Kde seženu: Syrové mléko

Místo pro tipy na nákupy a pro soukromou inzerci.

Moderátor: hugo

Beba
Příspěvky: 1
Registrován: úte čer 01, 2004 11:56

Kde seženu: Syrové mléko

Příspěvek od Beba »

Mohli byste mi prosim poradit kde se da v Praze sehnat syrove mleko a mlecne vyrobky. Pokud mozno nekde v dosahu MHD. Dekuji Beba.
Danda
Příspěvky: 45
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:51

mliko

Příspěvek od Danda »

obcas nakupuju podpultove syrove kozi ci kravske mleko v biopotravinach Rozmaryna v ul.Nadrazni na Andelu ve dvore vedle astrologicke apatyky
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

syrový sýr

Příspěvek od Honza »

Vegani nečíst: :D :(
Asi jsem byl vždycky slepej, ale včera jsem narazil v Hypernově na syrový sýr. Jedná se o Roquefort Cantorel a je tam přímo napsáno, že je to vyrobeno z nepasterizovaného mleka. Když jsem se potomhle pídil dříve, vždycky tam buď byla Pasterizace výslovně potvrzena u sýru co vypadali "slibně" tam nebylo napsané nic. MLéko sice nekonzumuji ale sýr si občas dám a tak jsem si ho koupil.
Blbý je že stál asi 60,- kč / 100g...
Nevědomost je tak lehká!
tomikk
Příspěvky: 15
Registrován: ned zář 19, 2004 10:16

raw milk

Příspěvek od tomikk »

Vím, že většina z vás živočišný produkty moc nemusí, ale třeba někdo vědět bude. Hledám zdroj nepasterovaného, nesterilovaného zkrátka nijak neupravovaného mléka, v ideálním případě kozího (ale kravské je taky v pohodě), případně výrobků z mléka jako jsou kefíry, jogurty, kyšky atd... Problém je, že potřebuju najít zdroj v Praze nebo velmi blízkém okolí. Náš osvícený stát prodej surového neupravovaného mléka nedovoluje, ale třeba existuje někdo odvážný (jako třeba ten pán z Jižních Čech, co vyrábí a prodává "sýr pro prasata" - rozuměj vynikající tradiční sýr z nepasterovaného mléka, který ale dle vyhlášky nesmí prodávat lidem jako jídlo). Teď piju hlavně kyšky a kefíry ze supermarketů, ale mám pocit, že se vyrábějí z pasterovaného mléka, ačkoli na obale to nikde nepíšou. Toho Pasterua nám byl čert dlužen! :)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: raw milk

Příspěvek od Pavluška »

Upravuji svůj příspěvek,.....!!!
:-)
mléko neshánějte paterované ani nepasterované,
chcete přeci zářit zdravím.
:wink:
Naposledy upravil(a) Pavluška dne čtv úno 02, 2006 21:55, celkem upraveno 1 x.
Knopix
Příspěvky: 7
Registrován: úte led 31, 2006 18:57

Příspěvek od Knopix »

Nejsem si jist, zda děláte dobře, že tady zmiňujete podpultový prodej nepasterovaných mlék a sýrů v jakémkoliv obchodě. Je to ilegální (alespoň v Čechách). Určitě bych nebyl tak konkrétní. Ale např. ve Švýcarsku v běžném obchoďáku (COOP, Migros) na úrovni českého Alberta běžně prodávají nepasterované mléčné výrobky, bio cokoliv, fare trade ovoce a kávu a tak dál a tak dál. Holt jiný kraj, jiný mrav.....
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

Knopix píše:Nejsem si jist, zda děláte dobře, že tady zmiňujete podpultový prodej nepasterovaných mlék a sýrů v jakémkoliv obchodě. Je to ilegální (alespoň v Čechách). Určitě bych nebyl tak konkrétní. Ale např. ve Švýcarsku v běžném obchoďáku (COOP, Migros) na úrovni českého Alberta běžně prodávají nepasterované mléčné výrobky, bio cokoliv, fare trade ovoce a kávu a tak dál a tak dál. Holt jiný kraj, jiný mrav.....
Jasně že je to tu ilegální,
hrozí přenos zoonóz(i když bývají přebity léky).
Mě mléko nechybí tedy ani nepasterované ani pasterované.
Stačí si prohlédnout provozy a použít cit i mozek.
:wink:
Knopix
Příspěvky: 7
Registrován: úte led 31, 2006 18:57

