KULTURISTIKA, posilování...

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Miguel

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Miguel »

Veškeré posilování zatěžuje kosti. Cvičení s činkama by mělo zohledňovat použitelnost svalů pro běžný život. Kdy v životě zvedáš něco hrozně pomalu?
Věř mi, že to není k ničemu. Navíc, největší progres přinášejí cviky, které je až vysloveně nevhodné dělat pomalu, jako jsou dřepy a mrtvé tahy.
Uživatelský avatar
Esterka
Příspěvky: 146
Registrován: pon črc 28, 2008 12:25

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Esterka »

Bernardeta píše:Ahoj Asabado, píšeš, že si nepotkal nikoho, kdo vybudoval či buduje svaly na syrové rostlinné stravě, bez ořechů, semen či jiných koncentrovaných bílkovin. A co říkáš lidem, kteří jsou na dietě podle Grahama 811? Mnozí jedí opravdu jen ovoce a zeleninu, s úplným vynecháním jakýchkoliv "overfats"a jsou výkonní sportovci. Asi znáš stránku "30 bananas a day". Dík moc za názor. B
Osobně jsem přesvědčena, že žádní výkonní sportovci fungující jen na ovoci a zelenině podle 811 neexistují. Pokud to o sobě nějaký výkonný a svalnatý sportovec tvrdí, tak prostě lže, protože na 811 člověk nemůže být ani výkonný, ani svalnatý. V tomto bodě souhlasím s Miguelem a Asabadem. Mám totiž kamaráda, který 811 zkoušel a málem zemřel na totální podvýživu a systémové zaplísnění organismu. Kdyby nezkolaboval na ulici (kde mu lidé ihned zavolali záchranku), ale sám doma, už by tady nebyl.
Bernardeta
Příspěvky: 29
Registrován: čtv črc 17, 2008 22:53

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Bernardeta »

Asabado, můžeš prosím napst, jak jíž ty syrová vejce? Celé nebo jen žloutky? Samotné či s něčím smíchané? dík moc. B
Uživatelský avatar
Asabado
Příspěvky: 55
Registrován: čtv čer 25, 2009 16:28

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Asabado »

Dano píše:Asabado,
este otazky, k teme. Budem rad ak si najdes cas po navrate z nasej zeme, ak budu odpovede, precitam si, ked sa v pondelok vratim z Krkonos :)

1. Ked si presiel "pouze na ovoce a zeleninu", o kolko si si asi tak znizil denny prijem energie, skusil si to obcas povazit/poratat?
Vydaj energie si mal stale zhruba rovnaky?

2. Mozno mame rozdielne nazory len preto, lebo pod kulturistikou vidime kazdy nieco trochu ine. Priznam sa, teorie/prax o tom akym cvicenim/jedenim sa da pribrat na povedzme 100kg mna napr. vobec nezaujimaju. Po aku hmotnost sa este nejedna o kulturistiku a od akej uz ano? Ked zacne povedzme 70kg chalan posilnovat, je to kulturistika alebo nie?

3. Presnejsie, tvrdis to o potrebnom "zvysenom prijme bielkovin" aj v nizkej vahovej kategorii.., ked povedzme ja by som sa dal na posilnovanie a chcel vo svaloch pribrat len 10% terajsej hmotnosti, teda na 71,5kg?
Lebo medzi chalanmi do 80kg urcite nie je problem najst vegan vitarianov s bielkovinami v strave len pod 10% z celkovho energetickeho prijmu. Teda z tvojho pohladu urcite na nizkobielkovinovej diete.

4. Maval som vela chronickych zdrav. problemov (ekzemy na laktoch, alergia, herpesy, zubne kazy, opakovane zapaly hrdla - anginy, hnisave vyrazky na chrbate, nekonecne bolesti v kolenach...) doprevadzame castymi prechladnutiami/mozno chripkami a vdaka postupnemu ladeniu stravovania su vsetky prec (teda alergia este na 5% nie). Od "diety" k "diete" stale lepsie, momentalne od maja doteraz som na 811rv (energia z bielkovin asi do 10%, tukov tiez, raw vegan) s vynimocnymi spolocenskymi uletmi, ale bol som na nej uz minulu jesen (v zime s 1 varenym denne). A nikdy som sa necitil zdravsie a lepsie. Toto je u mna dolezitejsie ako objem. Energie je ale nazvys a zvazujem zacat v zime posilnovat.

5. Nie som ale ochotny tomuto indoor sportu venovat vela casu (ani 3x1h tyzdenne). Asi preto ma oslovila metoda cvicenia o ktorej som kedysi cital na:
Pomalé pálenie – metóda cvičenia
Ako a prečo rastú svaly?
Pomalé pálenie svalov
Aky mas na nu nazor?
Pripadne mun, Mira..?

Ahoj, takze od zacatku.. bohuzel to bude tentokrat strucne, pral bych si mit vice casu na plnohodnotnejsi odpovedi..

1. Svuj prijem energie jsem pri prechodu ZVYSIL, a to z duvodu ze si to telo zadalo jedl jsem velke mnozstvi plodu zejmena brokolice, kapusty a spenatu - protoze jsem chtel zachovat dostatek vapniku, ostatnich mineralu, vitaminu a aminokyselin. A listy a zelenina jako broco. apod je nejbohatsi.

