Sny

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Sny

Příspěvek od smajliss »

Tohle téma mi tu trochu chybí a už jsem chtěl několikrát o něm debatovat. Jak to máte se sny. Přikládáte jim nějakou váhu ? Znamenají něco nebo se jenom mozek v noci nudí a vymýšlí blbosti ? Věříte tomu co se píše ve Snářích ?

Mě se například dneska zdál dost drsný: Hlídal jsem 2 psy, jednoho malinkého a jednoho velkého. Potom se tam ještě objevilo divoké prase a vypadalo to, že chce sníst toho menšího. Tak jsem ho zahnal, ale to prase tam bylo furt snáma. Furt jsem se snažil to prase umravnit, aby s těma psama vycházelo, ale nikam to nevedlo a to prase furt chtělo toho menšího sníst. To prase nemělo rty a místo nich mělo zuby, které čněly ven, takže se nestínaly a ty zuby mě furt fascinovaly a pak mělo ještě klasické zuby v puse. Potom jsem nedával pozor a to prase začalo jíst zuby toho většího psa. To už překročilo všechny meze, vzal jsem nůž a začal bodat do toho prasete. Všude byla krev a prase mrtvé............... Pak už si nic nepamatuju. Zajímavé je, že jsem u toho necítil žádné špatně emoce. Naopak jsem se vzbudil s dobrou náladou a s tím, že jsem ochránil ty pejsky.
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Sny

Příspěvek od Oriana »

Několikát jsem v různých snech lítala, ale ne způsobem jako ptáci či andělé, jak je známe z pohádek. Mé létání způsobovalo takové jakési zhoupnutí na záda v podřepu, takže jsem létala jakoby v poloze na zádech s pokrčenými nohami dopředu. Bylo to úžasné. Když jsem se vzbudila, přetrvával ve mně velice silný pocit, že to tak jde i ve skutečnosti.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Sny

Příspěvek od rudo »

snare zo zasady necitam a nezaujima ma co rozny psychologovia o snoch pisu.

snom prikaldam vyznam, pricom su rozne druhy snov naprikald sny ktore symbolicky prinesu vysvetlenie na niektore otazky alebo nejasnosti, pripadne sny ktore pouzkazu na niektore veci z davnej minulosti ktore sme len zatkacili do uzadia , ale sme ich emocionalne zatial nevyriesili.
5 2 8
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Sny

Příspěvek od smajliss »

Ale já nechápu, jak je mám analyzovat .. bez snáře na nic nepřijdu :-
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Sny

Příspěvek od rudo »

smajliss píše:Ale já nechápu, jak je mám analyzovat .. bez snáře na nic nepřijdu :-
so snarom prides na nespravne, len na to na co prisiel pisatel toho snara.

v tomto clanku co dnes prisiel mailom

http://www.bewellbuzz.com/sleep/power-nap/

je napriklad takyto nazor : ak sa niekomu sniva pri kratkom schrupnuti, vraj to znamena ze ma celkovo nedostatotk spanku.

zaujimavy nazor a neviem ci s nim suhlasim
5 2 8
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Sny

Příspěvek od Zdeníno »

Btw, existuje tzv. jóga snu.
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Sny

Příspěvek od smajliss »

rudo: ale ti lidi, kteří píšou snáře, tak se tím často zabývají celý život a sbírají zkušenosti ostatních lidí .. to já z mojeho pohledu nemám šanci dělat, abych došel k nějakým vzorcům
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Sny

Příspěvek od rudo »

smajliss píše:rudo: ale ti lidi, kteří píšou snáře, tak se tím často zabývají celý život a sbírají zkušenosti ostatních lidí .. to já z mojeho pohledu nemám šanci dělat, abych došel k nějakým vzorcům
jasne prave o to ide, za prve autori snaorv sa stavaju do pozicie snoveho GURU (vysneneho guru :mrgreen: )

a clovek potom to tak berie prestane mat vlastny nazor a prestane si doverovat a necha si do hlavy natlacit...

