DESTILÁTOR

Místo pro tipy na nákupy a pro soukromou inzerci.

Moderátor: hugo

Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: DESTILÁTOR

Příspěvek od Janek »

Bud nastal polocas rozpadu (doba, za kterou se vyluh snizi o polovinu:) anebo si chut zvykla...
Mohli by to delat alespon BPA free - http://en.wikipedia.org/wiki/Bisphenol_A

Ale zadarmo, no neber to, jen nevim, kde vzit tu nahradni nerez hlavu, nejdulezitejsi soucast destilatoru,,,
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
minami
Příspěvky: 7
Registrován: ned lis 27, 2011 13:43
Bydliště: Brno

Re: DESTILÁTOR

Příspěvek od minami »

Janek píše:Bud nastal polocas rozpadu (doba, za kterou se vyluh snizi o polovinu:) anebo si chut zvykla...
Mohli by to delat alespon BPA free - http://en.wikipedia.org/wiki/Bisphenol_A

Ale zadarmo, no neber to, jen nevim, kde vzit tu nahradni nerez hlavu, nejdulezitejsi soucast destilatoru,,,
Celá nová hlava snad nebude třeba. Na 3d tiskárně by ten plastový dekl šel snadno vytisknout. BPA-free alternativ je dost. Jen najít někoho s tou 3d tiskárnou...

Máš tedy zájem?
"Co tě nezabije, to tě posílí." [Friedrich Nietzsche]
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: DESTILÁTOR

Příspěvek od Janek »

Obavam se ze tisk hlavy by vysel na par tisic... Je to moc velka masa, k tomu CAD vykres...

No mozna se pletu a uz to jde levneji... Pokud vas zajimaji 3d, vygooglete si: "Zahradnik se bavi"

Zajem bych mel, kdybych to mel do 30 km coz bohuzel nemam...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Afki
Příspěvky: 11
Registrován: úte led 14, 2014 18:46

Re: DESTILÁTOR

Příspěvek od Afki »

Tak po 10 měsících... plastový destilátor totálně "padl", budu ho reklamovat... ale uvažuju o té RO, a případný vyměněný destilátor brát jen na dovolené atd.
Když si koupím tohle: http://www.filtracevody.cz/reverzni-osmoza, tak co přesně s tím musím udělat a dělat? Prosím polopatě... díky :-)
Uživatelský avatar
minami
Příspěvky: 7
Registrován: ned lis 27, 2011 13:43
Bydliště: Brno

Re: DESTILÁTOR

Příspěvek od minami »

Afki píše:Tak po 10 měsících... plastový destilátor totálně "padl", budu ho reklamovat... ale uvažuju o té RO, a případný vyměněný destilátor brát jen na dovolené atd.
Když si koupím tohle: http://www.filtracevody.cz/reverzni-osmoza, tak co přesně s tím musím udělat a dělat? Prosím polopatě... díky :-)
Vložit filtry do nádržek, přívodní hadičku řipojit na zdroj vody, výstupní trubičku na baterii a odpadní trubičku do odpadu - nebo třeba jen vyvést do umyvadla/vany atd. Doporučuji k ní pořídit zásobník a baterii (v obchodě s vodoinstalačním materiálem můžete mít problém sehnat podobnou). Ovšem na baterii potřebujete díru v nějakém dřezu/stolku. Já si třeba nechal vyrobit dřevěný pultík, který drží všechny filtry a nahoře má vyvýšenou baterii. Pokud Vám stačí pouze vývodní hadička k plnění čehokoliv potřebujete, tak si pořiďte alespoň (http://www.filtracevody.cz/kulovy-venti ... zni-osmoza) - i když koukám, že si cenou zas tak moc nepolepšíte :-( jen nebudete muset vrtat díru.

Se zásobníkem nemusíte dlouho čekat, než se Vám naplní láhev. Pořád je to ale rychlovka oproti parnímu destilátoru ;-). Na zapojení dostanete manuál, jak na to.

To by bylo k počáteční instalaci. Pak stačí jednou za půl roku měnit filtry a za 2 roky membránu. To jsou doporučené hodnoty. IMHO si v Brně můžu dovolit tuto dobu přetáhnout, protože při poslední výměně jsem filtry neměl téměř vůbec zabarvené. Zatímco při výměně filtrů v rodném domku na jedné vesnici v Pardubickém kraji to byl docela mazec ...

Já osobně bych příště koupil http://www.filtracevody.cz/1-system-rev ... moza-fro-5 a vyhodil z toho mineralizátor.
"Co tě nezabije, to tě posílí." [Friedrich Nietzsche]
Afki
Příspěvky: 11
Registrován: úte led 14, 2014 18:46

Re: DESTILÁTOR

Příspěvek od Afki »

minami: moc děkuju, já jsem úplný technický antitalent, ale přetlumočím to manželovi a doufám, že to zvládneme :-)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: DESTILÁTOR

Příspěvek od Jindra »

minami píše:Vložit filtry do nádržek, přívodní hadičku řipojit na zdroj vody, výstupní trubičku na baterii a odpadní trubičku do odpadu - nebo třeba jen vyvést do umyvadla/vany atd.
NÉÉÉ, HRUBÁ CHYBA

TOTO HRUBĚ ODPORUJE NÁVODU K INSTALACI, KTERÝ JE U TÉTO RO PŘILOŽEN!

když to takto uděláš, můžeš skoro hned vyhodit hlavní (a nejdražší) filtr osmózy

jak správně: je potřeba připojit pouze oba menší předfiltry a pořádně je vyčistit = nechat protékat vodu; já už nevím přesně, zda 10 nebo 30 minut, je to v tom návodu
dobře se podívej, jak "špinavá" voda vytéká z uhlíkového filtru - a toto by při dodržení nesprávného návodu minami ucpalo hlavní membránu, která by byla možná na vyhození
teprve po tomto proplachu vložit hlavní filtr a opět propláchnout - vodu hned nepít
je to v návodu, tak proč ty otázky...
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
minami
Příspěvky: 7
Registrován: ned lis 27, 2011 13:43
Bydliště: Brno

Re: DESTILÁTOR

Příspěvek od minami »

Jindra píše:
minami píše:Vložit filtry do nádržek, přívodní hadičku řipojit na zdroj vody, výstupní trubičku na baterii a odpadní trubičku do odpadu - nebo třeba jen vyvést do umyvadla/vany atd.
NÉÉÉ, HRUBÁ CHYBA
Správně! Na průplach bych zapomněl :-). Ano, raději postupovat podle návodu... Jen jsem chtěl naznačit, že s tím počátečním zapojením to není žadná rocket science.
"Co tě nezabije, to tě posílí." [Friedrich Nietzsche]
Danda
Příspěvky: 45
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:51

Re: DESTILÁTOR

Příspěvek od Danda »

Prodám nový destilátor v záruce poř. cena 4000, dám za 3300,-, mám ho od jara 2015 je po jednom půstu v podstatě nový

dandak22@seznam.cz tel.776765587
Odpovědět