Zdravá zelenina a ovoce - jak a kde ji sehnat

Místo pro tipy na nákupy a pro soukromou inzerci.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
C
Příspěvky: 65
Registrován: čtv zář 30, 2004 16:11
Bydliště: Praha 9

Zdravá zelenina a ovoce - jak a kde ji sehnat

Příspěvek od C »

Zajímalo by mě jak nakopit zeleninu a ovoce aby v ní bylo co nejmíň pesticidů a jánevímčeho, prostě jestli ty obrovský mrkve z -marketu obsahují to co se hodí k jídlu pro vitariána. A kdyby ne tak jak z toho ty chemikálie vyždímat, jestli to jde.

Dofám že jste to zhruba pochopili a díky za odpověď.
Uživatelský avatar
Neo
Příspěvky: 233
Registrován: stř zář 29, 2004 15:31
Bydliště: Kodan, Dansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neo »

Ono nejde jenom o pesticidy a janevimceho, zalezi take dost na typu pudy, hnojeni, zda se bere ohled na prirodni jevy atd. Nejlepsi by bylo si sam pestovat zeleninu podle biodynamickych principu, ale ne kazdy ma tu moznost. Bioprodukce je dalsi vynikajici moznost jak se vyhnout pesticidum a umelym hnojivum. Bohuzel je dost tezke sehnat v Cechach cerstvou zeleninu a ovoce v biokvalite. Jinak je lepsi kupovat od tuzemskych zemedelcu a zjistit si popripade, co pouzivaji pri peci o sve kultury.
Pokud kupuji neco v supermarketu, tak obecne plati, ze brokolice a mrkev nevyzaduje tak velkou peci, takze riziko, ze by tam byli nektere jedy, je daleko mensi, nez u rajcat, papriky a salatu.
Z ovoce patri mango a sharonovo ovoce mezi nejmene strikane, obecne plati, ze vse se slupkou je lepsi nez bez (napr. pomerance a melouny lepsi nez jablka, hrusky), to plati samozrejme pouze pokud nejime slupku ;o)
Prodejna Albio v Praze ma Bio salaty, jablka, zeli a dalsi veci, co ja jsem tam byl v lete, tak to bylo cerstve a vyborna kvalilta.
Uživatelský avatar
sorry
Příspěvky: 78
Registrován: pon říj 11, 2004 19:37
Bydliště: Levice

BIO potraviny ?!

Příspěvek od sorry »

Priatelia včera som sa tak zamyslel. niekedy sa mi to stáva. Prišiel som nato, že BIO potraviny už niesú.
M!cha!
Příspěvky: 159
Registrován: sob led 24, 2004 12:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od M!cha! »

BIO potraviny jsou - tedy produkty ekologického zemědělství. Asi ale narážíš na to, že stejně už nikdy nebudou 100%-ně čisté, prosté jakýchkoliv nečistot, kterými lidstvo "obohacuje" planetu. To je určitě pravda, protože kvalitu vzduchu a deště na poli zemědělci těžko ovlivní.

Na druhou stranu musím říct, že BIO potravinám fandím! Fenomén ekologického zemědělství vnímám jako něco naprosto pozitivního a rozdíl mezi BIO jablkem a jablkem z konvenčního zemědělství , které schytalo např. 20 postřiků během sezóny je evidentní. Mám radost z toho jak tendence spotřeby biopotravin stoupá (na západě už dosahuje desítek procent z celkové spotřeby potravin) protože tyhle potraviny jsou výsledkem zemědělství, které nemá za cíl vypěstovat co nejvíc a nejlevněji za každou cenu. Eko zemědělství hraje fair play v rámci trvale udržitelného rozvoje a bere ohled na přírodu a lidi. Právě tohle konvenčnímu zemědělství chybí, a je to neomluvitelný hřích.

