DURIAN a dalsi exoticke ovoce - kde jsou k dostani!

Místo pro tipy na nákupy a pro soukromou inzerci.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

DURIAN a dalsi exoticke ovoce - kde jsou k dostani!

Příspěvek od RadkaS »

Tak jsem se rozhodla, ze zalozim nove tema, i kdyz uz tu durian mame a to proto, aby tyhle informace brzy nezapadly pod tihou dalsich prispevku :P .

Jak jsem jiz psala, koupila jsem v Globusu nedavno durian. Byl vybornej. Vsimla jsem si, ze stopka durianu byla zabalena do nalepky. Na nalepce byla internetova adresa wwwteckatitbitteckacz. Kdyz jsem ji otevrela, zjistila jsem, ze tam maji pouze nabidku bylinek. Nicmene jsem jim ohledne durianu napsala mail a jake bylo me prekvapeni, kdyz mi pan Kucera hned v pondeli volal.

Dozvedela jsem se, ze durian maji z Thajska a z rozhovoru vyplynulo, ze maji snad vice odbernych mist. Pro me je nejblizsi v Praze, snad nekde blizko letiste. Take jsem se dozvedela, ze maji i jine exoticke ovoce a tak jsem pana pozadala, zda by mi mohl poslat jejich cenik.

Takze, pokud to tu nekoho oslovilo, tak telefon je 777-711-861, pan byl ochotny, rikal, ze staci udelat objednavku dva dny predem, nekdy, ze staci i nekolik hodin predem. U nich odebiraji prave Globusy a dalsi hypermarkety, takze tady koupime vse exoticke ovoce daleko levneji a cerstveji nez v obchode. Durian tu vyjde na 480.-Kc, v obchode je kolem 700.-Kc.
Pokud bude problem se dovolat, tak e-mail je kucerazavinactitbitteckacz

BANÁNOVÝ KVĚT THAJSKO ks 140,00 Kč
BANÁNOVÝ LIST DLOUHÝ kg 247,00 Kč
BANÁNOVÝ LIST KRUH THAJSKO kg 250,00 Kč
BANÁNY ZELENÉ BABY EKVÁDOR kg 88,00 Kč
BATÁTY ORANŽOVÉ kg 39,00 Kč
CURUBA kg 280,80 Kč
ČAJOT KOSTARIKA ks 17,00 Kč
FEJCHOA KOLUMBIE kg 250,00 Kč
FÍKY ČERSTVÉ BRAZÍLIE ks 18,00 Kč
GRANADILA KOLUMBIE ks 33,00 Kč
GRANÁTOVÉ JABLKO ks 35,10 Kč
GUAVA kg 193,70 Kč
JACK FRUIT LOPANÝ 250 GR THAJSKO KS 64,00 Kč
KAKTUSOVÉ FÍKY JAR ks 22,00 Kč
KARAMBOLA MALAJSIE ks 31,00 Kč
KIWANO EKVÁDOR ks 64,00 Kč
KOKOS BÍLÝ THAJSKO ks 40,00 Kč
KUMQUAT IZR kg 120,00 Kč
LONGAN THAJSKO kg 210,00 Kč
LOTOSOVÝ KOŘEN THAJSKO kg 250,00 Kč
MELOUN CANTALUPE BRAZÍLIE KS 55,00 Kč
MELOUN PIEL DE SAPO BRAZÍLIE KS 59,00 Kč
MANGO ŽLUTÉ THAJSKO ks 91,00 Kč
MARACUJA KOLUMBIE ks 33,00 Kč
MANGO RTE-zralé Peru 32,00 Kč
PAPAYA FORMOSA BRAZÍLIE ks 99,00 Kč
PASSION FRUIT ZIMBABWE KG 150,00 Kč
PEPINO EKVÁDOR ks 39,00 Kč
PHYSALIS KOLUMBIE ks 18,00 Kč
POMELO VIETNAM ks 35,00 Kč
PYTAHAYA VIETNAM ks 59,00 Kč
RAMBUTAN THAJSKO kg 218,00 Kč
SALAK THAJSKO kg 219,00 Kč
SLADKÉ BRAMBORY USA kg 42,00 Kč
TAMARILO KOLUMBIE ks 23,00 Kč
TAMARIND THAJSKO KG 95,00 Kč
Durian cca 2 kg THAJSKO KS 480,00 Kč
Durian loupaný 500 gr THAJSKO KS 120,00 Kč
MANGOSTAN KS 23,00 Kč
Koření