za druhe vytvaranie vzorcov = to je prave to nebezpoecne, preco by mali existovat vobec nejake vzorce

kazdy clovek je jedinec so svojou minulostou a svojim buducim urcenim a ma svoje zazitky a svoje blkovacie filtre a tak ako pocas dna rozmysla a jedna podla svojej specifiky, tak aj v noci sniva pidla svojej specifiky

vzorce snov moze tak pouzit az budu programovat robotov aj na snivanie

mimochodom ktoovie ci tie snarove vzorce nie su tiez sucastou programovania ludi

a pre tvraov - kedze nemaju dusu tak musia dat aj pisoomny navod co snivat a co pod tym snom rozumiet.
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Sny

Příspěvek od cepheus »

smajliss píše:Ale já nechápu, jak je mám analyzovat .. bez snáře na nic nepřijdu :-
Hehe, jak jsem tusil rudo je i "odbornik" pres sny :mrgreen: (:-) .
Jakykoli tema zalozis skoci do nej ihned rudo a je z neho naraz odbornik nejtezsiho kalibru, se normalne uz zase bavim:).
Ti co pisou snare jsou uplni pitomci a rudin to vi ze vsech nejlip, jak jinak :D))) ..
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Sny

Příspěvek od rudo »

Smajliss : skusim uviest podobny prikald len zdanlivo nesuvisoaci

ked spime logicka mysle je vypnuta a tak mozog moze vyrabat co chce nestrazene

ked mame dlhsiu hladovku tak travenie je vypnute a nase chute na jedlo si teda robia co chcu, nie su ovladane poslednym jedlom ani tym co vieme ze bude zachvilu na obed, teda podla rovanka situacia

ked som kedysi zacnal s jogou a hladovkami a skusal zdrave stravovanie, tak som pocas viacdnovych hladoviek malval ( as tale mavam ) velmi zive chute a vine na jedla) velmi konkretne jedla a hoci nebolo siroko nic chut som mal na jazyku a vonu v nose a obraz jedla v ociach.

pytal som sa mojho ucitela jogy co to znamena :

zasmial sa : vraj je dobre ze si to vsimam a mozem to sledovat ze na co mam chut

vravim ale to si vsimam a viem dobre na co mam chut , ale co to znamena ?

je to jedlo pre mna dobre alenbo je zle, mam ho jest viac alebo sa mu vyhnut ? je to detox a skodlive jedla vychadzaju von aj cez fyzicke chute a ne alebo je to signal podbevdomia ze mi to skodi, alebo je to naoka signal ze mi to chyba a potrebujem toho viac.

zasmial sa vraj - ano, pyrtam sa co ano ?
vraj aj on ma pir hladovkach chute a vone a tiez rozmysla co to znamena, aniekdy pride aj k nejakemu zaveru co to PRE NEHO znamena, ale nevie ci prisiel na spravbne alebo myslne vysvetlenie.

Jasne ze kazdy hladovkovy GURU hned ma vsetky mudrosti zvycajne kazdy hned - to je detox, to je jedlo je skodlive a kedzesi to tak vysvetelil kazdy guru pre seba nuti to vysvetlenie kazdemu, najme reto aby si to sam pre seba vnutorne obhajil,
ale su aj ini mudrcim naprikad taki co maj na vsetko jednoduchu odpoved v style :
hladnej svini sa aj o kukurici sniva a pre nich je ta chut v hladovke jasny signal ze telu chybaju ziviny z tohio jedla.

sny budu podla mna to iste, nik nevie co znamenaju a nik by si nemal nechat nabulikat nejake vysvetlenia sniavjucich guru-ov


snad jedina rada v otmto moze byt : nesnaz sa spravit zo sna 1 pribeh, 1 kompolexnu myslienku.
podla mna sen je znoska roznych veci roznych jednoduchcyh muslienok vzajomne nesuviciach a hoci to vyzera ako 1 pribeh je vhodne analyzvat kazdu jednotlivu malickost uplne zvlast kompletne vytrhnutu z kontextu

naprikald z tvojho sna co znamena pre teba :L

- pes

- 2 psy

- jeden velky jeden maly

-tvoja starostlivost - zodpovednost za psov

- dive prasa

- utok jedneho tvora na druheho tvora

- co znamena tvoje branenie jednoho tvora zlikvidovanim utocneho tvora

- co znamena zakalanie prasata same osobe

ako vravim kazdy detail sam osobe nespajat s inymi detajlami

a kopmplexnejsie preco zakalat prasa potrebovalo mat nejaky vyssi zmysel nieco slachetne napriklad ochranu psov za ktorych si bol zodpovedny ?

