Ovoce a zelenina ze supermarketů

Místo pro tipy na nákupy a pro soukromou inzerci.

Moderátor: hugo

Jane
Příspěvky: 109
Registrován: pát úno 26, 2010 15:32

Ovoce a zelenina ze supermarketů

Příspěvek od Jane »

Zdravím všechny, kde kupujete ovoce a zeleninu na odšťavování? My nakupujeme v Penny nebo Tescu, protože bohužel kupovat si bedýnky nebo nakupovat jen na farmářských trzích, na to nemáme peníze. Ale poslední dobou kvalita fakt zoufalá. Nejhorší je asi mrkev, ta je plesnivá do druhého dne. Má vůbec cenu si z takové mrkve dělat šťávu? To je asi horší než nic, ne? Bohužel na zahradě se mi nepodaří vypěstovat takové množství, abych to pila celou zimu....
Uživatelský avatar
Pepe
Příspěvky: 34
Registrován: sob zář 19, 2015 15:43
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ovoce a zelenina ze supermarketů

Příspěvek od Pepe »

Ja si to kupujem v Metre. Vraj Lidl ma slusnu kvalitu ovo-zel. Billa je celkom slusna ele je asi v priemere najdrahsia, aj ked som sa stretol s dobrymi akciami. U nas podporujem hlavne SR market Fresh. Aj ja mam zahradku ale na zimu to bude na markety. Alebo si urobit v zahradke velku hlboku dieru a uskladnit tam tu zeleninu ktora sa da, cize nakupit v jeseni od farmarov. Podla mna, som presvedceny ze ta cena kvalitneho ovo-zel stoji za tu vyssiu cenu, je to retazova reakcia na zdravie, je to ako s reklamou, das do nej peniaze a nikto ti nevycisli aky to malo efekt. :br
,,Kedykolvek sa ocitnete na strane vetsiny, je na case sa zastavit a premyšlat. Mark Twain
Ozeki
Příspěvky: 179
Registrován: čtv kvě 21, 2015 15:01

Re: Ovoce a zelenina ze supermarketů

Příspěvek od Ozeki »

Jane píše:My nakupujeme v Penny nebo Tescu, protože bohužel kupovat si bedýnky nebo nakupovat jen na farmářských trzích, na to nemáme peníze. Ale poslední dobou kvalita fakt zoufalá. Nejhorší je asi mrkev, ta je plesnivá do druhého dne.
Pridam nazor.

V provincnich kramech (P...y) jsou male obratky, tak proto... Zkus Kaufland, tam mivaji daleko vetsi obratky a po 20h maji i vyrazne slevy (zbytkove mrkve byly napr. za 1,-/kg). A hlavne, vzdy ber zezadu v regalu, vepredu je to nejstarsi zbozi s nejblizsi expiraci.

Nebo z T. zkus eshop, vyhoda, ze nalozi centralniho skladu a maji chladici vozy a nekolik chladicich zon (myslim ze 4 zony) a jde rovnou k tobe cerstvejsi, nez nakoupis pres regal. Kdyz by ti to do druheho dne shnilo, nerozpakuj se napsat tri radky emailu a druhy den anebo pri pristim nakupu mas novou davku zdarma... Prazsky Rohlik pana slevomata neznam, ale myslim ze na streamu provadeli "test" obou sluzeb.

Ale marketova zelenina neni urcena k uskladneni v krechtu (dira v zemi) nebo ve sklepe, jak pise pepe, spise ku prime spotrebe. Spis vsak kupovane produkty se zdravam nejak masivne odstavnovat, jen vyjimecne treba 1x mesicne... Neni to domaci bio kvalitka a na mnou pragovane "male mnozstvi" neni treba odstavnovat, ale staci konzumovat vcelku...

@Pepe: a jak vycislis lepsi kvalitu? Ono to muze byt dost dobre take placebo a sleduju to bedlive, jak lide iracionalne hodnoti kvalitu produktu, to by bylo diskuse na dlouho... Ve zkratce - mame na to doma nazor - maly farmar, nad kterym nemas zadnou kontrolu, ma vice vykyvu kvality a mensi moznost postihu a kontroly, nez velky vyrobce. Preferuji oznacene vyrobky/potraviny pred anonymnimi pultovymi/nebalenymi = neznacenymi (z trhu a z volneho pultoveho marketoveho prodeje, kde to vubec neni cerstve, ale jen neznacene a kdyz si vezmu slozeni, tak se nestacim divit, jakych aditiv tam je jeste vice, nez v balenych vyrobcich, kde je deklarace povinna)...
Odpovědět