Šankhaprakšálana

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Šankhaprakšálana

Příspěvek od člověk »

...neb je šanka rozpovídaná na hodně frontách,zaslouží si samostatné téma.Základní info jsou na stránkách oslíka...

http://www.oslikuv.net/skola/cl020.htm
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Dobrý nápad :)

Dovoluji si umístit tento příspěvek, jsou v něm užitečné rady:
stir33 píše:Vážení již delší dobu sleduji tento www a čerpám z něj inspiraci, chtěl bych se nyní trochu revanžovat svými zkušenostmi, snad budou pro někoho také přínosem.
1. colonhydoterapie:
Ač zde již od zkušených zazněla chvála šankprakšalany (ŠPK), stále se hrnete na colon.
Proč raději ŠPK ?
- pročistí celý trakt
- střeva nejsou roztahována přetlakem
- jste nezávislí
- nestojí peníze
- nemohou vzniknou žádné zdravotní komplikace
Doporučení k ŠPK:
- voda nemusí být tak slaná jak se někdy presentuje. Účelem je pouze snížit povrchové napětí (aby nevzlínala, tzn. nezůstávala ve střevech, ale vytvářela kapky). Slanost jako běžně slaná polévka je dostačující
- důležité je dobré provedení prvého cviku tzn:
vzpažíme, ruce resp.prsty máme zaklesnuty do sebe a vytočeny vně. Nyní je ale nezbytné (před úklonem vlevo) se maximálně protáhnout v ose těla vzhůru. To následně zajistí, že dojde k otevření žaludečního svěrače a voda po vypití opustí žaludek. Dále jde vše již samo¨.
- při celkové horší průchodnosti (u těch kdo špatně žvýkají se dají, s ohledem na dietu, očekávat plynové zátky) by bylo asi zpočátku dobré ŠPK opakovat několikrát po sobě (ob den, týdně apod). Pak to již jde bez problémů.
- běžný čas je u mne 45 min s tím, že odchází čistá resp. mírně zakalená voda.
2. Vyprazdňování (kakání):
Většina lidí to bohužel neumí. Možná i to ovlivňuje u někoho špatný průběh ŠPK. Tedy:
- Na WC je nutno sedět se vzpřímenou páteří, resp tak jako při meditaci. V bederní oblasti by páteř měla být prohnuta.
- Je také dobré se uhlídat abychom se neprotáčeli vlevo či vpravo (každý máme tu tendenci podle svých disposic), aby byl tlak bránice na střeva po celé ploše.
- Současně se snažíme maximálně vydechovat do hary (tím se vyklene bránice a tlačí na střeva).
- Je vhodné si také vytvořit představu (např. jako když vytlačuji banán ze slupky, při čemž banánem je naše tělo).
Pokud se to dodržuje odejde z vás kdykoliv cokoli (téměř i to co sníte zítra).

Proto pryč s colonem, ať žije ŠPK a svislé kakání !!!
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Příspěvek od macik »

snažím se o první třídenní půst a ráno si dávam klystýr...radši bych ale šanku-mám s ní dobré zkušenosti-kdysi jsme to s mamkou absolvovaly a trošku jsme se bily o záchod :D ....jenže jsem vyčetla, že po šance se MUSÍ do hodiny jíst a tak teď nevím....můžu ji provést třeba třetí den půstu a pak nejíst...nebo radši až čtvrtý den ráno a pak začít pomalu jíst? ale nechce se mi do doporučované rýže, co tedy po šance pozřít?
Předem díky za tipy a rady...
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

pár lidí odsud šankou půst začíná....končit ho si neumím představit, no uvidíš jak to budeš cítit

dávám po šance banány a ovoce

akorát po těch 3 dnech je lépe začít čerstvou šťávou, což po šance nejde
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Příspěvek od macik »

