KULTURISTIKA, posilování...

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od cepheus »

Šári, hádám už to ani nezasluhuje komentář, nic opatrujte se tu s vypravěčem, mám nějakou neodkladnou práci, čusík. :D :wink:
Vypravěč:-)

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Vypravěč:-) »

Brňák taky? můžem si zajít na kafe a uvidíš, kdo je vypravěč...
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Dano »

Návštěvník píše:sorry, já jsem se těma tvojima argumentama ani nezabýval. Máš vymytý mozek a až mi ukážeš jednoho vitariána, který si vybudoval svaly těmahle pitomostma /jabko/hruška/ananas ale myslím opravdové svaly, pak si ty tvoje argumenty přečtu.
Blbko, vymyty mozek, +20M,.. Nejaky skrat? Zhorsene "projevy zlatého stafylokoka"? Co sa ti prihodilo?
Pokoj s tebou.
Návštěvník

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Návštěvník »

Zkrat?
Přišel jsem na tohle fórum přečíst si o candidě, co se píše o metodě vyhánění candidy ovocem. Někdo mně poslal do topicu o kulturistice, že se tam poučím. A záhy mně někdo začne přesvědčovat o tom, že jsem člověk, který se zaregistroval na fórum o vitariánství aby začal všechny přesvědčovat o tom, že mají jíst maso. To jsem nikdy nedělal. Jen jsem se vyjádřil k tomu, čemu rozumím, a s čím mám praktické zkušenosti /a výsledky/. Na rozdíl od tebe, který papouškuje cizí, nijak neověřené názory.
Sám přiznáváš, že jsi kdysi vážil víc a měl jsi víc svalů, a přitom mi tvrdíš, že jíst ovoce na svaly úplně stačí.
A potom, že kulturisti jsou "svalnaté gorily" a že paní nevzrušuju. Jako kdyby se někdo ptal....
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od hugo »

Tímto bych tu debatu ukončil - další příspěvek v tomto vláknu ti už neschválím, pouze pokud bude k tématu vlákna. Pokud se chcete hádat, tak je tady na to kecárna.
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Uživatelský avatar
Asabado
Příspěvky: 55
Registrován: čtv čer 25, 2009 16:28

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Asabado »

Jen doplnim k diskuzi vyse..

Navstevniku(Miguel): zde jsou lide co maji na sobe vetsinou vse otestovano a vi jak se citi nejlepe, stejne je nepresvedcis o necem jinem, jen to budou hloupe dohady prinasejici spoustu zbytecne negativni energie. Pokud ti dela tva strava dobre, bud na ni a mej svaly a silu a bud spokojeny. Jen hlavne pripadne sleduj sve telo jak jedna, jestli mas napriklad jen "pouhou" plynatost nebo se ti v noci spatne usina (priznaky drtive vetsiny mych znamich ktery posilujou dlouhe roky na "klasicke" vyzive) tak uz to znamena ze neco neni v poradku.

Ja osobne si myslim ze se neda ustanovit jeden recept pro vsechny, to proste nejde, mnoho delaji telni typy, krevni skupiny a take geny aj..

Ja osobne se ackoli z vyse uvedeneho to zrejme pusobi opacne priklanim k tomu ze "ciste" na ovoci jsou prevazne slabosi (ve smyslu ze opravdu silnou telesnou svalnatou konstituci a silu nemaji. Nikoli slabosi jakkoli jinak, bavime se o fyzickem stavu).

Opravdu, muzu z vlastni zkusenosti rici, nikdy jsem nepotkal opravdu statneho a silneho cloveka ktery by se zivil ciste vita stravou bez nejakeho dodatecneho prijmu bilkovin(i orechy a semena aj.), to zkratka nejde(pokud by nebylo mnozstvi daneho raw jidla a potazmo aminokyselin a jez obsahuje enormni jako to maji napr. gorily, -nevim proc je kazdy predhazuje kdyz ony sni cca 10-20 kg zeleniny a ovoce(v tom mnoho termitu a zivych bakterii z pudy) denne(v zoo napriklad nekolik pul kilovych brokolic apod..) - to zadny normalni vitarian neji).

A i moje vlastni zkusenost kdyz jsem poprve prechazel velmi nadsen pouze na ovoce a zeleninu, zhodil jsem prakticky vsechny svaly a silu (tenkrat jsem sel asi z 94 kg na 75). Mel jsem 5 procent telniho tuku (na tech 94 kg) posilovani a kultura tela byl muj zivot. Diky vita strave jsem vse ztratil a zejmena silu, detoxifikoval jsem se to ano, slo to poznat, ale zhodil jsem cistou svalovinu a po prvnim prijemnem narustu energie zacal mit energie naopak malo. Nehlede na to ze mi zacali ustupovat dasne a kazit se vice zuby. Proste jsem videl ze mi neco chybi a snazil se zjistit co (jedl jsem velke mnozstvi listove zeleniny a brokolice a mel vseho podle principu Raw/vita stravy dostatek, nebyl jsem ciste na ovoci). Tak co mi chybelo?

Inu zacal jsem jist orechy a seminka a obcas syrove zloutky(domaci zdroje) nebo syrove mleko.. a ejhle jak je mozne ze jsem se zacal citit stokrat lepe, nabral zase svaly a mel mnohem vice sily a zase okusil "pocit moci" (jako jsou napriklad napumpovana zada, dynamicka sila ve skoku apod) jez vsadim se, drtiva vetsina lidi tady nezna a mozna ani normalni lide co necvici znat nemohou..Jejich skoda!! Dale zuby a dasne se velmi zlepsily, cerkova barva v tvari a pevnost kosti, prestali mi tak krupat klouby(coz ciste na vita bez orechu a seminek apod. zacalo).. aj..

Zacal jsem zkoumat zahranicni dokumentaci a taky jsem pobyl 3 mesice na floride v USA, kde jsem si koupil knihy o tehle tematech a precetl tisice stran v anglictine a shledl desitky hodin dokumentu,filmu a videi po celem internetu.

Zjstil jsem MNOHEE a byl naprosto zdecimovan nekterymi informacemi ktere troufam si tvrdit "prakticky nikdo a to ani zde, nevi".

Taky jsem zjistil ze ve znalostech vitarianu a lidi na tzv. raw plant based diet jsou neskutecne mezery a diry a mnoho znich cerpa zlepseni zdravotnich stavu aj. pozitivnich veci pouze zejmena z duvodu :

zvyseneho prijmu enzymu, vitaminu, mineralu a jinych latek, snizeneho kalorickeho prijmu (ktery prokazatelne vede k prodluzovani zivota a zdravejsimu organismu - samozrejme cim mene me organy zpracovavaji tim mene jsou opotrebovane ze ano), a mimo jine spousty dalsich duvodu.. avsak, nenarazil jsem na zadneho vitariana nebo raw foodistu v zadnych dokumentech a spisech ktery by pusobil naprosto dokonale ve vsech smerech ..az na par vyjimek.. nekolik se jich vyrojilo..(Dr. robert cassar..) Ovsem jestli jsou to opravdu cisty raw plant foodiste nemohu vedet a to nikdo a navic NIKDY nemeli mohutnou konstituci ackoli vypadali velmi silne, pruzne a ohebne(coz me osobne je vice sympaticke), takze jsou to tak jak tak pro me pouze jen dalsi teorie(bez dukazu).

Ridim se realitou a ta je takova ze ja sam jsem silu a hmotu ztratil a neznam nikoho na raw plant vyzive jenz by svalovou hmotu ve vetsi mire a take opravdovou funkcni silu mel. A pozor raw plant based vyzivu neberu jako vyzivu obsahujici orechy a seminka! Ve svete je nejlepsi mozny standart raw plant vyzivy potrava ktera orechy a semena neobsahuje! Tedy semena ano ale pouze jejich klicky.

Takze muj argument/otazka: pokud se kdokoli nenajite neceho co ma opravdu vyssi obsah bilkovin at je to cokoli (orechy maji kolem 20%, semena taktez, vysokobilkovinova potravina jako spenat, brokolice apod TAKE pokud by jste je odvodnili maji VYSSI mnozstvi bilkovin nez vetsina zivocisnych zdroju jako maso aj.., dale veskere prasky ze soji a hnede ryze apod. take velmi silne zdroje bilkovin..)... muzete pak opravdu tvrdit ze mate silu a citite se naprosto ok ve vsech smerech??? Verim ze ne.

Jsem ochoten se s kymkoli kdo toto bude tvrdit sejit a vyzkouset ho, jsem si prakticky jisty ze pokud to nekdo bude tvrdit bude lhat. Pracuju s lidmi roky a pomaham jim cvicit, delam trenera a sam se venuji sportu roky (urcite obdobi i vrcholove).

Vsechny pripady (na to mam info) vykonostvnich sportovcu a mimo jine i ti ktere tu mnozi predkladaji jako vzory a prikaldy toho "ze to jde" vybudovali sve telo a silu a stale buduji pomoci zvyseneho prijmu bilkovin(aminokyselin)(orechy, semena, v usa temito lidmi velmi cenene raw proteinove pripravky(kokteily sunwarrior apod.))

