stolice

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Návštěvník

stolice

Příspěvek od Návštěvník »

jsem čerstvý zelenáč vitarián, mám problémy, že jdu jednou za 3-4 dny na velkou, jsem 2-3 dny nafouklý a je mi těžko je to normální, nebo jen začáítek??

můj denní stravovací režim:
ráno 3dcl vody s citronem,
za 2 hodiny šťáva z citrusů,
po poledni něco z receptů k obědu (oříšky, semena, datle, zelenina)
večer zase zelenina, oříšky
po celý den piju
dnes makové mléko v poledne 0,5l v domění že třeba bude lépe

předem díky za každou radu
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: stolice

Příspěvek od Lenuška »

úplně normální to není, spíše to bývá naopak, lidi mají po přechodu na vita průjem.
tvoje tělo nejspíš neumí trávit to množství syrové zeleniny. musí se to naučit.
v syrovém stavu se vláknina hůř tráví.

taky je možné, že málo koušeš. mně taky nafoukne zelenina, když jím ve spěchu. proto raději nejím, když nemám dost času.

můžeš buď vytrvat, než se to tělo naučí trávit v syrovém stavu, nebo udělat krok zpátky, část zeleniny šetrně dusit nad párou, část jíst syrovou. postupně syrovou přidávat.
drn
Příspěvky: 20
Registrován: úte bře 04, 2014 13:16

Re: stolice

Příspěvek od drn »

také jsem čekal opak a nakoupil nadnormální zásoby toaleťáku, jak to tak vypadá, nebudu muset kupovat alespoň do vánoc :lol:
nicméně zkusím se tedy zakousnout a vydržet i když je to teda dost nepříjemný,
zkoušel jsem i šaratici a nepomohla :( nevím co ještě bych mohl zkusit
Naposledy upravil(a) drn dne úte bře 04, 2014 20:40, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: stolice

Příspěvek od Lenuška »

a máš odšťavňovač? zkusila bych pár dní výhradně na šťávách. dopoledne ovocných, odpoledne zeleninových. při pocitu žízně slabý zelený nebo šípkový čaj. to by tě mělo protáhnout a vyčistit. pár dní myslím tak týden, pokud vydržíš, i víc.
nebo zkus klasický klystýr, aby se to zespoda uvolnilo, a pít ty šťávy...
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: stolice

Příspěvek od Syrovozrout »

Není důvod k extra obavám.
Naposledy upravil(a) Syrovozrout dne úte bře 04, 2014 22:49, celkem upraveno 2 x.
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
drn
Příspěvky: 20
Registrován: úte bře 04, 2014 13:16

Re: stolice

Příspěvek od drn »

:shock: :shock: :shock: ano, vše jsem přečetl a zírám, že by parazit? :shock: :shock: :shock:
totiž díky tomu, že jsem pořád byl nafouknutý,, že jsem šel na velkou někdy až po týdnu jsem přešel postupně na dělenou stravu, veganství a ted i vitariánství
to nafouknutí přetrvává, stolice už ne týden, tak jednou za 2 -3 dny.

co se týká odšťavňovače, tak mám, rád používám, sice teď když mám i mixer tak méně, ale jak je vidět, bude teď častěji v provozu. :wink: jaké šťávy jsou nejlepší na prohnání? a v jakém množství? prosím
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: stolice

Příspěvek od cepheus »

Lidicky neblaznete hned s cervama, kdyz nevim tak mlcim, nebo reknu "nevim" a nestrasim jej hned s parazitem :D))).
Upecte si v troube dve nohavice makoveho zavinu, (bohate maku a povidel) a garantuju Vam vsem, ze budete mit zacpu celou dobu nez jej zkonzumujete :) .
Mak je tu onim vinikem zacpy, respective morfiny - znecitlivi strevo a tim pribrzdi peristaltiku, nebudu delat chytryho, mam to jenom uz za sebou, tak vim kde je asibka :).

Tu mas nejake poctenicko, vysledek si uz dopocitej sam, se drz :D.

Kód: Vybrat vše

Vedle toho tlumí dráždění ke kašli a snižuje aktivitu hladkého svalstva (takže způsobuje např. zácpu, zadržování moče, u žen může způsobit sterilitu).
http://www.botanika.borec.cz/mak_sety.php
Cize staci vypustit chlastani opia (mako-mlika) https://www.google.cz/search?q=makov%C3 ... ko%20opium a budes zase jako rys:).
Naposledy upravil(a) cepheus dne stř bře 05, 2014 17:36, celkem upraveno 1 x.
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: stolice

Příspěvek od smajliss »

Já jsem si vytvořil takovou směs: syrovátka+kakao+ajurvédská káva .. a vždycky jak si to udělám, tak jdu do 15 minut na záchod :-D .. jako ne že bych dostal průjem ... stolice je naprosto v pohodě, ale zrychlí to jenom peristaliku střeva
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: stolice

Příspěvek od rudo »

moze to byt aj pitim studenej vody

ne je po tejto stranke najlepsie ked pijem rano 2-3 litre slabuych cajov (zeleny a oolong a jasmin) ale velmi slabe a pocas dna tiez pijem vacsinou len horuce caje

pridavanie medu a epsomky tiez velmi pomaha.