Sluníčko píše:pár lidí odsud šankou půst začíná....končit ho si neumím představit, no uvidíš jak to budeš cítit

dávám po šance banány a ovoce

akorát po těch 3 dnech je lépe začít čerstvou šťávou, což po šance nejde
no taky mě napadlo, že šanka na začátku by byla lepší, ale to už jsem bohužel půstovala...tak já to asi zatím nechám na příští půst, ať nedělám zbytečné chyby z nedočkavosti...
čtu teď návratovku na pust.cz, doporučujou první den po půstu napařenou zeleninu, ale třídenních půstu se to asi až tak netýká ne? předpokládám, že střevní flóra po třech dnech nebude tak oholená, aby š´távy uškodily nebo se pletu?
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

http://www.sweb.cz/Jitka.Moraveci/Semin ... i_kura.htm

sice je to z roku 2005,ale je to pod dozorem...pro ty kdo mají se šankou problemy...
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

http://www.jogin.cz/clanek.php?id=32

Intoxikace: šankhaprakšalana, vamana dhauty

vamana dhauty mi nejde... :cry:
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

zítra ouplněk...tak jsem dneska dal podzimní šanku.Vše v poho.Sifon se otevřel po 3,5 l vody ( solím už jen 0,5 kávový lžičky na litr )...pak pokračováno 4,5 litry čisté,vlažné.Celkem se zadařila i vanama...Po šance žlutá voda.Pak jsem dal 4 klysty po 1/2 litrech.Po třetím se ze mě vysypala hromada sezamu ( naposledy před týdnem ) a hromada pecek z hrozna ( před třemi dny ),mák ( před 14 dny ).Začal jsem v 5,30 h. a znovu se osvědčil čas střeva ( teda střeva jako střeva,ne střeva jako mě :-) ) - 5 - 7 hod. Vše trvalo 2,5 hod.Po hodině váha o 1,5 kg vyšší - zavodníno... Po hodině a půl 1 banán. Mám i pocit úlevy od rýmy,kterou synek dotáh ze školy a naprskal mě.Jsem zvědavý,jestli se tím utne...Jinak tradičně po šance sedím u PC ve svetru,neb v bio kamnech nic nekvasí a z komína se nečoudí :-)...večer už se roztopí...Šance zdar... :wink:
Uživatelský avatar
Vodnar9
Příspěvky: 74
Registrován: úte led 23, 2007 9:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od Vodnar9 »

člověk píše:zítra ouplněk...tak jsem dneska dal podzimní šanku.Vše v poho.Sifon se otevřel po 3,5 l vody ( solím už jen 0,5 kávový lžičky na litr )...pak pokračováno 4,5 litry čisté,vlažné.Celkem se zadařila i vanama...Po šance žlutá voda.Pak jsem dal 4 klysty po 1/2 litrech.Po třetím se ze mě vysypala hromada sezamu ( naposledy před týdnem ) a hromada pecek z hrozna ( před třemi dny ),mák ( před 14 dny ).Začal jsem v 5,30 h. a znovu se osvědčil čas střeva ( teda střeva jako střeva,ne střeva jako mě :-) ) - 5 - 7 hod. Vše trvalo 2,5 hod.Po hodině váha o 1,5 kg vyšší - zavodníno... Po hodině a půl 1 banán. Mám i pocit úlevy od rýmy,kterou synek dotáh ze školy a naprskal mě.Jsem zvědavý,jestli se tím utne...Jinak tradičně po šance sedím u PC ve svetru,neb v bio kamnech nic nekvasí a z komína se nečoudí :-)...večer už se roztopí...Šance zdar... :wink:
Já jsem solil 1 polevkovou na 1 litr (před 14 dny). Nejsem si jist, zda to bylo tím, ale pak mě při chůzi píchalo v pravém koleni a doteď to ještě trochu cítím. A docela mě pak pobolívaly, jak bych to popsal, faldíčky (?ledviny?).
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

to je zbytečně moc.Polívková tak na 4 litry.
Uživatelský avatar
svit
Příspěvky: 177
Registrován: čtv dub 08, 2004 17:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od svit »

Ahoj, rad bych se s vami podelil o toto video http://www.youtube.com/watch?v=hRN7ShB4Cic , je na nem indicky jogin, cistici se vsemi moznymi zpusoby. Nenavadim k nasledovani :)
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Příspěvek od Hugo z Hor »