CITRONOVÁ TRÁVA THAJSKO kg 160,00 Kč
GALANGA kg 195,00 Kč
GALANGA THAJSKO KG 225,00 Kč
KURKUMA THAJSKO kg 220,00 Kč
LIMETOVÝ LIST THAJSKO kg 525,00 Kč
PEPŘ ČERSTVÝ ZELENÝ INDIE 100g 39,00 Kč
SKOŘICE CELÁ THAJSKO kg 350,00 Kč
VANILKOVÉ LUSKY INDIE ks 30,00 Kč
ZÁZVOR THAJSKO kg 60,00 Kč
Saláty
RUKOLA ŘEZANÁ IZR KG 190,00 Kč
ŘEŘICHA
SALÁT MANGOLD NL KG 90,00 Kč
SALÁT SHANGAI NL KG 90,00 Kč
Exotická zelenina
ARTYČOK IT KS 22,50 Kč
CUKROVÝ HRÁŠEK PLOCHÝ/MANGETOUT GUATEMALA KG 146,00 Kč
CUKROVÝ HRÁŠEK ŠŤAVNATÝ GUATEMALA KG 148,00 Kč
FAZOLE ZELENÉ JEMNÉ EGYPT KG 105,00 Kč
FAZOLE ZELENÉ MINI/HARICOT KEŇA KG 143,50 Kč
FENYKL KG DE KG 49,00 Kč
CHŘEST BÍLÝ 500G THAJSKO KS 74,00 Kč
CHŘEST BÍLÝ BABY/ASPARAGUS THAJSKO 200g 72,00 Kč
CHŘEST ZELENÝ 450 G THAJSKO KS 74,00 Kč
CHŘEST ZELENÝ BABY/ASPARAGUS THAJSKO 200g 72,00 Kč
KUKUŘIČKY BABY/BABYCORN THAJSKO 125gr 26,00 Kč
ŘEZANÉ BYLINY
BAZALKA ŘEZANÁ IZR kg 225,00 Kč
CITRÓNOVÝ TYMIÁN ŘEZANÝ IZR kg 240,00 Kč
KOPR ŘEZANÝ IZR kg 225,00 Kč
KORIANDR ŘEZANÝ IZR kg 225,00 Kč
KUDRNKA ŘEZANÁ IT kg 70,00 Kč
MÁTA ŘEZANÁ IZR kg 230,00 Kč
MEDUŇKA ŘEZANÁ IZR kg 248,00 Kč
OREGÁNO ŘEZANÉ IZR kg 235,00 Kč
PAŽITKA ŘEZANÁ IZR kg 280,00 Kč
PETRŽEL LISTOVÁ ŘEZANÁ IZR kg 218,00 Kč
ROZMARÝN ŘEZANÝ IZR kg 235,00 Kč
SALICORNIE ŘEZANÁ IZR kg 260,00 Kč
ŠALVĚJ ŘEZANÁ IZR kg 235,00 Kč
TYMIÁN ŘEZANÝ IZR kg 235,00 Kč
Naposledy upravil(a) RadkaS dne stř bře 18, 2009 18:51, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: DURIAN a dalsi exoticke ovoce - kde jsou k dostani!

Příspěvek od Pavlína »

Teda Radko, Ty jsi hodná :D .
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: DURIAN a dalsi exoticke ovoce - kde jsou k dostani!

Příspěvek od jans »

díky moc za info
jestli je ten loupaný něco podobnýho jako ty packy, co buc objednává z anglie, tak je to o dost lepší cena 8)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: DURIAN a dalsi exoticke ovoce - kde jsou k dostani!

Příspěvek od RadkaS »

Pavlína píše:Teda Radko, Ty jsi hodná :D .
Pavli, Ty taky :P
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: DURIAN a dalsi exoticke ovoce - kde jsou k dostani!

Příspěvek od RadkaS »

jans píše:díky moc za info
jestli je ten loupaný něco podobnýho jako ty packy, co buc objednává z anglie, tak je to o dost lepší cena 8)

Ten loupany je cerstvy, to co objednava buc je suseny, ne?
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: DURIAN a dalsi exoticke ovoce - kde jsou k dostani!

Příspěvek od Pavlína »

Děkuji - potěší to :D . Tady je tak krásná atmosféra - vždycky, když jsem přijdu, připadám si jak v jiném světě. Ale nebudeme odbíhat od durianku.
Až budu při penězích, určitě objednám a podám zprávu.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: DURIAN a dalsi exoticke ovoce - kde jsou k dostani!

Příspěvek od buc11 »

jans píše:díky moc za info
jestli je ten loupaný něco podobnýho jako ty packy, co buc objednává z anglie, tak je to o dost lepší cena 8)
Jak to tak vypadá Ty loupaný jsou za polovic co neloupaný, a oni je loupou, dyž už jsou ty celý moc zralý, takže další plus a skusim vyzkoušet.
možná ještě ten džek, ale o ostatní zájem nemám, páč jen extrarajp
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: DURIAN a dalsi exoticke ovoce - kde jsou k dostani!

