Alnatura, DM

Místo pro tipy na nákupy a pro soukromou inzerci.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Alnatura, DM

Příspěvek od Sitar »

Tohle mi přišlo mailem:

Vážený pane,

zasílám Vám informace o teplotách, kterým jsou naše produkty během zpracování vystaveny. Zásadní je, že naše potraviny jsou co nejšetrněji zpracovávány.

Zde jsou informace k jednotlivým Alnatura produktům:

Ořechy a mandle:
Alnatura ořechy a mandle jsou při dobrém počasí a suché sklizni sušeny na slunci. Pokud toto není možné, jsou šetrně sušeny teplým vzduchem při teplotách 40-50°C.

Jablečné plátky:
Jablka jsou omyta, jádřince jsou odstraněny a jablko je strojově nakrájeno. Jsou sušeny v peci při teplotách okolo 40°C.

Ananasové plátky:
Ovoce je nakrájeno a je sušeno teplým vzduchem při teplotě 40°C.

Meruňky:
Veškeré ovoce je sušeno na slunci, na speciálních sušicích místech v blízkosti pole. Ovoce je ručně odpeckováváno. Nakonec jsou meruňky pečlivě očištěny a několikrát ručně přebrány.

Datle:
Po ruční sklizni jsou datle umyty nebo ošetřeny vodní párou, pak následuje sušení na slunci.

Fíky:
Fíky jsou sušeny na slunci, poté jsou umyty a znovu sušeny. Při špatném počasí jsou sušeny teplým vzduchem při teplotě 40°C. Zčásti jsou sušeny už na stromě. Doba trvání sušicího procesu je rozdílná podle stupně vlhkosti a trvá po dobu 1 týdne.

Kokosové plátky, strouhaný kokos:
Kokos je nakrájen, příp. nastrouhán a sušen teplým vzduchem při teplotě 40°C.

Kalifornské švestky
Po sklizni následuje sušení ve speciálních sušicích pecích, kde jsou po dobu 12-20 hodin sušeny teplem 50-60°C.

Rozinky:
Rozinky jsou sušeny na slunci, umyty a opět sušeny. Při špatném počasí jsou sušeny teplým vzduchem při teplotě 40°C.

S pozdravem a přáním krásného dne
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Alnatura, DM

Příspěvek od Jindra »

Dík za tohle vlákno - Alnatura si jej zaslouží, snaží se :)

Neznám lepší bio rozinky, než od Alnatury (prostřednictvím DM Drogerie), fakt mňamko. Podobně bio datle, taky moc fajn. Také do DM zajdu rád testovat bio chleby, kterých mají hned několik druhů (ale na žádném není zmínky o šetrném pečení, Balado, takže jsou asi i jiné "lepší" chleby). No a o jejich kysaném zelí jsme už splkli ve vlákně o zelí - zelí bohužel Alnatura pasteruje při 80 °C, takže tady mají moje mínus, ááále co, nakysáme si zelí doma vlastní.
Fajn, že tu Alnatura je - její bio výrobky hodnotím kladně.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
vladka
Příspěvky: 46
Registrován: úte kvě 19, 2009 21:40
Bydliště: ostrava

Re: Alnatura, DM

Příspěvek od vladka »

jojo, potvrzuji taky příjemnou zkušenost, chodím tam pro bio sezam, len a slunečnici. Jsou to přívětivé etikety na těch obalech... :wink:
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Alnatura, DM

Příspěvek od epony »

dakujem moc krat za toto vlakno. zrovna v tychto dnoch som premyšlala, ako su na tom s kvalitou Alnatura bio vyrobky. :wink: :) :)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Alnatura, DM

Příspěvek od Jindra »

Další věc, kterou v DM kupuji, je Knackebrot (Alnatura). Na obalu se uvádí "šetrně pečeno", což mne zaujalo, poslal jsem tedy Němcům dotaz, jak se šetrně peče. Jste-li taky zvědaví, prozradím jejich odpověď: "Knackebrot je pečen cca 11 minut při teplotě 320 °C až 120 °C."
Je to ohromně dobrej chléb a mrzí mne, že se mi stále nedaří zbavit se závislosti na něm. Aspoň si ho poslední dobou nemažu pořád jen máslem, ale zkouším rostlinný olej (pro začátek slunečnicový) a jindy zas - samozřejmě - rozmačkaným avokádem s česnekem.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Alnatura, DM

Příspěvek od epony »