Hmm, zajímavé ... Minimálně to proplachování nosu na konci se mě zamlouvá (jelikož v práci běží klimatizace a jest tam celkem suchý vzduch, mám dost často zabordelené nosní dutiny), akorát já bych se tak akorát udávil, kdybych to praktikoval. :mrgreen:
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
redee
Příspěvky: 28
Registrován: úte bře 23, 2004 17:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od redee »

Naulí, to co vypadá jako břišní vlnění :lol: má výborně zmáklí, se o to pokouším, jenže zatím se mi nedaří oddělit břišní přímý sval na pravý a levý, no alespoň vidím, jak to má vypadat a budu zkoušet dál :P Taky si asi pořídím gumový katetr, abych zkusil sútra nétí, jak si nacpal katetr do nosu a vytáhl ho pusou :D prý to dobře stimuluje a aktivuje činnost nervových tkání, žláz a orgánů v celé hlavové oblasti a navíc posílí zrak. Kdo by měl zájem o více info. k uvedené jogínské hygieně, můžu doporučit výbornou knihu: Očistné jogínské techniky, Donald Simon, Ian Makowski. Jsou tam mraky cviků k vnitřní hygieně a jsou výborně popsaný + k čemu je dobré je provádět, a taky nějaké recepty z ajurvédské medicíny.
Vše, co jsme je výsledkem toho nač jsme mysleli. Naše bytí je založeno na našich myšlenkách a je jimi vytvářeno.
Dhamapada
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

svit píše:Ahoj, rad bych se s vami podelil o toto video http://www.youtube.com/watch?v=hRN7ShB4Cic , je na nem indicky jogin, cistici se vsemi moznymi zpusoby. Nenavadim k nasledovani :)
bylo vidět, že ten obvaz je čistej takřka, PMN je dostačující vamana dhauti-neboli blinkavec. Ty spojené nádoby jsou běžná technika bulimátorů.
A s tou nosohadičkou je to asi pro pokročilé, jelikož se mi ani moc neosvědčilo néti. Navíc nemívám rýmovitosti, či jiné zahleněnovitosti.
Ale moc se mi jogín asexuálně líbil
tyro
Příspěvky: 7
Registrován: úte úno 05, 2008 11:46

prosim o radu - šanka

Příspěvek od tyro »

Ahojte. Dnes ráno jsem poprvé vyzkoušela šankhaprakšálanu a nejsem si jistá správným postupem, či průběhem. Nastíní tedy své zkušenosti a budu moc ráda, když někdo z vás, kdo ji praktikují, bude mít připomínky, ať už pozitivní či negativní.
Tak tedy:
První až třetí sklenice (samozřejmě nalačno) se ještě daly vdržet. Po čtvrté nebo páté už jsem měla problémy se zvedáním žaludku a musela jsem vodu vyzvracet. Udělalo se mi špatně ze soli, nicméně jsem po zvracení opakovala cvičení bez další sklenice a poté jsem ještě jednu sklenku zvládla (šestou).
Pak jsem si došla na záchod, ale vyšlo ze mě velicé málo a spíš jsem měla pocit plných střev, ale zácpy... přes veškerou snahu (možná až přílišnou) jsem poté znovu zopakovala cviky a protože mi bylo opravdu špatně z přemíry soli, další sklenici už jsem nezvládla. Vodu jsem vylila a proces přerušila, načež - asi do hodiny - jsem začala lítat na záchod. (Ale až po té, co jsem si udělala menší rychlý klistýr)
Od začátku až do konce ze mě šla pouze voda (zpočátku mírně zbarvená, ale velmi rychle se pročistila). Uvařila jsem si rýži, dala na ní kousek másla a snědla jsem pár lžic a nalila se vodou z kohoutku, počemž se proces zastavil.

