Vitariánství versus Ayurvéda

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

vosma
Příspěvky: 3
Registrován: čtv bře 20, 2014 14:27

Vitariánství versus Ayurvéda

Příspěvek od vosma »

Chci se zeptat zda je tu někdo typ váta a přesídlil na vitariánství. Jak takovou stravu snášíte? Mám věčně zmrzlé ruce a nohy, trpím zimomřivostí. Momentálně mám hodně rozhozený organismus, hormonální poruchu, sníženou imunitu, trpím nepřetržitou a velkou únavou. Čím dál víc se zajímám právě o vitariánství, podvědomí mě k tomu vyloženě tlačí, na druhou stranu nevím jestli díky syrové stravě nezmrznu v kostku ledu už úplně. :roll:
Pohyb mám pravidelný, ale přes tu únavu se mi do něj nechce, vyloženě si tu půl hodinu až hodinu odtrpím, pak lehnu a spím. Po pohybu mi je horko, ale to vydrží tak 20 minut, potom opět "mrznu".
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Vitariánství versus Ayurvéda

Příspěvek od Lenuška »

jsem váta, a na vita jsem v pohodě :D
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Vitariánství versus Ayurvéda

Příspěvek od cepheus »

Tu mas dobry link na vsecky 3 typy a mozne kombinace, nemusis byt nutne vata, muzes byt kombinaci i 2 dos,
(tri zridka, az vyjimecne) a najdes tam i jaky jidla preferovat a jakym je lip se vyhnout:) http://www.doktorka.cz/najdi/1/ayurveda

Co jsem koukal na me sedi dost ta vata+pitta smeska, na cisty vitarianstvi se priznam bez muceni ze nemam, tak netlacim zbytecne na pilu:)
Ale jak vidis treba u Lenky to jde, kdyz se to umi, jenomze ne do mesice, jede v tom uz dost dlouho:).

Edit : Odolnost k "mrazu" se mi zvysuje, kdyz se poradne vyspim, ale to tam taky najdes tuto informaci:).
vosma
Příspěvky: 3
Registrován: čtv bře 20, 2014 14:27

Re: Vitariánství versus Ayurvéda

Příspěvek od vosma »

Díky za odpovědi :wink:
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Vitariánství versus Ayurvéda

Příspěvek od cepheus »

NZ vosmicko, prijd zas :D ..
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Re: Vitariánství versus Ayurvéda

Příspěvek od PetrK »

vosma píše:Chci se zeptat zda je tu někdo typ váta a přesídlil na vitariánství. Jak takovou stravu snášíte? Mám věčně zmrzlé ruce a nohy, trpím zimomřivostí. Momentálně mám hodně rozhozený organismus, hormonální poruchu, sníženou imunitu, trpím nepřetržitou a velkou únavou. Čím dál víc se zajímám právě o vitariánství, podvědomí mě k tomu vyloženě tlačí, na druhou stranu nevím jestli díky syrové stravě nezmrznu v kostku ledu už úplně. :roll:
Pohyb mám pravidelný, ale přes tu únavu se mi do něj nechce, vyloženě si tu půl hodinu až hodinu odtrpím, pak lehnu a spím. Po pohybu mi je horko, ale to vydrží tak 20 minut, potom opět "mrznu".
Zapomeňte na váty, pity a kde co. Z toho co píšeš jednoznačně blok na úrovni čaker. S jídlem to nesouvisí.
Pohyb pomáhá, jenže vydrží to chvíli jak píšeš, znám to. Pomůže buď vytrvalostní sport, půst, nebo cvičení čaker. Nejsem si jistý zda poslední zafunguje jen tak samo o sobě bez některýho z předchozích. Potřebuješ ty čakry roztočit a odblokovat, je to i na úrovni vědomí.