Vrta mi hlavou ako je to s kešu od Alnatura..ono totiž je naročné zohnať skutočné raw kešu..
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Alnatura, DM

Příspěvek od epony »

Napisala som mail do Alnatura ohladom Agave sirupu a kešu. Tu je odpoveď:

Dobrý deň,

Vašu požiadavku som zaslala do Rakúska priamo do Alnatury. Vyjadrenie znie:

Agave sirup nie je spracovaný teplotou nad 40 °C.
Kešu orechy sa poväčšine ošetrujú vo vodnej pare, tým sa odstraňuje šupa a horkastá blana. Vodná para má niečo pod 100 °C.
Para nepreniká hlboko do orieška, ale tovar už nie je 100% v surovom stave.
Garancia čistých kešu orechov je ozajstnou raritou.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Alnatura, DM

Příspěvek od Sitar »

Ani nevím, že mají sirup z agáve. To je novinka?

Taky si myslím, že ta pára oříškům moc neublíží.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Alnatura, DM

Příspěvek od epony »

ano maju agave za dobru cenu :)
ja ti neviem, skor si myslim, že ta para orechom ubliži, časť enzymov sa zničí.. :roll:
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Alnatura, DM

Příspěvek od Sitar »

epony píše:ano maju agave za dobru cenu :)
ja ti neviem, skor si myslim, že ta para orechom ubliži, časť enzymov sa zničí.. :roll:
Částečně asi jo, ale do jaký míry je to zrovna u ořechů zásadní věc, lze jen těžko říci.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Návštěvník

Re: Alnatura, DM

Příspěvek od Návštěvník »

dobrý den, prosím odborníky , aby mě dali vědět jaké je dávkování u alnatura ovesné otruby, jak se to bere atd. díky za vaše skvělé odpovedi. pavel burian drnovice, vyškov.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Alnatura, DM

Příspěvek od Sitar »

Návštěvník píše:dobrý den, prosím odborníky , aby mě dali vědět jaké je dávkování u alnatura ovesné otruby, jak se to bere atd. díky za vaše skvělé odpovedi. pavel burian drnovice, vyškov.
Přiměřeně, přiměřeně, přiměřeně.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Alnatura, DM

Příspěvek od Jindra »

Sitar píše:
Návštěvník píše:dobrý den, prosím odborníky , aby mě dali vědět jaké je dávkování u alnatura ovesné otruby, jak se to bere atd. díky za vaše skvělé odpovedi. pavel burian drnovice, vyškov.
Přiměřeně, přiměřeně, přiměřeně.
A musí se hodně zapíjet, to je asi jasné. Další poznámka - jsou tvrdé a tedy dráždí střevo, což může či nemusí vadit. Pokud by vadilo, zkus otruby rýžové, páč jsou jemnější. Ale stále platí - přiměřeně přiměřeně. Já osobně bych bral jen kdyby byly fakt potřeba.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Alnatura, DM

Příspěvek od Sitar »

Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Alnatura, DM

Příspěvek od Dano »

Sitar píše:Tohle mi přišlo mailem:
...
Po ruční sklizni jsou datle umyty nebo ošetřeny vodní párou, pak následuje sušení na slunci.
Naco ta vodna para?
LiveFood ma v ponuke datle? Ak ano, dovaza ako susene?
Datle Alnatura som zaradil do jedalnicka tuto zimu.
Jirka N
Příspěvky: 114
Registrován: ned dub 15, 2007 19:22

Re: Alnatura, DM

Příspěvek od Jirka N »

úplnou náhodou jsem narazil na odpověď:

http://kuc.cz/18tuek
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Alnatura, DM

Příspěvek od Dano »

Takze myslis, ze u datli ide tiez o pasterizaciu podobne ako u fig na tej linke? Ci dokonca o zmaknutie?
Výběrové voňavé sušené fíky se pasterizují horkou parou a tak se šetrně přemění na měkké fíky. Jsou šťavnatější a ovocnější než klasické sušené fíky.
To uz nie je moc daleko od sterilizovanych ovocnych kompotov, co?

Pri tych datliach sa pise ale opacne, najskor para, potom susenie.

Som dufal, ze ked sa tie vrecka naplnia ochrannou atmosferou, tak tie figy/datle by mohli vydrzat aj bez nejakej pasterizacie. No rok asi nie, a na par tyzdnov/mesiacov s rizikom nepredania a strat to nikto s predajcov nenakupi a nebude distribuovat.
Odpovědět