Příspěvek od listy »

a to si může člověk objednat soukromě? jakože nemusí být s živnosťákem na nákup - prodej?
jinak to je fakt super, díky ti Radko!
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: DURIAN a dalsi exoticke ovoce - kde jsou k dostani!

Příspěvek od Fuujin »

Dobrý info a třeba čerstvé neslazené atp datle nejsou ? Já seženu jen sušený nebo slazený nějakýma nesmyslama..
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: DURIAN a dalsi exoticke ovoce - kde jsou k dostani!

Příspěvek od veri »

RadkaS píše:KOKOS BÍLÝ THAJSKO ks 40,00 Kč
to asi není mladý kokos, že? na normální mi to ale přijde drahé, když v obchodě stojí 10kč...?
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: DURIAN a dalsi exoticke ovoce - kde jsou k dostani!

Příspěvek od RadkaS »

listy píše:a to si může člověk objednat soukromě? jakože nemusí být s živnosťákem na nákup - prodej?
jinak to je fakt super, díky ti Radko!

Jasne, prodavaji vsem, ja taky nejsem zivnostnik. Ptala jsem se, jestli nevadi, kdyz si koupim jen kilo zelenyho hrasku. Mela jsem strach, jestli to neni malo a on mi rikal, ze nejmensi mozne mnozstvi je 250g :P , takze pohoda. Taky jsem si objednala 5ks granatoveho jablka. Opravdu prodavaji i v dost malem mnozstvi.
Az bude sezona litchi, to bude parada! To vzdycky kupuju na kila....
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: DURIAN a dalsi exoticke ovoce - kde jsou k dostani!

Příspěvek od RadkaS »

veri píše:
RadkaS píše:KOKOS BÍLÝ THAJSKO ks 40,00 Kč
to asi není mladý kokos, že? na normální mi to ale přijde drahé, když v obchodě stojí 10kč...?
Tak to netusim, ja jen okopirovala seznam toho, co mi pan Kucera poslal. Ale je opravdu moc ochotnej, myslim, ze mu staci napsat na mail. Dneska mi okamzite odpovedel. I kdyz jsem se mu nemohla dovolat, tak pak hned volal zpatky, ze byl v metru....
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: DURIAN a dalsi exoticke ovoce - kde jsou k dostani!

Příspěvek od k.winky »

PAARAADA !!! Raduš jsi zlato :D
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: DURIAN a dalsi exoticke ovoce - kde jsou k dostani!

Příspěvek od veri »

Super, děkuju, až budou peníze... :mrgreen:
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: DURIAN a dalsi exoticke ovoce - kde jsou k dostani!

Příspěvek od listy »

radko a kdy je sezóna litchi? v krámě byly zhruba do Vánoc (?) a teď nejsou... a duriany jsou od kdy do kdy asi?
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: DURIAN a dalsi exoticke ovoce - kde jsou k dostani!

Příspěvek od RadkaS »

listy píše:radko a kdy je sezóna litchi? v krámě byly zhruba do Vánoc (?) a teď nejsou... a duriany jsou od kdy do kdy asi?
No, jestli si dobre pamatuju, tak ted lichi dlouho nebudou :? . Ted zas myslim nekdy pozdni jaro nebo dokonce leto.... . A pak zas kolem listopadu. Presne si to nepamatuju, ale jak rikam, pan urcite dotazy zodpovi. Ty duriany jsme tu nekde nedavno resili. V podstate se daji sehnat skoro cely rok, protoze v kazdem miste rostou v ruznych mesicich. Ale kluci psali, ze ted zacina to nejlepsi obdobi na duriany :P
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: DURIAN a dalsi exoticke ovoce - kde jsou k dostani!

Příspěvek od tristazmista »

wow, tak to je super m:-)

i kdyz guavu sem jete pred 4 dnama kupoval na kube za 5 kc kilo :|
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: DURIAN a dalsi exoticke ovoce - kde jsou k dostani!

Příspěvek od buc11 »

tristazmista píše:wow, tak to je super m:-)

i kdyz guavu sem jete pred 4 dnama kupoval na kube za 5 kc kilo :|
a to je jako celá informace o kubě?
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: DURIAN a dalsi exoticke ovoce - kde jsou k dostani!

Příspěvek od tristazmista »

nee, bude i s fotkama, ale nejdriv to musim nekam nahrat a neco k tomu napsat.
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: DURIAN a dalsi exoticke ovoce - kde jsou k dostani!

