Šankhaprakšálana

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
melikana
Příspěvky: 41
Registrován: čtv kvě 06, 2004 20:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Šankhaprakšálana

Příspěvek od melikana »

[quote="Návštěvník"]Všem přeji hezký den, nejsem velký přispěvovatel,neumím se vyjadřovat a na hodiny českého jazyka jsem asi ve škole chyběl.Napíšu jsem ale pár zkušeností se šankou.Zkusil jsem ji minulou neděli.Průběh i přez obavy ze slané vody celkem v pohodě a po šesti L vycházela poměrně čistá voda.Po ukončení jsem si dal rýži,takže vše proběhlo jak má být.Odpoledne sauna,kde jsem ochutnal pot a po soli žádné památky.Večerní urina také bez sole,takže jsem byl nadmíru spokojen.V pondělí ráno obvyklá tělocvična s kamarádem a tam nastal první problém. Cítil jsem třes v rukou,celkovou zesláblost,dřepy jsem už radši necvičil.Po tělocvičně následovalo kolo.Výsledek podobný,stálo to za prd,navíc jsem cítil na rtech slaný pot a zkouška uriny to potvrdila.Další den v úterý jsem šel na kolo,ale opět to bylo spíše utrpení.Ve středu jsem šel běhat do lesa,tělo mě nechtělo pustit do vyšších tepů a ke všemu začalo bolet koleno(necítil jsem ho posledních pět let).Obvykle mé sportování probíha asi tak,že nechám tělo ať si běhá a nevěnuji mu pozornost.Nevím jak to napsat,asi jako když myslíte,ale na nic.Tentokrát to kvůli bolesti kolene nešlo,tak jsem použil metodu vnucenou,do kroku jsem si stále říkal –tohle tělo nejsem já-.Asi jsem se odpoutal(člověk na to přijde až potom),protože po mezeře jsem si najednou uvědomil svoje nohy a hlavou mi blesklo kterej idiot tady běží-pak jsem si uvědomil,že jsem to já a že mě fest bolí kolenou.Takže mi došlo,že jsem dneska jít běhat opravdu neměl a došel jsem pomalu k autu.Snad jsem to napsal trochu srozumitelně.Rozhodl jsem si dát dva dni na destilce,abych se dal dohromady.Dnes v neděli jsem se byl proběhnout a zdá se,že tělo je v pořádku.Tolik můj průběh po šance.Moje vysvětlení je,že i přes to,že jsem na živé stravě (s menšími pauzami) někdy z dob starého fóra,střevo prostě není čisté (i přez to,že vytékala skoro čistá voda) a vstřebal jsem hodně soli.Něco jako staré vodovodní trubky,které jsou léty ucpané a voda z nich teče relativně čistá.Také jsem si všiml,že po dvou dnech bez jídla jsem měl více vyprázdněná střeva,než po šance-alespoň pocitově.Tolik moje zkušenost se šankou.[/quote]

Nevím,kde se stala chybička,příspěk jsem psal já.
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Šankhaprakšálana

Příspěvek od hugo »

Nebyls přihlášený.
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Šankhaprakšálana

Příspěvek od Sitar »

Takhle "dopadl" jeden známej, co si dal JEDNU šanku:
Ale, ani se neptej. Po roce a půl mě přestalo bolet pod pravými žebry (játra) a pod levými žebry (prý slezina). První den jsem byl ospalej a připitomělej, je to záhul. Na psychiku, páč nechápeš co se s tebou děje. Druhý den mě bolela hlava, třetí den mi říkala xxx že vůbec neposedím. Začal jsem uklízet bordel kterej mi před tím nevadil a opravovat co kde bylo rozbitého. Je mi protivné jíst vařené jídlo, syrového mi stačí jen málo. Ale to asi přejde, nemyslím si že by se to změnilo za dne na den. Deset mandlí k večeři jako prd. A vůbec mi nechutná čaj, jen voda. Korva a vůbec mi nechutná můj chleba. A jsem nasranej, když už má být oběd, že zas bych měl něco sníst. A včera když jsem jedl polívku, tak jsem se přistih že každé sousto rozkousávám a chvíli to trvá než polknu. Před tím jsem všechno jak hovado polykal nerozžvejkaný. Chtěl jsem si to včera zopáknout, ale spustila se mi nezastavitelná rýma, nechám to na úterý. Korva a zejtra jedu do xxx Hotelu na raut. Na rautech většinou stejně žeru hlavně víno, ale tenhle bude takovej ten kaviárovej, se slouhama, co choděj s tácama, něco si z něj vezmeš, nakousneš a jinýmu slouhovi to odhodíš na jinej tác. Korva sem se unáhlil, měl jsem s tím ještě počkat. A viditelně se mi za ten týden zmenšilo břicho. A včera jsem si prohlížel odšťavovače. A med žeru samotnej, už si ho nemažu na chleba. Jo a teď jsem si vzpomněl že mě přestávaj (jsem už starej) bolet záda když se převracím na posteli.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Šankhaprakšálana

Příspěvek od dgm »

Pekny, neni nad uprimnost :D
Ocenuju presne vyjadreni soku z toho, ze to funguje :D :D . Tak ted mu jeste dej vedet, ze existuji lidi jako vitariani... nebo radsi mu to budes davkovat po troskach?? Co teprve, az si zkusi par dni pustu...
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Šankhaprakšálana

