Žalúdočné problémy + Plynatosť

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Hackle
Příspěvky: 1
Registrován: úte bře 25, 2014 18:39

Žalúdočné problémy + Plynatosť

Příspěvek od Hackle »

Zdravím priatelia živej stravy. Chcem Vás požiadať o radu.

Som na živej strave (100 % RAW) len nejaké dva mesiace a posledné 3 - 4 dni ma bolí žalúdok.
Asi 9 dní dozadu som začal trpieť plynatosťou a cítil som, že niečo ,,vo mne" nie je celkom OK. Posledné dni sa k tomu pridala aj mierna bolesť žalúdka. Predvčerom a včera som držal pôst na vode a dnes som skúsil zjesť banány (dva), avšak hneď ako som ich zjedol, ma začalo páliť v žalúdku a asi po polhodine som pocítil aj účinky plynatosti. Vo všeobecnosti sa cítim slabý a mám pocit akoby na ma liezla chrípka alebo niečo také (mám pocit únavy, slabosti a často mi je zima).

Nejaký mesiac som nebral ohľad na kombináciu potravín a jedol som všetko so všetkým. Častá kombinácia bola ovocie, čokoláda, kvasená uhorka, zelenina. Mohol som si pokaziť žalúdok touto kombináciou? Taktiež ma napadá aj možnosť, že mám slabú kyselinu v žalúdku (moja strava pozostávala hlavne z ovocia). Viete mi poradiť ako sa dostať do normálu? Prípadne mali ste podobné problémy? Viete čo by to mohlo byť?

Prosím Vás o radu, nechcem ísť k doktorovi...
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Žalúdočné problémy + Plynatosť

Příspěvek od rudo »

moja rada je : prestan hrat suroveho a jedz 90% stravy varenu zeleninu

ak ti teda ide o zdravie

a nejedz nic kvaseneho
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Žalúdočné problémy + Plynatosť

Příspěvek od cepheus »

:br (zachran se kdo muzes) :D :lol: (:-) (:-) (:-)
Uživatelský avatar
medvediki
Příspěvky: 20
Registrován: sob črc 14, 2012 17:20

Re: Žalúdočné problémy + Plynatosť

Příspěvek od medvediki »

Rovnaký problém až na to že u mňa menej sladkého a viac zeleniny.

Skúšal som všeličo od tráviacich enzýmov, probiotika, antiparazitika nič mi úplne nepomohlo a potom som si niekde prečítal, že veľa vitariánov jedáva až príliš veľa vlákniny, čo dávalo zmysel.

Skúsil som obmedziť listovú zeleninu a niektoré ovocie. Začal si robiť pohanku,pšeno a batáty namiesto kvantum ovocia a zdá sa, že to črevám pomáha.

Ešte jedna vec každý večer si dávam horkú čokoládu z karobu a kakaa vlastná výroba. Veľmi dobre po nej spím a ukludní mi žalúdok ;-)
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Žalúdočné problémy + Plynatosť

Příspěvek od Janek »

Jak to tak tady procitam, prijde mi, ze vetsina lidi to splaca takovym zpusobem, pro nepochopeni principu, ze ve vysledku to spis uskodi vice, nez kdyby dlabali konvencni "zradlo" v rozumne mire... A ze jsme po Turcich my Cesi nejtlustsim narodem Evropy, svedci o nasi vlastni stupidite, nebo o cem?

Jak jen je tohle mozne?! Uuughhh...

Vlastne mam urcity nazor, umeliny a nahrazky a dochucovadla (samy o sobe v malem mnozstvi by nemely moc skodit) v potravinach maji vyssi energetickou hodnotu nez prave jidlo, tedy pri nacpani bruchu do sebe dostaneme vic energie, nez je potrebne a tloustneme... Takze mala vule cloveka, lakadla v reklamach, naprosto zbytecne vysoky prijem kalorii ve vztahu k vydej energie, az na druhem miste bych resil skladbu a obsah potravin a nabozenstvi kolem toho...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Odpovědět