orisky

Místo pro tipy na nákupy a pro soukromou inzerci.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

orisky

Příspěvek od tristazmista »

Zdravim, zajimalo by me jaky si kupujete orisky, kde a za kolik? a jak se pozna za nebyly tepelne upraveny??

:o
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

dobře ošetřený ti naklíčej
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Příspěvek od tristazmista »

tvx píše:dobře ošetřený ti naklíčej
ok, diky a jak dlouho treba trva nez naklici takovej kesu vorisek. Abych to tam nemel metr a porad nic a ja hladovej :lol:
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

no kešu ti nejspíš nenaklíčí vůbec, podle toho co se tady psalo o jeho zpracování, je prý nejdříve vařený a potom loupaný
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

ale oříšky nemusí být klíčené ne, můžou se i normálně nebo lépe namočené, to stačí

takové ty klasické jsou - lískové, vlašské, mandle, para
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

tristazmista píše:ok, diky a jak dlouho treba trva nez naklici takovej kesu vorisek. Abych to tam nemel metr a porad nic a ja hladovej :lol:
viewtopic.php?t=796&highlight=ke%9Au

:wink:
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Příspěvek od tristazmista »

ok, dikec.

tak kesu nejsou asi to pravy vitariansky :( a me tak chutnaj :evil:
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

já ted ulítávám na vlašských, máme domácí a mají naprosto dokonalou harmonickou a vyváženou chuť.
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

...no a máčaný... :wink:
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Příspěvek od tristazmista »

člověk píše:...no a máčaný... :wink:
jak dlouho staci macat?? :P
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Příspěvek od jans »

doubravka píše:
tristazmista píše:ok, diky a jak dlouho treba trva nez naklici takovej kesu vorisek. Abych to tam nemel metr a porad nic a ja hladovej :lol:
viewtopic.php?t=796&highlight=ke%9Au

:wink:
http://www.biosfera.cz/product_info.php/products_id/115
zde je u kesu nalepka "syrova strava"
takze jestli to dobre chapu, tak nalepka "syrova strava" na biosfere nemusi nutne znamenat vitapotravinu? nebo toto jsou uz ty mechanicky loupane kesu?
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

jans píše:
doubravka píše:
tristazmista píše:ok, diky a jak dlouho treba trva nez naklici takovej kesu vorisek. Abych to tam nemel metr a porad nic a ja hladovej :lol:
viewtopic.php?t=796&highlight=ke%9Au

:wink:
http://www.biosfera.cz/product_info.php/products_id/115
zde je u kesu nalepka "syrova strava"
takze jestli to dobre chapu, tak nalepka "syrova strava" na biosfere nemusi nutne znamenat vitapotravinu? nebo toto jsou uz ty mechanicky loupane kesu?
Pokud je dole uvedeno, ze je to syrova strava, melo by to znamenat, ze to neni tepelne upraveno. Mely by byt suseny za nizkych teplot.
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

tristazmista píše:
člověk píše:...no a máčaný... :wink:
jak dlouho staci macat?? :P
...přes noc...
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

na to pozor, tyhle kešu nejsou syrová strava

kešu se loupu pomocí vysoce horké páry. řekněme ty běžné kešu, i v biokvalitě. prostě nejsou pak akorát upražené, ale nejsou syrové
když se na ně 'kouknete' tak je vidět že jsou to mrtvoly..bohužel...i když jsou tak dobrý

ty mechanicky loupané jsou daleko dražší, a nikdo v české republice je prozatím neprodává

plánuji jejich dovoz (to už sice dlouho, ale ted už jako smrtelně vážně a dostalo to jasnější obrysy), zejména do výroby, a kvuli vysoké ceně je budu mít ve zlomcích. předpokládám že jich tedy část taky pustim na trh samostatně.
řekla bych že ve zlomcích nenaklíčí, nicméně díky tomu že do nich neproběhla 200°C pára, tak v nich zůstávají enzymy. samozřejmě nutno aktivovat namáčením.
předpokládáná jejich cena ve zlomkové podobě a bio kvalitě by měla být jen o malinkato vyšší nebo téměř stejná jako těch např od bionebio (viz ta stránka biosfery), hlavně díky poklesu dolaru.., tak snad to tak vyjde..

