Detox u dvojrocneho dietata

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
marion.orson
Příspěvky: 49
Registrován: čtv srp 28, 2008 22:06

Detox u dvojrocneho dietata

Příspěvek od marion.orson »

Ahojte,
chcem sa spytat na vas nazor: je vhodne detoxikacia stavami u dvojrocneho dietata, ktore doteraz nebolo na raw strave? Ide o to, ze ma rozne zdravotne tazkosti, opakujuce sa nadchy, dlhodobo zdurene uzliny, vyrazky okolo ust a podobne, preto si myslim ze by mu pomohla stavova kura, ale neviem ci to bude stacit aby sme ho vyliecili. K bio zelenine a ovociu pristup nemame, kupujeme v supermarketoch tie striekane, lebo inu moznost nemame :oops: ...co myslite, pustit sa do toho aj tak, alebo to skusit poriesit inak? Ako sa este da detoxikovat? A aky mate nazor na aloe vera?
Vdaka
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Detox u dvojrocneho dietata

Příspěvek od s.arik »

tyjo, já bych se asi bála, co na to hlavně psychika dítěte...
přijde mi mírnější nechat pevnou stravu, řídit se chutěmi děcka v rozumných mantinelech (bez lepku, cukru, alergenů, éček) a k tomu zařadit snesitelné věci "navíc", jako třeba ta aloe.

známá si aloe pochvalovala u rakoviny, jiná yuccu na vleklé záněty močových cest batolete (ale je to i na jiné věci), zkusit homeo, bachovky, autopatii nebo tak něco...

no nechci tě zrazovat, já bych do šťávového půstu sama s úsměvem nešla, natož to dát povelem děcku, ale když máš pocit, že je to nutné, tak na to určitě neumře, když se to časově nepřežene.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
marion.orson
Příspěvky: 49
Registrován: čtv srp 28, 2008 22:06

Re: Detox u dvojrocneho dietata

Příspěvek od marion.orson »

s.arik píše:tyjo, já bych se asi bála, co na to hlavně psychika dítěte...
přijde mi mírnější nechat pevnou stravu, řídit se chutěmi děcka v rozumných mantinelech (bez lepku, cukru, alergenů, éček) a k tomu zařadit snesitelné věci "navíc", jako třeba ta aloe.

známá si aloe pochvalovala u rakoviny, jiná yuccu na vleklé záněty močových cest batolete (ale je to i na jiné věci), zkusit homeo, bachovky, autopatii nebo tak něco...

no nechci tě zrazovat, já bych do šťávového půstu sama s úsměvem nešla, natož to dát povelem děcku, ale když máš pocit, že je to nutné, tak na to určitě neumře, když se to časově nepřežene.
s.arik no ved to...ze co na to dieta...on ma ovocie, zeleninu aj stavy rad...ale samotne by to asi pit nechcel. Ja som to vyskusala, hlad clovek pritom neciti, no na psychiku je to dost velka zataz...len som uz zufala, lebo uz asi rok ma tie uzliny zdurene, sopliky tiez kedykolvek zacnu tiect :(
To aloe vera v akej forme sa podava? Alebo ta yucca? Vedela by si mi k tomu napisat aj viac? ako davkovat, popripade kde to kupit aby to bolo prirodne? Vdaka
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Detox u dvojrocneho dietata

Příspěvek od s.arik »

aloe vera má být hustý gel, žádná voda, ale značku nevím, juka je prý dobrá Golden Yacca ® - kamarádka dávala dceři tablety, osobní zkušenost s ničím z toho nemám.
držím palce a ještě mě napadá zkusit nějakého léčitele nebo irisdiagnostika a nasadit bylinné čaje na oslabené orgány.
na ty uzliny mě napadá se objednat někam na lymfatickou masáž (míčkování?), nechat si vysvětlit nejjednodušší a bezpečné pohyby na dlouhodobou domácí terapii třeba (trochu mimo téma, jedna mamka říkala, že jejímu často kašlajícímu dítěti úžasně pomáhají masáže hrudníku...člověk by řekl blbé hlazení, ale prý lepší než cibule, tymián a veškerá chemie dokupy).

