DESTILÁTOR

Místo pro tipy na nákupy a pro soukromou inzerci.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: DESTILÁTOR

Příspěvek od Panda »

cepheus píše:Co to ukazuje Tobě po destilaci nezkoušels ?
Změřil jsem teď a i z kohoutku i destilka mají stejně neutrálně 7. Ale mám ji už delší dobu odstátou, takže jestli tam byl třeba chlorovodík tak už vyprchal. Možná budeš muset také po destilaci ještě krátce povařit? Nebo přidat odpouštěcí dírky na těkavé plyny, jak popisuje Dano?

Dřív jsem měl představu že destilka je opravdu čistá voda, ale netušil jsem jaký je problém dosáhnout opravdu čisté destilky.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: DESTILÁTOR

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 19:04, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: DESTILÁTOR

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 19:03, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: DESTILÁTOR

Příspěvek od Panda »

cepheus píše:...nic jiného Ti z toho nemůže vylézt při jakémkoliv odpaření vody, sajrajt zůstává v nádobě a z páry plyn vyprchá do vzduchu PMN a už se tak lehce s tou odkapanou vodou cestou nespojí, proto to ohříváš, ne ? :idea: :wink:
Já myslím že ne. Například chlorovodík - má bod varu 53°C, takže pokud je obsažený ve vodě, odpařuje se spolu s párou (hlavně na začátku) a v trubkách se také kondenzuje a spojuje zas s vodou, protože se dá předpokládat že se ochladí pod 53°C. Takže bych řekl že plyny s bodem varu nižším než voda se také do destilky přenesou. A u mé destilky docela dobře poznám na chuti když ji po destilaci ještě převařím, ztratí nepříjemné pachuti. Muselo by se zajistit, aby teplota chladicích trubek byla jen něco málo pod 100°C.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: DESTILÁTOR

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 19:03, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Chlor - prevarenie pred destilaciou

Příspěvek od Dano »

Panda píše:A u mé destilky docela dobře poznám na chuti když ji po destilaci ještě převařím, ztratí nepříjemné pachuti.
Tym co maju bezny destilator, odporucam robit to pred destilaciou, usetria energiu na ohriatie vody z teploty beznej na bod varu.
  • 1. Cize prevarit pred. Potom ju uz len stale vriacu nevychladenu vliat do destilatora a destilujte
  • 2. Pripadne nalejte studenu vodu rovno do destilatora ale ten nechajte otvoreny kym voda zacne vriet. Po kratkom prevareni ho stale zapnuty len zavrite a zapnite uz aj ventilator
  • 3. Alebo ci uz vlejete do destilatora vriacu alebo studenu vodu, jednoducho len vylejte trochu z neho vytecenej nadestilovanej vody. Ta by mala obsahovat vacsinu chlorovodika (je tak Panda?)
Co sa tyka ne/vdychovania vyparovaneho chloru, DPBs, VOCs, pesticidov, herbicidov,.. (viac v odkaze nizsie) pri zohrievani vody tak ak funguje ten 3. postup, potom je najlepsi lebo v tekutej forme sa to da vsetko vyliat a teda sa to nemusi doma vdychovat pri prevarani.
Naposledy upravil(a) Dano dne stř úno 09, 2011 19:53, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Chlor a DBPs

Příspěvek od Dano »

Inac chlor vraj nie je problem. Ovela vacsi su DBPs (trihalomethan,...), ktore pri chlorovani,... vznikaju.

And then there are disinfection byproducts, or DBPs. If you have not heard of DBPs before, you need to pay close attention as it turns out that DBPs, not chlorine, are responsible for nearly all the toxic effects of chlorinated water. Chlorine by itself is relatively harmless, but its side effects, by producing DBPs, cause nearly all of the problems -- including reproductive disorders and cancer.
Viac pekne na http://articles.mercola.com/sites/artic ... ation.aspx

A to neviem ci sa ich da zbavit destilovanim. Teda ci zostanu v destilatore.. Alebo sa odparuju pri zohrievani (skor asi tato moznost lebo v clanku je spomenute riziko aj vdychovania DBPs pri sprchovani teplou vodou). A teda potom ak funguje ten 3. postup vyssie tak asi ano je to mozne.

A to je len pitie chlorovanej vody. Pricom sprchovanie a kupanie v takej vode nas zasobuje ovela vacsim mnozstvom chloru ai.
7 minutova tepla sprcha nas vystavi chloru, DPBs a VOCs viac ako vypitie 3,8 litra vody
Preco? Koza, pluca, viac na tej linke. Pri kupeli to bude este viac.