vidím to na cca 6-8 týdnů
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Příspěvek od tristazmista »

Tereza píše:na to pozor, tyhle kešu nejsou syrová strava

kešu se loupu pomocí vysoce horké páry. řekněme ty běžné kešu, i v biokvalitě. prostě nejsou pak akorát upražené, ale nejsou syrové
když se na ně 'kouknete' tak je vidět že jsou to mrtvoly..bohužel...i když jsou tak dobrý

ty mechanicky loupané jsou daleko dražší, a nikdo v české republice je prozatím neprodává

plánuji jejich dovoz (to už sice dlouho, ale ted už jako smrtelně vážně a dostalo to jasnější obrysy), zejména do výroby, a kvuli vysoké ceně je budu mít ve zlomcích. předpokládám že jich tedy část taky pustim na trh samostatně.
řekla bych že ve zlomcích nenaklíčí, nicméně díky tomu že do nich neproběhla 200°C pára, tak v nich zůstávají enzymy. samozřejmě nutno aktivovat namáčením.
předpokládáná jejich cena ve zlomkové podobě a bio kvalitě by měla být jen o malinkato vyšší nebo téměř stejná jako těch např od bionebio (viz ta stránka biosfery), hlavně díky poklesu dolaru.., tak snad to tak vyjde..

vidím to na cca 6-8 týdnů
gut news :p hned si vezmu aspon kilecko
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

Tereza píše:na to pozor, tyhle kešu nejsou syrová strava

kešu se loupu pomocí vysoce horké páry. řekněme ty běžné kešu, i v biokvalitě. prostě nejsou pak akorát upražené, ale nejsou syrové
když se na ně 'kouknete' tak je vidět že jsou to mrtvoly..bohužel...i když jsou tak dobrý
...nedávno jsem koupil v Jednotě kešu natur a k mému úžasu mi krásně naklíčily...,byly 80 gr za 22,-....tak jsem je vykoupil a pak už se neukázaly...
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

zajímavý.. docela bych to ráda spatřila..
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Příspěvek od jans »

člověk píše:...mému úžasu mi krásně naklíčily...
to jsi asi klíčil v nějaké opravdu živé vodě, ne :D
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: orisky

Příspěvek od babicka »

Maji puvodni obal, tj. slupku, skorapku ...
tristazmista píše:Zdravim, zajimalo by me jaky si kupujete orisky, kde a za kolik? a jak se pozna za nebyly tepelne upraveny??

:o
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

většinou v bio obchodech nebo v Dianě, ty netepelně označené o těch se tak nějak ví

přírodní lískové, mandle, vlašské, para, pistácie (mají jen na málo místech) atd. všechny jsou vita

pozor ale označené přírodní kešu nejsou vita (aby se daly oloupat, tak se myslím vaří v hodně stupních a vita už potom nejsou), jsou jen nepražené, nesolené
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

No, prave

Příspěvek od babicka »

No prve. proto vse, co ma svuj puvodni obal, je syrove.
Predevcirem jsem u vietnamcu koupila syrove buraky - po mnoha letech velka radost:))
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Sorry

Příspěvek od babicka »

Omlouvam se vsem - mam spatny zrak a delam ve psani chyby. VIATRIANSKA strava to zlepsi, uvidite! :))
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: orisky

Příspěvek od araila »

Netrap se, každý děláme chyby....hlavně, že jsi tu s námi. :)

Chtěla jsem poprosit o radu, jakým způsobem melete oříšky nebo semínka. Ráda bych jimi "nakrmila" i zbytek své rodiny, která si stěžuje, že jí zalézají tyto přírodní produkty mezi zuby. A proto je nejedí....což je škoda.

