v tomto případě bych dal přednost původnímu záměru a nebo bych se potom raději zúčastnil jako výletník(spoluinvestor-který se nechá někam dovézt a tam si to užije) třeba i se společenstvím vitariánů, ale potom spíš pobytovku na jednom místě, neboť jaxem říkal, nemám zájem poznávat turističnyje pamětihodnosti, v městech mě třeba zajímají jen ovotrhy, jinak upřednostňuji přírodu, moře...
čiliže asi takto
Uživatelský avatar
Alchemist
Příspěvky: 128
Registrován: pon led 24, 2005 12:28
Bydliště: Slany

Příspěvek od Alchemist »

buc11 píše:Z mého pohledu na věc jsem nabídku přijal velmi rád ovšem jako práci, a tak se podřídím přání zaměstnavatele, avšak zároveň musím konstatovat, že kdybych si plánoval vlastní cestu, zvolil bych jinou filosofii, spíš míň poznávání nových míst, míň km vozidlem, řači poznávám sám sebe při dlouhých pochodech (cca 30denně, výstupy na kopce...)atd.
TAkže v tomto případě bych dal přednost původnímu záměru a nebo bych se potom raději zúčastnil jako výletník(spoluinvestor-který se nechá někam dovézt a tam si to užije) třeba i se společenstvím vitariánů, ale potom spíš pobytovku na jednom místě, neboť jaxem říkal, nemám zájem poznávat turističnyje pamětihodnosti, v městech mě třeba zajímají jen ovotrhy, jinak upřednostňuji přírodu, moře...
čiliže asi takto
No Buci, nejakeho takoveho vita cundru ci putovniho tabora ve stylu poznej sam sebe se rad zucastnim. Mozna i potravu dat vetsinou co priroda kudy budeme prochazet da, ne? Jakepak trhy ... :D
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Příspěvek od kveta »

ok, tak se mi zda ze tu nastavaji mensi zmatky a nedorozumeni...vubec jsem si nevsimla, ze by se nekdo zminoval o turistyckych atrakcich..

myslela jsem ze je z mych slov jasny ze se chci vyhybat dalnicim a mestum, pokud mozno..

a taky uz jsem se zminila ze nechci cestovat jako sardinka, jen jsem rekla, ze kdyby s tim buc11 souhlasil, ze byjsme mohli jednoho clovicka pribrat, ale ted kdyz o tom premyslim, tak radsi asi ne, nebot ja se chci vyhnout co nejvic komplikacim, chci mit hlavne klid.

ja mam svuj plan, a ten si potrebuju naplnit, jinak taky moje ridicka v zaloze se odvolala, takze je to lidicky na vas, jestli chcete podnikonout nejakou cestu, aby jste si to zaridili, treba v ty samy dobe a muzeme se neke nekolikrat treba srazit .... :P
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

ja ani nepredpokladal nejaky sardinkovani, spis by muselo jet vice vozu... a ani bych nebyl pro pevnej plan a stejnou cestu vsech vyprav... neb sam pojedu minimalne se psem a dcerkou coz by zbytek omezovalo, a spis bych jel nekam na ten jih Francie a tam model co posal buc, pokud nepojedu misto toho stejnym zpusobem courat na Slovensko... kde ale budu muset asi jist lesni plody, a houby :c]
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Příspěvek od kveta »

tvx píše:ja ani nepredpokladal nejaky sardinkovani, spis by muselo jet vice vozu... a ani bych nebyl pro pevnej plan a stejnou cestu vsech vyprav... neb sam pojedu minimalne se psem a dcerkou coz by zbytek omezovalo, a spis bych jel nekam na ten jih Francie a tam model co posal buc, pokud nepojedu misto toho stejnym zpusobem courat na Slovensko... kde ale budu muset asi jist lesni plody, a houby :c]
tvx, :P no to uz mi zni lip, spis jsme si asi nerozumeli ze jo..

a jinak na slovaci jsou i dobry hrozny a jiny svestky ...samo nekvaseny...a na ty houby tak trosku bacha...hlavne na ty krasny puntikovany muchomurky...

ja uz par let silham po spanelskechj fikach, uz jsem je totiz mela...hotovej raj na zemi.. :P
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Příspěvek od kveta »

to buc 11: hmm..nevsimla jsem si ze by se nekde nekdo zminoval o turistickych pamatkach...ja se taky priklanim k puvodnimu planu...

me zajima klid mir pohoda, voda na plavani, cvachtani a brouzdani...ovoce ze stromu keru atd...a zdravej balanc mezi jizdou a odpocinkem: chuze plavani nic nedelani....me budovy nezajimaji...
co ty na to?