- jestli se vám něco na postupu nezdálo, prosím o radu!
-Přemýšlím jak je možné, že šla spíš voda, znamená to, že nemám tolik znečištěná střeva?? Důležité je asi zmínit, že už 3dny jím Psyllium (dnes jsem ho vynechala) a hned ráno po probuzení jsem si došla na velkou (ze zvyku, ale měla jsem dojem, že vyprázdnění obsahu střev z předešlého dne by nemělo mít zásadní vliv)
-je něco důležitého při cvičení, co se nemá podceňovat? (například při prvním cviku se nejdříve vytáhnou co možná nejvíc nahoru, než se ukloním - což jsem se dozvěděla až teď) Díky všem za komentáře!!!
tyro
Příspěvky: 7
Registrován: úte úno 05, 2008 11:46

PS

Příspěvek od tyro »

čtu si vaše přízpěvky a koukám, že jsem možná taky přesolila. našla jsem popis této metody, kde se píše 5-6g na litr, to znamená necelá polívková lžíce na litr... je to vážně moc? I když začínám? Díky
Uživatelský avatar
Jana a Šiška
Příspěvky: 43
Registrován: pon říj 15, 2007 14:43
Bydliště: Praha

Re: PS

Příspěvek od Jana a Šiška »

tyro píše:čtu si vaše přízpěvky a koukám, že jsem možná taky přesolila. našla jsem popis této metody, kde se píše 5-6g na litr, to znamená necelá polívková lžíce na litr... je to vážně moc? I když začínám? Díky
Popis jsem četla asi stejný (André Van Lysbeth), do teď jsem se tím bez problémů řídila a dala jsem obvykle 12-14 sklenic až do úplného očištění. Pro lepší poživatelnost tam šoupnu povařit mrkev a malý brambůrek - obé rozkrojené napůl. Ne že by mi to chutnalo, ale dá se. Vzhledem k celoživotním zkušenostem autora s jógou je pravděpodobné, že ví o čem píše, ovšem zdejší názory na snižování soli mne taktéž silně nahlodávají... :wink:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

tyro: už jsem to uváděl tak 3x jak jsem jednou (po prvé?) dal emylem 10x větší koncentraci a taky skončil blutínem
já jedu na menší koncentrace, ale je fakt že myslím 2x při velmi nízkých se nechtěl ten sifon otevřít.
Nikdy ze mne nešla čistá voda
Je potřeba minimálně 2 litry vody do sebe, ale spíš víc, aby to nebylo ovlivněno klystýrkem, kterým je legitimní si pomoci.
Aby to bylo bez problémů je třeba být uvolněný a v klidu, nic se nemůže stát, tu trochu soli zvládnem a nebo vyblinknem
a opakování dělá majstrou
nyní trvání akce do hodiny, ovšem v počátcích i hodiny
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Buci, hlavně až budeš za hranicemi, tak zase piš!!!!! Po Tvých výrazech a psaní by se mi moc stýskalo :lol:

Já to tady také psala, na začátku se mi to také několikrát nepovedlo, důležité je vytrvat, s tou vodou je to jak píše Buc, nejméně 2 l. Já ředím 1 ČAJOVOU lžičku na 1 litr vody.
tyro
Příspěvky: 7
Registrován: úte úno 05, 2008 11:46

Příspěvek od tyro »

Díky dík!!
Já vim, že jste o tom už psali, jenže každej říká něco jinýho, tak nevim, čim se řídit. Asi je to dost individuální koukám.
Buc11: Dostat do sebe najednou 3 lžíce soli (3 litry vody) to mi nepřipadá jako "troška" soli, zvlášť pro někoho, kdo má slabší játra a ledviny. :roll: Sice se to nevstřebá všechno, ale fyziologický roztok taky neni tak slaný nebo?
Určitě to ještě zkusim, nenašla jsem zatim lepší a rychlejší způsob jak se pročistit. Do mýho rušnýho života je těžký zakomponovat 6ti týdenní jarní očistu. Neznáte ještě nějakej fígl?
A dotaz: když je povlak na jazyku, jsou znečištěná střeva. Máte s tim zkušenost? Jak člověk pozná v jakym je uvnitř stavu?
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

