Sušený durian na prodej! :)

Místo pro tipy na nákupy a pro soukromou inzerci.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Sušený durian na prodej! :)

Příspěvek od veri »

Pro milovníky durianů a experimentátory mám skvělou zprávu:
Dovezli jsme z Thajska několik kilo sušeného durianu :)

Cena je 100g za 160Kč, při objednání nad 500g je cena 140Kč/100g.
Nelekejte se, že by 100g bylo moc málo :lol:, 100g sušeného durianu se rovná 600g čerstvého durianového masa (bez pecek) a 1200g durianu i se šlupkou). Takhle sušený (tzv. freeze dried metoda) je totiž lehký (je z něj odňata všechna voda, takže je křupavý) a zabírá hodně místa. A když ho namočíte, máte zpátky čerstvoučký durian. (Ani nechtějte vědět, jak úžasné je, když namočíte sušený durian do kokosové vody :mrgreen: )

Z výše uvedeného si můžete objednat kolik chcete, při odběru 500g a víc je cena nižší.
Pak máme pytlíky o 15g, které jsou krásně zabalené, takže se dají krásně použít jako dárek. Pro soukromou spotřebu doporučuju koupit durian na váhu, vyjde to levněji. Jeden 15g pytlík stojí 40Kč a minimální odběr je 5pytlíků.

Sušený durian je super přidat do smoothies jen pro aroma, namočit ho do vody nebo jak jsem psala výše - do kokosové vody. Taky luxusně zahřívá, takže komu je na začátku léta zima, hurá na durian :)

Vyzvednout si ho můžete v Praze (adresu dáme při objednávce). Kdo mě pozve na salát, bude mít donášku zdarma (myšleno vážně :wink: )

Pro nepražáky posíláme poštou:
platba předem - poštovné 50 Kč
na dobírku - poštovné 100 Kč

Durianům zdar! m:-)
Přílohy
duros.jpg
duros.jpg (73.56 KiB) Zobrazeno 24099 x
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Sušený durian na prodej! :)

Příspěvek od Sitar »

Jedno to větší balení určitě testnu.

Co zítra? Že bych se u vás stavil a omrknul to vaše ovocný bydlení.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušený durian na prodej! :)

Příspěvek od epony »

..a slováci môžu opäť slintať.. :P :wink:
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Sušený durian na prodej! :)

Příspěvek od RadkaS »

Veri, jak se mas? :P Kdy jste se vlastne vratili? Ted uz asi budou v Thajsku pomalu cerstve duriany, ze? Zavidim to Thajsko! Ty tri tydny pobytu bylo tak hrozne malo! Mej se krasne.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Sušený durian na prodej! :)

Příspěvek od veri »

Jak to myslis, slovaci mozu slintat? Vsak si muzes objednat, ne? :D

Jardo, zitra se klidne muzes stavit, mame seminar a od tri je zaverecna hostina, takze si ji muzes dat s nama, bude to jizda a nazaver si odneses durian :D

Radkooo, v thajsku je durianova sezona v plnem proudu, zucastnili jsme se i durianoveho festivalu :D chystam se to popsat cele do denicku nebo nekam do blogu, protoze to stoji za sdileni :)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Sušený durian na prodej! :)

Příspěvek od RadkaS »

veri píše:Jak to myslis, slovaci mozu slintat? Vsak si muzes objednat, ne? :D

Jardo, zitra se klidne muzes stavit, mame seminar a od tri je zaverecna hostina, takze si ji muzes dat s nama, bude to jizda a nazaver si odneses durian :D

Radkooo, v thajsku je durianova sezona v plnem proudu, zucastnili jsme se i durianoveho festivalu :D chystam se to popsat cele do denicku nebo nekam do blogu, protoze to stoji za sdileni :)
Jej! Jak ja Ti zavidim...
Thajsko je fakt neco nepopsatelneho. Nejdriv jsem se zamilovala do durianu a pak do Thajska. Nezapomenutelne!! Chci zpatky! Urcite jsme tam nebyli naposledy, byl to raj a to jsem Thajsko poznala v dobe, kdy duriany nebyly, co teprve ted! To musi byt teprve neco!! Moc rada Te vidim, tesim se na report :P . Prosim, urcite dej potom odkaz na nejake viditelne misto, kdyby jsi chtela psat nekam do bloku, at to neprehlidnu!! Pa, pa
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Sušený durian na prodej! :)

Příspěvek od Jindra »