ked skusam byt bez cajov a len na studenej vide tak sa dostanem rychlo do dehydratacie , vsetko sa len vycura a aj creva prestanu pravidlene fungovat.
5 2 8
drn
Příspěvky: 20
Registrován: úte bře 04, 2014 13:16

Re: stolice

Příspěvek od drn »

ne ne ne ne!!!!!
makové mléko jsem měl pouze dnes,
kdy jsem si myslel že by mohlo pomoci a prohnat mně,
makového jsem do té doby nic ještě neměl :|

vodu piju čistou a vlažnou, čaje bych mohl zkusit,
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: stolice

Příspěvek od rudo »

ta strava zerejme obsahuje vela suseneho

okrem toho ze vysusena strva nie je vita zivot v tom uz nie je ziadny

telo ma problem to travt kedze potrebuje navyse obrovske mnozstvo vody dotych vysusenych orechov semiacok a vysuseneho ovocia

okre toho vysusene ovocie je cukrovy koncentrat a cukor vyzaduje dalsie mnozstvo vody

pri prechde z varenej stravy ktora je casto mokra a a dostatok vody na stravy vysusenu a cukronatu sa naroky na prijem vody

znasobia

vysledok moze byt ze teelo proste uz nema ziadnu vodu pre creva a je to tam jak naa pusti zjedena vlaknina je jak vuschnute kaktusy v mexickej pusti a nic sa nehybe.
5 2 8
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: stolice

Příspěvek od Syrovozrout »

drne, a chodíš hodně čůrat?
Zběžným pohledem je to "samá voda" (a nějaká vláknina...) a to ještě v docela malém množství celkového příjmu (i když u starších lidí je běžné, že jim dlouhodobě stačí daleko méně než když byli mladí), pak by se nebylo čemu divit, že se dřív jak za pár dní pevnější hmota "na stoličku" nenastřádá:D Ořechy a semena mi přijde, že s tím mohou kolidovat, protože zatímco ovoce (není-li zvláštní důvod, tak lépe normálně vcelku a ideálně v první půlce dne) trávicí proces urychluje, tak bílkovinné a tučné (jako semena a ořechy - otázka je v jak dobrém jsou stavu a čerstvosti, syrovosti?), hlavně obecně olejnaté výrazně zpomalí průchod veškeré tráveniny (sice možný "dojem sytosti po delší dobu", ale nejde o dodání více energie, ale o to, že to prostě jen prochází jak ve zpomaleném filmu.) Oříšky, semena a podobně bych doporučoval 1 krát denně (a to buď kolem poledne/odpoledne nebo k večeru) nikoli v každém jídle. Vhodné jsou např. s listovým salátem, římským salátem či čínským nebo pekingským zelím a podobně. Jedno max. dvě čerstvá nikoli sušená rajčátka lze téměř ke všemu (Vím, že ne každý má tu možnost z vlastní produkce a že ty ze suprmárketů a jiných překupníků jsou jako plastová atrapa, ale co už), jakou další zeleninu používáš jsi nespecifikoval...(Doplnit konkrétněji neuškodí.)
Jinak známá proháněčka a pěkně hnusná teda na mou chuť je např. šťáva z kvašeného zelí, tož rad tu je habaděj, je na Tobě si zaexperimentovat a přijít na to (Přeci jen nikdo ze zdejších s Tebou nežije tudíž je to jen velmi namátkové hádání.), jistě budeme rádi za každou referenci jak to probíhá.
Naposledy upravil(a) Syrovozrout dne stř bře 05, 2014 12:21, celkem upraveno 8 x.
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: stolice

Příspěvek od cepheus »

Tak to jsem to spatne pochopil - napsal jsi "muj denni rezim" to vyznelo jako pravidelne, tak sry za zmateni, aha uz to vidim - dnes, jo :).
Nicmene !:)
To info se neztrati, vedet, ze mak Ti jen pritizi v tomto smeru a muze byt i navykova srajda:).

Heled, zkus rano zacit tim, ze do sebe kopnes 1 litr cerstve vymackane (to je dulezity, necekat a z zhorkne) pomerancove stavy, garantuju Ti ze nebudes stihat a to kazdej Bozi den :D.
Pak po par hodkach normalne to co jis ted a jsi na to zvykly a bude dobre:).

Jo, to se taky rika, ze semena, orechy a suseny veci obecne je dobry namacet (jak a co presne netusim) aby nebyly nacisto mrtvy, oni ozijou, bez obav:), semena kdyz namocis jsou opet zivy, neni to jejich definitivni smrt to vysuseni (jak pise mylne rudo), jen jakasi forma hibernace u semen:).
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: stolice

Příspěvek od Syrovozrout »

smajliss píše:Já jsem si vytvořil takovou směs: syrovátka+kakao+ajurvédská káva .. a vždycky jak si to udělám, tak jdu do 15 minut na záchod :-D .. jako ne že bych dostal průjem ... stolice je naprosto v pohodě, ale zrychlí to jenom peristaliku střeva
No je zajímavý, že nepříliš čerstvé sušené syrovátko a práškové kakao taktéž ne zrovna nejnovější mělo u mě podobný efekt (šlo by vše buď brzo horem nebo dolem...) a to ani k tomu nemusela být žádná káva ani ajurvéda :D Stačilo třeba přisypat do jogurtu, jenže mě pak z toho bolívala hlava tak jsem se na to vykvajz. (Nicmeně jsem vám to tu prozradil až teď, abych nečůral proti větru.)
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
drn
Příspěvky: 20
Registrován: úte bře 04, 2014 13:16

Re: stolice

Příspěvek od drn »

uffff, tak dnes od půl čtvrté od rána už jsem byl 3x na velké. Po třech dnech konečně, začalo to mírnou křečí a to mně probudilo
(že by to tomu pomohlo 2 dcl červeného vína, co jsem si dal na noc?)