já bych oběhala i doktory (alergo nebo konzultace s jiným pediatrem), někteří jsou zkušení a moudří resp. mohou znát zrovna na váš problém dobrou léčbu...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
marion.orson
Příspěvky: 49
Registrován: čtv srp 28, 2008 22:06

Re: Detox u dvojrocneho dietata

Příspěvek od marion.orson »

s.arik velka vdaka za rady, skusim najprv to aloe vera a masaz a uvidime co to spravi. Nevies nahodoua ako davkovat tu yuccu u dvojrocneho? Ako to davala znama? S doktormi je u nas strasna bieda, zijeme v zapadakove a ordinovat tu ostali iba ozrani a neschopaci na dochodku :?
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Detox u dvojrocneho dietata

Příspěvek od s.arik »

napíšu té známé, jestli to byla fakt ta značka a kolik dceři dávala (měla tři roky a x zánětů ledvin ročně), pomohlo jí to...pak dám vědět.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
marion.orson
Příspěvky: 49
Registrován: čtv srp 28, 2008 22:06

Re: Detox u dvojrocneho dietata

Příspěvek od marion.orson »

dakujem, budem velmi rada :)
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Detox u dvojrocneho dietata

Příspěvek od s.arik »

už mám odpověď: "jsem dávala Golden Yaccu, 3x denně tobolku, dávkování se může kamarádka dočíst i v takovém tom manuálku, co se dává k těm pilulím".

ještě si matně vybavuji, že to mělo nic moc chuť a dítě bylo ke konzumu motivováno stylem "jednak MUSÍŠ, za druhé až to polkneš, dostaneš bonbon" nebo tak něco :mrgreen:

tak ji zkus no, prý pročišťuje celé tělo, ublížit by neměla, i když na obalu určitě bude klasická hláška nepodávat děte mladším tří let...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Detox u dvojrocneho dietata

Příspěvek od rudo »

treba sa vratit k azakladnym otazkam, cim si doteraz decko krmila ? ziadne detoxy a ocisty nemaju zadnu cenu pokial strava je jednoducho skodliva a zrejme bude skodliva aj po nejakej drastickej ociste?

bolo decko krmene dojcenskymi formulami, ma v strevbe obilie, soju, cukor maragariny ?
sladene mliecne vyrobky ?

vanilkovy pribinak s makovym hrebenom a lekvarovu sisku ?

inak na cistenie hornych ciest dychacich a usi su vyboerne sviecky - ear candles to su take dute trubicky vyrobene zo specialnych materialov ktore pomnaly horia ten konec co nehori je zasunuty do ucha.

tie take male aj pre amaterske pouzitie by sa mali dat kupit aj v EU pod nazvom : Hopi candles, Hopi ear candles a podobne


https://duckduckgo.com/?q=hoppi+aer+candles&t=canonical
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Detox u dvojrocneho dietata

Příspěvek od cepheus »

rudo píše:bolo decko krmene dojcenskymi formulami, ma v strevbe obilie, soju, cukor maragariny ?
inak na cistenie hornych ciest dychacich a usi su vyboerne sviecky - ear candles to su take dute trubicky vyrobene zo specialnych materialov ktore pomnaly horia ten konec co nehori je zasunuty do ucha.
No, myslim nejdulezitejsi je, ze nema v strevbe Tebe ( i s ear candles) :lol: .
Uživatelský avatar
marion.orson
Příspěvky: 49
Registrován: čtv srp 28, 2008 22:06

Re: Detox u dvojrocneho dietata

Příspěvek od marion.orson »

rudo píše:treba sa vratit k azakladnym otazkam, cim si doteraz decko krmila ? ziadne detoxy a ocisty nemaju zadnu cenu pokial strava je jednoducho skodliva a zrejme bude skodliva aj po nejakej drastickej ociste?

