Zavodňování při frutariánství-přibírání vody

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

evee
Příspěvky: 3
Registrován: pát led 17, 2014 14:08

Zavodňování při frutariánství-přibírání vody

Příspěvek od evee »

Dobrý den.
Již 2. rokem jsem převážně raw veganka a poslední 2,5 měsíce převážně frutariánka. Stravuji se z 70 % ovoce, pak zelenina a občas rýže či brambory. Za první měsíc jsem se krásně pročistila a zhubla. Za poslední 3 týdny jsem si však všimla, že jsem v oblasti običeje, břicha a boků nabrala velkou váhu vody. Tuk to není, břicho je měkké, povislé. Již 3. den sem ztratila chuť k jídlu a vůbec nemám hlad. Mám obrovskou žízeň, vypiju až 4 l vody a stále to nepomáhá. Břicho je nafouklé. Na internetu jsem našla informace o tom, že sacharidy na sebe váží velké množství vody, tak nevim, zda je to tím. Či to má co dočinění s tzv. vlhkou slezinou. Prosím, nemá někdo s tímto zavodňováním zkušenosti??? Či rady jak pomoci? Velmi děkuji za odpovědi
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Zavodňování při frutariánství-přibírání vody

Příspěvek od smajliss »

Ahoj. Jíš moc sacharidů, ty potom dehydratují a vyrovnáváš to nadbytečným pitím vody. Zkus dát trochu více oříšků/semínek a zeleninu. Jinak jestli se chceš rychle odvodnit, tak zkus půst. Nemusí být dlouhý.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Zavodňování při frutariánství-přibírání vody

Příspěvek od rudo »

brambory by som vyskrtol na vecene veky a nikdy viac z roznych dovodov.

Haley na jeho 30 bananoch nabozenstvo prikazuje pit hektolitre vody denne kovociu na orzdiel od Grahama ktory to zas obmeedzuje

skusenosti naprikald z ultravutrvalsotnych sportov - behy na 24H a viac su ze opuchanie so zadrzovanim vody vznika z velmi seriozne az kritocky rozhadzanej mineralovek balancie, pricom niekto opuchne lebo ma prisle vela naprikald obycajneej soli - NaCl a niekto lebo mu zas sol chyba, pricom ide aj pomery voci drasilku horciku a inym

nepsies ze ako to mas so solou ale ak sa drzis suroveho ovocia a este k tomu zeemiaky tak si sa mohla chronicky odsolit.

daej to mozu byt aj problemy s oblickami - ledviny ktore koli niecomu casto prave koli mineralom soliam zacinaju zlyhavat a nevyluciju vodu

a dalsi bod je, ze je rozdiel pit tepkle napriklad slaby bylinkovy caj velmi teply napriklad s troskou medou a zrnkom soli a pit cistu studenu vodu


telo to spracovava uplne rozdielne a dalej ze cista voda bez trsosky tuku sa tiez sprava inak

stare mamy vedeli ze najleopsia je zeleninovo slepacia poilievka osolena aa to davali pit aj pri chorobach

teda hydracia == tepla voda + tuk+soli+(niekedy nejake cukry)

cista voda studena sa nedostavaa do buniek a teda sa len zbytocne telo vnutorne v nej topi a ak ladviny vypoadnu tak voda sa necura a clovek sa mzoe vnutorne utopit

casto sa voda necura preto ze pri curani odchadzaju soli-minerali a ak ich tela nema tak curanie nepovoli.
5 2 8
Uživatelský avatar
LenkaH
Příspěvky: 343
Registrován: úte črc 09, 2013 13:28
Bydliště: Averill Park, NY

Re: Zavodňování při frutariánství-přibírání vody

Příspěvek od LenkaH »

smajliss píše:Ahoj. Jíš moc sacharidů, ty potom dehydratují a vyrovnáváš to nadbytečným pitím vody. Zkus dát trochu více oříšků/semínek a zeleninu. Jinak jestli se chceš rychle odvodnit, tak zkus půst. Nemusí být dlouhý.
Naprosty souhlas. Ten efekt pry dela insulin, ktery "produkujes" jezenim sacharidu. Na nizkosacharidove je typicky opacny efekt, kdy se telo ma tendenci dehydratovat snazeji (protoze ma insulinu mene), ma se proto pit vic vody. Coz jsem si sama na sobe uz overila.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Zavodňování při frutariánství-přibírání vody

Příspěvek od Dano »

evee píše:nemá někdo s tímto zavodňováním zkušenosti?
Mnohi na beznej strave ano. Tunajsi na vysokosacharidovej pokial viem tak nie. Ja medzi nich patrim a nejake osobne ciastocne mam, o tom nizsie.

