KULTURISTIKA, posilování...

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od culka »

A co si pri tom pozerala Vesnicku mou strediskovou. Skoda ze sa neponaral.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Miguel

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Miguel »

Sweetie píše:jen k dougu grahamovi bych zduraznila ze jeho dieta je zalozena na prijimani minimalniho pridaneho tuku, on rika ze je tzv low-fat raw vegan a dost na to upozornuje. tzn ze dostatek ba az prebytek tuku potrebneho pro spravny metabolismus je v ovoci a zelenoliste zelenine. netreba prijimat neco navic. pak to vsechno funguje.
přesně tak! stačí sníst 6-10 kg ovoce každý den a jste v pohodě. Vaše peněženka už méně :lol: :lol:
Ty bláho to by byla dieta pro mně. Jedenkrát až dvakrát denně do obchodu pro čerstvý, nechat tam 300 a odpoledne zas! Na to musím najet.
mun
Příspěvky: 236
Registrován: pát říj 16, 2009 9:48
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od mun »

Je to drahý. Ale když vezmu co jím teď - většinou banány, hrušky, jablka, saláty, tak to ještě jde.
Není totiž nic skrytého, co nebude zjeveno, ani nic tajného, co nebude poznáno.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Dano »

Miguel, ano je to tak. Ale da sa aj za menej ked chces. Pod 2x300Kc ako ty pises. Napr. domace slivky, broskyne, jablka, hrozno, na lokalnych trhoviskach, ci banany.. byvaju vo svojej sezone bezne do 1Eur/kg. Tak pri 6-10kg je to 6-10Eur.

Uplne najlacnejsie sa da existovat hlavne na obili (chudobne casti Azie, Afriky, J. Ameriky...). Nastastie sme sa narodili inde tak nie sme odkazani len na lacnu varenu ryzu, lacne pecivo ci rozne lacne krmne zmesi ako vlocky, a pod. vyrobky, a mame to stastie ze si mozme na rozdiel od nich vybrat. Teda vacsinou je to pre nas asi skor nestastie.

Nikto ta tu nebude presviedcat, ze posun k ovociu ti prospeje. Si zrejme uplne ina vahova kategoria ako napr. ja a ak ti na terajsej hmotnosti a uz vybudovanej svalovej hmote tak velmi zalezi, tak ta aj tak nikto nepresvedci.

Ako pisal mun, priority. Ak mas sucasne aj zdravotne problemy, tak potom to zvaz dobre. U nas viacerych malo prednost zdravie a takto pohlad naspat nas len uistuje ze sme urobili krok spravnym smerom.

Pre zaujimavost, ak mozes, napis svoj % podiel telesneho tuku, Pripadne aj vysku, hmotnost. Ak vies odhadnut tak aj denny energeticky prijem.
Miguel

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Miguel »

míval jsem i sto, teď 92 kg, 175 cm. Svaly pro mně nejsou priorita, priorita je síla - a ta bez svalů není:-) Ale upřímně, chodit po světě se 70 kg by mně asi opravdu nebavilo.
Ale teď zkouším zelenino-olejovou dietu á la Ester a zdá se, že to půjde dost dolů. Každopádně se cítím skvěle.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Dano »

92kg. Slusne.
A ako pises sila bez svalov nie je.
A prave k tomu som smeroval, ked som sa pytal na to % telesneho tuku. Kolko %? Pre odhad kolko z tych 92kg su svaly...
Velmi dolezity ukazovatel pre zdravie podla mna. Vaha, ci dokonca BMI totiz nic nepovie o kvalite, teda zlozeni tela.
Návštěvník

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Návštěvník »

cca 13% tuku... trochu zalité břišní svaly, nicméně při téhle dietě to moc dlouho trvat nebude:-)
Uživatelský avatar
Esterka
Příspěvky: 146
Registrován: pon črc 28, 2008 12:25

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Esterka »

Miguel píše:míval jsem i sto, teď 92 kg, 175 cm. Svaly pro mně nejsou priorita, priorita je síla - a ta bez svalů není:-) Ale upřímně, chodit po světě se 70 kg by mně asi opravdu nebavilo.
Ale teď zkouším zelenino-olejovou dietu á la Ester a zdá se, že to půjde dost dolů. Každopádně se cítím skvěle.
Svaly udržíš i pomocí rotlinných proteinů. Rostlinné proteinové doplňky, třeba z hnědé rýže nebo pohanky jsou celkem dost kvalitní, co se týče aminokyselinového spektra, přesto zdaleka nepřikyselují organismus, jako ty živočišné. Existují a svalnatí sporotvci vegané, kteří proteiny řeší doplňky na rostlinné bází, čím si udržví Ph. Myslím, že tím lze vyřešit základní problém, dostat do těla bílkoviny a nepřekyselit se. Při současném dodržování zásad podle Younga nemůžeš mít s candidou problém.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Dano »

Miguel, 92 kg, 175 cm, 13% tuku.. no.., len rysuj, je co zhadzovat :)
Co sa tyka sily tak tato veta vyssie je samozrejme len skryta sprosta zavist, ja mam 66kg/178cm a v porovnani s tebou slaby ako mucha.
Ale na druhej strane, ak zoberiem do uvahy tvoju kandidozu a moj doposial u mna nevidany super zdravotny stav, telesny tuk medzi 6-9%,.. tak by som s tebou veru menit urcite nechcel.
Miguel píše:Ale upřímně, chodit po světě se 70 kg by mně asi opravdu nebavilo.
Aj preto, ze ja mozem po svete nielen chodit ale kludne aj s lahkostou behat. Hoci aj maraton, bajkujem po horach aj 80km, pri skialpe vyslapem za den aj 3-4 zlaby, na bezkach 30km a viac pri vzrusujuco slusnej rychlosti :) ,..