Děkuji
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: orisky

Příspěvek od babicka »

araila píše: ... jakým způsobem melete oříšky nebo semínka ... zalézají ... mezi zuby ...
Inu, ja jsem starsi a chrup, byt v poradku, ma uz svoje leta a zaplaty. Taky mi leze kdeco mezi zuby - treba maso ... orechy ale jim denne - cca 70 g. Proste je kousu a melnim tak dlouho, az je z toho kasicka. A co zaleze - vydlabu. Co jineho mohu delat? :mrgreen: (BTW, varene a teple zvetsuje diry mezi zuby - rychleji totiz odstupuje dasen.)
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: orisky

Příspěvek od araila »

To je zajímavé. Tohe jsem nevěděla. Děkuji za info. :)
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: orisky

Příspěvek od Sitar »

araila píše:Netrap se, každý děláme chyby....hlavně, že jsi tu s námi. :)

Chtěla jsem poprosit o radu, jakým způsobem melete oříšky nebo semínka. Ráda bych jimi "nakrmila" i zbytek své rodiny, která si stěžuje, že jí zalézají tyto přírodní produkty mezi zuby. A proto je nejedí....což je škoda.

Děkuji
Rozmixovat, smichat s medem a obalit ve strouhanem kokosu. Nikdo nemuze odolat. Misto medu muzes dat treba namocene rozinky nebo datle, moznosti je spousta.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: orisky

Příspěvek od araila »

Hmmmm, to zní fakt dobře! :D Už se mi sbíhají sliny....

Víš, já jsem myslela, že ty ořechy a semínka rozmělňujete pomocí nějakého nástavce k odšťavňovači. Ale to je asi blbost... :oops:
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: orisky

Příspěvek od Sitar »

araila píše:Hmmmm, to zní fakt dobře! :D Už se mi sbíhají sliny....

Víš, já jsem myslela, že ty ořechy a semínka rozmělňujete pomocí nějakého nástavce k odšťavňovači. Ale to je asi blbost... :oops:
Blbost to neni. Jednou jsem to zkousel v mem HJ odstavnovaci. Snad sezam nebo mandle, uz si nevzpominam. Docela to fungovalo, ale to cisteni...
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: orisky

Příspěvek od araila »

Sitar píše: Blbost to neni. Jednou jsem to zkousel v mem HJ odstavnovaci. Snad sezam nebo mandle, uz si nevzpominam. Docela to fungovalo, ale to cisteni...
A v čem to děláš teď? Mám na mysli to, že zmiňovaný mixér asi zničí všechny enzymy a vitamíny. Jde o to teplo, které se při mixování vyvine. :?
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: orisky

Příspěvek od Sitar »

araila píše:
Sitar píše: Blbost to neni. Jednou jsem to zkousel v mem HJ odstavnovaci. Snad sezam nebo mandle, uz si nevzpominam. Docela to fungovalo, ale to cisteni...
A v čem to děláš teď? Mám na mysli to, že zmiňovaný mixér asi zničí všechny enzymy a vitamíny. Jde o to teplo, které se při mixování vyvine. :?
Uz to moc nedelam a kdyz, tak to mixuju tak deset dvacet vterin, za tu dobu se tomu skoro nic nestane.

Ted mame v oblibe sednout si s detma ke stolu, ony mi podavaji domaci vlasaky, ja je louskam a decka je rovnou ujidaji ;-)
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: orisky

Příspěvek od araila »

Mno jo, tak to já dětičky "nevedu". :wink: Ale ty oříšky bych ráda nějak pořešila i kvůli mamce a tomu mixéru moc nevěřím... Kdyby byla nějaká jiná a dobře čistitelná alternativa, byla bych moc ráda.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: orisky

Příspěvek od Sitar »

araila píše:Mno jo, tak to já dětičky "nevedu". :wink: Ale ty oříšky bych ráda nějak pořešila i kvůli mamce a tomu mixéru moc nevěřím... Kdyby byla nějaká jiná a dobře čistitelná alternativa, byla bych moc ráda.
Mozna nejaky mlynek na maso nebo na mak, nebo zkombinovat oboje.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: orisky

Příspěvek od Panda »

araila píše:Mno jo, tak to já dětičky "nevedu". :wink: ...
Pokud Ti chybí dětičky - občas vidím zákazníky v supermarketech jak si vezou v nákupním vozíku nosítko s miminem, tak asi se tam kupují. ... I když zatím jsem regál s nimi nenašel. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: orisky

Příspěvek od Sitar »