Teď ráno jsem si dal nalačno vodu s vymačkaným citronem a chystám se na šťávu z pomerančů, hned jak to dopíšu.
připravil jsem si litr ředěného jasmínového čaje na pití a až v poledne si hodlám udělat nějakou zeleninovou šťávu,
(okurka, řapíkatý celer, rajčata, kapie, mrkev, salát)
nevím co by bylo lepší, jestli v odšťavňovači, nebo jestli to může být rozmixovaný ve vitalife na totální kašičku a zředit jí vodou

JAk jsem tak četl příspěvky, asi jsem to přehnal s těmi ořechy, které jsem ani nenamáčel, a ty porce byli taky velké,
zjišťuju, že to asi už není tak jak u plnýho talíře brambor a velké stehno kuřete. Porce určitě zmenším.

co jsem doposud konzumoval (poslední týden):
suché: fíky, kešu (zmizelo mi něco málo přes kilo), vlašské ořechy, sušené rajčata, chio, sezam, kokos strouhaný, řasy, pohanka namočená
zelenina: řapíkatý celer, petržel, salát, rajče, paprika, špenát, květák, avokádo, salátovka, naklíčené mungo a adzuki
ovoce: 1 mango, pomeranče, banány, hmmm, moc ovoce ne asi v tom bude ten problém

tedy když tak to beru nazpět, poměr stravy bych asi dal do této rovnice:
50% - suché, 45% zelenina, 5% ovoce pokud nepočítám ranní vodu s citronem.
tak to bude asi špatný poměr :?
nebo i špatný výběr produktů?
Pravdou je, že teda pití mi moc nejde, docela málo piju, ale ty dva litry denně myslím dám
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: stolice

Příspěvek od rudo »

ouch suche CHIA ?

tak to bacha aby ta nezavreli za pokus o samovrazdu.

to absoilutne neexistuje chia musi rozmacat v obrovskom mnozstve vody niekolko hodin

tak to sa nedivim ze creva boli na strajku chia ti vytiahli vsetku vodu

ja mam za lyzicu chia na asi liter vody a flasou trepem casto nech sa to nelepoi dokopy a oc najlepsie rozmoci
5 2 8
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: stolice

Příspěvek od Lenuška »

odpověděl sis sám: špatné poměry, hodně suchého.
nezapomeň, že šťáva je v podstatě jídlo. klidně pij i při šťávových dnech.

nenamočené ořechy tě musely zalepit, zvlášťě chia, jak píše Ruda. ty vytáhnou vodu snad i z palce u nohy :mrgreen:

ke šťávám: nemusíš dávat hodně druhů dohromady, to pak ani nemá moc dobrou chuť. stačí max. tři druhy. nakonec zjistíš, že můžeš pít jeden den třeba mrkev řepa řapíkáč, další den okurek řapíkáč pampelišku, další den zase něco jiného.

ovoce odšťavňuj jen pro případ zácpy, jeho vláknina je velmi cenná a dobře stravitelná. Já šťavím skoro všechno, ale ovoce ne. tedy krom vína na podzim ke zburčení >:-)
drn
Příspěvky: 20
Registrován: úte bře 04, 2014 13:16

Re: stolice

Příspěvek od drn »

týýýý jóóóóo :shock: :shock: :shock:
tak to je síla, tak to už je asi jasnééé, já su teda vůůůůl
já tak miluju chia semínka, že si je dávám každý den, jen tak lžičkou, rád je rozkousávám,
kolikrát? to radši ani nenapíšu, bylo by to na zřízení si nového nicku na těchto stránkách, tak se stydím, inu nevěděl jsem to.

tak si dám asi 3 dny o šťávách,
ráno jsem si dal vodu s citronem, potom pomerančovou šťávu, teď hrušky rozmixované, zředěné a jasmínový zředěný čaj,
vylučovací potřeba zatím žádná za tu dobu nebyla, ani není,
další šťáva už bude zeleninová.

a pokud nenavštívim toaletu, večer bych zkusil šťávu z kysaného zelí, mám to rád, a už jsem si i koupil :wink:
kysané zelí můžu i samotné
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: stolice

Příspěvek od Syrovozrout »