U Lenky to jde protože jezdí na kole desítky kilometrů.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Vitariánství versus Ayurvéda

Příspěvek od cepheus »

A tak .. jen jiny pohled:) mozna trochu zjednoduseny, ale zase ledacos jim v tom popisu kupodivu sedi:)
Je fakt, ze ona ma dost velky pocet letovych hodin na bicyklu :D.
Uživatelský avatar
časťo
Příspěvky: 31
Registrován: stř dub 17, 2013 23:21
Bydliště: Bratislava

Re: Vitariánství versus Ayurvéda

Příspěvek od časťo »

vosma píše:Chci se zeptat zda je tu někdo typ váta a přesídlil na vitariánství. Jak takovou stravu snášíte? Mám věčně zmrzlé ruce a nohy, trpím zimomřivostí. Momentálně mám hodně rozhozený organismus, hormonální poruchu, sníženou imunitu, trpím nepřetržitou a velkou únavou. Čím dál víc se zajímám právě o vitariánství, podvědomí mě k tomu vyloženě tlačí, na druhou stranu nevím jestli díky syrové stravě nezmrznu v kostku ledu už úplně. :roll:
Pohyb mám pravidelný, ale přes tu únavu se mi do něj nechce, vyloženě si tu půl hodinu až hodinu odtrpím, pak lehnu a spím. Po pohybu mi je horko, ale to vydrží tak 20 minut, potom opět "mrznu".
Podľa toho čo píšeš sa môže jednať aj o zníženú funkciu štítnej žľazy(hypofunkcia/hypotyreóza), poprípade subklinická hypotyreóza t.j. mierne zvýšené hodnoty niektorých hormónov štítnej žľazy s prípadným nedostatkom jódu. Pretože symptómy ako hormonálna nerovnováha, znížená imunita, veľka únava, najmä zimomrivosť a studené končatiny počas dňa aj keď je človek v teple a ostatným je teplo, sú práve príznakmi zníženej funkcie štítnej žľazy a tým pádom aj celkovo spomaleným metabolizmom a zníženou imunitou.
V každom prípade pred prechodom na akúkoľvek stravu odporúčam najskôr si spraviť krvné testy na zistenie stavu štítnej a poprípade aj tzv. vlasovú analýzu, ktorá ukáže v ktorých mineráloch a vitamínoch je organizmus nedostatkový, ak tak nebolo učinené v posledných mesiacoch. Pri zistení nedostatkových hodnôt a ich následnom vyrovnaní, sa da predísť prípadným komplikáciám pri prechode na vita stravu, ktoré by mohli za určitých okolností daný prechod prerušiť. Samozrejme vita strava dokáže tieto hodnoty časom zrovnať, avšak pri prvom prechode na vita a pri zle vyváženom jedálničku môžu/nemusia nastať prejavy nedostatkov určitých živín.
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Re: Vitariánství versus Ayurvéda

Příspěvek od PetrK »

cepheus píše:A tak .. jen jiny pohled:) mozna trochu zjednoduseny, ale zase ledacos jim v tom popisu kupodivu sedi:)
Je fakt, ze ona ma dost velky pocet letovych hodin na bicyklu :D.
Ajurvéda funguje, o tom žádná. Jenomže zahrnuje i program který v sobě máš na úrovni vědomí. Změň ho a rázem se změní i tvůj typ. Taky bych měl být váta, dlouhej a hubenej, rozhodně ne typ eskymáka. A jezdím bivakovat do mrazu kam se většina lidí neodváží. Když denně běháš, v zimě se neoblíkáš, jednou za čas půstuješ tak ten typ změníš. Je to jen program těla a mysli co se dá přeprogramovat.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Vitariánství versus Ayurvéda

Příspěvek od rudo »

ja osobne nie som priatelom roznych teorii kapa delta omega vata ( a tampony z inych materialov)
moj naozr je ze tieto zjednudusene teorie boli specificky upravene pre potreby azijscyh kultur a ich specifoickcyh energetickych systemov, ktore su ovela jednoduchsie ako su nase slovanske a preto na nas to nemoze nejako zaujimavo fingovat a snahy preberat nejake rozumy od aizjcov kotire sme kedysi pre nich zjednodusili, nam osobne asi nepomozu, skor nas zavedu na zle chodnicky a zle teorie

co plati pre nich neplati pre nas

tyka sa to ako indickych, tak aj cinskych aj japonskych atd medicin...
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Vitariánství versus Ayurvéda