a co takto uzit si prasaciu zakalacku ciste len koli zakalcke samotnej ?
5 2 8
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: Sny

Příspěvek od Syrovozrout »

Není až tak důležité (si myslim) zaměřit se jít po stránce interpretace formální (jednotlivých obrazců)...jako spíš o to jak ses cítil.
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: Sny

Příspěvek od ovekyska »

k vacsine mojich snov dokazem po dlhsej ci kratsej analyze priradit moje myslienky, cinnosti a zazitky z uplynulych dni.
fascinuje ma, ako to casto dokaze byt posplietane :)

k lietaniu, kedysi sa mi casto snivalo, ze lietam, dokonca si pamatam, ako mi to slo v kazdom sne lepsie a lepsie a ked uz som bola majster lietania prestali, do slaka!

kazdopadne, vyhybam sa tomu, aby mi snare ci niekoho vyklady mojich snov, ovplyvnovali moj zivot.
tym ale netvrdim, ze sny mozu nieco znamenat, ale ja o tom nechcem nic vediet 8)
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Sny

Příspěvek od s.arik »

cepheus píše:
smajliss píše:Ale já nechápu, jak je mám analyzovat .. bez snáře na nic nepřijdu :-
Hehe, jak jsem tusil rudo je i "odbornik" pres sny :mrgreen: (:-) .
Jakykoli tema zalozis skoci do nej ihned rudo a je z neho naraz odbornik nejtezsiho kalibru, se normalne uz zase bavim:).
Ti co pisou snare jsou uplni pitomci a rudin to vi ze vsech nejlip, jak jinak :D))) ..
jo, Cephee, není nad to mít své jistoty :mrgreen:

já mám třeba tu, že když pominu Lenušky burčák a vlákno Půst, tak kdekoliv jinde cokoliv napíšeš, nebude to k věci, nýbrž rýpanec do Ruda (výjimečně Zdenína).
každý máme každého v nějakém šuplíčku, nic ve zlém.


ke snům: mívám víceméně realistické, o obyčejných věcech, inspirované blízkou minulostí či představou budoucnosti, skoro nikdy nějaké "z ničeho nic symbol" ani fantastická prostředí či děje...možná i proto, že jsem nikdy neholdovala akčním filmům, hororům, sci-fi, fantasy atd.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Sny

Příspěvek od Pavluska »

smajliss píše: Zajímavé je, že jsem u toho necítil žádné špatně emoce. Naopak jsem se vzbudil s dobrou náladou a s tím, že jsem ochránil ty pejsky.
pan bojovník :)
Podle mne jsou vážně důležité hlavně naše pocity během snu... Rád ochraňuješ slabší, třeba. ")
Mně se zdají úplně "neskutečné" sny, ale nevyvozuji z toho už radši nic extra. Jen vnímám jak jsem se cítila, případně i po probuzení. Pokud hezký sen, tak jsem ráda, že jsem si prožila něco pěkného i ve snu a pokud hnusný, jsem ráda, že už jsem vzhůru. :)
Osobně taky moc nevěřím na snáře. Protože dejme tomu, že si přečteš knížku před spaním a pak se Ti o tom tématu bude zdát.... a najednou Ti to snář vyloží bůhvíjak, jako třeba úmrtí v rodině a podobné šílenosti.
Já snáře zkoušela a za mne to teda nestojí za to.
Máte někdo opačnou zkušenost?

