100% přírodní palmové svíčky

Místo pro tipy na nákupy a pro soukromou inzerci.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

100% přírodní palmové svíčky

Příspěvek od Johny »

Uživatelský avatar
minsc
Příspěvky: 316
Registrován: ned črc 03, 2005 20:43
Bydliště: Absurdistán

Příspěvek od minsc »

Tak to koupím někomu k Vánocům, to je jasný 8)
Sice ještě nevím komu...
Umění života spočívá v tom dokázat se rozhodnout na co se vysrat.
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Příspěvek od Hugo z Hor »

minsc píše:Tak to koupím někomu k Vánocům, to je jasný 8)
Sice ještě nevím komu...
Tak to já jsem se trošku odvázal a hned je z toho objednávka přesahující něco málo přes pětset korun :D
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

Děkujeme za zájem, snad se vám to nezdá moc drahé, ale levněji to už nejde, děláme to opravdu poctivě a třeba jen vůně pravé vanilky do velké svíčky nás přijde na 60kč..
Je to taková alternativa k levným chemickým kýčům snažícím se upoutat co nejvíce pozornost svou agresivní barvou a vůní.. :D
Snad to lidi ocení a nezkrachujem :?
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Budou se prodávat i na biosféře?
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

Tak to je trefa :idea: Já bych se nebránil :wink:
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Bylo by to dobrý, určitě bych si k objednávce sem tam svíčku přihodila. Takhle objednat jen svíčky za pětikilčo se mi moc nechce... :)
Uživatelský avatar
David*
Příspěvky: 191
Registrován: stř led 24, 2007 10:01
Bydliště: Praha - Hostivař, Slunečný vršek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David* »

Jsou bááječné. :P Vedou kakaové a cedrové. Mmm. Ta struktura - jsou jako :wink: živé.
Poznej sám sebe
...a přijď 18.10.2013 na konferenci pro 3. tisíciletí http://www.k3k.cz
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

krach

Příspěvek od Johny »

Něco nám z vánočního prodeje zbylo, tak jsem dal na stránky VÝPRODEJ s velkou slevou. Doprodáme to a kašlem na to. Co mě to vůbec napadlo, vyrábět svíčky, lidi maj asi peníze sotva na jídlo a takovej luxus jako je přírodní svíčka si koupí tak maximálně na ty vánoce, ale spíš vůbec.
Tak jdu přemýšlet, co dělat dál. :?
Nejraději bych se vrátil k pěstování biozeleniny, jenže tak jsme vydělali tak akorát na dopravu k zákazníkovi. A stejně nemám ani pozemek. Na tom bývalém, na samotě u lesa, nám už nezbylo na plot, tak nám všechno snědla lesní zvěř :lol:
Dneska se všechno dělá ve velkém, i biozelenina. Malý český podnikatel nemůže konkurovat velkovýrobcům.
Nejlepší myšlenka je rodová osada, ta ale potřebuje na rozjetí taky hodně financí. Takže to chce být v tomhle světě úspěšný a vydělávat poctivým způsobem hodně peněz. To zní docela legračně, bohužel. Je vůbec něco takového možné ?
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

chceš to vědět?
Mac
Příspěvky: 49
Registrován: čtv pro 13, 2007 11:41
Bydliště: Slaný

Re: krach

Příspěvek od Mac »

Johny píše:Takže to chce být v tomhle světě úspěšný a vydělávat poctivým způsobem hodně peněz. To zní docela legračně, bohužel. Je vůbec něco takového možné ?
A když si uvědomíme že vydělat peníze snadno v nás posílí pocit "já mám", to ego, pak to je cesta opačná ke svobodě ducha :)
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: krach

Příspěvek od Hugo z Hor »

Johny píše:Něco nám z vánočního prodeje zbylo, tak jsem dal na stránky VÝPRODEJ s velkou slevou. Doprodáme to a kašlem na to. Co mě to vůbec napadlo, vyrábět svíčky, lidi maj asi peníze sotva na jídlo a takovej luxus jako je přírodní svíčka si koupí tak maximálně na ty vánoce, ale spíš vůbec....
Škoda převeliká ... Svíčky jsou opravdu dobré, pěkně hoří a voní. Ještě hodlám něco objednat (možná to není příliš slušné, ale když už nehodláš ty svíčky vyrábět, zajímalo by mě know-how - hlavně shánění vosku a vonných esencí - jestli Ti to nebude proti mysli, byl bych rád za odpověď přes PM)
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

Esence jsou ty přírodní od firmy Salus, pigmenty od firmy Kreidezeit, bavlněné knoty, a to hlavní - palmový vosk, sehnal jsem ho větší množství super kvality, ale už není, je to přírodní produkt a tak se od každého výrobce chová úplně jinak, měli jsme dokonce velké problémy i jen s jinou sérií. Není to jednoduché vychytat, teplotu, vhodné formy, jak a kdy svíčky vyndat, jak pracovat s esencemi a barvami, docílit toho krásného lesku :D Kdybys chtěl vědět víc, napiš soukromě.
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: krach

Příspěvek od Selma »