Příspěvek od Knopix »

Prohlédnout provozy? Biofarmy co já znám většinou spočívají v dobytku volně se pasoucím na pastvinách. Na tom nevidím nic špatného.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

Ve franci i ve švýcarsku je to legální. K nám je legální to dovážet. Tudíž v prodejnách jako je třeba carrefour či fruit de france se dají sehnat sýry, na kterých je napsáno au lait cru, což říká že je ze syrového, nebo non pasteurisé... Nebo zajet do francie. Tam jsou na to na trzích pyšní že prodávaj nepasterovaný.
Bio už je pak většinou jiná otázka, ale dá se předpokládat že trhovci to berou z farem a ne velkovýroben a že kozí chovy jsou tak nějak čistější a mín technizované + že koza a ovce si vybíraj co sežerou. Ale to je pouze domněnka.
Osobně je tohle pro mě zásadní problém s kterým asi budu bojovat vždycky, strašně je miluju, ale nemůžu to jíst, tělu je bez nich líp... Tak se snažím je nevyhledávat.
Každopídně v tom carrefouru jich pár dováženejch vzorků opravdu maj.
Knopix
Příspěvky: 7
Registrován: úte led 31, 2006 18:57

Příspěvek od Knopix »

Nepasterovane syry maji na spousta mistech v Praze. Za posledni rok se toho opravdu hodne zmenilo k lepsimu. Postupne klesaji i ceny na uroven jen o neco vyssi nez v zapadni Evrope. huraaaaaaa
Janina
Příspěvky: 289
Registrován: ned úno 19, 2006 17:39

Příspěvek od Janina »

1x do 2-3 mèsícu si vyberu malý kousek sýra v biokrámu, ale zásadnè jenom kozí nebo ovcí. Já nevím proc to dèlám! Myslela jsem si, ze je to tím, ze nèco chybí tèlu. Kdybych se sýrum mohla nèjak vyhnout, ale chodím tam nakupovat pravidelnè a výbèr je fakt bohatej.
Jednou to ale bylo tím, ze mi muj brácha zacal predhazovat zprávy o tom, co tèlu chybí, kdyz nejís maso atak.
Od masa a ryb uz jsem osvobozena dávno, ale nèjak mi to vlezlo do podvèdomí, ze má o mè brácha starost atak. Tak jsem zacala kupovat tempeh a saitan, kvuli vitamínu B12. Ale moc dlouho mi to nevydrzelo, prislo mi to moc komplikovaný a uz to nekupuju. Mám radèji ovoce.

Kravské mléko a jogurty sem nenávidèla od malicka, sem stastná, ze mi to uz nikde nevnucujou.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Janina píše:1x do 2-3 mèsícu si vyberu malý kousek sýra v biokrámu, ale zásadnè jenom kozí nebo ovcí. Já nevím proc to dèlám! Myslela jsem si, ze je to tím, ze nèco chybí tèlu. Kdybych se sýrum mohla nèjak vyhnout, ale chodím tam nakupovat pravidelnè a výbèr je fakt bohatej.
Jednou to ale bylo tím, ze mi muj brácha zacal predhazovat zprávy o tom, co tèlu chybí, kdyz nejís maso atak.
Od masa a ryb uz jsem osvobozena dávno, ale nèjak mi to vlezlo do podvèdomí, ze má o mè brácha starost atak. Tak jsem zacala kupovat tempeh a saitan, kvuli vitamínu B12. Ale moc dlouho mi to nevydrzelo, prislo mi to moc komplikovaný a uz to nekupuju. Mám radèji ovoce.