To červené víno tomu mohlo napomoci svým způsobem - bývá totiž dost sířené, takže to může vydráždit trakt.
Tak neznamená to hodit všechny tu "suché" věci za hlavu, ale najít jim jejich místo, kontext - míru a meze.
(Každá věc se dá dělat blbě i správně:D Lepší to dělat nejdřív blbě a pak správně než naopak, ne? Aspoň jsou zkušenosti a namáháš si hlavu, přijdeš na věci na kterém bys bez pilování vynalézavosti v potížích, třeba ani neměl motivaci přicházet.)
Jinak při jakékoli těžkosti v trávení u mě fungují jablka (je jich hodně odrůd a stupňů zralosti, je třeba si vybírat), ne šťavené, prostě jak už to tu psala Lenuška - ovoce je lepší pojídat vcelku tak jak je - pokud není nějaký zvláštní důvod ke šťavení (Ščaví se např. proto, že zatímco kilo ovoce vyšťavíš a vypiješ, tak takové množství bys třeba ani na posezení nesnědl, kdyby bylo vcelku. Ne vždy je ale žádoucí to přehánět. Nicméně šťávová dieta to je zase něco jiného a mnohdy léčebného, i na chuť, ňam. Jaký máš zatím Ty důvod že ses pustil na tuhle dráhu? :) ) a nedoporučuju šťávy ani už větší množství ovoce na večer, to je lepší vzít něco mastnějšího nebo i eventuelně mléčného (ne mléko) pokud někdo jí.
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
drn
Příspěvky: 20
Registrován: úte bře 04, 2014 13:16

Re: stolice

Příspěvek od drn »

jj, :D máš pravdu, je lepší začít něco dělat blbě a zlepšovat se směrem k dokonalosti, než naopak být dokonalý
a postupně s tolerancí k ústupkům začít dělat věci čím dál víc blbě :D

proč jsem se dal na tuto dráhu? zjistil jsem, že jsem byl jak popelnice, jedl páté přes deváté, zapíjel pivem, kouřil 80 cigár denně.
pak jsem byl přiotráven kdysi mou dnes už ex přítelkyní a už to šlo postupně.
Přestal jsem kouřit ze dne na den, potom jsem přestal pít pivko a slivovici (teď jen občas - 1x za měsíc, ani to ne),
potom jsem vynechal veškeré pečivo a potraviny obsahující mouku, droždí.
následovala dělená strava, a to už zapracovala dospívající dcerka naočkovaná ze školy, díky akné a jejím údajným špekům :-)
jsme přešli na veganství a teď vitariánství. já se vlastně přizpůsobuju. Nebudu vařit a nakupovat jídlo pro každého zvlášť,
když jsme jen dva.
A tož jsme do toho spadli rovnýma nohama :D baví nás to, líbí se nám to a hlavně chceme to :delicacy: je to lepší
a chutnější než sójové výrobky.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: stolice

Příspěvek od cepheus »

Lenuška píše:ovoce odšťavňuj jen pro případ zácpy, jeho vláknina je velmi cenná a dobře stravitelná.
Leni jen uvedu na pravou miru - je obtizne stravitelna az nestravitelna, spis takova metla na streva:).

Kód: Vybrat vše

Vláknina je směs nestravitelných sacharidů, jde o nestravitelnou složku stěn rostlinných buněk. Nevstřebává se do krevního oběhu a nezasahuje do metabolických procesů v našem těle. V žaludku odolává agresivnímu působení trávicích kyselin a enzymů, v tenkém střevě se neštěpí a dostává se až do tlustého střeva.
Cize neco co lze protlacit i hrubsim sitem odstavnovace, neni to ve 100% slozeni to co si lidi mysli, ze vysypou do popelnice a stava 0% vlakniny, i ve stave je jeste porad vlaknina.
Jak morce travi vlakninu:) : https://www.facebook.com/najlepsipratel ... 7438522882
drn
Příspěvky: 20
Registrován: úte bře 04, 2014 13:16

Re: stolice

Příspěvek od drn »

- tak večer šťáva z kysaného Tuřanského zelí (3 sáčky)
- ráno v půl šesté voda s citronem
- v půl sedmé šťáva z pomerančů
na návštěvu toalety to nevypadá, cítím se nafoukle :?

9:45 tak zdá se, že už v pohodě :)
sice se cítím stále trochu nafoukle, není to ještě to pravé ořechové, ale velká potřeba už byla.

tak teď si to jen udržet, neucpat se a asi by bylo vhodné nějakou vnitřní pořádnou očistu, jak jsem se díval, je tu
plno receptů, návrhů, teď už jen vybrat tu nejlepší a asi bych šel i do nějaké radikálnější.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: stolice

Příspěvek od cepheus »

To vis ze jo, se prece vzdycky rikalo "devata ukaze", je treba nebyt nedockavej :D.
drn
Příspěvky: 20
Registrován: úte bře 04, 2014 13:16

Re: stolice

Příspěvek od drn »

:-D

JE MI FAJN, DOUFÁM, ŽE ZÍTRA PŮJDU ZAS :-D
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: stolice

Příspěvek od cepheus »

Tak to je radostna zvest - primo evangelium :D, spica, neni to az tak slozity jak se zpocatku zda, uvidis cas ukaze co Ti nejlip svedci:).
Kdyz se to nahodou zvrtne az moc, neni nic jednodussiho nez couvnout castecne zpet, nehledat hned zase dvacet jinych zazracnych diet, takovy zadny nejsou:).
Rovnovaha je oc tu bezi, o nic jinyho, doted se grilovalo, mejdan skoncil, a je treba myslet na tu svoji rozlamanou budku (obecne, samoze netusim jak si se zivil pred timto):).
drn
Příspěvky: 20
Registrován: úte bře 04, 2014 13:16