Příspěvek od Sitar »

dgm píše:Pekny, neni nad uprimnost :D
Ocenuju presne vyjadreni soku z toho, ze to funguje :D :D . Tak ted mu jeste dej vedet, ze existuji lidi jako vitariani... nebo radsi mu to budes davkovat po troskach?? Co teprve, az si zkusi par dni pustu...
O vitariánech ví moc dobře a vůbec, celkově má hodně informací, takže tam je to čistě na něm, bez toho, aniž by mu bylo potřeba podsouvat nějaké další info.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: Šankhaprakšálana

Příspěvek od Yeff »

Tak právě jsem dokončil svou první šankhaprakšálanu a proběhla výborně :-)
Ráno co jsem vstal tak jsem vypil litr čisté vody na zavodnění organismu. Po té jsem si dal klystýr s 2 litry uriny. No potom jsem si dal horkou sprchu.
Měl jsem připravené čtyři 2litrové lahve kojenecké vody "Horský pramen" do první jsem dal 35 g himalajské soli, do druhé 25g, do třetí 15g. a čtvrtou nechal čistou. Po tom co jsem vylezl ze sprchy jsem začal pít, první 2litrovku jsem dal skoro na ex, ta byla nejhnusnější, nic se nedělo, tak jsem začal pít druhou lahev, z té jsem vypil asi 1litr. No a pak už to začalo jít ze mě spodem. Od začátku prvního loku to mohlo být 10 - 15 minut. pak už jsem jen pokračoval v pití a seděl na WC. Celá procedura zabrala něco okolo hodiny, vypil jsem celkem 8 litrů vody z toho 6litrů slané. Nakonci už ze mě tekla čistá voda Teď ještě počkám jestli ze mě ještě něco vyjde a pak se pujdu najíst. Na to jaké jsem z toho měl obavy mám z toho teď super pocit že se to povedlo. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Šankhaprakšálana

Příspěvek od Panda »

Tyjo Yeffe to byla rychlovka. To jsi ani nedělal cviky? A tolik moc vody - to je něco podle Jardova postupu nebo čím ses inspiroval?
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: Šankhaprakšálana

Příspěvek od Yeff »

Panda píše:Tyjo Yeffe to byla rychlovka. To jsi ani nedělal cviky? A tolik moc vody - to je něco podle Jardova postupu nebo čím ses inspiroval?
Jj, jel jsem podle Jardy a Xiona, teda dal jsem radši víc soli ze začátku, aby to bylo jistější. Cviky jsem dělal jen ty na žaludek aby se otevřel a voda pokračovala a já abych mohl dál pít, jinak už jsem to pak nechal postupovat dál, a pořád jsem do sebe lil tu vodu. U mě sifon nastal cca po 3 litrech slaný vody. No a pak už jsem jen seděl na záchodě a pil a pil... Potom jsem zkusil Vamanadhautí ale povedlo se jen napůl... asi stihla voda odtýct z žaludku, protože už jsem to měl dobře nacvičený a fungující, ale teď se nepovedlo vyvrhnout celej obsah...
Jinak teď už mám za sebou jídlo, ... jedl jsem obyč vita... (ovoce) banán, jablko, hroznový víno. a pohoda, teď už piju normálně vodu, urina bez sebemenšího náznaku soli. takže vše prošlo nejspíš střevama.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Šankhaprakšálana

Příspěvek od Panda »

Mně se vstřebává asi dost soli (dost ji pak v sobě cítím), asi proto že používám klasický postup a tak mi to trvá dost dlouho a jde mi to pomalu. Asi bych měl také zkusit raději tyhle rychlejší metody, vypadá to zajímavěji, při vita stravě mi sůl už dost vadí.
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: Šankhaprakšálana

Příspěvek od Yeff »

Jo to věřím, já sůl používal naposled vloni :D jinak vůbec nesolím, nesladím. Takže to byl hnus po takový době, ale s každou další lahví kde bylo míň a míň soli to bylo lepší, no a ta poslední lahev bez soli byla nejlepší :D ta už jen vypláchla asi tu zbývající. Ale na šanku jsem se teda odhodlal až po tom co jí minulou sobotu testovala sestra na sobě (:-) jinak bych si na ní asi netroufl. Táta ten je zas skeptik, ten si radši koupil nějaký tabletky za 700,- a věří ve všemohoucí pilulku :roll:
Jinak, po čase určitě zas zopakuju, už vím jak na to tělo reaguje, takže už nebudou takový obavy jako dneska.
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: Šankhaprakšálana

Příspěvek od bstrd »

-šanku už som si nerobil asi rok a myslim že by bolo treba...yeffov zrýchlený návod vyzerá sympaticky, v najbližšej dobe keď budem mať dostatok súkromia to skúsim...ja som to robil vždy klasicky, komplet s cvičením od začiatku až do konca, čo je síce fajn na pretiahnutie kostry, ale ako poznamenal panda tak pomalší postup umožnuje soli vstrebať sa, čo mi na druhý a prípadný ďalší deň nerobilo zas až tak dobre pri návštevách záchodu...ako pravili v pulp fiction "tvá prdel spozná středověk" :mrgreen:
I gotta ruin my life on my own
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: Šankhaprakšálana

Příspěvek od Yeff »

Přidávám link odkud jsem čerpal návod

http://www.zdravi-az.cz/Ocista_tlusteho_streva_02.php
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Šankhaprakšálana

Příspěvek od Panda »

Yeff píše:Přidávám link odkud jsem čerpal návod

http://www.zdravi-az.cz/Ocista_tlusteho_streva_02.php
No já to sice už kdysi četl, ale ten Tvůj stručný popis vypadá mnohem lépe a jasněji. :-) Oproti tomu co doporučuje Jarda - když se zakončuje čistou vodou (nebo tím čajem) a vypláchnou se zbytky soli - tak pak už asi není třeba dodržovat jako první jídlo rýži a může se začít ovozelem, ne? A také je výhoda na tom koncovém propláchnutí, že sůl pak nedráždí střeva a člověk nemusí ještě několik hodin běhat, což mi při mých šankách vadilo.
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: Šankhaprakšálana

