zdravotni problem vitariana

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

tlapka
Příspěvky: 15
Registrován: pát úno 07, 2014 10:40

zdravotni problem vitariana

Příspěvek od tlapka »

Zdravim vsechny a budu vam moc vdecna,kdyz mi poradite... :D
Jsem vegetarian,ale ted jsem se rozhodla,asi pred mesicem,ze bych chtela zkusit byt vitarianem,prestala jsem kourit,pit kavu a je mi bezvadne,ale co me trapi je vecny prujem,to myslim,ze by mohl byt vetsi prijem orechu,jaxem cetla a ted se pridalo zvlastni motani hlavy,coz me obtezuje,telo mi rika,ze se neco deje a nemuzu prijit na to,co. Jim hodne ovoce,zeleniny,klicim,susim chleba z jecmene,pohanky,jim kase s neprazenym kakem.myslim,ze ruznorode to mam dost,ale nevim si rady.jestli neco delam spatne.chodim behat,cvicim jogu....

tak prosim za jakoukoliv radu. Moc diky tlapka
tlapka
Příspěvky: 15
Registrován: pát úno 07, 2014 10:40

Re: zdravotni problem vitariana

Příspěvek od tlapka »

O tom jsem neslysela a zatim ani zadny detox jsem nezkousel :wink: a..v cem to spociva? :D. Diky
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: zdravotni problem vitariana

Příspěvek od smajliss »

ráno nebo po jídle ? kolikrát denně ?
tlapka
Příspěvky: 15
Registrován: pát úno 07, 2014 10:40

Re: zdravotni problem vitariana

Příspěvek od tlapka »

smajliss píše:ráno nebo po jídle ? kolikrát denně ?
rano,to bylo normal i pred zahajenim vitarianstvi,pak nekdy po jidle,noo...v prumeru 2x denne :D
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: zdravotni problem vitariana

Příspěvek od smajliss »

ono je mnohá zelenina diuretická .. někteří tomu říkají detoxikaci, ale spíše je to pouze vylučování vody z těla .. je možné, že jíš hodně potravin z tohodle seznamu ?

http://www.blog-fitness.cz/fitness-clan ... mi-ucinky/
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: zdravotni problem vitariana

Příspěvek od rudo »

mozes to rozpisat co myslis :

susim chleba z jecmene pohanky a co znamenaju tie kase ?
5 2 8
tlapka
Příspěvky: 15
Registrován: pát úno 07, 2014 10:40

Re: zdravotni problem vitariana

Příspěvek od tlapka »

smajliss píše:ono je mnohá zelenina diuretická .. někteří tomu říkají detoxikaci, ale spíše je to pouze vylučování vody z těla .. je možné, že jíš hodně potravin z tohodle seznamu ?

http://www.blog-fitness.cz/fitness-clan ... mi-ucinky/
tak jsem to precetla,myslim,ze z tema potravinama,co tam jsou napsane,to nejak neprehanim,salaty jim,odstavnuju zeleninu,ale myslim,ze nee,nejak strasne moc.,ale kazdopadne mnohem vic,nez kdyz jsem zacala s vitarianstvim.dekuju za pomoc
tlapka
Příspěvky: 15
Registrován: pát úno 07, 2014 10:40

Re: zdravotni problem vitariana

Příspěvek od tlapka »

rudo píše:mozes to rozpisat co myslis :

susim chleba z jecmene pohanky a co znamenaju tie kase ?
rudo píše:mozes to rozpisat co myslis :

susim chleba z jecmene pohanky a co znamenaju tie kase ?
jasne,ze muzu,kase co me nejvic chutnaji jsou raw kase od firmy iswari,moc dobre a jelikoz jsem do ted kupovala veskere slane veci od firmy lifefood,taxem si rekla,ze to zkusim udelat sama a jde to,namelu jecnem,pridam pohanku,susene rajcata,kmin,panensky olej,vodu,bazalku,jak ti to chutna a dam do touby na 40 stupnu tak na 4hodiny..tak asi tak..jsem zacatecnik..
:)
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: zdravotni problem vitariana

Příspěvek od smajliss »

tlapka píše:
smajliss píše:ono je mnohá zelenina diuretická .. někteří tomu říkají detoxikaci, ale spíše je to pouze vylučování vody z těla .. je možné, že jíš hodně potravin z tohodle seznamu ?