Kravské mléko a jogurty sem nenávidèla od malicka, sem stastná, ze mi to uz nikde nevnucujou.
jsi náš člověk
Agripina
Příspěvky: 16
Registrován: pát kvě 11, 2007 9:53

Příspěvek od Agripina »

Ahoj, dlouho jsem tady nebyla a čtu a čtu. Nevím, jestli to sem patří, ale mám takový problém. Po přestěhování na vesnici jsem s úžasem zjistila, že je tady soukromý chov krav. Domluva na odběr mléka se povedla. Problém je v tom, že povídají kolem lidi, že pán, který dojí, nedodržuje správnou hygienu. Začala jsem vařit sýr doma, a dělat jogurty, ale tohle mě dost štve..
Nevím, jestli to mléko budu odebírat dál. Navíc, zdá se, že je ředěné.
Co vy na to? No, míním mléko omezit, ale pomalu. :D
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

co se rozumi tou hybienou? o me to muzou kdyz dojim kozy povidat taky :c]
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
zuzi
Příspěvky: 472
Registrován: stř bře 03, 2004 21:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde seženu: Syrové mléko

Příspěvek od zuzi »

Nevím jestli už to tu na fóru někdo inzeroval, ale od listopadu začínají po Čechách a Slovensku fungovat automaty na syrové mléko. Zdá se mi to geniální myšlenka!

http://www.tmleko.cz/index.html
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Kde seženu: Syrové mléko

Příspěvek od buc11 »

zuzi píše:Nevím jestli už to tu na fóru někdo inzeroval, ale od listopadu začínají po Čechách a Slovensku fungovat automaty na syrové mléko. Zdá se mi to geniální myšlenka!

http://www.tmleko.cz/index.html
tu v šitbořicích
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Kde seženu: Syrové mléko

Příspěvek od Renáta »

zuzi píše:Zdá se mi to geniální myšlenka!
Prečo?
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Kde seženu: Syrové mléko

Příspěvek od Sitar »

zuzi píše:Nevím jestli už to tu na fóru někdo inzeroval, ale od listopadu začínají po Čechách a Slovensku fungovat automaty na syrové mléko. Zdá se mi to geniální myšlenka!

http://www.tmleko.cz/index.html
http://www.freshmagazin.cz/news/mleko-je-pro-mimina/
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Kde seženu: Syrové mléko

Příspěvek od mira »

Vsítils' šajbu.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: Kde seženu: Syrové mléko

Příspěvek od araila »

Pro toho, kdo je z Budějovic, nebo tam má blízko:

V Českých Budějovicích U Tesca se předposlední listopadový den otevřel automat na čerstvé plnotučné nepasterizované mléko, ráno nadojené u zemědělce v Křemži. Načepovat ho lze do plastových nebo skleněných lahví, které si lze přinést z domova, nebo koupit na místě. Další automaty se mají ještě letos otevírat u Terna a na Máji u multikina. Více na: www.tmleko.cz

http://www.krasec.cz

:D :D
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde seženu: Syrové mléko

Příspěvek od Panda »

Divím se že tolik lidí má doma telátka která potřebuje nakrmit.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Kde seženu: Syrové mléko

Příspěvek od Sitar »

Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Kde seženu: Syrové mléko

Příspěvek od Xion »

Zaujimave, ze celu historiu ludstvo to nikomu nevadilo. Co mam znameho, hovoril, ze kym zil na dedine, cela dedina pila surove kravske mlieko prakticky denne, a nemali z toho ziaden problem. Samozrejme, ich imunita bola asi niekde inde, ako ked si da dnesny moderny clovek o 2 bakterie viac, tak uz to s nim zatoci. :-) Ked ten znamy prisiel do mesta, za nejaku dobu sa objavili tie pasterizovane mlieka v sacku... hovoril, ze ked si to kupil, taku sracku este nemal. :lol: Takze sa na cele mlieko vykaslal. :-)
Keby radsej namiesto prevarenia doporucili urobit si z toho jogurt alebo kefir, v ktorom neprezije nic patogenne... ach jaj.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Kde seženu: Syrové mléko

Příspěvek od Jindra »