Re: stolice

Příspěvek od drn »

tak a dnes zas nic, a to byli jen šťávy a večer trochu syrového zelí :-(
Ráno voda s citronem, pak šťáva z jablek, dvátá hodina byla tentokrát opět mrtvá :-(

joooo, před tím to bnyli samé grilovačky, každý den uzeniny, jinak jsem se nehnul a den byl blbec, hromadu masa ,
den bez masa prostě neexistoval, ovoce vůbec žádný, zelenina pouze ke steaku a to nejraději kukuřici, ke klobáse kečup.
ffffuuuujjjjj, to sem byl asi pěkný čuně :-D
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: stolice

Příspěvek od cepheus »

Asi tak drniku:), presnej navod Ti nedam a kdo Ti rika co mas jist a jemu dela dobre (tudiz Tobe musi zarucene taky) je nesmysl na sestadvacatou, nejsme auticka co padaji z linky a opravujou se vsecky dotazenim uplne stejnyho sroubku:).

Jj, grilovacky ty k nam prisly jako tezka moda a napachyly strasny skody, dekuj Bohu ze si se probral vcas a jeste jsi zdravej, jen si hlidej nepadnout pro zmenu na druhou stranu do nejakyho (jakyhokoli) extremu co Ti kdo v "dobrym" umyslu radi.
Rika se ze idealni pomer syrovyho zelovoce oproti ostatnimu jidlu je 70-80%, mozna i min, ale zelovoc musi prevazovat.

Zamysli se proc je zdejsi forum tak nejednotny v nazorech a hadaji se v jednom kuse co je lepsi, jedni plivaji na zelovoc raw (to je tu ted nova rudo moda) jini plivaji na rohliky a jini zase na maso.
Maly help pro Tebe - jedni to prepiskli s masem(kulturisti), jini s rohlikama(vegetariani), treti zase s ovocem(fruitariani):).
Cune, necune, prepisknul si to, ted si jen hlidej neprepadnout do nejake silene diety:).
---------------------------------
K tomu ze si nebyl - zacpu nemas, ne ? No a stavy se vstrebavaji, do strev jde "nic" neni z ceho davat bobek, vetsinu toho uz vycuras, logika, ne ? Si to po sobe precti jeste jednou, z ceho bys ten bobek asi tak uplacal ?:).
Neni potreba se hned znepokojovat, dej si neco poradnyho k jidlu abys to vyvazil a on bude:)).
drn
Příspěvky: 20
Registrován: úte bře 04, 2014 13:16

Re: stolice

Příspěvek od drn »

hezkyyyyy m:-)
a víš že na tom pořád tak přemýšlím, jak a co nejlépe?
momentálně mně po tvé poslední větě napadlo "knedlo, zelo, vepřo" :-D
asi ale bez knedla a samozřejmě bez vepřovýho masa :-D kdysi jsme ho nahrazovali tím sójovým, ale už se nám omrzelo,
tak jsme to pak řešili raději tofu a nakonec raději cibulí nebo květákem.

Nicméně asi fakt nemá jít do extrému, raději hlídat se a mít to pod kontrolou a předem si určit své pravidla.
Těch 80% zelovoc se mi zdá být rozumné, nebál bych se jít i do 90% pokud by to mělo význam, ráno začínat ovocem, ovocnými šťávamy a končit den asi zeleninou,
nebo zeleninovou šťávou a v přicházející odpoledne stravu typu lehkých obědů opatrně a s rozumem.

co se týče zákusků, buchet, sladkostí, tak místo oplatek, miňonek, bábovek bych si udělal raději sladkosti z RAW receptů.
Dilema mám akorát v mléčných výrobcích, teď myslím převážně na dcerku, je mi proti srsti aby si něcio takového odepírala, určitě v jejím věku mléčné
výrobky mají své místo. Je plno shitů, kterým bych se vyhnul. Dle mého názoru je jogurt Holandia zdravý,
ale můžu se mýlit. Pravé kraví mléko asi už pro dospělého není jak jsem vyčetl a co se týká sýrů, nemám vůbec přehled.

Možná bych i použil nějaké zeleninové polévky třeba k obědu, protože od té doby co jím RAW, jsem strašně zmrzlý a i když mně
to donutilo spát v silných ponožkách a teplákách, stejně je mi zima až mi to někdy připadá, že mám nohy vystrčený z okna a budím se.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: stolice

Příspěvek od cepheus »

No, to jste jenom nahradili certa dablem, tohleto svinstvo (soja, tofu "maso" pry uz tak zdravy neni jak se kdysi tvrdilo vrchem dolem:).
Klidne si vrabcaka se zelim dej a hezky komplet s knedlema, staci 2, nemusi jich byt hned 8, zdibec vonave pecinky (ne uzeninu, to je ultrasracka) a kopa zeli k tomu, vubec nic tim nepokazis:).
Akorat se tim zase neladuj kazdej den, strkej mezi to hojne ocistny dny jako to delas ted:). Ono taky citrusy v zime neni znacka ideal, jen to byl nejlepsi zpusob jak Te zbavit co nejrychleji zacpy.