Potom ci ma zmysel velmi riesit pitie chlorovanej vody ak sa neriesi ta na sprchovanie?

A vlastne ja som mimo, vodu/caje/... nepijem vobec, lebo sa nabeham na WC aj bez nej az-az.

Vynimka by mohla byt obdobie postu. Ale kedze som si nedavno vyskusal 3d, vcelku bez najmensich problemov, tak vzhladom na moju konstutuciu a % telesneho tuku sa tak skoro neodvazim nieze na 7d, ale mozno ani 3d, ako som kratko spomenul vo vlakne pust.
lenka m

Re: DESTILÁTOR

Příspěvek od lenka m »

zdravim,
nahodou som nasla tuto stranku a temu, ked som hladala info o destilatoroch. citala som, ze ste tu porovnavali ceny a hladali najlacnejsi. ja som nasla najlacnejsi na ebayi, posielaju to z ciny a dokopy s postou vyjde na 110 eur. /750 W, 1,6 L za hod./
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: DESTILÁTOR

Příspěvek od Dano »

lenka m píše:s postou vyjde na 110 eur. /750 W, 1,6 L za hod./
Lenka, co sa ceny tyka, ak ta je konecna, tak podla mna vyborna.

Pre porovnanie, pred par mesiacmi, z mojich poznamok:

Z PureSystem (CZ) len 580 W, na Slovensko za 240 Eur:
5380 Kc vratane 20% DPH, 222Eur
321,6 Kc postovne, 13 Eur
100 Kc asi. Za zaplatenie penazi na ucet v CR, 4 Eura
Spolu 5701,6 Kc, teda 240 Eur.

Z USA 750 W cez shipito na SK za 155 Eur:
140 USD distiller na webe, 103 Eur (ale nehladal som dlho, asi su aj za menej)
62,1 USD posta z USA: USPS 6-10d, 46 Eur
8,5 USD za poslanie na SK, 6 Eur
0,37 USD za prijatie platby za postovne 0 Eur
Spolu 155 Eur.
lenka m

Re: DESTILÁTOR

Příspěvek od lenka m »

ano Dano,
myslim, ze cena je super. mala by byt konecna.
na Slovensku som take nasla za 240 - 300 e a to s mensim vykonom.
no este stale hladam ci nenajdem nieco lepsie a objednam to. tu na fore som citala, ze najlepsi destilator je so sklenenym chladicom a tento ma nerezovy, tak preto este vaham.
thestrangesttwist
Příspěvky: 4
Registrován: ned lis 20, 2011 11:10

Re: DESTILÁTOR

Příspěvek od thestrangesttwist »

Ahoj,
jaké máte zkušenosti s destilátorem od Pure system? Měla jsem se asi zeptat dřív, než jsem si ho pořídila :mrgreen: ale i tak se ptám...po první destilaci mi totiž nepřišlo, že by zůstalo vevnitř nějak moc bordelu, tak přemýšlím, jestli a kde se stala chyba...díky
thestrangesttwist
Příspěvky: 4
Registrován: ned lis 20, 2011 11:10

Re: DESTILÁTOR

Příspěvek od thestrangesttwist »

Tak to byla asi nějaká čistá voda, už to bordel destiluje, ale problém mám jiný, voda má furt plastový smrad, ať ji chytám do plastu nebo do skla. Tu plastovou nádrž jsem nechala už pět dní odstát v destilce, ale voda smrdí pořád, a smrdí to plastem, i když to chytám do skla, doma i na balkone...nevíte, čím to? jak dlouho vám trvalo, než se destilátor odčuchl?
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: DESTILÁTOR

Příspěvek od Panda »

To uvádí i Pavel na pust.cz a že se musí přečkat až ten plast destilátoru používáním vysmrádne a zatvrdne. Odležení moc nepomůže, musí se to používat při pracovní teplotě.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: DESTILÁTOR

Příspěvek od Dano »

thestrangesttwist píše:voda má furt plastový smrad, ať ji chytám do plastu nebo do skla. Tu plastovou nádrž jsem nechala už pět dní odstát v destilce, ale voda smrdí pořád, a smrdí to plastem, i když to chytám do skla, doma i na balkone...nevíte, čím to? jak dlouho vám trvalo, než se destilátor odčuchl?
Plastom? Ked do skla? To som si nevsimol. Nepripomina ti skor smrad chloru?
Ja ked chcem destilovat, asi 2dc-4dc prvej destilovanej vody chytam do plastovej nadoby, tu vylejem (chlorovodik a niektore ine zluceniny chloru vzniknute po chlorovani, volaju ich vedlajsie produkty chlorovania DPB a VOC, zrejme aj tie podobne ako chlorovodik maju nizsiu teplotu varu ako H2O).
A az zvysok chytam sklenenenou trubkou rovno do skleneneho demizonu, a ziadny smrad.
Ten z prvej vody je ale strasny koncentrovany smrad, nieco ako na plavarni len ovela horsi.
MiK

