Pražská tržnice

Místo pro tipy na nákupy a pro soukromou inzerci.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Pražská tržnice

Příspěvek od k.winky »

Pražáci, navštěvujete někdo holešovickou tržnici ? Já bydlím v Praze už půl roku a i když jsem o ní už slyšela a chtěla jí navštívit, dostala jsem se k tomu až dnes ... A nestačila jsem mrkat :shock: Taková kopa ovozelu a to přímo od pěstitelů, většina ... A ty ceny a kvalita ! Zralé banány za 5,-, krásné červené kapie, rajčátka, obrovská černá avokáda za 15,-,.... Radost pohledět ... Už nebudu chodit jinam ! Nejlepší na tom je, že mi tam jede tramvajka přímo od domu a za devět minut je přímo před bránou tržnice :wink:
Přílohy
tržnice.jpg
(204.91 KiB) Staženo 1 x
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Renča
Příspěvky: 136
Registrován: stř čer 13, 2007 19:39
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražská tržnice

Příspěvek od Renča »

k.winky píše:Pražáci, navštěvujete někdo holešovickou tržnici ? Já bydlím v Praze už půl roku a i když jsem o ní už slyšela a chtěla jí navštívit, dostala jsem se k tomu až dnes ... A nestačila jsem mrkat :shock: Taková kopa ovozelu a to přímo od pěstitelů, většina ... A ty ceny a kvalita ! Zralé banány za 5,-, krásné červené kapie, rajčátka, obrovská černá avokáda za 15,-,.... Radost pohledět ... Už nebudu chodit jinam ! Nejlepší na tom je, že mi tam jede tramvajka přímo od domu a za devět minut je přímo před bránou tržnice :wink:
Já jsem tam nebyla spustu let a ta fotka mě tedy mile překvapila. Škoda, že to mám hodně z ruky. Bydlím na Hájích a dělám na Pankráci. Asi tam ale někdy zajedu. Banány za 30 i více a ostatní předražené ovoce ze supermarketů lezou do peněz.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Pražská tržnice

Příspěvek od k.winky »

Myslím, že i tak se to vyplatí :wink: Opravdu vřele doporučuji !
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Renča
Příspěvky: 136
Registrován: stř čer 13, 2007 19:39
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražská tržnice

Příspěvek od Renča »

To abych si vzala ale tašku na kolečkách, nebo oba syny jako nosiče. Vždycky jdu pro pár věcí a přinesu domů 10 kilo ovoce a zeleniny. A to nepřeháním.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Pražská tržnice

Příspěvek od Sitar »

k.winky píše:Pražáci, navštěvujete někdo holešovickou tržnici ? Já bydlím v Praze už půl roku a i když jsem o ní už slyšela a chtěla jí navštívit, dostala jsem se k tomu až dnes ... A nestačila jsem mrkat :shock: Taková kopa ovozelu a to přímo od pěstitelů, většina ... A ty ceny a kvalita ! Zralé banány za 5,-, krásné červené kapie, rajčátka, obrovská černá avokáda za 15,-,.... Radost pohledět ... Už nebudu chodit jinam ! Nejlepší na tom je, že mi tam jede tramvajka přímo od domu a za devět minut je přímo před bránou tržnice :wink:
Jak víš, že je to přímo do pěstitelů?
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Pražská tržnice

Příspěvek od k.winky »

No spoustu věcí tam mají domácí, exoti ty už ne, to je jasné ... Prodávají to tam přímo někteří zemědělci...
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Pražská tržnice

Příspěvek od Sweetie »

a kde? trznic je v praze vic, kdysi jsem nakupovala na pankraci nebo v holesovicich
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Pražská tržnice

Příspěvek od k.winky »

Holešovice ;-) Tržnic je hodně, ale přes léto, v zimě asi tolik ne, tahle je ve vytápěné hale...
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražská tržnice

Příspěvek od epony »

fííha, aj ja chcem v bratislave takú tržnicu v zime.. :)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Pražská tržnice

Příspěvek od Sweetie »

tak priste vim kam zajit nakoupit, kdyz jsem v praze pobyvam v holesovicich.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Pražská tržnice

Příspěvek od Sitar »

Tady jsou ofiko stránky: http://www.holesovickatrznice.cz/obchod ... ve-trziste

Dnes jsem tam byl nakupovat a paráda. Litchi asi za 50/kilo. Slušný meruňky, krásý český hrušky a lískáče, francouzský rajčata, levný červený papriky, cherimoye, zralý banány za slušný peníz atd. I když to mám 10 km od baráku, pořád se to vyplatí zajet tam na větší nákup ovozelu.