O durianu vím jen to, že existuje, hodně tu o něm na fóru mnozí píšete (nejvíc asi Buc?). To by mne fakt zajímalo, jak ta věc chutná. No já snad tenhle sušenej od Tebe objednám, ať už to taky okusím :)
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Sušený durian na prodej! :)

Příspěvek od Sitar »

Jindra píše:O durianu vím jen to, že existuje, hodně tu o něm na fóru mnozí píšete (nejvíc asi Buc?). To by mne fakt zajímalo, jak ta věc chutná. No já snad tenhle sušenej od Tebe objednám, ať už to taky okusím :)
Oloupej jednu velkou cibuli, nech jí pár dní na sluníčku, trochu jí oslaď a můžeš si zvykat. Vyjde to levnějc, než s originálem, s kterým pak alespoň budeš přesně vědět, do čeho jdeš.

Takový byl můj první zážitek s "čerstvým" loupaným durianem z Globusu, ale nevzdal jsem to. Alespoň pejsci že si pochutnali.

Mražený rozmražený byl o něco lepší. Třetí pokus, z vietnamské tržnice, byl zatím nejlepší, i když byl krapet nedozrálý.

Je to holt dobrodružství.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Sušený durian na prodej! :)

Příspěvek od Jindra »

To je zajímavý, co mi píšeš, Sitare, no jestli se to dá takhle srovnávat s cibulí "na mírně sladko", tak to fakt tohle sušený objednám, páč proti cibuli nic nemám, to by mi mohlo chutnat... a co teprvá manželka, ta jí cibulu ve velkým, ta by měla ten durian prubnout se mnou taky...
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Sušený durian na prodej! :)

Příspěvek od Sitar »

Veri, nějaká provize za reklamu doufám bude.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Sušený durian na prodej! :)

Příspěvek od veri »

:lol: dostanes hryza navic :lol:
jak to bude sitare, stavis se tu dneska? a hele, stav se zitra, mame party pri prilezitosti naseho navratu z tropu! vsichni prinesou dve tri kila ovoce, ty nemusis nic nosit, to bude tvoje provize :wink: :D

jindro, jeste si k ty cibuli pridej vanilkovy puding a vajecny liker s broskvi. a mas durian.

radko jak bude cas, zacnu sepisovat, je toho moc a moc a urcite to dam na viditelne misto :) taky jsem si thajsko zamilovala, ale co teprve Bali.. :o)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Sušený durian na prodej! :)

Příspěvek od Sitar »

Stavim se dneska po tý třetí hodině, páč zítra už něco mám.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušený durian na prodej! :)

Příspěvek od epony »

veri píše:jindro, jeste si k ty cibuli pridej vanilkovy puding a vajecny liker s broskvi. a mas durian.
to znie uplne fantasticky :mrgreen:
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušený durian na prodej! :)

Příspěvek od Katarína »

veri píše: :lol: dostanes hryza navic :lol:
A ja som myslela, ze ho pozves na salat. (:-)
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Sušený durian na prodej! :)

Příspěvek od Jindra »

epony píše:
veri píše:jindro, jeste si k ty cibuli pridej vanilkovy puding a vajecny liker s broskvi. a mas durian.
to znie uplne fantasticky
Epony mě předběhla :) Jo, graduje se to (barevnost popisu aj chuť) tak objednám.
Veri prosím Tě, Diana-Company dodává jen z velkoobchodu, což já nemám šanci, tož moooc prosím, jestli bys byla ochotná mi zase poslat pár kilo jejich kešu ořechů, fíků a k tomu tenhle duroš, dej mi SZ, dííííík. Pokud ne, nic se neděje (vlastně děje - ve špajzu mám prázdno - a hlavně, manželce jiný kešu než ty od Diana nechutnají) a sorry, že otravuju.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Sušený durian na prodej! :)

Příspěvek od RadkaS »

veri píše: radko jak bude cas, zacnu sepisovat, je toho moc a moc a urcite to dam na viditelne misto :) taky jsem si thajsko zamilovala, ale co teprve Bali.. :o)
Veri :P , Ty mi davas :P :P
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Sušený durian na prodej! :)

Příspěvek od Sitar »

Dnes jsem si těch 100 g vyzvedl a měl jsem co dělat, abych to nesnědl hned v autě. Bohužel jsem nesehnal kokos, abych to do jeho vody mohl naložit, tak se to snad brzy podaří.