2. Nevidim nejak moc z textu, v cem mame rozdilne nazory.. Myslis to ze ja tvrdim, ze je treba urcity pocet bilkovin?(pouze k tematu kulturistika jako budovani hmoty jsem tvrdil ze ZVYSENE). Nebo ze bez nich to dle me nejde? ..pokud ano tak...
Inu ja to cele postavil na vlastni zkusenosti, nic jineho v tom neni.. kdyz si vse, VSE otestujes na sobe a uskutecnis velike studium..a vydis vysledky.. vidis skutecnost, tak ver mi, neexistuje zadna odpocka, zadna postrani ulicka.. proste si zacnes byt jistej, doslova JISTEJ. Pac sis na vlastni kuzi zkusil, co je pro tebe nejlepsi a co je pravda. A ja na vlastni kuzi zjistil, co to je trepat(doslova trepat) se na treninku jako ratlik, presto ze jim 10 a vice kg ovoce denne, zjistil jsem co to je, kdyz ti zacnou ustupovat dasne, zloutnou ti zuby a mas mnohem vice kazu, krupou ti klouby a citis se slabe. Zhodis 14 kg ciste svalove hmoty, ztratis silu, dynamiku a celkove je ti hrozne(nejhorsi je ten pocit az "zoufalstvi" z dane slabosti, pokud to mam popsat epicky.. ktery citis pri cviceni). Nehlede na obrovske (kdyz rikam obrovske myslim OBROVSKE, zrejme prirozenost volala) chute na potraviny jako vejce, mleko, orechy, semena, tuky.. tuky.. bilkoviny.. proste zdroj toho co jsem zjistil pozdeji ze mi prinasi nejvice sily a spokojenosti +Regenerace.(jak je to mozne kdyz podle mnohych studii takove jidlo ZATEZUJE??
Reknu ihned proc - VESKERE studie jsou konany na tepelne urpavenem jidle a samozrejme ze takove zatezuje a to nehorazne. Je jasne, ze kdyz teplem znicite enzym v mleku, ktery slouzi k traveni laktozy a dalsi hromady enzymu ktere pomahaji travit mleko jako celek +vitaminy, mineraly a vse ostatni, coz z nej udela mrtvou velmi spatne stravitelnou hmotu(sracku, shit, hovno(doslova)), tak pak ZATEZUJE a "will make you sick!"
Stejne tak jako uprava vajec (kdy se mylne domnivaji urcite "ikony" ze je bilkovina pro telo pak vyuzitelnejsi(bez enzymu:D) a vitaminy jsou "v pohode"(po vareni/smazeni? jn pohodka :delicacy: :D) nehlede na dalsi(ty dulezitejsi!) aspekty, ktere nemam cas rozepisovat - jako oxidace tuku a zejmena cholesterolu (ano nase cevni soustava nema receptory pro cholesterol ale pouze oxidovaný jenz vznika pri tepelne uprave a pak pusobi nescetne problemy. A naopak! Vejce(zloutek) obsahuji latky ktere udrzuji cholesterol v poradku, za predpokladu ze jsou ziva-syrova. Myty, myty, myty..chjo.. Je mozno jist kolik vajec je vam libo za predpokladu ze jsou syrova. - vysledek meho studia(desitek vedeckych studii) a osobni zkusenosti).
No mirne jsem se zase odpoutal od tematu - jeste k te 2. - ja beru kulturistiku jako sport (prece jen uz ji tak nazvali a je "jejich" tak jim ji necham) kdy mysl dokonale ovlada ego a jeho touha po tom, byt po fyzycke strance "dokonaly" nebo "lepsi nez ted", silnejsi, vetsi a estetictejsi (coz je touto cestou nejen nemozne, pokud berete jako fyzyckou stranku take to, co je uvnitr vas, ale take neuveritelne telo zatezujici a slozite a VELMI stresujici(kulturisti jsou neustale ve stresu z kde jake nedokonalosti a potrebuji to zlepsit atd..- ano mluvim z vlastni zkusenosti, pracuji s nimi a rozvazim sportovni vyzivu na slovensku a po cele severni morave). Navic v dnesni dobe( a to dokonce rekli svetove ikony kulturistiky sami! Jako napr. Jay Cutler 3x Mr. Olympia) je to o dopingu a o tom byt nechutny. Ano toto Jay Cutler rekl, cituji: "vim ze vypadam jako monstrum, ale pokud dnes chci vyhravat, tak takovy byt musim.. pro zivot by bylo pekne mit o par desitek kg svalů méně, prostě mít svaly a nebýt obluda, ale to bych pak neměl na podiu co delat. A ja chci vytezit." Doping a anabolicke steroidy dnes navic berou uz deti, v 15,16 je normalni ze toto hloupe ego a touha je dovede k tomu ze po tom sahnou, nehlede na reklamu a magaziny ktere predstavuji "tela" ktera jsou vlastne nerealna v normalnim svete. Je to neco co vzniklo spolu s chemikaliema a stylem zivota ve kterem muzete jen jist, cvicit a spat a to vas zivy a neustale zlepsuje v tomto "sportu". A ano anabolika dnes bere skoro kazdy kdyz pujdete do posilovny a uvidite 10 orpavdu dobre vypracovanych a namakanych typku takz asi 7 z nich (vse vlastni zkusenost) bere anabolika ruznych forem (at uz anabolickych legalnich doplnku nebo nelegalnich). Jake to ma a bude mit nasledky samozrejme vsichni vime. Naprikald Miguel/navstevnik pokud jeho "zagum-xicht" fotka je real - bere dozajista anabolika(ne ze by bylo tezke bez nich jeho fyzicky dosahnout, ale je to s nimi jednodusii a pokud se orientuje v dnesni kulturistice tak se s nimi dozajistav kontaktu, vetsina treneru je dnes doporucuje :) pekne ze?). Co Migueli? Stanik, Metik? :wink: :wink: Samozrejme to je kazdeho vec a ja naopak rozhodnuti neco brat respektuju, ty lidi jsou fatk za svym snem prez "vse" a obetujou mnohe. Ucta patri jejich vuli a posmech(spiz soucit) jejich egu a hlouposti. Nehlede na to co jsem napsal, jsou i kulturiste, kteri jsou velmi silni duchovne a prez to, jak dnesni kulturistiku ja vidim - maji muj obdiv a respekt, protoze dokazali ze sveho sportu udelat cestu ktera jim prinasi dokonale uspokojeni, meditaci a radost a vnimaji/li ji vice mentalne nez fyzicky(jmenovite napr. Kai green :))
A neni dulezite co nas takto naplnuje, pokud z nejake cinnosti, at je ji cokoli (od umyvani schodu prez prijimani potravy, sex, sportovani, psani knihy, malovani obrazu, venceni psa, naslouchani druhemu, hry na hudebni nastroj nebo poslouchani hudby, polibek, chuze, dychani, sezeni, byti.. aj.aj..proste cokoli) dokazeme udelat meditaci, pak jsme myslim si, skutecni malý budhové.. :wink:
Takze to je ke kulturistice z meho pohledu, ja sam neberu posilovani jako nic jineho nez udrzovani tela v tom nejprirozenejsim - v pohybu. Co se hybe je zive co se nehybe a nic nedela je prakticky mrtve tak to vidim a podle toho ziju. Muj sport neni zvedani cinek ani touha byt velky a mit krasny bicak. Lezu po stromech, cvicim z drtive vetsiny z vlastni vahou(ano stojim si za tim ze to je nekolikrat tezsi nez cinky, cinkama jsem si prosel a zustavam nekde pobliz nazoru - zasmejte se, ze cinky jsou pro devcatka), skacu, beham, sprintuju, plavu, hybu se, delam veskery pohyb, nesnasim sezeni(jako je tohle sezeni tady a psani prispevku) a nehybani se.. A nesnasim procitene IZOLOVANE pohyby jednotlivych svalu jako zvedani jendorucek na bicaky napr. :D apod.. pokud cvicim, cvicim cele telo, tako celek ho mam, jako celek ho pouzivam a jako celek ho cvicim.. Miluju ten BONUS ze vypadam diky pohybu a cviceni dobre ale neni to primarni cil je to spiz jak pisu bonusek ktery udela radost.. Nejdulezitejsi je dle me dynamika, pruznost a to v kombu ze silou, pak se citite opravdu jako zdravy a silny jedinec a to tvdrim z vlastni zkusenosti.. a tohle nejde zazit ani z malym mnozstvym svalu ani z velkym.. Kdyz jich mate malo citite se jako trosecky(pravda ten kdo nezazil pocit "moci" ten ne, pac nevi jake to je), kdyz hodne citite se priliz zavaliti a tezci..(moje zkusenost na 94 kg a 5% tuku).
Takze myslim ze po precteni tohoto se nakonec mozna nase nazory tolik lisit nebudou, pac ja sem neprisel obhajovat kulturistiku a velke svaly, ale videl jsem diskuzi o tom ja jde byt silny a svalnaty na ovozelu a zatouzil jsem sdelit sve zkusenoti a nazor ze to vazne mozne neni.. :)