Příspěvek od buc11 »

tristazmista píše:nee, bude i s fotkama, ale nejdriv to musim nekam nahrat a neco k tomu napsat.
pořád cítím kubu jako něco nenaplněnýho a jestli někdy do ameriky tak asi sem, jak vypadá sortiment ovoce i cenově?
asi melony, banány nanasy
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: DURIAN a dalsi exoticke ovoce - kde jsou k dostani!

Příspěvek od Sweetie »

buc11 píše:
tristazmista píše:nee, bude i s fotkama, ale nejdriv to musim nekam nahrat a neco k tomu napsat.
pořád cítím kubu jako něco nenaplněnýho a jestli někdy do ameriky tak asi sem, jak vypadá sortiment ovoce i cenově?
asi melony, banány nanasy
napodobne. Che je muj hrdina. a jako bonus to klima. tesim se na prispevek Tristazmista
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: DURIAN a dalsi exoticke ovoce - kde jsou k dostani!

Příspěvek od RadkaS »

Tak jsem si byla dneska do toho skladu pro duriany a jeste jine ovoce. Nevim, jestli to byla nahoda, ale privezla jsem si 3 obrovske duriany, fakt obrovske, na krabici je 8 az 9 kg na jednoho. Ctvrty byl mensi, asi jako v obchode, ale ty tri... proste parada. Takze ty ceny, co maji v ceniku berte hodne orientacne. Jine ovoce bylo zase treba levnejsi nez v ceniku. Zrejme je to ovlivneno sezonou a tak. Musim rict, ze jsem nadsena. Maji tam spoustu krasnyho ovoce, privezla jsem si uzasny avokada s tmavezelenou slupkou, ktere jsem videla obcas jen v Americe, tady v Cechach jeste nikdy. Granatovy jablka taky uzasny! No, chrochtim si a myslim, ze se mi ode dneska vyplati si vzdycky jet nakoupit do Prahy. Sice neco projedu, ale ve vysledku je to vsechno levnejsi, cerstvejsi nez v obchode. Fakt to nema chybu. A jeste jsou tam vsichni vstricny a prijemny.

Takze co se tyka durianu, za tu cenu se vyloupany vubec nevyplati. Radsi tyhle obry za necelou petistovku. Ale jak rikam, treba to byla nahoda, nevim, kupovala jsem tam poprve.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: DURIAN a dalsi exoticke ovoce - kde jsou k dostani!

Příspěvek od buc11 »

RadkaS píše:Tak jsem si byla dneska do toho skladu pro duriany a jeste jine ovoce. Nevim, jestli to byla nahoda, ale privezla jsem si 3 obrovske duriany, fakt obrovske, na krabici je 8 az 9 kg na jednoho. Ctvrty byl mensi, asi jako v obchode, ale ty tri... proste parada. Takze ty ceny, co maji v ceniku berte hodne orientacne. Jine ovoce bylo zase treba levnejsi nez v ceniku. Zrejme je to ovlivneno sezonou a tak. Musim rict, ze jsem nadsena. Maji tam spoustu krasnyho ovoce, privezla jsem si uzasny avokada s tmavezelenou slupkou, ktere jsem videla obcas jen v Americe, tady v Cechach jeste nikdy. Granatovy jablka taky uzasny! No, chrochtim si a myslim, ze se mi ode dneska vyplati si vzdycky jet nakoupit do Prahy. Sice neco projedu, ale ve vysledku je to vsechno levnejsi, cerstvejsi nez v obchode. Fakt to nema chybu. A jeste jsou tam vsichni vstricny a prijemny.

Takze co se tyka durianu, za tu cenu se vyloupany vubec nevyplati. Radsi tyhle obry za necelou petistovku. Ale jak rikam, treba to byla nahoda, nevim, kupovala jsem tam poprve.
to myslíš jako 8-9kg 1 ks?, takový jsem ještě neviděl, tak max 6ti kilovej, ale většinou jako velký 3-4 kilo.
Takže kontrolní otázka kolik kilo hrubé durianoviny bylo za pětistofku?
a avoši byli za kolik a kde to jako je?
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: DURIAN a dalsi exoticke ovoce - kde jsou k dostani!

Příspěvek od k.winky »

Raduš to je paráda, já tam volala dnes a jedu tam ve čtvrtek pro duriánka :) A oni tam to ovoce mají, že i když si ho neobjednáš, že je možné ho tam koupit ?
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: DURIAN a dalsi exoticke ovoce - kde jsou k dostani!