Takze me z toho vypliva toto ::: (a opravdu tu pisu z vlastni zkusenosti a zkusenosti myslim ze mohu tvrdit stovek lidi a vice.. o nichz jsem videl dokumenty, videl primo je, cetl o nich apod..)

:::: bez bilkovin(aminokyselin) neni mozno bit silny a zdravi ve skutecnem slovasmyslu, samozrejme muzete poukazat na lidi co tak ziji..ale prezivat a byt "mocny" je opravdu neco jineho..

Jak rikam klidne vyzvu kohokoli a sejdu se s nim a budu s nim urcite casove obdobi abych videl ze ji pouze ovozel bez koncentrovanych bilkovinnych zdroju (orechy semena atd.) a je na nem statny(nemyslim primo kulturisticky apod. ale zdrave silne konstituce) a silny a energicky ve vsech smerech :)

Ne, neni to tak... vsichni doplnujete bilkoviny nejakou formou protoze je potrebujete, at jsou to orechy nebo semena nebo mnoho zeleniny obsahujici vyssi mnozstvi bilkovin..vsichni to delate a vy kdo ne, troufam si tvrdit nejste silni a energicti ve vsech smerech a mate velke problemy.

Gorily z posilovny jak tu pada, jsou vetsinou gorily z duvodu pouzivani steroidnich anabolickych latek a jinych podpurnych doplnku ale take z duvodu prijmu velkeho mnozstvi bilkovin, proc tedy rostou a jsou velmi silni kdyz bilkoviny(aminokyseliny) pouze berou? Jsou to velmi mylna a spatna tvrzeni zatracovani bilkovin potazmo aminokyselin je zatracovani toho nejdulezitejsiho prvku ve vyzive a bunecnem slozeni vsech zivych organismu.

Dale chybi mnohym vita zakladni znalosti o v tucich rozpustnych vitaminech, vitaminu b12, vzacnem vitaminu k2, fosforu, vapniku a jinych mineralech enormne dulezitych pro zdrave telo..

Kdyz jsem studoval lidi kteri vypadali nejzdraveji a sledoval vysledky studii lidi co nemaji napriklad vubec zadne problemy se zubama a kostma(naprosto imunni vuci zubnim kazum), jsou zdravi(neznaji vubec drtivou vetsinu nemoci co mame a zname my) a dozivaji se vysokeho veku, narazil jsem na ruzne kmeny z ruznych koutu sveta ktere zkoumali ruzni vedci.. vskere infa se daji dohledat na netu ale nemam cas zde vse postovat.

Strava tech nejlepsich a nej nej VZDY obsahovala nejaky ZIVOCISNY zdroj v SYROVE podobe at uz to byly vejce, mleko zvirat nebo primo zvirata a jejich vnitrnosti. Pripadne tuk ziskavany zpodkuze zvirat nebo mleka krav (maslo) vse syrove.., dale mela vetsinou NAPROSTOU absenci obilovin (veskere obili, ryze, aj.) jez chci prihodit valtni zkusenost jsou dle meho nazoru nejvetsi zla v dnesni dobe(proc si dohledejte sami to uz by muj i tak dlouhy prispevek byl necitelny), dale jedli mnoho syrove cerstve zeleniny a ovoce a to jen LOKALNICH pestovanych v urodne pude, nikoli strikanych chemikaliemi a pestycidy a prakticky mrtvych (po 1-2 tydnech lezeni na pultu v obchode). Navic jejich zivot neznal ve vsech pripadech veci jako premira stresu, spatne ovzdusi, VODA, aj.. Proste uplne jiny zivot ktery je pro nas v dnesni zkazene spolecnosti uz pouze snem.

Z vyse uvedeho a mych studii bych chtel svuj prispevek uzavrit timto..

Chtel jsem jen podotknout ze bilkoviny(aminokyseliny - pokud nemusite bilkovinu stepit je to samozrejme pro telo lepsi-mene prace), jsou velmi dulezite a bez nich neni sila a neni "fyzicka moc". Dale, v zivocisnych zdrojich (POUZE SYROVYCH) je velke mnozstvi latek a sloucenin, mineralu a vitaminu aj. o kterych chybi mnohym lidem znalosti a take pak chybi jim kdyz tyto zdroje ve strave nemaji. Dale veskere obilniny/zrno jsou da se rict nejmene prirozena strava pro jakehokoli zivocicha na teto planete (nehlede na antinutrienty, kyselinu fytovou aj latky jenz telu jen berou nebo blokuji vyuzivani mineralu a latek v tele a pak vedou k tomu ze je telo deficitni na dane latky a upada a dochazi k "decaying". Proto velmi varuji lidi co je stale konzumuji a radim aby prestali(z vlastni zkusenosti a studia).. (pokud to potrebuji - tak snad jen fermentovane, ponevadz fermentace z casti natravy stepitelne slozky zrna, dale zcasti a nekdy zcela neutralizuje antinutrienty a hl. kyselinu fytovou atd..) ale porad to samozrejme nebude vhodna natoz idealni potravina.
Stejne je to z orechy drtiva vetsina z nich obsahuje antinutrienty a kyselinu fytovou (o tech se nemluvi mluvi se jen o tom dobrem) ..proto je velmi dulezite je namacet nebo fermentovat pri nejlepsim jinak postupem casu telu jen vezmou (uvidite kdo je konzumujete).. A samozrejmost je veskera a absolutni absence tzv. artificial substances and additives. Veskerych chemikalii, barviv, sladidel, umelych aromat, alkoholu, umelych stimulantu, cukru aj. aj. (proboha je jich dnes uz tolik ze by byla nocni mura je jen vypsat).. Ktere pouze zpusobuji problemy, "inflammation" (zanetlivost a zaniceni) v organismech a postupem casu z nich delaji prachnivejici schranky bez zivota..

Snad nekomu muj prispevek neco prinese, nechci zde zadne velke diskuze prosim, pokud se rozbehnou nebudu treba vubec odpovidat, vim ze to prinese jak kritiku tak otazky, ale opravdu snazte se spise sami hledat info a studovat neni v mych silach a ani na to nechci mrhat cas vysvetlit vsechny me znalosti je toho prilis mnoho a trvalo mi prilis dlouho nez jsem na vse prisel, bylo by to velmi slozite, cast jsem se snazil vypsat vyse.

Jeste dodam ze jsem asi jako vetsina z Vas zoufaly z toho v jake dobe a spolecnosti zijeme (teprve kolem 20 let jsem zjistil veci ktere mi meli byt receny od zacatku ..veci jako napriklad to ze ta a ta potravina je naprosto spatna ...ta a ta latka je k nicemu a jen nici.. tamten kaz na zubu je neco totalne neprirozeneho.. a pokud uz tedy je.. dokaze se lecit sam(prijemna novinka co?).. tamhleta emoce je velmi nicici..tento stres ti bere uplne vsim.. tamhleten zvyk(zavislost) na tamhletom stimulantu je opet destruktivni.. tahle nemoc neni nemoc ale jen reakce organismu na to ze tohle a tamto delas spatne.. (proc lecit reakci a ukazatele meho organismu na to ze neco delam spatne?? a jeste treba antibiotikama ktere me totalni nici..) :D:D:D aj. aj. aj.. no proste tisice! miliony! veci.. !!

Puda je nemocna a podvyzivena, vzduch je spatny, voda je spatna.. lidi jsou negativni, spolecnost stoji na prevracenych hodnotach..proste kam se podivate vidite katastrofu (pokud se divate realisticky a ne s ruzovyma brylema a kecama ktere cpete sami sobe jakoze "ja prece nebudu pesimista"..)..

Drtiva vetsina lidi nad 30-40 let je totalne v h***lu, obeti toho jak se sami zdestruovali a prostredi ve kterem zijou.. a pak jde dolu vse a to rapidne.. i inteligence, vnimani energii, vnimani sveta jako celku, cele existence a hromady dalsich veci, upada uvedomeni a empatie.. vzrusta ego a ziskuchtivost, chtic prosadit sam sebe a mit vzdy pravdu.. dohady o tom kdo je lepsi.. aj.. Proste hromady veci.. prakticky tady muzu napsat knihu kdyz se tak divam nad to co pisu kolik uz toho je.. :D

Pokud se nekomu chtelo a docetl to az sem tak dekuju, jsem rad ze to melo treba smysl psat.. asi jsem se sem spiz vylil coz cas od casu potrebuju.. A chtel jsem taky poradit k tem svalum a sile a celkovemu zdravi to co vim.. Je proste treba cvicit a mit pohyb, mit dostatek latek ktere citite ze vasemu telu dodavaji silu a energii a vse co potrebuje(verim ze je to zavisle i na krevnich skupinach a genech a mnoho dalsich vecech..) ..at je to cokoli..(pro me a tisice pripadu co jsem studoval) je to to co jsem psal vyse.. a dale kvalitni regenerace (spanek, relax a odpocinek) bez kterych nejde nic..