Johny píše:Takže to chce být v tomhle světě úspěšný a vydělávat poctivým způsobem hodně peněz. To zní docela legračně, bohužel. Je vůbec něco takového možné ?
Když ty chceš asi moc Johny. To by ti postarší domek s krásně spustlou zahradou v nějaké Horní Dolní nestál za námahu? Nemusíš snad mít hned hektarovou rodovou osadu s novoekostavbou uprostřed panenské přírody, abys byl Bohu milý. Hodně peněz poctivě asi nevyděláš, ale tolik, co aktuálně potřebuješ vyděláš určitě, pokud tedy nebudeš trvat na tom, že budeš dělat jen něco suprextraekobio. Důležitý je přece správný cíl, to okolo se narovná postupně.
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: krach

Příspěvek od Selma »

Johny píše:Takže to chce být v tomhle světě úspěšný a vydělávat poctivým způsobem hodně peněz. To zní docela legračně, bohužel. Je vůbec něco takového možné ?
Když ty chceš asi moc Johny. To by ti postarší domek s krásně spustlou zahradou v nějaké Horní Dolní nestál za námahu? Nemusíš snad mít hned hektarovou rodovou osadu s novoekostavbou uprostřed panenské přírody, abys byl Bohu milý. Hodně peněz poctivě asi nevyděláš, ale tolik, kolik aktuálně potřebuješ vyděláš určitě, pokud tedy nebudeš trvat na tom, že budeš dělat jen něco suprextraekobio. Důležitý je přece správný cíl, to okolo se narovná postupně.
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

No jo, když takovej právě postarší se spustlou zahradou jsme měli, už je prodaný. Jsme se tam odstěhovali, bylo tolik práce, chtěli jsme prodávat zeleninu, jenže zvířátka byla rychlejší a došly peníze. Knížky jako třeba Kooperace s přírodou nebo Revoluce jedné slámky jsou velmi hezké, ale realita zatím vypadá trochu jinak. Té zkušenosti nelituju, aspoň vím že takhle to prostě nejde. Jo, můžu si koupit benzínovou sekačku a malotraktor, chodit do práce a na pozemek jezdit na víkend. Tak jsem to ale nechtěl.. Ono by to nějak šlo, ale to by se muselo koupit něco reálnějšího, za víc peněz, rozjet takovou malou farmičku na zeleninku. Tak právě řeším kde vzít ty penízky, protože to je mým snem, ne žít dvojí život. Chtělo by to nějakého investora :-)
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Johny píše:No jo, když takovej právě postarší se spustlou zahradou jsme měli, už je prodaný. Jsme se tam odstěhovali, bylo tolik práce, chtěli jsme prodávat zeleninu, jenže zvířátka byla rychlejší a došly peníze. Knížky jako třeba Kooperace s přírodou nebo Revoluce jedné slámky jsou velmi hezké, ale realita zatím vypadá trochu jinak. Té zkušenosti nelituju, aspoň vím že takhle to prostě nejde. Jo, můžu si koupit benzínovou sekačku a malotraktor, chodit do práce a na pozemek jezdit na víkend. Tak jsem to ale nechtěl.. Ono by to nějak šlo, ale to by se muselo koupit něco reálnějšího, za víc peněz, rozjet takovou malou farmičku na zeleninku. Tak právě řeším kde vzít ty penízky, protože to je mým snem, ne žít dvojí život. Chtělo by to nějakého investora :-)
Zkus třeba zalovit v grantech z evropské kultury, rozvoj venkova, granty na kulturu. Můžeš najít opuštěnou usedlost, sídlo, starej mlejn poblíž města s pozemkem a vymyslet zajímavej projekt(kulturní akce, příroda, léčba, vzdělávání), nějaké centrum...... poradit se s firmou která dělá přímo granty z EU zda je něco takového reálného, nechat si zpracovat projekt a počkat na vyjádření. Největší problém je asi udělat projekt a sehnat finance na realizaci. Pokud to EU schálí můžou ti proplatit třeba 70 procent nákladů. odhad
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Johny píše:No jo, když takovej právě postarší se spustlou zahradou jsme měli, už je prodaný. Jsme se tam odstěhovali, bylo tolik práce, chtěli jsme prodávat zeleninu, jenže zvířátka byla rychlejší a došly peníze. Knížky jako třeba Kooperace s přírodou nebo Revoluce jedné slámky jsou velmi hezké, ale realita zatím vypadá trochu jinak. Té zkušenosti nelituju, aspoň vím že takhle to prostě nejde. Jo, můžu si koupit benzínovou sekačku a malotraktor, chodit do práce a na pozemek jezdit na víkend. Tak jsem to ale nechtěl.. Ono by to nějak šlo, ale to by se muselo koupit něco reálnějšího, za víc peněz, rozjet takovou malou farmičku na zeleninku. Tak právě řeším kde vzít ty penízky, protože to je mým snem, ne žít dvojí život. Chtělo by to nějakého investora :-)
kdyby bylo jen na mně, bych ti svoji rodovou osadu mohl pro záměr poskytnout. Před kalakala lety jsem s podobnými zámysly rovněž vstupoval. Stále jsem vděčen za ten učiněný krok a párkrát za den (zvlášť když je teplo) tomu nemohu uvěřit, že jsem vlastníkem takovýho fláku země se stromovím. Zdá se mi amorální vlastnit zemi. Na druhou stranu živit se takto by bylo pro mne stejně stresující jak chodit sem do toho poondiatova. Třeba též jak i uvádíš: kvůli zvířátkům, zlodějíkům, tkzv.chorobám, možná chybnou agrotechnologií a vůbec. Takhle mne na výnosech absolutně nezáleží a jsem rád když je vůbec něco, což pro dva je dycky. (i když rychlost úhynu stromů předběhne můj blízký důchod)
Hlavní negativum jež mohu zmínit (páč fyzickou aktivitu si užívám vždy a prakticky za každého počasí, když t>0) je taková uvázanost k danému. Jsem a budu šťasten, když to mohu opustit, oprostit se v mozkovně, být totálně osvobozen, vypudit z hlavy co mám ten den zase udělat a někde v teple v trenkách či bez s na rtech s lala dělat třeba na plage se spřízněnými dušemi kolokolomlýnský.
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