To že jsou BIO potraviny dražší je naprosto v pořádku. Většina potravin je totiž příliš levná (což se ale několikrát prodraží jinde)!!! Proto si na trhu přesyceným lenvnými a nekvalitními potravinami (které bezohledně vypumpovalo konvenční zeměd.) můžeme všichni dovolit jíst maso každý den a přecpávat se nepřeberným množstvím umělých ne-potravin. Na konci toho řetězu je totiž člověk s nevalným zdravím, žijící v nekvalitním prostředí, který podléhá iluzi falešného blahobytu naservírovaném spotřební horčkou a konzumem "made in EU". Kdyby americkým konzumentům hovězího naúčtovali k jejich hamburgeru všechny náklady spojené s výrobou masa (která je těžce dotovaná z daní) a přidali ještě náklady na nápravu zlikvidovaného prostředí živočišnou výrobou , připadala by jim svačina v BurgerKingu jako špatný vtip za pár desítek dolarů.
:twisted:
"Nevař se, odvaž se!"
Uživatelský avatar
Ondraw
Příspěvky: 262
Registrován: čtv úno 26, 2004 9:31
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondraw »

co dodat:)) btw v takovym organic rajskym jablicku muze byt i 5x vice mineralnich latek, nez v komernim, nehlede na to, ze je bez chemie. Ktere rajske jablicko je pak drazsi????
be free, be just, be innocent :p
Uživatelský avatar
sorry
Příspěvky: 78
Registrován: pon říj 11, 2004 19:37
Bydliště: Levice

Příspěvek od sorry »

Ja som úplne zato jesť Bio potravu a strašne jej fandím. Ale minule mi jeden típek povedal, že všetko je znečistené a keď to člove zje nevarené ublíži si viac ako pri varenom. Dosť ma tým vykoľajil, ale nesúhlasím sním.
Uživatelský avatar
Ondraw
Příspěvky: 262
Registrován: čtv úno 26, 2004 9:31
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondraw »

hmm tohle by me taky docela vykolejilo, jen nevim kde tenclovek bere jistotu tohle tvrdit, je to blbost, fakt bych tomu neveril, rozdil mezi komercnim a bio ovocem/zeleninou se neda srovnat
be free, be just, be innocent :p
Uživatelský avatar
Lucínek
Příspěvky: 37
Registrován: čtv črc 08, 2004 0:01
Bydliště: Kladno

Příspěvek od Lucínek »

K tomu mangu - konzumujete mango vcetne slupky, nebo jej loupete? Ja jej jim i se slupkou, ale pry se slupka bezne neji .... tak nevim? Diky ...
=-Lucínek->
Raisa
Příspěvky: 128
Registrován: pát říj 01, 2004 21:53
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Raisa »

Lucínek píše:K tomu mangu - konzumujete mango vcetne slupky, nebo jej loupete? Ja jej jim i se slupkou, ale pry se slupka bezne neji .... tak nevim? Diky ...
Ta slupka je přece úplně hrozná, ty jí fakt jíš ?

Co se týče té biozeleniny, tak před Delvitu na Proseku jezdí několikrát za týden prodávat jedni manželé strašně dobrou zeleninu, třeba ty jejich brambory se dají normálně jíst syrové, a chutnají po oříškách. Sice to asi není nějak oficiálně uznaná kvalita bio, protože oni to dělají jen tak soukromě, ale nedá se to srovnat s tím, co se prodává normálně.
Uživatelský avatar
Lucínek
Příspěvky: 37
Registrován: čtv črc 08, 2004 0:01
Bydliště: Kladno

Příspěvek od Lucínek »

Ta slupka je na tom prave to zajimave, jinak je ta chut takova nevyrazna ... ta slupka tomu dava spravny riz ... :)
=-Lucínek->
Raisa
Příspěvky: 128
Registrován: pát říj 01, 2004 21:53
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Raisa »