Ja kdykoli nacnu nejake tema nebo myslenku.. uz se dostavam k dalsi takze ciste teoreticky nikdy nemohu prestat psat proto sem moc nepisu bylo by to strasne cist a jeste horsi o tom diskutovat(na vse bych nasel odpoved coz muze kazdy a to kdykoli). Proto jednejte vsichni jak je vam prijemne a nehadejte se je to zbytecne.. Kazdy musi najit/prozit sve znalosti a zkusenosti sam a zjistit si co a jak je(mnozi je nikdy nenajdou a zijou bohuzel v nevedomi)..
tim bych to chtel ukoncit (ano reaguju na celou diskuzi viz vyse nez jsem se zapojil).

Kdyztak se omlouvam za chybi, nectu to po sobe. Mejte se vsichni (:-) (:-) (:-)


(jeste jsem potreboval doplnit par radku:... Velke mnozstvi zivocichu v prirode konzumuje jine zivocichy, kazdy zivocich a organismus na nasi planete konzumuje pouze raw potravu, Clovek v oblastech kde neni mozno konzumovat plody a jine plants, bude konzumovat zivocichy a jine zivocisne vyrobky.. v situaci kdy budete hlady a nebudete mit pristup k nicemu opet budete ( a to s chuti ) konzumovat zivocichy a jejich casti.. Prirozene je konzumovat to co zrovna potrebujete a mate sanci konzumovat a taky moznost a pritom vam to neublizuje.. i kdyz jsme svou prirozenost ztratili(napriklad se otravite v lese nejakou jedovatou rostlinou, to se zvireti zadnemu divokemu nikdy nestane, ony proste citi co mohou snist a co ne..my uz ne)..tak i presto si myslim ze instinkt tam je.. a pokud vam vas instinkt/geny/krevni skupina/aj. aj.. rikaji jez tohle (vetsi chut na tuk, nekdo na cukr, nekdo na bilkovinu), tak je jezte.. me se to zatim vzdycky jen vratilo v podobe sily a dobreho pocitu zdravi.. Jist jen ovoce protoze si prectete ze je nej i presto ze jste na nem spatni a treba zacnete mi problemy (jako kdysi ja) je opravdu chyba.. navic mnoho faktu na kterych raw foodism a vitarianstvi stavi jsou nemozne dneska to co kupujete neni to cim se vita ohani neda se proste koupit "TO" ovoce a zelenina na kterych myslenky a arguenty vita buduji.. dnesk kupujete plody z podvizivene pudy, napul mrtve a jeste se spoustou chemikalii..tato doba cela je nemocna..
Proto naslouchejte spise svemu telu a jezte to co je co nejvice prirozene, a at uz to jsou mrkve z urodne pudy Vasi domaci zahrady, jablka z Vasich jabloni... domaci vejce od vasich slepic nebo kdo vi co ..mravenci a kobilky v poli, tak je proste jezte (zde a u vsech zivocisnych veci pamatujte ze je velmi dulezite je jist syrove a co nejcerstvejsi, VSE, ponevadz jen tak jsou "bioaktivni" a enzymy a bilkoviny v nich pro telo vyuzitelne a Nedenaturovane... samozrejme stejne jako ostatni latky a vitaminy(to kvuli cemu to jite) v nich... vase telo se take nebude k takovym potravinam stavet jako k toxinu (leukocitoza) a nebude mit tolik prace z jeho stravenim (nechcete dostavat do tela neco co mu bere energii na to aby to bylo vubec straveno.. Proste zkratka receno je tak ENORMNIIII rozdil mezi napr. Varenym vejcem a syrovym vejcem nebo Pasterizovanym mlekem a syrovym mlekem ze se to neda snad ani popsat !!! ... A pak verte ze budete mit dostatek vseho co potrebujete.. presunte se k citeni a vnimani potreb (ja to udelal a bylo to nejdulezitejsi co jsem mohl udelat a take ma nejlepsi zkusenost v zivote)..a halvne se vzdy realne divejte na sebe a sve telo.. at mam teorii jakoukoli pokud jsem na nejake strave slabej a odchazi mi zuby a zhorsuji se telesne funkce aj veci.. tak to proste neni dobre!! A muzu mit stokrat vedecke studie a ja nevim co...
No ..tak to jsem asi jeste dodat.. :)
Naposledy upravil(a) Asabado dne úte říj 26, 2010 0:20, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od s.arik »

Hezký...no tady je málokdo jenom na OZ, semínka a ořechy jsou pro mnohé lidi samozřejmostí.
Pro některé ne, taky pravda, ale ty by z kulturistiky opravdu nikdo nepodezříval :)

Jak už jsem linkovala Storma, tak ten samo taky ořechy a oleje jí. Není vita jako vita, ale je myslím zbytečné tvrdit, že na vita posilovat nejde, když leckdo dokazuje, že jde.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Asabado
Příspěvky: 55
Registrován: čtv čer 25, 2009 16:28

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Asabado »

s.arik píše:Hezký...no tady je málokdo jenom na OZ, semínka a ořechy jsou pro mnohé lidi samozřejmostí.
Pro některé ne, taky pravda, ale ty by z kulturistiky opravdu nikdo nepodezříval :)

Jak už jsem linkovala Storma, tak ten samo taky ořechy a oleje jí. Není vita jako vita, ale je myslím zbytečné tvrdit, že na vita posilovat nejde, když leckdo dokazuje, že jde.

Storm je dobry priklad toho ze to jde znam ho a psal jsem si z jeho pratelema na emailu.. Ale samozrejme bilkoviny ma, bez nich by nebyl tam kde je.. :) a to je jedna z myslenek kterou jsem chtel asi vyse take rict.. A cvicit na vita samozrejme jde a to velmi dobre..souhlasim..
Tzv. Raw foodism (at uz cehokoli) je podleme nejdulezitejsi vec, protoze na tomhle svete jsme jediny zivocich kdo ji varene a jinak tepelne upravovane denaturovane jidla. (to ze uz jsme prave tak zdegenerovali ze z raw zivocisnych veci muzeme onemocnet to uz je druha vec, pac nase telo jiz neni zvykle na nektere bakterie a zive organismy v nem (ktere jsou mimo jine i v pude kterou take nemame protoze vse je dokonale zchemkovateleho a umyteho(plody) nez se to dostane do nasi pusy..

Ale i presto se ke korenum a 100% raw(vcetne zivocisnych) DA VRATIT, a to budu tvrdit dokud budu ziv :)
Miguel

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Miguel »

Děkuju za příspěvek - a zkušenost potvrzující to co já říkám - bez bílkovin to nejde a určitě ne jen s ovocem a zeleninou. Jsem rád, že to zaznělo od člověka, který s tím má osobní zkušenost.
Doufám, že teoretici opakující nesmysly z tohoto článku
http://www.etikoterapie.unas.cz/index.p ... iterarura3
už budou zticha.
Btw. kwashiorkor je nemoc z nedostatku bílkovin a určitě není vymyšlená.
Miguel

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Miguel »

Asabado píše:
s.arik píše:Hezký...no tady je málokdo jenom na OZ, semínka a ořechy jsou pro mnohé lidi samozřejmostí.
Pro některé ne, taky pravda, ale ty by z kulturistiky opravdu nikdo nepodezříval :)

Jak už jsem linkovala Storma, tak ten samo taky ořechy a oleje jí. Není vita jako vita, ale je myslím zbytečné tvrdit, že na vita posilovat nejde, když leckdo dokazuje, že jde.

Storm je dobry priklad toho ze to jde znam ho a psal jsem si z jeho pratelema na emailu.. Ale samozrejme bilkoviny ma, bez nich by nebyl tam kde je.. :) a to je jedna z myslenek kterou jsem chtel asi vyse take rict.. A cvicit na vita samozrejme jde a to velmi dobre..souhlasim..
Tzv. Raw foodism (at uz cehokoli) je podleme nejdulezitejsi vec, protoze na tomhle svete jsme jediny zivocich kdo ji varene a jinak tepelne upravovane denaturovane jidla. (to ze uz jsme prave tak zdegenerovali ze z raw zivocisnych veci muzeme onemocnet to uz je druha vec, pac nase telo jiz neni zvykle na nektere bakterie a zive organismy v nem (ktere jsou mimo jine i v pude kterou take nemame protoze vse je dokonale zchemkovateleho a umyteho(plody) nez se to dostane do nasi pusy..