Ber to len ako utechu a motivaciu pri tvojom miernom priblizovani sa k mojej musej vahovej kategorii. Chodit po svete o nieco slabsi ta bavit mozno nebude, ale aspon konecne naberies rychlost a nezadychas sa tak skoro :)

Bude nejake foto? Pred a po? Kludne aj aktualne..
Návštěvník

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Návštěvník »

Esterka píše:
Miguel píše:míval jsem i sto, teď 92 kg, 175 cm. Svaly pro mně nejsou priorita, priorita je síla - a ta bez svalů není:-) Ale upřímně, chodit po světě se 70 kg by mně asi opravdu nebavilo.
Ale teď zkouším zelenino-olejovou dietu á la Ester a zdá se, že to půjde dost dolů. Každopádně se cítím skvěle.
Svaly udržíš i pomocí rotlinných proteinů. Rostlinné proteinové doplňky, třeba z hnědé rýže nebo pohanky jsou celkem dost kvalitní, co se týče aminokyselinového spektra, přesto zdaleka nepřikyselují organismus, jako ty živočišné. Existují a svalnatí sporotvci vegané, kteří proteiny řeší doplňky na rostlinné bází, čím si udržví Ph. Myslím, že tím lze vyřešit základní problém, dostat do těla bílkoviny a nepřekyselit se. Při současném dodržování zásad podle Younga nemůžeš mít s candidou problém.
Mně se zdá, že odsuzuješ maso a priori, nicméně všechny bílkoviny potřebují ke svému trávení kyselé prostředí, a proto překyselují... takže problém nebude v mase, ale v bílkovinách samotných...
Návštěvník

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Návštěvník »

Esterka píše:
Miguel píše:míval jsem i sto, teď 92 kg, 175 cm. Svaly pro mně nejsou priorita, priorita je síla - a ta bez svalů není:-) Ale upřímně, chodit po světě se 70 kg by mně asi opravdu nebavilo.
Ale teď zkouším zelenino-olejovou dietu á la Ester a zdá se, že to půjde dost dolů. Každopádně se cítím skvěle.
Svaly udržíš i pomocí rotlinných proteinů. Rostlinné proteinové doplňky, třeba z hnědé rýže nebo pohanky jsou celkem dost kvalitní, co se týče aminokyselinového spektra, přesto zdaleka nepřikyselují organismus, jako ty živočišné. Existují a svalnatí sporotvci vegané, kteří proteiny řeší doplňky na rostlinné bází, čím si udržví Ph. Myslím, že tím lze vyřešit základní problém, dostat do těla bílkoviny a nepřekyselit se. Při současném dodržování zásad podle Younga nemůžeš mít s candidou problém.
na druhou stranu v tabulkách překyselujících a zásaditých potravin je vždy whey protein /syrovátkový/ uváděný jako zásaditý...
Návštěvník

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Návštěvník »

jedna historická
http://img29.imageshack.us/img29/2370/pasto.jpg
aktuálně není co fotit
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Dano »

Návštěvník píše:
Esterka píše:Rostlinné proteinové doplňky..., zdaleka nepřikyselují organismus, jako ty živočišné.
Mně se zdá, že odsuzuješ maso a priori, nicméně všechny bílkoviny potřebují ke svému trávení kyselé prostředí, a proto překyselují... takže problém nebude v mase, ale v bílkovinách samotných...
Tak tak, v principe:
Bielkovina (zivocisna ci rastlinna) = zlucenina roznych aminokyselin. Metabolizmus nadbytocnych prijimanych (akychkolvek) bielkovin v ludskom tele -> znizovanie pH, prekyslenie. Lebo:

Ako som inde pisal, novorodenec na zdvojnasobenie svojej hmotnosti (o 100,0%) za cca 5 mesiacov potrebuje len do 6% energie z bielkovin. Ak dospely clovek ktory uz nerastie, ci kulturista, ktory pribera ovela ovela pomalsie ako ten novorodenec, povedzme z 80kg naberie za 4-5 mesiacov prezeniem 6kg (cize len o 007,5%), ak prijima vela bielkovin (uz nad tych 6% en.), tak je to zbytocne, a s poskodzujucim vplyvom na svoje zdravie:

Nadbytocne nezabudovane aminokyseliny sa musia premenit na sacharidy/tuk. Vznika pri tom vedlajsi produkt, velmi toxicky amoniak. Ten sa preto musi dalej premenit na menej toxicku mocovinu a ta nakoniec na kyselinu mocovu. A az dusik-a v takejto forme sa telo dokaze konecne zbavit (ak mu teda este pri dlhotrvajucej vysokoproteinovej diete funguju oblicky, chce to vtedy pit velmi velmi vela vody). Teda zbavi sa ho, ale za cenu prekyslenia vnutorneho prostredia (a tiez pretazenia obliciek), kedze koncovym produktom metabolizmu nadbytocnych bielkovin je kyselina (mocova) v krvi. A ak tie oblicky uz nestihaju, a pecen stale tlaci do krvi tej kyseliny stale viac, tak aby clovek nezlyhal z acidozy, musi ist z krvi von kamkolvek sa to len trochu da, mozno potenim, urcite niekedy do svalov ci klbov, kde krystalizuje a sposobuje dalsie problemy, apod.

Je preto ovela rozumnejsie (aj jednoduchsie a lacnejsie, a u mna rozhodne aj chutnejsie) ziskavat energiu radsej priamo zo sacharidov v potrave, nez z bielkovin. Pre porovnanie, vedlajsim produktom "aerobneho" metabolizmu hroznoveho cukru (= glukozy, nachadzajuceho sa bezne v ovoci napr.) su len 2 maximalne telu blizke priatelske zluceniny: oxid uhlicity (ten sa da lahko vydychnut) a voda:
C6H12O6 + 6 O2 -> 6 CO2 + 6 H2O
Genialna vec inac, ten dizajn podla ktoreho sme stvoreni.

Listoval som raz pred rokmi v bare posilky casopis Muscle&Fitness, kukal som foto nejakeho profi borca. Majitel (inac cca 50r. vypracovane chlapisko, velky ako skrina, asi stara poctiva skola) poznamenal nieco ako: No, a o par rokov bude na dialyze. Teraz neviem, kolki z nich zeru tie proteiny z plastovych kyblov (asi vsetci), a kolki z nich to tak s bielkovinami prehanaju az prilis, uz len popri tom objeme kureniec, tvarohu, bielkov,.. Hadam ich nie je vela, lebo vsak musia mat rozum a vediet s cim sa zahravaju. Ale mozno aj nemaju, aj u dinosaurov tvoril mozog len malinku cast tela.
Návštěvník

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Návštěvník »

Dano píše:
Návštěvník píše:
Esterka píše:Rostlinné proteinové doplňky..., zdaleka nepřikyselují organismus, jako ty živočišné.
Mně se zdá, že odsuzuješ maso a priori, nicméně všechny bílkoviny potřebují ke svému trávení kyselé prostředí, a proto překyselují... takže problém nebude v mase, ale v bílkovinách samotných...
Tak tak, v principe:
Bielkovina (zivocisna ci rastlinna) = zlucenina roznych aminokyselin. Metabolizmus nadbytocnych prijimanych (akychkolvek) bielkovin v ludskom tele -> znizovanie pH, prekyslenie. Lebo:

Ako som inde pisal, novorodenec na zdvojnasobenie svojej hmotnosti (o 100,0%) za cca 5 mesiacov potrebuje len do 6% energie z bielkovin. Ak dospely clovek ktory uz nerastie, ci kulturista, ktory pribera ovela ovela pomalsie ako ten novorodenec, povedzme z 80kg naberie za 4-5 mesiacov prezeniem 6kg (cize len o 007,5%), ak prijima vela bielkovin (uz nad tych 6% en.), tak je to zbytocne, a s poskodzujucim vplyvom na svoje zdravie:

Nadbytocne nezabudovane aminokyseliny sa musia premenit na sacharidy/tuk. Vznika pri tom vedlajsi produkt, velmi toxicky amoniak. Ten sa preto musi dalej premenit na menej toxicku mocovinu a ta nakoniec na kyselinu mocovu. A az dusik-a v takejto forme sa telo dokaze konecne zbavit (ak mu teda este pri dlhotrvajucej vysokoproteinovej diete funguju oblicky, chce to vtedy pit velmi velmi vela vody). Teda zbavi sa ho, ale za cenu prekyslenia vnutorneho prostredia (a tiez pretazenia obliciek), kedze koncovym produktom metabolizmu nadbytocnych bielkovin je kyselina (mocova) v krvi. A ak tie oblicky uz nestihaju, a pecen stale tlaci do krvi tej kyseliny stale viac, tak aby clovek nezlyhal z acidozy, musi ist z krvi von kamkolvek sa to len trochu da, mozno potenim, urcite niekedy do svalov ci klbov, kde krystalizuje a sposobuje dalsie problemy, apod.

Je preto ovela rozumnejsie (aj jednoduchsie a lacnejsie, a u mna rozhodne aj chutnejsie) ziskavat energiu radsej priamo zo sacharidov v potrave, nez z bielkovin. Pre porovnanie, vedlajsim produktom "aerobneho" metabolizmu hroznoveho cukru (= glukozy, nachadzajuceho sa bezne v ovoci napr.) su len 2 maximalne telu blizke priatelske zluceniny: oxid uhlicity (ten sa da lahko vydychnut) a voda:
C6H12O6 + 6 O2 -> 6 CO2 + 6 H2O
Genialna vec inac, ten dizajn podla ktoreho sme stvoreni.

Listoval som raz pred rokmi v bare posilky casopis Muscle&Fitness, kukal som foto nejakeho profi borca. Majitel (inac cca 50r. vypracovane chlapisko, velky ako skrina, asi stara poctiva skola) poznamenal nieco ako: No, a o par rokov bude na dialyze. Teraz neviem, kolki z nich zeru tie proteiny z plastovych kyblov (asi vsetci), a kolki z nich to tak s bielkovinami prehanaju az prilis, uz len popri tom objeme kureniec, tvarohu, bielkov,.. Hadam ich nie je vela, lebo vsak musia mat rozum a vediet s cim sa zahravaju. Ale mozno aj nemaju, aj u dinosaurov tvoril mozog len malinku cast tela.
Podávat informace tendenčně ti koukám opravdu jde.
Tak nejdřív ti kojenci. Dospělý člověk není kojenec, nespí 15 hodin denně.
Něco jiného je přibírat svaly a něco jiného růst. A něco jiného je přijímat energii ze sacharidů, která se v nadbytku přemění na tuk daleko snáz, než bílkoviny, u těch to prakticky nehrozí. Ze sacharidů svaly ještě nikomu nenarostly.
A o té dialýze mluvil ten majitel nejspíš kvůli dopingu, ne kvůli proteinům.
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od hugo »

OT: Nechtěl byses zaregistrovat? Takto musím každý tvůj příspěvek před zveřejněním schválit, což může trvat, protože nejsem nonstop online.
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Jista »

Ja jsem nedavno vyzkousel take dietu na tuku a zelenine,ale musel jsem se vratit k 811.nejdriv jsem byl nadsen z toho jakej potom je klid a uzemneni,ale potom ten klid uz byl tak hlubokej ze jsem spis byl pasivni a do niceho se mi nechtelo,zadna vitalita.
tak jsem zpet na 811,ale jim i tuk,abych mel opravdu tech 10 procent,a premyslim zaradit i mung fazolky,protoze at zkousim vse mozne,tak to da jen 3 procenta proteinu,coz moc neni..ale i tak sila jde nahoru uzasne,nabral jsem uz 5 kilo co jsem se vratil k cviceni a ted dam dokonce 5x5 s 80 kg na benchi coz je super...kandida uz je pryc,i kdyz jim 10 procent tuku,tak mam radost..
byl jsem krevnich testech,living blood,a po 2 mesicich 811 uzasne zlepseni,telo je alakalicke,kandida jen malicko,krasne bunky,ale jeste je hodne co zlepsovat..

co jsem zjistil ze je nejlepsi na energii na cviceni jsou datle..pulka dennich kalorii co jim je z datli,a tak me to ani moc nestoji,v norsku maji polocerstve,dost levne.
a tak jsem zjistil ze kdyz jim dost kalorii,tuku kolik je treba,a hodne zeleneho,tak je to uplne uzasny,nasytim se dobre i na ovoci a nemusim jist 20 bananu denne,radsi misto toho mandle co krasne nasyti.
Go Raw
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Dano »