Re: DESTILÁTOR

Příspěvek od MiK »

Ahoj jiz jsem kdesi upozronoval ale zde taeké napíšu: mam doma destilátor pro pitnou destilovanou vodu. Pokud by měl někdo zájem mohu vám destilku připravit.

Pětidenní pitná kůra 15litrů x 12Kč=180Kč
Týdenní pitná kůra 21litrů x 11Kč=231Kč
Třítýdenní pitná kůra 63litrů x 10Kč=630Kč

Místo odběru Trutnov, Úpice, Náchod (kdykoliv). Za příplatek 10Kč též Hradec Králové a Praha. (termíny 14.1.2012, 28.1.2012, 11.2.2012, 25.2.2012)
Pet kanystry bud vlastní nebo 5l-1kus15Kč,10l-1kus25Kč kontakt: K72(at)seznam.cz nebo mob. 731209450
Pokud jste na můj spam již někde narazili tak se omlouvám....
ikaika
Příspěvky: 2
Registrován: čtv úno 02, 2012 15:51
Bydliště: Praha

Re: DESTILÁTOR

Příspěvek od ikaika »

lenka m píše:zdravim,
nahodou som nasla tuto stranku a temu, ked som hladala info o destilatoroch. citala som, ze ste tu porovnavali ceny a hladali najlacnejsi. ja som nasla najlacnejsi na ebayi, posielaju to z ciny a dokopy s postou vyjde na 110 eur. /750 W, 1,6 L za hod./
ahoj lenka,
ako si spokojna s destilatorom o ktorom pises? tiez si ho chcem kupit. poradis mi ako na to?
mam za sebou dlhsi post len o vode a destilke z lekarne v poslednom tyzdni ale bolo to narocneee...
aka je to znacka, parametre vypadaju dobre. nemam yiadne skusenosti s nakup na ebay

dik za pomoc

viera
muj mejl: verahost@centrum.cz
Afki
Příspěvky: 11
Registrován: úte led 14, 2014 18:46

Re: DESTILÁTOR

Příspěvek od Afki »

Ahoj, je tenhle destilátor za 3,5 tis. http://www.nehty-profesional.cz/cz-deta ... dy-4l.html v něčem horší nebo nepoužitelný... než ty ostatní za 7-10 tis., které jsou např. na pust.cz nebo jinde na internetu? Není destilovaná voda stále ta samá?
Nechci už pít vodu z kohoutku a destilovaná mi po přečtení knihy od Bragga přijde jako nejlepší řešení.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

DESTILÁTOR

Příspěvek od Janek »

Ten destilator je plastovy? Fuuj. Pred rokem jsem o necem takovem uvazoval...

Ze zatvrdne? Ale kdeze, ftalaty (zmekcovadla plastu aby nepraskal) se podle me uvolnuji treba 20 let, sice intenzita klesa, ale...

Ja jsem si vzdy kupoval treba varnou konvici v jednolitem vylisku nerezu (tedy dno a steny z jednoho kusu, ne spojovane jako u beznych konvic navic chromovanych nebo lestenych uvnitr - tohle je nelestene jakoby prirozene) a nasel jsem jen jedinou znacku kdo to vyrabel: bosch/siemens, oldskul design letos jsem ji koupil zase (ne ze by se kazily ale yl one velky zajem :-) a poprve jsem zen samy model videl/mel v roce 2000, ten uplne stejny model .. A ani to nebylo drahy, neco okolo 500 Kc...

Nchapu ze nejde vyrobit nerozovo skleneny destilator bez plastu?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

DESTILÁTOR

Příspěvek od Janek »

Lidicky, co mate distiller, http://www.youtube.com/watch?v=FcVZ3zoxilQ vazne z vodovodniho radu vydestilujete tyto "fekalie", jak to nazyva soudruh ve videu?