http://www.blog-fitness.cz/fitness-clan ... mi-ucinky/
tak jsem to precetla,myslim,ze z tema potravinama,co tam jsou napsane,to nejak neprehanim,salaty jim,odstavnuju zeleninu,ale myslim,ze nee,nejak strasne moc.,ale kazdopadne mnohem vic,nez kdyz jsem zacala s vitarianstvim.dekuju za pomoc
úplně nejvíc je asi okurka a zelí .. zkus je na pár dní vynechat :wink:
tlapka
Příspěvky: 15
Registrován: pát úno 07, 2014 10:40

Re: zdravotni problem vitariana

Příspěvek od tlapka »

Ok,zkusim a vynecham,dik
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: zdravotni problem vitariana

Příspěvek od smajliss »

ono když jíš syrově, tak všechno obsahuje vodu a různé kyselinky, tak se ta pravděpodobnost průjmu zvyšuje .. na konvenčnější stravě je to naopak .. takový chleba krásně naopak vodu do sebe vcucne a je spíše antiprojímavý .. tak si tu stravu musíš nějak vybalancovat :br
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: zdravotni problem vitariana

Příspěvek od rudo »

tlapka píše:
jasne,ze muzu,kase co me nejvic chutnaji jsou raw kase od firmy iswari,moc dobre a jelikoz jsem do ted kupovala veskere slane veci od firmy lifefood,taxem si rekla,ze to zkusim udelat sama a jde to,namelu jecnem,pridam pohanku,susene rajcata,kmin,panensky olej,vodu,bazalku,jak ti to chutna a dam do touby na 40 stupnu tak na 4hodiny..tak asi tak..jsem zacatecnik..
:)
mysis suche zrno jacmena a pohanky pomeles trchu to rozmocis vodou a olejom a susis ?

to by som nejedol za ziadnu cenu.

tie zrna v takom stave su podla mna nestravitelne.

vysusovanie na 40C je taka ideologia pre predaj akoze vitarianskych potravin

ale ked sa nad tym skutocne zamyslis, to co je na tom zive ?

Myslym ze spadas do kategorie ludi co boli vegetariani a mysleli si ze maju strvu zdravu, pritom v podstate jedli obylie a sucsene ovocie a orechy

telo ti povedalo ze toto zdrave nie je a ze sa mas posunut a presla si na vita
ale s povodnou mukovou vegetarianskou filozofiou ze strava to je obilie

ak sa ti nepodari dat telo do stavu zdraviu,

skus na minimalne 3 tyzdne prejst na system ked nebudes jest absolutne nic okrem zeleniny a nebij sa tu zeleninu varit vo voide

daj si prestavku od votarianstva a bude vegetarain vareny ale taky skutocny vegetarian == vegetable == zelenina

nie mukarian.
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: zdravotni problem vitariana

Příspěvek od rudo »

smajliss píše:ono když jíš syrově, tak všechno obsahuje vodu a různé kyselinky, tak se ta pravděpodobnost průjmu zvyšuje .. na konvenčnější stravě je to naopak .. takový chleba krásně naopak vodu do sebe vcucne a je spíše antiprojímavý .. tak si tu stravu musíš nějak vybalancovat :br
ja si vibec nemyslym ze je to vida ktora rozhoduje o prujmoch , nadbyticna vida sa cura von inym mechanizmom

prujem su alebo bakterie alebo su to nestravitelne a drazdive potraviny ktore telo odmieta.
5 2 8
Uživatelský avatar
Lekno
Příspěvky: 174
Registrován: sob lis 16, 2013 13:57

Re: zdravotni problem vitariana

Příspěvek od Lekno »

Sem som dal do komentara mozne problemy "Lecebna detoxikace": linka
tlapka
Příspěvky: 15
Registrován: pát úno 07, 2014 10:40

Re: zdravotni problem vitariana

Příspěvek od tlapka »

smajliss píše:ono když jíš syrově, tak všechno obsahuje vodu a různé kyselinky, tak se ta pravděpodobnost průjmu zvyšuje .. na konvenčnější stravě je to naopak .. takový chleba krásně naopak vodu do sebe vcucne a je spíše antiprojímavý .. tak si tu stravu musíš nějak vybalancovat :br
Zatim opravdu koumam,co mi dela dobre,co ne...ale mas pravdu,nejak to vybalancovat a bude to dobry...
:D. Ale porad,proc se mi zacala motat hlava,neni to nejak sileny,az tento tyden to zacalo a v tomto tydnu to bylo dva dny,vzdy jen na chvilku,ale neprijemny to je...co jsem cetla na netu,snad ze by to mohlo schazet zelezo? :br :D
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: zdravotni problem vitariana