Návštěvník píše:Podávat informace tendenčně ti koukám opravdu jde. Tak nejdřív ti kojenci. Dospělý člověk není kojenec, nespí 15 hodin denně.
Něco jiného je přibírat svaly a něco jiného růst.
Nechcem byt tendencny, naopak, len sa obcas zamyslam nad donekonecna opakovanymi mylnymi zastaranymi tvrdeniami (ten trend zial pretrvava) o vraj "neplnohodnotnych" (rastlinnych) bielkovinach a tiez o prehnanej vysokej potrebe bielkovin pre zivot.
Nie, novorodenec nie je dospely. Ak priznavas ze rastie velmi rychlo, tak aj svaly mu velmi rychlo rastu. Ak svoju hmotnost zdvojnasobi, tak potom mozme predpokladat, ze aj jeho svalova hmota sa priblizne zdvojnasobi (teda svalov pribudne o 100%). Spanok, enzymy, vitaminy, hormony apod., tomu napomahaju (praca) ale kazdy jeho sval, a nielen sval ale aj kazdy jeho organ, zlaza, kazda bunka je budovana aj z aminokyselin (material) a tie on ziskava len z tych bielkovin v potrave (v mlieku). Nie zo sacharidov. Ani z tukov. Len z bielkovin. A staci mu, ked tvoria v potrave z celkovej prijatej energie len od 6 do 3%.
A něco jiného je přijímat energii ze sacharidů, která se v nadbytku přemění na tuk daleko snáz, než bílkoviny, u těch to prakticky nehrozí.
Nadbytok energie v potrave vedie k budovaniu tukovych zasob vzdy, je jedno cim sa prekrmujes. To je fajn, neplytva sa. A ano, presne tak, nadbytok sacharidov sa premeni na zasobu tuku DALEKO jednoduchsie, ako pri nadbytku bielkovin. Lebo tie bielkoviny aby sa z nich stali sacharidy, treba najskor zbavit dusika, cize o par krokov je tam zbytocne navyse. A tie zial prispievaju k acidoze a tiez nadpraci pecene. Metabolizmus nadbytocnych bielkovin, tie sa menia ->
na sacharidy (a dalej pripadne -> na tuk)
+ amoniak (-> mocovina -> kyselina mocova)
A ked telo konecne pracne vytvori z tych nadbytocnych bielkovin sacharidy, tak s nimi nalozi presne tak ako keby ich prijal jednoduchsie priamo z potravy. Spotrebuju ho bunky tela ako okamzity zdroj energie, alebo sa odlozi do zasoby (glykogen) alebo sa premeni na tuk. Z pohladu mnozstva vytvaranych tukovych zasob je teda jedno ci prijmes navyse povedzme 1000kcal v sacharidoch alebo bielkovinach. Mnozstvo vytvoreneho tuku je rovnake, zakon zachovania energie. Alebo si myslis ze tie nadbytocne aminokyseliny sa z tela len tak vyparia? Nie, su v tele navyse, treba sa ich zbavit, stiepenim na toxicky amoniak a... sacharidy. Atd.
Ze sacharidů svaly ještě nikomu nenarostly.
Tak. K tomu v prvom odstavci.

Moj nazor.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

"Neplnohodnotne" bielkoviny a odporucane mnozstvo

Příspěvek od Dano »

"One of the biggest fallacies ever perpetrated," said Dr Alfred Harper, Chairman of Nutritional Sciences at the University of Wisconsin, Madison, and of the Food and Nutrition Board of the National Research Council, "is that there is any need for so-called complete protein. Some proteins provide more limited amounts of some amino acids than others. But it has been recognized from the start of this century that if you increase the quantity, you don't have to worry about the quality. We have shown that adults can remain in protein balance on a diet of wheat, even flour".

Compared to carbohydrate, the digestion of protein requires seven times the amount of water, for the urination necessary to flush out ammonia produced in the body. Dr Nathan Smith, Professor of Sports Medicine at the University of Washington, Seattle, said:
"To be excreted in urine, nitrogen byproducts require water, and this can lead to dehydration. Every year a significant number of deaths occur, especially in high school football practice, where athletes are trying to build themselves up on protein. They lose water, this prevents them from dissipating body heat, and they get heat stroke."


A k mnozstvu..., to odporucane mnozstvo velmi prestrelili lekari pred hadam 100 rokmi dodnes sa to stale siri ako mytus. Ked si postupne uvedomili ze je to blbost tak ho postupne znizovali. Hoci niektori sikovni vyskumnici to dokazali uz davno, na pokusoch so zvieratmi aj s ludmi. Tu je par odporucani:
Here are some assessments of daily protein requirements for average adults:

Kód: Vybrat vše

US National Academy of Science            34 gm
Dr Rayner Berg, Swedish Nutritionist      30 gm
Dr V. 0. Siven, Finnish Scientist         30 gm
Dr R. Chittenden, USA                     30 gm
Dr D. M. Hegsted, Harvard University      27 gm
Dr W. C. Rose                             20 gm
US Food & Nutrition Board                 34 gm
Canadian Board of Nutrition               34 gm
Food & Agricultural Organization, UN      34 gm
Even on a vegetarian diet without dairy products, it is difficult to reduce protein to this level, and the inclusion of nuts and beans in a vegetarian diet to provide protein is completely unnecessary and in the long run, harmful.

The utter fallacy of the Western high protein diet, containing perhaps 20% total calories in protein, is obvious when it is considered that the most natural food possible--mother's milk, on which an infant can double its weight in three to six months--contains only 6% protein, measured as a percentage of total calories, and this amount reduces to about half after six months. The diet of healthy West New Guinea Highlanders examined in 1969 contained only 3% protein.[/i]

Zdroj: http://www.soilandhealth.org/02/0201hyg ... 21toc.html
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Mnozstvo bielkovin - priklad

Příspěvek od Dano »

Priklad: Zacnem trochu posilnovat, na ukor inych sportov (ako turistika, plavanie, bajk).

Ciel, snad realny:) 6kg prirastok cistej vahy za rok (nie tuku). Teda rychlost prirastku 1kg kazde 2 mesiace. Svaly obsahuju ale aj vodu, kolko teda tvoria cisto len bielkoviny?
Ked 100g hovadzieho masa (s len 5% tuku) obsahuje 21 g bielkovin, tak velmi priblizne predpokladam, ze ludske maso obsahuje tiez cca 21% bielkovin.
Takze ciel je zabudovavat 1kg * 21% = 210g bielkovin denne. To je 210g / 60 dni = 3,5g bielkovin denne len na rast svalov.
Z vyssie uvedenych mnohych zdrojov vraj normalne, pre udrzanie zdravia a hmotnosti, potrebujem 20-34 g bielkovin denne (vlasy, chlpy, nechty, atd...).
Celkova potreba bude teda 20az34 + 3,5 = 23,5 az 37,5g bielkovin denne.

Otazka: Mam teda zacat kupovat kyble s hovadzimi/srvatkovymi/sojovymi/pohankovymi/... hydrolyzovanymi ci inac denaturovanymi super "proteinmi"?