Příspěvek od Yeff »

Jako nic jsem nepocítil po tom jídle.. už jsem i obědval, a žádnej problem, tělo vklidu, žádný křeče nebo bolesti. Já použil obyčejnou vodu, Jarda doporučuje heřmánkový čaj (ten zklidní asi podrážděnou sliznici). Jinak teď mi je uplně skvěle, super nálada, celková uvolněnost, spokojenost. A hlavně takovej pocit vnitřní čistoty (:-)
Lidka
Příspěvky: 231
Registrován: pát dub 23, 2010 11:34

Re: Šankhaprakšálana

Příspěvek od Lidka »

Nemate nekdo zkusenost s kolotocovym efektem?
Ty rotacni cviky mi vyvolavaji morskou nemoc :x
Sanka mi funguje - jen je mi pri ni jak na tobogane (byva mi blbe snad i na houpacim koni) :roll:
a neobejdu se bez spontanniho vamanadhautí
je to jen znak spatneho traveni? :?
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Šankhaprakšálana

Příspěvek od Fiona »

Hm, tak tuhle verzi bych taky mohla zkusit :)
Sice jsem skeptik ohledne "vyprazdneni do 10 minut", se sankou i s cvikama jsem si uzila svoje a dalo se to pocitat na hodiny, ale kdo vi... zitra poreferuju :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Kamila
Příspěvky: 35
Registrován: pon bře 22, 2010 9:52

Re: Šankhaprakšálana

Příspěvek od Kamila »

Tak jste mne tu inspirovali, abych znovu šanku zkusila (poprvé jsem ji dala asi před 3 roky, ale moc mi to nešlo), abych tím započala svůj očistný proces. Dala jsem jí šanci raději než před MMS :D

Tentokrát to proběhlo naprosto v pohodě. Také jsem dala tak 1 polévkovou lžíci himalájské soli na 1 litr vody a takto vypila asi 4,5 litry. Pak jsem dala 1,5 litru už jen čisté vody. Takže celkem 6 litrů vody, uf, ale šlo to. Cvičila jsem jen ty první dva cviky (2x za sebou), zhluboka dýchala do břicha a párkát si tak nějak zaskákala/zatřepala sebou, aby se to začlo hýbat.

První "klasik" kakání vyšlo už po prvním vypitém litru. Po dalším 0,5 litru šla kaše a pak už to následovalo jak má - hrnek vody, cvičit, WC... Asi po 3 litrech už jsem to chtěla vzdát, protože už mě to přestalo bavit, ale pak jsem si řekla, Kami, když už jsi došla takhle daleko (a bez pomoci klistýru!) a jde to takhle dobře, tak ještě vydrž! Taky se mi chtělo dosáhnout té čisté vody na konci. To se ale nezadařilo. Stále jen žlutá voda, žádné nánosy. Jen ze začátku pár zbytků nedobře rozžvýkané potravy, hlavně ořechů! Celý proces mi trval asi 3 hodiny, to proto, že za začátku do mě ta slaná voda nechtěla vůbec lízt a šlo to pomalu :roll:

Co bylo pro mne ale zajímavé je, že po dosáhnutí cca 3 litrů jsem se jakoby najednou probrala. Předtím jsem byla hodně unavená a najednou se mi rozzářily oči a měla jsem čistou hlavu a celkově se cítila mnohem líp.

Jo a jako první jídlo jsem dala pohankovou kaši s najemno nastrouhaným jablíčkem, a bylo to v pohodě. Bylo to ale asi až po 3 hodinách po šance. Nejdřív jsem si dala horkou sprchu, protože se mi na konci udělala hrozná zima a pak jsem si šla lehnout. A probudila se do růžova :P

Nastartilo to u mne novou vůli, dát si opravdu záležet na tom co jím, jíst jen opravdu tak jak se tělo cítí a hlavně omezit ty ořechy, a taky maximálně vynechat sušené plody! Chci se teď víc zaměřit na ten 80-10-10 systém. No a to by bylo abych i s tou kandidou nehnula a postupně dala dohromady i ty hormony :) Nechci tím říct, že by tahle jedna šanka všechno vyřešila, to rozhodně ne, ale prostě to u mne nastartilo novou vlnu jít dál. Jupííí
m:-)
Uživatelský avatar
Petrs
Příspěvky: 91
Registrován: ned úno 08, 2009 19:15
Bydliště: Brdy Mountains

Re: Šankhaprakšálana

Příspěvek od Petrs »

Tak takovej průběh musí bejt příjemnej, to ti přeju. Mě se to dneska naopak nezdařilo vůbec. Ačkoliv už mam šanku několikrát úspěšně za sebou, tak tentokrát jsem všechno musel vyzvracet. Po dvou litrech a hodině poctivýho cvičení se furt nic nedělo, teda až na to, že sem byl nafouknutější a nafouknutější a bylo mi čim dál tim blbějc. Výsledek je teda dost mizernej, pač cejtim, že i přes vytrvalý zvracení (u toho mam dycky pocit, že mi hlava vystřelí do záchodu, jak špunt vod šampáňa) ve mě zůstalo dost soli. Osobní diagnóza je taková, že to bude asi práškama, co mi doporučil doktor. Jmenuje se to Oxy-oxc a má to okysličovat trávicí systém. Mě ale přijde, že to způsobuje jen pořádný nadýmání, což asi taky ucpalo ten vrátník...
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Šankhaprakšálana