3. To sice nizkobilkovinna dieta mozna z pohledu nekoho je, ale na druhou stranu pokud bude delat prijem treba 2000 kcal a 10 procent je 200, bilkovina ma 4,2 dejme tomu tak je to nejakych 47g bilkovin, coz neni nejmene. Na nejake velke budovani hmoty to podle me neni, ale pri zivote to cloveka udrzi a snad by nemel mit problem :D Ale myslim si ze z cisteho ovozelu ani 47g nedas. Ja jedl i kg brokolice a mnozstvi jine listove a tolik jsem dal snad tak tak (kilo brokolice je cca 27g). Podle me je spise problem ten velky prijem cukru, pac pokud jis sacharidy jen z ovoce tak 80% tve stravy jsou jednoduche sacharidy, nevim kolik jis, ale kdyby jsi jedl porce jako ja tak bys mel takove mnozstvi cukru ze by to prineslo mnohe problemy (nekde tu padlo ztukovateni jater..myslim ze to je jen jeden z mala). Kazdopadne na druhou stranu ja souhlasim s tim ze cukr z ovoce z dostatkem vlakniny co v nem je se vstrebava celkem pohodove a problemy neprinasi ani ve vetsich davkach (pokud neni v diete zaroven velke mnozstvi tuku). Ale muj postoj k tomuhle je spise o tom ze si nechci udavat nejake "stanovy" a nechci jist podle pravidel, at uz je to 8,1,1 nebo 6,2,2 nebo 4,2,4, ..1,4,5 nebo cokoli jineho.. Chci jist preste tak jak se citim ze jist potrebuju a tak jak na sobe vidim ze mi to dela dobre(na tele i na zdravi a "citeni se") mozna uz sis tady toho vsiml ale ja vse stavim na tom jak se citim a jakou mam vlastni zkusenost proto vlastne ani nemohu rict presny nazor na tenhletyp rozdeleni jednotlivych zivin, pac jsem ho nikdy nezkusil.. Nemam do toho pak tim padem dle sebe co mluvit. (co jsem zkusil bylo zrejme 9;0,5;0,5 kdyz jsem jedl jen ovozel, a to byla pro me katastrofa) :)

4. To je pekny vycet problemu.. pak nevim co resis, pokud ti tva dieta pomohla VSECHNY ostranit (a hlavne, to je muj obor - nemas zadne dentalni problemy) tak pak na ni BUD!! A zustan jak dlouho to jen jde!! Pokud se citis 100% a tim myslim 100%! Tak uz muzes vlastne jen sdilet sve zkusenosti s ostatnima a napsat knihu pac jsi dosahl dokonalosti a nejvetsiho vrcholu ve vyzive. Ja na tom tak bohuzel nebyl nez jsem nasel hroamdy mytu a skrytych tajemstvy desitek primitivnich kultur a kmenu a lidi z ruznych koutu planety v kombu z vlastnima zkusenostma..
Ale opravdu, pokud se citis paradne a vsechny problemy odesli, tak jak jsem psal uz nekolikrat drive.. vse je INDIVIDUALNI ..ja jsem nejvetsi zastance toho ze nepalti na vsehcny to stejne ani nahodou(je snad malo dukazu?).. a taky co muze jendoho lecit druheho zabije.. proto: mas zkusenost, nemas problem, ok. Jsi pan :)


5. pokud tomu nejsi ochotny obetovat cas, tak je to skoda pac kdyz neco budes delat na silu a nebudes tom udavat cas RAD a nebudes TO delat RAD, tak to bude mit dle meho nazoru jen maly malinky efekt.. K tehle metode jako k milionum dalsich bych chtel rict snad jen to co snad ke vsemu - zkus a sam uvidis. :) podle me je nejlepsi telo vyuzivat co nejprirozenejsi metodou a to neni zadne extra pomale opakovani ani nic podobneho, ale celkove pouzivani komba veskerych pohybu jako skakani, behani, zvedani vlastni vahy v ruznych polohach(zejmena shyby, kliky, drepy, bradla..). Me osobne toto prinasi nejlepsi fyzicku a hlavne pocit( a to jsem zkusil opravdu snad vse, delal jsem vrcholove silovy ctyrboj, posilovani(spise jako kulturistiku), aj.. a na nicem jsem se necitil tak dobre.. pravda mozna na silovem ctyrboji.. ale to je kombince posilovani celeho tela takze to zase hraje do karet memu nazoru :))

No..tak jsem myslel ze to bude strucne a zase je mi z toho do smichu..to pak uz ani nemam naladu odepisovat na jine prispevky :D Ja fakt nemuzu psat kratke prispevky, nevim mam chut sdelit toho tolik, ale stejne to nejde, zase jsem nenapsal skoro nic ze svych nazoru.. :D

Tak snad jsem na tvuj prispevek reagoval aspon trochu obohacujicim zpusobem a pokud jsi to docetl az sem, preju ti aby ti to neco dalo..za chybi se omlouvam ja si to po sobe fakt nectu.. :mrgreen:
Naposledy upravil(a) Asabado dne pát říj 29, 2010 18:37, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Asabado
Příspěvky: 55
Registrován: čtv čer 25, 2009 16:28

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Asabado »

Bernardeta píše:Asabado, můžeš prosím napst, jak jíž ty syrová vejce? Celé nebo jen žloutky? Samotné či s něčím smíchané? dík moc. B
Jak kdy, samotny bilek povede k deficitu biotinu protoze obsahuje avidin blokujici jeho vstrebavani, ale v kombu se zloutkem ktery je velmi bohaty zdroj (jeden z nejlepsich prirodnich) biotinu je to myslim si v poradku. I tak vnimam bilek spise jako ochranu zloutku( a jeho zivota) a pro svou vyzivu konzumuji zejmena zloutky. Ale nekolik celych vajec jsem uz vypil.

Jinak forma konzumace: nijak nenarusuji strukturu zloutku, piju ho v celku ani ho nemycham vidlickou, natoz mixovani z necim.(Znam lidi co mixujou po treninku z bananem a pry je to super, ja to nedelam, chci ze zloutku proste co nejvice a chci at ho telo co nejlepe prijme). Tzn. vubec z nicim nekombinuji, odstup jidel je minimalne 2 a 2 hodiny dopredu a dozadu(po vetsinou vice) a piju cely nijak neupraveny vetsinou jeste ze skorapky nebo hrnecku.
Uživatelský avatar
Asabado
Příspěvky: 55
Registrován: čtv čer 25, 2009 16:28

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Asabado »

Esterka píše:
Bernardeta píše:Ahoj Asabado, píšeš, že si nepotkal nikoho, kdo vybudoval či buduje svaly na syrové rostlinné stravě, bez ořechů, semen či jiných koncentrovaných bílkovin. A co říkáš lidem, kteří jsou na dietě podle Grahama 811? Mnozí jedí opravdu jen ovoce a zeleninu, s úplným vynecháním jakýchkoliv "overfats"a jsou výkonní sportovci. Asi znáš stránku "30 bananas a day". Dík moc za názor. B
Osobně jsem přesvědčena, že žádní výkonní sportovci fungující jen na ovoci a zelenině podle 811 neexistují. Pokud to o sobě nějaký výkonný a svalnatý sportovec tvrdí, tak prostě lže, protože na 811 člověk nemůže být ani výkonný, ani svalnatý. V tomto bodě souhlasím s Miguelem a Asabadem. Mám totiž kamaráda, který 811 zkoušel a málem zemřel na totální podvýživu a systémové zaplísnění organismu. Kdyby nezkolaboval na ulici (kde mu lidé ihned zavolali záchranku), ale sám doma, už by tady nebyl.

Take jsem o tom přesvedčen, ale tak jako se vším - kdo ví..? :)
Uživatelský avatar
Asabado
Příspěvky: 55
Registrován: čtv čer 25, 2009 16:28

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Asabado »

Návštěvník píše:
1.To je krásné, že sis vybral to, co se ti hodí a teď si to obhajuješ. Problém je v tom, že tím, že to doplňuješ vlastně potvrzuješ to, co tvrdím já - že raw food diet je na hovno a spousta věcí v ní chybí. Bílkoviny např.

2. No vidíš - a mně zase dělá dobře vařené/pečené/grilované maso - a nijak mi neškodí - tak mi neargumentuj tím, že se opotřebuju k smrti:-)
Zatímco když jím syrové /a třeba lososový tatarák je neuvěřitelně dobrý/ vždycky se z něho poseru - a většina lidí kolem mně má podobnou zkušenost.