Příspěvek od cepheus »

PetrK píše:Ajurvéda funguje, o tom žádná. Jenomže zahrnuje i program který v sobě máš na úrovni vědomí. Změň ho a rázem se změní i tvůj typ. Taky bych měl být váta, dlouhej a hubenej, rozhodně ne typ eskymáka. A jezdím bivakovat do mrazu kam se většina lidí neodváží. Když denně běháš, v zimě se neoblíkáš, jednou za čas půstuješ tak ten typ změníš. Je to jen program těla a mysli co se dá přeprogramovat.
A tak, zas neco novyho pro me, njn, neda se lpet na pevnych konceptech uplane vzdy, vsecko muze byt v pohybu, menit se:).
Fakt je ten, ze jako decko jsem chodil na sane a na lyze na snih, bruslil na zamrzle prehrade do vymrznuti, fialovej s nasaklyma fusaklema jsem chodil domu.
Tehda to nevadilo, dneska vadi, zimu nemusim, zmena ? Asi:) ..
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Vitariánství versus Ayurvéda

Příspěvek od cepheus »

rudo píše:tyka sa to ako indickych, tak aj cinskych aj japonskych atd medicin...
aj nabozenstiev ..
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Re: Vitariánství versus Ayurvéda

Příspěvek od PetrK »

cepheus píše:
PetrK píše:Ajurvéda funguje, o tom žádná. Jenomže zahrnuje i program který v sobě máš na úrovni vědomí. Změň ho a rázem se změní i tvůj typ. Taky bych měl být váta, dlouhej a hubenej, rozhodně ne typ eskymáka. A jezdím bivakovat do mrazu kam se většina lidí neodváží. Když denně běháš, v zimě se neoblíkáš, jednou za čas půstuješ tak ten typ změníš. Je to jen program těla a mysli co se dá přeprogramovat.
A tak, zas neco novyho pro me, njn, neda se lpet na pevnych konceptech uplane vzdy, vsecko muze byt v pohybu, menit se:).
Fakt je ten, ze jako decko jsem chodil na sane a na lyze na snih, bruslil na zamrzle prehrade do vymrznuti, fialovej s nasaklyma fusaklema jsem chodil domu.
Tehda to nevadilo, dneska vadi, zimu nemusim, zmena ? Asi:) ..
Nemyslím že ajurvéda je špatnej systém ale zase to beru s rezervou a nenechám si tím diktovat co jsem a jak se mám chovat, že? Je to stejný jak s těma krevníma skupinama. Můžu být nula ale ještě to neznamená že musím být na 100% závislej na mase a nízkosacharidový dietě.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Vitariánství versus Ayurvéda

Příspěvek od cepheus »

Asi tak:).
Uživatelský avatar
zaklinac.dan
Příspěvky: 164
Registrován: pon led 09, 2012 21:51
Bydliště: na světě jsem bezdomovec

Re: Vitariánství versus Ayurvéda

Příspěvek od zaklinac.dan »

Lenuška píše:jsem váta, a na vita jsem v pohodě :D

hele ty jsi fakt váta? to mě docela překvapuje. nemáš na vátu moc velkej zadek?! i když je pravda, že může bejt napuštěnej tou vátou :P jedině to omrknout v tý čajovně, ale se mnou je to těžký a teď budu mít stejně útrum...
"Nestojím o uznání!" Šákjamuni
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Vitariánství versus Ayurvéda

Příspěvek od cepheus »

Neslintej Zaklinac, tu uz okukuje jinej, a dost udelanej, moh bys taky mozna jednu sliznout pres papuli :D :lol: ..
Odpovědět