Zdravá zelenina a ovoce - jak a kde ji sehnat

Místo pro tipy na nákupy a pro soukromou inzerci.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: Zdravá zelenina a ovoce - jak a kde ji sehnat

Příspěvek od tristazmista »

Fuujin píše:U nás v kaufu 50kč 4jabka, 3hrušky 40 kč... samý lepší ceny
no meli to v akci, tak snad u nas nepudou tak nahoru :(
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Zdravá zelenina a ovoce - jak a kde ji sehnat

Příspěvek od veri »

tristazmista píše:a za kolik se to u nej prodava??
no, v zimě je to dost omezené, v lednu tam ještě měli jablka, teď už ne,asi doprodali, teď už tam mají jen mrkev, brambory, pastiňák, červ. řepu atp.
Já kupuju většinou jen ty jablka (24kč a nějaké drobné, takže zaokrouhleně 25/kg), řepa je nějak 10kč/ks (?), ale zbytek si fakt nepamatuju, kecala bych. Ale až tam příště půjdu, můžu se to kouknout blíž, jinak stránky jsou: www.zdravystyl.cz. Ale nemyslím, že ceny by byly výrazněji dražší než u bioovozelu z dovozu, ba spíše naopak. Např bioopomeranče si pamatuju, ty stály nějak 43/kg, což oproti např. tescu opravdu není moc..
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Zdravá zelenina a ovoce - jak a kde ji sehnat

Příspěvek od Xion »

Pre zaujemcov o (nielen) zdravy ovozel na Slovensku, projekt Zdravy vidiek:
http://www.zdravyvidiek.sk/zdrave-stravovanie/sluzby/
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Zdravá zelenina a ovoce - jak a kde ji sehnat

Příspěvek od Renáta »

Xion, vďaka za link. Len škoda, že je to samé mäso... Hm, to aby človek miesto biomrkvy obkusoval bio bravčové paprčky. Je to bieda s tým bio na Slovensku.
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Zdravá zelenina a ovoce - jak a kde ji sehnat

Příspěvek od Oriana »

Koupili jsme v sobotu v Makru v Praze na Černém mostě jahody v 2 kg balení za 110 Kč. Kvalita v pohodě, chuť taky. No jako ze zahrádky přeci jen nejsou.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Zdravá zelenina a ovoce - jak a kde ji sehnat

Příspěvek od Renáta »

Oriana píše:Koupili jsme v sobotu v Makru v Praze na Černém mostě jahody v 2 kg balení za 110 Kč. Kvalita v pohodě, chuť taky. No jako ze zahrádky přeci jen nejsou.
Vraj tieto dovozové su super bohaté na hnusy dusičnanové. Hm, tiež im sem tam neodolám, ale snažím sa. Naše mrazené sú dávno fuč.
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdravá zelenina a ovoce - jak a kde ji sehnat

Příspěvek od epony »

jahody by som si dala aj ja..ale v bio kvalite som zatial predavat nevidela :cry:
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Zdravá zelenina a ovoce - jak a kde ji sehnat

Příspěvek od Oriana »

Obě máte určitě pravdu, běžně je nekupujeme , no snad si tělo s tím nějak poradí či už poradilo. Už se těším na ty ze zahrádky.
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdravá zelenina a ovoce - jak a kde ji sehnat

Příspěvek od Eva.cz »

Tady je vozí ve velkém z Polska a pak prodávají venku. Kdoví, v jakých podmínkách vyrostly. Chovají se ovšem jako "normální" jahody, takže se kazí, plesniví, hnijou, ne jako ty ze supermarketů, tak snad až tak zlé to s nimi nebude. Když jiný zdroj hold není :(
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Hvodnik
Příspěvky: 77
Registrován: ned bře 09, 2008 21:19

zdroje BIO-OVOZEL Pha Východ nebo Pha 9 (Újezd, Úvaly atd.)