tyro píše:Díky dík!!
Já vim, že jste o tom už psali, jenže každej říká něco jinýho, tak nevim, čim se řídit. Asi je to dost individuální koukám.
Buc11: Dostat do sebe najednou 3 lžíce soli (3 litry vody) to mi nepřipadá jako "troška" soli, zvlášť pro někoho, kdo má slabší játra a ledviny. :roll: Sice se to nevstřebá všechno, ale fyziologický roztok taky neni tak slaný nebo?
Určitě to ještě zkusim, nenašla jsem zatim lepší a rychlejší způsob jak se pročistit. Do mýho rušnýho života je těžký zakomponovat 6ti týdenní jarní očistu. Neznáte ještě nějakej fígl?
A dotaz: když je povlak na jazyku, jsou znečištěná střeva. Máte s tim zkušenost? Jak člověk pozná v jakym je uvnitř stavu?
spousta tý soli de ale zasejc ven, běžná populace se zasoluje imrvér a já mám za sebou stofky šanšalán a neznám krom půstu nic tak účinného.
PMN čistota nejen střeva, ale i buněk jest signalizována rozhodně prožíváním NLB
a rušný život v nega smyslu odmítám, to bude horší než ta sůl, nač se potom jako čistit?
taky bych rád zvěděl nějakej fígl místo půstu
tyro
Příspěvky: 7
Registrován: úte úno 05, 2008 11:46

Příspěvek od tyro »

buc11: jé :oops: co znamenaj ty zkratky?
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Příspěvek od Hugo z Hor »

tyro píše:buc11: jé :oops: co znamenaj ty zkratky?
Všecko tu je, stačí jen hledat: :lol:
viewtopic.php?p=41212#41212
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

PMN - podle mého názoru
NLB - nesnesitelná lehkost bytí
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

...dnes ráno šanka.Dávkování 1 čaj.lžička na 2 litre ECOvodky...4 litry + 2 litry čistý H2O.Jen mi bylo líto sqělýho mega salátu včera k večeři ve Vegance u Wlasty ... :cry:
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od Dano »

člověk píše:...dnes ráno šanka.Dávkování 1 čaj.lžička na 2 litre ECOvodky...4 litry + 2 litry čistý H2O.Jen mi bylo líto sqělýho mega salátu včera k večeři ve Vegance u Wlasty ... :cry:
Tak 6 litrov vody spolu s 2 cajovymi lyzickami soli.

Kolko krat, ako dlho, casto, si potom este cural tu vodu, ktoru si absorboval z criev do tela a nasledne prehnal cez oblicky?
Nie je lepsia ta opacna osmoza, ked slansia prijata voda "taha" tu menej slanu z brusnej dutiny a krvi/lymfy a precistia sa tak na tej najmensej urovni Malachovom popisovane crevne "mikroriasy"? Teda vdaka opacnemu pohybu vody nez ako bezne nastava pri traveni zivin/vody? V tom pripade by si mal mat po sanke zrejme skor smad (telo si pyta chybajucu vodu) ako potrebu casto behat k pisoaru. I ked vylucovanie nejakej tej soli mocom nastane v kazdom pripade, ci solis malo alebo vela.

Jogini pisu o patricne osolenej vode, ladili a overovali to dlhe storocia ak nie tisicrocia, nie je lepsie ist podla ich postupu a tak menej namahat oblicky filtrujuce z krvi tu vodu spolu so solou ?

Toto nie je proti inym postupom, tebe, ci Bucovi (ten uz sanku aj tak davno nepotrebuje). Len spekulujem nad ulohou soli pri tejto technike.
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

já dávám sůl předpisově a stejně mám po šance většinou strašnou žízen
mirka
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Dano píše:Jogini pisu o patricne osolenej vode, ladili a overovali to dlhe storocia ak nie tisicrocia, nie je lepsie ist podla ich postupu a tak menej namahat oblicky filtrujuce z krvi tu vodu spolu so solou ?
Ked som kedysi robievala sanku, vzdy som isla podla takej joginskej knizky, a v tej bolo pisane, ze solit sa ma iba mierne, asi ako polievku. Nespominam si, ze by som po nej bola smadna, ani ze by som chodila na malu. Pocas procedury sa to nadstavilo na vylucovanie vody cez konecnik. A zastavilo sa to vyvratenim 2 poharov uz neosolenej vody. Myslim, ze na sanku som zvykla spotrebovat vzdy 2 litre vody.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od Dano »

Cital som par joga kniziek, a v tych pisu o vode na chut nieco ako "dobre osolena" polievka, a ze ma byt jednoducho viac slana ako je ta v nasom tele, kvoli osmoze.