Ale i presto se ke korenum a 100% raw(vcetne zivocisnych) DA VRATIT, a to budu tvrdit dokud budu ziv :)
Jsme taky jediný živočich, který mluví, obléká se, tvoří nové věci atd atd atd. Tyhle argumenty mi opravdu unikají.
Návštěvník

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Návštěvník »

P.S. A gratuluju k tomu, že si můžeš svoji potřebu bílkovin splnit jen z ořechů, u mně by tento nepoměr arginin/lysin zákonitě vyústil v herpes, což se mi stává dokonce i když jím větší množství ořechů při mojí normální masité stravě, kdybych to maso neměl vůbec, zřejmě bych měl nějaký opar pořád...
Uživatelský avatar
Atman
Příspěvky: 56
Registrován: sob zář 25, 2010 17:00

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Atman »

Ďakujem Asabado za obsiahly príspevok, jeden z naj čo som tu kedy čítal!
Uživatelský avatar
Asabado
Příspěvky: 55
Registrován: čtv čer 25, 2009 16:28

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Asabado »

Návštěvník píše:P.S. A gratuluju k tomu, že si můžeš svoji potřebu bílkovin splnit jen z ořechů, u mně by tento nepoměr arginin/lysin zákonitě vyústil v herpes, což se mi stává dokonce i když jím větší množství ořechů při mojí normální masité stravě, kdybych to maso neměl vůbec, zřejmě bych měl nějaký opar pořád...
To urcite nesplnuji a gratulace neni na mistě, protože ja orechy a semena prakticky nekonzumuju, pokud seminka tak jejich klicky.(orechy mi ale hodne pomahali v zacatcich). Konzumuju syrove zloutky a cas od casu syrove mleko(nejlepe kozi). Maso nejim protoze nesouhlasim s tim jak se se zviraty zachazi a v jakem jsou stavu a hlavne s tim kam byla posunuta hierarchie, s tim ze zvirata urcena pro konzumaci uz nejsou "lovena" a nemaji "sanci" utect a branit se a jednotlivci kteri je konzumuji a jenz by naopak v prirode sami se svymy stavy podlehli predatorum se pak nacpavaji necim(temi bez boje porazenymi zviraty) co obsahuje navic jeste antibiotika, rustove hormony a stresove hormony vyplavene pri jatkach a odpornem zachazeni z chudakama zviratama. Opravdu ne..diky.
Jsem si jisty ze kdybych byl v prirode a potreboval to, budu zivocichy jist a lovit pro vlastni potrebu prezit pokud nebude dostupna jina plnohodnotna vyziva prinasejici silu ..a ano budu krast vejce z hnizd ptaku(coz je jednodussi nez lovit zvirata) a lovit divoke ryby a konzumovat je.
Ale to se zrejme nikdy nestane, a hlavne "priroda" ve slovasmyslu ve kterem ji chapu ja je uz jen na par urcitych mistech na tomhle svete. bohuzel. Proto ackoli je to velmi neprirozene a meli jsme materske mleko svoje, prijimam latky, jinak nektere velmi podobne tem v mase z mleka(pouze syroveho). Je to jen moje rozhodnuti a beru za nej plnou odpovednost. (jen doplnim ze zatim co pasterizovane mleko me vzdy zahlenovalo a prinaselo mi mnohe problemy tak po syrovem z dobreho nejlepe domaciho zdroje jsem nikdy zadny problem nemel, NAPROSTO zadny, naopak - vytecna regenerace po fyzyckem a hl. silovem treninku, pocit dobreho vyziveni, dobra nalada a pocit sily, pevne kosti a zdrave zuby. - vse vlastni zkusenost).


Návštěvník píše:Jsme taky jediný živočich, který mluví, obléká se, tvoří nové věci atd atd atd. Tyhle argumenty mi opravdu unikají.
hmm.. Mluveni, oblekani, tvoreni veci.. mohl bych samozrejme argumentovat ze zvirata take komunikuji (mnohdy mnohem zajimaveji nez clovek) a samozrejme tvori nove veci! Oblekat se opravdu neoblekaji protoze jim staci to co maji a nemaji takove ego a inteligenci aby to vymysleli jako my. Kazdopadne to je vedlejsi -argumentovat na to nechci protoze je uplne jedno v tomto tematu co vsechno zvirata nedelaji, nejdulezitejsi je to, ze opravdu 100% vsichni jedi nijak neupravene raw potraviny(samozrejme pokud je nekrmi clovek) (at uz zivocichy nebo rostlinnou stravu) no a my jsme jedini kdo to delame presne naopak.
V cele nasi zname existenci jsme jedini.. a taky mame nejvice problemu..
A co jineho muze prinaset problemy vic nez to, co prichazi do tela kazdy den, nekolikrat denne, vetsinou 7 dni v tydnu, 4 tydny v mesici, 12 mesicu v roce a takto veskere leta nasich zivotu?? Potrava. A milionkrat dokazana fakta jak znehodnocene a denaturovane jsou potraviny po ruzne tepelne uprave, pasterizacich, smazenich, vystavovani mikrovlnam, peceni aj. aj. aj... jsou proste neprehlednutelna.
Takze pokud ti ten argument pravdu unika i po tom, co se rozhlednes kolem sebe, pak je mi to lito ale zde nepomohu, kazdy musi videt vse sam.
Protoze MY(lidstvo) jsme ti kdo trpi a maji problemy, a MY jsme ti jedini kdo jsme na svete NEraw a dnes uz nejen NEraw ale take kozumujici hromady additiv a jinych chemek.. pff.. :delicacy: a ne..opravdu si nas organismus za tu dobu teto konzumace(vzhledem k existenci par let) nezvykl a neprizpusobil se, jak mnohdy dle me chybne zazniva. :P
Uživatelský avatar
Esterka
Příspěvky: 146
Registrován: pon črc 28, 2008 12:25

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Esterka »

Asabado, máš tady jednoznačně nejzajímavěnší a nepodněntněší příspěvky. Pokud budeš mít čas, určitě zas něco napiš.
Naposledy upravil(a) Esterka dne úte říj 26, 2010 13:05, celkem upraveno 1 x.
levandulka
Příspěvky: 67
Registrován: pát říj 09, 2009 16:22

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od levandulka »

Atman píše:Ďakujem Asabado za obsiahly príspevok, jeden z naj čo som tu kedy čítal!
S týmto výrokom úplne súhlasím :) A dúfam, že budeš písať ďalej.
Miguel

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Miguel »

Promiň, ale mně se zdá, že si každý vybírá to co se mu líbí a to co se mu nelíbí, to nějak okecá... Např. o mlíku - všude se píše, že žádný jiný živočich nepije mléko jiného živočicha... a ty to děláš. A že dospělí jedinci mléko nepijí vůbec.
Uživatelský avatar
Atman
Příspěvky: 56
Registrován: sob zář 25, 2010 17:00

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Atman »

Miguel píše:Promiň, ale mně se zdá, že si každý vybírá to co se mu líbí a to co se mu nelíbí, to nějak okecá... Např. o mlíku - všude se píše, že žádný jiný živočich nepije mléko jiného živočicha... a ty to děláš. A že dospělí jedinci mléko nepijí vůbec.
myslím že práve o to ide, nedržať sa rigidne skostnatelých teórií, hocijako zdanlivo megazdravých či "eticky vysokých" pche :roll: , ale bedlivým pozorovaním seba samého jednoznačne určovať, čo mi prospieva a čo nie, a je fuck či to je raw, vege a podobne alebo nie.
Podobne ahinsá - neubližovanie keď sa používa ako argument na selekciu jedla a pri tom si dotyčný zaslepenec - nie zasvätenec ubližuje nasprávnou stravou, tak sa stalo prázdnym slovom a jediné čo utešene rastie je Ego dotyčného zaslepenca.
Správne riadenie sa akoukoľvek teóriou je vždy lavírovanie na hrane podľa aktuálnej situácie, čítanie jej zmyslu, a naopak, tvrdé nekompromisné dodržiavanie môže byť veľmi rýchlou cestou do pekla dláždenou najlepšími úmyslami.
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od 2olfess »

Asabado píše:Jen doplnim k diskuzi vyse..
Ja osobne si myslim ze se neda ustanovit jeden recept pro vsechny, to proste nejde, mnoho delaji telni typy, krevni skupiny a take geny aj..
..adt atd...
A muzu mit stokrat vedecke studie a ja nevim co...
No ..tak to jsem asi jeste dodat.. :)
Na rozdíl od diskuze o vodě, pod tohle bych se prakticky podepsal.
Mám i podobný zkušenosti ... zařazuju i živočný (žloutky a pod.)..