Příspěvek od Panda »

Asi jsi měl zkusit spíš klystýr.
Kamila
Příspěvky: 35
Registrován: pon bře 22, 2010 9:52

Re: Šankhaprakšálana

Příspěvek od Kamila »

Petrs píše:Tak takovej průběh musí bejt příjemnej, to ti přeju. Mě se to dneska naopak nezdařilo vůbec. Ačkoliv už mam šanku několikrát úspěšně za sebou, tak tentokrát jsem všechno musel vyzvracet. Po dvou litrech a hodině poctivýho cvičení se furt nic nedělo, teda až na to, že sem byl nafouknutější a nafouknutější a bylo mi čim dál tim blbějc. Výsledek je teda dost mizernej, pač cejtim, že i přes vytrvalý zvracení (u toho mam dycky pocit, že mi hlava vystřelí do záchodu, jak špunt vod šampáňa) ve mě zůstalo dost soli. Osobní diagnóza je taková, že to bude asi práškama, co mi doporučil doktor. Jmenuje se to Oxy-oxc a má to okysličovat trávicí systém. Mě ale přijde, že to způsobuje jen pořádný nadýmání, což asi taky ucpalo ten vrátník...
Ahoj Petře, mám s tím podobné zkušenosti. Někdy to proběhne naprosto v pohodě, bez jakýchkoliv problémů, ale někdy to také vyzvracím, většinou když neodhadnu tu sůl a mám jí tam moc.. To se asi žaludku moc nelíbí.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Šankhaprakšálana

Příspěvek od buc11 »

Kamila píše:
Petrs píše:Tak takovej průběh musí bejt příjemnej, to ti přeju. Mě se to dneska naopak nezdařilo vůbec. Ačkoliv už mam šanku několikrát úspěšně za sebou, tak tentokrát jsem všechno musel vyzvracet. Po dvou litrech a hodině poctivýho cvičení se furt nic nedělo, teda až na to, že sem byl nafouknutější a nafouknutější a bylo mi čim dál tim blbějc. Výsledek je teda dost mizernej, pač cejtim, že i přes vytrvalý zvracení (u toho mam dycky pocit, že mi hlava vystřelí do záchodu, jak špunt vod šampáňa) ve mě zůstalo dost soli. Osobní diagnóza je taková, že to bude asi práškama, co mi doporučil doktor. Jmenuje se to Oxy-oxc a má to okysličovat trávicí systém. Mě ale přijde, že to způsobuje jen pořádný nadýmání, což asi taky ucpalo ten vrátník...
Ahoj Petře, mám s tím podobné zkušenosti. Někdy to proběhne naprosto v pohodě, bez jakýchkoliv problémů, ale někdy to také vyzvracím, většinou když neodhadnu tu sůl a mám jí tam moc.. To se asi žaludku moc nelíbí.
to já mám jedinej problém se odhodlat rozhodnot
Návštěvník

Re: Šankhaprakšálana

Příspěvek od Návštěvník »

zdravim vsetkych.
predvcerom vecer som sa odhodlala na moju 1. sankhu, vysledok bol podla mna super.
no moje obavy su z toho, ze som este nemala stolicu, je toteraz uz 48 hodin.
aby som pridala par detailov, nie som vitarian, stravovala som sa donedavna priserne, velmi davno este prisernejsie, mam 2 male deti a to ma prinutilo zaysliet sa nad mojim jedalnickom, lebo pchat do deti ococie a zeleninu a ja nic, to je nie moc prikladne.
vitarianstvo je mi ale sympaticke a mozno sa raz odhodlam, tedsa aspom snad ciastocne.
teraz sm v stave, ze sa snazim jest ovocie a k jdelu salaty, no mam rada aj varenu zeleninu a trosku (co je myslim urcit v mojom pripade dobre) sa stravovat podla principov delenej stravy.
no toto obdobie trva velmi kratko a dolezite, roky rokuce som mavala zaphy, nevyprazdnila som sa bezne 3-4 dni, nafukovanie atd. potom sa to upravilo, no teraz mavam obcas tiez problemy.
domnievam sa, ze som crevo nevycistila uplne ale asponn do velkej miery.

v navode pisali, ze 1. stolica moze prist "az" o 36 hodin, ja teda neviem....
je toto este v norme? co sa deje, upchava sa mi crevo? mam ho lenive?
mam z toho trochu obavy.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Šankhaprakšálana

Příspěvek od buc11 »

Návštěvník píše:zdravim vsetkych.
predvcerom vecer som sa odhodlala na moju 1. sankhu, vysledok bol podla mna super.
no moje obavy su z toho, ze som este nemala stolicu, je toteraz uz 48 hodin.
aby som pridala par detailov, nie som vitarian, stravovala som sa donedavna priserne, velmi davno este prisernejsie, mam 2 male deti a to ma prinutilo zaysliet sa nad mojim jedalnickom, lebo pchat do deti ococie a zeleninu a ja nic, to je nie moc prikladne.
vitarianstvo je mi ale sympaticke a mozno sa raz odhodlam, tedsa aspom snad ciastocne.
teraz sm v stave, ze sa snazim jest ovocie a k jdelu salaty, no mam rada aj varenu zeleninu a trosku (co je myslim urcit v mojom pripade dobre) sa stravovat podla principov delenej stravy.
no toto obdobie trva velmi kratko a dolezite, roky rokuce som mavala zaphy, nevyprazdnila som sa bezne 3-4 dni, nafukovanie atd. potom sa to upravilo, no teraz mavam obcas tiez problemy.
domnievam sa, ze som crevo nevycistila uplne ale asponn do velkej miery.