Příspěvek od smajliss »

Je to trochu věštění z křišťálové koule, ale když máš průjem, tak motání hlavy může být z dehydratace, ne ?.. nebo se často spojuje motání hlavy s krční páteří nebo nízkým tlakem :br
tlapka
Příspěvky: 15
Registrován: pát úno 07, 2014 10:40

Re: zdravotni problem vitariana

Příspěvek od tlapka »

smajliss píše:Je to trochu věštění z křišťálové koule, ale když máš průjem, tak motání hlavy může být z dehydratace, ne ?.. nebo se často spojuje motání hlavy s krční páteří nebo nízkým tlakem :br
ja jsem myslim,co se techto veci tyce velkej optimista,ta strava me bavi,je mi dobre,cejtim se sqele...ale proste myslim,ze sem tam se nakej problem vyskytnout muze....samozrejme pokud by to setrvavalo,neco podniknu..
:br
tlapka
Příspěvky: 15
Registrován: pát úno 07, 2014 10:40

Re: zdravotni problem vitariana

Příspěvek od tlapka »

rudo píše:
tlapka píše:
jasne,ze muzu,kase co me nejvic chutnaji jsou raw kase od firmy iswari,moc dobre a jelikoz jsem do ted kupovala veskere slane veci od firmy lifefood,taxem si rekla,ze to zkusim udelat sama a jde to,namelu jecnem,pridam pohanku,susene rajcata,kmin,panensky olej,vodu,bazalku,jak ti to chutna a dam do touby na 40 stupnu tak na 4hodiny..tak asi tak..jsem zacatecnik..
:)
mysis suche zrno jacmena a pohanky pomeles trchu to rozmocis vodou a olejom a susis ?

to by som nejedol za ziadnu cenu.

tie zrna v takom stave su podla mna nestravitelne.

vysusovanie na 40C je taka ideologia pre predaj akoze vitarianskych potravin

vis,ja jsem se sem zaregistrovala proto,aby mi nekdo poradil,ne aby mi nekdo hanil moje rozhodnuti,nebo aby tady moralizoval,to mi vazne nepomuze,tak mi aspon pomoz tim,ze uz mi sem psat nebudes..dekuju..a 3 tydny na zelenine,to bych zase nechtela zazit ja..je spousta dobrot na ,ktere sou raw...nehlede na to,ze vegetarianem jsem 16 let...








ale ked sa nad tym skutocne zamyslis, to co je na tom zive ?

Myslym ze spadas do kategorie ludi co boli vegetariani a mysleli si ze maju strvu zdravu, pritom v podstate jedli obylie a sucsene ovocie a orechy

telo ti povedalo ze toto zdrave nie je a ze sa mas posunut a presla si na vita
ale s povodnou mukovou vegetarianskou filozofiou ze strava to je obilie

ak sa ti nepodari dat telo do stavu zdraviu,

skus na minimalne 3 tyzdne prejst na system ked nebudes jest absolutne nic okrem zeleniny a nebij sa tu zeleninu varit vo voide

daj si prestavku od votarianstva a bude vegetarain vareny ale taky skutocny vegetarian == vegetable == zelenina

nie mukarian.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: zdravotni problem vitariana

Příspěvek od cepheus »

Nedej se jim v zadnym pripade vykolejit, on tu je takova smesna figura nikdo nevi proc tu je a vrha se ustavicne na nove prichozi a vymyva jim ihned hlavy (tem co se daji) jakousi divnou tukovou dietou, idealne slaninou, tunakama z konzerv, vejci a podobnymi nesmysly.
Fruktoza pry podle nej skodi uplne nejvic (mysleno jako veskere ovoce), no .. skoda komentare.
Vyyslechni si napred vic nazoru, pozor na zdroje informaci rudovo typu. Good luck :-).
Uživatelský avatar
LenkaH
Příspěvky: 343
Registrován: úte črc 09, 2013 13:28
Bydliště: Averill Park, NY

Re: zdravotni problem vitariana

Příspěvek od LenkaH »

smajliss píše:Je to trochu věštění z křišťálové koule, ale když máš průjem, tak motání hlavy může být z dehydratace, ne ?.. nebo se často spojuje motání hlavy s krční páteří nebo nízkým tlakem :br
Dobre vesteni:)..ja se s tim potykala na zacatku...kdyz jsem se dobrovolne vzdala sacharidu, chodila jsem casto curat, inzulin trochu zadrzuje vodu, takze na low carb se clovek dehydratyje snadno...krome motani hlavy to muze byt bolest hlavy, krece....nevim jestli ten prujem je pricinou toho motani hlavy nebo spolecnym znakem (2x denne neni zadna hruza..) ale hodne pij a neboj se vic solit.
tlapka
Příspěvky: 15
Registrován: pát úno 07, 2014 10:40