Chci se zeptat, jaký máš zkušenosti na sobě s používáním za studena lisovaných olejů, užíváš nebo neužíváš? To by mě zajímalo, protože z olejů se stává další "kontraverzní" vitriánské téma.
Návštěvník

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Návštěvník »

Atman píše:
Miguel píše:Promiň, ale mně se zdá, že si každý vybírá to co se mu líbí a to co se mu nelíbí, to nějak okecá... Např. o mlíku - všude se píše, že žádný jiný živočich nepije mléko jiného živočicha... a ty to děláš. A že dospělí jedinci mléko nepijí vůbec.
myslím že práve o to ide, nedržať sa rigidne skostnatelých teórií, hocijako zdanlivo megazdravých či "eticky vysokých" pche :roll: , ale bedlivým pozorovaním seba samého jednoznačne určovať, čo mi prospieva a čo nie, a je fuck či to je raw, vege a podobne alebo nie.
Podobne ahinsá - neubližovanie keď sa používa ako argument na selekciu jedla a pri tom si dotyčný zaslepenec - nie zasvätenec ubližuje nasprávnou stravou, tak sa stalo prázdnym slovom a jediné čo utešene rastie je Ego dotyčného zaslepenca.
Správne riadenie sa akoukoľvek teóriou je vždy lavírovanie na hrane podľa aktuálnej situácie, čítanie jej zmyslu, a naopak, tvrdé nekompromisné dodržiavanie môže byť veľmi rýchlou cestou do pekla dláždenou najlepšími úmyslami.
Jo tak o to právě jde:-) takže on mi udělá kázání o tom, proč tepelně neupravuje jídlo, že to nedělá žádný živočich /a tudíž je to špatně/ ale mléko pije, což taky nedělá žádný živočich - ale tady to nevadí.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od cepheus »

Na druhé straně kočka si asi těžko podojí krávu a mlíko lemtá.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od s.arik »

Tepelně upravená strava má ale na rozdíl od (raw) mléka kromě "nepřirozenosti" i řadu dalších nevýhod...
Viz nejúvodnější článek na webu vitarián.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Panda »

cepheus píše:Na druhé straně kočka si asi těžko podojí krávu a mlíko lemtá.
... a pak z něho zvrací protože je pro ně nestravitelné (nemá na ně enzymy, podobně jako lidé) a jen lidé si mylně myslí že kočky mléko rády.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od cepheus »

Přiznám se, že s kočkou bytovou zkušenost nemám, mám na mysli tu kočku pouliční, co se nedegenerovaná potuluje po vsi po půdách a chytá myši.
("Jo kočkám koupím Whiskas a myši si budu chytat sám - známej frk na reklamu").
Tak tuhle kočku jsem nikdy blít z mlíka Pando neviděl, sry.
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Zdeníno »

Panda píše:... a pak z něho zvrací protože je pro ně nestravitelné (nemá na ně enzymy, podobně jako lidé) a jen lidé si mylně myslí že kočky mléko rády.
No, aktuálně máme doma koček 5, a všechny chlastaj mlíko. Jedna sousedka měla kočku dokonce tak vymlsanou, že žrala jen to sladký kondenzovaný mlíko, co pro ní kupovala, jiný ne. :)
Fakt tu někteří kážete úplný hovadiny... :roll:
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od s.arik »

Pokud vím, s kočkami je to jako s lidmi, některé snášejí a jiné ne. Měla jsem mazlíky z obou skupin.

Jiná věc ovšem je, jestli organismu prospívá všechno po čem neblije.
Jestli jo, hned mi to prosím řekněte, ony ty croissanty, bůček, studené kakao s piškoty a mléčné čokolády byly mooooc dobroučké a žaludek ani neškytl >:-)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Asabado
Příspěvky: 55
Registrován: čtv čer 25, 2009 16:28

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Asabado »

Návštěvník píše:Jo tak o to právě jde:-) takže on mi udělá kázání o tom, proč tepelně neupravuje jídlo, že to nedělá žádný živočich /a tudíž je to špatně/ ale mléko pije, což taky nedělá žádný živočich - ale tady to nevadí.

Dalsi oponovac.. chjo, No dobra jdeme na to... napsal jsem :

Asabado píše:Proto ackoli je to velmi neprirozene a meli jsme materske mleko svoje, prijimam latky, jinak nektere velmi podobne tem v mase z mleka(pouze syroveho). Je to jen moje rozhodnuti a beru za nej plnou odpovednost. (jen doplnim ze zatim co pasterizovane mleko me vzdy zahlenovalo a prinaselo mi mnohe problemy tak po syrovem z dobreho nejlepe domaciho zdroje jsem nikdy zadny problem nemel, NAPROSTO zadny, naopak - vytecna regenerace po fyzyckem a hl. silovem treninku, pocit dobreho vyziveni, dobra nalada a pocit sily, pevne kosti a zdrave zuby. - vse vlastni zkusenost).
Je treba rozlisovat Migueli.. Mezitim co prijimani NEraw potravy te pomalu znici a opotrebuje ve smech smerech a je dokonale neprirozene, tak prijimani syroveho mleka a jak jsem prpominam sam napsal vyse, sice take neni vubec v prirode prirozene, ale v mem pripade mi vytecne nahradi to, co jsem na svem tele ozkousel ze mu vyhovuje, priznive na nej pusobi a nemam to z jinych zdroju a take mi naprosto nijak neublizi-neni skodlive(ani jeho kyselost, zjistil jsem ze v pripade tak alkalicke vyzivy jakou mam je snad spise neco jako pomocnik pro dosazeni optimalni rovnovahy).
Mam kvalitni zdroj a mam to na sobe otestovano. :)

Take je treba rozlisovat, ze mezitim co RAW stravu a neupravovani jsem VSEM doporucil a podeprel to prikladem z prirody a fakty, tak piti mleka jsem nikomu nedoporucoval, jen jsem uvedl vlastni zkusenost protoze se hodila do kontextu a chtel jsem ji sdilet :)

Takze myslim si, ze tve zbytecne oponovani zde opravdu neni na miste, je uplne k nicemu a nikomu nic neprinese protoze nema vyznam. Vypada to, ze ty mas spiz potrebu alespon nejak oponovat kdyz uz nic.

Ale zde to je opravdu velmi nesmyslne, protoze stavet na stejnou rovinu priklad, jenz jsem dal jako velmi neprirozeny a lidstvo nicici vedle dalsiho prikladu, ktery lidem(me osobne, nemohu mluvit za jine) nijak neublizuje a i presto ze je, coz jsem sam dodal neprirozeny a je jen me rozhodnuti za ktere beru odpovednost, je proste velmi bezpredmetne.

To co pises jiz bylo receno, vsichni to vime a je treba naucit se rozlisovat mezi tim co skodi a co ne. :) Uz dale neoponuj, nebudu na to reagovat. Vse podstatne bylo receno a toto tema je o kulturistice a posilovani a ne o prirozenosti piti mleka. Navic pokud mam dodat dalsi dulezitou vec k me osobe, psal jsem a tak to take je, ze mleko piji sem tam (i kdyz nekdy vice a dela mi to dobre), z zivocisnych prijimam nejvice vajecny zloutek na kterem ten prijem pro me dulezitych latek stoji.

2olfess píše:Chci se zeptat, jaký máš zkušenosti na sobě s používáním za studena lisovaných olejů, užíváš nebo neužíváš? To by mě zajímalo, protože z olejů se stává další "kontraverzní" vitriánské téma
K tem olejum napisu velmi rad, az budu mit cas. Mam k nim dost co rict, ale ted jedu na Slovensko. Zatim se tu mejte. :mrgreen:


Jo a jeste k tem kockam a co tu padlo v poslednich chvilich.. jestli mohu ...Nezapominejte prosim na INDIVIDUALNOST a jedinecnost vsech.. jak uz jsem psal nikdo neni stejny a prakticky nic se neda vyslovene ustanovit pro vsechny stejne.. Takze mezitim co Panda mohl videt kocku z mleka blit tak Cepheus muze mit zkusenost z uplnym opakem, o ktery se tady prijemne podelil. Neni treba se o tom prece dohadovat, dulezite je sdelit si vlastni zkusenosti a na nich postavit vysledny zaver.. :)

Zatim :mrgreen:
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Panda »

Zdeníno píše:No, aktuálně máme doma koček 5, a všechny chlastaj mlíko. Jedna sousedka měla kočku dokonce tak vymlsanou, že žrala jen to sladký kondenzovaný mlíko, co pro ní kupovala, jiný ne. :)
Fakt tu někteří kážete úplný hovadiny... :roll:
Kočky si můžou zvyknout na mléko, stejně jako si mohou zvyknout lidé, ale škodí jim daleko více než lidem (přestože po něm třeba neblinkají). Neumí trávit laktózu obsaženou v mléce, proto se jim mohou dávat jen mléčné výrobky nebo ředěné kondenzované mléko. Mléko je jedno z prvních varování uváděné v každé příručce pro začínající chovatele, kde se lze dočíst i podrobnosti (chovatelům doporučuji přečíst!), mně se to nechce podrobněji rozebírat.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Jista »

Pridat si 25 kg na bench behem 4 dnu nevypovida o schopnosti nizkotucke stravy budovat svaly,ale o schopnosti zvysovat energii tela,ktera je pro silu dulezitejsi nez objem svalu..bohuzel se s timhle aspektem v kulturistice moc nepocita,a vse je jen o tom kolik gramu proteinu na kilo denne sezeru..
ja snim par gramu proteinu,a svaly rostou..
Go Raw
Miguel