bolo decko krmene dojcenskymi formulami, ma v strevbe obilie, soju, cukor maragariny ?
sladene mliecne vyrobky ?

vanilkovy pribinak s makovym hrebenom a lekvarovu sisku ?

inak na cistenie hornych ciest dychacich a usi su vyboerne sviecky - ear candles to su take dute trubicky vyrobene zo specialnych materialov ktore pomnaly horia ten konec co nehori je zasunuty do ucha.

tie take male aj pre amaterske pouzitie by sa mali dat kupit aj v EU pod nazvom : Hopi candles, Hopi ear candles a podobne


https://duckduckgo.com/?q=hoppi+aer+candles&t=canonical
Rudo vdaka za typ, no s uchom problem nemame, ani sme nikdy nemali, su to iba sople...ako sa tym cistia horne dychacie cesty??
Co sa stravy tyka, dieta je odjakziva az dodnes dojcene, jedava vela suroveho ovocia, zeleniny, pije zeleny jacmen, cukor ma obmedzeny na minimum ( aj ked mame obdobia ked je toho viac, to sa priznam :oops: ), sladime iba medom, muku tiez obmedzujem na minimum, maso, margarin, soju mu nedavam, ziadny makovy hreben a lekvarovu sisku. Tie sladene mliecne vyrobky obcas, ale malicko a urcite to chcem este zlepsit, je mi uplne jasne ze ziadna ocista nema cenu, ak sa potom bude pokracovat v znecistovani nadalej. Nemam pocit, ze by mal az tak hroznu stravu..ale precistit potrebuje kvoli tym uzlinam...
Uživatelský avatar
marion.orson
Příspěvky: 49
Registrován: čtv srp 28, 2008 22:06

Re: Detox u dvojrocneho dietata

Příspěvek od marion.orson »

s.arik píše:už mám odpověď: "jsem dávala Golden Yaccu, 3x denně tobolku, dávkování se může kamarádka dočíst i v takovém tom manuálku, co se dává k těm pilulím".

ještě si matně vybavuji, že to mělo nic moc chuť a dítě bylo ke konzumu motivováno stylem "jednak MUSÍŠ, za druhé až to polkneš, dostaneš bonbon" nebo tak něco :mrgreen:

tak ji zkus no, prý pročišťuje celé tělo, ublížit by neměla, i když na obalu určitě bude klasická hláška nepodávat děte mladším tří let...
s.arik fakt vdaka, urcite to skusime...
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Detox u dvojrocneho dietata

Příspěvek od rudo »

ako funguju sviecky ? lhsu otzku nemas, kazdy si to vysevtluje po svojom a lekari dokazali ze to nefunguje.

U nas doma sa nepuzivalai antibitika odkedy sme sa ku svieckam dostali, riesi to dutiny priedusky pluca

dokonca je mozne sviecku dat na pupok a to vraj riesi vsetky "zenske"problemy a aj nezenske zapaly a infekcie v brusnej dutine. svicak sa tiez da pozuit na lokalnu ranu ci pstipane miesto jedovatym hmyzom a podobne.


co sa tyka stravy ak niekumu nerobi obilie dobre tak staci aj mikro mnozstvo 1x do tyzdna aby bola vyvolana trvala zapalova reakcia

U decka tiez sleduj cisttu vzduchu, toxicke vypary z nabytkov kobercov oblecenia, potahovin na kreslach atd
predsa len clovek bol naprojektovany na zivt v cedrovej drevenici a dubovou lavicou a len cistym lanovym oblecenim
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Detox u dvojrocneho dietata

Příspěvek od cepheus »

rudo píše:dokonca je mozne sviecku dat na pupok a to vraj riesi vsetky "zenske"problemy a aj nezenske zapaly a infekcie v brusnej dutine. svicak sa tiez da pozuit na lokalnu ranu ci pstipane miesto jedovatym hmyzom a podobne.
Jenom nesmi probehnout kolem cerna kocka, potom to nefunguje.
Uživatelský avatar
marion.orson
Příspěvky: 49
Registrován: čtv srp 28, 2008 22:06

Re: Detox u dvojrocneho dietata

Příspěvek od marion.orson »

rudo píše:ako funguju sviecky ? lhsu otzku nemas, kazdy si to vysevtluje po svojom a lekari dokazali ze to nefunguje.