No akorát tu jedno mango mám, tak to zkusím, doufám že po tom negebnu.
Raisa
Příspěvky: 128
Registrován: pát říj 01, 2004 21:53
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Raisa »

No tak jsem to zkusila, ale to moje mango má tu slupku tak tuhou, že to nemůžu vůbec rozkousat.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Lucínek píše:Ta slupka je na tom prave to zajimave, jinak je ta chut takova nevyrazna ... ta slupka tomu dava spravny riz ... :)
přesně tak
Uživatelský avatar
Alchemist
Příspěvky: 128
Registrován: pon led 24, 2005 12:28
Bydliště: Slany

BIO POTRAVINY

Příspěvek od Alchemist »

Je mozne nekde v Praze ci v okoli kupovat v tento cas cerstve bio ovoce a bio zeleninu? Rajska jablicka, okurky, salat, banany .... ?

Diky za info.
Myšátko
Příspěvky: 16
Registrován: čtv led 06, 2005 14:48
Bydliště: Praha

Příspěvek od Myšátko »

Já dostala tip na Toulcův dvůr, kde by to snad měli mít, ale upozorňuju, že já se tam teprve chystám tak nemůžu říct. Je to ale v Praze. Jede tam bus 177 z Opatova nebo ze Skalky a zastávka se jmenuje Chudenická. Mají tam prý koně, mělo by to být od zastávky vidět. :wink:
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

Je to jen česká produkce bio zeleniny a ovoce a je to jedno z odběrních míst internetového Bioobchůdku Veroniky a Miloše Růžičkových.
( www.biopotraviny.cz )
Uživatelský avatar
C
Příspěvky: 65
Registrován: čtv zář 30, 2004 16:11
Bydliště: Praha 9

Kde kupujete

Příspěvek od C »

Tak prozraďte kde kupujete bio ovoce a zeleninu... je to docela fuška schánět.

Já jsem byl v albiu v Praze v Truhlářské ulici a měli tam jabka -35,- pomeranče 59,- grepy 69,- mandarinky,- ananasy 189,- papriky asi čtvrt tisíce za kilo. Banány už měli vykoupený, na ty sem se nejvíc těšil :?

Pak jsem nakupoval v net-obchodu Růžičkových nějaký jídlo, a ty mrkve byly obrovský, zelí asi 5kilový až mi přišlo, že se to nedá takový bez použití nějakých růstových poháněčů vypěstovat... :?
Radi
Příspěvky: 4
Registrován: pon kvě 23, 2005 12:32
Bydliště: Praha

Re: Kde kupujete

Příspěvek od Radi »

"Já jsem byl v albiu v Praze v Truhlářské ulici a měli tam jabka -35,- pomeranče 59,- grepy 69,- mandarinky,- ananasy 189,- papriky asi čtvrt tisíce za kilo. Banány už měli vykoupený, na ty sem se nejvíc těšil :?

Pak jsem nakupoval v net-obchodu Růžičkových nějaký jídlo, a ty mrkve byly obrovský, zelí asi 5kilový až mi přišlo, že se to nedá takový bez použití nějakých růstových poháněčů vypěstovat... :?[/quote]"

no, co se tyce Ruzickovych, nejlepsi by bylo overit si, z ktere biofarmy je ta dana zeleninka, kt. se ti nelibi a zjistit, jestli ma "zebru", pokud ma narok na uzivani "zelene zebry", tak verim ... Zkusim taky kouknout na net.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Kde kupujete

Příspěvek od buc11 »

taxem měl ze stromu už první střešně
Uživatelský avatar
zuzi
Příspěvky: 472
Registrován: stř bře 03, 2004 21:10
Kontaktovat uživatele:

info o salatech

Příspěvek od zuzi »

nasla jsem to nekde na internetu (jidelny.cz):