Denne budem prijimat asi 3000kcal energie.
Snazim sa ist podla 811rv s obcasnymi spolocenskymi uletmi (minuly tyzden vareny obed vo veg. restike, inokedy kacacie hody, ci v lete 200g tatarsky beefsteak).
Teda asi 10% energie v mojej potrave tvoria bielkoviny, to je 10% * 3000kcal = 300kcal.
300kcal / 4 = 75g bielkovin denne v potrave.
Uff, takze uz teraz prijimam (75 / 37,5 az 75 / 23,5) 2 az 3,2 x viac bielkovin nez budem potrebovat v dobe pocas posilnovania.

Zaver: ziadna kozmicka strava z kyblov, cerstvy zelovoc mi chuti ovela viac a bohato staci. S 2 az 3 nasobnou rezervou. Uplne bezne na 811rv (co je hlavne ovocie), naberaju ludia svaly, tak snad to bude fungovat aj u mna.

Neznasam tieto pocty. Su strata casu. Tych niekolko ciest do Azie ma uz davno zbavili pochybnosti o otazke bielkovin. Hlavne tie do chudobnejsich casti Nepalu, treky v horach. Domorodci su takmer cisti vegani. Budem sa opakovat, ale neda mi, ked clovek vidi 15-16r. vysmiate dievcata nizsie o 1-2 hlavy ako vynasaju cely den na chrbte 50kg vrecia ryze zavesene na hlave... alebo uplne bezne takmer kazdy den krpatych serpov s 85kg nakladmi, tak jednoducho uz nemoze pochybovat a bludy o "neplnohodnotnych bielkovinach" ci o tabulkovych sialenych vysokych limitoch bielkovin v potrave ho uz neoklamu.

Nechcem byt nafuknuty, napumpovany, kedysi som mal o 10 kg viac, v posilke som travil vela casu, chodil 4 krat tyzdenne. A chronicke zdravotne problemy neskor k tomu.
Radsej budem zdravy.

A to posilnovanie, pri normalnej strave na zelovoci, by mi urcite len prospelo. Tak uvidim, ci sa donutim a ci to nezostane len priklad.. lebo Miguelova foto motivuje :)
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Dano »

Miguel, samozrejme, skriepit sa s tebou o tejto teme je asi zbytocne. Moje argumenty nemozu prevazit tvoje uzasne vysledky.
Návštěvník píše:jedna historická
http://img29.imageshack.us/img29/2370/pasto.jpg
aktuálně není co fotit
Podla fotky si bol borec, a urcite je co fotit aj teraz.

Na druhej strane, viem, ze medzi kulturistami su aj vegetariani, dokonca aj medzi 811rv sa najdu krasne vysledky za par mesiacov (vid napr. foto od Nea tu niekde). Preto som si dovolil zavrtat, a pochybovat v niecom o bielkovinach, lebo sam som inac nic na tomto poli nikdy nedokazal. Ide mi hlavne o zdravie, preto som rozobral to doporucovane prehanane mnozstvo bielkovin u beznych nesportovcov, nie to este vacsie odporucane mnozstvo u kulturistov, ked uz sa desatrocia pise o ovela mensich limitoch.

Chapes, chalan(i) priberie(u) svaly na ovoci s trochou zleniny a slusnou rychlostou, tak nieco na tom musi byt.

Mozno som uz trochu alergicky na tie nekonecne keci, ze odkial beriem proteiny apod. Pis dalej ako sa dari, ja sa stiahnem a rad budem citat.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od mira »

Dano, máš pravdu a díky, žes obětoval tolik času a přemýšlení nad touto
problematikou. Snad alespoň mne jsi motivoval k setrvání u OZ s oříšky,
i když bych u toho beztak zůstal, protože to stačí, je to ideální strava
pro člověka rozumného, beroucí v potaz morálně etické hledisko, "názor"
ledvin i ostatních pajšlů a životního prostředí.
90 už jsem kdysi také vážil, ale výkonnější nebyl, to vím zcela jistě, ačkoliv
jsem neměl a nemám se čím chlubit, dnes mi stačí, že nevypadám jako
kostra a to, co zvládnou mí i metrák vážící kolegové na pile, zvládnu také. :|
Všeho s mírou.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Jista »

asi jsem to tu uz psal,ale mozna se to hodi napsat znovu..
kdyz jsem zacal cvicit,tak jsem byl celkem slaby,cvicil 5x5 v benchi mozna s 45 kg ani ne..na ovoci,ale castem varenem,tucich az moc.
po chvili jsem vysadil tuky a najel na 811,a hned jsem pridal 25 kg na benchi,a skoro 20 kg na vsech ostatnich cvikach.pak sla sila postupne nahoru,ted cvicim 5x5 s 80 kg,nabral jsem 5 kg,celkove se docela vyrysoval,takze to neni tuk nebo voda.
podle zkusenosti osatnich fruitarianu se da mesicne nabrat az 1 kg svalov hmoty,zalezi kolik se toho sni..takze to zrejme nebude o proteinu nebo sacharidu,ale o aminokyselinach,kterych je v ovoci a zelenine opravdu hodne..

Navic Dr.YOung tvrdi ze sval se nebuduje stravou ale krvi,pokud ma clovek kvalitni krev plnou zivin a kysliku,tak to roste samo.
i v kulturistice se pouzivaji suplementy zadrzujici kyslik ve svalu,syrova strava je v tomto smeru 100% suplement zarucujici dokonale okysliceni a tudiz narust hmoty.
Go Raw
Návštěvník

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Návštěvník »

S zeleninovo-tukovou stravou jsem dneska skončil:-) Candida se mi sice zřejmě zlepšila, ale zhoršily se mi projevy zlatého stafylokoka. Proteiny budu ale limitovat na dejme tomu 1 gram na kilogram hmotnosti, to mi bude stačit na udržení váhy. Co tím chci říct? Že zelenina plus olej mi na to určitě nestačily, šel jsem s váhou dolů a hlavně ze svalů, tuků bylo prakticky stejně. Určité množství podle mně cvičící člověk potřebuje, řekl bych ten gram na kilogram je nejmenší možné množství.
Jestli jezdíš na biku po horách nebo děláš jiné sporty tohohle ražení, pak jsou ti svaly spíš na obtíž. Mně osobně se líbí hodně cross-fit
viz
http://www.youtube.com/watch?v=lLFunBPgPOo
všichni crossfiťáci jezdí paleo diet /ale maso vaří/, jen tak pro zajímavost.