U nas doma sa nepuzivalai antibitika odkedy sme sa ku svieckam dostali, riesi to dutiny priedusky pluca

dokonca je mozne sviecku dat na pupok a to vraj riesi vsetky "zenske"problemy a aj nezenske zapaly a infekcie v brusnej dutine. svicak sa tiez da pozuit na lokalnu ranu ci pstipane miesto jedovatym hmyzom a podobne.


co sa tyka stravy ak niekumu nerobi obilie dobre tak staci aj mikro mnozstvo 1x do tyzdna aby bola vyvolana trvala zapalova reakcia

U decka tiez sleduj cisttu vzduchu, toxicke vypary z nabytkov kobercov oblecenia, potahovin na kreslach atd
predsa len clovek bol naprojektovany na zivt v cedrovej drevenici a dubovou lavicou a len cistym lanovym oblecenim
ja sa nepytam ako funguju sviecky, ja sa pytam na navod ako ich pouzit, to ich mam strcit dietatu do nosa, ked ma nadchu, ci co??
Antibiotika nepouzivame, moje dieta ich nebralo nikdy a ani nebude, no ak mam byt uprimna tie sviecky sa mi tiez nezdaju...
to co dokazali lekari ma nijako nazaujima, lekarov neberiem ako nemylne autority
na cedrovu drevenicu a lanove oblecenie nemam ani financie, ani pocit ze je to nevyhnutne. kazdemu riziku sa vyhnut neda a cistotu ovzdusia tiez neovplyvnujem...
Ale vdaka za snahu...
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Detox u dvojrocneho dietata

Příspěvek od cepheus »

Ear candless, jak uz z nazvu plyne pusobi kdyz chytis tzv. "pruvan" do ucha, boli Te v usich, tak teplo, ktery sala dolu kornoutem blahodarne pusobi na soustavu uvnitr ucha dole, nebo dokaze (pry) rozpoustet usni maz pred cistenim:).
Asi jako kdyz mas prochlazena zada a nalozis se do vany s vrelou vodou a je po bolesti zad, tu mas informace, si o pouziti precti, google mas, ne ?
https://www.google.cz/search?q=u%C5%A1n ... 66&bih=653

O tom ze se to strka do pupiku (a jinam) slysim prvne, asi nejaky novy komercni tah, do vsemoznych otvoru se proda svicek vic nez jen do usi:). Rudu ber prosim hodne s rezervou, nekde neco precte a uz tomu veri.
Dej na Sarku a obehni si i par dobrych doktoru at neco neopomenete :wink: .
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Detox u dvojrocneho dietata

Příspěvek od rudo »

marion.orson píše:
rudo píše:ako funguju sviecky ? lhsu otzku nemas, kazdy si to vysevtluje po svojom a lekari dokazali ze to nefunguje.

U nas doma sa nepuzivalai antibitika odkedy sme sa ku svieckam dostali, riesi to dutiny priedusky pluca

dokonca je mozne sviecku dat na pupok a to vraj riesi vsetky "zenske"problemy a aj nezenske zapaly a infekcie v brusnej dutine. svicak sa tiez da pozuit na lokalnu ranu ci pstipane miesto jedovatym hmyzom a podobne.


co sa tyka stravy ak niekumu nerobi obilie dobre tak staci aj mikro mnozstvo 1x do tyzdna aby bola vyvolana trvala zapalova reakcia