Mel by nekdo prosim informaci, jak je resena vnitrnosti chladice? Na videich jsem videl, ze z toho couha plastova hadicka :-(

Panda pise, ze si ho s Cepikem postavili DYI, no to se mi nechce, chtel bych bud full nerez nebo full sklo... Profi masiny od Simaxu (2000,- http://www.kavalier.cz//virtual/sklenen ... ratury.pdf) tam maji topnou spiralu s Buhvi?ceho...

Tak asi zkusim tohle, je to jen na 0,7L za 1790,- no je to asi spis dekorace a na vino :-) nevim, jak se bude banka snadno vymivat?
Obrázek

I kdyz teda praktictejsi by byl ten elektricky, radne izolovany a full nerez i v chladici, s termostatem :-) udelat to poradne prece neni drahy...

Mate tip na karafy?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

DESTILÁTOR

Příspěvek od Janek »

MiK píše: Pet kanystry bud vlastní nebo 5l-1kus15Kč,10l-1kus25Kč kontakt: K72(at)seznam.cz nebo mob. 731209450
Nekde jsem pochytil, ze destilka a pet neni kompatibilni, ze cista voda nasaje ftalaty (mekcidla) z plastu... No davat 3000 za test-rozbor vody se mi nechce a radsi bych to dal do demizonu... Co myslite?

Panda: myslim ze z nejakych pramenu plyne, ze plast uvolnuje stale, samozrejme asi mene, neni to tolik citit, ale urcite latky zkratka nikdy nevymizi, dobry by byl test slozeni vody...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: DESTILÁTOR

Příspěvek od cepheus »

Me jedna varka uplne vyssala uplne vsecky ftalaty z flasky ven, takze se mi uplne rozpadla a destilka mi pak vytekla na zem :D .
Jooo destilka je svine nenazrana :) .. (kdo se boji nesmi do lesa)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: DESTILÁTOR

Příspěvek od Jindra »

.
nevím, jestli je Tvoje poznámka konstruktivní, Cephe,
Janek píše:Nekde jsem pochytil, ze destilka a pet neni kompatibilni, ze cista voda nasaje ftalaty (mekcidla) z plastu...
tohle se mnou rezonuje, koupil jsem si na to měřák, který to potvrzuje,
ano, můj názor: je to pravda,

u Jardy jsem četl a poté praktikoval návod na "vyhladovění" PETky
(naplnit destilkou, nechat den, poté vodu vyměnit, toto opakovat po dobu týdne),
přitom jsem průběžně měřil čistotu vody
a dostal jsem se během toho týdne až na čistotu, která vytéká z RO,
takže osmotickou vodu s klidem do takové vyhladovělé PETky dávám

Pozn.:
  • RO = reverzní osmóza
    pro klid duše jsem během hladovění PETky vodu měnil dvakrát za den, nikoli jen jednou
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

DESTILÁTOR

Příspěvek od Janek »

Z petky, ktera byla vymyta balenou vodou po nekolik tydnu az mesicu? A co potom smradlavy kanystr z kramu? Ten se bude vymyvat destilkou o dost dele a to vymyvani pri pristim pouziti, pri odstaveni lahve, muzes mozna opakovat - ftalaty se zase naakumuluji...

Jaky mas na to merak? Pokud to neni tajny.

Ono spousta lidi si asi mysli, ze kdyz uz neciti smrad (nosem nebo chuti), tak ze uz v plastu nic neni, omyl.

Podle me, a nic jsem zatim nemeril, nemam jak: To pak nemusim pouzivat destilku, pokud to dam do plastu.

A nahore jsem se uklik, cena tech "klasickych" 40 let zastaralych destilatoru na vodu je o nulu vyssi - od 20K, s nejmensim vykonem 2,3L/h (ten 1,5L/h se uz nevyrabi)... Nejsou zaizolovane (ztraty), nejsou kompaktni (misto)... Kdyby to bylo trochu efektivnejsi, tak obetuju tech 20K.

Podle me je jedno, v cem se voda vari, ale para a kondenzace by mela byt vylucne ve skle, mozna v nerezu...

Vazne nikdo nema ten cinansky anebo nevi, jak vypada ta vrchni cast?