Panda píše:Divím se že tolik lidí má doma telátka která potřebuje nakrmit.
:) :)
No ale i já tohle vítám, protože když zrovna nemám mléko kozí, je lepší aspoň kravské nepasterované. A na výrobu sirné patlaniny to potřebuju. Jinak mléčné výrobky neradím, to ne. Ale napsals to pěkně, Pando :wink:
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Kde seženu: Syrové mléko

Příspěvek od Sitar »

Kluci, kluci. Pár záběrů z naší vánoční dovolené.
Přílohy
PES_5920s.jpg
PES_5920s.jpg (25.3 KiB) Zobrazeno 47689 x
PES_5918s.jpg
PES_5918s.jpg (32.75 KiB) Zobrazeno 47689 x
PES_5914.JPG
PES_5914.JPG (45.68 KiB) Zobrazeno 47689 x
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde seženu: Syrové mléko

Příspěvek od Panda »

Sitar píše:Kluci, kluci. Pár záběrů z naší vánoční dovolené.
Šťastné kravičky pasoucí se na zelených horských loukách jejichž sýry Veselá kráva všem dětem tak chutnají. A jak jsou takové sýry plné zdraví!
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Kde seženu: Syrové mléko

Příspěvek od Dano »

Panda píše:Divím se že tolik lidí má doma telátka která potřebuje nakrmit.
Dobra poznamka :D
Inac sa mi paci, ze v B.Bystrici instaluju uz 2. automat na nespracovane mlieko, ludia si mozu kupovat priamo od blizkeho farmara lepsiu kvalitu ako to spracovane a predavane v UHT skatuliach, ktore nikdy neskysne ale zhnije/splesnivie a chuti hrozne.

A podobne clanky ako je ten na idnes.cz budu pribudat, treba byt pripraveny. To je argumentacia...! Aby to nakoniec nepokracovalo dalej zakazom suroveho mlieka, neskor vsetkeho, lebo vsade su predsa smrtonosne bakterie a virusy... Trochu mi to pripomina USA, ked sa svojho casu nieco mnozilo na zelenine a tak povolili, aby sa mohla ozarovat aj tato zelenina (ako sa bezne ozaruju koreniny, susene plody atd.). Oziarena zelenina tak krasne dlho vydrzi pocas prepravy, v skladoch, na pultoch hypermarketov... Potom ako to zacali robit (pre spenat a hlavkovy salat povolenie od FDA v 2008), ten znamy radioaktivny piktogram ludi od kupy (logicky) stale dost odradzal a preto FDA zacala vtedy uvazovat o uvolneni alebo zmene podmienok oznacovania ozarovanych potravin, lebo ludia si vraj myslia, ze takto oznacene potraviny su radioaktivne.

Zdroj: New York Times August 21, 2008 Su v FDA normalni? Blbost prekvita vsade, a coraz vacsia.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde seženu: Syrové mléko

Příspěvek od Panda »

A co to tedy vlastně znamená to ozařování, jakým zářením? Přece ne snad radioaktivním. Takže spíš ultrafialovým světlem? Ale to by asi vadit nemělo. Nevím co si pod ozařováním představit.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Kde seženu: Syrové mléko

Příspěvek od mira »

Bohužel se jedná o radioaktivní. :twisted:

Při ozařování jsou potraviny vystaveny velmi silným radioaktivním gamapaprskům
vysílaným izotopy kobaltu 60 a cesia 137. I když ozařování nečiní potraviny
radioaktivními, působí v nich chemické změny, které mohou mít za následek
jejich zdravotní rizikovost. Ozařováním se ničí chemické vazby a vzniklé částice
vytvářejí nové molekuly, z nichž se tvoří nové tzv. radiolytické sloučeniny.
O jejich bezpečnosti není nic známo, protože je nelze nijak odzkoušet.
Bylo například zjištěno, že radioaktivní destrukcí některých bílkovin a sacharidů
vznikají molekuly, s nimiž si běžné enzymy v trávícím procesu nevědí rady.
Radioaktivní záření také poškozuje cenné vitamíny, hlavně A,B,C,E a K.
Ozařování potravin je v některých zemích, zejména ve Velké Británii, Německu,
Dánsku, Švédsku, Austrálii a Novém Zélandu zakázáno, nebo výrazně omezeno.
(zdroj: Moderní výživa od A do Z, Dr. Michael Sharon)
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde seženu: Syrové mléko

Příspěvek od Panda »

No fakt že jo, rentgenové záření jak se dívám:
http://www.agronavigator.cz/az/vis.aspx?id=76686

nebo podrobné články a předpisy týkající se ozařování potravin:
http://www.bezpecnostpotravin.cz (do vyhledávání zadat slovo "ozařování").