Re: zdravotni problem vitariana

Příspěvek od tlapka »

cepheus píše:Nedej se jim v zadnym pripade vykolejit, on tu je takova smesna figura nikdo nevi proc tu je a vrha se ustavicne na nove prichozi a vymyva jim ihned hlavy (tem co se daji) jakousi divnou tukovou dietou, idealne slaninou, tunakama z konzerv, vejci a podobnymi nesmysly.
Fruktoza pry podle nej skodi uplne nejvic (mysleno jako veskere ovoce), no .. skoda komentare.
Vyyslechni si napred vic nazoru, pozor na zdroje informaci rudovo typu. Good luck :-).
jeee,to je krasna zprava po ranu!!!Supper,uz na nej reagovat nebudu,je to nakej zoufalec,kterej nema paru,co pise...ale co....opravdu moc dik,ze,jsi mi otevrel oci!!!pekny den
:br
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: zdravotni problem vitariana

Příspěvek od cepheus »

I Tobe pekny den:).
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: zdravotni problem vitariana

Příspěvek od Lenuška »

LenkaH píše:
smajliss píše:Je to trochu věštění z křišťálové koule, ale když máš průjem, tak motání hlavy může být z dehydratace, ne ?.. nebo se často spojuje motání hlavy s krční páteří nebo nízkým tlakem :br
Dobre vesteni:)..ja se s tim potykala na zacatku...kdyz jsem se dobrovolne vzdala sacharidu, chodila jsem casto curat, inzulin trochu zadrzuje vodu, takze na low carb se clovek dehydratyje snadno...krome motani hlavy to muze byt bolest hlavy, krece....nevim jestli ten prujem je pricinou toho motani hlavy nebo spolecnym znakem (2x denne neni zadna hruza..) ale hodne pij a neboj se vic solit.
zkus přidat hořčík, mně se taky často motala palice skrzevá nízký tlak, po doplnění hladiny hořčíku to přestalo, i když tlak je stále nižší.
tlapka
Příspěvky: 15
Registrován: pát úno 07, 2014 10:40

Re: zdravotni problem vitariana

Příspěvek od tlapka »

Lenuška píše:
LenkaH píše:
smajliss píše:Je to trochu věštění z křišťálové koule, ale když máš průjem, tak motání hlavy může být z dehydratace, ne ?.. nebo se často spojuje motání hlavy s krční páteří nebo nízkým tlakem :br
Dobre vesteni:)..ja se s tim potykala na zacatku...kdyz jsem se dobrovolne vzdala sacharidu, chodila jsem casto curat, inzulin trochu zadrzuje vodu, takze na low carb se clovek dehydratyje snadno...krome motani hlavy to muze byt bolest hlavy, krece....nevim jestli ten prujem je pricinou toho motani hlavy nebo spolecnym znakem (2x denne neni zadna hruza..) ale hodne pij a neboj se vic solit.
zkus přidat hořčík, mně se taky často motala palice skrzevá nízký tlak, po doplnění hladiny hořčíku to přestalo, i když tlak je stále nižší.
jj,nizky tlak mam taky,ale nikdy se mi hlava nemotala,tak me to vystrasilo..je fakt,ze nesolim vubec,nemam potrebu..s tim prujmem,dnes jsem si v cajovne koupila caj na zklidneni tlusteho streva,tak zkusim taky,...vsechny rady beru k srdci..dik
:br
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: zdravotni problem vitariana

Příspěvek od Standa K. »

Lenuška píše:
LenkaH píše:
smajliss píše:Je to trochu věštění z křišťálové koule, ale když máš průjem, tak motání hlavy může být z dehydratace, ne ?.. nebo se často spojuje motání hlavy s krční páteří nebo nízkým tlakem :br
Dobre vesteni:)..ja se s tim potykala na zacatku...kdyz jsem se dobrovolne vzdala sacharidu, chodila jsem casto curat, inzulin trochu zadrzuje vodu, takze na low carb se clovek dehydratyje snadno...krome motani hlavy to muze byt bolest hlavy, krece....nevim jestli ten prujem je pricinou toho motani hlavy nebo spolecnym znakem (2x denne neni zadna hruza..) ale hodne pij a neboj se vic solit.
zkus přidat hořčík, mně se taky často motala palice skrzevá nízký tlak, po doplnění hladiny hořčíku to přestalo, i když tlak je stále nižší.
stokrát podepisuju - hořčík, hořčík a zase hořčík !!! časté čůrání (jak ve dne tak v noci), křeče... jednoznačný projev nedostatku hořčíku - osobní trpké zkušenosti
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

zdravotni problem vitariana

Příspěvek od Janek »