Příspěvek od Hvodnik »

Hledám zdroje na BIO-OVOZEL Pha Východ nebo Pha 9 (Újezd, Úvaly atd.)
máte někdo nějaké tipy za rozumnou cenu (pro 2 člennou domácnost)?
Nechce se mi jezdit pro to moc daleko

diky moc :roll:
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdravá zelenina a ovoce - jak a kde ji sehnat

Příspěvek od Katarína »

epony píše:jahody by som si dala aj ja..ale v bio kvalite som zatial predavat nevidela :cry:
V Slnecnici na Kvacalovej. Ale vadila mi ta nezrelost, druhykrat som ich uz nekupila. Uz som si tam aj zrusila objednavku. Paradajkove obdobie mi po niekolkych mesiacoch skoncilo, zeleneho je v prirode dost a z ostatneho som aj tak len mikrofudila podla momentalnych chuti v dany tyzden.

Chodievam tam teraz az po vikende, aby som natrafila na dozrety ovozel. Nevyhodou je, ze uz nemusi byt ziaden. Vraj to nemozu dovazat zrele, lebo by sa im to hned pokazilo, co je dost padny argument. Ale ked nieco bio (napr. ananas) nechuti ani len tak, ako nebio, tak to nekupujem. Chutia mi odtial tie malicke krvavocervene bio pomarance. A hlavkac mi tam tiez vzdy chutil a aj nadherne vonal.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
renny
Příspěvky: 99
Registrován: stř bře 31, 2010 0:26
Bydliště: pressburg

Re: Zdravá zelenina a ovoce - jak a kde ji sehnat

Příspěvek od renny »

ja aj tak najradsej chodim po ovoc&zel na mileticku :D a nieco kupujem u nas bio najma cervene grepy su mnam a avokada, aj banany su celkom fajn
..každý deň ponúka novú šancu - začať lepšie.. je to krásny pocit:)
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdravá zelenina a ovoce - jak a kde ji sehnat

Příspěvek od epony »

na miletičke som tento rok ešte nebola..cez leto a na jesen mám ako takú istotu, že ovocie zeleninku predávjúci pestovali doma..takto na jar ešte nič nerastie v záhradkach, tak tam maju pmn to, čo v obchodoch /máte iný názor/skusenosť?/

Kati, dakujem za tip, do slnečnice chodievam, jahody som tam zatial nevidela..snad dalsi tyzden :)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
renny
Příspěvky: 99
Registrován: stř bře 31, 2010 0:26
Bydliště: pressburg

Re: Zdravá zelenina a ovoce - jak a kde ji sehnat

Příspěvek od renny »

epony píše:na miletičke som tento rok ešte nebola..cez leto a na jesen mám ako takú istotu, že ovocie zeleninku predávjúci pestovali doma..takto na jar ešte nič nerastie v záhradkach, tak tam maju pmn to, čo v obchodoch /máte iný názor/skusenosť?/
tak ano to mas pravdu ale mne ide aj o to, ze je tam super atmosfera aspon ja ju mam rada , proste vonku plno ovoc&zel, ja sa chcem co najviac vyhybat vselijakym super-,hyper- marketom, radsej zajdem na ten trh. paci sa mi to tam. hlavne ked vidim tie vselijake bylinky v kvetinacoch to je moja uchylka ale vacsinou mi vsetky zvadnu ked kupim :D
..každý deň ponúka novú šancu - začať lepšie.. je to krásny pocit:)
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdravá zelenina a ovoce - jak a kde ji sehnat

Příspěvek od epony »

Juchúú, dnes som navštívila tržnicu na miletičke /ba/ a za plnú plátenú tašku ovocia/zeleniny som zaplatila 4 eura :mrgreen: super nákup :P
chcem dať do pozornosti- kto kupujete špenát na tržnici, pozorne čistite každý lístok, ak nechcete mať šalát/smoothie obohatené o vošky :mrgreen:
(na miletičke velký sáčok špenátu 1 euro)
špenát / banan / petržlen / pomaranč - super smoothie a la V. Boutenko m:-)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
renny
Příspěvky: 99
Registrován: stř bře 31, 2010 0:26
Bydliště: pressburg

