ořechové sýry

Místo pro tipy na nákupy a pro soukromou inzerci.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

ořechové sýry

Příspěvek od k.winky »

ahojda, nevíte někdo, kde se dají sehnat fermentované ořechové sýry ?
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: ořechové sýry

Příspěvek od Fiona »

Nevim, ale libi se mi moc ta tvoje kuraz 8) Ja bych to asi do pusy nedala, ani kdybych vedela :) Ani kdyby to prodaval Orlando Bloom... no, mozna :lol:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
dvdmchl

Re: ořechové sýry

Příspěvek od dvdmchl »

Orlando Bloom:
Obrázek

Bez sejra..
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: ořechové sýry

Příspěvek od Fiona »

:D
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: ořechové sýry

Příspěvek od k.winky »

No v tom jak začít se o tom píše, tak mi to napadlo, že by to nemuselo bejt tak zlý :)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: ořechové sýry

Příspěvek od dgm »

Tak ja mam taky dotaz znovu ohledne techto syru. Zajimalo by me konkretne, jestli se to zde da nekde koupit, take pokud mozno treba i v Nemecku, mate nekdo zkusenosti? Nebo je moznost si to nekde objednat?
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Re: ořechové sýry

Příspěvek od Tereza »

zkusenost nemam a jist to nedoporučuju, ale víme že to vytváří a posílá alissa cohen (a taky zmrzlinu) akorát nevim kam všade

http://www.alissacohen.com/shop/Raw-Ice ... p-113.html
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: ořechové sýry

Příspěvek od veri »

dgm píše:Tak ja mam taky dotaz znovu ohledne techto syru. Zajimalo by me konkretne, jestli se to zde da nekde koupit, take pokud mozno treba i v Nemecku, mate nekdo zkusenosti? Nebo je moznost si to nekde objednat?
Nevím, jak objednat, ale vyrobit určitě. Receptů jsem našla hodně, jenže jsem nikdy nepřišla na to, kde sehnat tu základní ingredienci, viz:
http://goneraw.com/recipes/1358-Real-Cream-Cheese
http://goneraw.com/recipes/70-Pine-Nut-Cheese
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: ořechové sýry

Příspěvek od dgm »

Je, obema mockrat dekuju za rychlost, mrknu na to, dik! :D
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Re: ořechové sýry

Příspěvek od Tereza »

probiotic powder není nutný

stačí bud to nutritional yeast - u nás k dostání jako jedlé kvasnice nebo lahůdkové droždí
nebo stačí trocha bragg jablečného octa - má v sobě živé kultury
a většinou stačí to prostě nechat nějakou dobu v přiměřené teplotě
stačilo by i do toho dát pár lžic rejuvelacu

ale znova říkám - proč jíst něco co několik dní kvasí a má v sobě spoustu nevyzpytatelných organismů?
je to jen zcela nesmyslná chuťová potřeba
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: ořechové sýry

Příspěvek od culka »

PMN raw food alebo vitarianstvo (ten druhy nazov sa mi paci viac) je pre nas lenivych. Najviac casu mi zaberie vyroba smoothies, lebo musim umyt mixer. Ostatna priprava spociva len v umyti alebo olupani ovocia a zeleniny, sem-tam nieco nakrajat,ked uz to musi byt.
Moji americky bratia vsak maju cele knihy receptov na surovu stravu, ktora vyzera ako varena a mam taky sukromny pocit, ze dobrych 80% ludi v tejto tramtarii to robi len preto, aby schudli.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: ořechové sýry

Příspěvek od awa »

No, s těmi napodobeninama vařeného mi připadaj nějaký divný...to má do přirozené stravy PMN daleko... a ta neproduktivní ztráta času s všemožným patláním, ale každýho věc, jak si to zařídí..
Přiznávám, zhubnout nepotřebuju...a navíc jsem opravdu kuchařský lenoch...proto asi to mono.... to osvobozuje, což pozná každý, kdo to začne taky praktikovat....
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: ořechové sýry

Příspěvek od k.winky »

Jako novinka je v biosféře přístroj na výrobu tofu, myslíte že by to takto šlo i z mléka z ořechů nebo semínek ?
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: ořechové sýry

Příspěvek od veri »

pmn ne, tofu vlastně není sýr, spíš sraženina z vařené sóji.. koukni, jak se vyrábí raw sýry - vždcyky se tam přidává třeba rejuvelac nebo kvasnice.. (http://www.rawfreedomcommunity.info/for ... php?t=3577)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: ořechové sýry

Příspěvek od k.winky »

ale tak myslím, jestli tak jak to popisují na biosféře by to šlo provést i s mlékem z ořechů nebo semínek...
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: ořechové sýry

Příspěvek od veri »

no to podle mě ne, protože z mlíka například ze slunečnic se ti nic nesrazí, ne?
navíc na to teoreticky ani nepotřebuješ akýsi ten přístroj, tofu se dá vyrobit i doma bez toho "nádobíčka" z biosféry..
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: ořechové sýry

Příspěvek od k.winky »

Samozřejmě jsem nemyslela s tím přístrojem, ale jen když jsem to viděla, tak mě to napadlo, že jako tofu by se to dalo vyrobit i s oříšky nebo semínky ... Já to sice nezkoušela, ale Listy se to prý s citronem srazilo ... No vyzkoušíme - uvidíme :wink:
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: ořechové sýry

Příspěvek od veri »

to je divné..protože to, co se tam sráží jsou syrovátka a ty přeci v oříšcích nejsou.. tak nevím, co se listy srazilo, třeba nějaká jiná látka :D
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: ořechové sýry

Příspěvek od listy »

veri, winky, jde to samozřejmě i ze semínkového/ořechového (veri - sojové taky není "normální" mléko, že jo). ale mně tam zůstává ta kyselá chuť citronu, nevím proč. no když se to dosolí a ochutí (třeba bylinkovou solí), tak je to moc příjemný mazací "čerstvý sýr" (vytuhnout mi to nějak nejde).
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: ořechové sýry

Příspěvek od veri »

listy píše:veri - sojové taky není "normální" mléko, že jo
to jo, ale pochopila jsem to tak, že jsou v něm syrovátka, což ve slunečnicovém nejsou, ne?
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: ořechové sýry

Příspěvek od Fiona »

Je zasadni rozdil mezi syrovatkou a syridlem. (ex chovatel koz promluvil :roll: )
Syridlo je bud chemikalie, nebo extrakt ze zaludku mladatek (telatek, kozlatek, jehnatek), obsahujici enzymy ke srazeni mleka, majici za nasledek srazeni a "syrovateni".

Syrovatka je ta tekutina, ktera po zaveseni smesi mleka a syridla, zahrate na urcitou teplotu, odkapava z toho z ceho se pozdeji stane syr.

U orechu myslim ze jde jen o napodobeninu konzistence, dosazenou kdo vi cim. Urcite to nema nic spolecneho s klasickou vyrobou syru ;)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: ořechové sýry

Příspěvek od k.winky »

Tak se to srazilo :D Uvidíme co se bude dít dál...
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Odpovědět