Příspěvek od RadkaS »

buc11 píše:
RadkaS píše:Tak jsem si byla dneska do toho skladu pro duriany a jeste jine ovoce. Nevim, jestli to byla nahoda, ale privezla jsem si 3 obrovske duriany, fakt obrovske, na krabici je 8 az 9 kg na jednoho. Ctvrty byl mensi, asi jako v obchode, ale ty tri... proste parada. Takze ty ceny, co maji v ceniku berte hodne orientacne. Jine ovoce bylo zase treba levnejsi nez v ceniku. Zrejme je to ovlivneno sezonou a tak. Musim rict, ze jsem nadsena. Maji tam spoustu krasnyho ovoce, privezla jsem si uzasny avokada s tmavezelenou slupkou, ktere jsem videla obcas jen v Americe, tady v Cechach jeste nikdy. Granatovy jablka taky uzasny! No, chrochtim si a myslim, ze se mi ode dneska vyplati si vzdycky jet nakoupit do Prahy. Sice neco projedu, ale ve vysledku je to vsechno levnejsi, cerstvejsi nez v obchode. Fakt to nema chybu. A jeste jsou tam vsichni vstricny a prijemny.

Takze co se tyka durianu, za tu cenu se vyloupany vubec nevyplati. Radsi tyhle obry za necelou petistovku. Ale jak rikam, treba to byla nahoda, nevim, kupovala jsem tam poprve.
to myslíš jako 8-9kg 1 ks?, takový jsem ještě neviděl, tak max 6ti kilovej, ale většinou jako velký 3-4 kilo.
Takže kontrolní otázka kolik kilo hrubé durianoviny bylo za pětistofku?
a avoši byli za kolik a kde to jako je?
Buci, presne tak. Jeden kousek az 9kg za 523Kc (tech 480 je bez DPH). Snedla jsem dva "chlivecky" a jsem nacpana k prasknuti a jeste ho tam trictvrte zbylo. Je fakt, ze bych snesla vic zralej (ten z Globusu byl hodne zralej... cim vic, tim lip >:-) ), tak ty dalsi zkusim nechat ulezet, ale jinak parada. Kolik je ciste vahy nevim, nemam vahu, ale asi dost. Avose jeste nevim, jeste jsem neplatila, ponevaz jsem je puvodne neplanovala kupovat, ale kdyz jsem tam videla tenhle druh, tak jsem vedela, ze je musim mit. Pan nevedel, kolik stoji, tak mu to zaplatim dodatecne, az da vedet.

Buci, zkus se zeptat, jestli nemaji i nejaky sklad na Morave, ja byla v Praze na prelomu Nove Butovice a Jinonice
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: DURIAN a dalsi exoticke ovoce - kde jsou k dostani!

Příspěvek od RadkaS »

k.winky píše:Raduš to je paráda, já tam volala dnes a jedu tam ve čtvrtek pro duriánka :) A oni tam to ovoce mají, že i když si ho neobjednáš, že je možné ho tam koupit ?
Tak to jsi byla Ty :P ? Pan Kucera se me ptal, jestli uz jsem to nekomu rikala, ze uz se ozval nekdo dalsi...

Nez jsem to tu uverejnila, tak jsem se ho ptala, jestli informace o nich muzu sirit dal.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: DURIAN a dalsi exoticke ovoce - kde jsou k dostani!

Příspěvek od Sweetie »

blizi se muj prijezd, radusko, jaka je presna adresa, nebo maj web? taky by me zajimalo jako winky, jestli kdyz tam zajedu na blint jestli zakoupim co chci, nebo je to ciste na objednavku? je to kamenny obchod i se zasobami? durian me zajima jak jinak :)
aha, prehlidla jsem email, takze asi napisu. (TOBE by meli dat nejakou provizi, za starost)
aha a web taky zname :)
Naposledy upravil(a) Sweetie dne ned bře 22, 2009 22:05, celkem upraveno 2 x.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: DURIAN a dalsi exoticke ovoce - kde jsou k dostani!

Příspěvek od Pavluška »

Radko, díky za info!!! Tuhle firmu znám díky bylinkám a později jsem si všimla, že i physalis je v obchodech od nich.
Informací není nikdy dost. :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: DURIAN a dalsi exoticke ovoce - kde jsou k dostani!

Příspěvek od k.winky »

Jo, tak to jsem byla asi já, už se na návštěvu jejich skladu moc těším a po tom co jsi psala ještě víc :)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: DURIAN a dalsi exoticke ovoce - kde jsou k dostani!

Příspěvek od RadkaS »

k.winky píše:Raduš to je paráda, já tam volala dnes a jedu tam ve čtvrtek pro duriánka :) A oni tam to ovoce mají, že i když si ho neobjednáš, že je možné ho tam koupit ?
Omlouvam se, zapomnela jsem zodpovedet.... Nevim, jestli Ti prodaji i to, co nemas objednano. Myslim, ze je to o lidech. Jeden bude ochotny a proda Ti i to, co nemas na objednavce, druhy bude mozna ochotny min. Fakt nevim. Ja tam byla dneska, je nedele, nebyli tam lidi v kancelari, takze to byla tak trochu nestandartni situace, nejak jsme se domluvili a nejak udelali, tezko rict, jaky je tam standart. Ale ja myslim, ze pokud clovek umi jen trochu komunikovat, domluvi se.