:wink: k
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

to alchemist:
No Buci, nejakeho takoveho vita cundru ci putovniho tabora ve stylu poznej sam sebe se rad zucastnim. Mozna i potravu dat vetsinou co priroda kudy budeme prochazet da, ne? Jakepak trhy ... :D[/quote]

no jo u mě to pak připadá až zas za rok, nemám tolik dovolené, ale třeba už nebudu v blízké budoucnosti tak fatálně zaháčkován v zaměstnání.
A trhy (ovozelo) jsou moje další úchylka-rád se tam procházím, pobývám, pozoruju, levně nakupuju -pouze super ripe a je mi tam dobře. Když jdu třeba s manželkou, nebo dětem to de taky na nervy, pořád spěchaj do hodnotnějších obchodů a znervónují tím i mě.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Příspěvek od kveta »

...me taky moc bavi ovocny trhy, jen se divat na ty hromady krasnyho ovoce, ktery me fascinuje...
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

TIBI

Příspěvek od Johny »

Nechce někdo nejlépe z Prahy krystalky TIBI (vodní kefír) ?
Nevím co s tím, to je neuvěřitelný jak rychle to roste, krmím to sušenou třtinovou šťávou, ono to za dva dny všechen ten cukr sežere, je to pak kyselý a plný B vitamínů a asi 2-3 procenta alkoholu. Něco jako kombucha ale ta potřebuje osm dní, čistou sacharózu a čaj. Tohle jede i na ovocný šťávě. Tady ještě odkazy:

http://mbm.dotnet11.hostbasket.com/iis/kefir.asp

http://www.fisar.net/tibi/index.php
Eva

Příspěvek od Eva »

Nabízím BIO Spirulinu: 2 balení = 600 tablet, pokud se o ni někdo přihlásí během dneška nebo zítřka - po víkendu totiž odjíždím. Zkusila jsem ji, ale bohužel mám pocit, že mně nějak nesvědčí. Někde jsem tu dříve četla, že pro někoho je OK. Pokud ji bude chtít někdo, kdo není z Brna, můžu ji poslat poštou.

Dík za rychloodpovědi :wink:
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

jakou minimální teplotu to TIBI snáší?
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

tvx píše:jakou minimální teplotu to TIBI snáší?
:D

S teplem se jen zrychluje ten proces, takže je to jedno, akorát ti to tam bude trvat dýl
Uživatelský avatar
Theresa
Příspěvky: 124
Registrován: ned bře 21, 2004 20:38
Bydliště: Nový Jičín

Re: TIBI

Příspěvek od Theresa »

Johny píše:Nechce někdo nejlépe z Prahy krystalky TIBI (vodní kefír) ?
Nevím co s tím, to je neuvěřitelný jak rychle to roste, krmím to sušenou třtinovou šťávou, ono to za dva dny všechen ten cukr sežere, je to pak kyselý a plný B vitamínů a asi 2-3 procenta alkoholu. Něco jako kombucha ale ta potřebuje osm dní, čistou sacharózu a čaj. Tohle jede i na ovocný šťávě. Tady ještě odkazy:

http://mbm.dotnet11.hostbasket.com/iis/kefir.asp

http://www.fisar.net/tibi/index.php
A jak to chutna,jako kombucha? A kolik toho denne asi vypijes? Nezkousel jsi to s medem?
...vivre pour l´instant, vivre pour l´amour, la liberté et la paix
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

Jde to i s medem, jasně. Chutná to super, záleží jak dlouho to necháš, po těch dvou dnech už to neni skoro vubec sladký a je to dost kyselý, taky protože já jich mam v tý sklenici už víc jajk vody :roll: Asi se to chuťově dá k tý kombuše přirovnat, ale fakt záleží z čeho to děláš. Kombucha mi přijde debilní že to trvá osm dní, musí mít bílej cukr jinak chcípne a čaj. To jsou podle mě ňáký bakterie a kvasinky co jsou tady proto, aby zlikvidovaly ten jed - bílej cukr, aby ho někdo náhodou třeba omylem nesnědl, třeba mravenci.. :lol:
Uživatelský avatar
Alchemist
Příspěvky: 128
Registrován: pon led 24, 2005 12:28
Bydliště: Slany

Plastove nadrze na destovou vodu

Příspěvek od Alchemist »

Koupim:

2 ks takove ty velke ctvercove plastove nadrze na vodu o objemu cca 1m3, (dodavaji se i s paletou, ja bych rad ty bez palety) dole s vypustnym ventilem, pokud mozno jiz vymyte, bez nejakeho chemickeho sajrajtu. Diky.

PS: budu vdecny i za info ci kontakt na pripadneho prodejce
Delej co muzes, s tim co mas, tam kde jsi!
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Plastove nadrze na destovou vodu

Příspěvek od Honza »

Alchemist píše:Koupim:

2 ks takove ty velke ctvercove plastove nadrze na vodu o objemu cca 1m3, (dodavaji se i s paletou, ja bych rad ty bez palety) dole s vypustnym ventilem, pokud mozno jiz vymyte, bez nejakeho chemickeho sajrajtu. Diky.