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Miguel »

Jista píše:Pridat si 25 kg na bench behem 4 dnu nevypovida o schopnosti nizkotucke stravy budovat svaly,ale o schopnosti zvysovat energii tela,ktera je pro silu dulezitejsi nez objem svalu..bohuzel se s timhle aspektem v kulturistice moc nepocita,a vse je jen o tom kolik gramu proteinu na kilo denne sezeru..
ja snim par gramu proteinu,a svaly rostou..
(:-) a můžu vidět nějakou fotografii?
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Dano »

Asabado píše:asi jsem se sem spiz vylil coz cas od casu potrebuju..
A poriadne :) Nechces sa zaregistrovat? Si asi vacsi vitarian ako viaceri z nas (ako ja urcite), nikomu tu nenadavas, aj adminovi pomozes, ked ta teraz musi stale autorizovat, a aj si sa tu krasne predstavil, tak uvod by si mal uz uspesne za sebou :)

Suhlasim s:
zde jsou lide co maji na sobe vetsinou vse otestovano a vi jak se citi nejlepe

bez bilkovin(aminokyselin) neni mozno bit silny a zdravi ve skutecnem slovasmyslu

Jist jen ovoce protoze si prectete ze je nej...

naslouchejte spise svemu telu

veskere obilniny/zrno jsou da se rict nejmene prirozena strava pro jakehokoli zivocicha na teto planete

absolutni absence tzv. artificial substances and additives.

ENORMNIIII rozdil mezi napr. Varenym vejcem a syrovym vejcem nebo Pasterizovanym mlekem a syrovym mlekem

dneska to co kupujete neni to cim se vita ohani neda se proste koupit "TO" ovoce a zelenina na kterych myslenky a arguenty vita buduji..
V zmysle tom, ze rovnako je to s akymikolvek inymi potravinami vratane masa ai. Ale nemozne to nie je, da sa, a celkom lahko mimo zimy a jarnych mesiacov v nasich koncinach.
mnozstvi daneho raw jidla ... enormni jako to maji napr. gorily, -nevim proc je kazdy predhazuje kdyz ony sni cca 10-20 kg zeleniny a ovoce - to zadny normalni vitarian neji.
Tak, (v prevaznej miere iba/hlavne) cez zeleninu cesta nevedie
v zivocisnych zdrojich (POUZE SYROVYCH) je velke mnozstvi latek a sloucenin, mineralu a vitaminu aj. o kterych chybi mnohym lidem znalosti a take pak chybi jim kdyz tyto zdroje ve strave nemaji.
A nastastie zijeme v dobe, ked si kazdy moze zvolit/dovolit/vybrat ake zdroje bude "pozivat"

A najadresnejsie k teme s tymto:
Je proste treba cvicit a mit pohyb, mit dostatek latek ktere citite ze vasemu telu dodavaji silu a energii a vse co potrebuje .. a dale kvalitni regenerace ... bez kterych nejde nic..
A s cim nesuhlasim, nechajme tak.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Dano »

Asabado,
este otazky, k teme. Budem rad ak si najdes cas po navrate z nasej zeme, ak budu odpovede, precitam si, ked sa v pondelok vratim z Krkonos :)

Ked si presiel "pouze na ovoce a zeleninu", o kolko si si asi tak znizil denny prijem energie, skusil si to obcas povazit/poratat?
Vydaj energie si mal stale zhruba rovnaky?

Mozno mame rozdielne nazory len preto, lebo pod kulturistikou vidime kazdy nieco trochu ine. Priznam sa, teorie/prax o tom akym cvicenim/jedenim sa da pribrat na povedzme 100kg mna napr. vobec nezaujimaju. Po aku hmotnost sa este nejedna o kulturistiku a od akej uz ano? Ked zacne povedzme 70kg chalan posilnovat, je to kulturistika alebo nie?

Presnejsie, tvrdis to o potrebnom "zvysenom prijme bielkovin" aj v nizkej vahovej kategorii.., ked povedzme ja by som sa dal na posilnovanie a chcel vo svaloch pribrat len 10% terajsej hmotnosti, teda na 71,5kg?
Lebo medzi chalanmi do 80kg urcite nie je problem najst vegan vitarianov s bielkovinami v strave len pod 10% z celkovho energetickeho prijmu. Teda z tvojho pohladu urcite na nizkobielkovinovej diete.

Maval som vela chronickych zdrav. problemov (ekzemy na laktoch, alergia, herpesy, zubne kazy, opakovane zapaly hrdla - anginy, hnisave vyrazky na chrbate, nekonecne bolesti v kolenach...) doprevadzame castymi prechladnutiami/mozno chripkami a vdaka postupnemu ladeniu stravovania su vsetky prec (teda alergia este na 5% nie). Od "diety" k "diete" stale lepsie, momentalne od maja doteraz som na 811rv (energia z bielkovin asi do 10%, tukov tiez, raw vegan) s vynimocnymi spolocenskymi uletmi, ale bol som na nej uz minulu jesen (v zime s 1 varenym denne). A nikdy som sa necitil zdravsie a lepsie. Toto je u mna dolezitejsie ako objem. Energie je ale nazvys a zvazujem zacat v zime posilnovat. Nie som ale ochotny tomuto indoor sportu venovat vela casu (ani 3x1h tyzdenne). Asi preto ma oslovila metoda cvicenia o ktorej som kedysi cital na:
Pomalé pálenie – metóda cvičenia
Ako a prečo rastú svaly?
Pomalé pálenie svalov
Aky mas na nu nazor?
Pripadne mun, Mira..?
Návštěvník

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Návštěvník »

Asabado píše:
Je treba rozlisovat Migueli.. Mezitim co prijimani NEraw potravy te pomalu znici a opotrebuje ve smech smerech a je dokonale neprirozene, tak prijimani syroveho mleka a jak jsem prpominam sam napsal vyse, sice take neni vubec v prirode prirozene, ale v mem pripade mi vytecne nahradi to, co jsem na svem tele ozkousel ze mu vyhovuje, priznive na nej pusobi a nemam to z jinych zdroju a take mi naprosto nijak neublizi-neni skodlive(ani jeho kyselost, zjistil jsem ze v pripade tak alkalicke vyzivy jakou mam je snad spise neco jako pomocnik pro dosazeni optimalni rovnovahy).
Mam kvalitni zdroj a mam to na sobe otestovano. :)
To je krásné, že sis vybral to, co se ti hodí a teď si to obhajuješ. Problém je v tom, že tím, že to doplňuješ vlastně potvrzuješ to, co tvrdím já - že raw food diet je na hovno a spousta věcí v ní chybí. Bílkoviny např.
Asabado píše:Take je treba rozlisovat, ze mezitim co RAW stravu a neupravovani jsem VSEM doporucil a podeprel to prikladem z prirody a fakty, tak piti mleka jsem nikomu nedoporucoval, jen jsem uvedl vlastni zkusenost protoze se hodila do kontextu a chtel jsem ji sdilet :)

Takze myslim si, ze tve zbytecne oponovani zde opravdu neni na miste, je uplne k nicemu a nikomu nic neprinese protoze nema vyznam. Vypada to, ze ty mas spiz potrebu alespon nejak oponovat kdyz uz nic.

Ale zde to je opravdu velmi nesmyslne, protoze stavet na stejnou rovinu priklad, jenz jsem dal jako velmi neprirozeny a lidstvo nicici vedle dalsiho prikladu, ktery lidem(me osobne, nemohu mluvit za jine) nijak neublizuje a i presto ze je, coz jsem sam dodal neprirozeny a je jen me rozhodnuti za ktere beru odpovednost, je proste velmi bezpredmetne.
No vidíš - a mně zase dělá dobře vařené/pečené/grilované maso - a nijak mi neškodí - tak mi neargumentuj tím, že se opotřebuju k smrti:-)
Zatímco když jím syrové /a třeba lososový tatarák je neuvěřitelně dobrý/ vždycky se z něho poseru - a většina lidí kolem mně má podobnou zkušenost.
Asabado píše:To co pises jiz bylo receno, vsichni to vime a je treba naucit se rozlisovat mezi tim co skodi a co ne. :) Uz dale neoponuj, nebudu na to reagovat. Vse podstatne bylo receno a toto tema je o kulturistice a posilovani a ne o prirozenosti piti mleka. Navic pokud mam dodat dalsi dulezitou vec k me osobe, psal jsem a tak to take je, ze mleko piji sem tam (i kdyz nekdy vice a dela mi to dobre), z zivocisnych prijimam nejvice vajecny zloutek na kterem ten prijem pro me dulezitych latek stoji.
"důležitou věc k mé osobě" - mám pocit, že máš o svojí osobě velmi silné mínění, když mi zkoušíš určovat kdy mám reagovat a kdy ne. Budu si psát co budu chtít a kdy budu chtít, a jestli budeš reagovat nebo ne je mi celkem u prdele.
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od hugo »