Ale ked da clovek (teraz vseobecne akoze hocikto z nas :) ) v priemere len 2 cajove lyzicky NaCl na 6 litrov H2O (1 cajova / 3 lit), to uz mozno nie je chut blizka tej dobre osolenej polievke, to uz asi bezna stolova mineralka ma slansiu chut. Preto sa domnievam, ze pri tolkych litroch tak "sladkej", teda slabo osolenej vody nakoniec musi curat ako "zavodny kon", preto som sa pytal.
Z tych velmi zhruba asi 10 saniek, ktore som doposial robil, som raz v ramci vzdy bezneho experimentovania skusil koncentraciu ako 1 zarovnana cajova lyzicka na 1 liter vody, spolu 6,5lit. A dopadlo to ako pisem. Ked ale prisolim, ja neviem, vzdy len od oka, aspon 2x viac, tak nie. A vtedy sa nikdy ziadne niekolkonasobne odbiehanie na malu nekona. Ked to prezeniem, som dokonca smadny. Ked to prezeniem velmi, tak dokonca ako ta "tava" (velbloud).
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

Dano píše:Cital som par joga kniziek, a v tych pisu o vode na chut nieco ako "dobre osolena" polievka, a ze ma byt jednoducho viac slana ako je ta v nasom tele, kvoli osmoze.

Ale ked da clovek (teraz vseobecne akoze hocikto z nas :) ) v priemere len 2 cajove lyzicky NaCl na 6 litrov H2O (1 cajova / 3 lit.
nikoli 1 čaj lž. na 3 litry,ale na dva.Či-li 4 litry osolené,což dostatečně otevře sifon ( u mě po 3 lirech,ale to je dáno konstitucím jednotlivce - dolichocolon atd ).Po té,když je sifon otevřen,pokračuješ vodou bez soli ( můžeš čímkoli ) a prostě to prolíváš...přes ledviny jde tekutiny minimálně. Pochopitelně,že něco ano,neb střevní stěna je žíznivá :-),ale rozhodně ne tak myslíš.Můj názor je,čím méně soli tím lépe... ( Ačkoli,když je zabíječka...střeva se v soli perou :-) )
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Šankhaprakšálana

Příspěvek od buc11 »

pro rawku, někdy nejím po šance vůbec nic a nic se nikdy neslepilo, teď většinou neodolám nějaké ovojuices
vařená rejže je ptákovina aspoň tedy PMN
Uživatelský avatar
Monciina
Příspěvky: 238
Registrován: čtv bře 01, 2007 12:28
Bydliště: Dvůr Králové/Budějce

Re: Šankhaprakšálana

Příspěvek od Monciina »

Ahoj - možno vyzkoušet poprvé šanku při kojení? Nebo mám radši s jakýmkoliv čištěním počkat až přestanu kojit?
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Šankhaprakšálana

Příspěvek od Fiona »

Monciino, na tvem miste bych radsi zacala klystyrem. Je to takove mechanictejsi, pro zacatek praktictejsi (ty nanosy se stejne uvolnuji postupne), a hlavne pri tom nehrozi ze by se z toho neco dostalo do krve a nasledne do mlika. Sanku muzes zkusit az prestanes kojit, a aspon na ni budes mnohem lip pripravena. Urcite by to slo i ted, ale hodne lidi tu påise ze po ni byvaji presoleni a maji i slanou moc. Toz aby se z mlicka nestal blivajs, ten drobek to jeste nemuze zajist... 8)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Šankhaprakšálana

Příspěvek od Katarína »

No neviem... soli staci dat uplne malicko a nemas byt preco presolena. Klystir ani neviem, ci v zivote niekedy dam, taku mam k nemu averziu, len ked si to predstavim. Ale proti gustu ziaden disputat. :wink:
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Monciina
Příspěvky: 238
Registrován: čtv bře 01, 2007 12:28
Bydliště: Dvůr Králové/Budějce