Konečně budeme pořádně zářit zdravím!
Jane
Příspěvky: 109
Registrován: pát úno 26, 2010 15:32

Re: Kde seženu: Syrové mléko

Příspěvek od Jane »

To jako vážně? Nevěřím tomu, že by bylo syrové, nevíš, jak to mají s hygienou, nehledě na to, že tam mohou nalít cokoliv!

V automatu bych si mléko nikdy nekoupila!


J.


buc11 píše:
zuzi píše:Nevím jestli už to tu na fóru někdo inzeroval, ale od listopadu začínají po Čechách a Slovensku fungovat automaty na syrové mléko. Zdá se mi to geniální myšlenka!

http://www.tmleko.cz/index.html
tu v šitbořicích
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Kde seženu: Syrové mléko

Příspěvek od Jindra »

Jane píše:To jako vážně? Nevěřím tomu, že by bylo syrové, nevíš, jak to mají s hygienou, nehledě na to, že tam mohou nalít cokoliv! V automatu bych si mléko nikdy nekoupila!
Promiň, ale mám pocit, že čteš Blesk nebo jak se ty "populární" časopisy jmenují a nějaké hlubší znalosti o tom nemáš - neurážím Tě, jen píši svůj názor. Toto jsem konzultoval nezávisle na sobě s dvěma farmáři - dodavateli do mlékobarů, jednoho jsem navštívil, abych to viděl, taky mám rád svý jistoty - všechno ve skle a v nerezu, aby splnil normy. Musejí splňovat takové limity a mají tolik hygienických kontrol, až je skoro lituju. Mysli si co chceš, to je v pořádku, já však vím, že mléko v baru (aspoň v tom našem :wink: ) syrové skutečně je a kvalitu s mlékem krabicovým srovnávat vůbec nemíním.
Jinak, někdy se zeptej dědečka, určitě Ti přizná, že mléko nejednou pil těsně po nadojení (kravské či kozí) a odhaduji, že to v pohodě přežil :wink: Ba naopak, tahle jeho generace byla zdravější než ta dnešní, která má všechno perfektně umyté a vydesinfikované, ufff.
Tak jako tak (aby byly jasné moje postoje), obecně rozhodně mléčné produkty kvůli jejich zahleňování a odvápňování nedoporučuji. Na tom ani mlékobary nic nemění. Jelikož ale moje děti ještě sem tam nějaký ten jogurt vyžadují (za ty roky si kluci navykli), radši jim jej vyrobím z mléka syrového, než jim kupovat pasterované mrtvé hmoty.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Kde seženu: Syrové mléko

Příspěvek od Xion »