v navode pisali, ze 1. stolica moze prist "az" o 36 hodin, ja teda neviem....
je toto este v norme? co sa deje, upchava sa mi crevo? mam ho lenive?
mam z toho trochu obavy.
záleží co a kolik se do něj opět za ty 2 dny napchalo
takže bych doporučoval spíš obavy na skladbu potravy, nedostatek pohybu atd
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Šankhaprakšálana

Příspěvek od buc11 »

pomoc,
pomoc
bojuju s šankou,
je mi hnusně, nedokážu udržet 4.sklenici, i teď to píšu v záklonu
dobře mně tak, všichni už sou v posteli si užívaj plný bachory šunky a já nevím jak mám do sebe dostat 5.sklenici, du zas cvičit,
dom už mně stejně všechno ujelo, tak se zůstanu trápit v práci
poonďiatej vitaživot
22:44jupíé, život je krásnej, po 5. se zadařil těsně před vitasamovraždou průraz, slaňas se furt vracel ale statečně sem ho polykal nad hajztlem zpět, včil už chlemtám jen minaralwasrtrinken a cvičím jak šílenec a věřím v zdar
22:54 průraz potvrzen, minerálka to jistí nestačím chodït, stal sem se zas věřícím, výzýval sem peruna a na sklonku slunovratu se mi zavděčíl, ó, díky
du si srazit židle a vyčkám zde rána, ostatně je tu teplejš než doma, ten 5tikilovej zbytek šunky sï dám za poslechu radiaEThno pod hlavu, ale pokračuju ještě v cvičení, odhaduju tak 4. nejhorší z těch pětiset čo som robil
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: Šankhaprakšálana

Příspěvek od lumoska »

Huraaaa.....prva sanka za mnou :D Citim sa uzastne a vobec sa mi nechce jest za chvilku. dam si kasicku z bananu. Prve dve hodky so mna isla iba tuha stolica...ale aj anpriek tomu, ze uz som myslela na to ako to vzdam, som cvicila dalej. chvilku som si oddychla kym sa mi vychladne voda trochu a zrazu to prislo :D Sifon sa rozrazil a uz isla len voda....chcelo to dokopy 4,5 litra A 3 hod. kym nesla skoro cista. Potom som uz nedokazala vypit dalsi ma naplo...tak som sa rovno vyvracala. Myslim, ze na prvy krat staci a dalsiu sa pokusim potiahnut do priezracna
Priatel ked to videl povedal, ze zajtra sa pokusi aj on. Tak som zvedava :D
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Šankhaprakšálana

Příspěvek od buc11 »

lumoska píše:Huraaaa.....prva sanka za mnou :D Citim sa uzastne a vobec sa mi nechce jest za chvilku. dam si kasicku z bananu. Prve dve hodky so mna isla iba tuha stolica...ale aj anpriek tomu, ze uz som myslela na to ako to vzdam, som cvicila dalej. chvilku som si oddychla kym sa mi vychladne voda trochu a zrazu to prislo :D Sifon sa rozrazil a uz isla len voda....chcelo to dokopy 4,5 litra A 3 hod. kym nesla skoro cista. Potom som uz nedokazala vypit dalsi ma naplo...tak som sa rovno vyvracala. Myslim, ze na prvy krat staci a dalsiu sa pokusim potiahnut do priezracna
Priatel ked to videl povedal, ze zajtra sa pokusi aj on. Tak som zvedava :D
pekný výkon, já to tak po 2 litrech dojíždím minerálkou
zjistil sem že nejdůležitější je udržet pokoj, ono to nakonec prorazí
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: Šankhaprakšálana

Příspěvek od xHardCorex »

Ja po vypiti 1,5 litra tej slanej uz nemam sil pit dalsiu slanu. Preto ked je to spriechodnene tak uz do seba lejem iba cistu vodu a funguje to OK.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Šankhaprakšálana

Příspěvek od Panda »

xHardCorex píše:Ja po vypiti 1,5 litra tej slanej uz nemam sil pit dalsiu slanu. Preto ked je to spriechodnene tak uz do seba lejem iba cistu vodu a funguje to OK.
Mělo by to ještě fungovat tak, že ta sůl stahuje vodu z těla (přes střevní stěny, díky osmotickému tlaku) a tím dochází k odlepování nánosů ze střevních stěn, proto je dobře když tam sůl pak ještě chvíli působí a nevypláchne se hned čistou vodou - je to jakási druhá fáze, kdy už teče čistá voda, ale po chvíli začne jít zas bordel. Ale to jen jak by to mělo být kvůli efektivnosti ... mě to pak už také nebaví. :-)
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: Šankhaprakšálana

Příspěvek od xHardCorex »

Ja rozumiem podstate tej slanej vody. Aj ked nemyslim ze to je v tych crevach tak dlho a ze to z tela vytiahne tolko vody aby to strhavalo tie nanosy. Skor to berie zo sebou ten prud vody.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Šankhaprakšálana

Příspěvek od Panda »

xHardCorex píše:Ja rozumiem podstate tej slanej vody. Aj ked nemyslim ze to je v tych crevach tak dlho a ze to z tela vytiahne tolko vody aby to strhavalo tie nanosy. Skor to berie zo sebou ten prud vody.
Čištění probíhá ani ne tak pasivním prolitím jako hlavně pohybem střev, když se to organismus snaží vyloučit jako jed. I po hlavním náporu tam toho zůstane ještě dost co se organismus snaží dodatečně ředit a vyvrhávat. Ale tohle se asi bude u každého lišit podle varianty techniky, stejně není šanka jako šanka .. takže je má připomínka bezpředmětná. :-)
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Re: Šankhaprakšálana