Jinak, každou dietou se mi horší imunita, jak pozoruju. Budu víc sledovat PH, míň jíst bílkoviny a víc jíst zeleninu a dávat hodně kokosového oleje.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od s.arik »

No ten borec z videa nevypadá o moc svalnatěji než Míra :) který je pomalu dvacet let vegetarián a dva roky vitarián...
Myslím, že jeden gram na kilo je prostě nějaká pověra, a jen ten, kdo se odváží se na to vykašlat dlouhodoběji (neznervózní při dočasném detoxu a hubnutí, při restrukturalizaci těla a nelehkém přechodu na jiné, byť kvalitnější zdroje živin), zjistí, že to skutečně není nutné.

Co takový Storm? Taky nevypadá špatně, navíc ve svém věku ;) kolik masožravých kulturistů vypadá dobře a užívá si plného zdraví i kolem šedesátky? (To je skutečný dotaz, nikoliv ironie, jsem laik.)
http://www.thegardendiet.com/
http://jinjee1.securesites.net/rawveganforever/
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Samira »

Ja si dovolim vstupit do tohto vlakna, v ktorom som uplne mimo, ale fakt - Mira vyzera skvele, a co dokazuje s cinkami je obdivuhodne. A papa ovozel, oriesky, semiacka...
A este moj cisto subjektivny pohlad - Mirovo telo je omnoho krajsie a pritazlivejsie, nez nabuchanec nastopany chemiou. Ale proti gustu ziaden disputat.

(Sarko, neboj, mam doma podobne stavaneho chlapa, netreba ziarlit ;) )

Dufam, ze som sa mojim vstupom nikoho nedotkla. Ja len nechapem, naco do seba zbytocne pchat privela bielkovin. Toboz zivocisnych. Snad uz len odporucim precitat si Cinsku studiu.
Uz utekam prec, slubujem :D
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od s.arik »

On se Míra bude určitě bránit, že nezvedá zdaleka tolik, jako gorily v posilovně. Možná jo a možná ne, taky jsem se o vrcholové výkony (ani o takové ty "běžné dobré") nezajímala. Ale je fakt, že uzvedne více než běžní lidé, stačí mu to při fyzické práci, vypadá dobře a cítí se dobře.

Návštěvníkova fotka mě jako ženu teda nevzrušuje ani trochu :) Ale to je věc vkusu a nikoho se nechci dotknout, ostatně posiluje pro sebe a ne pro mne :) spíše jsem chtěla psát o jiné věci.
S takovým nasazením, vlastně extrémním sportem, strava nestrava, jsou kulturisti více nemocní než běžný úředník? Stojí to za to?

Mi se třeba líbí balet, ale osobně bych ho nechtěla dělat, ta invalidita po 40 mi za to nestojí. Tak přemýšlím, jestli to s kulturistikou (ve smyslu "aspoň ten gram bílkovin na kilo....") není podobné.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Miguel

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Miguel »

Návštěvník rovná se Miguel, už se asi fakt zaregistruju.
že Vás nevzrušuju? to nějak přežiju :lol:
asi je zbytečné někoho přesvědčovat, žít jen z fruktózy podle mého přináší ztukovatění jater, je o tom dost různých informací...
dokážu pochopit vegetariánství, ale vitariánství a raw strava už jdou mimo mně úplně
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od s.arik »

Miguel píše:žít jen z fruktózy podle mého přináší ztukovatění jater, je o tom dost různých informací...
Tak nás pouč, tohle jsem ještě neslyšela :)
A Storm a jiní postarší vitouši nevypadají, že by měli nefunkční jakýkoliv vnitřní orgán... Morse, Walker a další, všichni mluví jen o zdraví a výkonu i na stáří.
Kulturisti jsou "zdraví a výkoní" do jakého věku?
Znovu se ptám, jsou z nich v šedesáti trosky nebo ne? Já to vážně nevím, jen si tak nějak myslím...a to znamená houby vědět že.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od mira »

Nevím, co vkládá do ústí Bob Divílek, ale divím se tomu, jak je v 65 letech
nejen osvalený, ale hlavně flexibilní. Asi to chce hlavně cukr. :)
http://www.videoklipy-mp3.cz/cz-sk/anna-k-cukr/
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od RadkaS »

Miguel píše:Návštěvník rovná se Miguel, už se asi fakt zaregistruju.
že Vás nevzrušuju? to nějak přežiju :lol:
asi je zbytečné někoho přesvědčovat, žít jen z fruktózy podle mého přináší ztukovatění jater, je o tom dost různých informací...
dokážu pochopit vegetariánství, ale vitariánství a raw strava už jdou mimo mně úplně
Já mám játra v naprostém pořádku... vlastně, celé krevní testy mám dost dobré.
Vpodstatě půl života jsem na vysokém příjmu syrové stravy (celý den syrové plus jedno jednoduché veganské jídlo večer) a z toho přes 7 let čisté vitariánství.
Tak to by mě taky zajímalo, kde se ty různý informace berou a o co se opírají... o osobní zkušenost asi ne, viď?
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od RadkaS »

Miguel píše: dokážu pochopit vegetariánství, ale vitariánství a raw strava už jdou mimo mně úplně
Dokážu pochopit, že někdo má problém s raw stravou, nebo že jde úplně mimo něj. Ale vždycky mě zaráží, proč takoví lidé chodí na vita fórum, mě to přijde ujetý plně stejně, jako kdybych se měla registrovat na nějakých stránkách propagující maso... to by byl úlet >:-)
Miguel

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Miguel »

RadkaS píše:
Miguel píše: dokážu pochopit vegetariánství, ale vitariánství a raw strava už jdou mimo mně úplně
Dokážu pochopit, že někdo má problém s raw stravou, nebo že jde úplně mimo něj. Ale vždycky mě zaráží, proč takoví lidé chodí na vita fórum, mě to přijde ujetý plně stejně, jako kdybych se měla registrovat na nějakých stránkách propagující maso... to by byl úlet >:-)
s proto jsem se nezaregistroval blbko. přišel jsem sem kvůli candidě, a nevyjadřoval se k tématům, které jdou mimo mně, ovšem kulturistika je obor, kterému můžu říct že asi trochu rozumím... a vy mi tady ukazujete jako "důkaz" vychrtlé chlapy, které bych nikdy nepodezíral z toho, že někdy nějakou činku zvedli...
Návštěvník

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Návštěvník »