Niektori ludia ti budu radit aby si nejedla vela ovocia. Lebo to vraj organizmus dehydruje. Vraj aj podla mikroskopie krvi v tmavom poli. A preto napr. aj frutariani su preto vraj vychudnuti, vysuseni apod. Ini dodaju, ze aby taki neboli, maju pit vela vody. A z tej vody im potom narastu brucha asi.

Z mojho pozorovania, este som nepocul o frutarianovi s podobnym problemom.
Aj na tomto fore sme mali 1-nu, a este 1-eho ale ten daval aj listovu zeleninu k tomu, a su vysekani.
Ja jem vsetko, ale podiel ovocia v strave mam zda sa este vyssi ako ty. Smad preto nemavam, a teda takmer vobec ani nic ine nepijem.
Ani som nepocul o takych ludoch s velmi vysokym podielom sacharidov v strave, ze by ich trapilo nieco podobne ako teba. Napriklad chudobni Aziati. V Nepale som stravil spolu 2 mesiace, v Thajsku/Malajzii/Filipinach spolu tiez vyse 2 mesiacov. Cim chudobnejsia zastrcenejsia oblast, tym viac ryze, prip. aj zemiakov a kukurice. Na tanieri dennodenne sama ryza, obcas trochu zeleniny. A vsetci sa zdaju este viac vysekani/vyrysovani a menej nateceni, ako ti bohatsi ktori tam ziju na dostupnejsich miestach pri cestach. Pritom aj ti su este stale ocividne ovela vyrysovanejsi ako priemer u nas na zapade.

To co pises o viazani vody na sacharidy je inac. Je to glykogen. Tvori sa z glukozy, ktora sa ziskava zo sacharidov (a bielkovin) v strave. A glykogen sa uklada vlastne len do svalov a do pecene/jatra, urcite nie pod kozu. A je vraj citit ten rozdiel, kedy vo svaloch je a kedy nie. Ked je clovek takmer bez glykogenovych zasob ma pocit ze ma mensie svaly ako ked su uplne doplnene - vtedy ma pocit ako keby bol po odcviceni, taky napumpovany.
Obavam sa, ze v tvojom pripade to ale glykogenom teda nebude. Kedze pises o tvari a "břicho je měkké, povislé". Svaly (s tym glykogenom a nan prirodzene naviazanou vodou) su hlbsie, az pod tou hmotou.

To som len zapochyboval o pricine, ktora ti zrejme ako prva napadla.

Inac ja viem nasimulovat tvoj stav zo dna na den. Staci ked som dlhsie len na zelovoci, a dam si zrazu napr. vydatnu veceru vareneho, peceneho, obilninoveho, masoveho, soleneho, koreneneho, prichuteneho jedla. Uz na druhy den rano mam napuchnute viecka a celu tvar, zrejme aj inde po tele. Za den dva sa ale zase precistim a tej vody s rozriedenymi solami ai. sa zbavim. Lahko tie zmeny na mne vidiet, kedze mam malo podkozneho tuku. Mozno na inom cloveku s vyssim podielom podkozneho tuku, ci niekom sustavne hoci aj tou vodou natecenom, by takato zmena nebola viditelna vobec.

Ako tip, ak dochucujes, tak vyskusaj bez. Na zelovocnej diete sa organizmus zbavi postupne mnohej soli z tela (a vody ktora tu sol v organizme zrieduje aby prilis neskodila). Malachov pisal o cloveku, ktory po prechode na neslanu dietu este velmi dlhe obdobie vylucoval v moci 6g soli denne. A podla mna sa aj vyladi tak, ze si zvykne na ovela mensi prijem, ten prirodzeny v zelovoci obsiahnutom. Potom takemu vyladenemu telu staci malo pridat (obdobie ked sa je varene/solene) a telo natecie. Zvlast ked ma uz zhumplovane oblicky/ledviny, ked su malo vykonne. Mam skusenosti s davnym akutnym zapalom obliciek, dennodenne mi kontrolovali lekari clenky, ci su napuchnute a predpisanu som mal neslanu nizkobielkovinovu dietu - setriacu oblicky.
Ak nedochucujes, tak nic, len tak dalej :)

Ja byt v takej situacii, skusil by som na cas asi toto: pridam zeleninu, pripadne odstavenu, nic nicim nedochucujem, vsetko len surove a hlavne denne sportujem a obcas zaradim aspon 1d posty.
evee
Příspěvky: 3
Registrován: pát led 17, 2014 14:08

Re: Zavodňování při frutariánství-přibírání vody

Příspěvek od evee »

nesolím již 4 měsíce. sportuji 30 min každý den posilování a kardio trénink. bojím se, abych neměla něco s ledvinami či se slezinou. Již 4. den sem nic nejedla, vůbec nemám hlad. Tekutiny co vypiji, se ve mě drží a nabývám, chodím ne moc často na malou. začala jsem pít kopřivový a jitrocelový čaj na pročištění, ale po 2 dnech žádná změna.
Uživatelský avatar
LenkaH
Příspěvky: 343
Registrován: úte črc 09, 2013 13:28
Bydliště: Averill Park, NY