Re: Šankhaprakšálana

Příspěvek od Monciina »

Díky, asi začnu tím klystýrem (i když taky se u toho nějak "neumim představit") ale musim říct, že slaný mlíko by byl fakt blivajs :)
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Re: Šankhaprakšálana

Příspěvek od mandragora »

Když jsem dělal Š já, tak jsem dával tři polévkové lžíce na 3 litry. Čím více soli, tím rychlejší reakce, tím menší zadržovánía vazba vody... a stačily dát 3 sklenice a už se to rozjelo. Mně by spíše zajímalo co dál... tedy autor píše že né zeleninu a ovoce... ale asi spíš kyselé. Potřebuju poradit postup co po té šance můžu, co máte odzkoušeno místo té rýže a čeho se mám vyvarovat z raw.

Dnes ráno jsem dal... a navázal sjem an to melounem... neudělalo to nic strašného... ale efekt taky nulový... před Š i po Š stejný pocit.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Re: Šankhaprakšálana

Příspěvek od RAWka »

Prosím, mohol by niekto napísať stránku, odkial má nejakú literatúru robenia šanky? Ale nie z http://www.oslikuv.net" onclick="window.open(this.href);return false;. Zaujímali by ma hlavne cviky.
Hladať znamená mať ciel, ísť za ním a nevšímať si nič iné, byť ním posadnutý. Ale nehladať a nájsť znamená byť slobodný.
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Re: Šankhaprakšálana

Příspěvek od člověk »

...všude je to víceméně stejné...
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Re: Šankhaprakšálana

Příspěvek od RAWka »

Áno, len raz, keď som si tie cviky pozerala niekde inde, tak jeden bol odlišný. Len teraz to neviem nájsť. A napadlo ma, že práve to by mohol byť neúspech mojich pokusov, ak je ten cvik chybný. Myslím tretí cvik. (http://www.oslikuv.net/skola/cl020.htm" onclick="window.open(this.href);return false;)
Hladať znamená mať ciel, ísť za ním a nevšímať si nič iné, byť ním posadnutý. Ale nehladať a nájsť znamená byť slobodný.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Šankhaprakšálana

Příspěvek od Katarína »

V tom to nebude, ja robim presne tento cvik a funguje to, ako ma. Skus pokracovat, aj ked sa Ti zda, ze nic z toho, vacsinou sa to spusti prave vtedy.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Re: Šankhaprakšálana

Příspěvek od RAWka »

Fúú...keď ja už som olko cvičila, že som od únavy padla na gauč. Ale vyskúšam to. A ešte jedna maličká otázočka-kolko cedový pohár pijete? To je len taký detail, ale zaujíma ma to. Lebo ja mám asi 3-decový, tak či to nie je vela.
Hladať znamená mať ciel, ísť za ním a nevšímať si nič iné, byť ním posadnutý. Ale nehladať a nájsť znamená byť slobodný.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Šankhaprakšálana

Příspěvek od Katarína »

Ja mam cca. 2,5 dl pohar a pijem bud po 1 alebo po 2 naraz, ako sa mi chce. Vypijem taky liter - dva, kym sa proces spusti. Potom to dokoncim do tych 3 litrov, ktore mam prichystane v hrnci a mozem si ich prihriat podla potreby. Davam si do nich 2 male lyzicky soli. Ta sol tam nie je citit vobec v porovnani s tou neprijemnou chutou teplej vody. Ale kazdy ma svoj trosku odlisny styl a nemusis to kopirovat prave takto.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Re: Šankhaprakšálana

Příspěvek od člověk »

tak,tak...u mě třeba až po 3 litrech...
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Re: Šankhaprakšálana

Příspěvek od RAWka »

Tak už mi je jasné, že som to asi predčasne vzdala. Keď, ja som chcela ísť podla postupu (keďže som začiatočník) a keď zo mňa
a nič nešlo, tak som to ukončila. Dobre vedieť. Ďakujem:)
Hladať znamená mať ciel, ísť za ním a nevšímať si nič iné, byť ním posadnutý. Ale nehladať a nájsť znamená byť slobodný.
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Šankhaprakšálana