3. "důležitou věc k mé osobě" - mám pocit, že máš o svojí osobě velmi silné mínění, když mi zkoušíš určovat kdy mám reagovat a kdy ne. Budu si psát co budu chtít a kdy budu chtít, a jestli budeš reagovat nebo ne je mi celkem u prdele.

Zdravim Migueli,

1. Rozhodne nepotvrzuji, ze raw food diet je jak rikas "na hovno", naopak podle me je RAW food diet to nejlepsi a to nejprirozenejsi ze vseho.
V mem pripade s urcitym procentem RAW zivocisneho.
Pokud myslis RAW plant based(jen plody a rostliny bez zivocisneho) tak "mirne" souhlasim, avsak je to dle me stokrat lepsi dieta nez drtiva vetsina dnesnich diet stojicich na rafinovanem pecivu, tuku, cukru, tepelne urpavenych zivocisnych produktech, chemikaliich apod..(proste to co jis zrejme ty).

2. Jen si dej chlape.. :delicacy: :wink: A syrove nechej tedy tem, kterym dela fajn a maji v poradku traveni a kyselinu hydrochlorovou v zaludku. :)

3. Ano souhlasim, nikdy jsem o sobe nemel nizke mineni. :) No a v konecnem dusledku jsi opravdu na dane tema s mlekem jiz nereagoval, takze i zde se pokladam za uspesneho. :wink:
Uživatelský avatar
Asabado
Příspěvky: 55
Registrován: čtv čer 25, 2009 16:28

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Asabado »

2olfess píše:Na rozdíl od diskuze o vodě, pod tohle bych se prakticky podepsal.
Mám i podobný zkušenosti ... zařazuju i živočný (žloutky a pod.)..

Chci se zeptat, jaký máš zkušenosti na sobě s používáním za studena lisovaných olejů, užíváš nebo neužíváš? To by mě zajímalo, protože z olejů se stává další "kontraverzní" vitriánské téma.
Ahoj, na tohle tema uz nemam cas ani chut, neni tu nekde primo tema k tukum/olejum at tu neprasim tohle tema necim co s tim sice souvisy ale ma treba "domecek" nekde jinde? :?: Rozepisu se tam k tomu.. :)
Bernardeta
Příspěvky: 29
Registrován: čtv črc 17, 2008 22:53

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Bernardeta »

Abasado, děkuji moc za zprávu ohledně způsobu konzumace vajec! mohl bys ještě prosím napsat na ukázku příklad denního jídelníčku? zajímala by mě celková skladba, když jsem z tvých příspěvků pochopila, že nejsi velkým přívržencem konzumace většiny sacharidů z ovoce (jak je to třeba na 811). jíš tak hodně salátů, zeleného? dík moc. B P.S. stačí stručně, vím, že nemáš moc času, ale jsi opravdu hodně inspirativní, tak by to pomohlo.
levandulka
Příspěvky: 67
Registrován: pát říj 09, 2009 16:22

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od levandulka »

Asabado píše: Ahoj, na tohle tema uz nemam cas ani chut, neni tu nekde primo tema k tukum/olejum at tu neprasim tohle tema necim co s tim sice souvisy ale ma treba "domecek" nekde jinde? :?: Rozepisu se tam k tomu.. :)
Téma - Oleje
viewtopic.php?f=10&t=1289
A kludne sa rozpíš, píšeš veľmi zaujmavo :)
Návštěvník

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Návštěvník »

Asabado píše:
Návštěvník píše:
1.To je krásné, že sis vybral to, co se ti hodí a teď si to obhajuješ. Problém je v tom, že tím, že to doplňuješ vlastně potvrzuješ to, co tvrdím já - že raw food diet je na hovno a spousta věcí v ní chybí. Bílkoviny např.

2. No vidíš - a mně zase dělá dobře vařené/pečené/grilované maso - a nijak mi neškodí - tak mi neargumentuj tím, že se opotřebuju k smrti:-)
Zatímco když jím syrové /a třeba lososový tatarák je neuvěřitelně dobrý/ vždycky se z něho poseru - a většina lidí kolem mně má podobnou zkušenost.


3. "důležitou věc k mé osobě" - mám pocit, že máš o svojí osobě velmi silné mínění, když mi zkoušíš určovat kdy mám reagovat a kdy ne. Budu si psát co budu chtít a kdy budu chtít, a jestli budeš reagovat nebo ne je mi celkem u prdele.


1. Rozhodne nepotvrzuji, ze raw food diet je jak rikas "na hovno", naopak podle me je RAW food diet to nejlepsi a to nejprirozenejsi ze vseho.
V mem pripade s urcitym procentem RAW zivocisneho.
Pokud myslis RAW plant based(jen plody a rostliny bez zivocisneho) tak "mirne" souhlasim, avsak je to dle me stokrat lepsi dieta nez drtiva vetsina dnesnich diet stojicich na rafinovanem pecivu, tuku, cukru, tepelne urpavenych zivocisnych produktech, chemikaliich apod..(proste to co jis zrejme ty).
jojo, žeru kremrole a zapíjím to rozpuštěnou herou. čekám na tu fotku s 95 kg a 5% tělesného tuku pane tlučhubo.... moje fotka už tu je...
Uživatelský avatar
Asabado
Příspěvky: 55
Registrován: čtv čer 25, 2009 16:28

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Asabado »

Návštěvník píše:jojo, žeru kremrole a zapíjím to rozpuštěnou herou. čekám na tu fotku s 95 kg a 5% tělesného tuku pane tlučhubo.... moje fotka už tu je...

Nevsiml jsem si, ze bys me tu uz nekdy v nasi diskuzi pozadal o fotku, takze asi cekas zbytecne. :wink: :wink:
Naposledy upravil(a) Asabado dne pon lis 01, 2010 9:13, celkem upraveno 1 x.
Miguel
Příspěvky: 223
Registrován: sob říj 30, 2010 23:41

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Miguel »

Hugo se mně asi snažil přinutit k registraci, tak ty inkiminované příspěvky neautorizoval:-)
A samozřejmě, že čekám zbytečně (:-) (:-) (:-)
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od hugo »

Neschválil jsem je kvůli tomu, že byly OT. Na vykecávání jsou tu jiné vlákna v kecárnách.
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od 2olfess »

Jista píše:2olfess..zrovna premyslim nad stejnou veci..co je lepsi.travit denne 10 kg ovoce,lehce stravitelneho/jsou jedinci co sni i 20 kg,coz uz je podle me ulet/ a nebo stravit cca 250g hure stravitelneho jidla jako treba orechy,olej a klicene fazolky plus zelenina,coz nasyti mnohem vic a na delsi dobu.
Guruove z 30bananas a day sni tech 15 kilo ovoce,k tomu 5 litru vody,coz musi byt hroznej napor na ledviny../pak spi 12 hodin,aby meli energii,tak nevim co delaj s tema kaloriema/
kdezto na tuku clovek spi 5 hodin a rano je cilej jako rybicka.
tak si rikam jak to vlastne je...opravdu to nevypada ze bude "jedina spravna cesta" pro vsechny..
Tohle si budeš muset vyřešit sám a najít pro sebe ten nejvhodnější směr, myslim, že už to za tebe nikdo jiný neudělá, třeba najdeš nějaký kompromis :wink: . Nastudováné toho máš jistě hodně a každý se ocitně dřív nebo později v této pozici, kdy si to začne dělat podle svého a ostatní přestane řešit. Taky není pro většinu lidí možné, řešit ideální stravování do konce života, je to jenom jeho malá část a spousta bytostí by si mohla připadat, že na stravování nezdravě "uvízla" :wink: .
Uživatelský avatar
Atman
Příspěvky: 56
Registrován: sob zář 25, 2010 17:00