Re: Zavodňování při frutariánství-přibírání vody

Příspěvek od LenkaH »

Jen trosku jsem zagooglila a hned jsem mela namatkou par zminek o podobnem problemu:
"Many people believe that eating fruit will cause weight loss, and they are seriously disappointed. Fruit is not a low-calorie food. Also, eating sugar in any form causes weight gain by many mechanisms, such as stressing the insulin mechanism of the body, impairing the activity of the thyroid and adrenal glands, causing some water retention, damaging the kidneys and liver, which become toxic, and perhaps others."

"Thursday, Day 199, 100% Fruitarian. (Note: i am blogging this on Friday the day after the events described herein. i will be making note of the results of Thursday's events as well as the events themselves). As i blog these things it is as one who has learned a hard lesson. i checked the scale and found that over the past 48 hours my body has gained 11lbs. Thats Eleven pounds in 2 days! Of course its all water retention from the abundance of olives i have consumed. i was amazed, flabbergasted, surprised and of course disappointed. All i could think was......Wow."

"For the last 10 days or so I've had awful water retention, it's bothering me the most on my hands which are swollen and painful. I have been drinking in the region of 1.8-2.5 litres of water per day on top of all the fresh fruit. It's coming out the other end constantly as I'm up all night peeing! I'm drinking that much because I'm actually thirsty all the time."
Chapu Danuv argument, ale evidentne to neni tvuj pripad a hlavne, jak jsem pochopila nejsi ojedinely pripad. V kazdem pripade to dobre neni. Takze bud zkus zmenu, kdyz nepomuze, tak nejakou jinou... nebo navstiv doktora, ale tam ocekavej, ze te za frutarianstvi teda moc chvalit nebude.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Zavodňování při frutariánství-přibírání vody

Příspěvek od rudo »

evee píše:nesolím již 4 měsíce. sportuji 30 min každý den posilování a kardio trénink. bojím se, abych neměla něco s ledvinami či se slezinou. Již 4. den sem nic nejedla, vůbec nemám hlad. Tekutiny co vypiji, se ve mě drží a nabývám, chodím ne moc často na malou. začala jsem pít kopřivový a jitrocelový čaj na pročištění, ale po 2 dnech žádná změna.
prejst na hladivku v tejto situacii je volovina a je to nebezpecne, aj ked je to taka vseobecna rada aj na tomto fore

ja ked vybuchne atomka alebo ti vichrica odnese dom daj si hladovku vsetko sa vyriesi.

ak ti chybal niektori mineral tak nejedenim samozrejme sa nedoplni a pitim sa este vaic rozriedi, telo odmeotne vylucovat tekutony

chod si cim skor na pohotovost dat spravit menerolvy rozbot krvi a nech ta hodia na intravenzku so sparvne namisanym solnym roztokom

bude to chciet niekelo vriec natiect do zil kym sa mineraly vyrovnaju a mechur sa otvori

uvediem prikald - jeden ultrabezec mimochodkm MS na 48H ked utvroil historicky vykon zaradujuci ho do svetovych tabuliek na 2. miesto za legendarneho Kurosa a ten bezec ma vela skusensoti so zavodmi na 24H 48H a 6D, v jeden velmi horuci den ked tu sa bezal 24H na drahe a ja som tiez bol medzi startjucimi a videl som to celycas na valstne oci - tak pil velmi vela sladene vodicky lebo teplo - treba vodu a energiu. vecer asi po 8H od startu padol na drahu v krcoch ktore sa nedali nijako zastvait vymasirovat atd atd a ked s nim nik nevedel nic spravit prisla na drahu sanitka a odviezli si ho na pohotovost kde dostal do zil vrecka so solnymi roztokmi a dostaval ich asi 2-3H. potom sa mu konecne otvoril mechur a vraj nacural asi 8 litrov sestrocky len behali ako vymienali nadoby naa odchyt

lekra ho pozrel a povedal OK mozes ist

iseil s farkjerkou na veceru kde si dal naozajstne poctive jedlo a na druhy den rano sa priseil na nas pozriet na zaver preteku
5 2 8
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Zavodňování při frutariánství-přibírání vody

Příspěvek od smajliss »

evee píše:nesolím již 4 měsíce. sportuji 30 min každý den posilování a kardio trénink. bojím se, abych neměla něco s ledvinami či se slezinou. Již 4. den sem nic nejedla, vůbec nemám hlad. Tekutiny co vypiji, se ve mě drží a nabývám, chodím ne moc často na malou. začala jsem pít kopřivový a jitrocelový čaj na pročištění, ale po 2 dnech žádná změna.
tak ten půst zřejmě nefunguje .. já tedy když půstoval, tak ze mě vytekla všechna voda hned první a druhý den :- ) .. proč nesolíš ?
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Zavodňování při frutariánství-přibírání vody