Dano píše:Miguel, samozrejme, skriepit sa s tebou o tejto teme je asi zbytocne. Moje argumenty nemozu prevazit tvoje uzasne vysledky.
sorry, já jsem se těma tvojima argumentama ani nezabýval. Máš vymytý mozek a až mi ukážeš jednoho vitariána, který si vybudoval svaly těmahle pitomostma /jabko/hruška/ananas ale myslím opravdové svaly, pak si ty tvoje argumenty přečtu.
chápu, že někomu jde o zdravý životní styl, ale v kulturistice s vitariánstvím nepochodíš. sorry, ale chlubit se tím, že zvedám 5x5 s 80 kg na bench je možná dobré na vitariána, ale v posilovně to zvedají kluci po 2 měsících cvičení...
Návštěvník

Re: Mnozstvo bielkovin - priklad

Příspěvek od Návštěvník »

Dano píše:Priklad: Zacnem trochu posilnovat, na ukor inych sportov (ako turistika, plavanie, bajk).

Ciel, snad realny:) 6kg prirastok cistej vahy za rok (nie tuku). Teda rychlost prirastku 1kg kazde 2 mesiace. Svaly obsahuju ale aj vodu, kolko teda tvoria cisto len bielkoviny?
Ked 100g hovadzieho masa (s len 5% tuku) obsahuje 21 g bielkovin, tak velmi priblizne predpokladam, ze ludske maso obsahuje tiez cca 21% bielkovin.
Takze ciel je zabudovavat 1kg * 21% = 210g bielkovin denne. To je 210g / 60 dni = 3,5g bielkovin denne len na rast svalov.
Z vyssie uvedenych mnohych zdrojov vraj normalne, pre udrzanie zdravia a hmotnosti, potrebujem 20-34 g bielkovin denne (vlasy, chlpy, nechty, atd...).
Celkova potreba bude teda 20az34 + 3,5 = 23,5 az 37,5g bielkovin denne.

Otazka: Mam teda zacat kupovat kyble s hovadzimi/srvatkovymi/sojovymi/pohankovymi/... hydrolyzovanymi ci inac denaturovanymi super "proteinmi"?

Denne budem prijimat asi 3000kcal energie.
Snazim sa ist podla 811rv s obcasnymi spolocenskymi uletmi (minuly tyzden vareny obed vo veg. restike, inokedy kacacie hody, ci v lete 200g tatarsky beefsteak).
Teda asi 10% energie v mojej potrave tvoria bielkoviny, to je 10% * 3000kcal = 300kcal.
300kcal / 4 = 75g bielkovin denne v potrave.
Uff, takze uz teraz prijimam (75 / 37,5 az 75 / 23,5) 2 az 3,2 x viac bielkovin nez budem potrebovat v dobe pocas posilnovania.

Zaver: ziadna kozmicka strava z kyblov, cerstvy zelovoc mi chuti ovela viac a bohato staci. S 2 az 3 nasobnou rezervou. Uplne bezne na 811rv (co je hlavne ovocie), naberaju ludia svaly, tak snad to bude fungovat aj u mna.

Neznasam tieto pocty. Su strata casu. Tych niekolko ciest do Azie ma uz davno zbavili pochybnosti o otazke bielkovin. Hlavne tie do chudobnejsich casti Nepalu, treky v horach. Domorodci su takmer cisti vegani. Budem sa opakovat, ale neda mi, ked clovek vidi 15-16r. vysmiate dievcata nizsie o 1-2 hlavy ako vynasaju cely den na chrbte 50kg vrecia ryze zavesene na hlave... alebo uplne bezne takmer kazdy den krpatych serpov s 85kg nakladmi, tak jednoducho uz nemoze pochybovat a bludy o "neplnohodnotnych bielkovinach" ci o tabulkovych sialenych vysokych limitoch bielkovin v potrave ho uz neoklamu.

Nechcem byt nafuknuty, napumpovany, kedysi som mal o 10 kg viac, v posilke som travil vela casu, chodil 4 krat tyzdenne. A chronicke zdravotne problemy neskor k tomu.
Radsej budem zdravy.

A to posilnovanie, pri normalnej strave na zelovoci, by mi urcite len prospelo. Tak uvidim, ci sa donutim a ci to nezostane len priklad.. lebo Miguelova foto motivuje :)
Tuhle teorii razil už před lety Mike Mentzer, a byla s úspěchem vyvrácena, tu o těch 5 gramech bílkovin navíc proti normálu. nechce se mit o hledat...
Návštěvník

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Návštěvník »

Dano píše:Miguel, samozrejme, skriepit sa s tebou o tejto teme je asi zbytocne. Moje argumenty nemozu prevazit tvoje uzasne vysledky.
Návštěvník píše:jedna historická
http://img29.imageshack.us/img29/2370/pasto.jpg
aktuálně není co fotit
Podla fotky si bol borec, a urcite je co fotit aj teraz.

Na druhej strane, viem, ze medzi kulturistami su aj vegetariani, dokonca aj medzi 811rv sa najdu krasne vysledky za par mesiacov (vid napr. foto od Nea tu niekde). Preto som si dovolil zavrtat, a pochybovat v niecom o bielkovinach, lebo sam som inac nic na tomto poli nikdy nedokazal. Ide mi hlavne o zdravie, preto som rozobral to doporucovane prehanane mnozstvo bielkovin u beznych nesportovcov, nie to este vacsie odporucane mnozstvo u kulturistov, ked uz sa desatrocia pise o ovela mensich limitoch.

Chapes, chalan(i) priberie(u) svaly na ovoci s trochou zleniny a slusnou rychlostou, tak nieco na tom musi byt.