Ohledně "věštěckých snů" - i ty jsou možné a já takové měla. Ale rozhodně to není většina toho co se nám zdá...
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Sny

Příspěvek od Pavluska »

rudo píše:
je napriklad takyto nazor : ak sa niekomu sniva pri kratkom schrupnuti, vraj to znamena ze ma celkovo nedostatotk spanku.

zaujimavy nazor a neviem ci s nim suhlasim
aha, mně se něco zdá při krátkém schrupnutí něco často a celkově mám pocit, že by to chtělo na spánku přidat. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Sny

Příspěvek od Oriana »

Pozorujete nějaký posun ve snech s postupujícím věkem? Mám pocit, že se mi toho zdá čím dál méně, téměř nic si nepamatuji a zůstávjí jen jakési záblesky a pocity, většinou ve škále příjemné až neutrální. Strašné sny se mi nezdají. Snáře nepoužívám a ani se nesnažím své sny nějak vykládat.

Co se týče snění, máme v rodině jednu starou historku - moje prababička si v noci zapisovala podle svých snů čísla a ty pak sázela v lotynce. Jednou šel pradědeček do města pro kůže - byl švec - a měl také vsadit lotynku. Za peníze na lotynku nakoupil kůže a lotynku nevsadil. Na ta čísla, co nevsadil, by vyhráli první cenu. Tatínek vždycky říkal, že by za to byl barák ve Vídni, kde bydleli. No, pradědeček to prý měl dva roky doma hodně těžké.
Historku jsem přidala jen proto, že možnosti výkladů jsou různé.
Nepište mi, že je to historka opsaná od Nerudy, v naší rodině se to takto opravdu stalo.
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Sny

Příspěvek od smajliss »

Přijde mi, že jsou více sofistikované a zdá se mi furt něco šileného :-D .. proto se o to zajímám ... jak jsem byl menší, tak se mi často při oslabení organismu (nemoc, fyzické vyčerpání) zdály noční děsy .. většinou jsem zničil svět nebo kvůli mě zemřelo strašně moc lidí, vždycky mě to probudilo a pak mi trvalo vždycky asi 5 minut, než jsem pochopil, že to byl jenom sen, ale během toho jsem zažíval dost velké muka a neuvěřitelně silný strach .. často jsem třeba kvůli tomu utíkal ven nebo do sprchy, abych se co nejrychleji probudil a pochopil, že je to ok :-D ... semtam se mi to zdá i teď, ale už né tak často, párkrát do roka

* třeba minulý rok, když jsem byl na extrémním pohodu v beskydech, tak jsem potom přišel domů úplně vyčerpaný a šel spát už dopoledne (ten pochod byl přes noc) .. no a někdy odpoledne jsem se vzbudil a byl jsem z toho nočního děsu tak vyjetý, že jsem mamce hned po probuzení úplně v transu říkal, že chci umřít
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Sny

Příspěvek od rudo »

Oriana píše:Pozorujete nějaký posun ve snech s postupujícím věkem? Mám pocit, že se mi toho zdá čím dál méně, téměř nic si nepamatuji a zůstávjí jen jakési záblesky a pocity, většinou ve škále příjemné až neutrální. Strašné sny se mi nezdají. Snáře nepoužívám a ani se nesnažím své sny nějak vykládat.

Co se týče snění, máme v rodině jednu starou historku - moje prababička si v noci zapisovala podle svých snů čísla a ty pak sázela v lotynce. Jednou šel pradědeček do města pro kůže - byl švec - a měl také vsadit lotynku. Za peníze na lotynku nakoupil kůže a lotynku nevsadil. Na ta čísla, co nevsadil, by vyhráli první cenu. Tatínek vždycky říkal, že by za to byl barák ve Vídni, kde bydleli. No, pradědeček to prý měl dva roky doma hodně těžké.
Historku jsem přidala jen proto, že možnosti výkladů jsou různé.
Nepište mi, že je to historka opsaná od Nerudy, v naší rodině se to takto opravdu stalo.
prababicka nebola macher na sny, inak by sa jej snivalo ze pradedek zneuzije peniz a tie cisla nepoda. :mrgreen:
5 2 8
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Sny