buc11 píše: být totálně osvobozen, vypudit z hlavy co mám ten den zase udělat a někde v teple v trenkách či bez s na rtech s lala dělat třeba na plage se spřízněnými dušemi kolokolomlýnský.
Pátek se blíží. :-)
Ale je to hezká myšlenka.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Seraf píše: Pokud to EU schálí můžou ti proplatit třeba 70 procent nákladů. odhad
Zvyčajne býva problém v tých 30 percentách. ktoré má dať záujemca o grant. Myslím, že pôžičky, granty a spol. sú pre bohatých ľudí. Najprv musíš mať kopec peňazí, aby si nejaké k tým svojim zohnal. :?
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

Johny, ty máš na mysli ten pozemek kdesi na vyškovsku nebo jste stihli ještě něco jiného?
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

No, předtím jsme byli u Nového Jičína a pak u Kyjova, ten druhej byl už náš. Na prvním jsme vypěstovali asi tunu zeleniny, druhý rok dýní hokaido, byla to orná půda. Všichni se divili co nám tam všechno vyrostlo. Na druhém u Kyjova něco málo pro sebe, když jsme odešli tak to dopapali zvířátka.
Buci, škoda že není jen na tobě.
Na granty z EU nemam mozek ani náladu :?
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

Jo, viděla jsem fotky. Právěže že ten druhý pozemek si říkal o to, aby ho "obhospodařoval" kde kdo. Potřeboval opravdu důkladnou počáteční investici. Ty ale nehledáš místo k životu, ty hledáš nějakou dostatečně výdělečnou činnost, která by byla v souladu s tvým aktuálním světonázorem. Což se mi právě nejeví jako šťastná kombinace:-)
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

Právě hledam obojí dohromady :)
Tak tys viděla fotky jo, to jsou mi věci.. Ale ty fotky co byly předtím na lovearth byly z toho prvního pozemku.
Vy žijete na vesnici, taky docela v přírodě, že jo, máte zahradu..
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

Radka mi poslala fotky toho pozemku u Kyjova. Ono to bylo cca 30km od nás, tak jsem plesala, že jste tak blízko. No taky mně to zkrušilo, že jste to museli vzdát.
Chápu že chceš obojí, kdo by nechtěl:-)
Vzpoměla jsem v té souvislosti na Megreho, že měl taky nutkání Anastasii a syna zajistit a v podstatě dostal zásadní ránu na ego, když zjistil, že v tomto ohledu ho ti dva nepotřebují. Musel hledat, co se tedy od něj vlastně očekává, jaká je jeho role.
Od svého manžela nechci, aby takhle uvažoval, respektive dávkuju mu to postupně po troškách. Ale ty bys to mohl pochopit zrovna:-)
Jo, my žijem na vesnici. Naši koupili domek s nevelkou zahradou, který už nějakých těch sto let fungoval, takže tu všechno bylo. Byl tu sad, ploty, chlívy, studna, místo na uskladnění sena, předchozí majitel jim poradil, kde co nejlíp roste. Bohužel to prošlo modernizací, naši lecos zlikvidovali, my jsme si přistavěli patro, takže když jsme si například vloni přivedli ovce na spásání sadu, nemohli jsme si je nechat i přes zimu, protože to seno už nemáme kde skladovat. Ještě před těmi sto lety byl tohle standard, který lidem stačil k obživě, ovšem plus ještě nějaká ta políčka, která byla různě kolem vesnice. Stále vidívám z okna babky, jak na těch políčkách ručně drabou.
Inspirativní čtení jsou třeba knížky pana Spáčila, který popisuje život na vesnicích Moravy v časech feudalismu. Myslím, že nemusíme nutně vytvářet něco úplně nového, v mnohém postačí navázat na to z minulosti, co bylo dobré a rozvinout to v dnešních podmínkách. My máme třeba tu výhodu, že nemůžou přijet tatarské hordy a vyžrat nám všechny zásoby. Teda jak doufám:-)
Odpovědět