Mozno som uz trochu alergicky na tie nekonecne keci, ze odkial beriem proteiny apod. Pis dalej ako sa dari, ja sa stiahnem a rad budem citat.
Tobě chybí zcela základní vědomosti třeba o tom, že během rezistenčního tréningu ty bílkoviny ztrácíš, a ty musíš nahradit a záleží na tom, jak intenzivní ten trénink je...
kde bereš bílkoviny se neptám, nemáš žádné svaly tak je nepotřebuješ, já nějaké mám a tak nějaké potřebuju...
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od s.arik »

Člověk může mít sílu i bez velkých svalů, jak dokázal "mocný atom"
http://www.functionalhandstrength.com/l ... _atom.html
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od RadkaS »

Miguel píše: blbko
?? >:-) :mrgreen:
dvdmchl

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od dvdmchl »

kde bereš bílkoviny se neptám, nemáš žádné svaly tak je nepotřebuješ, já nějaké mám a tak nějaké potřebuju...
Mám zkušenost, že čemu zrovna věřím, to mi v tu dobu také funguje a vice versa...
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Jista »

Návštěvník píše:
Dano píše:Miguel, samozrejme, skriepit sa s tebou o tejto teme je asi zbytocne. Moje argumenty nemozu prevazit tvoje uzasne vysledky.
sorry, já jsem se těma tvojima argumentama ani nezabýval. Máš vymytý mozek a až mi ukážeš jednoho vitariána, který si vybudoval svaly těmahle pitomostma /jabko/hruška/ananas ale myslím opravdové svaly, pak si ty tvoje argumenty přečtu.
chápu, že někomu jde o zdravý životní styl, ale v kulturistice s vitariánstvím nepochodíš. sorry, ale chlubit se tím, že zvedám 5x5 s 80 kg na bench je možná dobré na vitariána, ale v posilovně to zvedají kluci po 2 měsících cvičení...


to nepsal Dano,ale ja..vtip je v tom ze me to take netrvalo vic nez dva mesice,z toho 25 kg jsem pridal jen vyrazenim tuku behem 4 dnu.


tenhle chlapik ma myslim hodne slusne objemy,a je to vitarian..to je ten jeden ktereho chces videt..nevim zda to vybudoval na vita strave,ale rozhodne mu to nespadlo dolu.
http://rawfoodmuscle.com/

jeste bych rad podotknul ze si nemyslim ze tohle je misto na vylejvani si negativity na ostanich,urcite najdes vhodnejsi misto,nebo slusnejsi slovnicek.
Go Raw
Miguel

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Miguel »

s.arik píše:Člověk může mít sílu i bez velkých svalů, jak dokázal "mocný atom"
http://www.functionalhandstrength.com/l ... _atom.html
Předpokládám, že ten Vás jako muž vzrušuje :lol:
Návštěvník

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Návštěvník »

Jista píše:
Návštěvník píše:
Dano píše:Miguel, samozrejme, skriepit sa s tebou o tejto teme je asi zbytocne. Moje argumenty nemozu prevazit tvoje uzasne vysledky.
sorry, já jsem se těma tvojima argumentama ani nezabýval. Máš vymytý mozek a až mi ukážeš jednoho vitariána, který si vybudoval svaly těmahle pitomostma /jabko/hruška/ananas ale myslím opravdové svaly, pak si ty tvoje argumenty přečtu.
chápu, že někomu jde o zdravý životní styl, ale v kulturistice s vitariánstvím nepochodíš. sorry, ale chlubit se tím, že zvedám 5x5 s 80 kg na bench je možná dobré na vitariána, ale v posilovně to zvedají kluci po 2 měsících cvičení...


to nepsal Dano,ale ja..vtip je v tom ze me to take netrvalo vic nez dva mesice,z toho 25 kg jsem pridal jen vyrazenim tuku behem 4 dnu.


tenhle chlapik ma myslim hodne slusne objemy,a je to vitarian..to je ten jeden ktereho chces videt..nevim zda to vybudoval na vita strave,ale rozhodne mu to nespadlo dolu.
http://rawfoodmuscle.com/

jeste bych rad podotknul ze si nemyslim ze tohle je misto na vylejvani si negativity na ostanich,urcite najdes vhodnejsi misto,nebo slusnejsi slovnicek.
zlepšení na bench o 25 kg za 4 dny :lol: :lol: :lol: tak to je světový rekord. škoda že to tak nepokračovalo dál.
fotka v tričku, hodně dobrý, to toho poznám...
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od hugo »

Ta tvoje fotka taky moc neřekne. Vystupuješ tu jako anonym, když sem dáš fotku, tak s vygumovaným ksichtem, takže se nabízí hodně reálná možnost, že jsi jen rýpal, který se nudí u compu, činku viděl max v reklamě a chce se trochu pobavit provokováním. Takových už jsme tu bohužel pár měli, naštěstí je to vždycky časem omrzelo.
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Miguel

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Miguel »

Ty jsi z Brna koukám... můžem se klidně vidět a z anonyma bude neanonym.
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od hugo »

No, mě je to celkem jedno, spíš bych byl radši kdybys omezil urážení a choval se jako na návštěvě (když máš statu návštěvníka). Příp. se zaregistruj a chovej se jako doma :D
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od buc11 »

Miguel píše:Ty jsi z Brna koukám... můžem se klidně vidět a z anonyma bude neanonym.
já chodím do průvanu
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od cepheus »

Miguel píše:s proto jsem se nezaregistroval blbko.
To máš z domova Migu to vychování řeznickýho psa, nebo Ti jen holky nic neříkají ? :)
Já jen, že takhle žádnou nevzrušíš, ani kdyby jsi se nafouknul na 2x tolik.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od s.arik »

Miguel píše:
s.arik píše:Člověk může mít sílu i bez velkých svalů, jak dokázal "mocný atom"
http://www.functionalhandstrength.com/l ... _atom.html
Předpokládám, že ten Vás jako muž vzrušuje :lol:
chraň Buddha :mrgreen: ovšem od krku dolů hezčí než kulturistická gorila :)
no a třeba by bez toho hára a pravěkého oblečku vypadal normálně, takto je vážně k pousmání, při vší úctě k jeho výkonům.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od cepheus »

Šári, neurážel bych srovnáním gorily, ty to mají chuderky vrozené. :D
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od s.arik »

No nechci urazit ani gorily pralesní, ani gorily z posilovny, v mém pojetí to není nadávka, ale jakési neutrální zkrácené označení pro lidi, co jsou samý sval a boule a nemyslím to nijak zle (že zrovna mě takoví chlapi nepřitahují je něco úplně jiného).
Jestli to ale na někoho působí pejorativně, navrhněte mi jiné, pokud možno jednoslovné označení, jsem dost líná :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Návštěvník

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Návštěvník »

cepheus píše:
Miguel píše:s proto jsem se nezaregistroval blbko.
To máš z domova Migu to vychování řeznickýho psa, nebo Ti jen holky nic neříkají ? :)
Já jen, že takhle žádnou nevzrušíš, ani kdyby jsi se nafouknul na 2x tolik.
když máš portfolio +20M tak se moc nafukovat nemusíš...
Odpovědět