Kdyz jsem se teno tyden prejedl melounem, tak jsem potreboval neustale na malou, kdyz mas prujem, tak to je spise ve strave neco, s cim si telo neporadilo, at uz bakterie, nebo jedy nebo cosi nestravitelneho? Reseni - zmena slozeni, nebo ne?

Nicmene me napada pratele recnicka otazka: jaky smysl (a kvalitu) asi tak bude mit syrova strava, kdyz do sebe musite cpat ruzne suplementy? Co je na nich asi tak prirodniho? Ja mimo vitaminu c (ktere si clovek a morce na rozdil od ostatnich neumi syntetizovat) a q10 (tak 2x za rok) je neuznavam... Anebo snad maji pilulky neco spolecneho s prirodou? Viz ale nejen viewtopic.php?t=246#p170103

Ono spousta lidi (ciace mohu dohledat) uz delsi dobu rika: nezerte prumyslove kureci a veprove... Ale uz nedodavaji, ze prumyslova zelenina a ovoce na tom neni o mnoho lepe, mozna jeste hure (coz pochopite, az si neco kusite vypestovat, bez chemie vam to nevyroste tak jako v supermarketu). Takze kdyz se prejis zeleniny a ovoce, ktere si sam(a) nevypestujes, a nemusis se nakonec ani prejist, staci jen citlivejsi organismus (a ze na veg ci vita asi neprechazeji prave lidicky bez problemu, ze?), muzes do sebe dostat dostavat dobrou davku svinstva a telo, nez si zvykne, nejak reaguje... Na velke svinstvo se prijde opravdu jen velmi sporadicky a asi jen u velkych batchu na trh umistovanych, prave ty batche od malych a lokalnich zemedelcu mohou byt uplne nedohledatelne... Ostatne ale nejen viz posledni causa s rajcaty.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Panta-rei
Příspěvky: 4
Registrován: sob srp 02, 2014 9:02

Re: zdravotni problem vitariana

Příspěvek od Panta-rei »

Zdravím,
mám uvolněné vazy v celém těle, máte s tím někdo zkušenost? Myslíte, že syrová strava, tím, že je uvolňující by to mohla zhoršovat?
Díky, za každý nápad, či radu.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: zdravotni problem vitariana

Příspěvek od rudo »

Panta-rei píše:Zdravím,
mám uvolněné vazy v celém těle, máte s tím někdo zkušenost? Myslíte, že syrová strava, tím, že je uvolňující by to mohla zhoršovat?
Díky, za každý nápad, či radu.
ake mas svaly? pevne, volne
cvicis silovo alebo natahujes pasivne jednostrannou jogou?
5 2 8
Panta-rei
Příspěvky: 4
Registrován: sob srp 02, 2014 9:02

Re: zdravotni problem vitariana

Příspěvek od Panta-rei »

Nemám pevné svaly, cvičím jógu.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: zdravotni problem vitariana

Příspěvek od rudo »

Panta-rei píše:Nemám pevné svaly, cvičím jógu.
myslel som si to je jedno s druhym

joga je vacsinou ucena dost chybne
len malokde sa uci joga vcelku kde prevlada posilovanie a pracuje sa na sile a ovaldani kazdeho aj najmensieho svaliku v tele

vacsina jogy sa uci tak lenivo, len natahovanie, relaxiacia aby to nebola namaha

a ludia chodia jak stara vytahana guma v trenkach

to nebol nikdy ciel jogy, alebo bohuzial zenske ucitelky a zenske zakaznicky take vyzaduju

ovolnene rozgajdane svaly potom sposobuju ze aj klby nie su pevne nema ich co drzat pokope
vytahane svaly vytahane slachy a volne klbove puzdra

navyse joga ide cez prirodzeny rozsah klbov a sutazi sa kto si da noihu za hlavu a podobne

tiez sa je uvplnujuca strava ktora ide s celkovou psychikou naladenim a clovek je celkovo mimo rovnovahy.