Návštěvník píše:Budu si psát co budu chtít a kdy budu chtít, a jestli budeš reagovat nebo ne je mi celkem u prdele.
Psát si můžeš co chceš, ale jestli budeš psát tak jak tento příspěvek, tak ti to už neschválím.
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
mun
Příspěvky: 236
Registrován: pát říj 16, 2009 9:48
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od mun »

Návštěvník píše:No vidíš - a mně zase dělá dobře vařené/pečené/grilované maso - a nijak mi neškodí - tak mi neargumentuj tím, že se opotřebuju k smrti:-)
Zatímco když jím syrové /a třeba lososový tatarák je neuvěřitelně dobrý/ vždycky se z něho poseru
Dovol, abych se z celého srdce zasmál.
Teď sním klidně kilo masa a nic mi to neudělá, ani když tak budu jíst měsíc. Ale když tak budu jíst roky, tak se to projeví. Povíme si za deset let. A pokud nestrávíš pořádně syrového lososa, tak nejspíš už máš načatý trávení, stejně jako ostatní jak píšeš. Ale tobě to vařený/pečený/grilovaný nic nedělá :D
Není totiž nic skrytého, co nebude zjeveno, ani nic tajného, co nebude poznáno.
Bernardeta
Příspěvky: 29
Registrován: čtv črc 17, 2008 22:53

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Bernardeta »

Ahoj Asabado, píšeš, že si nepotkal nikoho, kdo vybudoval či buduje svaly na syrové rostlinné stravě, bez ořechů, semen či jiných koncentrovaných bílkovin. A co říkáš lidem, kteří jsou na dietě podle Grahama 811? Mnozí jedí opravdu jen ovoce a zeleninu, s úplným vynecháním jakýchkoliv "overfats"a jsou výkonní sportovci. Asi znáš stránku "30 bananas a day". Dík moc za názor. B
Návštěvník

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Návštěvník »

mun píše:
Návštěvník píše:No vidíš - a mně zase dělá dobře vařené/pečené/grilované maso - a nijak mi neškodí - tak mi neargumentuj tím, že se opotřebuju k smrti:-)
Zatímco když jím syrové /a třeba lososový tatarák je neuvěřitelně dobrý/ vždycky se z něho poseru
Dovol, abych se z celého srdce zasmál.
Teď sním klidně kilo masa a nic mi to neudělá, ani když tak budu jíst měsíc. Ale když tak budu jíst roky, tak se to projeví. Povíme si za deset let. A pokud nestrávíš pořádně syrového lososa, tak nejspíš už máš načatý trávení, stejně jako ostatní jak píšeš. Ale tobě to vařený/pečený/grilovaný nic nedělá :D
Jéžiš vy všichni tady mám ten pocit chodíte po světě a ukájíte se tím, že vy jste ti co jedí správně a ostatní určitě už brzo umřou.... jo, když tě to uklidní, dělám to tak 20 let co cvičím a nic mi pořád není, ale určitě to přijde, protože ty musíš mít pravdu! Je rozdíl, jestli někdo váží šedesát a jestli někdo váží 90-100 kg, a jestli někdo na sobě nosí 20 kg svalové hmoty a někdo má ruce jako párátka, ten pak skutečně vystačí s banánem.
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od 2olfess »

Tak se přiznám, že zrovna z Grahama a toho co píše, mám trochu hrůzu. Pro mne to rozhodně není, nezvládl bych to množství jídla, množství sladkýho ovoce, je mi to nepříjemný pokud sním tolik cukru, i když přírodního, necejtim se po tom dobře atd., ale dovedu si představit lidi, kterým to padne do noty, do jejich metabolismu a tak, že jim to vyhovuje. Přiznám se, že nevěřim (moje spekulace) příliš tomu, že se nevyskytne období v životě člověka, který by nechtělo trochu jiný poměr živin. (Protože každý sedmiletý cyklus života prý má své specifické požadavky, takže by se neměl člověk ani porovnávat sám se s sebou.)

a ještě mám obavu z jedný věci, že si nejsem jistý tím, jestli tady trošku nejde o peníze, že jsou odborníci, kteří se na vitariánství taky především výborně živí, každý rok nebo 2 musí vyjít nová knížka, cestování po raw festivalech na celém světě, nejlépe s vlastní teorií o stravování, ... co se stane, když zjistí, že se necejtí dobře, přizná to hned nebo až na smrtelný posteli? Když vidím stádo pasoucích se koz, tak si nelze nevšimnout, že i zvířata, která mají stejné podmínky a výdej energie, což se o lidech říci nedá, taky jiný podnebí a pod., jí i v rámci svých možností trochu jinak, někdo čeká na mrkev, někomu stačí tráva, jinej kozlík vožužlává hodně stromy...

Sám jsem uhlovodanový metabolický typ a nevyhovuje mi to, co teprve někdo, kdo je bílkovinný(proteinový) typ, a prý je podle posledních průzkumů těch metabolických podkapitol min. 13..??? týká se to i množství stravy a v kterou hodinu komu co vyhovuje jíst.. a najednou přijde chlápek, který doporučuje všem prakticky podobný jídelníček, mimochodem sám za posledních pár let dost rychle zestárnul na můj vkus.

Takže věřim, že to někomu může fungovat, ale myslim, že se spíš náhodou trefil do svých potřeb než, aby to byl univerzální návod pro všechny...
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od 2olfess »

a taky mne ještě napadlo, což si nemohu ověřit v praxi, protože bych to množství nezvládnul, jak to je vlastně s tím vysokým množstvím příjmu ovozelu. Já jsem četl, že někteří zvládají i dost kg denně. Argumentují mnohdy tím, že je to z důvodu dobrého energetického příjmu a že pokud je nedostatečný, objevují se chutě na jiné věci, třeba i vařené a pod. a to má být důsledek toho nedostatečnýho energetickýho příjmu z ovozelu. Teď se nebavím o strávnících, pro které je větší množství přirozené, chci se zeptat, není potřeba náhodou tu otázku položit spíš obráceně? Tedy, není možný, že ty vysoké mnohakilogramové dávky (i když často mono) tak zatíží trávení, že prostě v tu dobu není tělo schopno vysílat signály o tom co by chtělo a pod., takže spíš nic moc nechce, takže si člověk může myslet, že je všechno v poho, až do mometu, kdy toho sní méně, trávicímu traktu se vyprázdní a začne vysílat signály na něco jiného? Ale proč ho nehoní mlsná zase na větší množství ovoce?
Nevim, jsem mimo s tou otázkou nebo na tom může něco bejt?
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od mira »

hugo píše:
Návštěvník píše:Budu si psát co budu chtít a kdy budu chtít, a jestli budeš reagovat nebo ne je mi celkem u prdele.
Psát si můžeš co chceš, ale jestli budeš psát tak jak tento příspěvek, tak ti to už neschválím.
Mne Návštěvníkův písemnický styl vůbec neuráží, naopak mi připadá kouzelný. :|
http://www.youtube.com/watch?v=4r6zYSGmGhA
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od mira »

Dano píše: metoda cvicenia o ktorej som kedysi cital na:
Pomalé pálenie – metóda cvičenia
Ako a prečo rastú svaly?
Pomalé pálenie svalov
Aky mas na nu nazor?
Pripadne mun, Mira..?
Pomalé pálení, to zní jako způsob aplikace práva útrpného a asi je to také
podobně příjemné.
Ale jsem ochoten to vyzkoušet, nepatrně rychlejší verzi, protože jinak bych
u toho určitě usnul a až po odcvičinění své klasiky, jako bonus na závěr.
Bude to jen odhadem, protože by mi to musel někdo kontrolovat a měřit,
sám nevím jak to striktně dodržet,
a když jsme u přesnosti, pak se lze zmínit o striktních opakování, která
jsou obdobná, ale rychlejší, klade se důraz na dokonalou techniku, pomalé
provádění a nutno rovněž náležitě snížit použitou váhu, aby bylo lze.
Domnívám, že když jedinec s "paže tuž, vlasti služ" teprve začíná, může ho
tato metoda někam posunout, protože zpočátku mohou být výsledky značné,
ale stane-li se pokročilým, což se mi nestalo, musí přicházet s překvapeními
a úskoky pro svá svalstva, aby se nezasekl a nezadržel se jeho vývoj. :|
Všeho s mírou.
Miguel

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Miguel »

Je vidět že o tom aspoň někdo přemýšlí. "Vymyslíš" nějakou novou dietu a začneš ji propagovat a tvrdit, že to je to jediné a správné a všechno ostatní je špatně... A když budeš mít trochu štěstí, najde se pár pitomců, co tě budou uctívat a budou se podle toho tvého nápadu stravovat a tvrdit, jak jim to strašně funguje.
Jsem ochoten uvěřit tomu, že člověk je schopen fungovat s deseti procenty bílkovin, ale určitě ne pokud budou ze ovoce a zeleniny.
Miguel