Rizika použití (hlavkoveho salatu)
U této zeleniny byl dříve stanoven přísný, prakticky nesplnitelný hygienický limit obsahu dusičnanů. A jak se dusičnany do salátu dostanou?
Při růstu potřebuje salát hodně lehce přístupného draslíku. Protože ho však neumí rychle využít, dusičnany se v jeho tkáni hromadí, především v centrálním, tzv. listovém nervu.
Díky harmonizaci našeho právního řádu s předpisy Evropské unie byly původní hygienické limity zvýšeny, aby lépe odrážely biologické schopnosti rostliny.
Dietetický přínos salátu určitě převažuje nad možným nebezpečím plynoucím z vyššího obsahu dusičnanů.
Tato zelenina je tedy vítanou ingrediencí nejrůznějších pokrmů.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

Cau Buci,

ty máš s tím určitě nejvíc zkušeností:
Který den a v kterou hodinu se nejlépe nakupuje na brněnským Zelným trhu z hlediska kvantity, kvality a ceny o-z ?

díky, díky
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Standa K. píše:Cau Buci,

ty máš s tím určitě nejvíc zkušeností:
Který den a v kterou hodinu se nejlépe nakupuje na brněnským Zelným trhu z hlediska kvantity, kvality a ceny o-z ?

díky, díky
teď už ne, jedu tam jednou týdně, to dřív jsem tam byl pečenej vařenej, ale já si to spíš užívám jako výlet
Eva Kočí
Příspěvky: 101
Registrován: sob úno 11, 2006 16:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Eva Kočí »

Ahoj Stando K.,
podle mě je nejlepší zajít na zelňák dopoledne (ráno), a to se mi podaří tak 2x do měsíce. Jinak v odpoledních hodinách (stíhám to tak kolem 16.30-16.00) už je to přebraný, povadlý (buc11 tomu říká "unavený" :D ) a spousta prodejců už tam není. Takže jestli máš tu možnost zajít tam dopoledne neváhej.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

a od kolika tam už vlastně jsou ? Já myslel, že až odpoledne až se trousí lidi z práce ...
Blbý je, že vjezd autem je tam možnej až po 16. hodině, takhle se člověk natahá ...
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

nejlevnější a přitom hezký:
- kešu jsem našel v Pí-centru v Husovicích - 23 Kč/100 gr.
- vlašský oř. Brána ke zdraví, u Billy v Řečkovicích - 20 Kč/100 gr.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Standa K. píše:a od kolika tam už vlastně jsou ? Já myslel, že až odpoledne až se trousí lidi z práce ...
Blbý je, že vjezd autem je tam možnej až po 16. hodině, takhle se člověk natahá ...
od 7:30 ve všední den, já chodím vysypávat i 2x do auta, mám rád motion a ne autem. Pohyb taky čistí.
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

dnes jsem nakoupila v kauflandu banány za 14,90 a mango 8,90. u manga bylo lidí jak kobylek. celkem jsem zírala jak to tam vybírají ty bábinky
mirka
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

ml píše:dnes jsem nakoupila v kauflandu banány za 14,90 a mango 8,90. u manga bylo lidí jak kobylek. celkem jsem zírala jak to tam vybírají ty bábinky
tak kde se furt berou lidi,který na mě zíraj,že jím mango apod? :-))))
tuhle jsem známé dala ochutnat kaki bo zírala co to držím v ruce... no prej dobrý docela,ale že to vidí poprvý 8)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

mne se zase známá říkala, že když vidí vždycky můj plný vozík jen ovoce a zeleniny, že by to jedli půl roku. a mango a kaki se naučila jíst až potom, co to viděla její matka jíst větnamce co u nich pracuje ve stánku. jinak by ji to ani nenapadlo ochutnat a ono to je dobrýýýý
mirka
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

ha,já když nakupuju třeba výhodné hrozny apod,tak spolubydlející taky valí očička na množství,a s dovolením pozřou pár kuliček a mají dost. :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

a co teprve když jsme na to 4!!! a to jsou kvanta co se u nás ovoce sní a to vlastně i vařím :(
mirka
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

ja jsem zjistil, ze kdyz me zena poslala pro nejaky 'normalni' veci, tak jsem ani nebyl schopnej to v regalech najit, jinak ted nestiham trhy a tak moje kosiky v cene kolem 1000kc s jidlem pro rodinu na tyden vypadaj taky dost divne.