Příspěvek od Pepík Ševců »

Pravda, není šanka jako šanka. Před lety tu buc psal cosi o česnekové :D
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: Šankhaprakšálana

Příspěvek od lumoska »

[/quote]Mělo by to ještě fungovat tak, že ta sůl stahuje vodu z těla (přes střevní stěny, díky osmotickému tlaku) a tím dochází k odlepování nánosů ze střevních stěn, proto je dobře když tam sůl pak ještě chvíli působí a nevypláchne se hned čistou vodou - je to jakási druhá fáze, kdy už teče čistá voda, ale po chvíli začne jít zas bordel. Ale to jen jak by to mělo být kvůli efektivnosti ... mě to pak už také nebaví. :-)[/quote]

Presne tak to mal priatel....tesil sa, ze dosiahol cistu vodu a vecer z neho este vypadla kukurica a podobne...
Celý život žiadne hranice.
Bafule
Příspěvky: 32
Registrován: pát zář 03, 2010 8:53

Re: Šankhaprakšálana

Příspěvek od Bafule »

Bude to tak očistně fungovat i s jedlou sodou??
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: Šankhaprakšálana

Příspěvek od xHardCorex »

Bafule píše:Bude to tak očistně fungovat i s jedlou sodou??
Zo sodou to evidentne ani len nerozbehnes
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Bafule
Příspěvky: 32
Registrován: pát zář 03, 2010 8:53

Re: Šankhaprakšálana

Příspěvek od Bafule »

Rozběhneš :-) ale ptám se jestli to má ten stejnej osmotickej tlak.
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: Šankhaprakšálana

Příspěvek od xHardCorex »

Osmoza prebieha pri rozdielnych koncentraciach...cize nejaky koncentracny gradient... V tele mas solny roztok (fyziologicky = 0,9% NaCl). Tak neviem ako by to fungovalo s NaHCO3. Evidentne tam s osmozou pocitat nemozes kdezto to nie su rovnake roztoky.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Šankhaprakšálana

Příspěvek od buc11 »

jojo, česnekovou sem dělal na roupy
jednou sem dělal v chorvatsku mořskou vodou a málem zhynul
nejlepší jsou burčákový a tam je pěknej tlak, akorát nevím jestli osmotickej,
osobně se domnívám, jelikož tu normální konám v nejsvětlejších chvílích pod hodinu, což jest na osmozu velmi krátký čas, že rozhodující jest ten proplach, akorát nevím co maj znamenat ty nánosy, já sem tam nikdy žádný neměl, mám tam akorát tak jednu stolici, max. 2, a vadí mi akorát ta sůl, skutečně ji mám v těle ještě tak 2 dny podle ochutnávek, což by svědčilo o značném vstřebávání
-snažení o čistou vodu jest možná chvályhodné, ale proč vlastně?, dyž se to tam za maličkou chviličku zas zašpiní, to ale není špína, prostě se zas osazují nové zbytky po potravě organismy schovaný ve slepým střevě nebo z potravy samej
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Šankhaprakšálana

Příspěvek od Panda »

Buci myslím že u Tebe je to něco jiného. Jde o dlouhodobé nánosy které mají přilepené na střevních stěnách lidi co byli dlouho na vařeném, hlavně o vrstvy lepku z pečiva. To Ty už dávno nemáš. Jednoduché propláchnutí nestačí na odplavení lepidla ze stěn. I když u burčákové šanky si nejsem jistý, alkohol možná smývá i to lepkové lepidlo rychleji.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Šankhaprakšálana

Příspěvek od buc11 »

Panda píše:Buci myslím že u Tebe je to něco jiného. Jde o dlouhodobé nánosy které mají přilepené na střevních stěnách lidi co byli dlouho na vařeném, hlavně o vrstvy lepku z pečiva. To Ty už dávno nemáš. Jednoduché propláchnutí nestačí na odplavení lepidla ze stěn. I když u burčákové šanky si nejsem jistý, alkohol možná smývá i to lepkové lepidlo rychleji.
pořád nechápu spojování burčáku s alkoholem, např. co sme s jindrou během dne vypili 4 litry, tak sme si užili "jen" euforie z hroznoščávy,
možná bohužel žádná opilost, vyhledáváme pouze lehce počátečně natlakovanou
to co známe někde s uličního prodeje s tím krom názvu nemá většinou moc společného
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Re: Šankhaprakšálana

Příspěvek od Pepík Ševců »

Panda píše:Buci myslím že u Tebe je to něco jiného. Jde o dlouhodobé nánosy které mají přilepené na střevních stěnách lidi co byli dlouho na vařeném, hlavně o vrstvy lepku z pečiva. To Ty už dávno nemáš. Jednoduché propláchnutí nestačí na odplavení lepidla ze stěn. I když u burčákové šanky si nejsem jistý, alkohol možná smývá i to lepkové lepidlo rychleji.
No já nevim. Už když jsem ji dělal poprvé kdysi dávno na skoro čistě vařenyma s hromadama lepku, nesly ze mě žádný spečeniny ani nánosy. A nechoděj doteď. Znám to jen z pověstí. Nedělá to totiž ani bratrovi, kterej je na šíleně nezdravý stravě, ani mamině a to je to samý.
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Šankhaprakšálana

Příspěvek od Zdeníno »