Jindra píše:
Jane píše:To jako vážně? Nevěřím tomu, že by bylo syrové, nevíš, jak to mají s hygienou, nehledě na to, že tam mohou nalít cokoliv! V automatu bych si mléko nikdy nekoupila!
Promiň, ale mám pocit, že čteš Blesk nebo jak se ty "populární" časopisy jmenují a nějaké hlubší znalosti o tom nemáš - neurážím Tě, jen píši svůj názor. Toto jsem konzultoval nezávisle na sobě s dvěma farmáři - dodavateli do mlékobarů, jednoho jsem navštívil, abych to viděl, taky mám rád svý jistoty - všechno ve skle a v nerezu, aby splnil normy. Musejí splňovat takové limity a mají tolik hygienických kontrol, až je skoro lituju. Mysli si co chceš, to je v pořádku, já však vím, že mléko v baru (aspoň v tom našem :wink: ) syrové skutečně je a kvalitu s mlékem krabicovým srovnávat vůbec nemíním.
Jinak, někdy se zeptej dědečka, určitě Ti přizná, že mléko nejednou pil těsně po nadojení (kravské či kozí) a odhaduji, že to v pohodě přežil :wink: Ba naopak, tahle jeho generace byla zdravější než ta dnešní, která má všechno perfektně umyté a vydesinfikované, ufff.
Tak jako tak (aby byly jasné moje postoje), obecně rozhodně mléčné produkty kvůli jejich zahleňování a odvápňování nedoporučuji. Na tom ani mlékobary nic nemění. Jelikož ale moje děti ještě sem tam nějaký ten jogurt vyžadují (za ty roky si kluci navykli), radši jim jej vyrobím z mléka syrového, než jim kupovat pasterované mrtvé hmoty.
Vacsina dedeckov ho nepila surove obcas, ale pravidelne, a nic im nebolo. Moj znamy tiez, a hovoril, ze ked sa pristahoval do mesta a kupili si prve sackove (pasterizovane, priemyselne), dostal taku sracku, ako nikdy predtym.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Kde seženu: Syrové mléko

Příspěvek od Sitar »

Xion píše:
Jindra píše:
Jane píše:To jako vážně? Nevěřím tomu, že by bylo syrové, nevíš, jak to mají s hygienou, nehledě na to, že tam mohou nalít cokoliv! V automatu bych si mléko nikdy nekoupila!
Promiň, ale mám pocit, že čteš Blesk nebo jak se ty "populární" časopisy jmenují a nějaké hlubší znalosti o tom nemáš - neurážím Tě, jen píši svůj názor. Toto jsem konzultoval nezávisle na sobě s dvěma farmáři - dodavateli do mlékobarů, jednoho jsem navštívil, abych to viděl, taky mám rád svý jistoty - všechno ve skle a v nerezu, aby splnil normy. Musejí splňovat takové limity a mají tolik hygienických kontrol, až je skoro lituju. Mysli si co chceš, to je v pořádku, já však vím, že mléko v baru (aspoň v tom našem :wink: ) syrové skutečně je a kvalitu s mlékem krabicovým srovnávat vůbec nemíním.
Jinak, někdy se zeptej dědečka, určitě Ti přizná, že mléko nejednou pil těsně po nadojení (kravské či kozí) a odhaduji, že to v pohodě přežil :wink: Ba naopak, tahle jeho generace byla zdravější než ta dnešní, která má všechno perfektně umyté a vydesinfikované, ufff.
Tak jako tak (aby byly jasné moje postoje), obecně rozhodně mléčné produkty kvůli jejich zahleňování a odvápňování nedoporučuji. Na tom ani mlékobary nic nemění. Jelikož ale moje děti ještě sem tam nějaký ten jogurt vyžadují (za ty roky si kluci navykli), radši jim jej vyrobím z mléka syrového, než jim kupovat pasterované mrtvé hmoty.
Vacsina dedeckov ho nepila surove obcas, ale pravidelne, a nic im nebolo. Moj znamy tiez, a hovoril, ze ked sa pristahoval do mesta a kupili si prve sackove (pasterizovane, priemyselne), dostal taku sracku, ako nikdy predtym.
Hodně dědečků kouřilo jak fabrika a byli zdraví jak řípy. Jdu si zapálit.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Kde seženu: Syrové mléko

Příspěvek od Xion »

Sitar píše:Hodně dědečků kouřilo jak fabrika a byli zdraví jak řípy. Jdu si zapálit.
To je nevedomost, a podobnymi postupmi vybrakovali zdravie predkov a splodili vyslablu generaciu plnu alergikov. Vybrakovat vlastne zdravie nieje az tak zle, ale urobit to buducej generacii, co znamena svojim detom, potomkom, ktori budu musiet niest to bremeno, je cista nevedomost. Nieje na tom nic obdivuhodne, naopak, je to velmi smutne, a v zdravej spolocnosti neprijatelne, za co jej bude musiet Matka priroda nadelit trest najvyssi.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Kde seženu: Syrové mléko

Příspěvek od Sitar »