Jindra: pijes normalne jen osmotickou vodu anebo i normalni?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: DESTILÁTOR

Příspěvek od Jindra »

.
měřák je DiST 3 by Hanna Instruments
osmotickou piju běžně aj ju používám v raw kuchyni (ředění šťáv, macerované čaje atd.)
zrovna tak běžně používám filtr Diona
normální vodu (z vodovodu) beru zcela výjimečně, jen když je nejhůř, chlor je jed

jasně že na vodu rád používám skleněné láhve, ale třeba do terénu beru vyhladovělou PET kůli riziku rozbití

k hladovění plastů a PETkám je docela diskuse u Jardy, koukni tam
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

DESTILÁTOR

Příspěvek od Janek »

nemam zatim informace o vyznamu vodivosti vody (jen obsahle info od csc dr xyz, ze filtrovana voda je @#%*^£¥ a nejlepsi je tvrda a ze nedoporucuje bezne pit destilku nebo osmotickou - za me teda zatim nazor, ze akorat pri pustu) a koukam ze Hanna majii i ph meter, neni pH dulezitejsi parametr resp. z kterych overenych pramenu vychazis, pro soustavne piti osmoticke (nasledne prevarene?) vody? Az-zdravi znam, myslim nejake trochu meritelne...

pH meter Hanna http://www.amazon.com/Hanna-98127B-Home ... 003IKNJP2/

Me by jaksi ani nenapadlo davat filtrovanou vodu nebo destilovanou pro piti do bezneho plastu, ostatne bude to mozna jako efekt, kdy ve slane vode uz se dalsi sul velmi tezko rozpousti... Takze bezna voda v plastu asi ok. Tohle jsou jen me nemerene spekulace...

Pak jeste muzeme diskutovat o diamantove vode, ktera jde udajne namnozit. Nemam zatim jasno v tom, zda je to vira nebo meritelny parametr anebo co vlastne, ackoliv jsem o tom slysel uz tak 10 let zpetne.

A co Ag mince 9999 cistoty (ve varne konvici)? Koloidni stribro rulez :-) stribro pouzivali uz prababicky ve spajzu, pry, v armadni literature je to popsano, tedy neco na tom mozna bude.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: DESTILÁTOR

Příspěvek od ajla »

No a nám teď vyměnili v paneláku kovové vodovodní potrubí za umělé - PVC. Ptala jsem se, jestli je ta voda ještě pitná, prý ano. Ale já tam ten plast cítím a vůbec se mi nedá ta voda pít. Včera jsem sehnala v Tescu pomeranče po 11.90 , 20kg, tak piju pomerančovou šťávu, než nějak vyřeším vodu. No a platíme jí jako pitnou.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

DESTILÁTOR

Příspěvek od Janek »

Pokud tam citis plast, pozadej vodarny o naber vody na tvem kohoutku jakoze vodarny dodavaji vadnou vodu, to by meli udelat na sve naklady, o vymene trubek ty nic nevis :-) - dokonce to veolia casto delaji i na anonymni podnet - videl jsem v diskusi veolia na kohoutkova cz - a pak se treba dostanes i k rozboru te vody zadarmo)...

Kazdopadne zjistis, vnitrni rozvod je veci vlastnika nemovitosti, takze SBD nebo SVJ a tzv. PPR trubky (polypropylen) svarovane teplem jsou standard asi 20 let? Pije z toho skoro kazdy. Treba to casem vyprcha anebo si zvyknes.

Kazdopadne otazky vyse polozene, stribro, vodivost vody a vliv na zdravi - nikdo nema co rici?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: DESTILÁTOR

Příspěvek od ajla »

Výměnu odsouhlasovali nájemníci. Můj nesouhlas byl v menšině. Ty staré trubky, měly jenom vevnitř trochu rzi, ale ta neprošla sítem, takže voda byla dobrá a nebyly slizké jak bývá umělina. Nikomu to nevadí, taky málokdo pije samotnou vodu. Nebudu si zvykat, vodu z plastových trubek pít nebudu, hodí se jenom na splachování.
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: DESTILÁTOR

Příspěvek od ajla »

O stříbře vím, že se dřív z něho vyráběly dětské lžičky, působily antibakteriálně, jednu jsme taky měli. Někde jsem četla, že se domorodcům v Africe radí kalnou vodu nalít do pet lahve, zavřít a dát na 6 hodin na slunce. Prý ultrafialové záření zničí všechny bakterie a voda bude pitná. To jen pro zajímavost.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

DESTILÁTOR

Příspěvek od Janek »

Fakt? Tak to spis to stribro ve skle nebo nerezu... Osobni zkusenost, nebo mereni? Mince 9999 je dost cisty Ag, ne (spuse je stribro v ryzosti 999)? 99999 jsem nasel uz jenou Au a to se sice take koloidni pouziva, ale nevim nyni z hlavy k cemu vlastne, je to balik a ta mince misto 500,- vyjde na 27000,- :-(

Ja jen abych z vyvareneho Ag nezmodral jak smoulove Romove, co se koupali v teple vode oznackovane modrou skalici,vypustene z radiatoru (anebo lide, co to prehnali s koloidnim stribrem :-).
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: DESTILÁTOR

Příspěvek od cepheus »

Jindra píše:nevím, jestli je Tvoje poznámka konstruktivní, Cephe ..