Příspěvek od cepheus »

"atomka alebo ti vichrica" .. Boze ! To je osel ! :| (do ceho s to rozum dal) :? ..
evee
Příspěvky: 3
Registrován: pát led 17, 2014 14:08

Re: Zavodňování při frutariánství-přibírání vody

Příspěvek od evee »

tak ten půst zřejmě nefunguje .. já tedy když půstoval, tak ze mě vytekla všechna voda hned první a druhý den :- ) .. proč nesolíš ?
Jelikož jím převážně ovoce, tak nemám co solit. Četla sem, že i při nedostatku soli tělo zadržuje vodu. Je možné jak cvičím a hodně se u toho potím a sůl vydávám, a tělo žádnou nemá, tak si ji začalo zadržovat s vodou. Ten můj půst je dost nedobrovolný, snažím se do sebe něco dostat, ale jsem absolutně bez hladu. Je také možné, že se mi ucpal lymfatický systém po dlouhém denním sezení u Pc, neboť tento problém začal přesně v době, kdy sem začala sedět u PC až 11 hodin denně přes zkouškové období
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Zavodňování při frutariánství-přibírání vody

Příspěvek od rudo »

evee píše:
tak ten půst zřejmě nefunguje .. já tedy když půstoval, tak ze mě vytekla všechna voda hned první a druhý den :- ) .. proč nesolíš ?
Jelikož jím převážně ovoce, tak nemám co solit. Četla sem, že i při nedostatku soli tělo zadržuje vodu. Je možné jak cvičím a hodně se u toho potím a sůl vydávám, a tělo žádnou nemá, tak si ji začalo zadržovat s vodou. Ten můj půst je dost nedobrovolný, snažím se do sebe něco dostat, ale jsem absolutně bez hladu. Je také možné, že se mi ucpal lymfatický systém po dlouhém denním sezení u Pc, neboť tento problém začal přesně v době, kdy sem začala sedět u PC až 11 hodin denně přes zkouškové období
toje to co som ti pisla aj nedostatok soli vseobecne niektoreho mineralu zadrzuje sol.

ak sa ti nechce jest to moze byt aj preto ze sa ti netvori zaludocna kyselina a teda nemozes travit a ta kyselina sa netvori lebo nemas sol.

ale naozaj by som odporucal sa nechat ist premerat, najme mineralove zlozenie krvi
5 2 8
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Zavodňování při frutariánství-přibírání vody

Příspěvek od smajliss »

evee píše:
tak ten půst zřejmě nefunguje .. já tedy když půstoval, tak ze mě vytekla všechna voda hned první a druhý den :- ) .. proč nesolíš ?
Jelikož jím převážně ovoce, tak nemám co solit. Četla sem, že i při nedostatku soli tělo zadržuje vodu. Je možné jak cvičím a hodně se u toho potím a sůl vydávám, a tělo žádnou nemá, tak si ji začalo zadržovat s vodou. Ten můj půst je dost nedobrovolný, snažím se do sebe něco dostat, ale jsem absolutně bez hladu. Je také možné, že se mi ucpal lymfatický systém po dlouhém denním sezení u Pc, neboť tento problém začal přesně v době, kdy sem začala sedět u PC až 11 hodin denně přes zkouškové období
kup si ve zdravce nerafinovanou mořskou sůl s mořskýma řasama a pak vem zeleninu .. třeba okurku, papriku .. nakrájet, dát na ní špetku soli .. nebo k tomu přikoupit ještě nějakou listovou zeleninou, oříšky a udělat salát (špetka oliváče) :- ) ... zkouškové období s tebou sdílím, ale prožívám ho v pohodě .. taky sedím celý den u pc .. akorát cca každou hodinu si zaskáču přes švihadlo nebo si udělám 3x20 dřepů s výskokem (au)
Ozeki
Příspěvky: 179
Registrován: čtv kvě 21, 2015 15:01

Re: Zavodňování při frutariánství-přibírání vody

Příspěvek od Ozeki »

Pro mě nová informace, jak představitel fruitariána Steva Jobse (umřel na slinivku v 2011) při přípravě na roli (2013) skončil (kvůli aplikaci fruitariánství) v nemocnici:

http://newsfeed.time.com/2013/01/29/ste ... -hospital/

S potravinami a jídlem se musí opatrně, stejně jako s nožem, pistolí, ohněm, vodou... U milého Steva, kdo ví, zda si tím ovocem nezruinoval slinivku? Snad je to vhodné vlákno k tématu?
Odpovědět