Re: Zdravá zelenina a ovoce - jak a kde ji sehnat

Příspěvek od renny »

ja som si vcera kupila od nas bio spenatik mnam zajtra rano si spravim smoothie s bananom asi na posilnenie pred cestou do prahy :lol:
..každý deň ponúka novú šancu - začať lepšie.. je to krásny pocit:)
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Zdravá zelenina a ovoce - jak a kde ji sehnat

Příspěvek od awa »

Dneska jsem si dala svoji první čerstvou mišpuli a moc mi chutnala. Něco mezi kyselým jablíčkem-slivkou a sladkou meruňkou. Připomínala mi konzistencí hruškový kompot. Zítra si jdu koupit další, pač jsem si vzala v nedůvěře pouze jediný kousek. :(
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdravá zelenina a ovoce - jak a kde ji sehnat

Příspěvek od Eva.cz »

awa píše:Dneska jsem si dala svoji první čerstvou mišpuli a moc mi chutnala. Něco mezi kyselým jablíčkem-slivkou a sladkou meruňkou. Připomínala mi konzistencí hruškový kompot. Zítra si jdu koupit další, pač jsem si vzala v nedůvěře pouze jediný kousek. :(
Ten trh vám závidím. Tady už kolik dní lije, tak venku nikdo neprodává:-(
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 55
Registrován: úte kvě 18, 2010 21:29
Bydliště: Hořovice

Re: Zdravá zelenina a ovoce - jak a kde ji sehnat

Příspěvek od Daniel »

Ahojky všem, chtěl bych se Vás zeptat jeslti někdo máte nějaký zdroj ovoce a zeleniny Hořovice, Beroun, Kladno nebo Praha- západ , vše + okolí. Děkuji moc za pomoc :)
Všechno zlé je pro něco dobré, stejně tak je všechno dobré pro něco zlé. Daniel
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Zdravá zelenina a ovoce - jak a kde ji sehnat

Příspěvek od Jindra »

Danieli, možná by se Ti hodilo třeba tohle.
http://www.freshbedynky.cz/
Návštěvník

Re: Zdravá zelenina a ovoce - jak a kde ji sehnat

Příspěvek od Návštěvník »

Jindra píše:Danieli, možná by se Ti hodilo třeba tohle.
http://www.freshbedynky.cz/
Díky za tip! No tak to je dobrá shoda okolností, o víkendu jsem viděl na Spektrum zrovna pořad otom, jak snad v Anglii zahájili takovýto projekt, akorát tam se to dá koupit v obchoďáku a říkal jsem si jak by to bylo super u nás :D no jen ta cena při mém konzumu min Kg ovoce denně a zeleniny 0,5Kg
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Zdravá zelenina a ovoce - jak a kde ji sehnat

Příspěvek od Sitar »

Daniel píše:Ahojky všem, chtěl bych se Vás zeptat jeslti někdo máte nějaký zdroj ovoce a zeleniny Hořovice, Beroun, Kladno nebo Praha- západ , vše + okolí. Děkuji moc za pomoc :)
Co zkusit Country Life v Nenačovicích?
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Návštěvník

Re: Zdravá zelenina a ovoce - jak a kde ji sehnat

Příspěvek od Návštěvník »

Sitar píše:
Daniel píše:Ahojky všem, chtěl bych se Vás zeptat jeslti někdo máte nějaký zdroj ovoce a zeleniny Hořovice, Beroun, Kladno nebo Praha- západ , vše + okolí. Děkuji moc za pomoc :)
Co zkusit Country Life v Nenačovicích?
Už na to koukám, vydám se tam, mám to po cestě. Díky
Hortenzia
Příspěvky: 1
Registrován: pát dub 21, 2017 9:12