U nas ve meste mame taky jeden sklad ovoce a zeleniny. Ja, kdyz chci, tak si tam normalne jdu nakoupit. Nevim, jestli se to dela nebo nedela, nikdy jsem tam lidi, jako fyzicky nakupujici nevidela, vzdycky vidim jen ty auta, co si tam nosi objednavky. Je mi to fuk, ja si tam domluvila, ze si muzu prijit nakoupit a neni to zadny problem. Nekdy si tam neco objednam, ale obvykle prichazim na blint.
Tak nejak se chovam, aby se okolnosti prizpusobily v ramci moznosti me, no a zbytku se prizpusobim ja :P . Na druhou stranu mam sama v sobe nejake hranice, takze tam nechodim pro jedno jablko nebo jednu okurku. Tak nejak vim, ze je to sklad pro velkoodber, tak tam jdu, kdyz vim, ze chci vzit alespon neco ve vetsim mnozstvi. Treba bedna pomerancu, dva melouny, bedinka rajcat. Pak neni problem vzit si neco treba i v mensim mnozstvi a pridat to k tomu.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: DURIAN a dalsi exoticke ovoce - kde jsou k dostani!

Příspěvek od RadkaS »

Sweetie píše:blizi se muj prijezd, radusko, jaka je presna adresa, nebo maj web? taky by me zajimalo jako winky, jestli kdyz tam zajedu na blint jestli zakoupim co chci, nebo je to ciste na objednavku? je to kamenny obchod i se zasobami? durian me zajima jak jinak :)
aha, prehlidla jsem email, takze asi napisu. (TOBE by meli dat nejakou provizi, za starost)
aha a web taky zname :)
Jo, jo, snazila jsem se, aby moje info bylo dostacujici, detaily uz se daji dobrousit primou komunikaci s nimi :P . Neni to kamenny obchod, ale vsadim se, ze budes dostatecne mila a dovnitr te pusti :P . Ja to tam prosmejdila a jeste jsem se tam sla vycurat :P . Pokecaly jsme prijemne s pani, ktera mi objednavku predavala, je ukrajinka zijici v Cechach, deti ma v Ukrajine. Od te doby, co jsem byla v USA a vim, jak to pro me bylo tezke, tak nejak mam k takovym lidem bliz, takze jsme si jeste prijemne popovidaly. Fakt to byl prijemny vylet.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: DURIAN a dalsi exoticke ovoce - kde jsou k dostani!

Příspěvek od RadkaS »

Sweetie píše: (TOBE by meli dat nejakou provizi, za starost)
aha a web taky zname :)
Vlastne jsem se jeste ani nezeptala, ci ze to je vlastne spolecnost :P , ale do priste urcite zjistim. O provizi nestojim, staci, kdyz budeme mit cerstve zbozi za rozumne ceny :P
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: DURIAN a dalsi exoticke ovoce - kde jsou k dostani!

Příspěvek od RadkaS »

Sweetie píše:blizi se muj prijezd, radusko,
Drzim palce k tomu prijezdu!
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: DURIAN a dalsi exoticke ovoce - kde jsou k dostani!

Příspěvek od tristazmista »

to je dost dobra cena, ja byl ted v brne na olomoucke, a Durian chcou 180kc/kg. Navic ani nemeli, prej az zitra. Je nekdo z Brna a okoli kdo by mel zajem objednat z Prahy, ze by nam to dovezli az budou mit zavoz do tesca a pak by sme si to rozebrali. Vosefoval bych to a po dohode vam to predal, mam cas vicemene cely den....
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: DURIAN a dalsi exoticke ovoce - kde jsou k dostani!

Příspěvek od veri »

tristazmista píše:to je dost dobra cena, ja byl ted v brne na olomoucke, a Durian chcou 180kc/kg. Navic ani nemeli, prej az zitra. Je nekdo z Brna a okoli kdo by mel zajem objednat z Prahy, ze by nam to dovezli az budou mit zavoz do tesca a pak by sme si to rozebrali. Vosefoval bych to a po dohode vam to predal, mam cas vicemene cely den....
dnes mi přišel mail od pana Kučery, ptala jsem se, jestli jezdí i na moravu a odepsal:
"Dobrý den,
na moravu jezdíme jen do Brna, jinak jen odběr u nás ve skladu v Praze."
takže se asi stačí jen domluvit s ním...
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: DURIAN a dalsi exoticke ovoce - kde jsou k dostani!