Uplne jednoduse - dneska jsou (Bohu zel) jidla ktery jsou "nutne zlo" a jediny zpusob jak z nich tu lepsi cast dostat je je zbastit jak jsou (tuky potrebujem, cukry taky, neco z chleba a rohliku urcite taky, o zelovoci nemluvim), ale ! mezitim cistit a zase cistit:).
Ti co to vsecko hned zahazujou a v slepe vire (nic jinyho to neni) basti jen jeden druh jidla tak cas od casu zkolabujou (na vyjimky), dojedou na aroganci a ignorantstvi extremnich dietaru.
Vylijou vanicku se sajrajtem, ale i s ditetem, uz svita proc (+-) zlaty stred ?
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: stolice

Příspěvek od Syrovozrout »

Jste si jisti v tom, jestli vycítíte správně co to právě vaše originální tělo ne/potřebuje v daný okamžik?
Umíte vyhodnotit a vypořádat se s tím na co máte chuť?
Záleží vám na kvalitě (aby to nebyly náhražky, ale radši méně co do kvantity zato o to více jakostního) nebo máte jiná omezení?

Souhlasím zhruba s tím, co napsal Ceph ohledně procent kde by se měla pohybovat v dlouhodobém průměru syrovost - dokonce bych byl ještě benevolentnější - dle zkušenosti pro dlouhodobé udržení zdraví postačí prostá většina - tedy alespoň 51% - neboli převažující (počítáno v týdenním průměru nikoli denním - což i může v krajním případě znamenat třeba jeden den výrazně víc tak, druhej třeba zas opačně.). Což ovšem není režim léčebný.
ALE...Nejdříve bych vyzkoušel nepřerušovaně syrově kupříkladu dva týdny na striktních 100% - Spíše v nadbytku množství, protože jinak může dojít k zajímavému efektu "energetického šoku" - (nejde o náhlý deficit nějakých prvků - tak rychle by vznikl málokterý - ale čistě jen o nerovnováhu příjem/výdej "kalorií") z náhlé změny - krátkodobě, čímž se poněkud změní biochemie těla a vnímání, co mu bude dělat dobře a co najednou ne, atd. a teprve potom zkoušet k tomu přidávat postupně nesyrové (každé si zvlášť nově vyhodnotit a zapamatovat co co dělá a jak to ne/kombinovat a kde v průběhu dne a týdne se to ne/hodí) a tím se dostat k dlouhodobě udržitelnějšímu poměru, kdy nehrozí tolik, že by něco chybělo (Ale eliminovat tohle riziko úplně nelze.). Přeci jenom každý to máme jinak, nejde to paušalizovat. Tolik ke strategii.
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: stolice

Příspěvek od cepheus »

Myslis naucit se plavat rovnou skokem do vody ? No, nevim ..
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: stolice

Příspěvek od Syrovozrout »

Nené, ne kvůli tomu, "házení do vody" není tím důvodem, proč třeba zrovna takhle.
Důvodem je, aby bylo srovnání (mezi čistě syrovým režiMem - ale jen krátkodobě během kterého se může změnit ta biochemie těla a vnímání toho... Ta samá strava po tomto procesu nemusí působit stejně jako předtím. Nebo si toho nebylo možno všimnout, protože to nebylo "čistě". 100% syrově po dobu max. pár týdnů není zas takový extrém jak se může zdát pokud to bude zaprvé PESTRÉ A ZA DRUHÉ V DOSTATKU.).

Dodatek: Strava nestrava - prostě nemůže za všechno...
Naposledy upravil(a) Syrovozrout dne sob bře 08, 2014 0:13, celkem upraveno 1 x.
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
drn
Příspěvky: 20
Registrován: úte bře 04, 2014 13:16

Re: stolice

Příspěvek od drn »

no těch 14 dní totální vitaránie mám právě za sebou, cítím se psycho skvěle, no tělo bolí, bolí záda, krk,
hlava. Jel jsem dnes k vyhlášenému masérovy a sdělil mu mé problémy s bolením. chodím k němu jednou za čtvrt, za půl roku
a pamatuje si mně, nikdy jsme nějak nekonverzovali. Jak mi ohmátl záda, otázal se, co se stalo, že to mám vše strašně ztuhlý,
že jsem to tak nikdy neměl, jestli nějaká psychika nebo jestli jsem nezměnil stravu, dietu nebo něco.
tak jsem u řekl, že jsem přešel a už přes 14 dní su na syrovém, nevařeném. Lámal mě kolenama, skákal po mně, ale vše se mu povolit nepovedlo.
Říkal, že to bylo asi dost velký šok pro to tělo a když zjistil, že jsem neměl ještě žádnou očistu jater, ledvin a tlustého střeva,
řekl, že jsem měl začít buď před přechodem na novou stravu, nebo zároveň s ní s očistou, tělo by prý bylo lépe připraveno.
Tož zase něco NOVÉHO :-D
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: stolice