Xion píše:
Sitar píše:Hodně dědečků kouřilo jak fabrika a byli zdraví jak řípy. Jdu si zapálit.
To je nevedomost, a podobnymi postupmi vybrakovali zdravie predkov a splodili vyslablu generaciu plnu alergikov. Vybrakovat vlastne zdravie nieje az tak zle, ale urobit to buducej generacii, co znamena svojim detom, potomkom, ktori budu musiet niest to bremeno, je cista nevedomost. Nieje na tom nic obdivuhodne, naopak, je to velmi smutne, a v zdravej spolocnosti neprijatelne, za co jej bude musiet Matka priroda nadelit trest najvyssi.
Souhlas, s mlékem to vidím podobně.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Kde seženu: Syrové mléko

Příspěvek od Xion »

Sitar píše:Souhlas, s mlékem to vidím podobně.
So surovym?
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Kde seženu: Syrové mléko

Příspěvek od Sitar »

Xion píše:
Sitar píše:Souhlas, s mlékem to vidím podobně.
So surovym?
Syrové či pasterované/homogenizované/odtučněné, pořád je to pro člověka v běžných podmínkách naprosto nevhodná potravina.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Jane
Příspěvky: 109
Registrován: pát úno 26, 2010 15:32

Re: Kde seženu: Syrové mléko

Příspěvek od Jane »

Asi jsem se špatně vyjádřila. Samozřejmě, že je dobré čerstvě nadojené mléko, miluju ho. Problém je v tom, že v naší době a situaci nevěřím doktorům, prodejcům, nikomu...všechno je business, je to smutné, ale je to tak, lidé se snaží prodat, co se dá, za co největší cenu. Já prostě nevěřím, že to, co teče z automatu, může být čerstvě nadojené mléko (zdravé je jen do 2 hodin po nadojení).

Ale neberu nikomu jeho názor :-) vše v míru :-)


J.


Jindra píše:
Jane píše:To jako vážně? Nevěřím tomu, že by bylo syrové, nevíš, jak to mají s hygienou, nehledě na to, že tam mohou nalít cokoliv! V automatu bych si mléko nikdy nekoupila!
Promiň, ale mám pocit, že čteš Blesk nebo jak se ty "populární" časopisy jmenují a nějaké hlubší znalosti o tom nemáš - neurážím Tě, jen píši svůj názor. Toto jsem konzultoval nezávisle na sobě s dvěma farmáři - dodavateli do mlékobarů, jednoho jsem navštívil, abych to viděl, taky mám rád svý jistoty - všechno ve skle a v nerezu, aby splnil normy. Musejí splňovat takové limity a mají tolik hygienických kontrol, až je skoro lituju. Mysli si co chceš, to je v pořádku, já však vím, že mléko v baru (aspoň v tom našem :wink: ) syrové skutečně je a kvalitu s mlékem krabicovým srovnávat vůbec nemíním.
Jinak, někdy se zeptej dědečka, určitě Ti přizná, že mléko nejednou pil těsně po nadojení (kravské či kozí) a odhaduji, že to v pohodě přežil :wink: Ba naopak, tahle jeho generace byla zdravější než ta dnešní, která má všechno perfektně umyté a vydesinfikované, ufff.
Tak jako tak (aby byly jasné moje postoje), obecně rozhodně mléčné produkty kvůli jejich zahleňování a odvápňování nedoporučuji. Na tom ani mlékobary nic nemění. Jelikož ale moje děti ještě sem tam nějaký ten jogurt vyžadují (za ty roky si kluci navykli), radši jim jej vyrobím z mléka syrového, než jim kupovat pasterované mrtvé hmoty.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Kde seženu: Syrové mléko

Příspěvek od Xion »

Sitar píše:
Xion píše:
Sitar píše:Souhlas, s mlékem to vidím podobně.
So surovym?
Syrové či pasterované/homogenizované/odtučněné, pořád je to pro člověka v běžných podmínkách naprosto nevhodná potravina.
Kozi nepasterizovany kefir ma zatial presvedcuje o niecom inom. :-) Ale pomimo toho asi nic... mozno tak jogurt, co je ale slaby odvar kefiru.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Kde seženu: Syrové mléko