Re: Zdravá zelenina a ovoce - jak a kde ji sehnat

Příspěvek od Hortenzia »

já nakupuji zeleneninu a ovoce v Penny Market, dosud jsem byla vždy spokojená, čerstvou nabídku mívají od pondělí do středy :)http://www.letakomat.cz/penny-market/ak ... 13#preview
Uživatelský avatar
Lekno
Příspěvky: 174
Registrován: sob lis 16, 2013 13:57

Re: Zdravá zelenina a ovoce - jak a kde ji sehnat

Příspěvek od Lekno »

Hortenzia píše:
úte kvě 30, 2017 8:50
já nakupuji zeleneninu a ovoce v Penny Market, dosud jsem byla vždy spokojená, čerstvou nabídku mívají od pondělí do středy :)http://www.letakomat.cz/penny-market/ak ... 13#preview

Kód: Vybrat vše

Eating hybridized and unripe fruit does not come close to the power of truly original fruit and actually can be harmful to the body.
Anyone that has ever tasted perfectly ripe fruit grown in fertile soil knows what is being referred to here – one cannot get enough of it not to mention  the  energy  one  gets from eating  it.  However,  the  same  cannot  be  said  about what can be found in most supermarkets; strongly altered and hybridized, immaturely picked, stored for days if not weeks, transported many times through countries and if not  all  of  that  is  already  enough – not  grown  in  mineral  dense  soil  which  makes  for weak  plants  thus  asks  for  pesticides  adding  even  toxic  substances  to  the  food.
The interesting point I am trying to make here is that the  worst  food  in  my case 
has been  all  the  fruit  except  berries.  Fruit  such  as  apples, bananas, dates, persimmons, etc. instantly gave me severe pain in the same teeth as well 
as greatly unbalanced me physically and mentally. Another effect was that I would start to  crave  other  foods  strongly,  almost  instantly  after  I  ate.
  You  might  think  that  the reason for the tooth pain was the sugar content in the fruit, which, however, is not the main reason but actually it was due to the mineral balance in these foods that my body did not agree with at all. I could eat a good amount of blended berries, holding it for minutes in my mouth, without having pain but actually reducing it showing that merely sugar  was  not  the  reason.  Wh
y  most fruits were affecting  me  the  most  is  as  I  used imbalanced fruits in excess for a long period thus created a nutritional imbalance related to these foods. The reason why I refer to this experience  is that a great lesson is to be 
learned here that act ually will make one's journey much more effective and less prone to develop concerns, in particular down the road. I was glad to know what to do as I read years  ago about this  subject especially from  a German author and  over 30+ year long  term  practitioner Walter Schaube, who  focuses  on  the 
compensation factor.  The effect and its magnitude was still surprising to me even though this obviously was going  on for many months or better years, silently 
building up to the degree I would feel the pain  and  imbalance.  I  guess it's
human  nature  to  try  to  get  away  with  as  much  as possible in particular when a strong belief system is backing one up, which was the case for  me,  and  I  am  no  different  to  this.  Walter Schaube clearly  stated  that  one  must 
compensate all hybrid ized fruits properly if consuming them at all. I was doing this to some degree but not enough in particular due to having my digestive weakness which greatly inhibited me from doing so as I could not handle heavier foods well. 
Usually, one  does  compensate unconsciously  to  some  degree  as  the  body  always  tries  to  find balance and will initiate the desired cravings.