U decka tiez sleduj cisttu vzduchu, toxicke vypary z nabytkov kobercov oblecenia, potahovin na kreslach atd
predsa len clovek bol naprojektovany na zivt v cedrovej drevenici a dubovou lavicou a len cistym lanovym oblecenim
ja sa nepytam ako funguju sviecky, ja sa pytam na navod ako ich pouzit, to ich mam strcit dietatu do nosa, ked ma nadchu, ci co??
Antibiotika nepouzivame, moje dieta ich nebralo nikdy a ani nebude, no ak mam byt uprimna tie sviecky sa mi tiez nezdaju...
to co dokazali lekari ma nijako nazaujima, lekarov neberiem ako nemylne autority
na cedrovu drevenicu a lanove oblecenie nemam ani financie, ani pocit ze je to nevyhnutne. kazdemu riziku sa vyhnut neda a cistotu ovzdusia tiez neovplyvnujem...
Ale vdaka za snahu...
sviecky sa vzdy strakaju do ucha, preto sa aj tak volaju

ale ak ma decko sustavne rozdrazdeny nos, tak treba mysliet aj na ze sa vyparuju synteticke farby z oblecenia a inych veci doma a tiez napriklad ze sa vyparuju pracie prasky v ktorych sa pralo to co ma prave na sebe
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Detox u dvojrocneho dietata

Příspěvek od cepheus »

Hahahahaha, farby, fakt uz chybi ta cerna kocka, vzdyt rikam ze nevi ani tuk jen placa nesmysly:).
Za chvili Ti rekne abys dite svlikla a vystrcila vyvetrat na balkon :lol: .. popadni dite a zachran se kdo muzes :D .
---------------------------------------------------
Jinak material je vceli vosk a parafin, neni klasicka svicka, ale takova trubka, kde vznika neco jako kominovy efekt a prohreje to ucho, vsici to davaji pokud vim jen do usi :D .
Uživatelský avatar
časťo
Příspěvky: 31
Registrován: stř dub 17, 2013 23:21
Bydliště: Bratislava

Re: Detox u dvojrocneho dietata

Příspěvek od časťo »

marion.orson píše:Ahojte,
chcem sa spytat na vas nazor: je vhodne detoxikacia stavami u dvojrocneho dietata, ktore doteraz nebolo na raw strave? Ide o to, ze ma rozne zdravotne tazkosti, opakujuce sa nadchy, dlhodobo zdurene uzliny, vyrazky okolo ust a podobne, preto si myslim ze by mu pomohla stavova kura, ale neviem ci to bude stacit aby sme ho vyliecili. K bio zelenine a ovociu pristup nemame, kupujeme v supermarketoch tie striekane, lebo inu moznost nemame :oops: ...co myslite, pustit sa do toho aj tak, alebo to skusit poriesit inak? Ako sa este da detoxikovat? A aky mate nazor na aloe vera?
Vdaka
Na čisto šťavy by som ho nedával. Ja by som skúsil postupne zaradiť rôzne šťavy z ovocia/zeleniny do jedálničku a do týchto štiav pridávať práškový vitamín C. Či už vo forme askorbátu sodného(neutrálne pH), alebo klasickú kyselinu l-askorbovú(kyslé pH). Keďže píšeš, že síce ovocie a zeleninu kupujete, ale zo supermarketu, tak tam tých vitamínov nemusí byť vždy dostačujúce množstvo.

Taktiež nebolo by zlé podrobnejšie preskúmať jednotlivé potraviny, či práve niektoré z nich nevyvolávaju niektoré z uvedených symptómov(niečo na princípe alergickej reakcie). Keď telo odmieta danú potravinu(popr. iba niektoré jej zložky) a zareaguje na to imunitný systém, ktorý začne bojovať proti určitým látkam danej potraviny vylučovaním nežiadúcej látky skrz pokožku(vyrážky), hlien(nádcha) a pod. Časom sa imunitný systém takýmto spôsobom veľmi rýchlo oslabí, najmä u malých detí a následne nie je schopný tak odolávať nežiadúcim vonkajším vplyvom/chorobám/vírusom a pod. ako pri normálnom stave. Inak povedané, organizmus je v takom stave omnoho náchylnejší na akékoľvek choroby, zápaly a pod.