Za symbolickou castku nabizim jedno az tri deti ke kratkodobemu pronajmu. Umeji podavat orisky a spoustu dalsich veci.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Oli
Příspěvky: 51
Registrován: úte úno 03, 2009 13:12
Bydliště: Domažlice

Re: orisky

Příspěvek od Oli »

Sitar píše:Za symbolickou castku nabizim jedno az tri deti ke kratkodobemu pronajmu. Umeji podavat orisky a spoustu dalsich veci.
:lol: :lol: :lol: ...moje děti by napsali to samé, ale o nás rodičích...Tak bacha na to, aby se karta neotočila....Stejně jednou přijde doba, kdy vás taky už nebudou chtít a do té doby si je moc a moc užívej. Strašně moc rychle to utíká. :D :D :D
Nikdy, neříkej nikdy .
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: orisky

Příspěvek od araila »

Dík, dík, dík....dětičky nééééé! Já raději programově vymírám. Štěstí s dětičkami ráda přenechám jiným.
Ale dospělé mám moc ráda, aby nevznikla nějaká mýlka. :wink: :)
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: orisky

Příspěvek od Fuujin »

ořechy a sladké (datle, med, cokoliv) doporučuju nekombinovat, tuky+cukry, to je na kandidu.. Ale ono vás to stejně později přejde :o
A ono to je vážně o enzymech ? Já nevim, když rozkoušu semínko tak už z něj nějak nic moc nevyroste
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: orisky

Příspěvek od Sitar »

Fuujin píše:ořechy a sladké (datle, med, cokoliv) doporučuju nekombinovat, tuky+cukry, to je na kandidu.. Ale ono vás to stejně později přejde :o
A ono to je vážně o enzymech ? Já nevim, když rozkoušu semínko tak už z něj nějak nic moc nevyroste
To kouses tak rychle, ze se to neumerne zahriva?
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: orisky

Příspěvek od araila »

Fuujin píše:ořechy a sladké (datle, med, cokoliv) doporučuju nekombinovat, tuky+cukry, to je na kandidu.. Ale ono vás to stejně později přejde :o
A ono to je vážně o enzymech ? Já nevim, když rozkoušu semínko tak už z něj nějak nic moc nevyroste
Dík Fuujine. Ae já myslela, že jsme si tykali? Nebo ne? Ale jak chceš, já s tím problém nemám. (:-)

Mne by vůbec zajímao (s těmi enzymy, vitamíny apod.), jak je to s klasickými noži - oproti těm v současné době tolik propagovaným keramickým nožům.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: orisky

Příspěvek od Jindra »

araila píše:Ale ono vás to stejně později přejde
Tím Vás myslel Fuujin všechny, ne jen Tebe, Arailo :)
araila píše:Mne by vůbec zajímalo (s těmi enzymy, vitamíny apod.), jak je to s klasickými noži - oproti těm v současné době tolik propagovaným keramickým nožům
Taky mne to zajímá (no... spíše okrajově). Zatím jsem ale nenarazil na žádnou opravdu seriózní studii, která by vyvrátila, že nerezové nože (které používám) nijak výrazně neškodí, takže zůstávám u nerezu.
Když už zmiňuješ enzymy, vzpomněl jsem si... na jakémsi "normálním" výrobku... co jen to bylo... no rozhodně to nebylo nic raw, byl to jen některý z těch pokusů nabídnout lidem zdravou výživu, bylo to něco pasterovaného... tak tam ve složení výrobce psal, že výrobek obsahuje (mimo jiné) enzymy. Tak jsem si tak říkal, jak to asi ten výrobce udělal... vyrobil, pasterizoval, zavařeninu pak znovu otevřel a nalil půl deci enzymů :lol: Tohle jim můžou žrát (rozuměj věřit) jen obyčejní laici, mne (ani vás) tím nedostanou.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: orisky

Příspěvek od Sitar »

Jindro, a co enzymy v tech ruznych pilulkach? To jsou ty pilulky raw?
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: orisky

Příspěvek od Jindra »