[b]What I’ve Learned[/b]
Hybridized fruits such as apples, bananas, dates, and persimmons have a fairly
strong unbalancing effect    physically,    emotionally    and    mentally    within  seconds of consumption. Moreover, food cravings occur which can take hours to normalize. Also, the higher the quality of the food, the less severe the effect but don’t make no mistake - apples are extremely imbalanced even if organic and ripe.
In contrast; greens, herbs, and  berries  would  narrow  out  the  effect  once  hybridized  fruit  has  been  consumed.
zdroj: Lymphbuster - True healing for the present century
Strojovy preklad (google):

Kód: Vybrat vše

Jíst hybridizované a nezralé ovoce se blíží síle skutečně originálního ovoce a ve skutečnosti může být škodlivé pro tělo.
Každý, kdo někdy ochutnal dokonalé zralé ovoce pěstované v úrodné půdě, ví, o čem se zde mluví - nemůžeme dostat dost z toho, abychom nezmínili, jakou energii dostáváme od jeho konzumace. Totéž však nelze říci o tom, co lze nalézt ve většině supermarketů; Silně pozměněná a hybridizovaná, nezralá sbíraná, skladovaná dny, ne-li týdny, mnohokrát přesunuta přes země a pokud ne to všechno je již dost - ne pěstované v minerální husté půdě, která vede k slabým rostlinám, tak žádá pesticidy, jídlo.
Zajímavostí, kterou se snažím udělat, je ten nejhorší jídlo v mém případě
Bylo všechno ovoce kromě bobulí. Ovoce, jako jsou jablka, banány, data, persimmons atd., Okamžitě mi způsobily silnou bolest ve stejných zubech
Jako velmi fyzicky i duševně nevyvážené. Dalším účinkem bylo to, že bych začal toužit po jiných potravinách silně, téměř okamžitě po jídle.
  Možná si myslíte, že důvodem bolesti zubů je obsah cukru v ovoci, který však není hlavním důvodem, ale ve skutečnosti byl způsoben minerální rovnováhou v těchto potravinách, které mé tělo vůbec nesouhlasilo. Mohl jsem jíst dobré množství míchaných bobulí, které jsem držel pár minut v ústech, aniž by musel bolet, ale ve skutečnosti snižoval to, což ukazuje, že jen cukr nebyl důvodem. Wh
Většina ovoce mě ovlivňovala nejvíce je, že jsem použil nevyvážené ovoce v nadbytku po dlouhou dobu, a tak vytvořil nutriční nerovnováhu související s těmito potravinami. Důvod, proč mám na mysli tuto zkušenost, je, že má být velká lekce
Se zde naučil, že konání bude mnohem efektivnější a méně náchylné k rozvíjení obav, zejména po silnici. Rád jsem věděla, co mám dělat, když jsem četl před mnoha lety o tomto tématu, zejména od německého autora a více než 30letého praktického lékaře Waltera Schaubeho, který se zaměřuje na
Kompenzační faktor. Efekt a jeho velikost byla pro mě stále překvapující, i když to samozřejmě probíhalo mnoho měsíců nebo lépe, tiše
Budování až do té míry, kdy bych cítil bolest a nerovnováhu. Myslím, že je to tak
Lidské přirozenosti, aby se snažila co nejvíce uniknout, zvláště když silný systém víry podporuje jednu, což je pro mne případ a já se na tom neliší. Walter Schaube jasně uvedl, že je třeba
Kompenzujte všechny hybridní ovoce správně, pokud je konzumujete vůbec. Dělal jsem to do jisté míry, ale nestačí, zejména kvůli tomu, že mám zažívací slabost, což mě značně zabraňovalo v tom, že jsem se nedokázala vypořádat s těžšími potravinami.
Obvykle se do jisté míry nevědomky kompenzuje, protože tělo se vždy snaží najít rovnováhu a vyvolá požadované chutě.