Vitamín C práve v takýchto prípadoch dokáže, najmä vo vyšších pravidelných dávkach, daný imunitný systém "nakopnúť" a návratiť mu jeho pôvodnú silu.

Čo sa týka vyššie spomenutých chemických látkach v oblečení a spol. Áno, v dnešnej dobe sa človek takmer nemá možnosť vyhnúť sa viacerým chemickým látkam a prichádza do styku s nimi každý deň. Avšak čo sa týka chem. látok v oblečení dieťaťa, je možné, že ak sa jedná väčšinou o zmes umelých látok, tak sa tam tie chemikálie môžu vyskytovať, najmä ako zvyšky po chemických čistiacich procesoch v priemysle. Ale domnievam sa, že ak by bola zistená citlivosť dieťaťa na tieto látky, tak by aj reakcia mala trochu odlišné príznaky od tých, kt. popisuješ.

Ešte by som odporučil na záver. Prírodný detox s prírodným vitamínom C - každé ráno vypiť (najlepšie nalačno) pohár(vlažnej) vody so šťavou z citrónu. Poprípade aj počas dňa piť takúto zmes. Jednak je to zdroj vitamínu C, ale taktiež aj pôsobí v organizme zásadito(vyrovnáva pH) a mnoho iného.

+ Na nádchu z takých prírodnejších prípravkov môžem odporučiť - výplach nosných dutín slanou vodou(džala néti), poprípade sprej vincentka, alebo niektoré s morskou soľou. Klasické komerčné chemické určite nie, lebo sliznica sa ešte viac podráždi až do úplne nepriechodného stavu pri pravidelnom nedodávaní. Max. tak kvapky pinosol, ktoré obsahujú oleje zo silíc eukalyptu, borovice a mäty.
Uživatelský avatar
marion.orson
Příspěvky: 49
Registrován: čtv srp 28, 2008 22:06

Re: Detox u dvojrocneho dietata

Příspěvek od marion.orson »

časťo píše:
marion.orson píše:Ahojte,
chcem sa spytat na vas nazor: je vhodne detoxikacia stavami u dvojrocneho dietata, ktore doteraz nebolo na raw strave? Ide o to, ze ma rozne zdravotne tazkosti, opakujuce sa nadchy, dlhodobo zdurene uzliny, vyrazky okolo ust a podobne, preto si myslim ze by mu pomohla stavova kura, ale neviem ci to bude stacit aby sme ho vyliecili. K bio zelenine a ovociu pristup nemame, kupujeme v supermarketoch tie striekane, lebo inu moznost nemame :oops: ...co myslite, pustit sa do toho aj tak, alebo to skusit poriesit inak? Ako sa este da detoxikovat? A aky mate nazor na aloe vera?
Vdaka
Na čisto šťavy by som ho nedával. Ja by som skúsil postupne zaradiť rôzne šťavy z ovocia/zeleniny do jedálničku a do týchto štiav pridávať práškový vitamín C. Či už vo forme askorbátu sodného(neutrálne pH), alebo klasickú kyselinu l-askorbovú(kyslé pH). Keďže píšeš, že síce ovocie a zeleninu kupujete, ale zo supermarketu, tak tam tých vitamínov nemusí byť vždy dostačujúce množstvo.

Taktiež nebolo by zlé podrobnejšie preskúmať jednotlivé potraviny, či práve niektoré z nich nevyvolávaju niektoré z uvedených symptómov(niečo na princípe alergickej reakcie). Keď telo odmieta danú potravinu(popr. iba niektoré jej zložky) a zareaguje na to imunitný systém, ktorý začne bojovať proti určitým látkam danej potraviny vylučovaním nežiadúcej látky skrz pokožku(vyrážky), hlien(nádcha) a pod. Časom sa imunitný systém takýmto spôsobom veľmi rýchlo oslabí, najmä u malých detí a následne nie je schopný tak odolávať nežiadúcim vonkajším vplyvom/chorobám/vírusom a pod. ako pri normálnom stave. Inak povedané, organizmus je v takom stave omnoho náchylnejší na akékoľvek choroby, zápaly a pod.