.. pro klid duše jsem během hladovění PETky vodu měnil dvakrát za den, nikoli jen jednou
Neni an trochu, mas pravdu, jsem si z Jenika tropil prdelky :-) .. prdelky a srandicky to on rad, spatne uz teda odhaduju kdy chce prestat :-).
Ale k veci, kdyz jsem sel do 40-ky tak jsem nic nehladovel, udelal jsem si komplet nerez destilak z vhodne varne konvice + triakovy regulator teploty a k tomu koupil tri tyhlety dozy : http://www.kuchynskepotreby.cz/cz-detai ... -1-5l.html
Tim padem jsem eliminoval hladoveni PET-ek, ke kontaktu s plastovym vikem na dozach vubec nedoslo.
No a pak uz jsem jenom pustoval a destiloval, destiloval a pustoval a pak mi kovova prichut destilky "lezla ven uz i usima", tak jsem to stridal do konce pustu s beznou vodou, meli jsme celkem dobrou vodu v trubkach.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: DESTILÁTOR

Příspěvek od cepheus »

Janek píše:Vazne nikdo nema ten cinansky anebo nevi, jak vypada ta vrchni cast?
Delaly se soubezne dva typy, jeden mel viko zevnitr z plastu, tam se doporucoval nejaky provoz napred naprazdno (jak pise Jindra - hladovet tu umelou hmotu ve viku) no a pak se delaly jeste s nerezovym vnitrkem vika.
Oba ale mely samozrejme tu kroucenou trubku chladice nahore z nerezu, ta je si myslim vic podstatna, zagoogluj v popisech, fotkach, napis cinanovi a uvidis sam jaky viko Ti proda.
Nadoby jsou u vsech z nerezu.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

DESTILÁTOR

Příspěvek od Janek »

Odkaz nemas? Podle me spekulace ma byt vrch v skle (a na spodku nezalezi, ale para by mela jit uz ciste a pouze ve skle - staci se podivat, jak jsou delane ty lekarenske masiny co se delaji 40 a vice let stale stejne - az na tu neefektivitu neizolovaneho ohrevu asi neni co vytknout...), nebo to bude brat z toho zeleza ruzne prichute :-) porovnavals to s destilkou z lekarny chutove?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: DESTILÁTOR

Příspěvek od cepheus »

Nemam. Neporovnaval, v lekarne ukrutne predrazena.
Jestli to kovovou chut dostava z toho nerezu netusim, to bych kecal vylozene blboviny, strilel od pasu.
-----------------------------------
Hehe, mam, tady je link toho myho, Panda to sem kdysi odkudsi nalinkoval, sranda ja jsem se tim tehdy bavil, jo, mladost - radost :D.
Je tam i viko toho nerezovyho provedeni u originalu, pohledej si.
viewtopic.php?p=113087
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

DESTILÁTOR

Příspěvek od Janek »

Uz to nepijes? Zase zumpa? (Machuv slovnik)

Tady napad, jak se da prodat 2 vylisky plechu za 279 dolaru http://survivalstill.com/shop/survival-still/ je k tomu i video.

Spodni hrnec a horni chladici hrnec musite mit svuj. Jako napad ale gut. Lisovaci nastroj pravda stoji majlant, takze v male serii (pod 1000 ks) se to asi levnejs vyrobit moc neda...

Zato tohle, okolo 1500,- a jeste to udela paradu doma :-) otazkou je, zda to zvladne i vodu? Vtsi bod varu...
Obrázek
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: DESTILÁTOR

Příspěvek od Janek »

ajla píše:O stříbře vím, že se dřív z něho vyráběly dětské lžičky, působily antibakteriálně, jednu jsme taky měli.
http://www.sysifos.cz/index.php?id=vypi ... 291206123/
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: DESTILÁTOR

Příspěvek od cepheus »

Janek píše:Uz to nepijes? Zase zumpa? (Machuv slovnik)
Hehehe, jses Ty ale vul, zumpa ne= se voda :D.
Ale k veci, destilku beznym provozu nepiju, resp. piju, ale dokonale filtrovanou ve forme stavy ze vseho co jde doma vymackat, hlavne z ovoce:).
Zadnej RO filtr ani destilak se tomuto "Bozimu filtru" nevyrovna co do preciznosti a funkce ani omylem, zadny neumi pridat ani vuni, ani chut ani cokoli jinyho co tohle "blby" ovoce obsahuje :wink: .

