Vyrobnik rastlinnych mliek.

Místo pro tipy na nákupy a pro soukromou inzerci.

Moderátor: hugo

Falkon
Příspěvky: 10
Registrován: pon dub 05, 2010 19:44

Vyrobnik rastlinnych mliek.

Příspěvek od Falkon »

Zdravim.

Mam v plane kupu vyrobnika rastlineho mlieka. Mate s tym niekto skusenosti?

Moje poziadavky:

- Schopnost vyrabat co mlieko z co najvatsieho mnozstva potravin tj: soja, orechy, ryza, ovos, mak, konopa, suseny kokos a pod..
- Schopnost robit jak raw, tak aj prevarene mlieka.
- Aby vysledny produkt, bol naozaj mliekom a nie nejaka husta kasa.
- Vysoka vytaznost - ako pri odstavovacoch, nech vytiahne zo surovin maximum a ostane len sucha malo vyzivna dren.
- Jednoducha obsluha a cistenie.
- Podla moznosti nizsia cena.

Zatial mam ako tak nastudovany iba "SOYABELLA" vyrobnik, ktory sa mi vidi vsak trochu cenovo uleteny. Stoji asi 150euro.

Rad by som nieco s podobnymi funkciami ako soyabella, ale za inu cenu, maximalne tak 80eur ak sa bude dat.


Prosim podelte sa o svoje skusenosti s tymito masinkami, ak ich niekto vyuzivate.
Dakujem :)
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Vyrobnik rastlinnych mliek.

Příspěvek od Janek »

Ot: soja?

viewtopic.php?f=10&t=2371

Zajimave, ze sojabella je stejny cenovy overkill od firmy s (imho predrazenym) excaliburem susickou... Asi je maly trh, jinak by to cinan kopnul a ylo by to ultra levny.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Falkonc

Re: Vyrobnik rastlinnych mliek.

Příspěvek od Falkonc »

Bump, stale aktualne. Prosim poradte.


Pre janeka: Prosim nechaj si komenty o skodlivosti soje pre seba. Dakujem. Ak si pozorne precitas text tak zistis, ze sa mlieka daju vyrabat z roznych inych potravin ako je len soja.
Sekora
Příspěvky: 5
Registrován: ned zář 13, 2015 11:03

Re: Vyrobnik rastlinnych mliek.

Příspěvek od Sekora »

Mám výrobník rostlinného mléka Veganza a jsem s ním spokojen. Dělám na něm hlavně mandlové mléko.
Uživatelský avatar
Pepe
Příspěvky: 34
Registrován: sob zář 19, 2015 15:43
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyrobnik rastlinnych mliek.

Příspěvek od Pepe »

Mam Sojamat a nepouzivam ho. Ak by niekto chcel je k dispozicii za urcite dobru kupu. Je to http://www.biolampa.info/product/sojama ... eho-mlieka
Som na Raw takze pre mna nepouzitelny. Pouzival som ho pred 3 rokmi cca 30 x pouzity, je ako novy. Mam k tomu aj nadobku na vyrobu tofu, a mozno este aj sol k vyrobe, tofu bolo uzasne. Naozaj lacne mliaka a tofu sa dali s tym robit. Bude to aktualne, pokial znovu napisem.
,,Kedykolvek sa ocitnete na strane vetsiny, je na case sa zastavit a premyšlat. Mark Twain
borazon
Příspěvky: 24
Registrován: ned zář 27, 2015 14:25

Re: Vyrobnik rastlinnych mliek.

Příspěvek od borazon »

Stačí odšťavňovač - běžně si na Kuvingsu dělám ořechová, semínková a pohanková mléka z den předem namočených surovin a krásně oddělí drť, kterou si pak můžu přidat do kaše. Myslím, že každý slušný šnekový odšťavňovač udělá stejnou službu.
Odpovědět