jo, nastvalo me, ze mi zrazili mraeny jahody na 75 korun kilo, mrchy...
jedu ted ve velkym pomerance a mandarinky, mandarinky sem moc nemusel ale ted zdelam kilo az dve denne, jesteze jsou tak levny.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

jo,najít jiný výrobky v regálech,to je věc,občas mě někdo poprosil ať mu něco koupim,a než jsem ty "přece známé" věci našla,nějaká minutka uběhla.
Jinak já teď jenom trhuju,a hlavně pomeranče.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

kupuji jahody v makru a taky jsem byla nemile překvapena že jsou dražší.

pomeranče mandarinky baští jen děti, já je nějak nemusím. tedy až na štávu, to zase jooo. já se láduju hruškama co jsem sehnala. nějaké bohemie a ted jsou hezky žluté a sladounké. pak nemám kynout :oops:
mirka
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

ty trhy vám závidím. u nás je na trhu hráž než v obchodech. jak závidím jak myslím terka psala o těch kaki po 3 či 5 kč. ty bych mohla pořád. ale za 15 a malinké, to se nedá
mirka
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

www.zert.cz nakoupil jsem jablka a hrušky.Hrušky prý se zárukou vydrží do konce ledna.
Uživatelský avatar
alilia
Příspěvky: 55
Registrován: sob črc 26, 2008 15:49
Bydliště: aktuálne Praha

Re: Zdravá zelenina a ovoce - jak a kde ji sehnat

Příspěvek od alilia »

Tak hlásim, že v Bille (minimálne v tej pražskej na Proseku) začali predávať čerstvé fíky >:-) . Nie sú síce úplne tak sladučké ako tie origoš v Taliansku a spol. a zrejme nie sú ani bio, ale inak mooc dobré :wink: Jo a jeden kus stojí asi 11kč.
Bob
Příspěvky: 54
Registrován: čtv srp 28, 2008 10:09
Bydliště: Brno

Re: Zdravá zelenina a ovoce - jak a kde ji sehnat

Příspěvek od Bob »

Díky za tip. Já je kupoval ve Sparu za 26kč/ks :( . To je dost šílený, ale musel jsem je ochutnat. Dnes nebo zítra vyrazím do Billy-doufám že v Brně je maj taky.
Uživatelský avatar
alilia
Příspěvky: 55
Registrován: sob črc 26, 2008 15:49
Bydliště: aktuálne Praha

Re: Zdravá zelenina a ovoce - jak a kde ji sehnat

Příspěvek od alilia »

Nemáš zač :wink: Chce to ale asi vychytať, pretože keď som si z tej istej Billy o pár dní odnášala ďalšie kusy, doma som zistila, že sú už vnútri krapet nahnilé :? Ale tie predtým boli moc dobré a boli raz-dva preč.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Zdravá zelenina a ovoce - jak a kde ji sehnat

Příspěvek od 800914 »

vybavte dva tyzdne volna >:-) oberieme v suptropoch par stromov zdarma, je september :idea: idealny cas na figo-feast.
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: Zdravá zelenina a ovoce - jak a kde ji sehnat

Příspěvek od Hugo z Hor »

800914 píše:vybavte dva tyzdne volna >:-) oberieme v suptropoch par stromov zdarma, je september :idea: idealny cas na figo-feast.
Už se stalo, v Řecku jsem na čísi neudržované zahradě z větší části očesal fíkovník, když jsem šel na východ slunka. Měl jsem fíků na 4 dny (:-)
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Rojka
Příspěvky: 2
Registrován: stř bře 29, 2006 13:32
Bydliště: Myjava/Bratislava