Příspěvek od Xion »

Jane píše:Já prostě nevěřím, že to, co teče z automatu, může být čerstvě nadojené mléko (zdravé je jen do 2 hodin po nadojení).
Myslim si, ze skor do 4. :-) A do 12 hodin straca polovicu radiovitality. :-)
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Kde seženu: Syrové mléko

Příspěvek od Sitar »

Mluvím hlavně o kravském mléce, kozí na tom bude nejspíš lépe. Stále je to ale nepřirozené, co se týče běžné konzumace.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Jane
Příspěvky: 109
Registrován: pát úno 26, 2010 15:32

Re: Kde seženu: Syrové mléko

Příspěvek od Jane »

No dyť ano, já právě jsem pro čerstvé mléko!

Ale musím ho vidět, jak ho přede mnou dojí, abych tomu věřila.

Můj problém není v tom, že chci pasterizované, ale v tom, že vím, že vše v dnešním světě je jen o penězích, takže je těžké něčemu uvěřit.

Nejlepší je pořídit si kozu a neřešit to.


Jindra píše:
Jane píše:To jako vážně? Nevěřím tomu, že by bylo syrové, nevíš, jak to mají s hygienou, nehledě na to, že tam mohou nalít cokoliv! V automatu bych si mléko nikdy nekoupila!
Promiň, ale mám pocit, že čteš Blesk nebo jak se ty "populární" časopisy jmenují a nějaké hlubší znalosti o tom nemáš - neurážím Tě, jen píši svůj názor. Toto jsem konzultoval nezávisle na sobě s dvěma farmáři - dodavateli do mlékobarů, jednoho jsem navštívil, abych to viděl, taky mám rád svý jistoty - všechno ve skle a v nerezu, aby splnil normy. Musejí splňovat takové limity a mají tolik hygienických kontrol, až je skoro lituju. Mysli si co chceš, to je v pořádku, já však vím, že mléko v baru (aspoň v tom našem :wink: ) syrové skutečně je a kvalitu s mlékem krabicovým srovnávat vůbec nemíním.
Jinak, někdy se zeptej dědečka, určitě Ti přizná, že mléko nejednou pil těsně po nadojení (kravské či kozí) a odhaduji, že to v pohodě přežil :wink: Ba naopak, tahle jeho generace byla zdravější než ta dnešní, která má všechno perfektně umyté a vydesinfikované, ufff.
Tak jako tak (aby byly jasné moje postoje), obecně rozhodně mléčné produkty kvůli jejich zahleňování a odvápňování nedoporučuji. Na tom ani mlékobary nic nemění. Jelikož ale moje děti ještě sem tam nějaký ten jogurt vyžadují (za ty roky si kluci navykli), radši jim jej vyrobím z mléka syrového, než jim kupovat pasterované mrtvé hmoty.
Návštěvník

Re: Kde seženu: Syrové mléko

Příspěvek od Návštěvník »

skvělé sýry z nepasterizovaného mléka v prodejně cheesy v Praze u řeky u Podolské vodárny, Tj cca mezi Palackého náměstím a Braníkem, jezdí tam tram, nebo krásně 6 minut pěšky dolů od stanice metra Pražského povstání..

http://www.vemeno.com/cheesy_obchod_se_ ... _4-podoli/

jsou tam super
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Kde seženu: Syrové mléko

Příspěvek od bukaj »

Nedávno jsem v Kauflandu objevil skvělý zrající sýr ze syrového mléka za rozumnou cenu: Saint Nectaire, 100 g za 32.90, ale protože ho lidé asi moc neznají, každou chvíli je ve slevách zboží s procházející trvanlivostí :) Není moc slaný a má velmi jemnou chuť (až na aromatickou kůru), chuťově i čichem poznávám aroma hříbků.
Bogarovo

Re: Kde seženu: Syrové mléko

Příspěvek od Bogarovo »

Syrové kravské mléko v nejvyšší bio kvalitě vyrábíme a prodáváme v našem hospodářství. Informace o našem mléce zde: www.bogarovo.cz
Odpovědět