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Atman »

2olfess píše:....Taky není pro většinu lidí možné, řešit ideální stravování do konce života, je to jenom jeho malá část a spousta bytostí by si mohla připadat, že na stravování nezdravě "uvízla" :wink: .
V rýchlosti to neviem nájsť ako sa to volá, ale to "uviaznutie" už je normálna psychiatrická diagnóza alebo teda aspoň diagnostikovateľná psychická porucha.
Nie som vôbec naklonený modernej psychiatrii s tendenciou všetko vybočujúce onálepkovať ako "poruchu" ale zrovna tento druh by som u niektorých ľudí pokojne evidentnou psychickou poruchou nazval.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Jista »

Esterko,to je docela radikalni postoj.nemuzes soudit tisice lidi podle Tveho kamarada,ktery je trosku podivny pripad.
me se na 811 sportovni vykony rapidne zlepsily,vsetne narustu svalove hmoty,ktera je i docela videt.a o krevnich testech ani nemluve.2 mesice na 811 a pak jsem sel na living blood test,uplne mi zmizely acidicke mapy co jsem mel,telo se krasne alkalizovalo,vybudovalo alakalickou resevu,ph kazde rano 8,vetsina bunek je peknych,samozrejme je tam jeste hodne prace,ale za dva mesice to je uspech..
a co ted?jsem lhar?
Young tvrdi ze ovoce je vysoce kyselinovorne,tak jsem mu napsal moji zkusenost,vcetne testu u jeho zaka,a najednou prisel s teorii ze ovoce je kratkodobe dobre,ale dlouhodobe Ti poskodi tenke strevo..tudiz ma zase novou teorii,aby si obhajil svoji pravdu,a tezko mu na to neco rict,nez sezenu testy dlouhodobeho fruitariana.
myslim ze takovi radikalove jako Young,Graham,nebo guruove z 30 banananu by melo mit otevreny postoj ze nevi jak to je..cim vic "maji pravdu" tim je to vsechno horsi,a tim vetsi chaos delaji ve svete.
Go Raw
Enzym
Příspěvky: 40
Registrován: stř bře 04, 2009 8:53

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Enzym »

Jista píše:me se na 811 sportovni vykony rapidne zlepsily,vsetne narustu svalove hmoty,ktera je i docela videt.
To se mi vůbec nezdá možné, že bys nabral svaly na 811, tedy převážně na ovoci. Ke svalovnému nárustu je nutný dostatek kvalitních bílkovin. Názorově se shoduji s Esterkou, Miguelem a Asabadem a nevěřím, že někdo dokáže nabrat svaly na ovoci.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Pomale palenie

Příspěvek od Dano »

Vdaka za odpovede.
mira píše:Ale jsem ochoten to vyzkoušet, nepatrně rychlejší verzi, protože jinak bych
u toho určitě usnul a až po odcvičinění své klasiky, jako bonus na závěr.
Ak vyskusas poctivo rovnomerne tie 10sek + 10sek opakovania, tak so spravnou vahou urcite nezaspis. Skusal som a rozumiem tej vete na Pomalé pálenie svalov: "Po ukončení experimentu bola zo 147 pokusných osôb ochotná pokračovať v takejto forme cvičenia iba jedna. Všetci vyhlásili, že to cvičenie je príliš namáhavé a nie je príjemné." Strasne to boli.
A ked postupne sval silnie, treba pridavat na zatazi, vzdy tak aby si seriu zacvicil do zlyhania svalu uz pri 4-6 opakovani.
A odporuca sa takto robit "viacklbove" cviky (tlaky, drepy, atd.), nie izolovane (ciste len triceps apod.).
Ta rychlost je fakt nezvyklo pomala, ale o to viac to automaticky vyzaduje sustredit sa, pri tom paleni je to take, povedal by som, az "mentalne" narocne, skratka clovek sa nenudi, tie "vzruchy" z prave precvicovanych svalov davaju o sebe vediet az prilis silno.
A to vsetko podla mna moze branit zaspatiu.
Asabado píše:zkus a sam uvidis. :)
Tak skusim. Mne sa to pozdava. Menej casu v cinkarni u mna prevazi tu intenzivnu bolest. A toto je tiez bonus:
s.arik píše:láká mě to, že .., a nízké riziko poranění šlach a vazů.
Asabado píše:pokud tomu nejsi ochotny obetovat cas, tak je to skoda pac kdyz neco budes delat na silu a nebudes tom udavat cas RAD a nebudes TO delat RAD, tak to bude mit dle meho nazoru jen maly malinky efekt..
Uplne ti rozumiem. Ano, co sa mna tyka, posilnovat v cinkarni 3-4 x 90min (s rozcvicenim) tyzdenne by som chodil velmi nerad. Ale 1-2 x 40 min by som asi zvladol s dostatocnou davkou motivacie.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Dano »

s.arik píše:Mi na tom přijde tragikomické, jak se "odborníci" neshodnou vlastně vůbec na ničem. Například jak tady psal Dano (a jistě s ním nemálo vitariánů souhlasí), že obilí je vůbec ta nejnepřirozenější strava pro lidi, a že jako raději to syrové maso a vejce (hodně volná citace, pardon)
To nic :) U mna v idealnom pripade ani obilie ani to maso.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Dano »

Esterka píše:Osobně jsem přesvědčena, že žádní výkonní sportovci fungující jen na ovoci a zelenině podle 811 neexistují. Pokud to o sobě nějaký výkonný a svalnatý sportovec tvrdí, tak prostě lže, protože na 811 člověk nemůže být ani výkonný, ani svalnatý. V tomto bodě souhlasím s Miguelem a Asabadem. Mám totiž kamaráda, který 811 zkoušel a málem zemřel na totální podvýživu a systémové zaplísnění organismu. Kdyby nezkolaboval na ulici (kde mu lidé ihned zavolali záchranku), ale sám doma, už by tady nebyl.
kluk s výškou 180 centimetrů díky této dietě po půl roce váží 38 kilo a jeho orgamismus je kompletně prolezlý plísní
Vsetci na zelovoci tak strasne dopadneme? Poznas len tento jeden pripad alebo vies o viacerych?
Lebo su aj ine "plnohodnotnejsie" diety (cierny razny chlieb, zeleninova polievka obcas aj s trochou masa, margarin, dzem, syr, salama), na ktorych ludia tiez tak extremne schudnu az nakoniec podlahnu akejkolvek chorobe, kedze v takom oslabenom podvyzivenom organizme sa tak radi pasu akekolvek bakterie/virusy/huby/plesne. A islo o miliony uboziakov. Co im v tej strave chybalo? Aka makro/mikro zivina? Len energia. Ti tazko pracujuci vazni prijmali v takto priblizne popisanej strave len 1300kcal/den:
Auschwitz Concentration Camp

Nech jeme cokolvek, vzdy moze dojst k podvyzive, ak jeme malo.

Ja samozrejme netusim v com robil ten chalan chybu. Len poukazujem na to, ze jeho priklad nie je dobry dokaz. Ine ma zaraza. Je az neuveritelne, ze islo o chalana. Ked (netucny) chlap schudne 5kg, tak to obycajne tazko znasa, a urobi vsetko pre to, aby ten proces zvratil. Ja osobne (pri jeho vyske 180cm) by som urobil hocico uz pri podlezeni 60kg. On sa nespamatal ani pri 38kg (!!!). To nedokazem pochopit, tak hrozne nizka hmotnost a nezacal dostatocne jest ani nevyhladal pomoc. Neviem si ani nahodou predstavit taku postavu, muselo to byt okoliu strasne napadne. Videl som par foto v Auschwitz-i s poznamkami kolko tie zeny vazili (po par mesiacoch! jedenia od oslobodenia koncentraku), strasne, hrozne. Zrejme islo o psychicku poruchu, ked sa nespamatal, podobne ako pri mentalnej anorexii. Netusim, nepochopim.