Len moj nazor

zazil som rozne skoly jogy roznych ucitelov a teiz mi trvalo kym som pochopil

niekde sa scvici joga tak ze to je ako gymnastika bez naradia rovnake silove prvky rovnaka pevnost
5 2 8
Panta-rei
Příspěvky: 4
Registrován: sob srp 02, 2014 9:02

Re: zdravotni problem vitariana

Příspěvek od Panta-rei »

Díky za odpověď,
jogu cvičím jen krátce, takže ji z toho vinit nemohu, ale chápu, pokud by se cvičily jen uvolňujíci cviky, že to není dobré. Narodila jsem se s vykloubenou kyčlí a Mudrci mi sdělili, že mám vrozené uvolněné vazy.
Bylo mi doporučeno pilates, tak jsem si půjčila knihy a většina cviků je vykradená jóga...jsem domluvena s učitelkou jogy, aby mi ukázala cviky zaměřené na posílení svalů.
Zajímaly mě zkušenosti ohledně stravy, zkušenosti dlouhodobějších vitariánů. Vím, že je to individuální a že je ve hře spousta okolností ale přesto.
Můžeš trochu rozvést větu: tiez sa je uvplnujuca strava ktora ide s celkovou psychikou naladenim a clovek je celkovo mimo rovnovahy...
Děkuji
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: zdravotni problem vitariana

Příspěvek od rudo »

joga aj pilates maju mnoho posilovacich a stabilizacnych cvikov

tu vetu som myslel ako princip rovnovahy JIN-YANG

vplyva na tym fyzickej zatze, strava psychika a ine

ak sa ide velmi len jednym smerom tak sa dosiahne nerovnaha zrejme u teba hrozi prilis JIN

cim sa moze stratit svalova sila nastane prilisna relaxacia uvolnenost

ak debatis o survej strave mala by si sa jasnejsie vykadrit co to je u teba

niekto len ovicie niekot len zelene
niekto vela orechov

niekto ine tuky
niekto zase vacsinou zeleninu niekto najme stavicky atd

su v tomvelke rozdiely a dopad na zdarvie moze byt velmi odlisny

takze o sebe musis specificky a aj otazku musis specificky vitarian na orechoch bude mat inu skusenost ako cisty ovocinar

a inu skusenost bude "viataria" na susenm ovoci cu roznych susenych plackach atd

moc drzim palce
5 2 8
Panta-rei
Příspěvky: 4
Registrován: sob srp 02, 2014 9:02

Re: zdravotni problem vitariana

Příspěvek od Panta-rei »

Děkuju :-)
Já jím dopoledne jen ovoce, teď sezónní a banány ale ze začátku jsem jedla i pomeranče. Do budoucna bych chtěla jíst co nejvíce sezónních potravin.
V poledne zeleninový salát + pastu ze slun. nebo dýň semínek, někdy namočené ořechy. Někdy naklíč. mungo, pohanku, čočku.
Odpol. nebo dopol. nepravidelně šťávu z mrkve, řepy, celeru.
Večer, většinou ovoce, to mi teď více chutná než zelenina, nebo obdoba oběda.
Na vita jsem krátce 5 měs. ale i předtím jsem jedla hodně ovoce a zeleniny. Chtěla bych stravu sladit s cykly přírody, ale ještě tak dobře neznám energii potravin. Jen zběžně, že zázvor a skořice prohřívají ap.
Myslela jsem, že by mi někdo mohl poradit, které vita potraviny jsou více stahující atp.takže se spíše ptám, abych byla z pohledu stravy harmoničtější.
Zabývám se i duchovními příčinami nemocí a to podle mě hraje největší roli...
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: zdravotni problem vitariana

Příspěvek od Janek »

Uz to, ze o jidle premyslis, je krok spravnym smerem ;-) ale zase resit jidlo vic nez je zdravo, muze byt kontraproduktivni: jis abys zila anebo zijes, abys jedla?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: zdravotni problem vitariana

Příspěvek od rudo »

ano psychicke duchovne a inkarancne priciny nemoci teda vychylenych staviv telesnych i emocnych tym sa zaoberam ud dost dlho

tam je podstata

pretoze ak podvedmie chce vychylit stav, tak privedie cloveka k tomu aby jedol taku stravu co ho vychyli

proste mu zacne chutit alebo ho presvedci ze to je ta najslepsia

ved na nete alebo knihkupoectvach sa vzdy najst nieco co tvrdi ze prave taka strava...
5 2 8
Odpovědět