Příspěvek od tristazmista »

veri píše:
tristazmista píše:to je dost dobra cena, ja byl ted v brne na olomoucke, a Durian chcou 180kc/kg. Navic ani nemeli, prej az zitra. Je nekdo z Brna a okoli kdo by mel zajem objednat z Prahy, ze by nam to dovezli az budou mit zavoz do tesca a pak by sme si to rozebrali. Vosefoval bych to a po dohode vam to predal, mam cas vicemene cely den....
dnes mi přišel mail od pana Kučery, ptala jsem se, jestli jezdí i na moravu a odepsal:
"Dobrý den,
na moravu jezdíme jen do Brna, jinak jen odběr u nás ve skladu v Praze."
takže se asi stačí jen domluvit s ním...
ano, to je dobra zprava.

nicmene sem pocital s tim ze kdyz vezmem durousku treba zwanzig, tak by mohla prijit mnozstevni sleva :P
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: DURIAN a dalsi exoticke ovoce - kde jsou k dostani!

Příspěvek od Sitar »

To je prijemna informace, diky za ni.

Ze bych konecne ochutnal durian? Trochu se toho bojim, ale zvedavost je.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: DURIAN a dalsi exoticke ovoce - kde jsou k dostani!

Příspěvek od awa »

Sitar píše:To je prijemna informace, diky za ni.

Ze bych konecne ochutnal durian? Trochu se toho bojim, ale zvedavost je.
Nemáš se čeho bát. Zážitek to bude na celý život, i kdyby ti nakonec nechutnal...Za sebe mohu říct, že bych si dneska ovšem počkala na setkání, kde se bude jíst čerstvý s lidmi, co ho milují, aby v případě, že to nebude pro tebe to pravé, tak bude někdo, kdo to ocení jako nebetyčnou lahůdku. Pokud ti naopak chutnat bude, tak se aspoň nezkazí....On je durian PMN opravdu mimořádně sytý a rozhodně jedinečný.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: DURIAN a dalsi exoticke ovoce - kde jsou k dostani!

Příspěvek od RadkaS »

Tak musim poreferovat. Bohuzel az na jeden byli duriany jeste celkem nedozrale. Takze celkem zklamani. Zralost je zaklad... . Takhle nezrale se mi jeste nikdy nepovedlo koupit. Bohuzel jsem nemela moznost vyberu, uz byly nalozene. Nevim, zda se daji nechat nejak dozrat..., vzdycky jsem mela zrale. Tak to jen pro ty, kteri budou kupovat durian poprve. Vzdycky je lepsi, kdyz uz jakoby praska. Od Terky jsem taky jednou dostala zelenejsi, ale byly dobre, zrale, takze jsem si myslela, ze tyhle budou zrejme ten stejny druh... bohuzel to bylo tim, ze jeste nemely ten spravny stupen zralosti.

Pokud jsou nezrale, tak jsou vevnitr jeste tuhe, a chut neni tak vyrazna. A zazitek zadny. Zraly durian ma vevnitr jakoby mekkoucke polstarky, ktere maji vevnitr kremovitou konzistenci.
Tak bacha na to!
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: DURIAN a dalsi exoticke ovoce - kde jsou k dostani!

Příspěvek od k.winky »

Aha, tak to je zklamání i pro mě, těšila jsem se na něj, ale teď nevím, zda ho vůbec kupovat ... Myslíš, že ten balený bude tedy nakonec lepší ?
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: DURIAN a dalsi exoticke ovoce - kde jsou k dostani!

Příspěvek od RadkaS »

k.winky píše:Aha, tak to je zklamání i pro mě, těšila jsem se na něj, ale teď nevím, zda ho vůbec kupovat ... Myslíš, že ten balený bude tedy nakonec lepší ?
To by ti museli rict, jestli je cerstve baleny. Jinak v celku je urcite vybornej, jen si pohlidat tu zralost, no :?
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: DURIAN a dalsi exoticke ovoce - kde jsou k dostani!

Příspěvek od veri »

doma vážně nedozraje? to je docela smůla..
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: DURIAN a dalsi exoticke ovoce - kde jsou k dostani!

Příspěvek od Panda »

veri píše:doma vážně nedozraje? to je docela smůla..
A co zpívat mu Thaivanské ukolébavky? :-)
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: DURIAN a dalsi exoticke ovoce - kde jsou k dostani!

Příspěvek od veri »

:lol:
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Curcuma
Příspěvky: 161
Registrován: pon dub 23, 2007 16:08

Re: DURIAN a dalsi exoticke ovoce - kde jsou k dostani!