Esterka, velmi sa s tebou tesim, ze si neprisla o kamata a ze to nakonniec dobre dopadlo. A prepac za prehnane a asi nemiestne prirovnanie.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Jista »

Myslim ze se mi nechce nekoho presvedcovat,nevim zda to ma smysl..pravda je ta ze za kratkou dobu se mi zlepsily vykony o 50 %..svaly si nemerim:)

jen stoji za pripomenuti mytus o proteinu..rika se ze je treba bilkovinu na rust svalu..ale bilkovina je vlastne slozena z aminokyselin,ktere telo musi slozite rozlozit a znovu z nich postavit bilkovinu vhodnou pro telo,coz stoji hodne energie..
ovoce a zelenina je plna aminokyselin,ze kterych si telo buduje protein,a usetri polovinu energie.

nejlepsim dukazem je materske mleko,ktere obsahuje stejne mnozstvi proteinu jako ovoce,a pritom je lidske telo schopne ohromneho narustu hmoty..jak je to mozne s tak malym procentem bilkoviny?
Go Raw
Miguel
Příspěvky: 223
Registrován: sob říj 30, 2010 23:41

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Miguel »

Vymyli Vám mozek :lol: jakéže to ovoce obsahuje velké množství aminokyselin? Banán obsahuje 1,2 gramu ve sto gramech, bílkovin, ne aminokyselin. Neplnohodnotných, ze kterých se zabuduje třeba nějakých 30%. Ale banán je rekordman, u všech ostatních jsou to spíš stopové množství. Opravdu někdo věří tomu, že se dají z banánů vybudovat svaly?
(:-) (:-) (:-) (:-)
Miguel
Příspěvky: 223
Registrován: sob říj 30, 2010 23:41

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Miguel »

mýtus o proteinu (:-) (:-) (:-) (:-) (:-)
jeden z těch, co tomu věří
Obrázek
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Dano »

Miguel píše:mýtus o proteinu (:-) (:-) (:-) (:-) (:-)
jeden z těch, co tomu věří
Neviem comu veri Grant Campbell, tento "ultramarathon trail runner". Ale podla mna ma idealnu postavu presne na to, co robi. Zabehne vraj 161 km v horach pod 30 hod... Kolko max. zabehnem napr. ja a za aky cas od hanby ani nejdem pisat. A kolko zabehne priemerny clovek, ci lepsie povedane len dokaze pesi prejst, ani netipujme, boli by to velmi male vzdialenosti.

Ja som zabehol len obycajny 42km-ovy maraton a presne taketo postavy sa na pretekoch vyskytuju. Neviem ake postavy su na pretekoch ultramaratonov, ale svalnatejsie asi nebudu.
Znamena to, ze oni veria nejakemu podobnemu mytu o proteinoch v beznej zapadnej zmiesanej strave s "plnohodnotnymi" bielkovinami?
Návštěvník

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Návštěvník »

Miguel píše:Vymyli Vám mozek :lol: jakéže to ovoce obsahuje velké množství aminokyselin? Banán obsahuje 1,2 gramu ve sto gramech, bílkovin, ne aminokyselin. Neplnohodnotných, ze kterých se zabuduje třeba nějakých 30%. Ale banán je rekordman, u všech ostatních jsou to spíš stopové množství. Opravdu někdo věří tomu, že se dají z banánů vybudovat svaly?
(:-) (:-) (:-) (:-)
Ovoce obsahuje většinou okolo 0,1 až 0,3 gramů bílkovin na sto gramů, takže je to zanedbatelné množství. Člověk který posiluje by musel sníst denně asi tak 50 kilo ovoce, aby měl dostatek bílkovin.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od s.arik »

To je docela hezký chlap 8) dva metráky asi nezvedne, ale kostřička to není, a když píšete, že uběhne, tak obdiv. A jestli takhle běhá na ovoci, mám radost, další důkaz, že člověk může být vysoce výkonný i na takové stravě. Výkony vzpěrače a maratonce jsou sice úplně jiné, ale oba obdivuhodné a upřímně - ten běh mi k člověku jako živočišnému druhu přijde trochu více přirozený než schopnost zvedat břemena. Asi bych, žít v přírodě, uměla raději rychleji a vytrvaleji běhat než pohnout balvanem :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Dajvas
Příspěvky: 2
Registrován: pát lis 05, 2010 10:47

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Dajvas »

Tohle téma se probírá také na kulturistickém fóru jsou tam zajímvaé postřehy:

http://forum.ronnie.cz/viewtopic.php?t=18822&view=next
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od 2olfess »

No kostřička to teda je, o tom bych nediskutoval. Možná je u každého na zvážení, kam se až posunuly jeho mantinely vnímání přirozených proporcí těla v posledních letech.

Nicméně :!: :!: :!: a to je důležitý, tento pán na tak dlouhé tratě tuto postavu potřebuje, takže tohle není až tak dobrý příklad, tady si troufám tvrdit, že je to v pořádku.

U té otázky, zda je přirozenější pro člověka běhat dlouhé vzdálenosti nebo zvedat břemena, tak to je buď kompromis mezi nebo se osobně přikláním k síle, člověk není kamzík a nemá přirozeného nepřítele před kterým by musel utíkat desítky km... civilizace se vyvinula díky rozumu, šikovnosti a fyzické práci, nikoliv běhu. Běh beru jako sport. Takže, i když jsem ve vita táboře, jsem proto, zachovávat soudnost, a když něco nepříjemného napíše nebo ukáže oponenet, tak to spíš zvážit a argumentovat, než začít tvrdit, že to co tvrdí op., vlastně vůbec není potřeba, případně "přirozené" a pod.. To je můj názor. Chlápek je jak věchejtek, s tím nic neuděláme :wink: a v přírodě bychom se asi uběhali, než bychom si byli schopni vyhloubit úkryt do skály, že :?:
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od s.arik »

Názory na přirozenost se mohou lišit...možná je to opravdu hloupý a moc subjektivní argument. (Přesto u svého názoru zůstávám, a ne proto, abych byla v opozici, prostě si to myslím dlouhodobě, olfessi, sám víš, že třeba Mango mi přijde jako kostra...tenhle maratonec už prostě ne, tady se rýsují používané šlachy :) když už ne velké svaly, každý má ty estetické? hranice jinde no.)

