Apricot kernels

Místo pro tipy na nákupy a pro soukromou inzerci.

Moderátor: hugo

osmacice
Příspěvky: 25
Registrován: čtv říj 18, 2007 15:00

Apricot kernels

Příspěvek od osmacice »

Nevíte,jestli je to vůbec možný v čechách sehnat?(pro neangličtináře---to co je v meruňce,když rozbijete pecku).
Nechce se mi to objednávat z Anglie.
Infinite love is the only truth, everything else is illusion. www.davidicke.com
Uživatelský avatar
David*
Příspěvky: 191
Registrován: stř led 24, 2007 10:01
Bydliště: Praha - Hostivař, Slunečný vršek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David* »

No, v létě se připrav na louskání. Zmobilizuj rodinu. Případně, jestli chceš víc a víc, vytáhni "z koše " pecky někomu, nějakému podniku (?), co spotřebuje dužinu a pecky ne. :wink:
Poznej sám sebe
...a přijď 18.10.2013 na konferenci pro 3. tisíciletí http://www.k3k.cz
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Tiez ma napadlo presne toto, ak to nepotrebujes prilis akutne. Ako decka sme to tak robili.
Uživatelský avatar
David*
Příspěvky: 191
Registrován: stř led 24, 2007 10:01
Bydliště: Praha - Hostivař, Slunečný vršek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David* »

No, to jsem měl napsat :roll: :P loni jsem si je takhle začal zkusmo louskat a zjistil jsem, že v dětství je maceška doma s rodinou záměrně louskali..
Poznej sám sebe
...a přijď 18.10.2013 na konferenci pro 3. tisíciletí http://www.k3k.cz
osmacice
Příspěvky: 25
Registrován: čtv říj 18, 2007 15:00

Příspěvek od osmacice »

což to já to taky dělala:-)Jenže jsem zjistila,že posledních několik let jsou ty jádra čím dál nekvalitnější a minulý rok jsem to vzdala úplně.Nedalo se to jíst a to jsem vyzkoušela meruňky z různých obchodů.
Infinite love is the only truth, everything else is illusion. www.davidicke.com
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

mozno keby sa nasla biofarma pestujuca aj merunky, alebo niekto znamy s vlastnou zahradou co by v sezone par kil nepotreboval..
Uživatelský avatar
David*
Příspěvky: 191
Registrován: stř led 24, 2007 10:01
Bydliště: Praha - Hostivař, Slunečný vršek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David* »

Mmm, bio farmu doporučuji, i když cenově se to možná přiblíží tomu, objednat si ze zahraničí přímo ta jádra. :P :P Jo, a pak další možností je (!!) :D české - tedy moravské sady, které sice práškují a tak, ale ovoce je kvalitou o řád přinejmenším lepší, ať tím, že práškují míň a "produkují" menší kvantata, úsporou cestování, skladování a ták. Je to i levnější než v hypermarketech a hlavně to ty markety nevykupují, tak doporučuji si najít přímý odběr a několik přepravek si vždy odvézt. Je to bááááájo. :P Jejda, už aby bylo léto a ovoce zrálo. :wink: :P
Poznej sám sebe
...a přijď 18.10.2013 na konferenci pro 3. tisíciletí http://www.k3k.cz
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

a mozem odporucat, ak ti ide hlavne o tu chut, celorocne ju mas v kazdom jabku. skus vybrat vsetkych 8 kuostok, a naraz ich rozchewingovat.. :wink:
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Příspěvek od macik »

osmacice píše:což to já to taky dělala:-)Jenže jsem zjistila,že posledních několik let jsou ty jádra čím dál nekvalitnější a minulý rok jsem to vzdala úplně.Nedalo se to jíst a to jsem vyzkoušela meruňky z různých obchodů.
moc dobrý meruňky loni prodával buc (za pět kaček na kilo, blázen, nechtěl nic navíc), ale semínka jsem nezkoušela, tak nevím..
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Příspěvek od babicka »

Mimochodem, v detstvi (kolem 1960:) :) ) jsme je loupali na kila a - pozor - babicka rikala, ze je to NEZDRAVE. Dones nevim, jestli to myslela vazne nebo jestli jen nechtela, abychom jich spocivali takova mnozstvi :mrgreen:
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Příspěvek od Hugo z Hor »

O (ne)zdravosti vím jen tolik, že jíst se nemají ty hořké (ve větším množství - mají na mysli jedno balení 100g a víc), díky zvýšené přítomnosti kyanovodíku.
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Příspěvek od babicka »

Hugo z Hor píše:O (ne)zdravosti vím jen tolik, že jíst se nemají ty hořké (ve větším množství - mají na mysli jedno balení 100g a víc), díky zvýšené přítomnosti kyanovodíku.
Ja bych si "jedno baleni" horkych (mandli?) nedovolila snist. Ja byla ucena, ze tak 3 ks a dost. A merunky byly horke jen vyjimecne:)
Odpovědět