Příspěvek od rudo »

drn píše:no těch 14 dní totální vitaránie mám právě za sebou, cítím se psycho skvěle, no tělo bolí, bolí záda, krk,
hlava. Jel jsem dnes k vyhlášenému masérovy a sdělil mu mé problémy s bolením. chodím k němu jednou za čtvrt, za půl roku
a pamatuje si mně, nikdy jsme nějak nekonverzovali. Jak mi ohmátl záda, otázal se, co se stalo, že to mám vše strašně ztuhlý,
že jsem to tak nikdy neměl, jestli nějaká psychika nebo jestli jsem nezměnil stravu, dietu nebo něco.
tak jsem u řekl, že jsem přešel a už přes 14 dní su na syrovém, nevařeném. Lámal mě kolenama, skákal po mně, ale vše se mu povolit nepovedlo.
Říkal, že to bylo asi dost velký šok pro to tělo a když zjistil, že jsem neměl ještě žádnou očistu jater, ledvin a tlustého střeva,
řekl, že jsem měl začít buď před přechodem na novou stravu, nebo zároveň s ní s očistou, tělo by prý bylo lépe připraveno.
Tož zase něco NOVÉHO :-D
v podstate si to napisal inymi slovami na tvojom denniku velka zmena pre telo ktore nebolo pripravene
a ano rozne mini ocisty su potrebne

v podstae je vyhodne neskcit do suroveho ale radsej zostat naprikald na varenej zelenine a 1 den v tyzdni nic nejst a dat si sanku albo klystyr aj rano ked sa neje a aj na druhy den rano po nejedacom dni a toto dodrzaovt kazdy tyzdne telo sa pohne.
5 2 8
drn
Příspěvky: 20
Registrován: úte bře 04, 2014 13:16

Re: stolice

Příspěvek od drn »

NO myslel som, že očista je inačí level, že to s tým nesúvisí :-D
tož asi budem muset konat pre své zanerádene telo viac, nez len jest zdravo :-/
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: stolice

Příspěvek od cepheus »

drn píše:Říkal, že to bylo asi dost velký šok pro to tělo a když zjistil, že jsem neměl ještě žádnou očistu jater, ledvin a tlustého střeva,
řekl, že jsem měl začít buď před přechodem na novou stravu, nebo zároveň s ní s očistou, tělo by prý bylo lépe připraveno.
Bez komentare :wink: ..
Podekuj maserovi a klanej se mu kdykoli jej potkas, ze Ti pres nej tuhle informaci shury poslali :D, kdyz kdysi jeden znamy pustar napsal na adresu nekterych vitarian-skalniku, ze NE kazdy ma na 100% vita raw a telo musi byt na prechod na vita NAPRED dokonale cisty = pripraveny, tudiz pust (TOP ocista co znam) musi byt predstupnem vita, nikdy naopak, to byl tady tehda peknej rachot:).

Velmi opatrny az omezeny souhlas s rudou - jednickama pustama pro zacatek nemuzes vubec nic nepokazit, jenom spravit:).
(vsecko souvisi se vsim)
drn
Příspěvky: 20
Registrován: úte bře 04, 2014 13:16

Re: stolice

Příspěvek od drn »

tož Ruda, daj trošjku viac info :)
a čo je to "sanku"?
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: stolice

Příspěvek od rudo »

drn píše:tož Ruda, daj trošjku viac info :)
a čo je to "sanku"?
Sankprakshalana

alebo v angline SWF = Salt Water Flush

v podstae sa pije tepla patricne osolena voda a cvici sa specialne cviky az kym z teba zadnym otvrom nejde uz len cista voda.

podrobny popis je v Lysbethovi ale SWF je popisane vsade na nete
5 2 8
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: stolice

Příspěvek od Katarína »

cepheus píše:Lidicky neblaznete hned s cervama, kdyz nevim tak mlcim, nebo reknu "nevim" a nestrasim jej hned s parazitem :D))).
Upecte si v troube dve nohavice makoveho zavinu, (bohate maku a povidel) a garantuju Vam vsem, ze budete mit zacpu celou dobu nez jej zkonzumujete :) .
Mak je tu onim vinikem zacpy, respective morfiny - znecitlivi strevo a tim pribrzdi peristaltiku, nebudu delat chytryho, mam to jenom uz za sebou, tak vim kde je asibka :).

Tu mas nejake poctenicko, vysledek si uz dopocitej sam, se drz :D.

Kód: Vybrat vše

Vedle toho tlumí dráždění ke kašli a snižuje aktivitu hladkého svalstva (takže způsobuje např. zácpu, zadržování moče, u žen může způsobit sterilitu).
http://www.botanika.borec.cz/mak_sety.php
Cize staci vypustit chlastani opia (mako-mlika) https://www.google.cz/search?q=makov%C3 ... ko%20opium a budes zase jako rys:).
Cephe, musim sa maku zastat. Predchadzajuce roky som ho skoro ani nejedla, ale zhodou okolnosti ho posledne dva tyzdne jedavam skoro denne. 6 kopcovitych polievkovych lyzic mletého maku zaliatych na noc vodou. "Mlieko" (jedna - dve salky) rano vypijem a mak zjem s jednym druhom ovocia. Na velku chodim 2-3x denne.

Ale je samozrejme obrovsky rozdiel medzi cerstvym makom a makovym zavinom. Na ktorom mi osobne najhorsi nepripada tepelne upraveny mak, ale hlavne to cesto...