Já si spíše to hloubení děr ve skále představuji s pomocí nástrojů než hrubé síly.
Jinak jsem měla na mysli, když jsem to psala, takové ty typické fotky a videa všech domorodců, indiánů a černochů ze všech mimoevropských kontinentů, z nichž aspoň někteří žijí plus mínus v souladu s okolní přírodou. Nebývají to hory svalů že? Spíše šlachovitější běžci. Ano, opravdu člověk neuteče lvovi a sám nedohoní antilopu, ale může tak přirozeně překonávat větší vzdálenosti za jinými účely...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od 2olfess »

Dajvas píše:Tohle téma se probírá také na kulturistickém fóru jsou tam zajímvaé postřehy:
http://forum.ronnie.cz/viewtopic.php?t=18822&view=next
Jj, dobrý.. :shock: , jsou věci v kterých bych s nima ( spíš asi s váma... :idea: ) i souhlasil, ale netýká se to až tak stravy samotné, jako spíš psychických aspektů a pak takového bodu "0", kdy někteří lidé přijmou od raw autority až téměř cokoliv a pořád a pořád upravují jídelníček a odhazují další a další potraviny a kombinace jídel a vlastně jídlo, což je doplňková životní záležitost povýší na jednu z nejdůležitějších částí svého života, která rozhoduje o zdraví a nemoci jedince (ona může rozhodovat, pokud na jídle někdo ulítává a přehání to nebo má málo živin nebo pokud si nevezme nějaký čas na odlehčení organismu a pod.). Nicméně, podobný bod "0" se může přihodit i kulturistům, pokud uvíznou na své postavičce, ti mají nevýhodu od těch vitariánů, kteří uvízli na jídle v tom, že vitarián vypadá alespoň jako asketický filozofický jogín, zatímco do svého těla zahleděný kulturista může vypadat jak vyšponovanej krocan a napumpovanej blbec.. ale to jsou určitě jenom vyjímky, na obou stranách.

Ale jinak mi připomněli, že musíme zase v budoucnu obnovit to naše vlákno o příjmu energie z prány :wink: , aby klucííí zase měli co čííííst :wink:.
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od 2olfess »

s.arik píše: Já si spíše to hloubení děr ve skále představuji s pomocí nástrojů než hrubé síly.
Jinak jsem měla na mysli, když jsem to psala, takové ty typické fotky a videa všech domorodců, indiánů a černochů ze všech mimoevropských kontinentů, z nichž aspoň někteří žijí plus mínus v souladu s okolní přírodou. Nebývají to hory svalů že? Spíše šlachovitější běžci. Ano, opravdu člověk neuteče lvovi a sám nedohoní antilopu, ale může tak přirozeně překonávat větší vzdálenosti za jinými účely...
No tak já myslel, že se bavíme o tom, co má člověk udělat pomocí svých fyzických sil v přírodě, pokud může hloubit pomocí nástrojů, tak může překonávat vzdálenosti na koni nebo vozem. Co se týče domorodců, tak mi právě svalnatí přijdou, pokud nemají hladomor. Nejsou to ty umělé a nafouknuté svaly jako u mnohých kulturistů, ale rozhodně taky žádné rachotinky typu pána výše. Ale jinak to samozřejmě každý může vidět jinak.
Dajvas
Příspěvky: 2
Registrován: pát lis 05, 2010 10:47

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Dajvas »

Miguel píše:Vymyli Vám mozek :lol: jakéže to ovoce obsahuje velké množství aminokyselin? Banán obsahuje 1,2 gramu ve sto gramech, bílkovin, ne aminokyselin. Neplnohodnotných, ze kterých se zabuduje třeba nějakých 30%. Ale banán je rekordman, u všech ostatních jsou to spíš stopové množství. Opravdu někdo věří tomu, že se dají z banánů vybudovat svaly?
(:-) (:-) (:-) (:-)
Já tomu rozhodně nevěřím, že z ovoce lze budovat svaly. Ale jsou lidé, kteří dokonce věří, že svaly lze budovat během hladovky pomocí slunečních paprsků.
Kupříkladu Jericho Sunfire o sobě tvrdí, že již několik let drží hladovku, během níž nabral několik kilo svalové hmoty. Chodí prý často na slunce a odtud bere protein :D
http://www.youtube.com/watch?v=2QgFds9N ... re=related

Každopádně proteinu ze slunce má asi dost, protože svaly má slušné:
http://www.youtube.com/watch?v=Kt5JkL8J ... re=related
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od 2olfess »

Dajvas píše: Já tomu rozhodně nevěřím, že z ovoce lze budovat svaly. Ale jsou lidé, kteří dokonce věří, že svaly lze budovat během hladovky pomocí slunečních paprsků.
Kupříkladu Jericho Sunfire o sobě tvrdí, že již několik let drží hladovku, během níž nabral několik kilo svalové hmoty. Chodí prý často na slunce a odtud bere protein :D
http://www.youtube.com/watch?v=2QgFds9N ... re=related
Každopádně proteinu ze slunce má asi dost, protože svaly má slušné:
http://www.youtube.com/watch?v=Kt5JkL8J ... re=related
Tak tady to spíš nebude o víře, ale o neznalosti určitých mechanismů vyvinutého člověka. Což se netýká 99,99 procent současné populace, která umí nakládat pouze se svým fyzickým tělem jednoduchým způsobem, cvičení, pohyb.
Jericho samozřejmě nebere ze slunce protein, ale světlo-energii, kterou jeho tělo (resp. jeho jemnohmotné obaly) přetvoří na co zrovna jako doplněk potřebuje, obddobně jeho tělo vstřebává i tekutiny ze vzduchu. Říká se tomu pránická výživa a není to vůbec nic nového pod sluncem, tento fenomén- pro obyčejné lidi, je docela běžnou normou pro vysoce vyvinuté jedince už od počátku naší světové historie.
Jinak je to jev, který nezaručuje, že se jedná o pokročilého jogína, jakož ani nemůžeme vědět, zda se v případě této osoby jedná o pravdu nebo fikci. Jak píšu, není to moc důležité, protože takových lidí, co žijí z prány bylo v minulosti a je v současnosti už hodně.

Vlastně mi ani tento fenomén nepřijde až tak zajímavý, oproti tomuto. Existují duchovní mistři a jogíni, kteří své tělo ovládají natolik, že jsou schopni během meditace či nočního spánku přestat dýchat, zastavit srdeční činnost a zcela vychladnout, přesto jsou schopni se po skončení meditace či probuzení, do těla vrátit a normálně fungovat. Přiznám se, že právě toto mi spíš přijde jako opravdový fenomén a důkaz toho, že člověk své tělo perfektně ovládá...
Miguel
Příspěvky: 223
Registrován: sob říj 30, 2010 23:41

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Miguel »

Dajvas píše:
Miguel píše:Vymyli Vám mozek :lol: jakéže to ovoce obsahuje velké množství aminokyselin? Banán obsahuje 1,2 gramu ve sto gramech, bílkovin, ne aminokyselin. Neplnohodnotných, ze kterých se zabuduje třeba nějakých 30%. Ale banán je rekordman, u všech ostatních jsou to spíš stopové množství. Opravdu někdo věří tomu, že se dají z banánů vybudovat svaly?
(:-) (:-) (:-) (:-)
Já tomu rozhodně nevěřím, že z ovoce lze budovat svaly. Ale jsou lidé, kteří dokonce věří, že svaly lze budovat během hladovky pomocí slunečních paprsků.
Kupříkladu Jericho Sunfire o sobě tvrdí, že již několik let drží hladovku, během níž nabral několik kilo svalové hmoty. Chodí prý často na slunce a odtud bere protein :D
http://www.youtube.com/watch?v=2QgFds9N ... re=related

Každopádně proteinu ze slunce má asi dost, protože svaly má slušné:
http://www.youtube.com/watch?v=Kt5JkL8J ... re=related
když jsem byl mladší, tak jsem fotosyntézu praktikoval, ale postupem času je pro mně jednodušší otevřít lednici :lol:
hariboss
Příspěvky: 7
Registrován: stř říj 13, 2010 11:45

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od hariboss »

Celkem zajímavá stránka, nalezeno na freshness :)
http://naturesfitnessmodel.com/
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Jista »

tohle stoji za to.vrcholovy kulturista,raw vegan
http://www.youtube.com/watch?v=bx_aAjxE ... r_embedded#!
Go Raw
mun
Příspěvky: 236
Registrován: pát říj 16, 2009 9:48
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od mun »