K tomu obrazku, necekej, ze se uchlastas destilkou, umi to stamprli za hodinu ? Mozna .. tak leda fakt by to zdobilo obyvak:).
To je dobry pro ty telata co uverili reklame, ze 6x "eti destileri" je to prave orechove piti a nudi se k smrti, tak si to koupi, no, dal to nekomentuju, hracky pekna :D ..
Kup si nekde v laboratornim skle za par stokorun chladic na destilaci a k tomu si udelej hrnec s jakymkoli ohrevem a neres pitominy:).

Neumis obmenovat ruzny slovicka do googlu a pouzivat napred obrazkovy, to musim delat za Tebe ?
https://www.google.cz/search?q=chladi%C ... 42&bih=594
Nic, mej pekny vikend, jdu neco uzitecnyho delat :).
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

DESTILÁTOR

Příspěvek od Janek »

Pro lekarskou cistotu se para by patrne nemohla dotknout kovu, nez skla, tedy ani hrnec...

2 ceske vyrobky (a dalsi podobne se vyrabeji hlavne v Indii).
Obrázek
Technosklo 2,3 (1500W) a ten vetsi 4,0L/hodinu
technosklo.com/cz/index.php?page=katalog/laboratorni-sklo/destilacni-pristroj/dp-2300m

Obrázek
Kavalierglass DP – 4RS (stolní) nebo RZ (závěsný) 3,4-4 l/h (2800W) s kvalitou dle ČSN 68 4063, sestaven z varného kotlíku s chladičem, víka, topení, svorkovnice, deflegmační vložky, odkalovací vložky, odpadní trubice a elektrické jistící skříňky. Je vybaven teplotním čidlem, které vypíná přístroj pokud není voda ve varném kotlíku.


Nejspis si poridim tohle, udela to tu paradu, zdestiluje to skoro litr (nevim za jak dlouho) a v pripade disaster lze topit cimkoliv nejen elektrikou :-)
Obrázek

Otazkou zustava, ze mame tvrdou vodu, vice nez pozadovanych 15°N, jak v studni tak v radu.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: DESTILÁTOR

Příspěvek od cepheus »

No, tak jo, jenze nemam uz cas, to vis, jsem zivnostnik a navic je sobota :wink: .
Tak si tu v klidku badej dal:).
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: DESTILÁTOR

Příspěvek od Jindra »

cepheus píše:Kup si nekde v laboratornim skle za par stokorun chladic na destilaci a k tomu si udelej hrnec s jakymkoli ohrevem a neres pitominy
dělejte si jak kdo chcete ale s vita souvisí ekologie a destilace vody mi přijde energeticky setsakra náročná
proto já kopu jedině za RO, žádná spotřeba energie
(jj, nehádám se, destilka je destilka, RO je slabší)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: DESTILÁTOR

Příspěvek od cepheus »

Taky muzes topit plynem, drivim, kravencema, co vis co tomu naladuje pod kotel, elektrika to je samoze jasna uhlikova stopa :).
Jindro, stejne jsem presvedceny, ze voda protlacena ze Zeme skrz RO kmene stromku az k ovoci v korune je TOP voda, to mi nikdo nevymluvi:).
I kdyz prosakuji vsemozne dohady jak se co chemizuje a hnoji :D.
Navzdory lidske blbosti a hamiznosti porad verim v odolnost techto daru proti temto nejvetsim skudcum (vedcum a vede) :).
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: DESTILÁTOR

Příspěvek od Janek »

Tady se bavime o ciste H2O za ciste specifickym ucelem (ne na trvale piti) a ty tu porad o stromech...? K tve posledni vete: proc se porad shazujes? Delas zavery z mylnych predpokladu :-(

Jindra: a neni lepsi neco jako
filtryvody.cz/filtracni-konvice/
? Oasa sklenena konvice
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: DESTILÁTOR