Jen kdyby tam některý z těch prodavačů nehulili, ale to je asi jediný nedostatek. Né, že by tam bylo nějak zahuleno, ale občas jsem to cítil.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Pražská tržnice

Příspěvek od mira »

Takže mají i tabák :!: :)
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Pražská tržnice

Příspěvek od Sitar »

Byl jsem dnes služebně v Ústí, tak jsem se na zpáteční cestě stavil v tržnici. Žlutý melouny po 15, litchi za 50 kilo a taky obrovský ananasy za 40, ten můj váží 2,4 kg.

Dá se parkovat přímo před halou a takhle když je provoz v pohodě, je to úplná paráda.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Pražská tržnice

Příspěvek od Dano »

Sitar, to su ceny. U nas za uvedene vecicky platim 3x viac. Ale kupujem ich minimalne.
Ananasy drahe, casto nezrele az do krvi drazdive, pritom dozrievam, ale casto sa ani dlho nedaju - funghi by ma vzdy predbehli. Zatial som dal len 3 tuto zimu.
Litchi - sialene drahe, brutto vaha, nevraviac o netto bez supky a kostky. Kupil som 2x, po 1kg.
Zlte melony kupujem vzdy, ked ma nejake oslovia. Nie cenou, po 1,4-1,7Eur/ks, ale zrelostou. Aspon aby neboli tvrde ako kamen, mne sa ich dari dozriet tak s 70% pravdepodobnostou, niekedy aj 2-3 tyzdne.
Dobru chut vam tam, ked pojdem niekedy okolo, tak sa urcite zastavim a par debniciek vam vykupim.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Pražská tržnice

Příspěvek od Sitar »

Dano píše:Sitar, to su ceny. U nas za uvedene vecicky platim 3x viac. Ale kupujem ich minimalne.
Ananasy drahe, casto nezrele az do krvi drazdive, pritom dozrievam, ale casto sa ani dlho nedaju - funghi by ma vzdy predbehli. Zatial som dal len 3 tuto zimu.
Litchi - sialene drahe, brutto vaha, nevraviac o netto bez supky a kostky. Kupil som 2x, po 1kg.
Zlte melony kupujem vzdy, ked ma nejake oslovia. Nie cenou, po 1,4-1,7Eur/ks, ale zrelostou. Aspon aby neboli tvrde ako kamen, mne sa ich dari dozriet tak s 70% pravdepodobnostou, niekedy aj 2-3 tyzdne.
Dobru chut vam tam, ked pojdem niekedy okolo, tak sa urcite zastavim a par debniciek vam vykupim.
Člověče, musím říct, že ty melouny nic moc, asi chtěly nechat dojít. Litchi výborné, ale už nejspíš končí. Ananas výborný. Taky hrušky moc dobrý...
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Pražská tržnice

Příspěvek od Sweetie »

tak ja lici 2kg bedynka za dve libry. to je asi 29kc/kilo? precpavam se tema velkyma stavnatyma sladkyma bobulema od rana do pulnoci. tu bednu zmaknu na posezeni.jak ochutnam jednu bobulku.. ale uz s tim musim prestat, nebo oni, tolik kyselin a pesticidu najednou jde pocitit na tele.
Uživatelský avatar
justdvl
Příspěvky: 43
Registrován: pát lis 19, 2010 1:56
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražská tržnice

Příspěvek od justdvl »

Posledne tyzdne som zacal nakupovat vyhrasne na Holesovickej trznici, je to tam odost lacnejsie ako hocikde inde.. Tak napriklad banany, ciernejsie ale sladucke po 10kc za kilo, take normalne 15, pomarance 20, ananasy 10 za kus, mrkva od 10 za kilo, jablka od 12.. je to tam fakt skvele, stale odchadzam s aspon 10 kilogramami a vydrzi mi to na par dni.
Prvykrat som si kupil par takych tych 'sackov' za 10 korun, kde je kopa paradajok a paprik alebo mandarinky, ale je to, ako tu uz bolo povedane, prosle zbozi a nakoniec som to ajtak vsetko vyhodil.. ale take male uhorky ked su po 2 koruny a ked sa v ten den odstavia, tak je to skvely nakup!
Kazdopadne kazdemu silno odporucam, neviem v Prahe o lepsom mieste na nakup..
Dnes som zaviedol pre seba ekologickejsi sposob nakupovania, ked som kupoval len s jednym sackom.. kupil som daco a potom to vysypal do igelitky ktoru mam z domu a zas naberal do toho isteho sacku.. skoda len ze predavaci by vkuse vsetko balili a niekedy im v tom nestihnem zabranit.
Tu je fotka z dnesneho nakupu: http://www.facebook.com/photo.php?pid=1 ... 1537472915 8)
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: Pražská tržnice

Příspěvek od jans »

jojo, holešovická tržnice, to je ráj :D
něco takového mi tu v Olomouci chybí
14 dní zpátky tam měli kaki: za 5 kč měkké, za 2 kč extra měkké anebo pro extrémisty: za 30kč celé plato skoro tekutých :)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Pražská tržnice

Příspěvek od buc11 »

jojo, holešovice je boží
Odpovědět