Věřit videu od Markuse je asi jako věřit Chucku Norrisovi totalgym. Nějak velkej taky není, na každýho raw vegana s X kg svalů najdu kulturistu s 2X kg svalů, srovnejte např. s Colemanem, Cutlerem. Raw je velmi zdravý styl a může na něm člověk podávat velmi dobré sportovní výkony, ale ne špičkové, to si přiznejme.
Není totiž nic skrytého, co nebude zjeveno, ani nic tajného, co nebude poznáno.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Jista »

samozrejme se nejedna o tridu kde je Coleman,ale zrejme soutezi za naturaly,vegany.jsou i souteze jen veganu.a na vegana ma slusny svaly.
Go Raw
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Fiona »

Nevim jak vam, ale me uz slovo kulturistika prijde jako diagnoza, ne nepodobna anorexii :)
V podstate jde o totez, vnutit telu jakysi umely ideal, vzdaleny jak prirozenosti tak zdravi.
Oboji je ve sve vrcholne forme stejne odpudive pro kohokoliv kdo nesdili tutez viru.
Pokud je pro nekoho nejvyssi metou Mr Olympia, na ciste prirozene strave toho opravdu nedosahne, to je snad kazdemu jasne :mrgreen: Otazka je, jestli je to chyba stravy...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
mun
Příspěvky: 236
Registrován: pát říj 16, 2009 9:48
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od mun »

Fiona píše:Pokud je pro nekoho nejvyssi metou Mr Olympia, na ciste prirozene strave toho opravdu nedosahne
Jde přece o srovnání. A srovnat "největšího" raw vegana přece musím s "největším" normálním, abych si udělal obrázek, co je na raw možné. Je mi na nic srovnat největšího raw vegana s běžnou populací a říct: na raw jde i kulturistika. Protože vyberu člověka s top genetikou, tréninkem atd., tak to je dost neobjektivní.

Pokud řekněme nej raw vegan má vysekanejch 90kg (a adekvátní sílu) a neraw 120kg, tak analogicky amatérský raw vegan bude mít 75 místo 90 a teda nic moc.

A život není jen internet, láska, mír a filozofování, ale občas tvrdý boj a síla je potřeba a výhodou k vítěství nad nepřáteli.
Není totiž nic skrytého, co nebude zjeveno, ani nic tajného, co nebude poznáno.
Miguel
Příspěvky: 223
Registrován: sob říj 30, 2010 23:41

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Miguel »

Fiona píše:Nevim jak vam, ale me uz slovo kulturistika prijde jako diagnoza, ne nepodobna anorexii :)
V podstate jde o totez, vnutit telu jakysi umely ideal, vzdaleny jak prirozenosti tak zdravi.
Oboji je ve sve vrcholne forme stejne odpudive pro kohokoliv kdo nesdili tutez viru.
Pokud je pro nekoho nejvyssi metou Mr Olympia, na ciste prirozene strave toho opravdu nedosahne, to je snad kazdemu jasne :mrgreen: Otazka je, jestli je to chyba stravy...
na tom obrázku jsi ty? mně zase připadá ženská s provázkama místo vlasů odpudivá, když vidím tu holou, prosvítající kůži, nevím, jestli bych se s někým takovým mohl milovat.
Miguel
Příspěvky: 223
Registrován: sob říj 30, 2010 23:41

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Miguel »

mun píše:Věřit videu od Markuse je asi jako věřit Chucku Norrisovi totalgym. Nějak velkej taky není, na každýho raw vegana s X kg svalů najdu kulturistu s 2X kg svalů, srovnejte např. s Colemanem, Cutlerem. Raw je velmi zdravý styl a může na něm člověk podávat velmi dobré sportovní výkony, ale ne špičkové, to si přiznejme.
klidně i špičkové, pokud půjde třeba o vytrvalostní běh, který nestojí na svalech. ale už ve sprintu se člověk asi s raw stravou moc neuplatní. A naprosto vůbec v silových sportech.
Miguel
Příspěvky: 223
Registrován: sob říj 30, 2010 23:41

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Miguel »

Kulturistika je sport /i když to není úplně správné tvrzení/ a u sportu přece nejde o sexuální přitažlivost. Nikdo se přece nedívá na olympiádu aby si tam vybral kdo ho rajcuje a kdo ne.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Panda »

Raw strava neznamená jenom "jíst syrové", je to i snaha o zdravý a přirozený životní styl. Do toho rozhodně nezapadá vrcholový sport ani snaha o budování svalů. Přirozené jsou jen aktivity dělané pro radost z pohybu, jen v míře kdy se dostatečně dostane i na vše ostatní. Proto nemá smysl posuzovat vhodnost raw podle toho, zda si při takové stravě člověk nabuduje svaly.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Pavluska »

Miguel píše: mně zase připadá ženská s provázkama místo vlasů odpudivá, když vidím tu holou, prosvítající kůži
ale to se stane. Pěšinka je také taková holá prosvítající kůže... Dá se tomu zabránit? ")
Jsem offtopic, přiznávám.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od 2olfess »

Pavluska píše:
Miguel píše: mně zase připadá ženská s provázkama místo vlasů odpudivá, když vidím tu holou, prosvítající kůži
ale to se stane. Pěšinka je také taková holá prosvítající kůže... Dá se tomu zabránit? ")
Jsem offtopic, přiznávám.
Mně se to nelíbí kvůli hygieně, neumyté nerozčesané vlasy, když do toho copánku vleze breberka tam tam může dlouho zůstat.. Ale faktem je, že k povaze Fiony, jak se tu prezentuje ty copánky nějak patří, i když nevím proč. :P. Každopádně je holka pod čepcem, takže je jí určitě dost jedno, jak ji kdo vidí, což by asi bylo i v případě, že by pod čepcem nebyla. :lol:
Miguel
Příspěvky: 223
Registrován: sob říj 30, 2010 23:41

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Miguel »

Pavluska píše:
Miguel píše: mně zase připadá ženská s provázkama místo vlasů odpudivá, když vidím tu holou, prosvítající kůži
ale to se stane. Pěšinka je také taková holá prosvítající kůže... Dá se tomu zabránit? ")
Jsem offtopic, přiznávám.
je rozdíl mít pěšinku jednu a mít jich padesát. Ale když chce někdo vypadat jak havajský kouzelník, tak nemám námitek.
Uživatelský avatar
minsc
Příspěvky: 316
Registrován: ned črc 03, 2005 20:43
Bydliště: Absurdistán

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od minsc »

Miguel píše:
Fiona píše:Nevim jak vam, ale me uz slovo kulturistika prijde jako diagnoza, ne nepodobna anorexii :)
V podstate jde o totez, vnutit telu jakysi umely ideal, vzdaleny jak prirozenosti tak zdravi.
Oboji je ve sve vrcholne forme stejne odpudive pro kohokoliv kdo nesdili tutez viru.
Pokud je pro nekoho nejvyssi metou Mr Olympia, na ciste prirozene strave toho opravdu nedosahne, to je snad kazdemu jasne :mrgreen: Otazka je, jestli je to chyba stravy...
na tom obrázku jsi ty? mně zase připadá ženská s provázkama místo vlasů odpudivá, když vidím tu holou, prosvítající kůži, nevím, jestli bych se s někým takovým mohl milovat.
Já Ti rozumím chlape, taky jsem spíš na ty typy s chmířím pod nosem a síťovkou v ruce...
Umění života spočívá v tom dokázat se rozhodnout na co se vysrat.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Pavluska »

vy jste vtipálci. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Odpovědět