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Miguel »

mira píše:
Dano píše: metoda cvicenia o ktorej som kedysi cital na:
Pomalé pálenie – metóda cvičenia
Ako a prečo rastú svaly?
Pomalé pálenie svalov
Aky mas na nu nazor?
Pripadne mun, Mira..?
Pomalé pálení, to zní jako způsob aplikace práva útrpného a asi je to také
podobně příjemné.
Ale jsem ochoten to vyzkoušet, nepatrně rychlejší verzi, protože jinak bych
u toho určitě usnul a až po odcvičinění své klasiky, jako bonus na závěr.
Bude to jen odhadem, protože by mi to musel někdo kontrolovat a měřit,
sám nevím jak to striktně dodržet,
a když jsme u přesnosti, pak se lze zmínit o striktních opakování, která
jsou obdobná, ale rychlejší, klade se důraz na dokonalou techniku, pomalé
provádění a nutno rovněž náležitě snížit použitou váhu, aby bylo lze.
Domnívám, že když jedinec s "paže tuž, vlasti služ" teprve začíná, může ho
tato metoda někam posunout, protože zpočátku mohou být výsledky značné,
ale stane-li se pokročilým, což se mi nestalo, musí přicházet s překvapeními
a úskoky pro svá svalstva, aby se nezasekl a nezadržel se jeho vývoj. :|
Princip "pomalého pálení" je další z nesmyslů, a je to podobné jako s dietama. Aby ses proslavil, musíš vymyslet něco, s čím nikdo jiný nepřišel.
Mám pro tebe smutnou zprávu, nefunguje to.
Základní poučka, která platí ve všech silových sportech, že pokud se chceš zlepšovat, musíš zvedat stále větší váhy. A používat základní těžké cviky jako jsou dřep, mrtvý tah, benchpress, něco ze vzpírání atd atd.
A neztrácet čas s izolovanými cviky /a nedejbože pomalým provedením cviků/.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od s.arik »

A co když se někdo nechce donekonečna zlepšovat? :)
Zapadla Danova otázka, odkdy lze mluvit o kulturistice...

Já mám třeba ráda mrtvé tahy a tuhle pomalou metodu určitě zkusím (až za pár dní, dělala jsem je nedávno). Je mi úplně jedno, kolik zvednu a jestli se "zlepšuju", nechci zvětšit objem svalů ani nějak razantně tvarovat tělo. Soustředím se na to, abych občas cvičila, protože si tím trénuju lepší držení těla, u něčeho se protáhnu, u něčeho zadýchám či zapotím...no prostě k tomu přistupuju asi stejně jako k józe.

Chápu sice, že někdo od kulturistiky žádá více (nechce "mít ruce jako párátka" či "benčovat se směšnými 25 kily", nechce "stagnovat", i kdyby stagnoval na dvou metrácích :D ), ale to je jen jeden z možných (správných) přístupů.
Proto mi věta
Miguel píše:Princip "pomalého pálení" je další z nesmyslů, ...
připadá příliš tvrdá a osobně jsem Danovi za odkazy a inspiraci velmi vděčná. Minimálně to vyzkouším, láká mě to, že se cvičí s nižšími váhami, a nízké riziko poranění šlach a vazů.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Miguel

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Miguel »

Můžu ti sem naflákat odkazy na 50-100 tréninkových systémů, jako je HIT, HD, 7-FSH, lehko-těžký split, GVT, DoubleBlast a další a další a další... všechny pocházejí od autorů, kteří si vymysleli "převratnou" tréninkovou metodu a chtěli se s ní zapsat do dějin.
Ano, máš pravdu, je otázkou co je vlastně kulturistika. Pro mně nejstupidnější sport ze všech, zabývající se rozvojem svalů na ukazování.
Posilování je daleko lepší vyjádření pro cvičení s činkama.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od mira »

Minimálně je to lepší, než necvičit vůbec, když na tom některé zaneprázdněné
láká třeba to, že stačí obětovat půl hodiny týdně a stačí lehké jednoručky,
co má doma.
To dlouhé napětí ve svalu, ke kterému musí dojít, bych zcela nepodceňoval.
Při zvedání těžkých vah je souhrn celkové tonusní tenze malý.
Tahle technika zřejmě zaměstnává pouze ta vytrvalostní tmavá vlákna,
takže bych to, abych zaměstnal i ta světlá a hrubší, pro sílu výbušnou,
a aby byly případné výsledky lepší, navrhoval kombinovat s trojbivojem. :|
Všeho s mírou.
Miguel

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Miguel »

Na druhou stranu, pokud nějakou činnost provádím asi bych se měl chtít v ní nějakým způsobem zlepšovat, ale já mám co mluvit, jsa král modrých sjezdovek už několik let a mám pocit, že je to čím dál tím horší:-) Tak snad letos.
Návštěvník

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Návštěvník »

mira píše:Minimálně je to lepší, než necvičit vůbec, když na tom některé zaneprázdněné
láká třeba to, že stačí obětovat půl hodiny týdně a stačí lehké jednoručky,
co má doma.
To dlouhé napětí ve svalu, ke kterému musí dojít, bych zcela nepodceňoval.
Při zvedání těžkých vah je souhrn celkové tonusní tenze malý.
Tahle technika zřejmě zaměstnává pouze ta vytrvalostní tmavá vlákna,
takže bych to, abych zaměstnal i ta světlá a hrubší, pro sílu výbušnou,
a aby byly případné výsledky lepší, navrhoval kombinovat s trojbivojem. :|
Největší předpoklady pro hypertrofii mají pomalá svalová vlákna, která se zapojují nejvíce při cvičení s těžkými váhami.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od s.arik »

Hmmm, nějak mi nevadí, že bych si trénovala jen jeden typ vláken. V článku se mluví také o pozitivním vlivu na kosti, vlivem jejich zatížení (jak to vlastně bylo navrženo pro ty osteoporézní stařenky :mrgreen: ), to se mi líbilo.
Miguel píše:Na druhou stranu, pokud nějakou činnost provádím asi bych se měl chtít v ní nějakým způsobem zlepšovat
To ano, ale takovou energii umím vkládat pouze do prioritních činností, ať už mentálních, nebo fyzických. Některé věci prostě dělám jen proto, abych se udržela na minimální úrovni....třeba vážně nemám čas a zájem denně cíleně trénovat paměť, nebo hbitost prstů na flétně, i když by určitě bylo prima se zlepšovat ve všem...čas prostě není na všechno.
Posilování v mém případě patří do této kategorie, není to můj prvořadý koníček, ale něco, co dělám jen tak na okraj, aby se má schránka nerozapadala až tak rychle :)
Takže bych tady neměla moc psát :oops: :D
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Jista »

2olfess..zrovna premyslim nad stejnou veci..co je lepsi.travit denne 10 kg ovoce,lehce stravitelneho/jsou jedinci co sni i 20 kg,coz uz je podle me ulet/ a nebo stravit cca 250g hure stravitelneho jidla jako treba orechy,olej a klicene fazolky plus zelenina,coz nasyti mnohem vic a na delsi dobu.
Guruove z 30bananas a day sni tech 15 kilo ovoce,k tomu 5 litru vody,coz musi byt hroznej napor na ledviny../pak spi 12 hodin,aby meli energii,tak nevim co delaj s tema kaloriema/
kdezto na tuku clovek spi 5 hodin a rano je cilej jako rybicka.
tak si rikam jak to vlastne je...opravdu to nevypada ze bude "jedina spravna cesta" pro vsechny..
Go Raw
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od s.arik »

Jista píše:...opravdu to nevypada ze bude "jedina spravna cesta" pro vsechny..
Mi na tom přijde tragikomické, jak se "odborníci" neshodnou vlastně vůbec na ničem. Například jak tady psal Dano (a jistě s ním nemálo vitariánů souhlasí), že obilí je vůbec ta nejnepřirozenější strava pro lidi, a že jako raději to syrové maso a vejce (hodně volná citace, pardon), tak naopak třeba takový Husák (Tomáš, kniha Stop nemocem) na základě rozsáhlých statistik z celého světa varuje před živočišnými potravinami a tvrdí, že (podle statistik) jsou nejzdravější právě obiloviny, brambory a OZ - jejich konzumenti jsou zkrátka nejdéle živi a zdrávi, přičemž údajně příliš nesejde na tom, jaký je jejich poměr (při zachování nějakého minima syrového ovoce kvůli céčku).

Ty informace jsou neuvěřitelně rozporuplné a já nemám devět životů na to, abych na sobě všechno vyzkoušela. Ono to bohužel nejde, i když Asabado nebo kdokoliv jiný tvrdí že ano...já jsem se cítila výborně i na neskutečně šílené stravě, složené z masa, mléka, pečiva a sladkostí...cítím se fajn i na 99% vita...prostě nepoznám, na čem prospívám optimálněji, akorát vím, že některé teorie ani neprubnu, protože jsem moc mlsná (třeba dát si banánový týden by mě ani nehlo, ble :)).
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Odpovědět