Tak jsem dneska dal šanku, s asi 10 l vody. Dost makačka :) Co ale chci napsat. Dával jsem jí po 1denní hladovce (36 hod) a vyšlo ze mě spousta šutříků, takový bílý smetí, co vídám, když dělám očistu žlučníku (grepem a olivovým olejem). Jenomže teď jich bylo víc. Tak to takhle zkuste, po hladovce. Nemusíte dávat tolik vody, ty šutry šly už od začátku (a semtam skoro až do konce).
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Šankhaprakšálana

Příspěvek od kulina »

Vcera prvy krat sanka....islo vsetko hladko s 3dcl poharmi a v kazdom za 3/4lyzicky vody... sifon po 4 a pol pohary a 1 a pol cviceni... uz som nestihala :lol: takze preto spokojnost >:-) dotiahla som to do jemne zlteho nadychu a potom kvoli povinnostiam ukoncila sanku ale dala som 14poharov za 2,5hod ...potom som skusila aj o vamanadhautí ale nepodarilo sa mi to, dala som 9dcl vlaznej vody=mozno to bola chyba, ze nebola tepla. Takze este par krat som sla na WC ale nie tak, zeby som nestihala dobehnut :lol: toho som sa obavala najviac , ze to pojde bez vyzvania.
po poslednom pohary asi tak 45 min som dala 2banany o 15min 1banan plus 3 pohankove male keksiky
o 15 nastupil brutalny hlad....chcela som zozrat vsetko tak som dala 2banany to ma zasytilo na hodinu a o 17.30 som dala obrovsky salat zo spenatu+paradajka+cervena paprika+karfiol 100g+polka uhorky+ gouda syr tak 80g+trochu oliv.olej
o 19tej zase brutal hlad tak som dala asi 500g hrozna teda az kym som nebola zasytena >:-) alebo to bolo viac :oops:
no a vecer prisli rodicia z oslavy spolu s tortou co sme s mamou piekli ako dar, tak som musela vyskusat ci dobru sme ukuchtili :roll: no a bola superko....nakze 1cm pasik 11,5vysokej torty

rano stolica ako obycajne..... takze 1 sanka a velka spokojnost >:-)

mate aj vy skusenosti s takym velkym hladom?
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Šankhaprakšálana

Příspěvek od buc11 »

kulina píše:Vcera prvy krat sanka....islo vsetko hladko s 3dcl poharmi a v kazdom za 3/4lyzicky vody... sifon po 4 a pol pohary a 1 a pol cviceni... uz som nestihala :lol: takze preto spokojnost >:-) dotiahla som to do jemne zlteho nadychu a potom kvoli povinnostiam ukoncila sanku ale dala som 14poharov za 2,5hod ...potom som skusila aj o vamanadhautí ale nepodarilo sa mi to, dala som 9dcl vlaznej vody=mozno to bola chyba, ze nebola tepla. Takze este par krat som sla na WC ale nie tak, zeby som nestihala dobehnut :lol: toho som sa obavala najviac , ze to pojde bez vyzvania.
po poslednom pohary asi tak 45 min som dala 2banany o 15min 1banan plus 3 pohankove male keksiky
o 15 nastupil brutalny hlad....chcela som zozrat vsetko tak som dala 2banany to ma zasytilo na hodinu a o 17.30 som dala obrovsky salat zo spenatu+paradajka+cervena paprika+karfiol 100g+polka uhorky+ gouda syr tak 80g+trochu oliv.olej
o 19tej zase brutal hlad tak som dala asi 500g hrozna teda az kym som nebola zasytena >:-) alebo to bolo viac :oops:
no a vecer prisli rodicia z oslavy spolu s tortou co sme s mamou piekli ako dar, tak som musela vyskusat ci dobru sme ukuchtili :roll: no a bola superko....nakze 1cm pasik 11,5vysokej torty

rano stolica ako obycajne..... takze 1 sanka a velka spokojnost >:-)

mate aj vy skusenosti s takym velkym hladom?
zajímavé, já po ní nikdy hlad nemám, jen žížu a tak piju jak o život celou noc, jinak pěkný průběh
A mělas to vůbec osolený?
Vlastně já hlad nemám nikdy.
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Šankhaprakšálana

Příspěvek od kulina »

jasne mala som to slane...inak by som do seba 4,5l nedostala....ja ani neviem rano na ex 6dcl filtrovanej vody... islo vsetko hladko s 3dcl poharmi a v kazdom za 3/4lyzicky vody
inak v ten den sa nedostavil az taky pocit precistenia, avsak druhy den to bolo citit.... telo sa este docistilo co ma prekvapilo
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Šankhaprakšálana

Příspěvek od rudo »

kulina píše:jasne mala som to slane...inak by som do seba 4,5l nedostala....ja ani neviem rano na ex 6dcl filtrovanej vody... islo vsetko hladko s 3dcl poharmi a v kazdom za 3/4lyzicky vody
inak v ten den sa nedostavil az taky pocit precistenia, avsak druhy den to bolo citit.... telo sa este docistilo co ma prekvapilo

telo nás vždy prekvapí, je toho veľa čo hlava nevie

hlavu máme na to aby nám vlasy nerástli už z krku, lebo potom by zakrývali tie oči, čo by tiež len kukali z krku a no uši priamo na krku by tiež nebola žaidna sranda, ked si v zime obkrútime šál, tak by sme boli hluchý slepí....

inak máš tam preklep, preto sa ťa pýtajú na soľ, vraj si mala v každom pohári 3/4 lyžičky " VODY ", to si ani moc nenapila a kde bola soľ ? :lol:
5 2 8
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Šankhaprakšálana