A este je velmi dolezite, co vsetko okrem toho zavinu jes. Na vitarianskej strave nie je na zapchu dovod. Aj pocas 40 dnoch len na stavach, castokrat riedenych este aj vodou, mi rozpustna vlaknina v nich stacila na to, aby som chodila na velku 1-2x denne.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: stolice

Příspěvek od cepheus »

Aha, a to je zajimavy poznatek, muze byt zpusobeno kombinaci testo + smes maku se svestkovymi domacimi povidly + tepelna uprava, vida, kazdy mame jinou vlastni zkusenost:).
Na tom co jis "normalne" (prubezne) jiste taky bude zalezet, ja chodim na wc-ko pravidelne 1x-2x denne uz roky, ale s tim zavinem to prave bylo o neco horsi - "pricpane":).

Dekuji Ti za Tvuj nazor, nekdy to prilezitostne proverim bez tech tepelnych uprav, taky asi v Tvym pripade hraje i velkou roli to namoceni pres noc (doporucuje se obecne u semen a susenych veci):).
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: stolice

Příspěvek od rudo »

opiaty su v obilninach a teda samozrjeme vo vsetkcyh mukovych vyrobkoch
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: stolice

Příspěvek od cepheus »

A Ty mas muku v hlave, ale rekl bych ze rovnou brouky ..
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: stolice

Příspěvek od bukaj »

rudo píše:opiaty su v obilninach a teda samozrjeme vo vsetkcyh mukovych vyrobkoch
Krásně to vyznívá i z názvu - gluten peptide = gluteomorphin, casein peptide = casomorphine
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: stolice

Příspěvek od rudo »

bukaj píše:
rudo píše:opiaty su v obilninach a teda samozrjeme vo vsetkcyh mukovych vyrobkoch
Krásně to vyznívá i z názvu - gluten peptide = gluteomorphin, casein peptide = casomorphine

jj, chudak makovnik, schytal to za vsekty kolace ako obetny baranok

a co taky krasny gulaty moravsky kolac - 4x1/4kruh ked makovnik je len jedna 1/4

tam by bol vinny cely kruh alebo bol by 3/4 nevinny ?
5 2 8
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: stolice

Příspěvek od Fiona »

Mam takovy delikatni problem, a celkem urgentni :mrgreen: Nevite nekdo co rozpousti hovno?

Neni to ve streve, uz je to v zachode. Ale povedlo se velike, a seklo se to v takovem tom ohybu co tudy odteka voda. Udelala jsem si z raminka na saty takovy hak a prostourala to tam, takze zvenku uz to vypada ciste, ale asi jsem se nedostourala az na konec, protoze voda sice odteka, ale ten zachod jinak uz nic moc nebere. A kdyz se to necha odstat, tak se ta voda zabarvi :roll:

A zrovna dneska, kdyz cekam dulezitou navstevu :oops:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: stolice

Příspěvek od cepheus »

Vsecko bio (vlasy, nehty a podobny bordel v odpadu) spolehlive rozpusti hydroxid (louh) sodny v takovych tech pecickach.
https://www.google.cz/search?q=hydroxid ... 42&bih=594
Ale bojim se ze hovno co popisujes mu da celkem praci, ale asi jinou moznost nemas, zasypat, promichat a nechat co nejdyl pusobit :D.

Jsou i kyseliny, ale to je uz snad prodej na zvlastni povoleni (to se v tom pak rozpusti normalne cely neboztici i s hovnem, nazev mi ted vypadnul).
(tak, nez jsem to tu nasel mas koukam dalsi hodinu v coudu) :|
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: stolice

Příspěvek od Zdeníno »

V některých drogerkách se prodávají takový asi 2m spirálový dráty, kterými se ucpanej kanál ručně prošťuchuje. Ale dá se použít i silnější elektikářskej drát či nějaké ocelové lanko nebo tak něco. Hydroxid potřebuje nějaký čas a kyselina může prožrat plast (pamatuju si kdysi, kterak v práci bába uklízečka nalila do umyvadla kyselinu, protože bylo ucpaný, a když si pak šel ček umejt ruce, pak mu to chcalo ze sifonu pod umyvadlem na nohy :)).


Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: stolice

Příspěvek od rudo »

do pitnej vody se nesere ! to mas pripomienku zhora !

co nejdes na zahradu na kompost
5 2 8
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: stolice

Příspěvek od Janek »

Zdeníno píše:V některých drogerkách se prodávají takový asi 2m spirálový dráty, kterými se ucpanej kanál ručně prošťuchuje. Ale dá se použít i silnější elektikářskej drát či nějaké ocelové lanko nebo tak něco. Hydroxid potřebuje nějaký čas a kyselina může prožrat plast (pamatuju si kdysi, kterak v práci bába uklízečka nalila do umyvadla kyselinu, protože bylo ucpaný, a když si pak šel ček umejt ruce, pak mu to chcalo ze sifonu pod umyvadlem na nohy :)).
To myslis certa, ma to nakonci klicku na protoceni a ten je na odpady, jsou az 20 metrove a na vrtacku atp... na ucpany hajzl funguje nejlip gumovy zvon :-)

Zrejme je to hodne stary hajzl a tvrda voda a je tam 1 cm nanos sanitru (kamene) v koleni, pripadne spatne udelane, jinak se tam nema sebemazlavejsi hov.no jak zachytit... A louh obvykle nerozpousti plasty a keramiku uz vubc ne :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: stolice

Příspěvek od rudo »

5 2 8
Odpovědět