Příspěvek od bukaj »

smajliss píše:Přijde mi, že jsou více sofistikované a zdá se mi furt něco šileného :-D .. proto se o to zajímám ... jak jsem byl menší, tak se mi často při oslabení organismu (nemoc, fyzické vyčerpání) zdály noční děsy .. většinou jsem zničil svět nebo kvůli mě zemřelo strašně moc lidí, vždycky mě to probudilo a pak mi trvalo vždycky asi 5 minut, než jsem pochopil, že to byl jenom sen, ale během toho jsem zažíval dost velké muka a neuvěřitelně silný strach .. často jsem třeba kvůli tomu utíkal ven nebo do sprchy, abych se co nejrychleji probudil a pochopil, že je to ok :-D ... semtam se mi to zdá i teď, ale už né tak často, párkrát do roka

* třeba minulý rok, když jsem byl na extrémním pohodu v beskydech, tak jsem potom přišel domů úplně vyčerpaný a šel spát už dopoledne (ten pochod byl přes noc) .. no a někdy odpoledne jsem se vzbudil a byl jsem z toho nočního děsu tak vyjetý, že jsem mamce hned po probuzení úplně v transu říkal, že chci umřít
Jj, změna obsahu a intenzity snů s velikou únavou je znát i u mě. To se mi pak také zdají děsivé sny, i když jde většinou spíše o osobní katastrofy a tragédie než nějaké globální zahrnující více lidí. Katastrofy typu, že já jsem provedl něco neúplně hezkého, nebo že mě nebylo provedeno něco hezkého. Většinou je to vázané buď na vlastní vzpomínky, i když to není přesně podle nich, nebo na nějaký aktuální stav. Taky často souvisí s oblastí sexuality.

Jinak ještě mimo. Na začátku prosince jsem měl pár vyloženě "depkogenních" snů. Tak jsem si jen tak koupil takový ten indiánský zachycovač snů. Dost možná placebo, ale funguje :D
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Sny

Příspěvek od rudo »

Syn dnes vstal a hovori, mal som sen, som sa ponahlal a zabudol obut 1 topanku a vsade som chodil teda bez 1 boty. A ked som sa zobudil aha ako som bol : na 1 nohe mal ponozku a na druhej nie.
5 2 8
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Sny

Příspěvek od dgm »

Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Sny

Příspěvek od cepheus »

tralala .. nejaka divna nahoda zase, ze jo ? :D
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Sny

Příspěvek od smajliss »

Taková zajímavost. Včera jsem přečetl knížku od Raymonda Moodyho Paranormální svět, který píše o posmrtném životě a měl v té knize aj velkou kapitolu věnovanou regresní terapii (koukání do minulých životů). No a dneska se mi zdál jeden sen a jen tak z plezíru, protože mě zaujal jsem se kouknul do snáře a k vysvětlení tam je napsané herec cizí národnosti: může ukazovat na některou inkarnaci snícího a přiblížit významný zážitek jednoho z minulých životů, neboť právě nyní je snící připraven tento zážitek akceptovat a přes pochopení a odpuštění smazat jeden z tíživých kamenů hluboké minulosti

zajímavá náhoda :- )
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Sny

Příspěvek od Pavluska »

S mými divokými sny by si žádný snář neporadil. :mrgreen:

Jinak z regresní terapie čerpám asi ještě dnes. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Sny

Příspěvek od cepheus »

smajliss píše:Taková zajímavost. Včera jsem přečetl knížku od Raymonda Moodyho Paranormální svět ..
Heh, napada me, co na nasi samotne realite NENI paranormalniho a co ji cini normalni ?
Ze v ni od mala zijem a zvykli jsme si na ni ? (jen takova uvaha nahlas) :-)

Moodyho znam (Zivot po zivote), ctivy autor, dostalo me jak navrativsi se zpet (a od narozeni slepi) popisuji co vsecko videli shury kolem sebe a to do detailu vcetne barev, sila:).
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Sny

Příspěvek od Janek »

Smajlis, pokud chces nekam pokrocit, MUSIS zacit zapisovat sny, to jsem docela koukal, co vse je nasledne mozne... :-) chystam se na to :-) chce to, jako vse, trening.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Sny

Příspěvek od rudo »

ked si spomeniem na sny z poslednych noci
:delicacy:
OMG
5 2 8
Odpovědět