Příspěvek od Jindra »

cepheus píše:Jindro, stejne jsem presvedceny, ze voda protlacena ze Zeme skrz RO kmene stromku az k ovoci v korune je TOP voda, to mi nikdo nevymluvi
souhlas, moje řeč, myslím že ani mně to nikdo nevymluví
Janek píše:Jindra: a neni lepsi neco jako filtryvody.cz/filtracni-konvice/?Oasa sklenena konvice
vždyť jsem tady před něco málo dny o tomto filtru psal (ve verzi Diona, ale je to totéž), ano, používám
po četbě Šokující pravda o vodě jsem věřil, že nejlépe pít destilku a proto jsem zavedl RO,
potom časem další četby a osobní diskuse s biochemiky a následkem toho mírné pochyby, zda destilka přece jen nějaký minerál z těla neodebéře,
sice stále spíše věřím, že ne, neodebere, ale jisté pochyby tam jsou...
tak teď mám období, kdy čistou osmotickou nepiju, nýbržto ji míchám s touhle z Diony anebo samozřejmě k ředění šťáv z odščavovače

btw za výrazně podstatnější považuju zbavit se chloru a na to stačí aj ta Diona
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

DESTILÁTOR

Příspěvek od Janek »

Na chlor staci prevarit a odstat, nebo ne??

Ja se bavim o ciste vode (ktera logicky "vsakuje" latky) pri pustu (pripadne o disaster destilaci) a Jindro a Pepheus o beznem pitnem rezimu... Tak abychom si rozumneli.

Jindro dobre popisujes, jak se tvuj nazor vyviji, podobne jako tohoto autora http://a.21.sweb.cz/tisk/j601.html
Zkratka bez konkretnich meritelnych zkusenosti se vzdy priklonime k aktualnimu a duveryhodnejsimu pramenu (cimz nerikam, ze tvrda chlorovana voda je OK, protoze to zkratka nevim), urcite ale vetsi riziko mohou byt mikroby ze spinave vody.

Sokujici pravdu jsem nevidel ani necetl, ktery zdroj (video, audio, cztext) doporucujes? Myslim si, ze me to moc neovlivni...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: DESTILÁTOR

Příspěvek od Jindra »

Janek píše:Jindro dobre popisujes, jak se tvuj nazor vyviji, podobne jako tohoto autora http://a.21.sweb.cz/tisk/j601.html
áá, René tady vedle z Poličky :-)
Janek píše:Sokujici pravdu jsem nevidel ani necetl, ktery zdroj (video, audio, cztext) doporucujes? Myslim si, ze me to moc neovlivni...
mám koupenou, četl jsem jedním dechem - skvělá, no viděl jsem ji aj na ulozto
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: DESTILÁTOR

Příspěvek od ajla »

Nikdo z té stříbrné lžičky nezmodral :)

V té knize je dobrý citát:

Bože, dopřej mi trpělivosti,
abych snášel věci, které nemohu změnit,
odvahy, abych měnil věci, které mohu změnit,
a moudrosti, abych jedno od druhého rozeznal.

To bychom potřebovali :)
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

DESTILÁTOR

Příspěvek od Janek »

Svata pravda :-)

Jeste dodam, ze mlady chce zmenit svet, ve strednim veku sve okoli a stary clovek breci, proc nezmenil ani sebe. Cinske? Porekadlo.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
minami
Příspěvky: 7
Registrován: ned lis 27, 2011 13:43
Bydliště: Brno

Re: DESTILÁTOR

Příspěvek od minami »

Daruji použitý destilátor zakoupený u Pavla M. (viz http://www.pust.cz). Původní cena 7000,-. Má však své mouchy:

1. pojistka vypíná předčasně - je třeba ji vyměnit
2. plast na horním víku, kde se kondenzuje pára, je mírně zdeformovaný teplem (viz přiložené foto)

Jak jsem koukal, je zde spousta kutilů, kteří by si s tím dovedli poradit. Případně ho někdo může použít na náhradní díly. Já jsem teď štastným majitelem RO, takže do opravy nemám potřebnou motivaci.

Cena: nic v případě osobního vyzvednutí v Brně, jinak poštovné
Přílohy
poklop.jpg
(169.81 KiB) Staženo 8 x
"Co tě nezabije, to tě posílí." [Friedrich Nietzsche]
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: DESTILÁTOR

Příspěvek od Janek »

To je ten s prichuti plastu? Podle vrchnimcasti vez viditelneho nerezu...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
minami
Příspěvky: 7
Registrován: ned lis 27, 2011 13:43
Bydliště: Brno

Re: DESTILÁTOR

Příspěvek od minami »

Janek píše:To je ten s prichuti plastu? Podle vrchnimcasti vez viditelneho nerezu...
Z počátku ano, později ne :).
"Co tě nezabije, to tě posílí." [Friedrich Nietzsche]
Odpovědět