[b]Co jsem se naučil[/b]
Hybridizované ovoce, jako jsou jablka, banány, data a persimmons mají spravedlivě
Silný nevyvážený účinek fyzicky, emocionálně a mentálně během několika sekund po konzumaci. Kromě toho dochází k chuti jídla, která může trvat několik hodin, než se normalizuje. Také čím vyšší je kvalita jídla, tím menší je vliv, ale nedopusťte žádnou chybu - jablka jsou extrémně nevyvážená, i když jsou organické a zralé.
V porovnání; Greeny, bylinky a bobule by zúžily účinek, jakmile se spotřebuje hybridizované ovoce.
questionmarq
Příspěvky: 4
Registrován: čtv bře 01, 2012 17:30

Re: Zdravá zelenina a ovoce - jak a kde ji sehnat

Příspěvek od questionmarq »

Lekno píše:
úte kvě 30, 2017 9:51
Hortenzia píše:
úte kvě 30, 2017 8:50
já nakupuji zeleneninu a ovoce v Penny Market, dosud jsem byla vždy spokojená, čerstvou nabídku mívají od pondělí do středy :)http://www.letakomat.cz/penny-market/ak ... 13#preview

Kód: Vybrat vše

Eating hybridized and unripe fruit does not come close to the power of truly original fruit and actually can be harmful to the body.
Anyone that has ever tasted perfectly ripe fruit grown in fertile soil knows what is being referred to here – one cannot get enough of it not to mention  the  energy  one  gets from eating  it.  However,  the  same  cannot  be  said  about what can be found in most supermarkets; strongly altered and hybridized, immaturely picked, stored for days if not weeks, transported many times through countries and if not  all  of  that  is  already  enough – not  grown  in  mineral  dense  soil  which  makes  for weak  plants  thus  asks  for  pesticides  adding  even  toxic  substances  to  the  food.
The interesting point I am trying to make here is that the  worst  food  in  my case 
has been  all  the  fruit  except  berries.  Fruit  such  as  apples, bananas, dates, persimmons, etc. instantly gave me severe pain in the same teeth as well 
as greatly unbalanced me physically and mentally. Another effect was that I would start to  crave  other  foods  strongly,  almost  instantly  after  I  ate.
  You  might  think  that  the reason for the tooth pain was the sugar content in the fruit, which, however, is not the main reason but actually it was due to the mineral balance in these foods that my body did not agree with at all. I could eat a good amount of blended berries, holding it for minutes in my mouth, without having pain but actually reducing it showing that merely sugar  was  not  the  reason.  Wh
y  most fruits were affecting  me  the  most  is  as  I  used imbalanced fruits in excess for a long period thus created a nutritional imbalance related to these foods. The reason why I refer to this experience  is that a great lesson is to be 
learned here that act ually will make one's journey much more effective and less prone to develop concerns, in particular down the road. I was glad to know what to do as I read years  ago about this  subject especially from  a German author and  over 30+ year long  term  practitioner Walter Schaube, who  focuses  on  the 
compensation factor.  The effect and its magnitude was still surprising to me even though this obviously was going  on for many months or better years, silently 
building up to the degree I would feel the pain  and  imbalance.  I  guess it's
human  nature  to  try  to  get  away  with  as  much  as possible in particular when a strong belief system is backing one up, which was the case for  me,  and  I  am  no  different  to  this.  Walter Schaube clearly  stated  that  one  must 
compensate all hybrid ized fruits properly if consuming them at all. I was doing this to some degree but not enough in particular due to having my digestive weakness which greatly inhibited me from doing so as I could not handle heavier foods well. 
Usually, one  does  compensate unconsciously  to  some  degree  as  the  body  always  tries  to  find balance and will initiate the desired cravings.