Re: Zdravá zelenina a ovoce - jak a kde ji sehnat

Příspěvek od Rojka »

ahojte, kto ste z bratislavy a mate zaujem o biozeleninu za skvele ceny - biozelenina@centrum.sk alebo 0902 702 832. objednat staci mailom, dodavka je 1x za 2 tyzdne na dvoch odbernych miestach v BA. skusim prilozit dokumenty, kde najdete vsetky potrebne info, snad to bude fungovat.
Přílohy
Nova ponuka 4.10..doc
(29.5 KiB) Staženo 369 x
Ponuka biozeleniny.doc
(28.5 KiB) Staženo 460 x
Curcuma
Příspěvky: 161
Registrován: pon dub 23, 2007 16:08

Re: Zdravá zelenina a ovoce - jak a kde ji sehnat

Příspěvek od Curcuma »

Kaufland má nově bioovoce a pěkné. V porovnání s Billou jsou o dost levnější a dodavatel podle obalů je stejný.
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdravá zelenina a ovoce - jak a kde ji sehnat

Příspěvek od Fuujin »

Oni už je maj teď ? Já myslel že podle reklamního nesmyslu až od soboty 4.4.
To se asi tam zítra podívám..
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: Zdravá zelenina a ovoce - jak a kde ji sehnat

Příspěvek od tristazmista »

tak sem byl pro bio V KAUFECU a spokojenost, dobry sortiment, vyborne i chutove a navic levne. Nedavno na CT1 kontrolorka rikala, ze byla sama prekvapena, jak hojne se strika komercne vyrabena ovozel. V paprice nasli v jednom vzorku 16 ruznych pesticidu!!! Potrvdila, ze BIO bylo opravdu velmi kvalitni... :wink:

v kaufu meli ceny nasledujici tricolora papriky 45kc / 0,5 kg, rajcatka 35 kc/ 0,5 kg pomerance 30 kilo, jabka taky po 30 a hrusky 40 za kilo. Nakoupil sem hlavne zeleninu...

Myslim, ze je rozumne kupovat ovozel co se ji i se slupkou v BIO kvalite.
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Zdravá zelenina a ovoce - jak a kde ji sehnat

Příspěvek od veri »

Tak to se tam taky musím zajít podívat. A všechno je ale asi dovezené, ne z česka, že? Ani třeba mrkev? JSem zvědavá, jestli doplní bio z česka aspoň když bude sezóna u nás..
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: Zdravá zelenina a ovoce - jak a kde ji sehnat

Příspěvek od tristazmista »

no myslim, ze dovezene, no ale ono i komercni se vetsinou dovazi, takze prirode neodlehcime, ale aspon svemu zdravi. CO sem kupoival bio ceske, tak v albertu mrkvicka a cervena repa, tu sem si zamiloval, varenou sem nikdy nemusel, ale syrova to je luxus, hlavne v kombinaci s avokadem :P
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Zdravá zelenina a ovoce - jak a kde ji sehnat

Příspěvek od veri »

Dík, já chodím pro bio ještě k nám do zdravé výživy, pěstuje to sám majitel, jinak v obchoďácích bio moc nekupuju, ale do toho kaufu se zajdu určitě aspoň podívat.
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdravá zelenina a ovoce - jak a kde ji sehnat

Příspěvek od Fuujin »

U nás v kaufu 50kč 4jabka, 3hrušky 40 kč... samý lepší ceny
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: Zdravá zelenina a ovoce - jak a kde ji sehnat

Příspěvek od tristazmista »

veri píše:Dík, já chodím pro bio ještě k nám do zdravé výživy, pěstuje to sám majitel, jinak v obchoďácích bio moc nekupuju, ale do toho kaufu se zajdu určitě aspoň podívat.
a za kolik se to u nej prodava??
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Odpovědět