Příspěvek od kulina »

rudo píše:inak máš tam preklep, preto sa ťa pýtajú na soľ, vraj si mala v každom pohári 3/4 lyžičky " VODY ", to si ani moc nenapila a kde bola soľ ? :lol:
:shock: vdaka rudko nevsimla som si a dva krat som to sem napisala...no ja som ovca.....takze oprava 3/4lyzicky himalajskej soli :mrgreen:
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: Šankhaprakšálana

Příspěvek od ovekyska »

Návštěvník píše:zdravim vsetkych.
predvcerom vecer som sa odhodlala na moju 1. sankhu, vysledok bol podla mna super.
no moje obavy su z toho, ze som este nemala stolicu, je toteraz uz 48 hodin.
aby som pridala par detailov, nie som vitarian, stravovala som sa donedavna priserne, velmi davno este prisernejsie, mam 2 male deti a to ma prinutilo zaysliet sa nad mojim jedalnickom, lebo pchat do deti ococie a zeleninu a ja nic, to je nie moc prikladne.
vitarianstvo je mi ale sympaticke a mozno sa raz odhodlam, tedsa aspom snad ciastocne.
teraz sm v stave, ze sa snazim jest ovocie a k jdelu salaty, no mam rada aj varenu zeleninu a trosku (co je myslim urcit v mojom pripade dobre) sa stravovat podla principov delenej stravy.
no toto obdobie trva velmi kratko a dolezite, roky rokuce som mavala zaphy, nevyprazdnila som sa bezne 3-4 dni, nafukovanie atd. potom sa to upravilo, no teraz mavam obcas tiez problemy.
domnievam sa, ze som crevo nevycistila uplne ale asponn do velkej miery.

v navode pisali, ze 1. stolica moze prist "az" o 36 hodin, ja teda neviem....
je toto este v norme? co sa deje, upchava sa mi crevo? mam ho lenive?
mam z toho trochu obavy.
zdravim vsetkych po roku :)
citovany prispevok som pisala, ja, ako citam datum, konecne viem, kedyze to teda bolo 1.x
takze co sa zmenilo, odvtedy som pomerne rychlo presla na vita, 100% prisne som dodrziavala kratku dobu, mozno 2 mesiace, teraz si dam obcas varene, maso uz takmer nie, obcas vajce - kefir - ten je skor raw podla mna, no neviem....
kazdopadne, sanky som absolvovala mozno este 5x, dnes rano posledna po dlhsom case.
musim priznat, prva prebehla najbezproblemovejsi,e potom to uz slo len horsie. skusala som aj jardov navod, hoci, vzdy som aj cvicila, no teraz som robila cosi medzi, pila som na jedenkrat viac vody ako ta pohar, podla toho, kolko som vladala, raz to slo aj vrchom. cista voda netiekla, na zaver zlta este s obcasnym cimsi, no uz som liat viac nevladala, tak som to ukoncila. slanej vody (ultra slana a velmi tepla) som vypila len 2 litre, potom uz len mierne slana a nakoniec cista voda, po 2 litroch slanej kruta bolest hlavy, pocit na odpadnutie, no to uz poznam (vzdy to preslo, ked to zo mna zacalo liat), takze v pohode (len mi vzdy rezonuje v hlave jeden prispevok z jardovho fora, kde clovek po sankhe skoncil v nemocnici, kolaps.... nevedno preco....no ale hovorila som si, ze snad ma to nepostihne).
ako som pisala v prispevku spred roka, stolica bola vtedy az po 3 dnoch, nic vela a postupne som sa opat zanasala. doteraz nema stolicu ok, bojovala som aj s upornou zapchou, mam pocit, ze tieto "neprirodzene" zasahy do creva - sankha a klystiry - mi skor skodia, no neviem, ako inac precistit crevo, takze v tom pozvolna pokracujem, snad sa nedopokracujem kamsi...... do hrobu :?
kazdopadne, moj problem bude candida...

dnes bolo prve jedlo ryza, ine sa fakt neodvazim, hoci, uvazujem, po jaterkach je crevo tak isto ciste a tam som ladovala hned banany a podobne, takze nabuduce asi skusim tiez takto po sankhe.
inac, urina neslana, tak dufam, ze to ja tak ostane. taketo ocisty mi vzdy pekne zatocia s pH a potom sa ozvu moje nohy - krcove zily....
takze sankhe zdar ! :D
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Šankhaprakšálana

Příspěvek od rudo »

len taká otázka, kolko hodín pred šankou si mala posledné tuhé jedlo.
napríklad ked mám večeru tuhú stravu a je jedno či je varená alebo surová tak šanka ráno moc nejde a sú problémy
najlepšie to ide ked celý deň predtým nejem tuhú stravu ale len juicy alebo len veľmi zriedené čaje, kedysi s medom teraz s glukozou a trošku soli takže v čravách nie je žiaden blok a telo je komplet hydratované a má dosť soli a nemusí vstrebávať šankovú soľ a má dosť vody poslať do čreva

niekomu nemusí jeden deň prípravy stačiť a môže potrebovať viac dní
5 2 8
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: Šankhaprakšálana

Příspěvek od ovekyska »

večer o 10 som dojedla 300g mliečnu milku. Ale o to nejde, mne by nepomohli ani tie šťavy, mám preveľmi lenivé črevo. No a to som tuším zabudla napísať, že samozrejme bez klystíru by sa to nepohlo. Ono u mňa skôr ako mať deň predtým tekutú stravu, je dať si pred šankou klystír. Veď uvidíme nabudúce :-)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Šankhaprakšálana

Příspěvek od rudo »

tak daj 7 dní len šťavovací režim a potom šanku

medzi nami dievčatami čo cvičievaš z jogy

uddijána bandha
naulí kryjá

?
5 2 8
Odpovědět