[b]What I’ve Learned[/b]
Hybridized fruits such as apples, bananas, dates, and persimmons have a fairly
strong unbalancing effect    physically,    emotionally    and    mentally    within  seconds of consumption. Moreover, food cravings occur which can take hours to normalize. Also, the higher the quality of the food, the less severe the effect but don’t make no mistake - apples are extremely imbalanced even if organic and ripe.
In contrast; greens, herbs, and  berries  would  narrow  out  the  effect  once  hybridized  fruit  has  been  consumed.
zdroj: Lymphbuster - True healing for the present century
Strojovy preklad (google):

Kód: Vybrat vše

Jíst hybridizované a nezralé ovoce se blíží síle skutečně originálního ovoce a ve skutečnosti může být škodlivé pro tělo.
Každý, kdo někdy ochutnal dokonalé zralé ovoce pěstované v úrodné půdě, ví, o čem se zde mluví - nemůžeme dostat dost z toho, abychom nezmínili, jakou energii dostáváme od jeho konzumace. Totéž však nelze říci o tom, co lze nalézt ve většině supermarketů; Silně pozměněná a hybridizovaná, nezralá sbíraná, skladovaná dny, ne-li týdny, mnohokrát přesunuta přes země a pokud ne to všechno je již dost - ne pěstované v minerální husté půdě, která vede k slabým rostlinám, tak žádá pesticidy, jídlo.
Zajímavostí, kterou se snažím udělat, je ten nejhorší jídlo v mém případě
Bylo všechno ovoce kromě bobulí. Ovoce, jako jsou jablka, banány, data, persimmons atd., Okamžitě mi způsobily silnou bolest ve stejných zubech
Jako velmi fyzicky i duševně nevyvážené. Dalším účinkem bylo to, že bych začal toužit po jiných potravinách silně, téměř okamžitě po jídle.
  Možná si myslíte, že důvodem bolesti zubů je obsah cukru v ovoci, který však není hlavním důvodem, ale ve skutečnosti byl způsoben minerální rovnováhou v těchto potravinách, které mé tělo vůbec nesouhlasilo. Mohl jsem jíst dobré množství míchaných bobulí, které jsem držel pár minut v ústech, aniž by musel bolet, ale ve skutečnosti snižoval to, což ukazuje, že jen cukr nebyl důvodem. Wh
Většina ovoce mě ovlivňovala nejvíce je, že jsem použil nevyvážené ovoce v nadbytku po dlouhou dobu, a tak vytvořil nutriční nerovnováhu související s těmito potravinami. Důvod, proč mám na mysli tuto zkušenost, je, že má být velká lekce
Se zde naučil, že konání bude mnohem efektivnější a méně náchylné k rozvíjení obav, zejména po silnici. Rád jsem věděla, co mám dělat, když jsem četl před mnoha lety o tomto tématu, zejména od německého autora a více než 30letého praktického lékaře Waltera Schaubeho, který se zaměřuje na
Kompenzační faktor. Efekt a jeho velikost byla pro mě stále překvapující, i když to samozřejmě probíhalo mnoho měsíců nebo lépe, tiše
Budování až do té míry, kdy bych cítil bolest a nerovnováhu. Myslím, že je to tak
Lidské přirozenosti, aby se snažila co nejvíce uniknout, zvláště když silný systém víry podporuje jednu, což je pro mne případ a já se na tom neliší. Walter Schaube jasně uvedl, že je třeba
Kompenzujte všechny hybridní ovoce správně, pokud je konzumujete vůbec. Dělal jsem to do jisté míry, ale nestačí, zejména kvůli tomu, že mám zažívací slabost, což mě značně zabraňovalo v tom, že jsem se nedokázala vypořádat s těžšími potravinami.
Obvykle se do jisté míry nevědomky kompenzuje, protože tělo se vždy snaží najít rovnováhu a vyvolá požadované chutě.