Vitamín C práve v takýchto prípadoch dokáže, najmä vo vyšších pravidelných dávkach, daný imunitný systém "nakopnúť" a návratiť mu jeho pôvodnú silu.

Čo sa týka vyššie spomenutých chemických látkach v oblečení a spol. Áno, v dnešnej dobe sa človek takmer nemá možnosť vyhnúť sa viacerým chemickým látkam a prichádza do styku s nimi každý deň. Avšak čo sa týka chem. látok v oblečení dieťaťa, je možné, že ak sa jedná väčšinou o zmes umelých látok, tak sa tam tie chemikálie môžu vyskytovať, najmä ako zvyšky po chemických čistiacich procesoch v priemysle. Ale domnievam sa, že ak by bola zistená citlivosť dieťaťa na tieto látky, tak by aj reakcia mala trochu odlišné príznaky od tých, kt. popisuješ.

Ešte by som odporučil na záver. Prírodný detox s prírodným vitamínom C - každé ráno vypiť (najlepšie nalačno) pohár(vlažnej) vody so šťavou z citrónu. Poprípade aj počas dňa piť takúto zmes. Jednak je to zdroj vitamínu C, ale taktiež aj pôsobí v organizme zásadito(vyrovnáva pH) a mnoho iného.

+ Na nádchu z takých prírodnejších prípravkov môžem odporučiť - výplach nosných dutín slanou vodou(džala néti), poprípade sprej vincentka, alebo niektoré s morskou soľou. Klasické komerčné chemické určite nie, lebo sliznica sa ešte viac podráždi až do úplne nepriechodného stavu pri pravidelnom nedodávaní. Max. tak kvapky pinosol, ktoré obsahujú oleje zo silíc eukalyptu, borovice a mäty.
vdaka...no vitamin C vo vyssich davkach davame uz vyse roka. Kazde rano maly pije bud vodu s ceckom a medom ( bez medu to nevypije ) alebo cerstvo vylisovanu stavu do ktoreho este zvyknem pridat cecko, alebo zeleny jacmen. Toto ma kazde rano. Potom si da bud ovocie (surove) alebo zeleninovy salat...na obed aj ked varene snazim sa aby to bolo co najzdravsie, zelenina na pare, ryza, pseno a podobne...ale dokonale to nie, obcas sa neubranim tomu aby som mu dala aj kusok chleba, jogurt a podobne...
To ci ma na nejaku potravinu alergiu, to zistim velmi tazko, lebo to nemusi byt prave jeden druh potraviny, ale aj sposob akym bola vyrobena, alebo jediny druh chemie, cim bolo striekana napr ovocie, ci zelenina, to sa napriklad vobec nevyznacuje :(
Alergia na farbiva a chemicke latky v obleceni...to mi nepride az tak pravdepodobne, to by malo dieta skor kontaktnu dermatitidu v miestach, kde sa oblecenie priamo dotyka pokozky a to nema. Inak nosime veci zdedene po bratrancovi milionkrat rane, takze to najhorsie je uz davno vyprane. Jednu dobu som pouzivala na pranie mydlovy sliz, no ziadny rozdiel v jeho stave som nebadala. Kozmetiku nepouzivame ziadnu chemicku, kupujem prirodne mydla, namiesto kremu kokosovy olej...lieky nikdy nebral, nosove kvapky obchadzame na mile, ak ma nadchu striekam mu do nosa iba vlaznu vodu a hned to aj odsajem...preplachovanie komplet nehrozi, aj pri tom striekani vresti a brani sa ze je problem ho udrzat :(
Ja mam pocit ze maly prekonal nejaku infekciu a ta stale v tele pretrvava, alebo tam ostavaju toxiny vyprodukovane plesnami, bakteriami a jeho imunita na to nestaci...potrebuje nejako precistit...
Odpovědět