PS: budu vdecny i za info ci kontakt na pripadneho prodejce
zdar, vím o prodejci, je dokonce od Slanýho z nějaké vesnice tam - jméno je Reichal tel. na něj :606676440. Vloni jsem u něj kupoval 3 ks - mám je zakopané do země a svádím do nich dešťovou vodu. Letos koupím ještě jednu. Ten telefon fungoval přibližně před rokem, tak snad to číslo nezměnil.
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Plastove nadrze na destovou vodu

Příspěvek od buc11 »

podle mne, když ten cukr v tom zelí a vůbec zkvasí, tak je ta potrava více méně znehodnocená, to je jako pit vinný patoček proti moštu, event.lehkýmu burčáku, mně ty kyselý zelí, kombuchy apod nečiní vůbec dobře
ať žije gluko-fruktóza a jiné

to píšu pro ty, kteří to tak taky cítí, aby se necítili osamoceně.
Když jsem přišel sem tak jsem se opičil po Honzovi, ale nebylo to ňák pořád ono a tak jsem to posunul
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Příspěvek od kveta »

jsem rada zes to posunul a je to ono!
ano gluko - fructoza to je it! blahopreju, jiste sam ted dobre vis ze jsi na ty spravny ceste...

jinak je logicky ze nalozeny zeli atd neni cerstvy...
ja kdyz si hraju s ovocem a odstavnuju ho nebo mixuju v mixeru ihned to consumuju...za par minut uz je to stary

jeden muj kamarad ma slaby zazivaci ustroji, jednou si pokusne udelal doma cerstvou ovocnou stavu dal do lahve a tasky s ledovejma chladicima cihlickama a za 2 hodiny si to dal k obedu a za nekolik hodin potom zvracel...jinak on ma uz ted vse zmapovany co jeho telo prijme a co ne...ted teda kdyz je venku kupuje si stavu cerstve na pockani udelanou, nastesti se to da koupit na kazdym rohu...akorat oproti domaci vyrobe aspon 10x drazsi..
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

[quote="kveta"]jsem rada zes to posunul a je to ono!
ano gluko - fructoza to je it! blahopreju, jiste sam ted dobre vis ze jsi na ty spravny ceste...

jo, zrušil jsem ty svoje gaspáča, zelný saláty a jiný objemovky, místo toho si dám jen deci zeleninové šťávy z toho všeho dohromady a hned se objevují metaeufostavy, dokonce, když odcházím v 14:30 tak mám čistej prázdnej žaludek, nachystanej na doma na hromady tropicofruit.
Teď se mi podařil koupit červenej meloun, ale úplně zralej až přezrálej, to bylo doma radosti a několik oranžovejch a žlutejch, pak hrozny a avokádo-to je základ mýho štěstí a ty jím celý. Pak se dorazím šŤávou z mých namražených meruněk, rybízu a uskladněných jablek -většinou doslazených medem. Pak kokosový mlíko a vycucanou (nepolykanou)kokosovou kopru. Včera jsem k tomu přidal půl superpřezrálýho grepa, pomeranč a mango. Kolem 21:00 to všechno slehlo a mohl jsem ten den ještě normálně dožít.
Takže už mně zbývá trochu zreduknout 4 kešu na 3, para, čerstvý dý%novce a naklíčený slunečnice a tahini, který se tam pořád někde povaluje.
Na zelený teď trochu kakám, jen čekanku, ledovec a chlorelu (4 ks).
Zapomněl jsem 6 datlí a 4 dry fíky.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Příspěvek od kveta »

to buc11: no teda konecne barvicky: cerveny zluty a oranzovy...doma radost a k tomu jeste ty metaeufostavy...takovy zpravy mi delaj radost na dusi... :P
Janina
Příspěvky: 289
Registrován: ned úno 19, 2006 17:39

Příspěvek od Janina »

Dokáze nèkdo se dát do prekladu knihy s ca 130ti str.?!

Téma: holistická vèda v souvislosti s kvantovou fyzikou. Jde o ucení staré více jak 4ooo let. Muj prítel knihu prekládal 1/2 roku, a ríkal, ze to bylo pro nèho jako meditace. Text je velmi zajímavý a poutavý. Vplouvá se do nèj a otevírá vèdomí.

Co za to? Prosím kontaktuj mè, v prípadè zájmu prekladu na dané téma.

Text je v anglické a nèmecké verzi.
Poskytnu k pujcení PC Translator 04/05 program, bude-li treba. Prekládá vèty, ale gramatika a nèkterá slova se musí dát do správné ceské logiky po smyslu textu.

Zvládl by to nèkdo?
Odpovědět