Příspěvek od Curcuma »

Dneska jsem si koupila duriánek v Sapě. Měl kolem 5 kil a z jedné strany už praskal, takže jsem se těšila, že bude pěkně zralý. Doma ani moc nevoněl a když jsem ho rozkrojila, tak zralý ještě nebyl :?

Uvažuju, i podle toho jak psala RadkaS, že dva byly nezralý, jestli má vůbec cenu tady u nás je kupovat...

Na netu jsem našla, jak by se mělo poznat jeho zralost:

"Zralý durian poznáte podle toho, že slupka začíná pukat ve třech švech, podobně jako je to u našich kaštanů. Uvnitř durianu jsou tři oddělení plná velkých černých semen, ta jsou obalena bílým míškem, jakoby vatou. Jí se ta vata. Smrdí ta vata. Objevuji durian dle svého přání. Beru jej oběma rukama a snažím se jej zmáčknou, tím se otevřou švy a vyvalí se zápach."

Půlku jsem snědla, i tak byl dobrý a zbytek jsem i se slupkou namočila v octové vodě proti plesnivění. Namáčení do octové vody dělám i u ananasů a buď se začínající plíseň zastaví a nebo nezačne vůbec bujet a dozrávají mi třeba i 10 dní.
Curcuma
Příspěvky: 161
Registrován: pon dub 23, 2007 16:08

Re: DURIAN a dalsi exoticke ovoce - kde jsou k dostani!

Příspěvek od Curcuma »

Tedy aby nedošlo k nedorozumění, namočila jsem jen ty bodliny, vnitřek ne a nechám ho trochu dojít, tak uvidím, zda dozraje... m:-)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: DURIAN a dalsi exoticke ovoce - kde jsou k dostani!

Příspěvek od RadkaS »

Curcuma píše:Tedy aby nedošlo k nedorozumění, namočila jsem jen ty bodliny, vnitřek ne a nechám ho trochu dojít, tak uvidím, zda dozraje... m:-)
Dej urcite vedet, jak to s tim octem dopadlo a jestli Ti dosel.
Curcuma
Příspěvky: 161
Registrován: pon dub 23, 2007 16:08

Re: DURIAN a dalsi exoticke ovoce - kde jsou k dostani!

Příspěvek od Curcuma »

RadkaS píše:
Curcuma píše:Tedy aby nedošlo k nedorozumění, namočila jsem jen ty bodliny, vnitřek ne a nechám ho trochu dojít, tak uvidím, zda dozraje... m:-)
Dej urcite vedet, jak to s tim octem dopadlo a jestli Ti dosel.
Tak jsem si dala poslední půlku durianu. Po octové koupili nesplesnivěl, i když zas tak dlouho neležel, ale po předchodí zkušenosti bez octa, by byl myslím dávno špatný. Co se týče dozrání rozkrojeného, tak nic moc, sice trochu změknul, ale nebylo to ono. Nevím, jak by to dopadlo u celého, ale věřím se dozraje. U té rozpůlené části se začala linout víc a víc svítiplynová vůně, takže si myslím, že dozrání je možné.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: DURIAN a dalsi exoticke ovoce - kde jsou k dostani!

Příspěvek od RadkaS »

Curcuma píše:
RadkaS píše:
Curcuma píše:Tedy aby nedošlo k nedorozumění, namočila jsem jen ty bodliny, vnitřek ne a nechám ho trochu dojít, tak uvidím, zda dozraje... m:-)
Dej urcite vedet, jak to s tim octem dopadlo a jestli Ti dosel.
Tak jsem si dala poslední půlku durianu. Po octové koupili nesplesnivěl, i když zas tak dlouho neležel, ale po předchodí zkušenosti bez octa, by byl myslím dávno špatný. Co se týče dozrání rozkrojeného, tak nic moc, sice trochu změknul, ale nebylo to ono. Nevím, jak by to dopadlo u celého, ale věřím se dozraje. U té rozpůlené části se začala linout víc a víc svítiplynová vůně, takže si myslím, že dozrání je možné.
Diky za zverejneni zkusenosti. Ja si taky myslim, ze dozrani je mozne, ale jde prave zabranit tomu,aby driv, nez dozraje, nezacal plesnivet... Tak priste zkusim octovou lazen m:-)
Eva

Re: DURIAN a dalsi exoticke ovoce - kde jsou k dostani!

Příspěvek od Eva »

Do Brna se zboží zaváží do Hortimu, kde probíhá i předávka, na ulici Kšírova v úterý + ve čtvrtek dopoledne. Objednávat mně pan Kučera doporučil vždy den předem ráno. Jak probíhá předávka, nevím.
Odpovědět