Příspěvek od macik »

tak jsem dneska dala cca po patnácti letech od prvního pokusu šanku...prvně to šlo v poho-po prvních šesti sklenicích jsem předpisově šla, ale pak jsem musela dlouho cvičit a lupnout do sebe další dvě sklenky,aby se to zas rozjelo..pak už bez problémů, dokonce jsem na konci vyzungla litr čisté vody a vyzvracela to...a bylo to kupodivu fajn, i když normálně zvracení nesnáším...teď mě trochu pálí žáha, tak nevím, jestli to bylo množstvím soli či co....jdu si dát banán, na rýži kašlu....

nevím, jestli ta brzda u prostřed nebyla způsobena tím, že piju té vody spíš míň než víc (zhruba necelou dvoudecovku), ale pak už jsem to rozjelo, tak jsem to neřešila...než to ale nastalo, tak jsem se měla co držet, abych to předčasně nevyzvracela...budu muset vše v nejlbižší době zopakovat, teď to hodně potřebuju...dala bych snad i půst, ale mám tu hafo krásnejch jahod a ty by nevydržely :D tak příště...celkový dojem hodný, ale já byla hodně zanesená....poslední dny taky praktikuju derivační koupele, tak jsem už byla na to čištění taková načatá :D
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Re: Šankhaprakšálana

Příspěvek od RAWka »

macik píše:tak jsem dneska dala cca po patnácti letech od prvního pokusu šanku.
Môžem sa spýtať, kolko soli si dala na liter? A nemala si spočiatku taký pocit, že si preplnená tou vodou alebo sa ti hneď otvoril sifón?
Hladať znamená mať ciel, ísť za ním a nevšímať si nič iné, byť ním posadnutý. Ale nehladať a nájsť znamená byť slobodný.
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Šankhaprakšálana

Příspěvek od macik »

no já jsem dávala cca necelou polévkovou lžičku na litr...ale baj voko, takže spíš víc...bylo to teda hnusně slaný, já slaný nerada, pálí mě z toho žáha.....pocit přeplněnosti na zvracení jsem měla, jak už jsem psala, po té šesté sklence, kdy jsem prvně šla na wécko a šlo to, ale po další sklence se to seklo a trvalo to tak půl hoďky než se to rozjelo...střídavě jsem cvičila a zkoušela na wecku a nakonec jsem nevydržela a šla hladat klystýrku, jenže než jsem ji našla (bydlíme v provizoriu a máme vše v krabicích), tak mě to chytlo a bylo :D
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Re: Šankhaprakšálana

Příspěvek od RAWka »

Ja tú slanú vodu nemôžem ani vystáť. Keď to pijem, tak ma napne na vracanie. Ako si sa to donútila vypiť?
Hladať znamená mať ciel, ísť za ním a nevšímať si nič iné, byť ním posadnutý. Ale nehladať a nájsť znamená byť slobodný.
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Šankhaprakšálana

Příspěvek od macik »

RAWka píše:Ja tú slanú vodu nemôžem ani vystáť. Keď to pijem, tak ma napne na vracanie. Ako si sa to donútila vypiť?
no, představovala jsem si, že je to polívka..ze začátku jsem to pila vyloženě po hltech, později klidně půlku sklínky na jeden zátah...taky s tím mám problémy, ale zapojuju fantazii :D
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Re: Šankhaprakšálana

Příspěvek od RAWka »

Hehe, to je šikovné. Ja som sa inšpirovala jedným článkom. Písali tam o tom, že keď malým deťom pichajú injekcie, tak im zapnú televízor a takmer si ani nevšimnú, že ich niečo pichlo. Tak som si aj ja pustila telku a pila. Ale dlho mi to nevydržalo, asi to má len krátkodobý efekt.
Hladať znamená mať ciel, ísť za ním a nevšímať si nič iné, byť ním posadnutý. Ale nehladať a nájsť znamená byť slobodný.
Odpovědět