Jinak přivítání a přijetí v ovocném bytě naproti Mánesu bylo vřelé. ;-)
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Sušený durian na prodej! :)

Příspěvek od veri »

jardo, tak to jsem raadaaaa :D Super, ze ti chutnalo :)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
janimira

Re: Sušený durian na prodej! :)

Příspěvek od janimira »

mě by zajímalo, jestli se dá v Praze sehnat i čerstvej durian. nevíte někdo?
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Sušený durian na prodej! :)

Příspěvek od Sitar »

janimira píše:mě by zajímalo, jestli se dá v Praze sehnat i čerstvej durian. nevíte někdo?
http://www.sapa.biz/
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Sušený durian na prodej! :)

Příspěvek od Jindra »

Volala mi manželka, že dorazil jakýsi balík z Prahy, aha, sušený durian je doma, hurá. Jsem na něj hodně zvědavý.
Jenže... durian jsem v životě neviděl ani nejedl. Ke konzumaci už tu naštěstí něco napsala Veri, fajn, ale teď mne napadá...
- Veri, radíš sušený durian namočit - rád bych optal, stačí nějak na hodinku na dvě, nebo déle - celý den?
- jak sušený durian skladovat - stačí v dobře uzavřeném sáčku špajz nebo lépe lednice?
- jak dlouho lze skladovat? Sušený asi dlouho, že jo...
Dííík
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušený durian na prodej! :)

Příspěvek od Eva.cz »

Pak sděl dojmy, Jindro :D
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: Sušený durian na prodej! :)

Příspěvek od ajla »

Fakt Jindro s tím sušeným durianem nemusíš nic dělat. Prostě přestat se divit a pátrat a normálně beze všeho ho jíst, jestliže ti chutná (ne každému). Načnutý uzavřeš, třeba kolíčkem a necháš ve špajzu. Já, podobně jako Sitar a Mun, mám chuť ho sníst hodně. :lol:
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Sušený durian na prodej! :)

Příspěvek od Jindra »

Ajlo díky za názor. No, jsem na něj zvědavý. Během chvíle už dodělám user rights on a SQL server, sedám na kolo a opouštím zaměstnání, šlapajíce směrem domů, kde mne to překvapení čeká :)
Poreferuju, Evo, jasně.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušený durian na prodej! :)

Příspěvek od Panda »

Napiš pak co jsi cítil zdálky přijíždějíce k domovu. :-)
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Sušený durian na prodej! :)

Příspěvek od veri »

Jindro nad uskladnenim se nepozastavuj, stejne ho snis brzo :) (jinak vydrzi to max rok v poradne zavrenem sacku, nejlip s vymacknutym vzdychem - bere vzdusnou vlhkost)

Muzes namocit, tak hodinku a pul max dve, pak se rozmoci a je nic moc. Nebo jak jsem rikala, je super to pridat do ovocneho smoothie.

Cerstvy durian se koupit da - maji ho v Globusu (a jestli ho nemaji primo na prodejne, objednaji vam ho na pozadani - to delaji po cele CR). Nebo si zajdete na Sapu k Vietnamcum.
Jestli vam ale muzu doporucit, tak se na vsechny duriany dovazene sem vybodnete. Chutove nejsou ani nahodou tak dobre jako ty v jizni asii a co je hlavni - letenka tam stoji jen 15x vic nez jeden durian tady ;)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Sušený durian na prodej! :)

Příspěvek od Jindra »

Evo, jdu sdělovat dojmy.
Pando, Ty to snad musíš znát, jinak by ses neptal... ta vůně je cítit fakt už z dálky. Nechápu to, zabaleno ve třech sáčcích a přesto to krásně a pronikavě voní ven.
Takže to je první dojem - nádherná vůně.
Jak to chutná popisovat nebudu, na to nemám vlohy a nenapadá mne, k čemu bych to přirovnal, ta chuť je opravdu unikátní. Ale to podstatné zkrátka je, že je to šíííleně dobroučké!!
Veri moc děkuju za zásilku a za poznámky k máčení, skladování a trvanlivosti. Durian je naprosto unikátní záležitost.
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušený durian na prodej! :)

Příspěvek od Eva.cz »

Hm, hm, hm... je ještě k mání?
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Sušený durian na prodej! :)

Příspěvek od Jindra »

Eva.cz píše:Hm, hm, hm... je ještě k mání?
Há, vypadá to, že máš zájem :) No, jen si říkám, nečekej, až sem Veri nakoukne a dej jí SZ anebo kontaktuj přes její web
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Sušený durian na prodej! :)

Příspěvek od veri »

Eva.cz píše:Hm, hm, hm... je ještě k mání?
ubývá ale ještě pořád je :)) stačí mi napsat sz.
dík jindro za reference ;)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Odpovědět