[b]Co jsem se naučil[/b]
Hybridizované ovoce, jako jsou jablka, banány, data a persimmons mají spravedlivě
Silný nevyvážený účinek fyzicky, emocionálně a mentálně během několika sekund po konzumaci. Kromě toho dochází k chuti jídla, která může trvat několik hodin, než se normalizuje. Také čím vyšší je kvalita jídla, tím menší je vliv, ale nedopusťte žádnou chybu - jablka jsou extrémně nevyvážená, i když jsou organické a zralé.
V porovnání; Greeny, bylinky a bobule by zúžily účinek, jakmile se spotřebuje hybridizované ovoce.
už v první větě překladu je chyba - hybridizované ovoce se NEblíží síle skutečného..
Uživatelský avatar
Lekno
Příspěvky: 174
Registrován: sob lis 16, 2013 13:57

Re: Zdravá zelenina a ovoce - jak a kde ji sehnat

Příspěvek od Lekno »

za ospravedlnujuce som omylom povazoval (moja vina) poznamku: "Strojovy preklad (google)"
+- sa pokusim napravit chybku :br
(dakujem za prejaveny zaujem a sirenie informacii. proaktivita v preklade alebo interna komunikacia bola vitana)

Z ovocia, ako sú jablká, banány, datle, kaki, atď som okamžite pocitil bolesť v zuboch rovnako ako ma vyviedli z rovnovahy fyzicky aj psychicky.
Ďalším účinkom bolo, že som sa začal silne dozadovat inych potravin, takmer okamžite po tom, čo som ich zjedol.
Možno si myslíte, že dôvod pre bolest zubov bol zapricineny obsahom cukru v ovocí, ktorý však nie je hlavnym dôvodom,
ale v skutočnosti to bolo z dovodu minerálnej nerovnováhy v týchto potravinách, s ktorym moje telo vobec nesúhlasilo.
Mohol by som zjesť pekne množstvo zmiešaných bobúľ, ktoré by som zadržal minúty v ústach, bez bolesti, a v skutočnosti by znižovali podobnu bolest co poukazuje na to, ze cukor v ovoci nebol pricinou.

Čo som sa naučil..
Hybridizované ovocia, ako sú jablká, banány, datle (raw tycinky), a kaki (persimmons) majú znacne silne destabilizujuci (vycerpanie mineralov) účinok fyzický, emocionálny a psychický počas niekoľkých sekúnd od spotreby.
Okrem toho dochádza k dozadovaniu sa dalsieho jedla, ktorá môže trvať niekoľko hodín, kým sa tento stav normalizuje.
Čím je kvalita jedla vyššia, tým menší je tento účinok, ale nedopustite sa omylu pri jablkach - sú mimoriadne nevyvážené, aj keď sú zrelé a organické.
Na rozdiel, zelenina, bylinky a bobule znizuju tento negativny účinok, akonáhle sa spotrebuje hybridizované ovocie.
Rovnako nezáleží na tom, ako silný jednotlivec je alebo ako toxické má telo, tento efekt stale nastane, lebo jablko je nevyvážené.
Oslabene telo z dôvodu nedostatkov, toxicity a nutricneho vyčerpania a vyváženosti výživy logicky zvyšuje účinok tohoto vycerpania.
Bobule, ako sú ostružiny, maliny, čučoriedky atď., nemajú negatívny efekt atď., aj keď sú vyzivovo zoslabene (ochudobnene), nevyvážené a slabé. Jednoducho tri dni výlučne na bobulovinach ma dostanu z môjeho znizeneho stavu, v ktorom som bol, do vysokej úrovne radosti a mieru. Tak intenzívne, že by to spôsobilo, že budem z dovodu vnútornej rovnováhy kedykolvek tancovať počas dňa bez akéhokoľvek dôvodu.

zdroj (str 81, 85. anglicky): linka
OndraVy
Příspěvky: 1
Registrován: ned úno 17, 2019 17:04

Re: Zdravá zelenina a ovoce - jak a kde ji sehnat

Příspěvek od OndraVy »

Docela mě překvapuje, že až v poslední době se restaurace začaly zamýšlet nad kvalitou surovin. Hlavně ovoce a zeleniny, ze kterých se vlastně vaří hotová jídla. Na trhu je tak více dodavatelů, čerstvého ovoce a zeleniny, jež tohle uzmožňují.
Odpovědět