Sitar píše:Jindro, a co enzymy v tech ruznych pilulkach? To jsou ty pilulky raw?
No, obecně, já neznám výrobní proces, kterým prochází pilulky, jen vím, že enzymy se uměle vyrobit nedají a v (mnou uváděném) pasterovaném výrobku jich moc nezbyde, pokud vůbec nějaké. Možná existuje pasterování při pouhých 40 °C, to fakt nevím :?
Jsou-li pilulky v celém výrobním procesu vyráběny studenou cestou a za studena pomalu lisovány, asi bych se nebránil uvěřit myšlence, že v nich enzymy vydrží...
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: orisky

Příspěvek od Panda »

Enzymy v pilulkách (Bio-Actives) = nastrouhají se jablka, usuší se (za teploty do 40°), slisují a uloží do rozpustných kapslí.

... tedy to je odhad. :-)

Možná že se ta jablka odšťaví, vysuší se šťáva a ta se tam dává - protože ta je na enzymy mnohem koncentrovanější, takže je to účinnější.

A proč jablka? Protože ta se objevují úplně všude (ve všech ovocných čajích) jako základ, dají se použít úplně nejlevnější odpadní jablka.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: orisky

Příspěvek od Sitar »

Panda píše:Enzymy v pilulkách (Bio-Actives) = nastrouhají se jablka, usuší se (za teploty do 40°), slisují a uloží do rozpustných kapslí.

... tedy to je odhad. :-)

Možná že se ta jablka odšťaví, vysuší se šťáva a ta se tam dává - protože ta je na enzymy mnohem koncentrovanější, takže je to účinnější.

A proč jablka? Protože ta se objevují úplně všude (ve všech ovocných čajích) jako základ, dají se použít úplně nejlevnější odpadní jablka.
Ja spis myslel ty pilule ala Wobenzym, ale tam budou asi zivocisne enzymy, ze?
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: orisky

Příspěvek od araila »

Jindra píše: No, obecně, já neznám výrobní proces, kterým prochází pilulky, jen vím, že enzymy se uměle vyrobit nedají a v (mnou uváděném) pasterovaném výrobku jich moc nezbyde, pokud vůbec nějaké. Možná existuje pasterování při pouhých 40 °C, to fakt nevím :?
Jsou-li pilulky v celém výrobním procesu vyráběny studenou cestou a za studena pomalu lisovány, asi bych se nebránil uvěřit myšlence, že v nich enzymy vydrží...
Jindro, já mysím, že ty enzymy v pilulkách, nebo upravovaných potravinách jsou nesmysl. Vždyť mj. i kvůli živým enzymům se musejí pít ovocné a zeleninové šťávy čerstvé. Tuším, že u GS kvůli jeho magnetické technologii se životnost enzymů u jím vymačkaných šťáv prodlužuje na 48 hodin. Pokud tomu budeme věřit.
Delší doba, nutná pro prodej pilulek nebo vyráběných potravin, je dle logického úsudku minimálně nepravděpodobná. >:-) :)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: orisky

Příspěvek od Panda »

Např. hrách nebo čočka když po namočení začne zas klíčit, tak jsou živé a tedy obsahují enzymy, takže by se opatrným usušením měly zachovat, ne?
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: orisky

Příspěvek od epony »

kupujete niekto oriešky značky Ensa? Su natural, dokonca nie je tam uvadzana žiadna konzervačná látka. Predavaju napr. macadamske oriešky, piniove, pekanove, a pod.. Nie je na nich totiž napis bio, ale chutia dobre..
A čo sa tyka nelupanych arašidov? V inom vlakne bolo čosi pisane o možnom vyskyte plesni, ale nemyslim si, že by to bolo pravidlo.. 8) :)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: orisky

Příspěvek od Hugo z Hor »

Od firmy Ensa jsem koupil kdysi sezam, ovšem byl moc hořký, tak jsem ho vysypal ptákům na okno. Mandle mají dobré, lískáče taky, rozinky a ostatní kupuju jenom bio. Arašídy nejim vůbec.
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: orisky

Příspěvek od Fuujin »

Arašídy jsou pražeené i ty neloupané, jestli najdeš syrové tak gratuluju
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: orisky

Příspěvek od epony »

oni ich pražia aj s tymi šupkami???! :shock:
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Odpovědět